Reklama

čtvrtek 28. listopadu 2019

Právě se stalo: Sněmovna schválila jeden z hlavních bodů programu SPD

Demonstrace evropských vlasteneckých sil v Prazeorganizovaná Okamurovým hnutím SPD
28.11.2019 ParlamentníListy
Poslanecká sněmovna právě přijala novelu zákona z pera SPD, která zvyšuje a upřesňuje přímou hmotnou odpovědnost subjektů a osob při hospodaření s veřejným majetkem a penězi. Informaci ParlamentníchListů.cz potvrdila také mluvčí SPD Barbora Zeťová.Z pohledu SPD se tak podařilo prosadit jeden z hlavních programových bodů hnutí. Jedná se o novelu zákona č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky. Rozdíl oproti dosavadnímu stavu je nově v tom, že dříve byla odpovědnost za škodu na majetku uplatňována vůči státu, nyní je celá věc rozdělena tak, že konkrétní škodu na majetku, která vznikne, uhradí konkrétní organizační složka ze svého rozpočtu.

Téma majetku je pro SPD velmi zásadní. Při pohledu do jejich programu ... ... ... 

9 komentářů :

 1. Supeeer.

  Vidite, ze to jde, kdyz se chce, chlapy a holky.
  Nadhera.

  To jsou napr. i ty koleje, s extra silenou rychlosti, ze "Regio", kterych opravu nonstop musi hradit stat.
  Ale i mnoho, mnoho jinych prikladu.

  No proste super ranni kafco.

  Diky.

  OdpovědětSmazat
 2. VELIKÁ gratulace!!!!!!!!!!
  Jupíííí...pašáci!!!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 3. Také mám radost. Snad to pomůže při odstraňování škod způsobených státními zaměstnanci. Zatím věci probíhají tak, že když někdo způsobí nenávratnou škodu, nikdo si na něm nic nevezme. Možná nyní budou někteří více uvažovat, zda se třeba do machinací se státním majetkem pustí...

  OdpovědětSmazat
 4. Konečně se něco povedlo už nebudou moc beztrestně krást a tunelovat.

  OdpovědětSmazat
 5. Mám radovánek jen pûl. Záleží na koncových hráčích. Když byl právě propuštěn pan Dalík po "tvrdých" 2+1/2 letech vězení trávených úklidem ve vile, za chystaný tunel za 1/2 miliardy. Tak nemám důvod k radosti.

  OdpovědětSmazat
 6. Můj otec, který dělal úředníka za první republiky, ale i za komousu tvrdil. Kde není zavedena konkrétní hmotná zodpovědnost společně s konkrétní pravomocí, tak tam to nemůže správně fungovat. Mít možnost prosazovat nové věci, ale nest za to konkrétní zodpovědnost. Výmysl pouze politické zodpovědnosti umožňuje politikům krást a k tomu ještě zodpovědnost svádět na své podřízené. To naší vrcholní politici v současnosti hojně využívají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc bez odpovědnosti=veliký p®ů$e®...
   Tragické je to u nezyskofek,ty mají nesmírnou moc a nulovou odpovědnost,bléééé
   Helanov

   Smazat
 7. První vlaštovka, super! Teď kluci ještě to referendum, ať konečně vytáhneme tu hlavu z té bruselské oprátky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.