Reklama

pátek 22. listopadu 2019

Příznak "normalizace": Angažovaná tvorba

Ivan David
22. 11. 2019
Vlevo vidíte vítězný snímek soutěže Czech Press Photo (Lukáš Bíba). Ta originalita, ta kompozice, to světlo, ta pohotovost! Tak jsem si vzpomněl, no, v kterém to bylo roce? Soutěž překladatelů vyhrál překlad knihy soudruha Leonida Iliiče Brežněva "Malá země". Je tak dál! Pchjongjang bude dostižen! 
Rozdíl je jen v tom, že zde nejde o konformitu s diktátorským režimem, ale proti demokraticky ustavené vládě.

38 komentářů :

 1. Ano, horší než normalizace. V diskusi na Hovinkách.cz byl tento názor (jak jsou lidé ovlivnění že hlasují kladně i na takovou hovadinu), já jsem odpověděl takto, já tu dobu totiž zažil! :

  "KVĚTOSLAV LANČA, OLOMOUC Dnes 20:47

  +121 -10

  Za komunistů vyhrávaly soutěže fotky z oslav VŘSR nebo prvomájových průvodů.Koho to může překvapit?"  ::::::::  Nevíte jak hluboce se mýlíte. Od počátku šedesátých jsme se zajímal hodně o fotografii a vím jaké snímky vyhrávaly místní i celostátní soutěže. Ty fotky o kterých píšete měly jepičí život a byly užívány jen jako dokumentární doprovod k oslavným článkům při výročích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvedený snímek, který vyhrál Fotografii roku, je výraz kulturní impotence současného režimu!!!

   Smazat
 2. V tom komentáři je řečeno vše...
  Teď už jen Festival politické scéně Hrádeček a jest dokonáno :-DDDDDD

  OdpovědětSmazat
 3. Ta česká vlajka mi nejde s davem chvilkařů dohromady. Chybí mi tam heslo, třeba Nechci sociální spravedlnost, ale krajkové kalhotky (trusiky) a kapitalismus. To heslo jsem si půjčil od demonstrantky v Kyjevě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta Česká vlajka tam nemá co dělat má tam být ten modrý hadr s hvězdami za to oni bojují.

   Smazat
  2. Tedy je idealismus představovat si, že Pletná a ta vlajka bojovaly za něco lidského!!! Jen a jen za peníze, výlet zdarma a za diktaturu kapitálu! To je parketa pražské kavárny, oslněné šustěním papírových a cinkáním kovových peněz. A jejich heslo? Bez peněz, za námi kapitále nelez!

   Smazat

 4. !!!! VIDEO Forum Media 2019: Novinářka Deníku N P. Procházková fyzicky napadla redaktora serveru Sputnik
  https://www.youtube.com/channel/UCanafFFIrgDM9Et2omy2X6Q


  Zde vidíte co je to za agresivní svoloč, stejně jak ten dobytek z 50let. Dát jim moc tak nás gulagy neminou.


  Procházková nejprolhanější novinářka ve Střední Evropě dává lekci nejslušnějšímu novináři z nejdemokratičtějších novin, odporné. Zrovna ta co se tahala s komunistou, konfidentem, udavačem slušných lidí Štětinou alias Plavcem.


  Když zde dnes máme tu genderovou rovnoprávnost tak jí měl Franta také jednu vypálit že.


  Procházková není novinářka ta šmíra je propagandistická hlásná trouba CIA.


  Ten aparát stál neméně 20.000,- a určitě se poškodil, to je již trestný čin poškozování cizí věci jako vyšitý.
  § 228 Poškození cizí věci


  (1) Kdo zničí, poškodí nebo učiní neupotřebitelnou cizí věc, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.  Zde je to o to horší že ona mu tu věc (mobilní telefon) chtěla podle toho videa poškodit úmyslně, a to je již úmyslný tr.čin.

  OdpovědětSmazat
 5. To není normalizace to jsou 50léta. Jen ty gulagy nám chybí a do nich ti reakcionáři což brzy asi přijde.

  OdpovědětSmazat
 6. To je ta paní, co v Čečensku dělala matraci domácím, příležitostně i Štětináči.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Matrace vydesila Eunucha ze si nechal nafackovat a jeste za to asi podekoval. !! Odpornej a odpuzujici priklad pro kazdeho....

   Smazat
 7. Podívejte se pod mosty, co to je? Kam je zahnala svoboda a demokracie. O opuštěné psi se dbá v útulcích a na lidi se s..e.

  OdpovědětSmazat
 8. Je už prokázáno že Asperger umožňuje cestování časem! - https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/putin-trpi-aspergerem-vypozorovali-v-pentagonu/r~e3b6d404ad4911e490f70025900fea04/

  Stejně jako Putler - https://www.expres.cz/viral/nesmrtelny-putin.A151216_094012_dx-viral_pali


  to proto dokázala i Gretchen! - https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/ekologicka-cestovatelka-casem-dvojnice-grety-thunbergove-se-objevila-na-fotce-z-roku-1898-40304439

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:28 Vyjadřujte se člověče srozumitelněji. Z vašeho textu není jasné, zda to myslíte vážně, či jako srandu.

