Reklama

pondělí 4. listopadu 2019

Ruský internet sa osamostatnil. Západ kričí, že teraz tam hrozí cenzúra – skoro taká ako tá, ktorú sám chystá

Ivan Lehotský
4.11.2019 HlaváSprávy
Zatiaľ len skúšobne, ale Rusko sa k prvému novembru odpojilo od globálneho internetu. Odteraz by malo byť možné RuNet prevádzkovať nezávisle a kedykoľvek úplne odpojiť od vonkajšej siete bez nepriaznivých následkov na fungovanie krajiny.


Od prvého novembra 2019 má byť ruská časť internetu pod názvom RuNet síce pripojená ku zvyšku sveta, ale mala by bežať výlučne na ruských výmenných uzloch a serveroch nezávislých od globálneho internetu. Rusko má tiež mať vlastný, nezávislý systém názvov domén (Domain Name System – DNS). O tomto opatrení, ktorého realizácia by mala stáť okolo 650 miliónov eur, rozhodla vláda v apríli tohto roka zákonom o „suverénnom“ internete.

Internet sa týmto opatrením dostane plne pod kontrolu ruskej Federálnej služby pre dohľad v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií s názvom Roskomnadzor. Takýto krok tiež znemožní zvonka sledovať a analyzovať vnútornú ruskú internetovú prevádzku, vrátane e-mailov, sociálnych sietí, atď. Rusko teraz môže uzavrieť prístup k internetu zvnútra či zvonka, a to úplne, alebo iba selektívne zablokovať konkrétne stránky.

Rozhodnutie ruskej vlády je pochopiteľné v kontexte neustávajúcich snáh Západu zlomiť Rusko najrôznejšími sankciami a hrozbami. V rade navrhovaných opatrení v uplynulých rokoch nechýbali ani také „priateľské“ kroky ako hrozba odpojenia Ruska od bankového systému SWIFT, keď si Rusko ako prevenciu proti hrozbe takéhoto kroku, ktorý by fatálne ochromil život v krajine, muselo urýchlene vyvinúť vlastnú obdobu bankového systému. Podobne by veľké škody a zmätok v krajine spôsobil aj výpadok internetu, čomu sa Rusko rozhodlo predísť a prijať efektívne riešenie, ktoré by tento druh ohrozenia definitívne zažehnalo.

Svetové médiá kričia, že to je od Rusov nepekné počínanie. Ale nebola táto hrozba reálna? Kto vlastne kontroluje globálny internet? Chrbticou internetu sú dnes káble a sieťové riešenia najvyššej úrovne (Tier 1) veľkých, najmä amerických a európskych komerčných telekomunikačných spoločností po celom svete, ktoré sú navzájom priamo a neobmedzene prepojené. Centrálnu kontrolu nad správou adries a domén má nezisková organizácia ICANN, ktorá sídli v USA, podobne ako aj ďalšie kľúčové inštitúcie zabezpečujúce pravidlá fungovania internetu. (Pekný a zrozumiteľný článok o tom, ako internet vlastne funguje, nájdete napríklad TU).

Hoci od roku 2016 americká vláda oficiálne už nemá priamu kontrolu nad kľúčovou organizáciou ICANN, ktorá prideľuje IP adresy a doménové mená a registruje ich vo svetovom zozname DNS (systéme doménových mien), ani nad ďalšími hlavnými inštitúciami zabezpečujúcimi fungovanie internetu, stále má v týchto organizáciách najväčšie slovo. Spolu s faktom, že pod kontrolou Američanov a ich vazalských štátov je podstatná časť infraštruktúry najvyššej úrovne internetu a dôležitú časť globálneho internetového obsahu realizujú americké spoločnosti ako Youtube, Facebook, Google a pod., dá sa konštatovať, že USA sú stále dominantné v kontrole veľkej časti globálneho internetu.

