Reklama

pátek 22. listopadu 2019

Pořádáme konferenci o zemědělství

22. 11. 2019
Podrobnosti naleznete dále a na facebookové stránce:  


26 komentářů :

 1. Zajímavé a záslužné. S přáním úspěchu, aby bylo možně soustavně a cílevědomě pokračovat. Nejen v osvětě.

  OdpovědětSmazat
 2. Prosim redakci ,
  aby uverejnila to, co bude rikat pan JAN POKORNY ! (Jeho titulum sice nerozumim !
  nevim co znamenaji !
  Ale znam dobre Afriku (a Ameriku - severni pouze !)
  Chci vedet jake ma nazory !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:52
   Jak to reaguješ na slušný komentář!? Padej zpátky do své žumpy, a neotravuj v zemi, do které ti dávno nic není! Pamatuj! Nemáš u nás žádných práv, natož urážet!

   Smazat
  2. Proč napomínáte pana Honolula, když píše k věci a je výjimečně slušný?

   Smazat
  3. 22. listopadu 2019 20:41
   To je pravděpodobně ten, co nechal od stolu z Prahy sežrat naše lesy kůrovcem za pomoci Bursíka. PK

   Smazat
  4. CENZORE DVORAKU - 12:55 ! To je poprve , co jsi projevil smysl pro spravedlnost !
   Jsem ohromen a prekvapen !

   V lidech v Cesku je obrovska nenavist, nicim nepodlozena ! Ta prameni z osobnich zklamani, ktere nemaji nic spolecneho s Amerikou nebo ceskou
   emigraci, ktera je z jejich zklamani OBVINOVANA !

   Ceska emigrace bude vzdy ZVEDAVA na to, co se deje tam, kde se narodila a v Evrope !
   Ta zvedavost je nevinna ! Uz davno nemame obcanstvi.
   My nesmime volit a neco ovlivnovat.

   Ja jsem zde velmi navztekal nekolik zivocichu, protoze by me nazory odborniku ZAJIMALI !
   Proc me to zajima ?
   Protoze vlada JAR prohlasila vodu za strategicky material (1972) !
   nick honolulu

   Smazat
 3. Tak já určitě přijedu. Bude tam přednášet jedem můj mladší spolužák ze školy, který jak koukám je dnes už profesorem. Nakonec věk už taky na to má i myslím bude patřit mezi nejmladší profesory na škole.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22. listopadu 2019 20:57
   Vy jste rovněž pražský zemědělec na střechách domů v Praze, třídíte, kompostujete, tak a hlavně tu biomasu.PK

   Smazat
 4. GRATULUJI a děkuji panu poslanci za jeho práci.
  Že se do toho zemědělství tak položí jsem si nedovedla moc představit.
  Mít dát co do hrnce je to nejdůležitější a je to starost našich zemědělců.
  Tak ještě jednou DÍKY!!!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 5. Bůůůůů rozdává rány:
  https://magazin1.sk/novinarka-ceskeho-dennika-n-to-nezvladla-a-fyzicky-napadla-redaktora-portalu-sputnik-video/

  No to je tedy úroveň, ta mejnstrímová, pravdolásková, milionchvilková…!
  Budou alternativci muset nakonec chodit v brnění?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koza Prochajda má bruntál výcvik z Čečny, kde mj. přechovávála v mateřské školce kulomety a polešila se s místními džihádisty (a občas i s Kgb Štětinou.

   Smazat
 6. Perlička o jedné krávě, to se také týká zemědělství, i když se jedná o krávu nebeskou z Deníku N, která se jmenuje Petra Procházková: http://www.zvedavec.org/vezkratce/16625/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. už to tady bylo v 21:18, tato kráva je praktikující pravdoláskařka, ex štětinatého Štětiny, tak co byste chtěli, jedná se přece o nadřazený skot :-)

   Smazat
  2. Madam Petra Procházková se taky laskavě vyjádřila o češtině. Že je k ničemu. Protože ji nikdo nerozumí. Měla by se přejmenovat a mluvit výhradně anglicky. Nebo nějakou tou arabštinou, když se tam přivdala či co? Opravdu novinářka. Novinářka na svém místě, že?

