Reklama

sobota 2. listopadu 2019

Radim Valenčík: Těch 30 let… IV.

Přehlídka jednotky Československé lidové armády
po zvolení Václava Havla prezidentem
Radim Valenčík
3.11.2019 VašeVěc
Zvolením Václava Havla prezidentem Československé socialistické republiky (jednomyslně, jak jinak, že...) došlo ke vzniku zcela nové situace. V lecčems lze Havla chápat. V Západu viděl vždy ty, kteří ho podporovali a chránili před represemi, kterými byl vystaven. V rámci disentu se věnoval kritice režimu a neměl žádnou konkrétnější vizi nastávajících změn, zejména v ekonomické oblasti.


Neuvědomoval si ani rizika, která naši zemi čekají. Rovněž tak v jeho okolí bylo minimálně těch, kteří mu mohli v jeho misi pomoci. Ne nepodstatnou roli sehrála i Havlova schopnost relativizace patrná už z jeho děl, prostřednictvím které si dokázal sám sobě a části těch, kteří přistoupili na jeho vidění reality, všechno zdůvodnit. Jakékoli pochybení, jakékoli selhání, jakoukoli roli sebe sama jako figurky vtažené do cizí hry. Patrně právě proto byl vybrán tehdy se výrazně modifikujícím jádrem současné globální moci. To doznalo po rozpadu bipolárního světa značné změny, která ovšem začala už za Gorbačovovy perestrojky.

Připomeňme si první kroky Václava Havla:

- Pozvání Dalajlámy, což byl tvrdý úder proti československo-čínským obchodním vztahům. V té době jsme už mohli zanechat snění o tom, že například pracně vyvinuté a odladěné tisícimegawattové turbíny vyráběné Škodou Plzeň budeme moci vyvážet do Číny a že se obrovský potenciál Škody Plzeň využije.
- Zahájení programu likvidace většiny vojenského průmyslu, zejména na Slovensku (Martin, Bánovce nad Bebravou), což znamenalo zánik špičkového průmyslu a ztrátu míst pro desetitisíce kvalifikovaných pracovních sil. Současně to vyvolalo pochopitelnou reakci v podobě vzedmutí vlny slovenského nacionalismu, které se zmocnili někteří politici, čímž byl odstartován zánik federálního státu se všemi fatálními důsledky na oslabení pozice následnických států na mezinárodním poli a zejména v mezinárodních obchodních vztazích.
- Jednostranná omluva sudetským Němcům, která oslabením české pozice otevřela ránu permanentně destabilizující vztahy mezi námi a naším největším sousedem.

Svým způsobem bylo velké štěstí, že tyto kroky, ke kterým byl Havel zmanipulován, kdy bylo využito jeho nezkušenosti či naivity, oslabující postavení Československa, vyvolaly protireakci ze strany těch, kteří ovládli vládní pozice při řízení ekonomiky, tj. skupiny Václava Klause. Ti nemohli, a to i ze svých pragmatických pozic, reagovat jinak než zvýrazněním obrany národních ekonomických zájmů, které patrně v jejich původní ekonomické koncepci nebyly tak akcentovány.

Vznikla tak zásadní polarita, která přetrvává a patrně i graduje dodnes: Sloužit cizí moci, pokořit se, aby bylo líp, spoléhat na to, že mocní to s námi myslí dobře či přinejmenším nemá smysl jim vzdorovat, aby nebylo hůř, nebo definovat a bránit české národní zájmy, snažit se o to, abychom v naší zemi mohli sami rozhodovat o svých osudech, nenechat se vtáhnout do cizích her?

O tuto polaritu jde. Je to nejen polarita Havel-Klaus, ale i Bakala-Babiš, antizemanovci-zemanovci, "tzv. demokratická opozice"-"tzv. nedemokratické strany", mediální mainstream-alternativní media... atd. A nejenže se hrotí, ale je stále více čitelná.