Preto ruské opatrenie osamostatniť svoju časť internetu vníma „svetová demokratická verejnosť“ ako hrozbu pre záujmy demokracie, keďže Rusko sa týmto opatrením môže odteraz efektívne chrániť pred škodami v dôsledku náhleho odpojenia ruskej časti internetu Spojenými štátmi, a tiež pred kybernetickým útokom zo zahraničia. A dvíhajú varovný prst: vyvoláva to otázniky, vyvoláva to podozrenia, hrozí to kontrolou, hrozí to cenzúrou… Je veselé, že to hovoria v rovnakom čase, keď práve na Západe sa už nejaký čas pripravujú legislatívne aj operatívne opatrenia na postihovanie nepovolených vyjadrení na internete a silnie snaha o umlčanie kritikov režimu (oficiálne šíriteľov hoaxov a dezinformácií), čo nie je nič iné, ako cenzúra vo svoje krištáľovo čistej podobe.

107 komentářů :

 1. Skvělá věc Rusko západ k ničemu nepotřebuje hlavně jejich propagandu o lidských právech atd. Snad se též budeme moci připojit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bylo řevu, že to Rusové měli spustit 1. listopadu a že prý nic. Jak se říká kdo si počká ten se dočká, takže se Rusko pomalu ale jistě opatrně a nezadržitelně posouvá vpřed. To zas bude jekotu rusofobů z celého světa. Dobrá zpráva i pro nás. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. 12:13 Určitě ne!!!Nepřipojíme!
   Komu tím Rusko uškodilo, Západu určitě ne, pouze sobě!
   12:15 Tak proč Rusko kvičí jak podřízlé prase o sankcích, co troubo.Rusko je dnes ekonomicky totálně v komatu, je otázkou času, kdy zase padne na hubu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat

  4. Ak krici svetova demokraticka verejnost, znamena to, ze Rusko urobilo nieco velke pre ochranu svojich obyvatelov, statu, takze to musime podporit.

   Smazat
  5. to je teda věcička a ja myslel že na čete řikali že tam toči klikou od sčotu dodnes a jestli nepřestali tak na věky věkuv ja bych řek že si moc dovolujou

   Smazat
  6. 12:22, soudruhu, už mnohokrát vyvstala myšlenka odpojení Ruska od SWIFT. Vykřikuje hlavně Ukrajina a taky pár lidí z Demparty USA. Pokud by to udělali a Rusko nebylo na tento stav připravené, potom by skutečně nastal kolaps o němž mluvíš v dalším odstavci.

   Je samozřejmě otázkou, jakým způsobem bude fungovat záložní systém správy DNS, jelikož se o něm dosud mluví jako o záložním. Jestliže to zůstane jen tak, anebo i v případě jeho použití pro správu vlastních DNS, pak je vše v pořádku. Bohužel zde vyvstává možnost špehování, což opět je výhodné pro okamžitou odezvu ohledně bezpečnosti a ztížené možnosti průniku zvenčí, ale na druhou stranu to je velice lehce zneužitelné. Také to může mít mouchy technického rázu a bude to sloužit fakt jen jako zaloha, kdyby něco. Takže se nech překvapit a přestaň vřískat. Je to od tebe směšné, zvlášť, když ty přece nežiješ v Rusku.

   Anebo se živíš trollováním v tamním prostoru? Pokud ano, a Rusko skutečně přistoupí k špehování, pak si už moc nevyděláš.

   Smazat
  7. Kde může Západ škodit svým oponentům, jistě to udělá. Viz. Čínský Huawey, kterému aktuálně hrozí odpojení od aplikací k mobilním telefonům pod systémem Android. Pokud to USA udělají, nezbude Číně než co nejrychleji vyvinout své aplikace a to bude chvíli trvat a také to bude něco stát. USA by tím získaly určitou výhodu pro své firmy (třeba Apple). Děje se to přesně ve chvíli, kdy Čína přebírá světové vedení v prodeji mobilních telefonů a vypadá to, že předběhla americké společnosti v oblasti telekomunikací. Za těchto okolností musí každý, kdo chce jít dál, odpojit své systémy od všeho amerického, jinak mu kdykoliv hrozí vážné problémy. Na druhé straně to asi do budoucna poškodí americkou vědu, techniku i hospodářství, protože se na ně nemůže nikdo spolehnout a spolupráce s americkými firmami může být riskantní. Rusové udělali jen to, co bylo naprosto nezbytné.

   Smazat
  8. Buď ubezpečen, že Čongové na tom makají plnou parou, zpátky ni krok.

