Reklama

sobota 23. listopadu 2019

Proč my, Masarykův lid, nemáme svoji politickou stranu?

Lubomír Man
23. 11. 2019
Cožpak je pro nás někdo z politiků ať živých či mrtvých větší hodnotou, než první náš prezident a zakladatel T.G. Masaryk? Cožpak větší polovina z nás Čechů, Moravanů a Slezanů, neodpoví s nadšeným souhlasem a s pocitem, že právě tohle v politice až dosud marně hledá – a nenachází – přečte-li si tuto základní politickou Masarykovu ideu?:


"Veškerá politika vnitřní a zahraniční je mně především upevňováním humanity. Podřizuji politiku požadavkům ethickým. Politika rozumná a poctivá (Havlíček) je nejpraktičtější, nejúčinnější a nejvýhodnější.To i idealisté, lidé slušní a čestní, mají nakonec vždycky pravdu a udělají pro stát, pro národ a lidstvo více, než politikové, jak se jim říká, reální a chytří. Chytráci jsou koneckonců hloupí."


Cítíte též, jak se těmito Masarykovými slovy a zvláště pak oním jeho vyjádřením, že politika je pro něj především upevňováním humanity, vzpíná obraz a představa politiky z rovin i hlubin, až kamsi do nadoblačných výšin? Jak najednou cítíme: ano až tam , až tak vysoko by politika měla být, až tam bychom ji chtěli nacházet, ale ona tam není, protože ona se spíše než dosahováním ideálů zabývá obchodem a handrkováním podomním.

Cítíme to všichni a cítíme to nejvíc a nejbolestněji my, Masarykův lid. A nejsme přitom žádná vybraná družina, vždyť se do ní počítáme my téměř všichni poctiví Češi, Moravané a Slezané. Je nás dobrá větší polovina národa a mohli bychom na poli politiky vykonat zázraky, kdybychom si konečně svou sílu a též to mnohé a cenné, co nás spojuje, uvědomili.

Kdo by se nám poté při volbách mohl postavit? Jaké lepší a potřebnější vlastnosti člověka a politika by kdo mohl před národ postavit, než ty, které v Republikánské osvětě ve dvacátých letech vyslovil T.G. Masaryk: "občanská slušnost, žádná příkrost, poctivá hra (fair play), věcnost, tolerance a umírněnost".

Vždyť naší silou nepominutelnou by byl už náš název. Jméno Masarykův lid by od nás spolehlivě odpuzovalo lidi vypočítavé a nepoctivé, a naopak masarykovskou počestností a poctivostí by si strana s Masarykovým jménem na štítě neporušitelně zavazovala všechny, kteří by se stali jejími členy i příznivci.

Byli bychom stranou, která by se vyslovovala proti šlechtickým privilegiím a zájmům a plně by stranila prostým pracujícím lidem. Nade vše ostatní bychom vyzdvihovali ideje rovnosti lidí a přednostní řešení otázek sociálních. Demokracie, kterou bychom se honosili, by byla demokracií humanitní – a v žádném případě ne demokracií liberální - která dle Masarykova názoru demokracií požírá. Požadovali bychom znovuzavedení zákona o přečinu hanobení prezidenta republiky, a v praktickém provádění politiky bychom prosazovali hlavně masarykovskou slušnost a poctivost. Rozhodně bychom odmítali přijímat ucelené pravdy přicházející k nám z kterékoli světové strany jako pravdy definitivní a tím pro nás též platné a závazné, a projevovali bychom ctižádost nacházet si své české pravdy sami. Ty bychom dle Masarykova návodu hledali v diskuzi třeba i těch nejprotichůdnějších hledisek a názorů, a kdybychom shledali, že se tyto námi takto nalezené pravdy nacházejí v nesmiřitelném rozporu s pravdami vnucovanými nám organizacemi nám nadřízenými (např. NATO a EU), uvažovali bychom o tom, že tyto organizace v zájmu zachování mravní čistoty národa opustíme.

Chtěli bychom být sví, češští, protože ve vlastenectví spolu s Masarykem spatřujeme sílu ženoucí národ vpřed. A třebaže bychom spolu s Masarykem uznávali přednosti jiných národů, přesto bychom spolu s ním též vnímali, že Česko, naše vlast, má být oním národem vyvoleným.

Masaryk nám k němu ukázal cestu a na nás je, zda po ní vykročíme.

Nejdřív k založení nové masarykovské strany a poté k volbám, ke kterým bychom snad poprvé v našich životech kráčeli s ohněm v srdci.

Poprvé...

Takže?

119 komentářů :

 1. Deda byl Narodni Socialista ("Masarykovec") a i moje mama byla vychovana tak, ze se "tatickovalo". To nebylo nijak spatne. Problem je v tom, ze dneska se k Narodne Socialisticke strane hlasi podivni lide, kteri neumi potlacit svoje ego, aby prosadili myslenku. To je spatne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PANE AUTORE,DĚKUJEME ZA VÁS IDEALISMUS,JE JINÁ DOBA

   kdy možnosti voličů vytvořit v internetem vlastni návrh jak zajistit svůj SOLIDÁRNI STÁT a tim i naprosto nově možnosti pro ČR jsou k dispozici.
   Vzniká už dokonce prvni návrh Programu voličů pod zkratkou NPV,který nabizi nepolitická avangarda občanů voliči svým "zastupitelům",tedy polit.subjektům.
   Ty se však spolehaji,že jim pomohou media a GŘ TV ohlupovánim voličů jim tim ukrást jejich hlasy,což se 30 let dařilo.
   Proto se nemůžeme vracet do minulosti,ale začit formovat přitomnost.
   Běhá tu prý někde jakasi ČSV,ale dokud sami voliči nepochopi,že jejich Program budou muset uskutečnit zejména stávajici polit.strany a hnuti,které se jim totiž jinak nevyplati volit dalšich 30 let,aby se vdy jen přesvědčovali,źe jim jde jen o moc a jejich vylupováni ČR.
   Tyto polit subjekty totiž odmitaji zcela zpupně už vznikajici NPV tj Program voličů a riskuji,že jim pak teprve nezbude než založit OPRAVDOVÉ POLITICKÉ STRANY zastupujici voliče a jejich požadavky už formulované v NPV o kterém politici zcela zoufale ODMITAJI tzv mlčenim zavést diskusi, članek po článku,ze strachu,že se znovu staneme baštou demokracie jako za Masaryka a ne oběti milionů chliváků z Letné,vedených podstrčeným nedostudovaným hnědokošiláčem s Programem BABIŠ,ZEMAN lehni popelem,což má opačný účinek

   Smazat
  2. Máte pravdu nočni řečniku 2.57.

   Demokracie s přivlastky na př.lidová ,libreálni,sovězská a dneska humanitni vylezou z futrálu a ukáže se,že to jsou nové, staré známé diktatury kopajici všechny ovany do jejich otroctvi za nizké platy a brzy jen chleba a vodu,namisto chleb a hry.
   Standartem má být dlouhý neomarxistický pochod institucemi,kde se maji dát zaměstnat jenom sami pirati!

   Smazat
  3. dneska se strany zakladaji kvuli tomu aby se mohlo podjit stat potažmo vobčani a vudci stran většinou veliky vizionaři typu libuše jsou jako byla za komunistu zuper slibotechna neb nemit hlasky od natěšenych že bude lepe a radostněji tak by nikoho nechitli na davno prošly špeky

   Smazat
  4. To je ta masarykovská demokracie?

   „Vy jste takový prase novinářský, že to jsem ještě fakt neviděla,“ dala si Procházková ruce v bok a spustila na novináře. „Takový lži, který vy vypouštíte, co si to vůbec dovolujete? Že se nestydíte,“ ptala se jej dál Procházková. Redaktor serveru Sputnik nereagoval.
   Vtom se však Procházková rozmáchla a vyrazila muži z rukou telefon, až odletěl mezi hrníčky. Následně mu vlepila facku. Muž si jej zdvihne a natáčí dále. „Nesahejte mi na můj telefon, paní Procházková,“ sděluje jí a stěžuje si na to, že jej fotograf neustále fotí. „A co by vás nefotil?“ zeptala se Procházková. „A proč bych já nemohl fotit," oponuje Franta. Procházková pak při svém odchodu cedí skrze zuby: „Ubožák.“ Oba aktéři se potom rozcházejí.

