Reklama

sobota 23. listopadu 2019

Putin uvedl podíl moderních zbraní a vybavení v armádě, oznámil, že byl odvrácen odchod teroristů ze Sýrie do Ruska, nařídil, aby byla rozšířena řada laserových a hypersonických systémů

23. 11. 2019      russian1 a   russian2 a   russian3
Ruský prezident Vladimír Putin při svém vystoupení na zasedání Rady bezpečnosti Ruska uvedl, že podíl moderních zbraní a techniky v armádě je v současné době 68%. "V armádě a v námořnictvu je podíl moderních zbraní a techniky již více než 68%. Zároveň jsou některé modely svými vlastnostmi několik let před svými zahraničními analogy", řekl. Hlava státu vyzvala k tomu, aby se podíl moderních zbraní a vybavení v armádě zvýšil na 70%.


Putin dříve konstatoval, že Rusko bude i nadále zdokonalovat své pokročilé zbraně .

Putin oznámil, že byl odvrácen odchod teroristů ze Sýrie do Ruska

Podařilo se předejít masovému odchodu teroristů ze Sýrie do Ruska, konstatoval ruský vůdce Vladimír Putin během zasedání Rady bezpečnosti Ruska.

Jak uvedla hlava státu, operace proti teroristickým tlupám v Sýrii byla pro ruské ozbrojené síly "důležitou zkouškou profesionality".

"Chci ještě jednou zdůraznit: mužstvo vzdušných a kosmických sil, námořnictva, sil speciálních operací, vojenské policie, dalších oddělení a služeb se v plném rozsahu vypořádalo se stanovenými úkoly, jednalo odvážně, kompetentně a profesionálně". Nepřipustilo masový odchod teroristů z tohoto území do naší země", řekl.

Putin dříve uvedl, že Rusko dosáhlo v Sýrii více, než očekával. Jak prezident poznamenal, bylo zničeno velké množství teroristů, "kteří plánovali, že se vrátí do Ruska" nebo do sousedních zemí.

Putin nařídil, aby byla rozšířena řada laserových a hypersonických systémů
Na zasedání Rady bezpečnosti Ruska prezident Vladimír Putin oznámil, že je třeba rozšířit řadu laserových a hypersonických zbraňových systémů a robotických systémů.

Prezident poznamenal, že hlavním úkolem je zvyšovat kvalitativní a kvantitativní charakteristiky zbraní a techniky.

Upřesnil, že jde o moderních a perspektivní modely vysoce přesných zbraní a prostředků vzdušné a kosmické obrany.

Hlavním úkolem nového období je zvyšování kvalitativních a kvantitativních charakteristik zbraní a techniky. Rovněž uvedl, že je třeba aktivně využívat prostředky umělé inteligence při vytváření vojenské produkce.

"Zároveň musí být rozšířena řada bezpilotních průzkumných a útočných dronů, laserových a hypersonických systémů, zbraní, založených na nových fyzikálních principech, a také robotických systémů, schopných plnit na bojišti různorodé úkoly", řekl.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

48 komentářů :

 1. Prostě a jasně. Kdo umí ten umí a ostatní, včetně NATO a nás, jen čumí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neee, ono to je jeste vytribenejsi.
   Kdyz Rusko mluvi o typech zbrani, jiz davno je ma vysperkovane a jine, o kterych nemluvi, v pohotovosti.

   Taaak.

   Smazat
  2. Závidím bratrům Rusům jejich perfektního prezidenta a vůdce pana Vladimíra Putina. Pro Rusko vykonal za dobu svého vládnutí neskutečně moc. Po 15-ti létech jsem letos trávil svou měsíční dovolenou v Rusku a mohu říci, že se Rusko po 15-ti létech hodně změnilo - samozřejmě k lepšímu. Všude čisto, výběr v obchodech stejný a v některých oblastech (potraviny) lepší jako u nás. Závidím bratrům Rusům, že jejich země je soběstačná ve výrobě potravin. Závidím bratrům Rusům, že nejsou kolonií Západu, tak jako je Česká republika. Závidím bratrům Rusům, že mají perfektní armádu a vlastenecký lid, kteří jsou připraveny bránit Rusko vůči nepříteli. Jednou Rusko převezme vedoucí roli ve světě. Doporučují všem lidem, aby navštívili Rusko a na vlastní oči se přesvědčili jaká je Ruská federace přenádherná země s milými a laskavými lidmi.