   Smazat
  9. 16:03, já si nemyslím, že tohle bude konkurencí, spíš ukázka cesty. To může vést k následování a zbytek si snadno domyslíte.

   Smazat
  10. 17:35, ještě dovětek. Já jsem proti podobným krokům, protože to může vést ke snížení svobody na diti, která se nám tak líbí. Ale Rusko dozajista neinvestovalo tolik peněz jen tak z plezíru, chápu, že tento krok byl vynucený.

   Smazat
  11. 12:22... jak se můžeš vyjadřovat, když jsi v kómatu ??

   Smazat
 2. Demokraticky zapad krici, pretoze im zuby cvakli na prazdno.
  Tak ako im cvakli zuby pri Kryme.

  OdpovědětSmazat
 3. A sankce jsou v čudu. A tak to bude s finanční a bankovní soustavou a sankce opět budou v čudu. Sankce mnohem víc pomáhají Rusku, než mu škodí. Poškodilo to jenom Evropu v zájmu USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím, že sankce Rusku pomáhají, je to spíš naopak. Svým způsobem pomohly v případě potravinové soběstačnosti, ale i tak jen zčásti. Ovšem i tohle je lepší než čistá ztráta.

   Smazat
  2. 14:42 Pokud technologie v Rusku kupovali a nyní je musí aktivně vyvíjet tak bohužel, to Rusku pomáhá. Naučí se něco nového a navíc známé díry v komunikačních protokolech si začne dělat jinak, po svém. Takže naše původní investice hackování použitelná na celý svět včetně Ruska, bude nyní minimálně 2 x větší. A bude nutné se specializovat jen na Rusko a ti šmejdi můžou přenastavit např. jen hlavní firewall a co my chudáci? Je to hnus velebnosti, co si to vůči nám na své síti dovolují.

   Smazat
 4. Poslední zbytek demokracie v Rusku a i tu jim Putin sebere. Despotický režim se tam táhne více jak 100 let,Stalin, který nechal pozabíjet miliony lidí a dnešní pandrhola Putin, který rozdmýchává války ve svém okolí a krade cizí uzemí co se změnilo? NIC Rusko se poslední dobou řadí k totalitním státum jako Turecko, že se někdo diví, pokud se s ním paktuje.
  Rusko, ať se zavře do své ulity, ale ať hlavně neotravuje svět. Nikdo na tu bandu zlitejch mužiku není zvědavel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:16 hele nic si z toho nedělej, jenom si stále opakuj, to bude dobrý, bude to dobrý... a vono to nakonec bude dobrý uvidíš. Hej hou

   Smazat
  2. 12:16 Možná se vám ulevilo, když jste to tak od plic sepsal, ale pravdu nemáte.

   Smazat
  3. 13:35 Pokud nemám pravdu, tak napište v čem. Váš koment je jinak výkřik do tmy. Nijak se mě neulevilo,jen jsem napsal svuj názor.

   Smazat
  4. 12:16
   I dítě toho o světě ví víc než ty. Ani Putin, ani Stalin nebyli diktátoři, kteří si dělali co se jim zamanulo. Oba měli/mají tak silnou opozici, že jednou šlápnout vedle a nedožijí dalších narozenin. Stalina v r. 1953 Trockisti zavraždili a všechny své zločiny na něho hodili a svět jim to rád sbaštil. I Putina před 20 roky dosadili do vedení, aby na mladého nezkušeného vše hodili. Jenže on je převezl, byl mnohem schopnější než mohli jen tušit, a nejen že vydržel, ale učinil z rozpadajicícího se Ruska opět velmoc. I Stalin zabránil ještě větším masakrům, než o jakých se dnes píše. Trochu přemýšlet a nebašti každou pitomost, která potvrzuje tvé omezené vidění světa. Jen moudří umí o své pravdě pochybovat. Kam patříš ty???
   Mik

   Smazat
  5. 12:16!
   Vy osobně pamatujete Stalina! Oni vás k němu pustili? No to je gól. Poreferujte jak vás Josip Visarionovič přijal a zda vám osobně vysvětlil jeho krutou politiku. Superdebile nevřískej a hrábni do nočníku pro dudlík, když nevíš kam ti spadl. Stalin to za tebe neudělá.

