Reklama

pondělí 4. listopadu 2019

Pražská kavárna bije na poplach: v Praze vystoupí dětský pěvecký sbor z Luhanské lidové republiky

Z vystoupení souboru Etida Tais z Alčevska
(Luganská lidová republika)

Pražská kavárna bije na poplach: v Praze vystoupí dětský pěvecký sbor z Luhanské lidové republiky

© Sputnik / Vladimir Melniko
4.11.2019 SputnikCz
Komunistický svaz mládeže informoval o blížícím se koncertu luhanského pěveckého sboru, který proběhne příští sobotu 9. listopadu v Praze. Daná událost však nezískala velkou podporu u uživatelů internetu a někteří přirovnali LLR i k IS*.


Komunistický svaz mládeže v sobotu 2. listopadu informoval o blížícím se koncertu dětského pěveckého souboru Eťud-Tais z Centra kultury a lidové tvořivosti v Alčevsku (Luhanská lidová republika). Na pozvání Společnosti přátel LLR a DNR a Českého centra Julia Fučíka v Luhansku do Prahy vyráží čtyři mladé členky skupiny https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019110310914915-prazska-kavarna-bije-na-poplach-v-praze-vystoupi-detsky-pevecky-sbor-z-luhanske-lidove-republiky/

Informace o koncertu se objevila v neděli 3. listopadu na twitterové stránce s názvem Poslední skaut. Pod příspěvkem uživatelé začali aktivně diskutovat o této sobotní kulturní akci.Diskutující například poukázali na to, že český komunistický svaz na své stránce použil ruský název města Lugansk, ale ne ukrajinský Luhansk. Jde tedy o to, že Luhanská lidová republika (LLR) je samozvaná republika na východní Ukrajině uznaná pouze sesterskou Doněckou lidovou republikou a také Jižní Osetií.

Jeden ze zájemců porovnal obyvatele LLR se členy Islámského státu. ,,Není to jako zvát dětský pěvecký sbor z IS?,” uvedl. Dalšího zklamalo to, že koncert podporují zastánci komunismu: ,,Kdyby to nepořádali komunisti, tak by mě ten koncert snad i zajímal. Na východě mívají opravdu dobré sbory. Takhle smolík”. ,,Další provokace komoušů. Zajímalo by mě, jak je ti komouši dostali do jedné ze zemí EU. Kdo jim zařídil víza? Tuto oblast ovládají separatisté, které podporuje Rusko? Nerozumím tomu,” okomentoval jiný uživatel sítě.

Ruské pasy v DLR a LLR

Kanadské orgány v červenci oznámily, že nemají v úmyslu pouštět na své území občany samozvaných republik Doněcké a Luhanské, kteří přiletí s ruskými pasy. Politici na summitu Evropské unie v Bruselu o měsíc dříve schválili prohlášení, na jehož základě je EU připravena projednat otázku nepřiznání ruských pasů, které Rusko vydalo občanům Donbasu. Kanadská ministryně zahraničí Chrystia Freelandová tehdy ale neupřesnila, jak stát bude identifikovat občany DLR a LLR, kteří získali ruské pasy zjednodušeným postupem.

Předtím ruský prezident Vladimir Putin 24. dubna podepsal příkaz o zjednodušeném získání ruských pasů pro občany samozvaných republik Doněcké a Luhanské. Zároveň oznámil, že tato otázka má čistě humanitární charakter a Ruská federace nechce Kyjevu vytvářet nějaké problémy.


*IS – teroristická organizace zakázaná v Rusku.

34 komentářů :

 1. No, mám jinou představu o dětském souboru z ilustračního fota ale přeji jim úspěch navzdory našim postkomunistickým sluníčkářům z nejmenované obce pražské, která jistě zorganizuje nějakou protiakci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pražská sluníčkářská kavárna by je mohla trumfnout vystoupením geniálního hudebního seskupení, Pussy Riot a to včetně divadelní vsuvky s kuřetem.

   Smazat
  2. 11:30- to máte pravdu, perverznost jim nechybí!

   Smazat
  3. Ta liberální pakáž nenávidí i děti které za nic nemůžou tak ať táhnou na „umělce" bangu to jsou texty pro ně.

