Reklama

pátek 15. listopadu 2019

Proč nejít 16. listopadu na Letnou II

Petr Kužvart
Petr Kužvart
15.11.2019
Dneska nad ránem jsem se probudil a pár věcí ze včerejška se mi v hlavě dalo dohromady, až jsem se vyděsil!


Tíhu diskuse je v Čechách opravdu těžké unést. Ale už prof. Masaryk říkal, že demokracie je právě diskuse. K diskusi nerozlučně patří i jistá dávka noblesy a tolerance. Nějak se mi zdá, že to dnes neplatí. V Česku to je často tak, že velmi brzy místo argumentace začnou lítat nadávky a urážky a následuje vzájemná nenávist. Přitom mít různé názory je přirozené a neměli bychom to brát osobně: kdo má jiný názor, nemusí být blbec, darebák a kdo ví co ještě. Různé názory by nás rozhodně neměly rozhádat - také bychom z debaty neměli utíkat. Měly by nás obohacovat přinejmenším o důvody k přemýšlení. Prostě brát to úplně v klidu. Já mám své pravidlo, kterého se snažím držet: jsem splachovací a nikdo mě nemůže naxrat. Není vždy snadné se jej držet, ale je to jeden z mála prostředků proti tomu, aby se diskuse záhy změnila ve fekální žumpu. V Čechách bohužel toto platí zvýšenou měrou pro anonymní výlevy na internetu! Dnes nad ránem jsem se probudil a pár věcí ze včerejška se mi v hlavě dalo dohromady, až jsem se vyděsil. Ale pak jsem si vzpomněl, že navzdory předpovědím je stejně nakonec vždy všechno jinak, a to mě uklidnilo natolik, že tu svou hypotézu nyní formuluji a rozesílám. 

Tedy: jak by to mohlo 16.11.2019 a poté probíhat - 16. listopadu se na Letné nálada postupně vygraduje v takový stupeň nenávisti, že když na konci shromáždění je z tribuny zaveleno: jde se na Hrad!, tak velká část shromážděných se pohne tím směrem. V davu musí být ovšem dost se scénářem obeznámených "chvilkařů", kteří ovládnou čelo improvizovaného průvodu. A půjde se na Prašný most, jiné přístupy k Hradu z letenské terasy nejsou pro velký pochod vhodné. - bude už tma, nepřehledná situace, čelo průvodu dojde ke stanovišti bezpečnostních rámů a klidně tudy projde dál. Těch pár policajtů nemá šanci dav zadržet, domlouvání zanikne v hluku davu, který podle předříkávačů skanduje pořád nějaké slogany: Máme toho dost! Demisi vlády!, Pryč s Babišem“ a pod.. - problémem je tak trochu brána Hradu na Prašném mostě, u Císařské konírny. Dav se tu zastaví, zahustí a začne pomalu procházet do samotného Hradu. Je přiveden na nádvoří, rozbije pár oken, skanduje. Ostraha Hradu nemá šanci situaci zvládat. Až se zpožděním přijedou policejní posily, ale beznadějně uvíznou na Hradčanském náměstí nebo na I. nádvoří Hradu v davu. Pak je třeba, aby dav začal policisty provokovat, pokusil se jim obracet auta na střechu a podobně. Začne přetahovaná, pár nejagresivnějších demonstrantů je zadrženo, to dav rozběsní (předříkávači jsou na místě a činí se, aby všichni věděli, co se tu stalo). Nemám policejní mozek, takže netuším, co velitel zásahu nařídí. Pro "chvilkaře" bude výhrou, pokud se spustí zásah a bude policií proveden pokus dav z Hradu vykázat a posléze vytlačit. 

To už budou vrčet televizní i policejní kamery, zaznamenají potyčky, policistúm začnou téct nervy, vytáhnou pendreky - a je to tady. - v neděli 17. listopadu "chvilkaři" plánují shromáždění na náměstích a návsích po celé zemi. Sobotní večerní extempore na Hradě bude zveličeno a zdramatizováno, představeno jako "nová Národní třída", masakr, tedy přirovnáno k události z r. 1989. To bude mobilizační faktor do dalších dní. - je na vynalézavosti "chvilkařů", jak zajistí pokračování a gradaci dalších shromáždění a stupňování požadavků. 