Významný nový prvek do této situace vneslo to, že:

- V US vypukla "studená občanská válka" mezi legitimně zvolenou Trumpovou administrativou a nejnebezpečnější formou Deep State, jaká kdy v historii US vznikla, tj. jádrem současné globální moc 
- Ukázalo se, že celá euroreprezentace jsou figurky dosazené Deep State ochotné zapojit či spíše ochotně se zapojující do hry proti legitimně zvolené administrativě US, ale i do celé řady konfliktů a hrocení situace ve světě, které jádro současné globální moci vyvolává, a to i za cenu fatálního oslabení pozice EU či dokonce její devastace.

Není tak již možné hovořit o "Západu" jako našem vzoru a ochránci. Jednak proto, že se nejedná ani o "ochrance" ani o "vzor", jednak proto, že není vůbec jasné, co se tím "Západem" míní.

Protože současně s tím probíhá proces degenerace jádra globální moci a slábnutí jeho pozice v globálním dění, jsme svědky stále křečovitějších pokusů o destabilizaci světa, aby se překrylo to, o co jde. Návazně na tento proces probíhá i proces nárůstu duševní omezenosti slouhů, slouhů slouhů a poskoků současné globální moci, a to zejména v důsledku toho, že dlouhodobější akceptování politiky dvojího metru, která je jádrem současné moci praktikována, k neschopnosti vidět realitu vyváženě a v alternativách nutně vede. Pozorovatelným důsledkem je pokles úrovně a tím i schopnosti manipulovat s normálními lidmi prostřednictvím mediálního mainstreamu.


59 komentářů :

 1. Z odstupem času jsem na přesvědčen, že za pád východního bloku může z 95% Gorbačov.
  Z odstupem času jsem na 100% přesvědčen, že Gorbačov je cvok!

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019102810886814-bude-to-vyzadovat-titanske-usili-bylo-nutne-s-tim-zacit-vcera-gorbacov-poradil-jak-se-vyhnout/

  Člověk by si řekl, že po tom všem by vystřízlivěl i mrtvý, ale Gorbačov ne!
  Kdyby je kdyby, ale kdyby v Kremlu seděl někdo jako Teng Siao-pching v Číně, východní blok by se nezhroutil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruští propagandisté mají cit pro to, čeho se Západ bojí. Šířením nenávisti chtějí zničit demokracii jako značku, říká americký filozof Stanley

   Smazat
  2. 20:02
   Máte špatný translator. On řekl, že západ se bojí, že ruští propagandisté mají cit pro informování o šíření americké demokracie bez poptávky po celém světě, a tak ji ničí, jako značku.

   Smazat
  3. Gorbačov přijal globalistickou agendu v polovině osmdesátých let.
   Gorbačov je prostě globalista, kterému byly a jsou národní zájmy Ruska naprosto fuk.

   Smazat
  4. Gorbačov si místo smrti celé jeho rodiny "vybral" obrovskou sumu peněz a shodil socialismus.

   Smazat
  5. Germánská schizofrenie. Na jedné straně jsou vděčni Rusku za sjednocení, aby na druhé straně organizovali evropské vazaly proti Rusku a Číně.
   Tohle děsí:
   Výzvy z jednotlivých evropských hlavních měst jsou umlčovány v Moskvě, Pekingu a bohužel stále více ve Washingtonu. Rozhodující význam má pouze hlas Evropy. Proto národní vystoupení musí být nakonec tabu v Evropě," uvedl německý ministr zahraničí.

   https://cz.sputniknews.com/politika/2019110210909544-perestrojka-v-sssr-prispela-ke-sjednoceni-nemecka-prohlasili-v-berline/