   Smazat
  4. Děkují za pozvání. Vystoupení pěveckého souboru z Luganska a následné besedy se rád zúčastním.

   Smazat
 2. Je jnistě směšné, když nějaký vyjádří svoji magorií mozku srovnáním lidové demokracie s IS. Je k politování, ale šílenství tohoto druhu se šíří u nás rychlostí, kterou psychiatři se nedovedou naklonovat, aby pomohli pomateným.
  Logansk - Lihansk. Asi v tom bude nakonec kořínek problémů. Tato oblast je osídlena Rusy asi z 90 % a nacistická Ukrajina toto nemůže spolknout, proto zákaz ruského jazyka - tak to ani německý nacismus v Protektorátu Böhmen nund Mähren nedokázal. Ukrajina do doby, než se nacismu vzdá, musí počítat s tím, že se tím vzdala území LLR a DLR. Ani snaha vnutit těmto republikám válčení, jak vidíme z posledních dnů, není až tak úspěšná, jak by si Západní kapitál přál. Myslím si, že i většina Ukrajinců je naladěna mírově a že poznávají, že banderovské tradice nejsou budoucností jejich země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina není moc naladěna na soužití s těmi republikami, skoro 60% je absolutně odmítá, ale rádi by ukončili válku. Jenže bohužel propaganda způsobila, že ukončení války si představují v podobě koncentračních táborů pro "teroristy", včetně dětí, a reparací jednak od nich a jednak od Ruska. Vůbec nejdou troškaři, jejich požadavky jsou do stovek miliard v dolarech.

   Smazat
  2. Škoda,že už jsem na takové výlety moc stará,ráda bych se podívala na toto představení.Doufám,že to natočí některá stanice(ČT to asi nebude),aby jsme měli možnost zhlédnout toto kulturní představení i my,kteří jsme odkázáni na televizi,nebo net.

   Smazat
 3. Ano je potřeba bezezbytku podpořit pražskou kavárnu, proboha jen si vzpomeňte jak si ti hloupí komunisté nechali pokazit tu svoji nádhernou totalitu, nevhodnými a nebezpečnými kulturními záškodníky ze západu, kteří pod rouškou umění rozleptávali a ničili ideje Marxismu a Leninismu a nakonec to všechno vedlo j sametové revoluci a nádherné svobodě a demokracii. S heslem "co bylo ukradeno, musí být vráceno" se napravily všechny křivdy zločinného režimu. Nikdy nesmíme dopustit aby ta nádhera co tu vládne někdy skončila. Hej hou

  OdpovědětSmazat
 4. S heslem "co bylo ukradeno, musí být vráceno" se napravily všechny křivdy polistopadového zločinného režimu.
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/kauza-chambon-roman-janousek-narodni-centrala-proti-organizovanemu-zlocinu_1906130627_haf
  http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/kdo-zametl-janouskovy-miliardy-ve-svycarsku.A120807_181510_pozice_74463
  https://byznys.ihned.cz/c1-54567970-zelezny-postavil-tiskarnu-na-penize-ktere-ho-znicily-nova-ma-zlata-leta-sebou
  To je jen na ukázku seznam kauz by vystačil na knihu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě že máme Rychetského únavní soud. Diky pane presidente, že jste to hovado podpořil.Debil Rakušan tvrdí, že nemáme právo odporovat debilitám které z ÚS jako zvratky vytékají. Na jedné straně pokud je uzákoněno něco (Benešovy dekrety) tak to nemusí platit, ale naprosto hovadské vrácení majetku církvi (která nic od doby k Rakousko-Uherska nevlastnila a nakonec i zákony první republiky toto potvrdily tak idiot Rakušan tvrdí, že nelze měnit rozhodnutí posranců.To je jako že musíme věřit nálezům Koudelkovo Čučkařů.

   Smazat
  2. Musíme věřit sobě, že dokážeme volbami zvrátit i názor Ústavního soudu! Bohužel zdola, soudce nám neumožňují zatím volit.