   Před 30 léty jsem si myslel, že nikomu nebude vyhrožováno za své názory, jak jsem se mýlil. Jen jedna skupina lidí nahradila jiná, myslím si ještě horší. Co na to Štětina, Vladimír dlouhý ...

   Smazat
  5. 3:23
   Liberální demokracie, je mrzačení demokracie. Protože ji zneužívá jen jako rám k obrazu, do kterého si namaluje každý svou "cochcárnu". Proto je nahony vzdálena humanizmu, který tam vkládal T.G.M. Též se tím vysvětluje, proč se dnes Masaryk nenosí.

   Smazat
  6. 30LET SELHÁVÁNI našich intelektuálnich elit stačilo

   pravě ony jsou odpovědny za spravedlivý stát a blahobyt občanů,to je nepsaný zákon kadeho národa.
   Napiše li pani docentka ŠIHLIKOVÁ,že z republiky odcházi cca 500 miliard ročně na dividendách a nenapiše jak to zastavit,pak jeji tlustę knižky nemaji pro nás obyčejné lidi cenu.
   Budeme to tedy muset řešit stejně sami a to novými "našimi zákony"!
   Ti pry naši zastupitelé nám poslušnému davu na Letné naordinovali kapitalismis bez přivlastků,který bude dale krýt jejich zloděje,piraty a "zmrdy",nas vylupujici!

   KDYBY JSME MĚLI NAMI POŽADOVANÝ SOLIDÁRNI STÁT

   nešlo by ani schvalit "kurevský" dnešni exekučni zákon!
   Švihlikovæ by mohla svobodně napsat,źe se zloději pojedeme fifty fifty,jinak je zdanime na plech!
   A byl by klik!

   Smazat
  7. No, vytvoreni strany T.G.M je vyborny napad, protoze nam stat - daroval, za rekneme, opet obtiznych podminek.

   Lide zapominaji na nasi uzemni polohu, ze je, rekneme pro nekoho - nezadouci.

   Dekuji, pane Mane.

   Jsem pripraveny odeslat denniky od pradedy, ktery byl Masarykovec, redakci. Autenticke postrehy, dejinne zapisy. Zajimave cteni, jak tezke bylo vubec formovani T.G. Masarykem, darovani statu.
   I tezke.

   Smazat
  8. Vytvořeni strany T:G:M je slabe kafe.

   Vytvořime blok úplně nových doposud nevidaných politických subjektů, stran a hnuti,které si vezmou odvahu do hrsti a daji do SVÉHO Programu zajistit si VĚTŠINU v tom prohnilém Parlamentu a sami voliči vytvoři pro sebe svůj opravdový Program,který už dnes v začatcich ti zločinci u ukradené moci všemi silami nejen vnitráků ČSSD, vztekle tzv MLČENIM tisku a tv, odmitaji!
   Nevoni jim pod jejich dubové palice a nosy, vzpoura kandidátů na otroky tj. jejich voličů,kteři s nimi začinaji pomalu,ale jistě ztrácet nervy a nyni i zdejši lidovi komentátoři začinaji klit jako správni haviři a politická třida přiživnniků sleduje,že se na ni chtěji voliči vysmolit,když se horempádem nepřekabáti všichni ti "politici" v opravdový prospěch voličů,kteři k tomu už dělaji PROGRAM s názvem NPV začinajici slovy!

   SOLIDÁRNI STÁT NEBO SMRT!

   A bude hotovo!


   Smazat
 2. Neštěstím doby je vynucovaný individualismus a fakt, že pokud by se ono poctivé masarykovské společenství stalo politicky úspěšným, zmocní se ho zištní, patřičně maskovaní hajzlové. Nakonec, to už tady mnohokrát bylo. Jediný křivý hajzl povodí na vařené nudli hejno poctivých, nutně důvěřivých a přejících dobráků. V prvním kole, především proti hlouposti a sprostotě, je nutné bojovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesvlikejte kalhoty,brod je daleko,přečtěte si NPV a uvažujte jak velká tam bude zabudována brzda ve formě dnes chybějicich zákonů.
   Ne nadarmo jsou majitelé ukradené moci posrani až ke krku a nemaji zájem ani na jednom článku NPV,natož o nějaké nápravě ,vést dialog s volici!

   Smazat
  2. 3:29
   Nejsem oligarcha, nikomu jsem moc neukrad, ale s vámi bych dialog vést nemohl. Když o politickém protivníku říkáte že je "posraný až ke krku", tak se běžte realizovat někam na balkán, nebo ještě dál

   Smazat
  3. 11.28
   S nami obyčejnými lidmi nezacházi nikdo z těchto "protivniků"v rukavčkach!

   Vykradli bohatou republiku,starcům ukradli 270 miliard rezervy na důchody,exekuce jen prši a kde je dialog o našich voličských požadavcich,co??!
   Jedinou domněnkou je tedy,že ti "protivnici"nechteji být dále voleni,protože zhnědli strachem a to do gati,ale brzy chtěji znovu nosit svè parádni hnědé košile a s vámi "opatrnými" jako vy nejen židy zatoči zase do koncentráků,tak se nevymlouvejte,že vám došly argumenty!

   Smazat
  4. 11.28
   Se mnou nemusiš ty dubová hlavo vést diskusi

   VEĎ DISKUSI KONKRETNĚ K NPV tj

   k člankům Navrhu Programu Voličů a hleď si ho osvojit,aby jsi se k němu mohll modlit dnem i noci!

   Smazat
  5. Pánové 12:55 + 13:13, tak aby bylo jasno, já vedu diskuZi s kým chci a vy si veďte svou diskuSi taky tak. Mám pocit, že sem nezapadáte, ale chodíte sem jen vyrušovat. Možná si lépe porozumíte s Petrou Procházkovou. Zkuste to je tam plno, ale možná se ještě vmáčknete.

   Smazat
  6. Kdo je ta suchá osoba PROCHÁZKOVA

   at se tu mezi námi objevi a hned bude z našeho PROGRAMU NPV mokrá a ty,když neumiš diskutovat k věci tak jsi tu stejně jen páte kolo u vozu,které se jak známo honosi nepotřebnosti!

   ROZBIJ TY NEMEHLO NPV NA SRAČKU A MY TĚ VYNESEME NA HRAD

   a nemusiš se tu ani prezentovat,źe neumiš vůbec nic a možná tě proto vyhodili uź ze čtvrté třidy,aby jsi "odmaturoval" jako ten hnědák z milionu chliváků na Letné!

   Smazat
 3. Ale vždyť je to krásné jak masa pražských dutohlavých tupounů ječí na Letné na povel. Už dávno obdivuji sportovní fanoušky jak se oblékají do dresů, což je taková nenápadná přípravka na uniformu. Úplně největší pitomci nosí značkové oblečení a ještě za to, že třeba Adidasu dělají reklamu draze platí. Místo aby to bylo naopak. To už skutečně je vrchol blbosti. Proto se mi líbí Pjakin který říká, že veškeré informace získává z veřejných zdrojů a pokud některý web je placený tak jej nepoužívá a nepodporuje jej. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prostě všichni, samozřejmě krom tebe a Pjakina, jsou dutohlavci, tupouni, pitomci, blbci... A šéfuje tomu Globální Prediktor :-D

   Smazat
  2. 2.22
   Nebagatelizuj to vnitraku z ČSSD na to ti skoči už jen blbec.
   Mazej se vozit na mrtvém oslu v hnědé košili z LETNÉ a jeho milion chlivkařů!

   Smazat
 4. noviczech
  ...pane Man, hezky napsané, velmi dobře míněné, ALE, je tu asi velké ALE! Vidíme jaká je politika dnes, kdo ji dovedl do této situace a co provádí! Můj názor: Když uvidím, že je dvůr zaneřáděn, vemu koště a jdu uklidit! Kdo a kdy najde sílu, aby tento "dvůr", českou republiku uklidil??!!! Tak jako nemohl nikdo předčasně "uklidit" Adolfa Hitlera aby nebyli milióny mrtvých, tak asi nikdo nemůže uklidit předčasně tento "dvůr", českou republiku. Každý jednotlivec určí svůj osud, ale "osud událostí" musí být vykonán a je jen na nás, na kterou stranu se dáme! Až "dozraje čas", padne i tato zlá doba, která si říká demokracie a není! Jen nesmíme začít "zametat dvorek" moc brzo, aby jsme vše nepokazili. Ale určitě je dobré lidem ukazovat dobré vlastnosti, i když, vidíme jak lidé jsou chudší a chudší a práva a spravedlnosti se nedá dovolat.A to i při údajně zanesené formuli v ústavě "práva na ŽIVOT"!
  No, je to těžká doba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. novicek,klidně tu běduj jak stara baba.Dej těm chlapům co tady "cpou jak na to"radši potvoru a dodej jim tam do jejich NPV nějaký dalši članek,no stači ti napsat

   JA SE TĚŠIM POHLEDY DO LEDNIČKY

   a jakesi NPV a to,brzy bude krisa a těžká doba to je jen holt pravě to moje potěšeni!