   Smazat
  6. Anonymní 2. listopadu 2019 19:54
   Gorbačov byl jen částí, tou nejviditelnější. Nebyl by on byli by jiní. Spolu s ním "pracovali" Jakovlev, Ševarnadze atd. atd., mimo jiné tu byl "v záloze" Jelcin, byla to celkem velká skupina. A na víc tu byla manželka Gorbačova Raisa. Otázka je v podstatě jedna: Byly tu přímo účastny tajné služby Západu, nebo jen využívaly situaci?
   Všechno to začal "definitivně" po smrti Stalina a Beriji náš daragoj Nikita Sergejevič Chruščov. Protože neměl ani schopnosti ani znalosti pro skutečné řízení země, vymýšlel si zhovadilosti jako např. známou kukuřičnou "revoluci". Podle všech příznaků šlo o rychlovku, kdy Stalin zemřel buď vlastní přirozenou smrtí s nuancí neposkytnutí včasné pomoci a nebo jde přímo o vraždy. V každém případě na 99,9999 procent měl Chruščov a spol. tolik másla na hlavě, že využil(i) situaci a převzal moc. Pak si začal navíc vyřizovat osobní účty. Brežněv nebyl až tak blázen, ale neměl v celku politickou takovou sílu v Politbyru, aby nějak zvrátil rozklad věrchušky (pokud by to chtěl) započatý vlastně ještě Trockým. Gorbačov byl a je produktem neochoty se učit! Na což si stěžoval již Lenin! Stalin toto jen neustále opakoval! Oni si chtěli především užívat, tak jak si mysleli, že si užívali nebo užívají vládnoucí vrstvy na Západě. Navíc - pro zjednodušení - tzv. opoziční skupiny dodržovaly dogma., které "vyčetli" u Marxe, že kapitalismus musí "dozrát" a teprve pak je nutné dělat socialistickou revoluci.

   Smazat
  7. 19:54

   Jsem si jist, že Východ by se nezhroutil kdyby tam seděl KDOKOLI, kdo neměl zájem na jeho zhroucení. Asi by se to neobešlo bez střetů za použití armád, protože hra Západu už byla spuštěna a páté koliny aktivizovány, ale rychle by se to zase zklidnilo.

   Smazat
  8. Anonymn í3. listopadu 2019 9:17
   Máte pravdu. Dokonce ani v armádě, částečně již rozložené neměli "inovátoři" většinu. Byla to hra na klam, až už bylo pozdě něco dělat.

   Smazat
 2. Pane autore - Valenciku, nektere veci jste vystihl velmi dobre, ale vidim budoucnost zapadu (Ameriky) v optimistickych barvach !
  Trump udelal takovou paniku mezi Globalisty a tak mistrne fackuje Deep State, ze America uz nebude nikdy stejna ! BUDE LEPSI !

  A to se projevi casem i v Nemecku a v Evrope cele !

  Rusko sice rozdeluje Evropu (rozesira) umelecky, ale na Ameriku vliv nema ! Neni vubec vnimano !

  Na zasmani ! ERIC CIAMARELLA na vyplatni listine Globalistu, ktery predsiral, ze pracuje pro Trumpa v jeho kabinete, rozhlasil po Washingtone, ze Putin pozadal Trumpa o vyhazov direktora FBI !

  Takze oni ti Globaliste rozciluji Moskvu tak, jako stoupence Trumpa ! Samozrejme, ze to nebyla pravda !

  V budocnosti si Trumpova America a Rusko rozdeli sfery vlivu ! Jinak to nejde.
  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruský systém dezinformací podle Vrabela spočívá v publikování dezinformačních či propagandistických článků na spolupracujících serverech. Těch nejaktivnějších je v České republice kolem 20. Informace pak přejímají další média, která mají napojení na ruské prostředí, a k jejich dalšímu rychlému šíření slouží sociální sítě, zejména Facebook

   Smazat
  2. 20:57
   A kdo to vlastně ten Vrabel je, kdo ho zaměstnává, a kdo ho platí?
   Kde to ten Vrabel vzal? Může to nějak dokázat? Nebo je to zase jenom lhář poděšený z pravdivých informací, a vy jste napsal psí štěk?