   Smazat
 5. Tak pražská kavárna se bojí dětského pěveckého sboru. Má strach, že nám sbor ohrozí demokracií. Kdyby přijeli "rájotky" bylo by pozvání i do Čtv a kníže by byl v první řadě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mozna si kavarna mysli ze detsky pevecky soubor prijede v tanku
   Proto ostrazitost kavarny zcela chapu a rozumim jim
   Je treba byt neustale ve strehu proto ze ruska zaludnost je znama
   Neprojdou a je treba stavet barikady..

   Smazat
 6. Zneužít děti k propagaci ruského fašismu, tak to se muže stát tak akorát v Rusku.
  Doufám, že po vzoru kanadských uřadu nepustíme tuhle sebranku k nám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kam jste chodil do školy, že jste tak hloupý a zlý ?? Nebo je to nemoc z přemíry falešné demokracie?

   Smazat
  2. Jsem Anonym 14:58 a zapomněl jsem si dnes vzít prášky na mou těžkou psychopatii. Promiňte, že tu vystupuji jako kretén.

   Smazat
  3. Jo, kdyby byl v Rusku fašismus, tak by určitě soudobý i historický nacismus Ukrajiny mu nevadil. Jenže kdo jen trochu má ponětí, co to byla 2. světová válka ví, že to byl německý nacismus, podporovaný banderovským nacismem, který řádil právě na Ukrajině proti pokusu o socialismus v SSSR.

   Smazat
  4. Já si myslím, že je to odvaha pustit děti z Ruska do kolébky turistického alkoholismu, prostituce a narkomafie!

   Smazat
  5. On je v rusku fasismus nebo nacismus. ???
   Ze by mi neco uniklo ??

   Smazat
  6. 7:48 Putlerzim! Výbojný chazarizm v režii této bandy obřezaných kremlovorů! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   Smazat
  7. oprava: Putlerízm

   Smazat
 7. Jakmile je článek o Rusku (nedej bože o Ukrajině), tak se tu vyrojí kovaní rusofobové. Podle slovníku žádní nadlidé, ale retardovaní jedinci - viz třeba 14:58. Jsou to dobře placení agenti, ale mají to čím dál těžší :-)

  OdpovědětSmazat
 8. 14:58 Jasně, pustíme si sem sebranku z Afriky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Němci přijímají muslimské uprchlíky nejen jako pokání za zahubené či vypuzené židy a aby se vhodně rasově promísili, ale hlavně proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". A tak jako se Kosovci odtrhli od azbuckého Srbska aby se připojili k ještě primitivnější Albánii, Čecháčkové se odtrhli od civilizovaného Rakousko-Uherska aby se připojili k putinovskému Rusku! Patří za Ural ...

   Smazat
 9. Ať klidně přijedou, takovéto obohacení je vítáno. Je totiž kulturní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak si to uzite
   Asi jste nikdy nevidel africky kulturni obohaceni

   Smazat
 10. Jsem si jist, že pražské kavárně je podobná akce lautr u řiti.

  OdpovědětSmazat
 11. No, asi tak. Pokud k nám jede někdo s ruským pasem, potřebuje dostat vízum. Takže pokud budou mít vízum v pasu, pak je vše ok.

  OdpovědětSmazat
 12. Komunistický svaz mládeže? Co to je?

  OdpovědětSmazat
 13. KSM nemusím.Působí na mne až moc radikálně,nicméně pozvání dětského souboru z LNR vítám.

  OdpovědětSmazat
 14. MĚLI BYSTE SE RADĚJI SOUSTŘEDIT NA "PODIVNÉ" TICHO NA POLITICKÉ SCÉNĚ KAVÁRNY A "DEMOKRATICKÉ" OPOZICE!!!
  Chystá se určitě frontální útok, alespoň podle představ těch zelenejch vyhulenejch hňupů.
  Netřeba mu čelit, stačí uhnout a projít mimo!
  Tak týden vůbec nereagovat!!
  A BUDOU V TROUBĚ!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Keď nechcú počuť detičky, prečo nechcú počuť ani geniálneho dramaturga a svetového spisovateľa Vencu Lahvu Ožralca. Pražská kafevárna na čele s Posseltom ma sklamala, kedy sa naposledy hrala nejaká nezabudnuteľná hra zlodeja klamára a majiteľa lavičiek/dva plechové sudy a jedna doska/ za 30.000 Kč.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.