   Smazat
  3. Trká, bučí, ječí, a to jí v češtině stačí.

   Smazat
 7. Poté, co český ministr zemědělství Toman udělal dusno kolem nekvalitních dodávek z Polska, tak byl poněkud utlumen a nadto udělal Brusel za odměnu eurokomisařem pro zemědělství Poláka. Česky se tomu říká "udělat kozla zahradníkem" :-)

  OdpovědětSmazat
 8. Nerozumim tomu, Cesi chteji diskutovat o evropskem zemedelstvi? To jako by dabel chtel diskutovat, jak je v nebi. Nase zemedelstvi je zasluhou demokracie pod urovni 19. stoleti, nejsme sobestacni a to chcete zavest v cele Evrope? A kdo nas bude zitvit, asi Sahara a Soudi.Nebo se mame zivit repkou a vybehy na psatvinach?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No právě proto potřebujeme v Česku diskutovat o zemědělství,aby se něco zlepšilo,ne?
   Kdybychom byli spokojeni se stávajícím stavem,tak by byla diskuse zbytečná.
   Helanov

   Smazat
  2. 0:21
   Diskuse je dobrá tam, kde se hledá něco nového. Ale u nás bylo zemědělství na vysoké úrovni a naprosto úmyslně se zdevastovalo. Takže za pokus by stálo využít zkušenosti a nenalézat nenalezené, případně zavádět metody z takových států, které se v našich podmínkách nemohou uplatnit.

   Smazat
 9. 22:04 a proto me zajima nadchazejici prednaska , ale zadost o jeji zverejneni je provineni !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 10. Člověče 22:04, proč by Češi nemohli diskutovat o zemědělství v organizaci, tedy EU, jejíž jsou členem? Nemůžete vyloučit, že o vlastním zemědělství i Češi cosi vědí, že se na zahraniční asi doptali, někteří i podívali a, pokud jste schopen porozumět psanému, konference je mezinárodní. Takže se ti Češi třeba dozví, co ještě neví a na čemsi se třeba i domluví. Jste schopen to pochopit? Těžko, že?

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 12. Tomáš Halík dostane v Polsku prestižní medaili sv. Jiří za boj se zlem

  Praha, 21. 11. 2019 - Medaili svatého Jiřího udílenou každoročně v Polsku za boj se zlem a vytrvalé konání dobra ve veřejném životě dostane český kněz a filozof Tomáš Halík. Magazínu Christnet.eu to dnes sdělila ředitelka České křesťanské akademie Ilona Trnková.

  Halík cenu převezme v sobotu v Krakově. V minulosti tuto cenu obdrželi například Václav Havel, Adam Michnik, polský premiér Tadeusz Mazowiecki, filozof Leszek Kolakowski nebo astronom a jediný polský nositel Templetonovy ceny Michal Heller.

  Medaili sv. Jiřího spolu s Halíkem obdrží psycholožka a socioložka Barbara Engelkingová, spoluzakladatelka a ředitelka Centra pro výzkum holokaustu Polské akademie věd „za boj s drakem bezcitnosti a ignorance“. Je autorka a spoluautorka četných knih na téma holokaustu v Polsku, o varšavském ghettu a židech v Polsku. Zpracovala také řadu svědectví obětí holokaustu a přeživších.

  Tomáš Halík obdržel v Polsku již dříve několik ocenění, včetně Rytířského kříže za zásluhy Polské republiky „za výjimečný přínos k rozvoji polsko-českého kulturního dialogu a spolupráci s katolickými kruhy“ od polského prezidenta v roce 2012.
  Medaile sv. Jiří je čestné vyznamenání ustanovené v roce 1993 Tygodnikem Powszechnym. „Svou cestu svěř Hospodinu, doufej v něho, on sám bude jednat. Dá, že tvoje spravedlnost zazáří jak světlo, jako polední jas tvoje právo,“ je vyryto na medaili. Jde o úryvek Žalmu 37.