Ač byla na počátku "Několika chvilek" na jejich straně zřetelná menšina společnosti, nyní už to nemusí platit, díky efektu valící se a nabalující se sněhové koule. - v určitém momentě někde vznikne cosi jako "rada národní záchrany" (nebo to bude "výbor..."?), jež zformuluje zhruba tyto požadavky: demisi vlády, nástup přechodné úřednické vlády, do 6 měsíců předčasné parlamentní volby, rozpuštění hnutí ANO (nebo jeho zákaz? že nejsou splněny zákonné podmínky je jedno, chce to přece všechen lid!). - vláda padne během pár dní. Prezident bude "chvilkařům" ještě vzdorovat, ale tím sl vyslouží jen další požadavek: demisi prezidenta Zemana. Je přece nezpůsobilý k výkonu funkce! Je jen otázkou doby, kdy demisi pod drsným nátlakem nakonec podá. 

Na jeho místo bude "radou národní záchrany" nominován euroatlantický generál Petr Pavel. Tak a máme vzorový scénář "barevného státního převratu". Členy "rady národní záchrany" budou např. pánové Minář, Fiala, Kalousek, Schwarzenberg a také pár účastníků z Letné - nejlépe ti co je policie zadržela při rozbíjení hradních oken, nebo dostali obuškem. V následných předčasných parlamentních volbách opanuje pole "koalice demokratických stran", tedy spolek pravicových pidistraniček - pardon, nyní již zjevných členů budoucí vládní koalice. A je finito! Tohle opravdu chceme? 

Vůbec to není neproveditelné a má to slušnou šanci na úspěch. Myslíte si, že takto zajistíte lepší budoucí svět pro své děti? Nikoli, až se smečka chtivých pravičáků zmocní vlády, tak vás odkopne do bezvýznamnosti jako již nepotřebnou veteš. A nastolí své pořádky a svou agendu! Každý takový "barevný" pokus o vládní převrat by měl zahrnovat v pravou chvíli rozhodující akcelerační prvek. V případě euroatlantického Majdanu v Kyjevě to byla bezhlavá střelba z okolních budov do davu (mrtví byli tehdy na obou stranách, i mezi policisty), v roce 1989 to byla policejní desinformace o mrtvém studentu Šmídovi na Národní třídě, dneska to může klidně být překvapivý pochod davů pod rouškou tmy na Hrad + pro "chvilkaře" vysoce žádoucí následný policejní zásah proti davu, nejlépe v kulisách Hradu českých králů a prezidentů. Předvečer 30. výročí se přímo nabízí a ostatně nazítří "chvilkaři" chystají shromáždění po celé zemi, tedy bude příležitost pro gradaci atmosféry. V dalších dnech eskalace napětí, sněhová koule, vznik "rady národní záchrany" a formulování zásadních požadavků, útok na prezidenta. Pak už jen další nátlak davů uvedených do transu pocitem stěžejní dějinné úlohy. A poté postupně kocovina, deziluze, únava, šeď všednosti. Ach jo! 

Ještě k tomu tolik démonizovanému Andreji Babišovi: Je to oligarcha, ale oligarcha s dobrými výsledky veřejného vládnutí. A mimo to je na něj vidět, je pod kontrolou parlamentu a veřejnosti i médií. Daleko větší strach mám z jiných oligarchů, jako je Bakala, sedící v klidu ve Švýcarech, a tahajících z pozadí za nitky. Premiérů už bylo! Horších nebo lepších. A ještě bude. Je opravdu nezbytné kvůli sesazení ministerského předsedy právě teď dělat státní převrat? Je tu přece standardní (ale náročná) cesta nad ním ve volbách prostě zvítězit. Je nynější stav společnosti opravdu tak vyhroceně krizový, že je nutno sahat k nouzovému a výjimečnému kroku, tedy "barevnému" státnímu převratu? Opravdu si nepřeji být dneska jasnozřivým a mít pravdu!

54 komentářů :

 1. Od rána mám na pracovním stole radio s ativní R+ . Podprahově poslouchám agitaci na oslavu 30tého výročí svobody a demokracie a v duchu velebím kliku, že těch mých 20 let za totáče jsem nemusel udávat a nebyl udán. Fakt je, že politika pro mne tehdy, jako dnes nebyla prioritou. Věřím a chápu, že jsou lidé i jinak zaměření, naopak dnes právé oni by měli pochopit moji jinakost a respektovat ji. Nechci být cpán do jásajíciho davu (to se nepovedlo ani totáči na 1.máj, který jsem travil u K.H.Máchy). Nepůjdu letnovat, omlouvám se, ale pravděpodobně Letná vleze do mého soukromí radiem či televizí. Navic právě slyším, jak bude slavit i venkov, prostě od zvonů, až po módní přehlídku. No neberte to, je to dokonalé. Ještě, že mám satelit. Doufám, že se dílo podaří a že snad mají všichni tolik rozumu, aby tu u nás nepropukla infekce Majdanu,která právě řadí v Hong Kongu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejenom Hongkong, ale i Chile, Bolivie, Irák, Libanon... Je toho teď jaksi moc zaráz.
   Skutečná barevka potřebuje nějaké mrtvoly. Falešní mrtví nebo náhražky už netáhnou. Každá barevka, čili puč, má jeden základní rys: defekci armády. Ta buď deklaruje, že se nepostaví proti "lidu" (Praha 1948, Bělehrad 2000, Kyjev 2014, La Paz 2019), nebo se přímo obrátí proti vládě (Chile 1973).