   Smazat
  6. Ad hlupák 12:16:
   Co tvoje věta, to nehorázná lež. Byl's vůbec za posledních 5 let v Rusku? Co o něm víte? Vždyť to všechno jsou jen papouškované propagandistické bláboly, které mají obyvatelstvo yemí NATO připravit na válku s Ruskem, čili loupeživý nájezd Západu na nerostné bohatství Ruska, které mu je ruským vlasteneckým vedením odepíráno.

   "miliony mrtvých" - nejen že to bylo v éře Sovětského svazu, což byl docela jiný systém než dnešní Rusko, ale navíc je velmi pravděpodobné, že nešlo o miliony.

   "rozdmychává válku a ve svém okolí a krade cizí území" - legrační stále se opakující propagandistická mantra. Ukrajina - sama ukr. vláda/junta napadla své spoluobčany na východě země a to jen proto, že chtěli federativní uspořádání státu. Povstalcům přišli na pomoc ruští dobrovolníci a ne ruská vláda! Prostě lžeš či opakuješ cizí lži.

   Osetie - armáda psychopatického prezidenta Gruzie Saakašviliho brutálně napadla civilní obyvatelstvo osetského Cchinvali a mírové sbory, ruská armáda obnovila mír a Jižní Osetie se po referendu a hlasování v místním parlamentu odtrhla od Gruzie. Rusko si toto území nepřisvojilo, stejně jako několik let před tím Abcházii. Prostě lžeš či opakuješ cizí lži.

   Krym byl a je autonomní republika, která po referendu a hlasování v parlamentu se odtrhla od Ukrajiny a následně požádala o připojení k Ruské federaci. Žádná krádež - vše podle mezinárodního práva. Prostě lžeš či opakuješ cizí lži.

   Doufám, že i při své nepříčetnosti a nenávisti tě nenapadne, že chce Rusko anektovat Sýrii. No, i když ... od hlupáků, jako jsi ty se dá čekat. cokoli.

   Smazat
  7. No a proč teda tak ječej, když se Rusko odpojí od západního internetu, tak jim to tak děsně vadí?

   Smazat
  8. 12:16 jak rikal filosof bernard Russell:
   dnesni svet je plny hlupaku a fanatiku, kteri si jsou vsim jisti. na druhe jsou moudrejsi lide, kteri jsou stale na pochybach!

   Smazat
  9. 15:40 Ve skutečnosti ale prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu!

   Smazat
 5. Je celkem logické, že státy, které se chtějí aspoň cítit být nezávislé hledají uzávěr státního vstupu moderní politické zbraně NETU. Ta národní nezávislost je pochopitelná a je motivována především zranitelností jejich hospodářství na IT technologii, než politickou propagandou zvenčí! Naposled se takto státy vymezovaly vlastněním A bomb. Neudiví mne, když i Izrael si vyvine vlastní Net, pokud ztratí kontrolu nad současným!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:23 Snažíte se Ruskou nestoudnost bagatelizovat připomínkou nějaké ekonomické zranitelnosti Ruska, která stejně žádná není! Kdo by co z ruska kopíroval, z toho chudákova. A ten Izrael, taky dobré, aby jste došel k dokonalosti, tak ten váš žvást navrhněte Izraelcum.

   Smazat
  2. 14:12-Buď jste IT v režii nebo hlupák co neví vypnutí Netu i jen napájením ze sítě pro hospodářství státu!

   Smazat
  3. PS. proč bych měl něco navrhovat Izraelcům, nechci být dokonalý, naopak být dokonalý v opozici je ztráta života.

   Smazat
  4. 14:12, proč vás to rozčiluje? To vůbec nechápu. Pokud to jsou takoví nýmandi, jak to tady neustále opakujete, pak by vám přece někdo takový za rozčilování ani nestál. Zároveň je legrační, když vám podobní už mnoho let neustále vykřikují, jak je potřeba Rusko odstavit od světové sítě, která má správu adresace DNS v USA, a při prvním pokusu Ruska o snížení těchto rizik, začnete vykřikovat něco o cenzuře.