   Smazat
  2. 10;06
   On byl superarbitrován pro blbost,to je celý!☺

   Smazat
  3. 10:15 Vyskřekl dnes vyjímečně česky nekrofilní zřízenec z teplický prosektůry, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, a kterej mu chodí potajmu upíjet!☺

   Smazat
  4. 10:06 Jednoduše: Putler se domníval, že je jediným na světě, kdo dokáže svůj Aspergův syndrom - https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/putin-trpi-aspergerem-vypozorovali-v-pentagonu/r~e3b6d404ad4911e490f70025900fea04/

   zneužít k časoturistice! - https://www.expres.cz/viral/nesmrtelny-putin.A151216_094012_dx-viral_pali


   Jenže k jeho smůle se ukázalo, že to umí i Gretchen! - https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/ekologicka-cestovatelka-casem-dvojnice-grety-thunbergove-se-objevila-na-fotce-z-roku-1898-40304439

   Smazat
 9. Praha vždy dělala největší zlo.
  Únor 1948, Pražské jaro 1968-normalizace, Letná 2019 třicet let demokracie a soudruzi z letné zvedají rypáky- KDO NEJDE S NÁMA JDE PROTI NÁM!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ona akce Mladez vede Brno stala taky zato.

   Smazat
  2. 12:02...A navíc každý komu se nechce hákovat,šup do Práglu...
   Helanov

   Smazat
 10. Ve srovnání s komunisty je dnes mediální propagandistická masáž tak na úrovni padesátých let. Dnes jen chybí politické procesy a oficiální cenzura. Ale co se týče "ideologické práce" je to po kvantitativní stránce zcela srovnatelné. Je tu ale podstatný rozdíl. Tehdy byl komunistický režim mladý, musel se hodně vymezovat a pokračovat ve transformaci na nové zřízení. Už od půle padesátých let se poměry začly uvolňovat a s rokem 1967 byl tehdejší režim evidentně demokratičtější, než dnes. Dnes je třicet let po hadráku a s komunisty se bojuje stále víc a bojuje se i s kýmkoli, kdo nezapadá do "evropského", "západního" a neziskového obrazu. Média jako čt, čro plus, nebo i radiožurnál, jsou čímdál víc propagandistické. Ve skutečné demokracii, kde většina lidí bere systém za svůj, je něco takového nemyslitelné. Takže je evidentní, že v takovémto systému prostě nežijeme a že situace bude s největší pravděpodobností přituhovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:21 I ty procesy "začínají" hon na Babiše, Bernešovou prezidenta...

   Smazat
  2. K tak propagandisticky významnému datu, jako je 17.11. nemůže ČT, kafrárna (spíš kafilérna), elitní kulturní a společenské kruhy, feudálové a další nepostradatelní zbytku národa předložit žádné oslnivé výsledky za posledních 30 let, a tak aspoň mažou kolem hub prosťáčkům jednoduché fráze o nebývalém blahobytu a vedou války dávno ukončené.

   Smazat
 11. Vstanou noví bojovníci a nějaký ten prapor vždy zavlaje.
  A těch frází, té demagogie. Mí bolševici tomu rozumějí...Jo. A k tomu ty TŘI PRAŽSKÉ ARTIKULY. Či snad několik nových vět? I pan Babiš by rád podepsal. Vážně dobrá kulisa. Akorát hodně jetá!!!

  OdpovědětSmazat
 12. Fráze, demagogie, hnus, žumpa.

  OdpovědětSmazat
 13. Proč jsou okamžitě mazány moje komentáře? Kdo tomu tady vlastně vládne? Kalousek, Minář?.

  OdpovědětSmazat
 14. http://www.zvedavec.org/vezkratce/16622/
  10ti letý "migarnt" - my vás zabijeme ...
  Co tedy Evropu podle vás ohrožuje nejvíce?
  My sami - svou lhostejností, pohodlností a nezodpovědností. A také naivitou a neochotou se navzájem poslouchat a vážit si i opačného názoru. Žít s klapkami na očích je cesta do pekel

  OdpovědětSmazat
 15. Vypadá to, že panu Davidovi na té fotce něco nesedí. Ta fotka je totiž lživá. Chvilkaři totiž nejsou pronárodní, ale prounijní, promnohagenderoví, atd. Realitu by tedy vystihovala fotka s praporem EU, případně plus duhovým.
  Ale posláním „soutěže“ Czech Press Photo, podobně jako „průzkumů“ volebního mínění, není zobrazovat realitu, ale utvářet ji. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:12...No oni jsou milionchlívkaři ostražití,aby předčasně nevyděsili národ.Salámová metoda.
   Tentokrát vsadili na herce a církevní činitele (Malý a studios Minář)...
   To v Hongkongu se už pokroková mládež nežinýruje a rovnou mává americkýma vlajkama.
   Nebojte,všechno bude!
   Dva teploňové s adoptovaným č@®nouškem,slečny v burkách...Zatím cudně zabírali jen jednu hidžábnici v publiku.Ale MOCKRÁT ;-)
   Helanov

   Smazat
 16. Pravidelné útoky na Babiše, ultimáta po poradě s Demoblokem, mne donutí dát ANO hlas. Jsem teď plonk, protože moje trpělivost s ČSSD končí. Váhal jsem mezi ANO a SPD, ale Andy je štvanec a já jim fandím.

