Reklama

neděle 17. listopadu 2019

Slušný myslící člověk nemá proč slavit

Jaromír Habr
17. 11. 2019
Současný systém, k němuž jsme v průběhu uplynulých třiceti let dospěli, rozhodně není politickou pluralitou ani demokracií a občanům neposkytuje svobodu. A není ani volným trhem.
Kdyby současný systém byl na globální úrovni politickou pluralitou, nejen že by se vládci západního společenství nepokoušeli eliminovat Rusko, Čínu a všechny další země, reprezentující alternativu neoliberalismu, ale už dávno by s těmito zeměmi vedli zcela otevřený dialog, rovnoprávně spolupracovali a brali si z nich příklad v tom, v čem jsou úspěšnější.


Kdyby současný systém byl na vnitropolitické úrovni politickou pluralitou, nejen že by obě veřejnoprávní média dávala stejnou příležitost reprezentantům všech politických názorů a zcela se při tom zdržela publikování vlastních názorů a ideologicky motivovaných zásahů, ale naopak by vytvářela prostor pro vznik názorových alternativ, jejich diskusi a zpravovala by o nich širokou veřejnost.

Kdyby současný systém byl demokracií, pak by prosazoval opatření mířící ke stabilnímu dlouhodobému naplňování zájmů většiny, nikoli menšiny, a namísto aby občany manipuloval, pozorně by jim naslouchal, aby jim mohl lépe sloužit. Kdyby politické strany byly demokratické, neslibovaly by ve volební kampani humanismus, aby po volbách zahodily sliby a zaváděly zákon džungle.

Kdyby současný systém poskytoval svobodu, nemuseli by se mladí lidé, naplňující základní lidskou potřebu, bydlení, zříkat podstatné části své svobody na desítky let, když se upíšou bankám a tím i plně vystaví na milost zaměstnavateli, kdy, aby neskončili na ulici, musejí jako zaměstnanci zapomenout na svá zákonná práva.

Kdyby současný systém byl volným trhem, nepřipustil by ani vznik nekalé konkurence nebo kartelového chování, natož jejich dlouhodobou existenci. Nepřipustil by nerovné dotace, nezaváděl ochranářská opatření vůči zemím, které umějí vyrábět za nižší cenu, nezachraňoval banky, jejichž majitelé jako podnikatelé selhali a měli by proto logicky a v souladu s deklarovanými ideologickými postuláty svobodného trhu skončit krachem.

Kdyby současný systém byl volným trhem, mohl by si občan vybrat banku, která by mu za ochotu odložit spotřebu a dát jí k dispozici vlastní peníze platila úrok a nikoli srážela poplatky.

Kdyby termín „neoliberalismus“ nebyl jen propagačně - manipulační nálepkou, účelově zneužívající v něm obsaženého termínu „svoboda“, kdyby termín „volný trh“ nebyl pouhým eufemismem pro: „Na těch, kteří se nemohou bránit, si urvi, kolik můžeš!“, a termín „demokracie“ pouhou zástěrkou pro postupně a skrytě zaváděnou totalitu, ani pak by nebylo co slavit. Neboť předlistopadový systém, i když neuspěl, se alespoň snažil naplňovat zájem většiny a odstraňovat vlastní nedostatky, kdežto cílem toho současného není odstraňovat vlastní nedostatky, nýbrž zavádět vlastní zrůdnosti.

93 komentářů :

 1. Taká otázka. Proč vystavil Ivan David v 13:45 stejný článek jako Václav Dvořák v 13:00 ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:30 No jo asi se chybička vloudila, v žádném případě to nedosahuje té trapnosti jako na Letné, kde zpohrkané Dutohlávky byli trapné až do aleluja. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 15:00 No jo asi se chybička vloudila, hnědý chytráčku. Hej hou

   Smazat
  4. 15:09 Jedine, co je hnede, jsou tvoje rude trencle zezadu. Vzteky jsi si vcera a dnes vyrobil pekne "skrtatko":-)

   Smazat
  5. 15:11
   Čeština a klávesnice je tvůj tady ten nepřítel,ynteligentní zrcadelnice!☺

   Smazat
  6. 15:00 Horší je když není shoda rozumu s makovici co máš na tom nosiči.