   Smazat
 5. Pane Mane buďte opatrnější. Kdysi jsem se maminky zeptal, proč lidé volili v prvních poválečných volbách komunisty. Odpověděla mi stručně, že si nedovedu představit, jak se žilo, když otec byl bez práce? Rodiče nebyli komunisté, jen vlažně věřící. Protože byli chudí, zemřel mi můj první bratr.

  Pane Mane, vy jste se nikdy takto rodičů neptal. Možná se vaše rodina měla za první republiky dobře a máte důvod oslavovat Masaryka. Nezatracuji prvního prezidenta, ale jiní dali lidem více. Práci a sociální jistoty.

  OdpovědětSmazat
 6. Kolebka demokracie 90d 18.stoleti nadelala spoustu masakru , pogromu a Britkaustu na celem svet.Ale zutivej demokrat se nikdy nepouci. Co do nej vecpou na universite to ma nadosmrti i svec se nauci casem delat jiny boty ..
  Samozrejme nikdo z demokratu nebere ohledy na jine , na revoluce v informacich, sdelovacich prostredcich,v prumyslu , pocitacu ,TV a jinych vynalezu.. Demokracie jako ideologie je neco jako navrat k Parnimu Automobilu..
  Taky by mel nekdo chodit vpredu s cervenym praporkem a varovat..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však! Kdyby místo Mäsárika-Redlicha a huhňavého křiváčka Beneše se stal prezidentem republiky pan generál Gajda, byly by naše vztahy s bratrským Polskem i méně bratrským Maďarskem či Rakouskem natolik dobré, že otázka slovenské i německé autonomie by byla bývala dávno vyřešená a v roce 38 by jsme nestáli sami jak kůl v plotě proti všem, zrazeni a opuštěni západními masonskými darebáky!

   Smazat
  2. Kdyby byly v řiti ryby nebylo by potřeba rybnika 8.33,že je tomu tak?

   Smazat
  3. Jakákoliv demokracie je fikce! Lůza nikdy nebyla předurčena k podílu na moci, není totiž schopná sebeřízení! Od toho tu existuje od počátku dějin kasta pánů nadaná Vůlí k moci, která ovládá tuto vlastnost postrádající kastu otroků! Bohužel ta první dnes musí předstírat vládu té druhé! Tzv. demokracie (=lůzovláda) je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit k vzájemnému prospěchu, v rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi! Rozum je další mantrou masonů! Nadčlověk se svou morálkou pánů liší od podčlověka. Morálka podlidí se projevuje jako duševní společenská choroba zvaná levicovost, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
  4. Dobře pičeš 16.14,zbyli ti po fotrovi od Stalingradu dva blesky?
   Tak co otraviš se a zastřeliš, jako tvůj vzor FÜHRER hitler?
   Piš k věci,tj stručně

   KVŮLI NPV vy darebáci z ČSV SI PŘĘci raději,HODIM MAŠLI!

   Smazat
  5. 16.19 uz zase meles ten tvuj blabol..
   Dokazes nekdy neco zplodit svym mozkem ty Einsteine..
   Uz jsi trapny otroku..
   Nebo se ty retarde pokladas za tu nadrazenou vladnouci rasu..??
   Tak to nikdo nema obavy proto ze ty ani nevis kde ma zbran hlaven..
   Vsichni jsme v klidu..
   Ty nejsi nebezpecny
   Ty jsi pouze jouza

   Smazat
  6. 6:32 Tací již jsou Nadlidé, s tím poletující rudý pšouku nic nenanděláš, neb skutečné Vlastenectví je především rasová bdělost, tvrdá práce, boj a vzdor! Kdežto podstatou existence tzv. Nové republiky je bohužel jen ubohá vzpoura podlidí*) proti společnosti řízené elitami, neboť se přirozeně nerodíme rovní! Požadavek rovnoprávnosti nerovných je v podstatě základní levicové dogma, které pravičák uznávající přiroznou nerovnost lidí musí rozhodně odmítnout! Masy jsou zženštilé a potřebují být vedeny, ale nesmí mít v čele nějakého ráčkujícího opilce, profesůrka s hláskem jako konipásek a ukradeným perem v kalhotách, nebo uslintanýho žvanila s holí či šimpanzoidního jako krysa z kanálu pištícího estebana, nýbrž potřebují muže s holínkami, který udeří do stolu a zařve: "Toto je správná cesta!" A tak to dnes mohu shrnout prohlášením, že já jako neznámý jedinec jsem povstal proti neobolševismu a zahájil boj s tímto rudým lejnem a neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života nejen Čechů!!! Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali výsadní postavení na Zemi darem, nýbrž si ho museli za cenu nesmírné brutality vybojovat!

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
  7. Ty si radsi napni gumu u trenyrek
   To bude pro tebe vyhodneji

   Smazat
  8. 8:33 Místo toho červenýho praporku rozhodně!:-)

   Smazat
 7. Ja pyjat jsem proti demokracii,vykradu tebe a všechny na plech a budu se mit dobře!
  To je ta pravá Amerika a pracovat,to nechám vam vy blbi komunističti šašci,co mě stejně zvolite!

  OdpovědětSmazat
 8. !!!! VIDEO Forum Media 2019: Novinářka Deníku N fyzicky napadla redaktora serveru Sputnik
  https://www.youtube.com/channel/UCanafFFIrgDM9Et2omy2X6Q

  OdpovědětSmazat
 9. Zde vidíte co je to za agresivní svoloč, stejně jak ten dobytek z 50let. Dát jim moc tak nás gulagy neminou.

  OdpovědětSmazat
 10. Procházková nejprolhanější novinářka ve Střední Evropě dává lekci nejslušnějšímu novináři z nejdemokratičtějších novin, odporné. Zrovna ta co se tahala s komunistou, konfidentem, udavačem slušných lidí Štětinou alias Plavcem.

  OdpovědětSmazat
 11. Když zde dnes máme tu genderovou rovnoprávnost tak jí měl Franta také jednu vypálit že.

  OdpovědětSmazat
 12. Procházková není novinářka ta šmíra je propagandistická hlásná trouba CIA.

  OdpovědětSmazat
 13. Ten aparát stál neméně 20.000,- a určitě se poškodil, to je již trestný čin poškozování cizí věci jako vyšitý.

  OdpovědětSmazat
 14. § 228 Poškození cizí věci


  (1) Kdo zničí, poškodí nebo učiní neupotřebitelnou cizí věc, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

  OdpovědětSmazat
 15. Zde je to o to horší že ona mu tu věc (mobilní telefon) chtěla podle toho videa poškodit úmyslně, a to je již úmyslný tr.čin.