   Smazat
  5. 14:12 co dodat.Jsi hlupák.

   Smazat
 6. 12:16 poslední zbytek demokracie v Rusku, hm to je zajímavý, že obyčejní Rusové jsou politikou Putina nejenom spokojení, ale i nadšení. Ještě že u nás máme tu demokracii a svobodu..., ale je divné, že obyčejní Češi jsou čím dál tím víc nasraný, čím to tak asi bude? Už jen 13 dní, slavit ale není co, slavit budou jenom zpovykovaní Pražáci. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snažil jsem se najít ve slovnících význam slova "zpovykovaní", ale nic jsem nenašel. Nechtěl jste napsat "zpovykaní"

   Smazat
  2. Neřeš formu ,ale obsah. Ne každý je linguista či jazykospytec Křeholko.

   Smazat
  3. 13:41 - napsal to dobře, jedná se o sloučení výrazů jako zblbla dělají povyk:). Výraz zblblo také nenajdete a přesto existují:)

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Křehulko, nejsem lingvista ale občas lze logicky dojít k slovotvorbě od spodku, tedy lidu. Povyk asi si umíte představit a kdo jej vytváří také. Teď již jen si představit skupinu Pražáků z povykovanou a je na Vás kým, což pochopit je již na Vás.

   Smazat
  6. 14:03-a zase modrej blázen. Pokud se židé uchylují pod ochranu z Ruska do Izraele, mají asi problémy s finančáky, jiná situace je na západě, odkud utíkají z bezpečnostních důvodů ale majetek jim zůstává.

   Smazat
  7. 14:03...Bodejť by nemigrovali do Izraele.
   V Rusku je těžké získat bydlení,Izrael ochotně přišlíkům z RF bydlení zprostředkuje.A za hubičku...
   Potřebuje totiž kanónenfutr na budování osad na palestinském území.
   Na to se naivní ruští chazaři docela dobře hoděj.
   Helanov

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 14:16 Povolnej, tomu nemužeš věřit sám.Ano, třeba mají potíže s Ruskýma finančákama a víš proč, Rusko je dnes totálně na huntě a bohatým židum krade jejich majetek, ožralej ruskej mužik si to vždy nějak zduvodní.RUDORUSKEJ POMATENČE!

   Smazat
  10. 14:31
   Blbičok promluvil!!!!
   A že amiokupanti kradou všude,kam vlezou ti ty prolhaný havlozblblo nevadí?!

   Smazat
  11. 14:31- Pokusím se o revanš. Rusko jako jediné se pokusilo o převzetí politické moci od oligarchů židovského původu z doby Jelcina. O něco podobné se snaží Trump v USA, také polovičatě. Proto ten řev na obou stranách. Předpokládám, že Vy osobně máte konta a pohodlí též zabezpečena v bezpečné zóně a těšíte se na obvyklé řešení vašich problémů válkou a doufáte ve spásu Jahveho, hovno, půjdete k čertu i s námi.

   Smazat
  12. 14:03, máš tam chybu. Ne 250 tisíc, ale 500 tisíc, a není to z Ruska, ale z Ukrajiny.

   Smazat
  13. 14:03
   Tak v ČT to říkali. To musí být dobrá firma. Že jsem žádné, která hlásá jen pravdu ještě neslyšel. Věř a vira tvá tě uzdraví. Radši vím než věřím, aneb důvěřuj ale prověřuj.
   Slyšel jsem o jedné firmě, která vysílala jen pohadky. Myslím, že měla stejný, nebo hodně podobný název. ��
   Mik

   Smazat
  14. Hej hou dědku!
   Hluboce se mýlíte, když tvrdíte, že zpovykovaní práglisti budou něco slavit. Oni a jejich nohsledi (práglkafilerie, študiozi a profiozi) budou páchat státní převrat, neboli krvavý obvazák (místo plyšového hadráku, co se nepovedl).

   Smazat
  15. Ďuro, tím by ovšem spáchali sebevraždu a vznik 3.ww.