   Smazat
  7. Ty oplzlé a sprosté nadávky jsou diskuze k článku? Proč na NR leze taková psychicky nemocná smečka? Myslel bych, že to všechno dnes bude na novinkách nadávat na Babiše - smečka přitroublých atrap.

   Smazat
  8. 16:50 A o čem asi tak chtěj místní odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  9. 17.55 ma opravdu uroveň.Zvlastni,ze pravičaci milujici chvilkare jsou nejsprostsi a nejprimitivnejsi.To ukazuje na leccos.Novotny z Řeporyji je mu vzorem?Hlavne ta laska hochu,nezapomeň .A nejste jak oni.To vazne nejste.

   Smazat
  10. 17.55. Jak se vám žije? Asi to není valné, ta nenávist, ta vás musí přímo zadupavat do země!!! Ale já vám poradím, obraťte se na odborníka, protože psychika je mrcha, ta by vás mohla i zabít!!! A kdo by potom přispíval takovými duchaplnými články?

   Smazat
  11. 7:37 To fakt netušim jaký "problémy" má pan Ing. Bořivoj Pauk, pronajímatel nemovitostí z Brna a autor výše vložených traktátů. Já je sem vkládám pouze za účelem zábavy nad reakcemi místních rudoprdů! Jééééééé, pane šeditelííííííííííí!!!! Chycht!

   Smazat
 2. Komousi, kremlorite a cinsti vlezdoprdelisti opravdu nemaji co slavit:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:58
   Slaví amianálníci a milovníci UDAVAČE HAVLA,já odvahu studentů v roce 1939!

   Smazat
  2. 14:58 Neříkej, že tvůj děda něco slaví. Komanči to
   mají na háku. Jenom bacha, ať se to dědek nedoví, pak
   nebudeš mít nic k vánočce.

   Smazat
  3. A proč lezeš na diskuze ty přiblblá, sprostá a oplzlá atrapo 14.58? Koukej vypadnout a plav nadávat na Babiše. Dnes k tomu tvůj guru Novinky vysmolily už deset článků, a diskuze k tomu od těch čuňat u počítačů jsou jako vylitá senkrůvna. Pořád se utěšuju jen tím, že všechno co dřepí u počítačů a mele ty nenávistný sračky už je starý - brzy to vychcípá a bude od toho pokoj. Diskutující psychopati - to je teda materiál. HNUS!

   Smazat
  4. 16:53 A čemu se divíš? Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.

   Smazat
  5. 14:59
   My neslavíme, ale Vy se s toho poserete. Protože Vy ani nevíte kam Vás vedou. JE to jako s žídy, kteří si mysleli že jenom mnění domov - ne mířili do spalovacích pecí. A Vy tam míříte také. Ale stejně jako oni si to nedokážete představit.
   Václav

   Smazat
  6. Ano 17.49 - už to vidím. Jak přinesl "komunizmus" ty zvrhlé plody. Jak bliješ na východ, zatímco ze "západu" by ses posral, a to, co píšeš o cikánech už opravdu není normální. Jsi lidská atrapa. Blbá a zvrhlá. Podle všeho ti v roce 1989 teklo mlíko po bradě a teď lezeš mezi dospěláky žvanit leckde vyčtený sračky.