   Smazat
  3. 20:24 Bohudík je to jen rudá propaganda židočekistů z z Kremlu. Ve skutečnosti ex-Rusko (dnes parchanát Chujlostan) je na kolenou a jeho zdegenerovaní obyvatelé lížou prach polních cest a přežívají v zemljamkách, ale nikoliv navždy, pravda. Neb dočasně jejich zem má skutečně potenciál být nejsilnějším ekonomickým tygrem světa! Příčinou toho že tomu tak není je špatný genofond jeho obyvatel, těchto vječně ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Teprve až dojde k jejich výměně, Rusko se pozvedne k nevídaným v historii lidstva výšinám ...

   Smazat
  4. 7:47 Ale Rusové za to přeci nemůžou, podobně jako za vznik státu ve kterém dosud přežívají! O ten se jim postarali germánští uškujnici - varjažští piráti. Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel s obloukovou klenbou, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí "stavitele" ani nezval, leda coby nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn! Nakonec se svýmu osudu stejně nevzepřeli - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
  5. 7:47 a 7:49 Když jsem slyšel, že v ČR se má letos otevřít až 25 km dálnic a když sledují jakým tempem se opravuje dálnice D-1 tak se musím smíchy chytat za břicho. Rusové postavily za 27 měsíců Krymský most dlouhý 17 km. Letos otevřeli poslední úsek dálnice z Leningradu do Moskvy v délce cca 700 km. Mohutně se staví po celém Rusku. Vysoké školství mají v porovnáním s ČR která je kolonií Západu na nesrovnatelně vyšší úrovni.

   Smazat
  6. 9:12 Já vím je to tragédie! A přitom i ten Švajc nám mohl čučet na záda, kdyby Čechy & Morava zůstaly součástí Rakouska, nikdy by se Němci v pohraničí nevzbouřili a vítězi války nemuseli nahrazovat pracovité Němce zaostalou menšinou importovanou ze Slovenska a Sovětský svaz by neovládl toto území a my dneska mohli mít prosperující zemi. Místo toho máme v Evropě nejdražší vodu, telefon, elektriku, potraviny (a to je pro východní Evropu dělají ještě ošizené z náhražek a to vše za 1/3 mzdu než má za stejnou práci Rakušan či Francouz.
   Co se Rusáků týče, bez těch bychom na tom byli dnes mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, a za Říše navíc ještě i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
 2. Skvěle president Putin s těmi us teroristy dobrá práce a připravenost armády RF je dobrá zpráva pro Evropu.

  OdpovědětSmazat
 3. No to je ohromný. Úplná vlastenecká extáze. A důchodci v Rusku jak? Už si mohou dopřát maso? :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14,57
   Predpokladam, ze si to maso dopraju. Ak nie, maju aspon nejaky dochodok, bezplatnu zdravotnu starostlivost od statu.
   A co dochodcovia v USA ?
   Maju vsetci dochodok ?
   Maju dost penazi na zdravotnu starostlivost ?

   Smazat
  2. 14:57
   Hlavně že amiokupanti mají zlato z BANDEROSTÁNU a ten KSINDL už musí prodávat i černozem.....Rus má pořád vlastní zem ty poblbanej podřadnej arijskej untermensch!!!!��

   Smazat
  3. Jsi jako každý hlupák v Česku bez info. Proč asi stopli sankčně dovoz vepřového, hovězí, drůbežího ? Protože jsou soběstační. Nu Česko soběstačné není v zemědělství, je v prdeli a musí dovážet. Jó, když nemáš info, jsi v pytli.