  OdpovědětSmazat
 16. Stranu zalozenou na idealu T.G.M.
  lze tezko zalozit uz proto ze se ruzne ceske a zahranicni organizace toto obdoby znovu nabyte statnosti snazi co nejvice diskeditovat a naopak se snazi podsouvat ceskemu narodu blaho habsburske nadvlady jako jedno z nejlepsich obdoby ceskych dejin
  Lze si nepovsimnout ze se po cechach stale vic potloukaji potomci pobelohorske slechty v cele s potomkem Habsburku
  O co jim jde je snad kazdemu jasne

  OdpovědětSmazat
 17. Náš národ se nezbavil sovětské totality sám od sebe, jak se dnes všeobecně tvrdí, nýbrž tím že v 80.letech v Moskvě, centru KSSS, došlo k tichému převratu a k moci se dostal reformní komunista M.Gorbačov a jeho příznivci. Ti protlačovali novou politiku „perestrojky“ a odmítali staré zkostnatělé leninské a stalinské dogma, jež vznikalo ještě za dob carské monarchie. Nová doba si žádala nutně novou modernější ideu a pro velkou část sovětského lidu byla Gorbačova perestrojka tím správným krokem. A právě tímto uvolněním pout převzal lid v satelitních státech podřízených Kremlu svou národní perestrojku a žádal konec vlády jedné strany a konec nadřazenosti komunistů. Československý lid si uvědomil, že již nepřijedou žádné tanky Varšavské smlouvy a že přišla ta pravá chvíle, obnovit demokracii v našem státě. Že se obnova demokracie v Československu svrhne v neférový zápas „silnější vyhrává“ a společnost se promění v divočinu podobnou džungli, mělo se svobodou a demokracií málo společného. Spíše vítězila anarchie než demokracie. A s tím vším souvisel i Západ a jeho požadavky. My, plni nadějí a snů, ovládáni naivitou a posedlostí jsme bezmyšlenkovitě plnili všechny požadavky nových mocipánů, tentokráte ne z východu, nýbrž ze západu. Po 30 letech můžeme hodnotit. Jsme opět podřízenými, rozděleni na dvě půlkolonie, rozkradené, závislé, podmaněné, s novými „hodnotami“, jež připomínají doby dávno a dávno minulé. Takto jsme si my, obyčejný pracující lid, před 30 lety svobodu a demokracii vůbec nepředstavovali. Vše nám bylo ukradeno a o vše jsme byli podvedeni. Abychom byli opravdu svobodní a žili ve skutečné demokracii, musíme se zbavit pout Bruselu a Washingtonu. Dokud budeme podmaněni velmocemi a nadnárodními organizacemi, nebudeme žít volně jak jsme si přáli a přejeme. Pryč z EU+NATO...!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5.44 tak pod tento prispevek bych se i podepsal
   Tak nejak to skutecne je

   Smazat
  2. Jsme malý stát na to abychom mohly existovat mimo vliv státu schopného vládnout geopoliticky. Jde jen o to aby to byl stát neusilující o totální vládu v našem státě. To si myslím za komoušů postupně vznikalo a pokud by se postupovalo špatné zruším a dobré vylepším, byly by jsme úplně jinde. Největší chybou bylo rozkradení těžby a zpracování přírodních zdrojů, dopravní obslužnosti, výroby a rozvodu energii a státního bytového fondu. No prostě to mělo být jak ten Vašek Šašek bubeník sliboval.

   Smazat
 18. Pane Man, nebudu s Vámi polemizovat o samotném Masarykovi, ke kterému mám celou řadu pretenzí. Ale není to možné, protože v "bleděmodrém" se o totéž "jakoby" pokoušel Havel, jen ten sliboval nezničit socialismus a za První republiky bylo hlavním mottem už nejsme pod Rakouskem a važme si toho. Obojí bylo sprostě zneužito v souvislostech s dalšími událostmi. Jen si přiznejme pravdu. Politika je o tom, kteří lidé ji doopravdy dělají a ani moc nezáleží na tom jak se jmenuje "jejich" strana či hnutí. Mnohem spíše by Naši budoucnost zajistilo kvalitní - mnohem kvalitnější než dnes - školství a skutečná práce s mládeží. A naše školství je zatím jen ve stádiu napůl zničeného ... oproti jiným státům.
  Odpovězme si, co je k tomu nejdůležitější:
  1. Během základní školy (vezmu za model naše zvyklosti) poskytnout kvalitní schopnosti počítání, základních znalostí o světě kolem,
  2. Vzhledem k tomu co se děje v tzv. "demokratických" zemích to dále dávám samostatně . již nejpozději do třetí třídy naučit na velmi slušné úrovni číst a psát
  3. I když by to bolelo, dávat jim mladým PRAVDIVÉ odpovědi na jejich otázky - nikdy ne politicky zabarvené nebo zkroucené
  4. Trvat na schopnostech komunikace ústně, osobně, písemně a případné testy používat jen tak jednou za čtvrt roku jen pro zpestření
  5. Ve školách všech druhů a stupňů kategoricky zakázat používání elektronických hraček - telefonů, mobilů, notebooků ... (Pro drtivou většinu zaměstnavatelů a de facto i politiků je počítačová gramotnost pouze symbolem ovládání programů ne znalosti jeho stavby a konstrukce či programování).
  6. Zavést povinnou výuku logiky, která nejen v souvislosti s úrovní znalostí a vědomostí umožňuje vytvářet si vlastní názory, ale právě ONA pomáhá vytvářet těm nejlepším programátorům ty nejlepší programy. To jen pro "moerní" školství.
  7. Přestat s falešnou tolerancí, což je PŘECE TAK SKVĚLÁ IDEOLOGIE PRO OTROKY! A ukončit různá "cvičení genderově či jak to je správně (homo - lesbo - ono)" a sexuální praktiky v nevhodném věku. NEKRÁST DĚTEM DĚTSTVÍ. Kdokoli by se zde provinil, nemilosrdně trestat jako vlastizrádce. V tomto jediném případě bych byl i pro trest smrti. Protože toto ohrožuje nás jako celek.
  8. Naučit děti úctě k minulosti, k lidem (bez ohledu na věk), k přírodě (ne k ekologismu typu Greta, která - no však víme čím se stala), naučit je vážit si skutečně a poctivě, čestně a potřebné vykonané PRÁCE všech druhů.
  Já vím, že řeknete, že jsem idealista a možná i šílenec. Ano. To je i de facto pravda. Ale pravdou je i to, že jedině tak lze u tzv. malého národa vychovávat pokolení pro budoucnost. Právě mnohé z výše uvedených předpokladů, které uplatňovali o něco lépe než "konkurence" umožňovaly našim předkům nejen přežít "slavnou" Habsburskou monarchii, ale v poměru k velikosti jsme na tom byli po mnoha stránkách lépe v reálu úspěchů než mnohé větší "úspěšnější" země. Prostě ten rozdílek jim dával možnost být o krůček vpřed.
  A dnes SLAVNÝ NETVOR TRVALÉHO KONZUMU ničí nejen naši zemi, ale i celý svět.
  To co jsem zde uvedl je jen zkratkovité a mnozí jiní to umí vyjádřit lépe, ale nelze se zaštítit "jen" jménem a myslet si, že je vyhráno. Budoucnost budou dělat dnešní děti a mne z toho jímá obava, jejich vnuci by mohli jít ještě dál, když teď necháme těm, co NENÁVIDÍ nejen školu, výuku, zkoušky, ale prakticky i samo lidstvo, dělat co chtějí. Může se pak stát, že budou potomkové za několik generací zpívat doopravdy denně písně otroka.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:17 Nádherné a já v 10:00 jsem opomenul to nejdůležitější rozkradly ŠKOLSTVÍ. Dnes stačí mít známosti a peníze a máte TITUL. Blížíme se situaci v Banderistánu, kde vám za peníze vystaví úmrtní list. Zdegenerovaní zvrhlý parazité jak ten KRYSAŘ stále pískají tu píseň o TRVALÉM RŮSTU do KONZUMIZMU. Problémem je že je všechno u moci prolezlé CHAZARY.

   Smazat
  2. Anonymní23. listopadu 2019 8:17
   Nevím, jestli jste šílenec, jak uvádíte, ale na můj vkus jste málo šílený. Proti Vašim bodům nemám námitky, ale chybí mi tam jeden důležitý. Tím je, do vzdělávací soustavy zahrnout výuku o funkcích a správě státu. Každý občan by měl být v obraze, aby v referendech bych schopen zodpovědně rozhodovat, ve volbách volit strany podle svých politických zájmů, nikoliv podle jejich marketingu a konečně také do politických funkcí kandidovat.
   To je také protinávrh k tomu návrhu Hrzánové, že k volbám by měli být připuštěni pouze ti občané, kteří by k tomu měli nějaký „řidičák“. Ten řidičák by mělo dodávat naše školství. P.K.