   Smazat
  3. Dá se to předpokládat. Proto globalisté dělají vše . aby se nikdy samostatně nesešli.
   Amerika měla zákony před občanskou válkou (3 federální zákony) - Nyní máme SLAVES & STATUTES (MILIONY STATUTES = Enslave / vražda / genocida AT WILL) Atentát na prezidenta Lincolna poskytl dostatek chaosu, aby nahradil suverénní republiku "Spojených států amerických" s cizineckou korporací "United States Inc", která operovala kriminálně, aby dosáhla maximálního zisku, ukradla náš národ, ukradla naše nerostné bohatství, plody naší práce, a to; vraždu, znásilnění a mučení našich dětí a všech, kteří bydlí v Americe. Totéž se stalo každému národě na Zemi za různých okolností a v různých časech. TRUMP .

   Smazat
  4. Zaujimave. Za kazdym rohom vidis ty a tebe podobny ruske dezinformacie.
   A ako sa snazite, tak saa snazite, 90 percent obyvatelov Ceskej Republiky a Slovenska vam neveri.
   Tych 90 percent,aj ked niektorym infom az tak moc neveri, tak stale je im Rusko blizsie, ako tie svine z USA.
   A vies preco ?
   Lebo dnes, v ere internetu, si kazdy obcan dokaze informacie overit.
   Obcania CZ alebo SK, nemaju tak v hlavach nasrate, ako maju obcania tzv. Zapadu, pretoze mi zijeme este iba 30 rokov v tej slavnej Demokratickej Totalite.
   Nam este nestihli vymym mozgy, ako to uz urobili v spominanom Zapade.
   Mozno je to aj tym, ze sme zili v komunizme, mozme teraz porovnavat so slavnym kapitalizmom.
   Obcania CZ,SK, a ostatne krajiny V4 nemaju este tak vypaplane mozgy ako na starom zapade, kde uz obcania rezignovali, a nicomu sa necuduju, a preto vsetkemu, co media zverejnia, oni tomu veria.
   Ver tomu, ze aj ked sa pretrhnete, obcanou CZ a SK voci Rusku nepostvete, iba niektore vynimky, ktorym uz stihli vypaplat z hlavy zdravy rozum.
   Takze pokracuj vo svojej praci, ved si aj za to plateny, mi ostatny reagovat nebudeme, iba sa zasmejeme.
   Takze s chutou do prace.

   Smazat
  5. to bolo pre 20,57

   Smazat
  6. havel byl zvolen ještě dřiv než ofiko dupček to byt nemohl protože neuměl souvisle žvanit a husak musel odejit a jiny byvaly trpici komunista se nenašel a hlavně si to přali přatele z israele a usraele a dojčlandu zbytek už zařidila propaganda nejen na čete

   Smazat
  7. 21:16 N Slovensku mají asi vysoké jahody a vy jste si namlátil palici.Psát, že 90 % lidí věří Rusku, pane, to snad ne! Mám hodně známejch, ale o žádným nevím, že by inklinoval dnes k zemi, která obsazuje cizí uzemí, třeba Krym.Tak že mě vychází, jak píšete, ne svině z USA, ale SVINĚ RUSKÝ.Pokud pasete ovce, tak raději nic nepište!
   Ten - vypaplaný - mozek jak píšete, máte především vy.

   Smazat
  8. A52,F73,F200 F808,F600,F602....když máš tohle u doktora v papírech drž raději hubu,za IDIOTA jsi i bez toho,chrchloflaško!

   Smazat
  9. 11:44 Proč, proč neustále ty Amícké stihačka, ty jsi technikou z USA posedlej že.

   Smazat
  10. Sláva Putinovi.

   Smazat
  11. 11:44 Tolik putlerčiků zase znát nepotřebuješ! Postačí když poznáš tohodle svýho vypouštěče - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   s Aspergovým syndromem A52! To jen abys nevlít do prdele omylem někomu nevinnýmu, až se budeš vracet z výletu domů!