   Smazat
  16. V čété říkali včera, že odešlo loni 10 tisíc židů do Izraele. To je jako když plivne. Zde článek, že z Francie odešlo 8 tisíc židů, to je už trošku rozdíl, z demokratické Francie a totalitního Ruska. Mimochodem po převratu odešlo milion židů z Ruska, tohle jsou jenom drobky. https://www.irozhlas.cz/zpravy-ze-sveta/stale-vice-francouzskych-zidu-emigruje-do-izraele-muze-za-i-silici_1610241054_

   Smazat
  17. Povolny ,jak je tam dle u zdi??
   A jinak jak oni ze prisli na to ze Trump likviduje zidovske oligarchy v USA? Vzdyt s nimi vyrostl prorostl v rodine (cela familie je jewrej ) a udelal s nimi sve penize ktere s nimi -mafii zidovskou chytre investoval do zidovskych propertys a zpiva s nimi v jidis? Jsou opravdu tak natvrdlej a nebo hodne ctou hovnocuca ktery to vse vi ??

   Smazat
  18. 19:03-Rasová nenávist bují, jste-li osamocen uvnitř jiné komunity.

   Smazat
  19. Míro Povolnej!
   A vo to go! Spáchat 3. WW tam, kde se to nečeká a jenom to vypukne. Dluhy juesej smazat, dluhy gojímu zinkasovat a nesolvenťákům nasadit votrocký vobojek (jako v románu PROTIZEM.

   Smazat
  20. 19:03 Musíte rozlišovat mezi Chabadem co má v Rusku autonomii a Chazary co z Ruska utíkají. Je to zásadní rozdíl jako semitizmus a sionizmus. Co má společného anti semitizmus s lidmi co nejsou semité ale jen vyznavači židovské víry. To jsou paradoxy.

   Smazat
  21. oprava 14:43: a mý (rozuměj: putleroffský) okupanti ...

   Smazat
  22. P.S.: Za tu špatnou gramatiku se omlouvám, už celá dlouhá léta dlím v podobě bezbarvého těkavého plynu nazvaného putlérium v smrduté lejnolíhni téhle škaredé ugrofínské poloopice - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   a tak jsem mnohé zapoměl. Včetně psaní "i" a "y".

   Smazat
 7. Je to skvělá zpráva,ale chce to ještě pořádně dopracovat.Je to teprve začátek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 13:54 odstavit lidi od Sorošových sračkometů je správné. Já třeba znám jednoho slušného a pracovitého člověka, co volil piráty. Ptal jsem se ho proč, když nás chtějí kulturně obohacovat a dovážet imigranty. Naivní odpověď byla:"Co to povídáš, to by je lidi roznesli na kopytech"! A tento typ lidí je třeba chránit před "pravdou a láskou".:) Já nemám rád bolševika a jeho metody, ale proti prolhaným šmejdům to byli neuvěřitelní dobráci.

   Smazat
  4. 13:44 Jak již bylo napsáno, skvělá zpráva pro koho? Pro Rusy? Nebo pro zbytek světa?

   Smazat
  5. Kontrola a obrana ruského internetu úřady Ruské federace je další krok k úplné samostatnosti a nezávislosti země. Blbec, co tu vyvádí a každému nadává a podsouvá, že je "rudý", ten to nemůže pochopit. Nediskutujte s ním. Hlupákovi vše hloupé.

   Smazat
  6. Pane Dvořáku, státem prováděná kontrola internetu mi malinko zavání cenzurou, vám ne?
   I když se musím přiznat, že osud ruského internetu mě nijak extra netrápí. Ale to asi nikoho.

   Smazat
  7. 16:23 zato ten náš internet je zcela bez cenzury.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 17:29
   Když jsi blbej nepiš,projeví se to!

   Smazat
  10. 18:20 u 17:29 se to projevuje i když nepíše.Bude to mít vrozené.

   Smazat
  11. 17:28 No bohužel není! Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
 8. Tak nejskvělejší zpráva by byla, kdyby se Rusové ve svých hranicích znovu zadrátovali a nepustili nic ani dovnitř ani ven. Ale ještě předtím by si tam měli stáhnout ruské kukačky ze všech okolních zemí a taky tady toho rudého dědka a ostatní diskusní pitomce.
  Oni by konečně našli konečně svůj vytoužený ráj a my bychom tu měli od těch rudých fanatiků klid.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Áááá, malý nácek převlékající se občas za demokrata má pěkné řešení: "y si tam měli stáhnout ruské kukačky ze všech okolních zemí a taky tady toho rudého dědka a ostatní diskusní pitomce".
   Demokrate 14:16, a takový koncentráček pro diskutéry bys v repertoiru neměl?