   Smazat
  7. 22:09 Tak to pochybuju, páč autor jehož citát jsem z prdele sem vložil, je vrstevníkem Ivana Davida, jistý Ing. Bořivoj Pak z Brna. No a mě bylo za Plyše 23 let a takhle jsem si převrat rozhodně nepředstavoval! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
  8. Pán 17:49 přesně popisuje, co nám přinesla současná diktatura kapitálu: rozkradení státu, okradení občanů, zadlužení státu a občanů, zdevastované zemědělství, školství, zdravotnictví, jenže si popletl pojmy: píše o nějakém komunismu, který u nás samozřejmě ani náznakem nebyl, ba i ten socík měl hodně nekrás ve své činnosti. Ale takový bordel, jaký u nás zavedla soudobá diktatura kapitálu, to jsme neměli - snad jedině za 30leté války po Bílé Hoře, kdy podobné charaktery, jako mají dnešní mocipáni z poza kulis, kradli, kradli a zase jen kradli - nejen "vlastenecká" šlechta, církev nesvatá s pozlátky a svatoušky.... Tak ještě nám chybí Kuciakování, práce pro posluhu kapitálu!

   Smazat
  9. 18:20 Je to tak. A přitom stačilo celkem málo a dnes nám i ten Švajc mohl čučet na záda, kdyby jsme zůstali součástí Říše a došlo k dlouho plánovanému odsunu čechomužyků do Bosny. My se pracovitých Germánu neměli zbavovat a nahrazovat je zaostalou menšinou importovanou ze Slovenska, nikdy by Sovětský svaz udělal gubernii východního bloku z tohoto území a my dneska měli prosperující germánskou zemi. Místo toho máme chaos, nejistotu ale jistotou je že v Evropě nejdražší vodu, telefon, elektriku, potraviny (a to je pro východní Evropu dělají specielně ještě ošizené z náhražek)... a to vše za 1/3 mzdu než má za stejnou práci Rakušan či Francouz. Navíc tím způsobem jakým je dneska společnost rozdělena a plná nenávisti proti všemu a že sousedé a kolegové v práci jsou si schopni vyškrábat navzájem oči, očekávám občanské nepokoje.

   Smazat
 3. Včera jsem se zučastnil akce MILIONUCHVILEK, a dnes vidím jak tato akce probíhá dál. Je vidět, že lidé mají rozum a dnes kašlou na hnědorudé povaleče jako Okamura nebo Filip.Dnešní doba ukazuje jak se máme za 30 let dobře a lidé tohle podporují. ZadAvtase vy přihlouplí, kteří neustále tady blábolíte, jak za vás komoušu bylo dobře, NEBYLO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli se válíš, 15:01, v neziskovce za padesát litrú měsíčně, pak máš pravdu, že se máš dobře, až nemravně moc.

   Smazat
  2. 15:13 Ja se valim v neziskovce za 80 litru mesicne. Protoze jsi uplnej trotl, tak se muzes valet nanejvys v tvych vlastnich vyblitkach:-)

   Smazat
  3. 15:24
   Kdyby byla blbost trestná sedíš už od svýho zbytečnýho výskytu,havlogreténe!

   Smazat
  4. 15:01 Jak to můžeš vědět modré kopyto, když jsi tehdy
   ani zdaleka netahal kačera. Fotr tě měl ještě dlouho v kulách, tam jsi zakysl a teď je z tebe modré hovno.

   Smazat
  5. Tak plav mezi ty svoje "chvilky" a nelez mezi nás ty sračko 15.01 - co mezi nás lezeš? Abys nám sprostě nadával, že se nám doba, ve které jsme žili, zdála být mnohem normálnější než dnešní hnus? Počkej až ti začnou padat zuby z držky a tvůj stomatolog tě okrade o všechny tvoje úspory, jestli vůbec nějakýho seženeš v tomhle bordelu - jinak budeš chodit s bezzubou držkou. To bude rajc-co? To budeš slintat sračky na diskuze - co?

   Smazat
  6. 16:56 Za teroru rudejch sajrajtů ti "stomatologové" běžně z držky dostali ven i všechny zdravý zuby!