   Smazat
  4. 15:33 Tvůj vypouštěč, Putlerprde, se domníval, že je jediným kdo dokáže svůj Aspergův syndrom - https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/putin-trpi-aspergerem-vypozorovali-v-pentagonu/r~e3b6d404ad4911e490f70025900fea04/

   zneužít k časoturistice! - https://www.expres.cz/viral/nesmrtelny-putin.A151216_094012_dx-viral_pali


   Jenže k jeho smůle se ukázalo, že to zvládne i Gretchen!!!�� - https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/ekologicka-cestovatelka-casem-dvojnice-grety-thunbergove-se-objevila-na-fotce-z-roku-1898-40304439

   Smazat
  5. 16:30 Tvůj příspěvek nikoho ani nenaštve, ani nepotěší. Nemá totiž ani hlavu, ani patu. Snad právě proto se ho snažíš uplacírovat vícekrát. I nad tím zůstává rozum stát...

   Smazat
  6. Důchodci v Rusku? Odcházejí do důchodu v 65 letech a muži se dožívají v průměru 67 let. Průměrný důchod je v přepočtu necelých 5.000 Kč.
   A to se vyplatí :-D

   Smazat
  7. 15:10
   No všeci máme schodky, někedy i záchodky. Něktory drvený, něktory spachovací.

   Smazat
  8. 17:30 Proč by měl někoho naštvávat? jen ukazuje, že co dokáže fýra místních odulců*), zvládne díky společné diagnóze i jimi tolik opovrhovaná Gretchen!

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 4. Kdyby dobili teroristé IS BV,tak by byly nasměrováni na Rusko.
  Takhle Putin vytřel zrak USA i jejich nepravidelné armádě IS.
  Proto je nutí Erdogan,odjet do západní Evropy,když je jich většina od nich.Jistě část je z muslimských zemí bývalého SSSR.

  OdpovědětSmazat
 5. Když představitelé Ruska vyslyšeli v r. 2014 Asadovu žádost o pomoc v jeho vzdoru proti Západu (který jej chtěl svrhnout, a proto si v Levantě napěstoval IS(IL)), to bylo posměšků a falešných proroctví o tom, že Putin v té válce vykrvácí!!
  A poté, když síly Ruska, Íránu, Sýrie aj. začaly systematicky čistit Sýrii od nájemných zmetků, protáhly se všem kritiků ksichty a vypustili další falza o tom, že tam Asadova koalice bojuje jen(!) proti hodným džihádistům. Nebude to snad trvat dlouho, a syrský režim obnoví svou územní a politickou svrchovanost.
  Stejné to je i v rozvoji ruského vojenství.
  Zprvu Západem (a našimi mediálními prostitutkami) vysmíváno, protože za doby jelcinovské hrůzovlády rozvráceno, dnes snad již vyvolává respekt, a to do takové míry, že nepřichází v úvahu, aby kdos realisticky uvažoval o vojenské porážce Ruska.
  A tak to zkoušejí podvracením, a mj. i přes všechny placené tamní i zahraniční podvraťáky typu stísněného pánka a všech jemu podobných ksindlů.

  OdpovědětSmazat
 6. No to by ale Putin musel napřed definovat co přesně myslí pojmem "moderní zbraně".
  Např:
  Su-57 - 10 let od prvního letu a stále ani jeden zařazen do výzbroje.
  T-14 Armata - prototyp představen už před 4 lety a stále ani jeden tank nasazen do výzbroje.