   Smazat
  3. 11:46
   Zapomněl jsem spíše trochu jiný bod, ale ten souvisí se vším vyjmenovaným.
   A to je studium ÚSTAVY STÁTU.
   Málokdo si to uvědomuje, ale například dnešní stav politický se stal možným nejen porážkou SSSR, ale ta se stala možnou i tím, že Chruščov a spol. jako jedno z prvních opatření ve školství, jakmile se cítili dostatečně silní, odstranili studium nejen logiky ale také Ústavy SSSR. To byly první kroky k budoucímu zániku SSSR. Přesto jim to trvalo ještě téměř čtyřicet let než se jim to podařilo. A stává se to i v jiných případech, kdy třeba výuka nebo i vlastně praxe "jen stagnuje" či se formalizuje. Viz např. zániky velkých států.
   Státní správa a její funkce měly by logicky vyplývat právě z Ústavy. Jinak se na "vládní funkce" v podstatě nelze připravit než tvrdou a poctivou prací. A mít morálku. Až od určitého stupně úrovně schopností by se měli "budoucí možní vládní představitelé" vychovávat, ale bez záruky, že se jim ta funkce dostane. Dnešní krize nejen u nás a v Evropě spočívá spíše na neexistenci ideje a myšlenky o budoucnosti než v čemkoli jiném. Znáte nějakou, kromě konzumu?
   To, že jsem se označil za šílence vyplývá z toho, že málokdy v historii se takto postupovalo a nedělám si iluze. Ale to by bylo na mnoho textů a času.
   Já bych to všechno zakončil citáty.

   Jen blázen nemění během života svoje názory. Konfucius

   Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.
   Přísloví

   Nemohou ti vzít jen to, co máš v hlavě.
   Rodinná rada nejen v naší rodině, ne?

   Smazat
  4. Anonymní23. listopadu 2019 12:41
   Souhlasím s Vámi. Nejspíš se shodneme, že východiskem k nějakému spravedlivému systému, je poučenost a trvalá aktivita občanů.
   Jinak ten systém se může jmenovat jakkoliv, podstatné jsou funkční detaily. Je jednou z manipulací, dávat systému neodpovídající název a tím v občanech podprahově vyvolávat představu existence, jeho neexistujících vlastností (např. „demoblok“). Také ten náš současný systém by se mohl nazývat jakkoliv, třeba otrokářský. Co jiného než otroci, jsou vězni zbavení svobody a někde pracující. Podstatné je, jakým způsobem je možno upadnout do otrockého stavu, jaká je možnost se z něj vymanit a jaká práva otroku zůstávají. Podobně je podstatné, jakým způsobem je možno se dostat na řídící pozici, jaké dává kompetence a jakým způsobem je možno z ní odejít, nebo být odstraněn. Vhodná kombinace těchto detailů, potom může i z otrokářského systému vytvořit systém příjemný k žití. Název otrok, vězeň, nebo zaměstnanec, není podstatný. P.K.

   Smazat
 19. http://www.halonoviny.cz/articles/view/52529968
  Přečte si a uděláte si obrázek o dnešní KSČM.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (09:04):
   Rád bych věděl, zda-li si dokážete vytvořit ucelený obrázek o kterékoliv polit. partaji z jednoho publikovaného vyjádření její členky. (Zde Petry PROKŠANOVÉ). Té, které ostatně dávám za pravdu, když odsuzuje dnešní hanebné přepisování dějin.
   Pravda, škoda, že se P. Prokšanová ve svém článku také neodhodlala odsoudit počin své politické soudružky K. Konečné, tentokrát za její selhání při schvalování EU usnesení k migraci.
   Pokud se ale týče jejího stanoviska k diskutabilnímu postoji pp. Davida a Blaška při jejich hlasování v EU parlamentu (šlo tam mj. i o deklarování viny SSSR za rozpoutání 2. světové), tak s ní souhlasím.

   Smazat
 20. Samozřejmě „masarykovskou republiku“ znám jen z vyprávění svých rodičů a prarodičů, ale stačí mi to k posouzení. Moje mamka, ač se výborně učila, nemohla studovat ani měšťanku, střední odbornou školu si dělala až po 1948 dálkově. Otec vyprávěl o fackách v učení v Praze. Děda s babičkou dřeli na poli a neměli ani na boty pro své tři děti, na léčení nemocného dítěte které zemřelo, důchod dostali až po 1948. Jděte kamsi s Masarykem a jeho ideály. Stejně jako s Havlem. Salonní blafalové.

  OdpovědětSmazat
 21. Když se po revoluci glorifikovala M. Horáková, šťouralové přišli na to, že až tak bez viny nebyla i když popravena být neměla. Když se rozebírala genialita novináře Peroutky, přišlo se na to, že ve svých článcích oslavoval Hitlera a viděl v něm dokonalého gentlemana. I Masaryk nebyl bez viny a nelíbil se všem. Pro někoho byl špatný, protože zprvu přijal VŘSR, pro někoho zase tím, že uzákonil I.pozemkovou reformu, kdy šlechtě odebral část jejího majetku, která je platná dodnes akterou porušil Havel odevzdáním veškerého odebraného majetku Schwarzenbergům. Málo platné, i šlechta je dnes částí naší společnosti. Kdos bez viny hoď kamenem. Osobně bych v Masarykovi viděl významnou osobnost našich dějin, který se význammně zasloužil o stát. Ale v 21. století se na něho odvolávat? Nebude to časem nazýváno jako neomasarykmus?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mas pravdu. Kdyz se ten Hradni poblijon ozral jako ruskej muzik, tak se po opicce probudil pochcanej a posranej a tvrdil, ze videl Peroutku vlevo dole, vole:-)

   Smazat
  2. 9:28
   Vlastizrádce a UDAVAČ VODKOVIČ HAVEL,že viděl kolaborant a fašomilce Poseroutku?!
   No,po ty haldě flaštiček ve ZMRZLINOVÝCH POHÁRECH NENÍ DIVU!!!!☺

   Smazat
  3. 9:28 Zaspal jsi. Měl jsi šanci mu namluvit něco do pekla v jedním z jeho aut, v kterých se za svého života vozil.

   Smazat
  4. Admine, snad spíš, ale chtělo by to tady uklidit

   Smazat
  5. 9:34 To si zas pleteš s tím tvým udavačským otčímem v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se krom chlastáním laciný vodky zahříval i přízní velkejch rudejch soudruhů!!!!☺

   Smazat
 22. Vy milovnici NR, ze nemate svoji stranu? Vy mate prece komouse a nacky:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:26
   A havlogretén má TROPičky,KDU-ČSL,STAROSTY A ČSSD pod hranicí volitelnosti.....A PYJáti to nevytrhnout,verstehen havlountermensch?!☺

   Smazat
  2. 9:26
   9:26
   Kdo jsou náckové předvedla pravdoláska procházková, A štětina, s hřebejkem, kteří schvalují násilí na politických oponentech, jako to ukazovali náckové v Českém pohraničí v předvečer druhé světové. A případně ty, jestli takové chování schvaluješ.

   Smazat
  3. 9:26 Jo to nám říká ten pravý fašista z milionu úchylek který diktuje požadavky premiérovi.Hitler též dával Háchovi ultimáta.

   Smazat
  4. Omyl! Neb podstatou existence tzv. Nové republiky je pouze ubohá vzpoura podlidí*) proti společnosti řízené elitami, neboť se přirozeně nerodíme rovní! Požadavek rovnoprávnosti nerovných je v podstatě základní levicové dogma, které pravičák uznávající přiroznou nerovnost lidí musí rozhodně odmítnout! Masy jsou zženštilé a potřebují být vedeny, ale nesmí mít v čele nějakého ráčkujícího opilce, profesůrka s hláskem jako konipásek a ukradeným perem v kalhotách, nebo uslintanýho žvanila s holí či šimpanzoidního jako krysa z kanálu pištícího estebana, nýbrž potřebují muže s holínkami, který udeří do stolu a zařve: "Toto je správná cesta!" A tak to dnes mohu shrnout prohlášením, že já jako neznámý jedinec jsem povstal proti neobolševismu a zahájil boj s tímto rudým lejnem a neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života nejen Čechů!!! Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali výsadní postavení na Zemi darem, nýbrž si ho museli za cenu nesmírné brutality vybojovat!


   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
 23. pokus
  d i já jsem lid, pak sděluji že řeči jsou jen řeči, ale nepotrestaná střelba do demonstrujících dělníků je skutečnost, takže Masaryk není vzor ani modla, ale podobně jako jiní, dobrý v teorii špatný v praxi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdysi jsem na Deníku referendum četl, že za první republiky bylo četníky zastřeleno 29 lidí. Bez projednání u soudu, bez výčtu provinění, bez rozsudku přímo povel pal. To Horákové uspořádali aspoň soud a soudci vysvětlili, čeho se dopustila. Je mi naprosto nejasné, o co usilovala? Vyvraťte, že nechtěla Bakalu, který je neoddělitelnou součástí dnešního režimu.

   To všechno stojí za rozbor pane Mane!

   Smazat
 24. no aby ste začali s výukou Piesne práce- že !