   Smazat
 3. Ono je to naprosto jednoduché a čitelné, jak se říká 1+1 jsou 2. Když chceš někoho obvinit z toho že lže, nemůžeš jenom řvát, on lže, musíš dát důkaz. Pokud jej nedáš jseš za blba a můžeš řvát jak chceš, toho blba ti nikdo neodpáře a to vlastní vinou. No a to je všechno. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 4. Že se jednalo o pouhý sametový podvod,dnes snad ví už malé děti.Jen Havloidi pořád věří pohádce o sametové revoluci. Havloidi věřte ji dál.

  OdpovědětSmazat
 5. Václava Havla jsem dost dlouho doslova zbožňoval. Teď stále vím, že to asi hodný člověk byl (viz knihu Dopisy Olze), ale už také vím, že naší vlasti dost uškodil. Nejhorším jeho činem byla jednostranná omluva Němcům, českoslovenští hrdinové umučení esesáky se v hrobě museli obracet. V. Havel měl na srdci pořád ladění vztahů s Němci. Ale Slované mu byli dost lhostejní, možná k nim dokonce cítil averzi? Na cestě do Moskvy v letadle vymyslel, že Gorbačovovi nabídne kouřit dýmku míru. Od V. Havla to bylo teatrální (vždyť divadelník), není divu, že Gorbačov to prý chladně odmítl jakožto nevhodné. Když Gorbačov přijel na Pražský hrad, V. Havel tam měl zřejmě personální nepořádek, byla to docela dlouhá trapná chvíle (viz starý videozáznam), neboť V. Havel musel volat "Pěrevódčik, pěrevódčik", sám rusky neuměl blafnout, copak asi dělal ve škole v hodinách ruštiny (narozen 1936)? Bazilišek Soroš přes tři minuty na videu mluví o tom, jak společně se Švarcenberkem V. Havlem manipulovali, zřejmě ho ovládali skoro jako loutku. V té souvislosti poslanec SPD pan Volný nazýval Havlovo jednání vlastizrádným, to je sice formulace silná, fakt nevím, jak moc přehnaná?, ale kus pravdy na ní býti může. Otázka zní: Přihrával V. Havel globalistům (proti zájmům českého státu) vědomě až úmyslně? Anebo v těch devadesátých letech ještě pouze nerozpoznal a rozpoznati popřípadě ani nemohl, že se globalisté jakožto jeskyňky postupně stávají jeho pány a manipulátory? Kdo tuto otázku fundovaně zodpoví?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:40
   A zbožňoval jste ho na základě čeho: a) osobní znalosti,b) proto, že jste steně jako nás mnoho dalších podlehli propagandě zahraničního vysílání?
   Václav
   Musím se přiznat, že Havla jsem nějak tak nemněl rád již od počátku, stejně tak jako Klause. Oba dva vzbuzovali nedůvěru svým chováním a žvásty.

   Smazat
  2. Rudocancy o tom "umučení"! Ve skutečnosti bylo s nemalou pomoci českých vlastenců*) zpacifikováno několik desítek tisíc komoušských grázlů a agentů Moskvy (ukázalo se že to nestačilo). Obecně byli ovšem Češi vždy uváděni coby árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Bohužel se ukazuje, že nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   *) Vlastenectví je především rasová bdělost, tvrdá práce, boj a vzdor!