   Smazat
  2. Když už jste zmínil toho Máchu,tak největší masakr který jsem za bolšána zažila byl právě na Petříně...
   Bohužel,už si nepamatuji ve kterém roce to bylo,asi 69 nebo 70.
   Nebyly tam kamery,bylo šero a tak se příslušníci nežinýrovali.
   Tahali párečky že křoví a mlátili a bylo jim fuk jestli to byl kluk nebo holka.
   Na Národní jsem nebyla ( chodila jsem před tím na Palacha a tak), ale nemyslím si,že by to tam bylo horší než na tom Petříně tenkrát.
   Helanov

   Smazat
  3. 18:17
   Já tam vždy zahnul z průvodu se spolužačkou z SVVŠ a to bylo dopoledne, policajti hlídali asi jinde a kamery tenkrát jestě nebyly. Tudíž si ani nemohu připsat zásluhy za n-tý odboj, ale ani úspěch u Amora, spolužačka si vybrala jiného. Jo a bylo to ještě před srpnem a to byli policajti méně horliví.

   Smazat
  4. Jedno velke doporuceni, tech cest k destinacim muze byt mnoho:

   Aktivizace vsech dostupnych slozek ozbrojenych sil,
   kamerove systemy naplno, kontrola pobytu v kazdem hotelu, pohranicni - namatkova kontola, jizdni vlakove spoje...

   Proste jednoduse na maximum.

   A hlavne, pro bezne obcany, zadne konfrontacni jednani a strety - s tim pocitaji. Vytvoreni obcanske valky, strety a zmena hranic...

   Prasna brana - no, to uz je pozde. Proste mit to jejich divadelko, pod kontrolou od zacatku, az tam, kde by nemeli prijit.
   Uzavrene prostranstvi i cesty, za ktere proste, nesmi.

   Policie, zbytku armady CR, doprovodit a hlavne i "vesty". Stat se muze cokoli.

   Kdyby nekdo zacal konecne premyslet, tak by mu stacila:
   -- za prve, velmi nakladova, obsahove o nicem, no presto - Letna
   -- za druhe, ze tzv. oslava je naplanova na 2 dni
   -- za treti - udalosti, ktere jedou napric svetem.

   Dekuji, nobody, neboli pan nikdo.
   Jinak jiz jsou ruzni "evropsti protestanti", na ceste.

   Smazat
 2. Na oslavu 30. výročí ukradené revoluce (úchylkama a Minářem) je samozřejmě potřeba jít! Minimálně proto, aby se člověk zblízka seznámil s našimi prodejnými spoluobčany i s těmi hlupáky, kteří se jimi nechali strhnout :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:41 Samozřejmě i jako čumil budete vydáván za nespokojeného dementstranta a budou vás počítat spolu s těmi prodejnými spoluobčany a hlupáky. Ale nebojte, takových tam bude většina.

   Smazat
  2. No a ČESKÁ TELEVIZE taky dělá s tou hysterickou propagandou opravdu maximum. Včecna čest (stranou).

   Smazat
  3. 14:44...Lidi jsou zvědaví jako vopice...
   "Hele mámo!Viděl jsem Čvančarku,stál jsem kousek od ní,ale teda,ty dudy zase nic moc...Ty máš větší!"
   Helanov

   Smazat
 3. 4,8 milionu migrantů žilo v roce 2017 na území EU bez povolení. Z počtu nelegálů v Česku mrazí. Co řeknou politici?

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019111410964505-az-48-milionu-migrantu-zilo-v-roce-2017-na-uzemi-eu-bez-povoleni-z-poctu-nelegalu-v-cesku-mrazi-co/

  OdpovědětSmazat
 4. Stačí sledovat agitku ČT pod názvem "30 let svobody". Nikde žádná šmouha, jenom samé budovateské úspěchy, stejně jako tehdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poruci vetru desti a v jednom siku pujdeme do zarne budoucnosti statu,ktery je davno v cizim podruci:-)

   Smazat
  2. 11:53 No jo ale žádné budovatelské úspěchy není vidět. Nejsou schopni ani opravit to co socialismus vybudoval.