  OdpovědětSmazat
 25. 9:55 Pokud by jste jí znal tak by jste tak blbě nekecal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ja áno - a vy ? - v Rakúsku ju socialisti stále spievajú

   Smazat
 26. Procházková nám předvedla v realitě jak láska a pravda zvítězí nad surovostí. Ať jdou havloidi do prdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prochazkova? To je ta urvana krava, co vystupuje s nackama a komousema a proto ji dvakrat odmitli jmenovat od USTR?

   Smazat
  2. 10;57
   Havlogretén ví HOVNO,jako obvykle!!!!☺

   Smazat
  3. 10:57
   Novinářka Petra Procházková?
   Máš tam dvě chyby. 1. "komousema", 2. "USTR".

   Smazat
 27. Kolik kriminalniku pochytal behem akce Ciste ruce Drdavid, kdyz byl clenem Zemanovy vlady?
  Jeste chodi Drdavid v Bruseli do muslimske ctvrti na kebab?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11;02
   Takhle Ynteligentní otázky má jen zrcadelnice s touhle rodinou anamnézou A52,F73,F200 F808,F600,F602,F845!☺

   Smazat
  2. 11:21 Tolik putlerčiků zase znát nepotřebuješ, zcela postačí když poznáš tohodle svýho vypouštěče - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   s Aspergovým syndromem A52! To jen abys nevlít do prdele omylem někomu nevinnýmu, až se budeš vracet z výletu domů!☺

   Smazat
 28. "Masarykův lid" jsou chazarští židé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11;48
   A či seš ty,havlogreténe?!☺

   Smazat
  2. 11:55 To řešit nemusíš, svůj původ již znáš, jen ti o něm neřekla matka, páč je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína!☺ - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 29. V jednom s Masarykem souhlasím,zametlo se ze vzpurnou,zlodějskou šlechtou.Beneš v tom pokračoval a cirkve trochu odstavil od majetku.Co se děje teď,Havel Klaus,Zeman jsou pro navracení majetků šlechtě,cirkvi a budeme zas odstaveni k bídě.

  OdpovědětSmazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ACHTUNG-WATCH-HILFE Radosto západoasijskej bolševiku, člověče leninův-Stalinův a Gottwaldův,ruský rafinovaný špione, nás lepšolidi havlisti-pravičáky, sluníčkáře-vítače, kavárníky-pravičáky neoblafneš. Navíc se stále opakuješ, vaříš z vody a pro nás lepšolidi jsi čím dál více nezajímavý, navíc my nejsme úplně hloupí. Gottwaldový vnuku, kecáš nesmysly o J.Masarykovi, mi dobře víme, jak zradil nás buržoazii. Taky jsme ho odstranili, neb ho národ měli miloval. Před vámi ruskými bolševiky nás ochrání čistokrevný americký národ a jeho neporažitelná únyjní armáda. Ať žije Havel a jeho letiště, Havel je vječný! Nebude v Praze dobře, dokud se mustang amerického dragouna nenapyje z Vltavy. Ať žijí pokračovatelé politiky Havla Minář, Janda, Halík, generalisimus Pavel, Pavka Novotný, Kalousek, Němcová. To je skutečná elita národa.Dobře, že ses vrátil k původnímu textu alespoň tě mi inteligentní oponenti nebudeme muset hledat. A za podpis se nemusíš taky stydět jako já M.PAKOsta. Mám rád, když si mohu z někjakým tak inteligentním oponentem, kdo je na mé úrovni podiskutovat.

   Smazat
  2. POZOR-ACHTUNG-WATCH To zase bude můj oponent Radosta dotčenej, že jste ho vymazali. M.PAKOsta

   Smazat
 31. Marná snaha, náš dvoreček je tak zaneřáděn, že zametat tu koštětem je nanic. Připomínat T.G.M. je házení perel sviním. Když si přečtete zdejší písánky, tak zjistíte, že převažuji prazdné hrubosti nad názory. Mrzí mne, že svobodu slova, někteří pochopili jako svobodné nadávání a ne, jako svobodu názoru. Urážka není názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedina moznost pro ceskou mlcici vetsinu je nekompromisni uklid od techto hnusnych bojuvek
   A kdyz myslim uklid tak se vsim vsudy..
   Tak to proste bude

   Smazat
 32. Neodvolatelná Rada ČT a nekontrolovatelná televize. Pozor, než se to celé rozjede! Petr Žantovský varuje před tím, co chystá Smoljak:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Neodvolatelna-Rada-CT-a-nekontrolovatelna-televize-Pozor-nez-se-to-cele-rozjede-Petr-Zantovsky-varuje-pred-tim-co-chysta-Smoljak-604383

  OdpovědětSmazat
 33. Chlap v žijící v USA se v 68 letech vrací do Čech, kde již jiní uskutečnili převrat. Byl prakticky pro vládnutí nepotřebný. Jak se třeba vyjádřil ke střílení ostrými náboji do demonstrantů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní23. listopadu 2019 13:15
   Právě on vybudoval naše Legie, které z nás vytvořily reálnou sílu. Právě on, se Štefánikem a Benešem zajistil pro naši republiku, podporu mocností. S tou nepotřebností jste úplně vedle. P.K.

   Smazat
  2. Jak nám ty mocnosti pomohly když bylo třeba? Pomohly - do hrobu ... Stejná namyšlená nula jako Havel.

   Smazat
  3. 13:15
   Pochybuji, že tenkrát u viaduktu dal T.G.M. osbní příkaz střílet do textiláků. Neodpovídá to jeho humanizmu, tam se zbláznil nějaký četník. Vždyť víte, že tento případ byl vyjímečný. Doporučuji ke čtení Hovory s T.G.M. od K.Čapka (ten též nebyl krvelačný).

   Smazat
  4. Anonymní23. listopadu 2019 14:38
   Masaryk vytvořil to nejlepší, co bylo možno. Je to otec Československa. To, že se daly do pohybu síly, které přeoraly celou Evropu, tomu naše republika nemohla vzdorovat. Tak, jako tomu nemohl vzdorovat žádný stát celé Evropy. Kromě Ruska, za cenu nesmírného utrpení. P.K.

   Smazat
 34. Hlupáku v 10:57 : pleteš si dvě Procházkové! Jedna krá.a z Deníku N, druhá z disentu minulého i stávajícího.

  OdpovědětSmazat
 35. Souhlas s 14:41.
  Teda novinářka, která se sama chválí pohybem v rizikových místech planety, se hájí tím, že ztratila nervy, to je teda sranda.Profesionálka se nesmí chovat jako Plajznerka na pavlači. V tom bude něco jiného, zdá se mi, že paní Petra už nestojí pevně na zemi, možná se na ni tlačí nové kádrové rezervy.

  OdpovědětSmazat
 36. Pane Mane!, velice s vámi souhlasím v tom, jakých ideí a ideálů by se měla nová polit. strana přidržovat.
  Pokud však tato nebude mít dostatečně promyšlený program pro to, aby jím překonala sílu (a efektivitu) soudobého kapitálu a jeho ideologii (neo)liberalismu, pak se - i kdyby vznikla - stane jen dalším z politických obsluhovatelů onoho kapitálu. A politická mašinerie zvaná "demokracie" ji semele tak, jak semlela řadu jiných před sebou.
  Nadto by musela úspěšně vzdorovat stejnému kapitálu s mezinárodně-polit. kontextu, a to už je zcela mimo její možnosti ...

  OdpovědětSmazat
 37. No pan Masaryk tatíček byl také hezký vrahounek, ani se nedivím že se k němu ti demokraté hlásí. Masaryk měl ty ručičky rovněž hezky zkrvavené lidskou krví že.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:37
   Soudruhl asi vystudoval VUML.

   Smazat
  2. Anonymní23. listopadu 2019 15:37
   Myslíte Klému, ne? P.K.

   Smazat
 38. Skvělá prdel s.s. Mana

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Jak už dlouho víme, náš drahý soudruh a soukmenovec Mac je vynikající celoživotní bolševik, vytrvale bojující proti všem evropským hodnotám.
  Leninu žel, jeho textíky jsou většinou značně únavné. Inu, nemáme všichni takový dar od Velebné Matky Přírody – abychom zůstali vtipní i jako plesniví dědci těsně před smrtí, jako náš národní Vůdce Miloš, že.