   Smazat
  2. Pane Dvořáku, je to marný, je to marný. Část zdejších politruků, bude placená provokace a ta druhá část manifestuje svou hloupost zadarmo. Nezbývá mi než klíčkování mezi nimi a dávat pozor ať do něčeho nešlápnu. Stejně radost jim neudělám a budu se sem vracet, protože zde najdu dobré náměty. Cílem zdejších opozičníků je vytěsnit normální lidi , dokonale je otrávit, tak znemožnit jejich komunikaci a ovládnout prostor svými prasečinkami. Navrhuji normálním lidem neodpovídat pidilidem na jejich provokace a vydržet.

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:32 jak jsem říkal, všechno bude, kdo si počká ten se dočká. Prahu taky nepostavili za týden. Hej hou

   Smazat
  2. 14:32-no jo, ale to by přišli o peníze a za to politické názory přece židům nevadí, dokud se platí.

   Smazat
  3. 15:13
   Provoz na platformě Blogger je zcela zdarma, náckovský blbe.

   Smazat
  4. 15:34-blbe a proč se o mne všichni perou a nabízí mi svoje produkty taky "zdarma" nevíš?

   Smazat
  5. 15:34
   Když jste použil oslovení "náckovský blbe", tak je jasné, že vysvětlovat, kdo komu může za co platit, je zbytečné. Vy se určitě zapojujete zadarmo.

   Smazat
 10. Rozumny pristup.Proc si maji porad nechat vyhrozovat a urcovat zpusob zivota

  OdpovědětSmazat
 11. Na nás, obyčejné uživatele internetu, to nebude mít vůbec žádný dopad.

  OdpovědětSmazat
 12. Jakmile je článek o Rusku (nedej bože o Ukrajině), tak se tu vyrojí kovaní rusofobové. Podle slovníku žádní nadlidé, ale retardovaní jedinci - viz třeba 14:32. Jsou to dobře placení agenti, ale mají to čím dál těžší :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ted budou trosku v haji jelikoz nam Rusko i timhle dokazuje,ze o nas ztratilo zajem....Co ted budou chudaci delat?

   Smazat
  2. 15:26
   Nemám nic proti tomu, když někdo slušně vysvětlí svůj názor a dokáže ho zdůvodnit. Já například nedůvěřuji ruským generálům za rok 1968, ale vážím si Koroleva a Gagarina. Zrovna tak, nemám jistotu o mírotvorcích v Pentagonu,ale vážím si JFK za mírové vyřešení krizí okolo Kuby a Berlína. Tož, kádrováci kam patřím mezi rusofily nebo usofily ?

   Smazat
  3. To nejsou kovaní rusofobové, to je jeden pojašenec, který má zrovna službu a tak prudí.

   Smazat
  4. 16,47
   Netreba na neho reagovat.
   On ma z toho radost, ze moze niekoho urazat.

   Smazat
  5. 15:26!
   Dobře placení agenti? Spíše retardovaní tynejdři a greteni, kteří prodali obsah mozkovny u řezníka (alespoň nějaké smysluplné užití).

   Smazat
 13. Je třeba volit ty, na které Sorošovy veřejnoprávní sračkomety nadávají. Největší zbraně demokratů jsou lež, rasismus proti evropskému obyvatelstvu a nenávist. To, čemu říkají demokracie, je neuvěřitelné svinstvo. Dermokracie=vláda lhářů a rasistů. Těžce urážejí premiéra a prezidenta a nic se neděje. Namalujte jinému politikovi tykadla a zavřou vás. Totalita jak řemen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen si dovolím upřesnit, že za namalovaná tykadla nikoho nezavřeli. Alespoň u nás ne.

   Smazat
  2. 15;31 Jednatricetilety ridic autobusu dostal 100 dni vezeni

   Smazat
  3. Ne, to není pravda. Zmíněný řidič autobusu nedostal trest vězení za namalovaná tykadla.