   Smazat
 4. Jinak je jasné a už to tady ventiluji několik měsíců, skutečně není co slavit a když opatrně alespoň jedním očkem mrknu na na ČT24 vidím před kamerou defilé dutohlávek s nimiž ČT vytváří jednostrannou virtuální rádobyrealitu. Pravdu měl Zeman, že z nich má akorát srandu, protože normální lidé jim na ty komedie už ani náhodou neskočí, protože vidí jak to dopadlo po sametovém pšouku. Rusové na to mají výborný citát "Mysleli jsme to dobře a dopadlo to jako vždycky". Takže dutohlávky pražské, možná to myslíte dobře, ale dopadlo by to zase blbě, vzpomeňte na Standu Grosse. Další ruský citát říká "Špek zadarmo je jenom v pastičce na myši". Taky mi ty krásné vzpomínky připomínají ten vousatý vtip. Dědečku jak to bylo na té Piavě za té první světové války? "Nó jó to bylo krutý, mě tenkrát trefili kulkou mezi lopatky..., nebo to bylo lopatkou mezi kulky? Prostě masakr. Asi jako na Národní třídě. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vole, koukej na Barrandov:-)

   Smazat
  2. 15:99
   Jdi si dát vlastňáka k hrobu udavače HAVLA,GRABIT!

   Smazat
  3. 15:09 Já ne, proč ty čučíš na toho soukupa, jsi teplej ?

   Smazat
  4. Ten citát Mysleli jsme to dobře...nepochází od Rusů ale od Rusa. Někdejšího předsedy vlády Černomyrdina...

   Smazat
  5. 15:09
   No koukání na Barandov není zase tak dobrá věc. Soukup sice zve i jiné než jen protěžované ČT, ale je to naprostý diletant a divím se kde vzal tolik peněz na provoz. Známe úspěšné akvokáty, kteří mají kanceláře a bohatou klientelu. Slyšeli jte někdy o SOUKUPOVI?
   Václav

   Smazat
  6. No jo, Soukup - JISTĚ JSME MĚLI JIŽ LEPŠÍ VTIPÁLKY. Třeba Wericha, ale ten je dnes zkázán. Ale v tom nula,nula,nic, prezentovanými ČT a "mejstrýmem" raději něco, než ty nuly, kdyby byly jen 2, tak vím, že reprezentují WC, ale to jsou řady a sloupce prázdných nul, za které musíte platit měsíčně výpalné - tedy kuřáci cca 2 krabičky cigaret, ti co raději čokoládu se musí zříci celé jejich desítky po 10 dkg. A PAK MÁME MÍT DOBROU NÁLADU - POSKOCI KAPITÁLU, PAMATUJTE, ŽE LID POTŘEBUJE ENDORFINY, ABY TY VAŠE HRŮZY PŘEŽIL! Tak tedy aspoň že ten Soukup!

   Smazat
 5. Soudruzi, neslavte! Nutí vás snad někdo nebo vás o to někdo prosí? Slavte si vaše svátky 7. listopad nebo 25. únor nebo cokoli jiného nebo taky nic. Nikoho nezajímáte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:21
   Většina lidí slaví odvahu studentů z roku 1939,HADRÁCI UDAVAČE HAVLA!!!!

   Smazat
  2. 15:34
   No a ty jen zoufale kvičíš na netu, rudý chudáku.

   Smazat
  3. 15;38
   A co děláš ty poblbanej havlogreténe?!

   Smazat
  4. 16:01
   Já dnes slavím 30 let osvobození naší vlasti od rudých kokotů jako jsi ty.

   Smazat
  5. 16:19
   A to slavíte na NR??? Mám dojem, že vaši soudruzi pořádají dnes za tímto účelem slet v Praze. Tak snad byste měl být tam, spolu s bývalými soudruhy a svazáky.

   Smazat
  6. 16:36
   "Slet" je k vaší zlosti ve všech větších městech naší vlasti, rudý zoufalče. Já sem už starší člověk tak nikam daleko nejezdím a slavím v poklidu doma na jihomoravské vesnici.