  Ale dnes se našemu s.s. Manovi podařil článeček NEOBYČEJNĚ zábavný: Prý my Češi, my roduvěrní Západoasiati, jsme „Masarykův lid“.   
  Přitom tím „Masarykem“ s.s. Man nemyslí Jana Masaryka, jenž nám komunistům a benešistům sloužil doslova do roztržení těla: J. Masaryk hlasoval jak proti účasti ČSR na tzv. Marshallovu plánu, tak proti pravicovému pokusu o puč v únoru 1948, čímž OPRAVDU VÝZNAMNĚ přispěl k vítězství proletariátu nad kapitalismem a demokracií.
  Jistě, my jsme Gottwaldovi vnuci, ale „lid Jana Masaryka, oddaného spolupracovníka komunistů a benešistů“ bychom mohli být taky, jakbysmet.

  Ovšem náš drahý s.s. Man má na své komické mysli T. G. Masaryka, což je vážně prdel, přímo OBROVSKÁ.
  Vždyť T. G. Masaryk je neslavně znám jako
  • pražský (a dokonce i VÍDEŇSKÝ) kavárník
  • prašivý intelektuál
  • KŘESŤAN
  • zarytý obhájce vražedných sionistů (viz jeho velezrádnou činnost během procesu se sionistickým vykrvovačem Hilsnerem, jako o ní píše geniální novinář A. B. Bartoš)
  • nepolepšitelný eurohujer
  • nenapravitelný obhájce evropských hodnot
  • slouha velkokapitálu, jenž nejdřív:
   vedl svedené Čechy do bratrovražedného boje s velkoruskými bolševiky (viz velezrádná činnost tzv. Legií v Bolševickém Rusku)
   později, v tzv. samostatné ČSR, služebním revolverem střílel do dělníků, ze sedla svého bělouše

  Prostě: My roduvěrní Češi a Rusové, čili my západoasijští bolševici, jsme lid Leninův, Stalinův, Gottwaldův, Husákův, Milošův a Babišův. Ale NE + NIKDY „Masarykův lid“, fuj Teufel!!!

  A náš drahý .s. Man toto dobře ví, proto samozřejmě ZDRAVĚ + BYTOSTNĚ NENÁVIDÍ nejen samotného T. G. Masaryka, ale i všechno, co ten „slavný“ TGM představoval, za co aktivně bojoval:
   křesťanství
   liberální demokracii
   lidská práva
   ochranu menšin
   ostatní evropské hodnoty


  Takže tedy, drahý s.s. Mane: Díky Ti, starouši, za NÁDHERNOU prdel, jež prosvětluje dnešní pošmourný den.
  Když budeš dál takto překonávat sám sebe a vytrváš, tak budeš moci přispívat do obnoveného Dikobrazu, humoristického týdeníku ÚV KSČ, ve šťastné době opětovného budování, jež nastane už brzy, po opětovném osvobození Česka nepřemožitelnou Velkoruskou armádou, opravdu.
  Držím Ti palce, aby ses nové normalizace dožil, fakticky.

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již PODRUHÉ, neboť ten původní (z 23. listopadu 12:03) zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
  2. Geniální! Jediné, co mě na Radostovi opravdu štve, že to tak dokonale nedokážu napsat i já.

   Smazat
  3. Kdyby se místo zednáře Mäsárika-Redlicha a huhňavého křiváčka Beneše stal prezidentem a premiérem generál Gajda, byly by naše vztahy s bratrským Polskem i méně bratrským Maďarskem či Rakouskem natolik dobré, že otázka slovenské i německé autonomie by byla bývala dávno vyřešená a v roce 38 by jsme nestáli sami jak kůl v plotě proti všem, zrazeni a opuštěni západními masonskými darebáky!

   „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše… V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“ K. H. Frank

   Smazat
  4. POZOR-ACHTUNG-WATCH Začínáš být sprostý, agresivní a neurvalí. To je nám lepšolidem-havlistům, sluníčkářům-kavárníkům, pravičákům Cizí. Nenadávej na Masaryka vždyť zprvu přijal vaši VŘSR. Naštěstí prohlédl.Jinak tady byl komunizmus už v roce 18. Nás ruští komunisti a vy putinisti, soukmenovci, jejich posluhovači neohrozí. Za námi stojí čistokrevný americký národ a jeho neohrožená armáda americké ůnije. Ať žijí lepšolidé Pavka Novotný, generalisimus Pavel, Janda, Minář, Kalousek, Němcová...To je naše budoucnost! Ať žije Havel , který názorově a inteligenčně převyšuje Masaryka o hlavu. Vždyť nás opět dostal do lůna německé říše a pod ochranu USA. Mi lepšolidi nejsme hloupý. Nebude v Čechách dobře, dokud se mustang amerického dragouna nenapyje s Vltavi. M.PAKOsta.

   Smazat
  5. Ad 7:36. Jen aby čtenáři věděli, pro co autor horuje. Gajda byl přední fašista tehdejší ČSR typu Franka a Musoliniho, štrejchnutý ideologií navíc Adolfa Hitlera. Děkujeme pěkně, já jsem rád, že jsme se jako národ takovou ideologií a ani jménem Gajdy nepošpinili!

   Smazat
  6. 17:58 Však pod jeho vedením jsme mohli stanout vedle bratrů Slováků v jedné linii boje evropských národů proti zhoubě bolševismu! Kam až dnes bývala mohla Evropa sahat! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 39. Jakkoliv si vážím díla TGM, jeho univerzitních přednášek i z nich vzešlých knih a moc by se mi líbila jeho představa Světa humanismu a ideálů, bohužel realita, jak se ukazuje, je tvrdě materialistická: peníze, to je matérie zastupující všechny ostatní a ty rozhodují o nákupu lidí a jejich mozků, dirigují jejich myšleni, rozhodují proti komu se povedou štvanice, nenávistné kampaně, chrlení vulgarit, války, genocida, jaké bude školství a co se smí učit, jaká jsou media a co smí psát, jaké bude ČÉTÉ a jeho mediální exhibicionisté, pro koho bude horší či lepší zdravotnictví, domovy či žebrácké klobouky. Cesta, kterou vytyčil Masaryk k lepšímu Světu vycházela z předpokladu, že člověk je vychovatelný k lidství. Žel, tisíckrát žel se tato cesta ukázala ,jak by řekl Zeman, slepou uličkou. A tak vzdělán i v díle K. Marxe mám hluboký pocit, že zločinná diktatura kapitálu se dá změnit jen diktaturou proletariátu. Jen bude nutné si dát pozor, aby se zase nezměnila vpletením těch nejodpudivějších politických převlékačů v diktaturu lidského odpadu. A ten zase s podporou kapitálu vzkvétá a przní snahy o budování lidství.
  A Masaryk a jeho "ruce od krve" - to samozřejmě rozkřikují možná právě ti, co svým počínáním v době budování socíku dali základy k jeho pádu. Jim doporučuji, aby si laskavě přečetli autentické - tedy dobové záznamy, kdo, kdy a kde vydal rozkaz ke střelbě do stávkujících či demonstrujících dělníků. Masaryk byl spíše tím posledním, který se o události dozvídal. Bylo by i dobré, kdyby se šiřitelé těchto bludů podívali na pravomoci prezidenta za 1. republiky. To, že se některá z událostí stala v době jeho prezidentování neznamená, že byl jejich schvalovatelem a vůbec už ne iniciátorem. Ani to, že nesouhlasil s Marxem z něj nedělalo antisocialistu - cituji: "i když s K. Marxem nesouhlasím, vidím, jak jsou dělníci vykořisťováni". Masaryk byl idealista, Marx byl materialista, Masaryk věřil v lepšího člověka, v křesťanskou kulturu (a proto i tvrdě kritizoval církev svatou za to, jak se odklonila od hlásání Ježíše Krista), věřil, že se vzděláním a výchovou může sociální spravedlnost prosadit. A bohužel v tomto se mýlil. Vzdělání a výchova, když je v rukou diktatury kapitálu, nemůže vzdělávat občany k humanismu, neb by si jen připravovala svůj pohřeb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní23. listopadu 2019 16:57
   „Cesta, kterou vytyčil Masaryk k lepšímu Světu vycházela z předpokladu, že člověk je vychovatelný k lidství. Žel, tisíckrát žel se tato cesta ukázala ,jak by řekl Zeman, slepou uličkou. A tak vzdělán i v díle K. Marxe mám hluboký pocit, že zločinná diktatura kapitálu se dá změnit jen diktaturou proletariátu.“

   Takže předpokládáte, že demokracie, která vyžaduje morálního člověka, nemůže fungovat, že musí nastoupit nějaká diktatura. V jak odpudivý systém se diktatura mění, jste popsal dále. Protoje prý třeba si na to dát pozor. Kdo si na to bude dávat pozor? Ti diktátoři, kteří převezmou moc?
   Historie ukázala, že jakákoliv diktatura, která vylučuje demokratickou kontrolu občany, se stane zákonitě protiobčanská. P.K.