   Smazat
 6. 17.11.1989 Naše "sametová" nebyla zásluha Gorbího, na tom se u nás pracovalo mnoho let. Odhaduji začátek nesympatii ke Kremlu na rok 1948. Potom se situace akcentovala dle mezinarodních not. Velké fortisimo přijelo na tancích v roce 1968, potom už k oteplení vztahu nemohlo dojít. Litý boj se přenesl na hokejové stadiony. Svíce kremelského carství dohořela a Gorbí ji jen sfouknul, stejně jinou možnost neměl. Naše kotlinka se zapojila do převratů bývalého soc.tábora pozvolna, dalece rychlejší byli Poláci, Ndéráci i temperamentní Maďaři. Že se do čela naší sametové dostal Václav Havel a proč, nevím. Zda to byl osud, nebo jeho zasluhy, nebo režie západu, nevím. Určitě je již plno vědeckých elaborátů na toto téma. Co ale vím, s jistotou, že přání z Václaváku z roku 89 se pro všechny nenaplnila. Totiž nemám na mysli jen konzum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte a nemáte pravdu. Když si pročtete příspěvek Anonymn í2. listopadu 2019 21:05, dodám, že se jednalo o postupnou cestu. Právě za Chruščova začalo to, co se u nás později nazývalo nomenklatura. A většinou se hledali lidé jednak méně schopní, aby neohrozili své "KURÁTORY" a jednak byli na nich závislí. To samozřejmě muselo prorůst i do zahraničních zemí ovlivňovaných SSSR. Jen si uvědomme, kolik a jakých bylo změn na nejvyšších místech. Vždyť hned po Stalinově smrti "čirou náhodou" ve velmi krátkém období zemřelo pět známých představitelů kom. hnutí - mezi nimi i Klement Gottwald. Nebo změny po Stalinově smrti ve vztahu s Jugoslávií. A od toho se odvíjelo to další. Jen to, že stále bylo mnoho pamětníků a poctivějších lidí, znemožňovalo provést bleskovou změnu stylu moci. Bylo nutno vše znehodnotit, rozložit morálně a připravit půdu pro změny. A to po založených základech do roku 1953 poté trvalo čtyřicet let. A i proto všechno proběhlo tak, jak to proběhlo. Byla to do značné míry pohodlnost, naivita (politická globální) a neschopnost doopravdy přemýšlet tzv. "novodobé" tehdejší části "elity". Totiž právě konzum ONI měli na mysli. Jen si představte, že svou moc nemohli veřejně ukazovat a projevovat. Ta pohana, oskrblení, ta nenávist k těm, co jim to neumožňovali. Takže bylo to splněno nebo ne?

   Smazat
 7. at zije Trump zaruka miru a prosperity zemekule je to nase zachrana jinak nas gobalisti sezerou jako slamu k veceri
  milujte mne ja miluji vas nekdy se citim jako vas tata co vam tady porad vykladam tu pravdu jedinou ale i kdyz sem nad vami porad s vami hurvinkove a spejblove citim neb jste jen pitomeckkove z ceska a ja svetak obecne vzato scestovnej jako kolumbus co objevil ameriku a argentinu .Jste jen stado volu co se nechce ucit kdyz to mate vodeme zdarma vy sasci
  huhuhuhahaha
  ps a jdete treba do prdele

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gobalisti jsou nějaký dosud neznámý domorodý indiánský kmen z Jižní Floridy kam patříte? My nejsme tak scestovní jako Vy pane Vodeme. A rozhodně ne tak zfetovaní. Zapadněte na Západ, kde zapadnete do zapadlé západní vesnice. V tom zapadákově si spadněte třeba do zapadlé latríny s Vám drahými upadlými "myšlenkami".

   Smazat
  2. Jsem spíše Mánička a spásu od Trumpa ani globalistů nečekám a nechci. Doufám, že všichni tuneláříčci se svými kolíbříky a kapříky konečně odstěhují do svých daňových rájů. Pak by jako zázrakem naše zchudlá zem zacelila rány z privatizace a zpět vykoupila naši vodu od Francie a postupně ukončila (odkupem akcií) spolupráci spojenou s odlivem dividend do zahraničí. Když se to podaří s akcentem na soběstačnost v energii a zemědělství, tak máme vymalováno. Stačí se zbavit škůdců, aby dál nenavrtávali díry pod čarou ponoru.