  Halík: Stav církve připomíná stav těsně před velkým západním schizmatem
  V slavností řeči připravené na sobotní převzetí ceny, chce profesor Halík upozornit na hlubší kořeny případů sexuálního zneužívání v církvi:
  „Dnešní situace katolické církve nápadně připomíná stav těsně před velkým západním schizmatem. V naší době věrohodností církve otřásla vlna odhalení sexuálního zneužívání a rovněž psychologické, spirituální manipulace ze strany kleriků; zlo, o jehož rozsahu patrně nikdo z nás neměl dostatečnou představu. Zdá se mi, že kauza zneužívání začíná hrát stejnou roli, jako měl skandál obchodu s odpustky ve středověku. Také tehdy si mnozí uvědomili hlubší kořeny onoho skandálu, totiž propojení církve se světem moci a bohatství a odcizení od Kristova Evangelia. Protože církevní autority tehdejší doby včas nerozpoznaly nutnost reformy, došlo ke schizmatu, které tragicky poškodilo věrohodnost obou větví křesťanství a stalo se jednou z příčin sekularizace Evropy.
  Dnes je církev rozdělena na ty, kteří spolu s papežem Františkem vidí klíč k řešení v úsilí o překonání klerikalismu a na ty, kteří vážnost situace bagatelizují, v kauzách zneužívání chtějí vidět pouze selhání jednotlivců, bojí se strukturálních změn. Domnívají se, že současná bouře pomine a navrátíme se k stavu, který byl před ní. To je velká a nebezpečná iluze. Nečinnost a odvádění pozornosti k vnějším jevům (jak jsme toho svědky např. v hysterické kampani proti genderové teorii) může vést nejen ke schizmatu uvnitř církve, nýbrž ke ztrátě věrohodnosti křesťanství jako takového,“
  píše teolog v textu, který má redakce k dispozici.

  Halík je filozof, teolog a sociolog. Poté, co absolvoval univerzitu, se v komunistickém Československu nesměl věnovat vědecké činnosti a pracoval jako psychoterapeut pro drogově závislé. V roce 1978 byl tajně vysvěcen na kněze a je považován za jednu z nejdůležitějších postav české podzemní církve.

  Po pádu totality působil jako poradce prezidenta Václava Havla a akademický kaplan, přednášel také na Oxfordu, Cambridge a Karlově univerzitě. Napsal několik desítek knih.
  Porota se rozhodla ocenit Tomáše Halíka „za boj s drakem idolatrie“, tedy modloslužebnictví.

  OdpovědětSmazat
 13. 17:06
  Proč sem cpete Halíka? Co má společného s naším zemědělstvim? Maximálně se za něj může modlit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:32
   Ježíši to radši ne ne ne. Bože ochraňuj nás od HALÍKú

   Smazat
 14. Pokud by se konference měla týkat českého zemědělství, byli byste hotovi tak do půl hodiny. není totiž moc o čem jednat. A řepka víc nezabere. O evropském zemědělství se můžete bavit do nekonečna. O dotacích a jejich rozdělování tak, aby "zasloužilí zemědělci" ze "starých zemí" EU dostali 82% a my nýmandi max. 25%. K tomu kvóty na pěstování VŠEHO tak, aby se 1) nevyplatilo nic pěstovat a navíc nesmělo nic pěstovat. Od cukrovky přes jablka až po vinnou révu. A vše jsme museli dovážet od našich kamarádů. Inu to bude jistě zajímavé počteníčko. Akorát mi není jasné, k čemu to bude nám. Nejzajímavější pro nás bude ceník komodit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.