   Smazat
 5. 11,53
  Ani komunisti v 50.letech takhle průhledně nehlhali jako ta dnešní havlosvoloč pod protektorátem amiokupantů!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11.53 Však si také ti Komunisté i v padesátých letech VÁŽILI PRACUJÍCÍCH SPOLUOBČANŮ, tvůrců hodnot, budovatelů budoucnosti národa... KAM SE ZA TŘICET LET "DEMOKRACIE" TY HODNOTY PODĚLY? Kde jsou fabriky a jejich pilní dělnísi a technici? Masově budované paneláky jako byty pro mladé lidi... co pro ně vybovalli havlisté s kavárnami? Z jejich daní přeplácená "divadla"?

   Smazat
 6. Okamura prozradil, jaký hlavní cíl má Milion chvilek a jak pro politické účely používá datum 17. listopadu:

  https://cz.sputniknews.com/politika/2019111510965083-okamura-prozradil-jaky-hlavni-cil-ma-milion-chvilek-a-jak-pro-politicke-ucely-pouziva-datum-17/

  OdpovědětSmazat
 7. Na Letnou nejdu.Je tam zima a priblble akce nemusim...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12,11
   Je to zasponzorováno Sorošem a takovej člověk z venkova nebo z maloměsta se na Letnou vysere a půjde lovit Vánoční dárky!!!.-DDD

   Smazat
  2. tryskáče NATO zítra zajistí slunečné a bezoblačné nebe, vítězství pravdy a lásky bude úplné, nad lidmi i nad přírodou

   Smazat
  3. 12:47...Jj,jak na souši tak na moři rozdrtíme agresoři ;-)
   Helanov

   Smazat
  4. Co bych dělal na Letné? Ještě by mě započítali do "milionu" bezmozků podivných...

   Smazat
 8. Výročí 17. listopadu 1989 můžeme tedy plnohodnotně označit jako výročí vítězství lži a nenávisti.
  https://www.parlamentnilisty.cz/tagy/Kobza

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych to nazval vítěstvím pětistovky nad lhostejností.

   Smazat
 9. Takhle nevyšilovali ani komunisti když se blížil únor. Nalejvárna běží pomalu nonstop celý rok. Fakt se to nedá poslouchat ani vidět. Neskutečný hnus.

  OdpovědětSmazat
 10. Nesvoboda to je prevít

  Nebaví se táta s mámou,
  nebaví se s vnukem děd,
  chmury černé hlavou táhnou,
  vyrostl na vztazích vřed.

  Nebaví se s Jarkem Tomáš,
  nebaví se s tchánem zeť,
  ze lží, ega, nenávisti
  stojí mezi námi zeď.

  Z Letné slyšet bekot skotu
  a pasáků břitký hlas.
  Proti sobě, zas ne spolu,
  proti sobě opět, zas.

  Nesvoboda nesvobodu střídá,
  nesnadno to rozpoznáš.
  Sotva, že se jedné zbavíš,
  Ihned jinou zas tu máš.

  OdpovědětSmazat
 11. Milion úchylek pro demagogii
  My jsme ti, my jsme ti davu demokrati.
  My jsme ti, lide, čuč, ti co mají rozum fuč.
  My jsme ti, lide ti, užiteční idioti.
  My jsme ti, lide, čuč, co dělají demo puč.

  Každý správný demokrat, za svou pravdu jde se rvát.
  Babiš musí z kola ven, my ho z vlády vyženem.
  Musí s ním i Marie, ta justiční fúrie.
  Usneslo se na Letné stádo skotu - béé, béé, béé.

  Prapor náš zavlaje, zabečíme do kraje.
  Smeteme Andreje, estébáka, zloděje.
  Vzhůru ovce na Letnou, bačové nás zase zvou.
  Pod nenávisti zástavou stádo svoje povedou.

  Je to kouzlo, magie, tahle demagogie,
  oblbnout se necháme, proti sobě spěcháme.
  Zas jiných se zastanem, proti sobě povstanem,
  tak alou, do šiku dělat demo rotyku.

  Demokracie zírá, na lid, jak se nasírá.
  Demokracie je paf, jak si ji představuje dav.
  Lide, ty na to čuč, se svobodou se rozluč.
  Lide, ty na to čuč, bude pryč – no prostě fuč.

  OdpovědětSmazat
 12. Studenti, budoucnost naší země:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Cisticka-plna-hoven-je-proti-tomu-rajska-vune-Takto-pry-klimaticti-studenti-zridili-prazske-Karolinum-603494

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. GEN....Galerie elity národa....TO.KDYSI BÝVALA,TEN JE TO CLOACA MAXIMA!!!

