Reklama

sobota 9. listopadu 2019

Pro Borise Johnsona

9. 11. 2019      prvnizpravy
Jeho Excelence, pan Boris Johnson, předseda vlády Velké Británie
Vážený pane premiére,
pan Julian Assange se neprohřešil vůči jediné z norem opravňujících k omezování osobní svobody. Veškeré jeho "provinění" tkví ve zveřejnění informací, obnažujících reálné pozadí válek a dalších protiprávních zásahů do života suverénních zemí. Tedy právě to, co odsoudila i proslulá zpráva parlamentní komise vedené lordem Chilcotem.


Julianu Assangeovi hrozí vydání do USA. Tamní establishment a justice se netají, že ho hodlají věznit po desítky let. Někteří činitelé dokonce volají po jeho popravě. Hrůzné represi má být vystaven za to, že uplatnil svou svobodu projevu. Učinil tak veden neklamně ušlechtilým cílem - odvrátit další nesmyslné vraždění a zkázu z prolhaných "důvodů".

Vaše země se považuje za kolébku moderní demokracie. Mnoha z těch, komu hrozila bezdůvodná represe, neváhala poskytnout azyl už v předminulém století. Julian Assange si to nezaslouží o nic méně! Stane-li se tak, Velká Británie sklidí díky a uznání demokratické veřejnosti celého světa. Bude-li Julian Assange vydán pomstě těch, koho usvědčil z vážného pošlapání práva, renomé Vaší země to vážně poškodí.
S úctou

PhDr. Luboš Blaha, PhD., politolog, předseda výboru pro evropské záležitosti Národní rady SR, PhDr. Petr Hampl, PhD., sociolog, tajemník České společnosti pro civilizační studia, Prof. PhDr. Jan Keller, DrSc., vysokoškolský pedagog, ex-poslanec Evropského parlamentu, Mgr. Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií, někdejší policejní prezident, Lenka Procházková, spisovatelka, veřejná aktivistka, signatářka Charty 77, Jan Schneider, bezpečnostní analytik, ex-ředitel Kanceláře vlády ČR pro zpravodajskou činnost, signatář Charty 77, PhDr. Josef Skála, CSc., vydavatel internetové revue, publicista, ex-prezident Mezinárodního svazu studentstva, Ing. Jaroslav Šulc, CSc., národohospodář, publicista, někdejší asistent předsedy Senátu PČR, Doc. Mgr. Petr Žantovský, vysokoškolský pedagog, publicista, místopředseda Rady České tiskové kanceláře.

32 komentářů :

 1. Kvalitní iniciativa, jenže v plánu je právě poškodit renomé VB a zdiskreditovat ji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tam už nenení co diskreditovat a už hodně dlouho...

   Smazat
  2. 11:17...Cca půlka Britů už se zánikem GB pomalu počítá.
   Helanov

   Smazat
  3. Tak to nevím zda jste se trefila, dobře je vystihuje tento výrok "Angličané si o sobě nemyslí že jsou nej nej nej na celém světě, ale doufají že si ti o nich myslí ostatní" takže zase taková ta pokrytecká férovost. Hej hou

   Smazat
  4. 20:42...To nemám ze svojí hlavy.
   To se dočtete na www.reuters.com ;-)
   Helanov

   Smazat
  5. Tak VB se dávno zdiskreditovala sama pravda je že je vězněn nevinný člověk.

   Smazat
  6. A je ten člověk opravdu nevinný?

   Smazat
 2. Moje podpora! Julian Assange je podle všech kritérií politický vězeň. Bude záležet na tom, jestli se podaří vytvořit dostatečný mezinárodní tlak na britský totalitní režim. Toto je dobrý počin.

  OdpovědětSmazat
 3. Když byl Havel ve fešáckém kriminále, posílali západní politici nóty. Když je Assange mučen, všichni západní politici držej huby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:08 On snad pan Havel prozradil na ČSSR nějakou špínu??? a že jí bylo. HLUPČE.
   Toho Asánga okamžitě popravit, co dělá Rus se stejnýma NOVIČOK!

   Smazat
  2. 18:49 Jste si jistý, že vaše sdělení nepostrádá smysl? Možná, že chybí shoda podmětu s přísudkem. Gramatika je vymyšlená proto, aby naše vyjádření byla pochopitelná.

   Smazat
  3. 18:49 Samozřejmě, že je nevinný stejně jako byl nevinný rektor KU Jan Hus. Ne každý dokáže tolerovat zlo jak ty debile.

   Smazat
 4. No to teda ti petenti adresují tu petici tomu pravému ;-)
  1) Všechny ty války,to rozvrtávání BV se děje v zájmu VÍME KOHO...Toho,kdo uprostřed Orientu jako nevítaný vetřelec potřebuje" klid na práci".
  2) Netanjahu prohlásil,že pan Johnson je" nejvášnivější přítel Izraele v Evropě"...
  To by byl Johnson potažmo Netanjahu certifikovaný idiot,kdyby Assangeho Amíkům nevydal.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 5. Za to, co vsichni udelali z Juliana, utyraneho k smrti,
  zaplati, pouze svoji nevsimavosti, ignoranstvim, sobectvim, karierismem, vsichni, kdo mu mohl, nejak z titulu, pomoci. Tim nemyslim lide, kteri nemaji rozhovaci pravo, tzn. my kolem.