  Prostě spoustu propagandy, velkohubých keců a megalomanských plánů a ve výsledku skutek utek.
  Chápu, že na tu propagandu skáčou sami Rusové, pro které je primárně určena. Ale že to žerou zdejší ruští užiteční idioti a co z toho mají, to opravdu nechápu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17,37
   Ty sa len modli, aby teroristicke svine z USA nezautocili na Rusko, aby nemusela ruska armada v praxi ukazat to, o com Putin rozpraval.
   Bola by to ukazka, ktoru by si videl ako poslednu vo svojom zivote.
   Samozrejme ze aj pre ostatnych obyvatelov svete by to bol posledny zazitok v zivote.
   A ten obraz, ukazka, by urcite nebol nejaky tank alebo lietadlo.

   Smazat
  2. Re (17:37):
   ... a náleží k těm "velkohubým kecům" i nové systémy PVO (S-400 či S-500), které jsou i exportně úspěšné a které dělají vrásky i za oceánem?, stejně jako např. ruské hypersonické navštívenky či další typy ruské výzbroje.
   Rusko přezbrojuje v takové míře, jaká odpovídá jeho (podstatně nižším) fin. možnostem i výsledkům jeho hodnocení rizik a povahy potenciálního ozbrojeného konfliktu.
   Neřekl bych, že skutek utek' ... Asi toho bude i daleko víc, co nechápete.

   Smazat
  3. 17:46
   Ty jsi tou propagandou dobře vymletý fanatik. OMG!

   Smazat
  4. 17,48
   Prosim ta, mohol by si blizsie vysvetlit, aku propagandu mi vycitas ?
   Dik

   Smazat
  5. Uspesne budou,vetsina svepravnych se ted obraci na Rusko...My nemuzeme...svepravni uz davno nejsme

   Smazat
  6. 18:35
   Své svéprávnosti jste asi dosáhli odchodem z ČSFSR-. Ale to je jen mámení. Stejně jako my jste vstoupily do daleko kalnějších vod. Ale protože jsem přející. Přeji vám mnoho štěstí Nebudu jmenovat Kisku,Čaputovou - i my máme své máslo na hlavě.

   Smazat
  7. 17:37
   NO naprosto mi stačilo, jak vyexpedovali USAki ze Sýrie. Pokračování bude v původních republikách bývalého SSSR. Protože i tam si občané umědomí, že západ je jen reklama, ale žádný blabobyt. JEN kamufláž zločinu a krádeží.

   Smazat
 7. Chova se jako spravny politik..Haji svuj stat..Ne jako ti nasi vlezdoprdelkove

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naši vlezdoprdelkové nejsou představiteli suverénní země, ale pouze koloniální správci.

   Smazat
 8. Hahaha, hlavne at naridi armade nakup latrin, ktere byly v Syrii na ruske zakladne po naletu Tomahawku tak zadelane, ze je ani necistili a rovnou je zahrnuli buldozery:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsou už pro vás dávno nakoupeny, a připraveny.

   Smazat
  2. 19:19
   Co je to za pitomost? Asi opravdu hodně pitomá, když se jí smějete vy sám.

   Smazat
 9. Rusové mají kvalitní v Sýrii vyzkoušené zbraně a bojem prošlé
  vlastenecké vojáky. My budeme mít Amišrotové předražené helikoptéry, které už nikdo nechce jenom blbci na to mají. Podívejte se na video Švihlíkové u Štrunce, ročně z nás zahraniční korporace vysávají 500 miliard /půl biliónu/, které tu potom chybí, pojďte se bavit o tom a ne o zástupných problémech. Putin si poradí i bez blbejch keců rusofobů, na to můžete vzít jed. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 10. To je, 19:19, to jediné, čím máte zdůvodněno, že Ruská federace (dále RF) je státem, který nás i Evropu ohrožuje natolik, že NATO, resp. USA, musí budovat v její bezprostřední blízkosti další a další vojenské základny, když náklady RF na zbrojení jsou téměř desetkrát nižší, podobně i početní stavy armád, než je tomu u USA spolu se zeměmi NATO. A to si ještě USA vynucují, aby státy NATO zvýšily svoje zbrojní výdaje. Možná, a proč ne, máte ke svému nepřátelskému postoji vůči RF racionální důvody. Pak si vás troufám poprosit o věcné vysvětlení. Bez toho zůstanu přesvědčen, že ze strany "západu" jde o špinavou mocenskou hru o národní bohatství Ruské federace. ČR mi představuje jistou osobní zkušenost. Řeč se vede, ale čísla vypovídají. Těším se a děkuji.