   Smazat
  7. 16:56
   Oslavovat udavače HAVLA může jen amianální ksindl!

   Smazat
  8. 17:05 Nezapomínej, že to byl tvůj biologickej fotřík! Jen jsi to dlouho nevěděl, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  9. 15:21
   Cizí svátky neslavíme, ale 25. únor kdy jsme převzali poválečnou ČSR (tedy já ne nebyl jsem na světě, ale pracující lidé) tak to je nutno oslavit.
   A Vy se jděte bodnout - třeba zlostí praskněte.

   Smazat
  10. Soudruzi neslavte - dí 15:21. Jenže i nesoudruzi, ba dokonce ani bratři a sestry, dámy a pánové....nemají co k slavení, pokud sami nejsou oslavenci za tu listopadovou taškařici s restaurací diktatury kapitálu. Samozřejmě kapitalismus u nás nebylo žádné novum, ale ten u nás z 19. a první půlky 20. století nebyl tak grandiózně postaven na kradení, loupení, dělání státního dluhu, nenávisti, válkách, terorismu, bezpráví a perverzi, jako ten soudobý. Tak kdo má ten soubor nelidských vlastností dnešního režimu slavit? No, kdyby se slavil Babiš, tak by si člověk mohl říci, že ten kapitalismus není až tak dehumanizovaný, ale když naopak poslední naděje na smír v národě je kamenována a je nebezpečí, že vyhraje letenská smečka desperátů - tak tedy není co slavit. My co pamatujeme, jak podobně jako letenští slavili i nacisté s Hitlerem, skutečně nevidíme důvod k jásání, ty konce nacismu... Pokud se ovšem někdo domnívá, že jednou, podobně jako nacistické Německo, stane Česko z popela, hluboce se mýlí - co zůstane stát, budou snad z části naše hory a po nějakých 2-3 stech letech přijde snad nové osídlení do té kotliny toho západního výběžku Asie, nějaký domorodý kmen z Austrálie a možná časem postaví skanzen dávné zapomenuté civilizace. Máte radost? Tak slavte a těšte se, může to být i naposledy! Carpe diem.

   Smazat
  11. 18:51 Och jaká to bude pro Evropu asi škoda! Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   Smazat
 6. Soudruzi, je moc dobre, ze plati to, co rekl v listopadu 89 z balkonu Melantrichu Karel Gott:
  Proletari vsech zemi, vylizte si prdel!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:28 No dejme tomu že něco zašeptal. Jinak to poslal
   tobě, proletáři ulice, vlezprdelkovi kalouskovy řitě.

   Smazat
  2. 15:28
   Jste se nějak ve své zmatenosti zasekl. Neměl byste se obrátit na psychiatra?

   Smazat
  3. 15:28
   No a to je ten případ nepochopení. Vy jste to pochopili tak, že lížete prdel Američanům Germánům a všem, kteří nás ožebračují. --Dále jen dále jen. ...Než se těmi hovny zalknete.
   Václav

   Smazat
 7. Souhlas s autorem clanku

  OdpovědětSmazat
 8. Jako že rudí zkrachovanci jsou "slušní a myslící"? Soudruzi debilové s krví spoluobčanů na rukou, dnes vážně není 1. apríl ani mezinárodní den srandy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč lezeš diskutovat zkrachovanče 16.02? Dřepíš celé dny u počítače se svejma oplzlejma nadávkama, určitě nechodíš do práce, nemáš ani na to, abys vlezl do hospody ( ale tam by ti rozbili držku) tak si vyplachuješ držku na diskuzích? Jsi tady denně nelepenej jak hovno na košili - proč?

   Smazat
  2. 16:59
   Vyser si voko ty kecale!