  No? Yes, as sure.

  OdpovědětSmazat
 6. Jen se divím, že na toho zmrda ještě nepoužili NOVIČOK, ať se zeptají Rusu, ti mají zkušenost s likvidací špionu!

  OdpovědětSmazat
 7. Je moc dobře, že se našlo tolik morálně slušných a zodpovědných lidí a napsalo tuto petici. Jelikož asi většina lidí naší republiky souhlasí s touto iniciativou, měli by s touto aktivitu, spíše přijít naši volení zástupci, čili politici. Ovšem při dnešním praktikování dvojího metru a pokrytectví našich zástupců, je asi marné, něco podobného od nich očekávat, což z nich činí morální odpad. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. Z pana Assange se dělá mučedník. Podle mě je potřeba se vrátit k paragrafům a nechat soudce, aby to rozhodl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:52 jo a nejlepší když pozvou ty soudce co zabili nevinného Miloševiče, aby byl výsledek jistý. Ovšem pokud ho vydají Ušákům, tak ho mají stejně na svědomí a nikdo jim to neodpáře, teprve potom by z něho byl mučedník. Hej hou

   Smazat
  2. A kdo a jak přišel na to, že Miloševič byl nevinný? Nemluvě o tom, že nezemřel cizím zaviněním, pokud se dobře pamatuju.

   Smazat
  3. 21:05 jste docela nezáviděníhodná oběť mohutné zápaďácké propagandy, nebojte nejste ani náhodou sám a to že měl brát nějaké léky tuším, že na srdce a nedostal je, nebo naopak dostal něco škodlivého a nepustili k němu nezávislé lékaře, to je co? Nehodlám vám to vyhledávat, pokud chcete vědět pravdu a ne jenom propagandu, tak si to najdete. Ale to je už docela známá věc, jako třeba to, že chemtrails není výmysl a dzinformace, ale skutečnost, to možná víte, nebo né? Hej hou

   Smazat
  4. Pardon a to nejdůležitější jsem neřekl, že mu nic nedokázali a de fakto a vlastně de jure ten soud vyhrál, no proto právě musel umřít. Víte on ten Norimberk zápaďáky stále straší a mají obavy aby neskončili taky jako fašisti, před tribunálem. Hej hou, smutný dědeček

   Smazat
  5. 19:52 Z pana Assange se mučedník nedělá. On už JE bohužel mučedník. Ať se bude dít, co se bude dít, bude to stále jen horší a horší. Vzpomeňte si na mne, až se dovíte (ať už soudce bude rozhodovat, či ne) že je Julien Assange po smrti. Změníte pak názor? Změníte víru ve spravedlivou justici?

   Smazat
  6. 22:19 Totální schíza jednoho místního rudého blba. Srb , Miloševič rozpotal válku v bývalé Jugo, zaslepenej proruskej magore!!! Nebo snad ne?

   Smazat
  7. Kdepak. Podle některých byl pan Miloševič hotový lidumil.

   Smazat
  8. 9:54 Kdybys nebyl nemyslící trubka, dávno by sis zjistil, co se v Jugoslávii dělo. Takhle jsi jen hovno, které přitakává lhářům z mainstreamu.

   Smazat
  9. 9:54
   To je sranda, když nemyslící, nevzdělaný a zřejmě nevzdělatelný magor zuřivě prská a nadává jiným do magorů. Opravdu tragikomická podívaná :-)

   Smazat
 9. Konečně po všem komentování této kauzy praktický krok. Svět nesmí v této věci mlčet a poskytovat tak pocit, že to nikoho nezajímá, že si můžou dělat co chtějí a likvidovat nepohodlné lidi mimo pozornost ostatních.
  Kdo mlčí, ten souhlasí. Je potěšující, že Čechy už nemohou počítat mezi ty mlčící, poslušně si nasazující klapky na oči a uši.
  Jména signatářů mi nejsou neznámá a budu si je pamatovat i ve spojení s tímto dopisem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moje řeč.

   Smazat
  2. 20:13...Sice to nepomůže,ale aspoň to zkusili.
   Je dobré, když publicisté držej spolu.
   Média jsou pořád sedmá velmoc a kdyby nebyli pisálci,věděli bychom kulové s přehazovačkou.
   Helanov

   Smazat
 10. Všem iniciátorům i podepsaným upřímný dík! V. Kaňková

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:35, p. Kaňková: Pripájam sa k Vám. Rudo

   Smazat
  2. Je to par dni,co jsme mohli podepsat petici na strankach NR.Najdete si ji a podepište take.Uvezneni Assange je ostudou a zlocinem naši civilizace.Kde jsou lidska prava a svoboda?Žvanilove z Charty a ČT-pročpak mlčite?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.