  OdpovědětSmazat
 11. Tak se dedci priznejte, kdo z vas si na duchod spori v zlatych rublech?-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dědci, tedy důchodci, v Čechách, by měli spořit na důchod a ke všemu ještě v ruských rublech? Co je to za nesmyslnou slátaninu?
   Vy jste zase přebral, nebo je to u vás ustálený jev?

   Smazat
  2. 21:24 Vzdyt jsi tady pred tremi roky psal, ze v rusku budou mit brzy zlaty rubl, ty veprova hlavo.

   Smazat
  3. 21:26

   Nevím o tom, že bych zde něco takového kdykoli psal, nicméně je skutečností, že Rusko a Čína masivně navyšují své zlaté rezervy.
   https://tradingeconomics.com/russia/gold-reserves

   Ale abychom to nezapovídali, dědci, tedy důchodci, v Čechách, by měli spořit na důchod a ke všemu ještě v ruských rublech? Co je to za nesmyslnou slátaninu?
   Takže je to u vás zjevně ustálený jev. Vaši rodiče už se s tím také smířili?

   Smazat
 12. Rád bych se podíval do Ruska. Může mi prosím někdo doporučit nejvhodnější variantu, zda přes cestovní kancelář (kterou?) nebo se dá najít nocleh celkem snadno v nějakých ubytovnách nebo v soukromí? Netoužím po velkých městech, spíš mě zajímají obyčejní prostí Rusové. Děkuji za odpověď i za případné odkazy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ubytování: https://www.booking.com/
   Víza - Petrohrad a Leningradská oblast od října elektronicky
   Letenky normálně :-)

   Smazat
 13. Proč si ten skřet Putler musí neustále něco dokazovat! Každý týden píše Rus, že ma ještě lepší zabijáckou zbraň. Proč nečtu, že mají nový lék na léčbu rakoviny, že vyváží srovnatelná auta se Západem, atd. Pouze zbraně tenhle panárod umí, a místní kremloboti tomu tleskají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:34
   Tak si čti Lihovky,Blicî listy,Reflex a Fuckingtown post.....tam budeš mít popsány úspěchy amiokupantům všem,na co sáhnou!!!!!
   Je ovšem s podivem,ŽE SI TEN AMIUNTERMENSCH BEZ HODNĚ PODROBNÝHO NÁVODU ANI PRDEL NEVYTŘE,NEZVLÁDNE TO!!!!!☺

   Smazat
  2. 9*:58 Ty proruská svině už taky odtáhni do toho ruského chudobince, KRETÉNE DEBILNÍ. F-800 CO BLBE.

   Smazat
  3. 15:24
   Copak havlopyzdo,proč se neodstěhuješ do Fuckingtownu mezi svoje vrcholně demokratický amiokupanty?!!!!!
   Se bojíš,že by tě BEZdůvodně oddechli a NIKOMU výš nechyběl ty incestní reklamo na tuhle rodinou anamnézou...A52,F73,F200,F808,F600,F602,F845!☺

   Smazat
  4. 16:04 Tyhle soudruhy, Putlerpšouku, ale nenajdeš jinde než v Chujlostánu! Je to totiž celá tahle banda kremlovorů na čele s tvým vypouštěčem!☺ - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   Smazat
 14. Od 9:34
  Je vyhrazen prostor pro dítka předškolního věku.

  OdpovědětSmazat
 15. Nový scénář liberálního převratu v RF ? (И.Стрелков, К.Сивков, М.Калашников) . . .

  https://noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.