   Smazat
  4. Haha, marná tvá snaha, bylo to za namalovaná tykadla s "soudila" to manželka otykadlovaného gangstera, pardon ex-ministra.

   Smazat
  5. 15:53 že nie? To tu klameš ešte aj v takej jasnej veci? https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/194228/ridic-tykadla-bruci-ve-vezeni-moje-naprava-je-vyloucena.html

   Smazat
  6. 16:12 Chtělo by to aspoň si ten článek přečíst, když už tu s ním argumentuješ. Ono je to tam totiž napsaný.

   Smazat
  7. 16:12 Ten exot si tak trochu zahrával, vykašlal se na 100 hodin veřejných prací, tak zcela po právu vyfasoval trest nepodmíněný, tak asi tak, vážená telata co ho obhajujete.

   Smazat
  8. 15:29
   A nešlo by to bez slova "sračkomety" ? Protože to spíš oslabuje přijetí vašeho názoru. Jinak máte pravdu, demokracii kazí kazsvěti.

   Smazat
  9. 100 hodin prací je konečný trest za tykadla. Hodech.

   Smazat
  10. Zaplatil škodu, kterou mu vyčíslili, a dostal alternativní trest, který odmítl, a tak ho zavřeli natvrdo. Zato hyeny, které ničí pomníky padlých hrdinů nejenže jsou dosud bez trestu, ale ani je nechytají. Je to hnusná doba.

   Smazat
 14. tak to je maxi chucpe ! Cenzor západ křičí: "Pozor, v Rusku by mohli cenzúrovat !"

  OdpovědětSmazat
 15. Chtějí rozpoutat u nás majdan, ale si neuvědomují, že jim půjde o život. Amerika neví, že nejsme ukrajinci a nemáme tady banderovce? Zvrhne se to jinam a budou všichni plakat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ??? Kdo chce u nás co rozpoutat??? Co to melete, člověče?

   Smazat
  2. Snahy byly,/ např. am. velvyslanectví a červené karty/ a jsou neustále- Babiš,Benešová,Vitázková a Zeman pernamentně. Vnímáte vůbec realitu ? Opozice se nikdy nesmíří s prohrou, naopak se spojí i se sudeťáky !!!

   Smazat
  3. Hej, kaslete "na to"..:)
   Jsou k popukani
   A cela slavna opozice, sasci na namestich, pouze "bolshoy teatr". Ne v Moskve, kde chcete:)

   Smazat
 16. Nad starostlivostí Západu by se nejeden rozplakal.

  OdpovědětSmazat
 17. Rusko moudře činí. Každý stát by se měl starat, aby jeho infrastruktura, vč. internetu mohla fungovat nezávisle.

  OdpovědětSmazat
 18. Václav Dvořák 4. listopadu 2019 15:57
  Já bych jen dodal, že jde o kroky k ochraně především v případě napadení viry, opatření proti průmyslové špionáži, i pro případ nejhorší, pro dobu války. Možná ti co tu kvičí, mohou přijít o přivýdělek za trollení a sledování ruského webu. :)

  OdpovědětSmazat
 19. Já to taký nevidím moc černě, co porazí Francii, se u nás zešvejkuje, okecá a přežije a v Rusku tam si toho všimne jen pár akademiků a proberou to v klidu u samovaru.

  OdpovědětSmazat
 20. No taaaak. A jsme doma. Jeste nekdo ma pindy, "protiv Rossii?"

  OdpovědětSmazat
 21. Když dva dělají totéž, není to totéž :-)

  OdpovědětSmazat
 22. Je úžasný,jaký bláboly se dají pod rouškou anonimity psát.Že je prý Rusko na pokraji zhroucení.To psal nějakej americkej řiťolízal,co ani netuší,jak zadlužené USA jsou,narozdíl od Ruska.V USA už dávno nevládne hospodář ale čistě politický zájem.Padni komu padni.Válka to vyřeší.Všechno se smaže a začne se od začátku.Ty kroky k tomu směřují ale vždycky jen těch nejzadluženějších,co mají ve stylu své věřitele odstřelit.A tak funguje slavné USA a jeho nohsledi.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.