   Smazat
  3. 7:39
   My tam možná půjdeme, ale Ty idiote tam dávno jsi.
   Václav

   Smazat
 8. Věty o útlumu zbrojního průmyslu Havlem už byly dávno vyvráceny. Utlumovat se začalo už před převratem z jednoduchého důvodu-nebylo komu prodávat. Soc blok se hroutil, rozvojové země neměly peníze a zbraně zejména elektronikou nebyly konkurenceschopné. Polsko,Slovensko, Maďarsko, Česko-všude to bylo podobné. Navíc Rusko v devadesátých letech pod Jelcinem prodělávalo ohromný propad. Zbraně z bývalého SSSR se vyvážely pod rukou a za dumpingové ceny. Ohromné zásoby zbraní rozprodávala Ukrajina. kdo by v té době toužil si kupovat nové OT či BVP?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klidne jsme ale mohli vyrabet halapartny a kuse a ostepy pro Novou Afriku, oni stejne nemohou zvladnout technologii kde se mysli Jsou od prirody nadani jen na nasilnosti ,jsou to primitivove kteri nekde jeste opekaji turisty k veceri . Stejne to je i s mohamedany . Jen my bila ariiska rasa mame pravo vladnout svetu a ne se nechat vydirat a vyzirat negrama a vsekijakymi opicemi Podivejte na "svovodnou" Haiti jiz 200 let buduji a jizni ameriku kde dokonce jiz verejne netrhaji srdce z tela obeti -ale veri stejne jako drive jako pohani Kulomety musime vyrabet pro sebe na obranu nasi rasy ,a rychlopalne a presne Dr.j.G

   Smazat
 9. proto mame švycarsko tam si dnes muže jezdit každy kdo tam ma konto a hlavně nikdy se nikdo nedozvi za co a od koho a podle hesla za všim hledej prachy tak je a bude na věčne časi a jen soudruh ransdorf to nějak pomotal

  OdpovědětSmazat
 10. Ano pane Valenčík, těch krásných třicet let díky panu Havlovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vaclav-Havel-byl-zradce-a-jidas, který celý život jen škodil lidem v naší zemi.A-prevrat-v-roce-1989-neudelali-lide-v-ulicich-K-vyroci-Sametu-prichazi-vybusna-kniha-Spisovatel-promluvil-600930

   https://pravdive.eu/news/151914/podivna-vrazda-poradkyne-prezidenta-vaclava-havla-alkoholicky-jany-chalupove-ktera-se-podle-patologa-upila-k-smrti-odsoudili-hluchonemeho-kulturistu-nastrcili-to-na-nej-kvuli-majetku.

   Smazat
  2. 10:27 Jdi s těma prolhanejma žvástama do prdele!!
   Čím konkrétně tobě uškodil pan Havel? Mě dopřál svobodu, demokracii na rozdíl od vašeho rudého teroru.JELITO RUDÉ.

   Smazat
  3. 10;59
   UDAVAČ,vlastizrádce,milovník fašistů měl být podle tehdejších zákonů za vlastizradu popraven!!!!
   Podle Benešových dekretů neprávem restituoval po ty fašobuzně Miloši Havlovým majetky....takže drž raději hubu nebo ti jí rozkopu,havlošpíno!

   Smazat
  4. 9:24-30 krásných let pro všechny,kteří si nakradli a následně potřebují US armádu,aby jim ten lup hlídala. Tak je to, modré straky.

   Smazat
  5. 11:48 To si zas pleteš s tím tvým udavačským fotrem v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se krom chlastáním laciný vodky zahříval i přízní velkejch rudejch soudruhů!

   Smazat
  6. 10:59
   Copak ty jsi seděl za pedofilii?