   Smazat
 13. Když čtu komentáře na NR, tak i když jsem nechtěl jít na Letnou, tak jdu. Docela paradox. Děkuji za podporu místním fanatikum, že jsem si připomenul,proč jsem byl před 30 lety tý Letný
  Díky za připomenutí. Smrt komunismu..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:24
   Protože seš stejné blbej,jen o třicet let víc....on tady ŽÁDNEJ KOMUNISMUS TY YNTELIGENTE NIKDY NEBYL!☺

   Smazat
  2. I tak je fajn, že před třiceti lety proběhlo to, co proběhlo.

   Smazat
  3. Honem tam utíkej už teď, abyses tam vešel!!! Blbců bude jako naseto.

   Smazat
  4. 16:24 Jak může zemřít něco, co ještě ani nevzniklo? Tady byla ČSSR nikoliv ČSKR,jinak když na Letnou, tak s plechovejma trenkama,čert a Janda nikdy nespí.

   Smazat
  5. 17:28
   To víš,jenom pro havlokafilerku,pro normálně myslící NE!

   Smazat
  6. Naopak. Je to fajn pro všechny normální lidi.

   Smazat
  7. 17:41
   Havlogreténisti a amianálníci jsou normální lidi?!
   A frontální lalok máš kde,v kolenoulích?!!!

   Smazat
  8. 16:24 Ja wohl, Herr Ober und Sieg Heil !
   A nezapomeň si vzít po opíkovi hnědou košilku.

   Smazat
  9. 16:24 Jo mazej a chyť tam chřipku smrt fašismu.

   Smazat
  10. Ty jsi jen hlupák, který nepochopil, že ten komunismus přichází znovu, tentokrát ze západu. Ovšem jen pro někoho, někdo to musí o své újmě platit. Ale proti gustu žádný dišputát, jen si jdi oslavit 30 let protektorátu.

   Smazat
 14. 16:24 Tady již nejde o komunisty, je to vyšší hra. Jen jděte a po třiceti letech zjistíte, že jste byl za užitečného idiota, jako já před třiceti lety.

  OdpovědětSmazat
 15. Nějak mi není jasný, s čím má kdo problém. Prostě někdo chce proti čemusi demonstrovat, tak po splnění všech náležitostí ať klidně demonstruje. Kde je problém?
  Každý, kdo má jiný názor, než ti na Letné, si může svolat svoji demonstraci a zachovat se stejně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:44
   A ten havlohumus co po těch vovčanech z amianálu zbyde uklidní kdo?
   Biomasa s Bursíkem?!☺

   Smazat
  2. Proc bychom meli porad demonstrovat?..My nemame volby?...Jsou uzitecnejsi cinosti

   Smazat
  3. 18:15
   Jste si jíst,že váš argument havlogreténi pochopí?!

   Smazat
  4. 17.59 Hřib tam, i za vaše daně, nažene metaře a popeláře. Po takových akcích, bývá obvykle potřeba vykydat...

   Smazat
  5. 17:44 Pěkně prosím, můžete nám ten jejich názor nějak srozumitelně sdělit? Ale prosil bych s vynecháním nepravd a prázdných frází. Pokud vám pak něco z toho názoru zbyde, rád se poučím.

   Smazat
 16. Myslím,že na to,aby provedli puč, jsou chvilkari moc velký poserove.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale na provokace po vzoru jednotek SA a Hitlerjugen to stačí!
   VERBEŽ NEčeská!!!!

   Smazat
 17. Kvůli bandě dementních darebáků budou ve službě navíc stovky či tisíce policistů, technika, ten bordel po nich bude někdo muset uklidit a vyvézt a hlavně to vše bude muset někdo zaplatit. Proč to má platit stát, potažmo daňový poplatník? Proč se to zrzavému blbečkovi nenaúčtuje?

  OdpovědětSmazat
 18. Petře nestraš. Hovno se stane. Pokud by přece, tak proměníme ten slogan studentíků - Máme holé ruce, na Máme hole v ruce !

  OdpovědětSmazat
 19. Nemohu na nohy, jinak bych rád na Letnou zašel. Zajímám se o Havlův provoz má tam být WV, ale já vím, že jezdil v mercedesu. Možná bude i aktualizováno a bude tam stát Trabant.

  OdpovědětSmazat
 20. Zatímco si normální lidé užívají volný víkend, duchem chudé, zmanipulované ovce se tlačí a mrznou na náměstí a vyřvávají svá idiotská nenávistná hesla. Z tribuny k nim hřímá patologická sedlina společnosti. Ale co by některá netáhla neudělala za pětikilo a autobus zdarma.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.