   Smazat
  3. No a ty si hoď mašli diskuzní atrapo 17.06

   Smazat
  4. Lůza, někdejší kolaboranti a potomci a pobratimové někdejších kolaborantů, bagatelizující a zesměšňující ještě dnes v internetových komentářích (žlučovitých zvratcích) Havla i Listopad si opravdu nezaslouží nic jiného, než si zopakovat tehdejší historii, resp. estébácko-gangsterskou vládu, kterou reprezentuje agent Bureš a stínová rudo-hnědá NF. Z řad těchto (povětšinou anonymních a zbabělých) ubožáků se po celé generace rekrutují "užiteční idioti" všech diktátorů a kolaboranti s každým okupačním režimem. Není divu, že u nás totalita vydržela celých 50 let. Ani se nedivím, že zbabělci jsou alergičtí na zrcadlo, v němž vidí zas a znovu jen zbabělého a zakomplexovaného potkana… a Havel, Horáková či bratři Mašínové rovněž každému zbabělci, křivákovi či bývalému kolaborantovi nastavují takové pomyslné zrcadlo. Zrovna tak se nedivím, že tito frustráti, zakomplexovaní a zlomyslní anonymní nýmandi, jsou vesměs zároveň i obdivovateli putlerovské kleptokracie a anti-amerikanismu. Ještě asi dlouho budeme lavírovat na pomezí mezi demokracií a socialismem, přinejmenším do té doby než vychcípaj na chlast a ovarové žranice!

   Smazat
  5. 17;06
   Když máš IQ menší než čtyřicet znamená těžkou mentální retardaci!!!!

   Smazat
  6. 15:41
   No kéž by byl apríl anebo zlý sen 28. listopad r. 1989. Od pohromy na Moravském poli a bitvě na Bílé hoře nás nic hošího nepotkalo.

   Smazat
  7. Na chlast a ovarové žranice vychcípají jen ti paraziti. Pracující lidi na to fakt nemaj.

   Smazat
  8. Vyšel článek s takovým názvem a potrefený neslušný nemyslící liberální primitiv 15:41, 16:59 a 17:53 se okamžitě přihlásil. :-)

   Smazat
  9. 2:43 Rudocancy! Ve skutečnosti nám vládnoucí dnes liberalismus je stejně bezvýchodný jako býval ten komunismus! Prostý lid musí dostat nejen chleba, ale i hry! Musí se poté kdy je nasycen i nějak zabavit! Přerozdělení prostředků jak si to namlouvali socani NIC neřeší! Lůza neumí se svými potřebami zacházet, neumí je ukočírovat! Potřebuje pevné vedení Nadčlověka a především potřebuje pravidelně být vedena na válečná jatka! Neb válka je konečný chléb i hra pro nadbytečnou lůzu a upouští tlak z hrnce nerovnostářské společnosti! To jsou zákony přírody a jakákoliv vzpoura proti nim je pro existenci našeho druhu konečná ...

   Smazat
  10. Pane 17:53: To píšete o sobě a vám podobných havlomanech a havlistech. My, co jsme zažili dobu SSmanů a nacistů, víme, co byli zač - tedy jako vy, "nadlidé", na úrovni hyen a šakalů. Pokud si nepřiznáme, že jsme spadli z diktatury jedné strany do diktatury jednoho kapitálu, lépe nebude!
   A bohužel ta diktatura jedné strany přes to množství blbců, co se tam pohybovali, neměla sice boháče, ale také ne žebrotu, nezaměstnané, bezdomovce a milion lidí v oprátce exekutorů, děti, co neměli na oběd....

   Smazat
 9. Na dušičky chodím na hrob svého dědy, zastřeleného četníky
  za první, velice ale velice demokratické republiky.
  Tehdy si lidé řekli, až přijde čas, zúčtujem spolu !

  OdpovědětSmazat
 10. 16:02, 16:00, 16:01, 15:34, 16:17,.......
  Ano, to jsou názorné vzorky těch "myslících a slušných" lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:24
   Zmlkni ty poblbanej havlogreténe!

   Smazat
 11. jste taková prasata nebo vobřezaný šmejdi??????????????