   Smazat
  7. 14:11 Za tu by měl sedět v první řadě tady tenhle gauner - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   co ho mockrát přistihli s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak od něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepůjčujou! Proto je Olivřík Stounů nemohl vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí"!:-)

   Smazat
 11. To, že Havel pochází z pražské židozednářské rodiny je docela známá věc. Kdo se trochu orientuje v principech řízení procesů se snadno dovtípí, zvláště teď po létech, že tehdejší opozice byla opozicí řízenou, připravovanou a vcelku dobře živenou. To platí pochopitelně pouze pro její zasvěcené špičky. A to věděli i komunisti. Možná ne Jakeš, ale takový Hegenbart určitě. Vzpomínáte na Havlovy krátké inaugurační kalhoty? Přátelé, to není vtip, ani nedopatření, nýbrž symbol s jasným vzkazem! To, že Havel byl zednářem 30. stupně podle skotského ritu už zas tolik lidí neví. A co znamenaly ty krátké kalhoty? "Rytíř Kadosh, sluha Izraele". Dobrý den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:24 Že jsou někteří jsdinci idioti, ale že až tak, to jsem nevěděl, GRATULUJI stupide.
   Krátké kalhoty dávat do nějaké souvislosti, - zednář 333333 stupně, podle škály odstínu šedi, pane vy jste hlava.To chce alobal na vaši palici, budou kropit chemtrols.

   Smazat
  2. 11:04
   A52,F73,F200 F808,F600,F602.....tohle ti zanechala tvoje incestní familie ty havlozblblo!☺

   Smazat
  3. 11:49 Ty máš tak max. na to, ošukat svého debilního fotra, po kterém jseš, nasrat si do trenek a prstíkem se v tom šťourat a olizovat. Ty všechny F pasují na tebe, máš to napsané na čele aby každý viděl so jseš za pomatence.

   Smazat
  4. 14:50
   A52,F73,F200 F808,F600,F602.....to zanechala tvoje incestní familie jako dárek pro havlosračku jakou seš ty,GRABIT!☺

   Smazat
  5. No jo putlerpšouku, celá banda kremelskejch GRÁzlů co ti dali ten BYT v lejnolíhni téhle škaredé ugrofinské poloopice!☺ - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg


   Smazat
  6. P.S.: Nezapomínej, že Havel byl tvůj biologickej fotřík, jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho židočekisty!☺ - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
  7. 8:50
   Omyl Havel byl neplodnej a proto zvrhlej. Nepřidávejte mu něco o čem se mu mohlo jen zdát. Ani tu cundu komediantskou za pomoci všech lékařů světa neoplodnil.

   Smazat
  8. 14:14 Možná to spáchal nějakej Chrchlův kámoš, třeba ten vječně vožralej Brabenec, kdoví? Putlerpšouk z 18:26 to sotva dokáže, páč coby pouhý shluk dvouatmového putléria se na nikoho podobat nemůže!☺

   Smazat
 12. 11:04 A teď Pepku zameč a vyskoč

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ty radši neskákej čechomužyku, ať nepocákáš okolí putlerskejma sračkama, ve kterech vězíš až po svou odulou škaredou makovici!

   Smazat
 13. Krátké kalhoty Havla na přehlídce hradní stráže, chyba neshopné švadleny, nebo úmysl? Krátkými dlouhými kalhotami se vyznačují někteří zednáři. Nevím v čem jsou zednáři společnosti užiteční, snad jen když někde něco zdí a stavějí. Ale to špiní ruce...

  OdpovědětSmazat
 14. Podivejte se na zidaky u nich doma .Videl jsem dokumentarni film o jejich oblecich zvycich a rozdeleni .Jje tam pres 100 druhu ruznych zidu a ti s etake dle toho oblekaji a cini .Na priklad dnes zije v New Yorku skupina zidu kteri odmitaji ockovani zeni se mezi sebou vypasdaji jako opice a dokonce neumi anglicky neb neposlouchaji TV a rozhlas .Jsou to proste ingenyri tech lepsich zitrku At ziji buzeranti a perverti

  OdpovědětSmazat
 15. Že by špatný krejčí? Nemyslím si. Odkud vítr fouká víme.

  OdpovědětSmazat
 16. Tady zase vitězí pavlač.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pavlač vítězí na Letné.Lůza Milion chcanek,fake news ČT atd.budou onanovat nad výročím sametového podvodu.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.