   Smazat
  2. Jenže zatím nikde nikdy žádná demokracie - reálná a ne fiktivní, propagandistická - neexistovala. Myslíte, že snad je demokracie u nás, v Německu, Británii, USA? Ne, už u nás proto ne, že se účastníme válek proti jiným národům, že připravujeme 3. světovou válku, že produkujeme rasismus, nenávist proti Číňanům a Rusům, ne jinou, než byl hitlerovský antisemitismus, že vedeme křižácká tažení a zabíjíme lidi, vyrábíme migranty a sirotky, aby pak ti největší blbci z našich řad ronili nejfalešnější slzy, a další nad tím, že se národy, které rozvracíme naší "demokracií" rádi vzdají naší "pomoci". Demokracie - vláda lidu ve světě prošpikovaném propagandou a vírou v koho - politickou sebranku, kapitalistické megazloděje, fiktivní "volby"? Řadový člověk je ten poslední, co rozhoduje o své zemi a nakonec o svém vlastním osudu. Nezávislé soudy, spravedlivá policie... fikce, fikce, fikce.... A tedy jen diktatura většiny může předělat svět k lepšímu. A ta většina si musí pohlídat, aby se do jejich řad nevloudili třeba Kalousové, Pospíchalové, Kňourové, Courové, Bartošíci, Vialkoví, Lahvičkoví a všechna ta ostatní maňásková posluha kapitálu.

   Smazat
  3. Anonymní24. listopadu 2019 11:50
   Vyčítat demokracii, že nikde neexistuje, od komunisty tedy sedí. Komunismus snad někdy, někde existoval? Přesto o něj také stále někdo usiluje. Diktatura (čehokoliv, kohokoliv), ze své podstaty nemá mechanismy, jak se nechat korigovat. Tedy, řídící struktury diktatury, držící totální moc, nemají důvod, si od kohokoliv, nechat do čehokoliv kecat. Tyto mechanismy, jsou však podstatou demokracie.
   Jinak s Vámi souhlasím, že nyní nemáme demokracii, tedy vládu demosu, ale máme liberalismus, vládu korporací. Jestli je to ještě liberalismus, nebo už fašismus, bych posuzoval tak, že liberalismus drží demos na oprati finančními a právními nástroji, kdežto fašismus již přistupuje k otevřenému násilí. Jinak je jejich podstata stejná – spojení politické moci a velkých peněz. P.K.

   Smazat
  4. P.K.-jak jste přišel na to, že 11:50 je komunista? Já jím nejsem a nebyl, přesto s ním souhlasím! Neberte Vaši stranickou linii až tak vážně.

   Smazat
  5. 11:50 Jakákoliv demokracie je fikce! Lůza nikdy nebyla předurčena k podílu na moci, není totiž schopná sebeřízení! Od toho tu existuje od počátku dějin kasta pánů nadaná Vůlí k moci, která ovládá tuto vlastnost postrádající kastu otroků! Bohužel ta první dnes musí předstírat vládu té druhé! Tzv. demokracie (=lůzovláda) je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit k vzájemnému prospěchu, v rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi! Rozum je další mantrou masonů! Nadčlověk se svou morálkou pánů liší od podčlověka. Morálka podlidí se projevuje jako duševní společenská choroba zvaná levicovost, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
  6. 12:37 Vládnoucí dnes liberalismus je stejně bezvýchodný jako byl komunismus! Prostý lid musí dostat nejen chleba, ale i hry! Musí se poté kdy je nasycen i nějak zabavit! Přerozdělení prostředků jak si to namlouvali socani NIC neřeší! Lůza neumí se svými potřebami zacházet, neumí je ukočírovat! Potřebuje pevné vedení Nadčlověka a především potřebuje pravidelně být vedena na válečná jatka! Neb válka je konečný chléb i hra pro nadbytečnou lůzu a upouští tlak z hrnce nerovnostářské společnosti! To jsou zákony přírody a jakákoliv vzpoura proti nim je pro existenci našeho druhu konečná! A fašismus*) je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti.

   *) - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 40. Cestu k samostatnému svéprávnému státu nám v současnosti ukazují v zahraničí. Rusko, Čína apod.
  Pomalu získávat se zahraničních rukou banky, strategickou výrobu a suroviny, potravinovou dostatečnost a bezpečnost. Bezpečí a nezávislost zajistí jen PVOS-S400. Trochu velký krajíc na tak malý stát. Zbývá pro začátek orientace na ty státy, které vyznávají podobnou filosofii. Zřejmě prozatím spíše směr východ. Není důležité jak se strana jmenuje, ale vnitrostranická diskuze by měla probíhat v tomto duchu. V současnosti je konzistentní jen KSČM. Můj soukromý názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. R.P.23. listopadu 2019 18:46
   Přesně popisujete cestu k suverenitě. Ale problém je v tom, že naši politici vyznávají doktrínu EU, vzájemné závislosti. Jakýkoliv krok k vlastní suverenitě, je považován za zradu společenství. Něco jako útok na politické neziskovky. A to si naši politici na triko nevezmou, tím by si uzavřeli cestu k možnému postupu do struktur EU, či jiným prebendám.
   Musíme volit politiky, kteří také vyznávají národní suverenitu, tak jako v Maďarsku Orbán a v Polsku politici PiS. P.K.

   Smazat
 41. Taky by mne zajímal názor T.G.M. dnes. Na EU, na migraci, na globalizaci, na budoucnost při huntování přírody.

  OdpovědětSmazat
 42. Pane autore, máte velice dobré články a rád je čtu. Ale tohle je naprostá blbost. Naprosto každý kdo se věnuje alespoň trochu historii ví, že ani Masaryk nebyl genialní vůdce. Ano v určité době byl jedním z největších prosazovatelů zájmu vzniku svobodného státu. Ale "tatíček Masaryk" nikdy nebyl. Chyby mněl stejně jako dnešní president p. Zeman, nebo president Beneš a president Novotný. Ani president Svoboda se nesetkal v pozdější době pochvaly a kladného hodnocení za odvážný přístup k navrácení vlády ze SSSR do vlasti. Ale co si budemé namlouvat, u nás je nejlepší president ten, který byl zavřen. Co já vím, Masaryk čelil obvinění a byl by asi popraven (bylo to ve válečném stavu RU říše, Zápotocký byl zavřen, Novotný byl zavřen,(tedy Germány)
  Husák byl zavřen (komunisty) Havel byl zavřen (komunisty) Ikdyž byl vlastně spolupracovník státní bezpečnosti.
  To je výčet našich vrcholných politiků.

  OdpovědětSmazat
 43. Narodil jsem se na sklonku první, pro některé demokratické, pro jiné, jen polepšené postrakouské republiky.
  Otec, dělník užil jak rakouska, tak "masaryka". Bída zůstala,
  policajti a četníci se šavlemi taky. Jásal hlavně maloburžoust, lichvář, žid v zastavárně a nadšenci z národní
  svobody. Pracující byl na tom stejně, jako dnes.
  A velkoburžuj hrál hry v pozadí. Jako dnes.

  OdpovědětSmazat
 44. Doporučuji pisatelům, aby si přečetli dílo TGM. Budou překvapeni, jak by se dnes lišil od politiků, jak by byl kamenován pro své levičáctví dnešní tzv. "demokratickou pravicí". On to nebyl, co ze sebe udělal "tatíčka", ale byly to zájmy kapitálu a jejich medií. A bylo to dokonce v době, kdy byl TGM 80letý a starší. Tedy ptám se, kdo z diskutujících četl jedno nebo více děl a která! Ale podobně je to s K. Marxem a B. Engelsem i dalšími, o kterých diskutující - nemyslící - plkají a vůbec nic neznají z jejich MYŠLENEK! A to je ten nedostatek, který nesvědčí o demokracii u nás: papouškujeme plus-minus jen to co vyfabrikují za demagogii pro potřeby kapitálu kapitalistická media včetně ČÉTÉ.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.