  OdpovědětSmazat
 12. „Sluníčka z toho trefí šlak.“ Blaha porovnal bývalý režim s dnešním kapitalismem. Video „Za socialismu byly ve vedení osobnosti, které bojovaly proti fašismu ve Slovenském národním povstání. Za kapitalismu jsme měli povaleče, kteří bojovali akorát tak s flaškou.,“ uvádí a ukazuje při tom fotografie prezidentů. Na prvním snímku je Gustáv Husák a na druhém je Václav Havel, jak se objímá s Georgem Bushem.
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019111710976946-slunicka-z-toho-trefi-slak-blaha-porovnal-byvaly-rezim-s-dnesnim-kapitalismem-video/

  OdpovědětSmazat
 13. To video je vážně bomba, doporučuji.

  OdpovědětSmazat
 14. Pošli to dál opravdu výživné video z kterého těm bolševickým kapitalistům rupne obuch. VIDEO
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019111710976946-slunicka-z-toho-trefi-slak-blaha-porovnal-byvaly-rezim-s-dnesnim-kapitalismem-video/

  OdpovědětSmazat
 15. Letná včera, to byl pokus o protibabišovský puč, tedy odmítnutí demokratických voleb a to především od Pražáků, kteří neumí unést skutečnost, že vládu ČR vede úspěšný Slovák. Musím také poznamenat, že jsem byl také na Letné, ale na podporu Babiše a jen co já vím, bylo nás více, předpokládám asi tak třetina přítomných, když nepočítám nesvéprávné děti. Ano, jen jednou jsem se projevil ve prospěch Babiše a málem jsem byl lynčován, ano tím "demokratickým" davem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-D Hahaha
   Třetina přítomných na Letné byla na podporu Babiše.
   Jak vidno, zoufalost zdejších rudých pohádkářů už překročila kritickou hranici :-D

   Smazat
  2. 17:53 Co máš ty moulo proti kapitalismu, NATO, EU,
   zbrojení a sankcím proti Rusku a proti Jourové ?
   Vždyť to všechno reprezentuje Babiš !

   Smazat
  3. A právě v tom tkví bída rozumu.

   Smazat
 16. Je to ta samá spodina co zde řádila v 50letech.

  OdpovědětSmazat
 17. Vždyť jsou tam ti samí bolševici komunisté co tam byli v těch 50 - 60 letech viz Rychečtí, Svěráci, Pitharti že.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo kam kouknu, tam je samej politickej recyklát.

   Smazat
 18. Mě je fuck jestli si někdo něco slaví nebo ne.
  Jenže víc než oslava mně to připadá jak na dušičky.
  Někdo umřel ? Jo kdyby se jednalo o vzpomínku za oběti
  Heydrichiády, tak bych pochopil.
  Nebo vzpomínka na Opletala a toho mladého pekaře.
  Ale takové svíčkové orgie ?

  OdpovědětSmazat
 19. Tak vážení, včera to dopadlo nad očekávání, hlupáci na Letné se zas na hodně dlouho ztrapnili a jsou teď pro srandu králíkům,"že prej hodnej, ale hodně velkej pes" chá, chá, chá, Bob a Bobek málem vypadli z klobouku jak řvali smíchy a já málem pod stůl. Takže teď se omlouvám a jdu na fotbal asi to bude užitečnější, než taky sledovat zpovykované dutohlávky pražské. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 20. „Táhni do p*dele!“ řvali na Klause ml. s malou dcerou. Kalouska líbali a posílali na Hrad...…. To jsou ty demokratické hovada co by zde chtěli pučistický převrat. Hovada z 50let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příčí se mi to až do krajnosti, ale tato verbež mě tlačí do sympatií k rodině Klausů.

   Smazat
 21. Z toho, co dělá Ovčáček, mám hrůzu. Rychetský drtil Hrad a řekl, kdo dnes v Česku kontroluje moc..... Rychecký jedinou hrůzu by měl mít svobodný občan z bývalých komunistů (jako jsi například ty)kteří nám zde dnes káží o demokracii. To je ta hrůza která děsí slušné občany Rychecký.