  OdpovědětSmazat
 17. Jak se psychiatři liší od svých pacientů? Jen bílým pláštěm

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Textík soudruha soukmenovce Davida je značně smutný, na rozdíl od dnešního humoristického článečku s.s. Mana: Vždyť přece veškerá činnost velezrádného spolku Milion chvilkařů je zaměřená PROTI normalizaci naší společnosti!

  Ano, po letech kapitalisticko-demokratického rozvratu naší vlasti jsme se vzchopili, my bolševici, a zvolili jsme si naše národní Vůdce Miloše a Babiše – aby provedli novou normalizaci.
  A oni ji provádějí, tak rychle a důkladně, jak jen dovedou, s pomocí Velikého Putina, BJJP!

  Jak víme, naše vytoužená normalizace by probíhala ještě rychleji, lépe a radostněji, nebýt ZARYTÝCH obhájců evropských hodnot – právě Milionu chvilkařů a na ně přilepených žurnalistů, intelektuálů, vědátorů, študentíků, podnikatelů, kulaků a vůbec VŠECH lepšolidí!
  Právě ona prožluklá „vítězná“ fotografie kontrarevoluční provokace na Letné je toho důkazem – důkazem pokusu o zpomalení a zastavení naší vytoužené normalizace!!!

  Tohle všechno by s.s. David měl a mohl pochopit – kdyby ovšem nebyl magor.
  Proto doufejme, že náš národní Vůdce Babiš mu rychle pomůže: Že pověří s.s. Protopopova, manžela s.s. Protopopové (nová tajemnice vládní rady pro duševní zdraví, dosazená PŘÍMO n. V. Babišem), aby s.s. Davida vyléčil.
  Jak všeobecně dobře známo, i ti NEJVĚTŠÍ magoři typu Andreje Babiše mladšího jsou vyléčeni po pár týdnech strávených na osvobozeném Krymu, v milé a veselé společnosti soudruhů a soukmenovců z KG/FSB a GRU.

  Takže: Drahý nemocný s.s. Davide, ničeho se neboj.
  Na Krymu je hezky, stoly se přímo PROHÝBAJÍ pod tíhou lahví vodky a díží kaviáru, velkoruské soudružky a soukmenovkyně jsou krásné a přítulné, a skotsko-ruské střiky nejsou tak studené jak se na první pocit zdá.
  Opravdu se můžeš těšit na pobyt a na navrácené duševní zdraví.

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ACHTUNG-WATCH-POZOR Soukmenovče, bolševiku Radosto. neotírej se o Milion chvilek jež patří nám Havlistům-sluníčkářům, pravičákům-kavárníkům a vítačům. Mil. chvílek patří nám lepšolidem Minářovi, Jandovi, Kalouskovi, Němcové, Pavčovi Novotnému, nově generalisimu Pavlovi, Halíkovi... to je elita národa, která nás povede. A ty už konečně táhni do Západní azie. Před vámi a ruskými bolševiky nás uchrání čistokrevný americký národ a jeho neohrožená únyjní armáda. Nebude v Praze dobře, dokud se kůň amerického mustanga, husara nenapyje z Vltavy Ať žije Havel a jeho letiště. Havel je vječný. Spor dvou stejně inteligentňích lidí v diskusi nemůže být nikdy na škodu. Radosto nic ve zlím. M.PAKOsta.

   Smazat
  2. Ty činčily na ramenou byly taky soušky KáGeBačky?☺

   Smazat
 18. Já bych bývala zabrala ty nablejskaný traktory s hrdýma traktoristama a traktoristkama.
  Dva traktoristi by se k době mohli tulit a jedna traktoristka by mohla být v burce...Aby každý rozpoznal že je to nafocené dneska.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 19. Tolik fašounu v Česku ,kde jme to došli !!!

  OdpovědětSmazat
 20. Správně. Přeci to nevyhraje někdo s hladovým a špinavým bezdomovcem.

  OdpovědětSmazat
 21. Za foto třicetiletí bych považoval BEZDOMOVCE POD MOSTEM, PŘIKRYTÝM TÍM NAŠIM PRAPOREM.

  OdpovědětSmazat
 22. Foto s vlajkou,jasná propaganda odpůrců Babiše.
  Ten je má na háku. Možná ho půjdu volit s celou rodinou.

  OdpovědětSmazat
 23. Já jsem pro každou srandu i pro stvoření Syrael, ale přes ultimátum vlak nejede.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.