  OdpovědětSmazat
 22. Kdyby tato doba (rezim ) byla takova skvela jak rikaji havloidi, tak neni o cem diskutovat......jenom ze neni (a oni to take vedi) tak je velice rozciluje , ze jsou k smichu......proste za vsechno muze Putin....a uvnitr je vsechno zere ze vsichni vime ze jsou blbci...

  OdpovědětSmazat
 23. Tak jsme ten fotbal pros.ali asi jako miliónovej chlívek tu Letnou. Naštěstí postup už máme zajištěn, ale ta ostuda, jako ti chvilkaři a ti už nikam nepostoupěj i kdyby se pos.ali. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 24. Já slavím. Že Havloidům dochází dech. :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DEMOKRATURA nikoliv DEMOKRACIE, to je to, co se za těch 30 let vytvořilo!

   Smazat
  2. 22:09 Jakákoliv demokracie je fikce! Lůza nikdy nebyla předurčena k podílu na moci, není totiž schopná sebeřízení! Od toho tu existuje od počátku dějin kasta pánů nadaná Vůlí k moci, která ovládá tuto vlastnost postrádající kastu otroků! Bohužel ta první dnes musí předstírat vládu té druhé! Tzv. demokracie (=lůzovláda) je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit k vzájemnému prospěchu, v rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi! Rozum je další mantrou masonů! Nadčlověk se svou morálkou pánů liší od podčlověka. Morálka podlidí se projevuje jako duševní společenská choroba zvaná levicovost, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
  3. Jistě že máš naprostou pravdu, člověk jako každý jiný živočich je tvor soutěživý, i v té volné přírodě ti živočiši soutěží o přežití, soutěží o svém místu na slunci. Prostě genetika je genetika. Ale soutěžit se dá i slušně určitě né pod heslem urvi co můžeš, ale to je taková utopie že nemá cenu nad ní ztrácet čas. Jedno ale udělat člověk může, může zůstat slušným a nevstupovat či nevolit strany jako je ODS, TOP-09, STAN, KDU-ČSL. To jsou právě ty strany kterým jde jen o moc, koryta a zlodějny, tam se sdružuje ten lidský odpad jako se prospěchářsky sdružoval v KSČ. Musím být spravedlivý, ty chudáky co četli pouze Rudé Právo a platili příspěvky, byli plni komunistických ideálů bych z prospěchářství neobviňoval. To byli ti z těch dolů, Poldovek a hutí.

   Smazat
 25. Já to vidím jako drama, které se ve finále náhle změní v grotesku, která končí tragedií. Dokud zaříkávání a přísahání na demokracii probíhalo na Letné, tak proč ne - šlo to, počasí přímo lákalo k výletu. Horší performace probíhaly na Národní. Špalír k uvítání Kalouska ho vítal skandováním Mirek na Hrad.Navíc akt položení kytičky k památníku byl korunován spontálním polibkem jedné ze sympatizantek. Jedno oko nezůstalo suché. To snad nezažili ani Husák s Brežněvem. O to silněji byla projevena nelibost davu, když si dovolil pan Klaus jr. podložit svou kytíčku. Pod nadpisem Masaryk nám daroval demokracii, se málem schylovalo k lynši. Nadávky davu, který ignoroval základní vychování slušných lidí, navíc asi vyděsil malou dcerušku, kterou nesl tatínek v náručí. Bezohlednost k dítěti mi dokazuje, že "demokracie" tohoto davu není mojí demokracií. Bude-li tento trend pokračovat tak na konci jsou hnědé košile, zabraňme jim.

  OdpovědětSmazat
 26. Bohuzel, musim slavit, mam narozeniny! Mel jsem se narodit radsi 25.2., oslavy nebyly po 30 letech zadne!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.