Reklama

pondělí 18. listopadu 2019

SOHU: Možnosti ruského systému S-500 se pro Pentagon staly otřesem

18. 11. 2019 topwar
Čína se netají tím, že podniká pokusy vybudovat vlastní výrobu efektivních nejnovějších systémů PVO-PRO na základně ruských projektů v této oblasti. Jde především o práci na zkoumání dříve v Ruské federaci získaných protiraketových systémů S-400. Vojenské oddělení čínského listu Sohu píše o tom, že před nějakým časem si americké letectvo mohlo dovolit objevit se de facto kdekoli na světě. Načež, poznamenává autor, se v Rusku začaly objevovat stále efektivnější systémy, z nichž některé v konečném výsledku předčily americké analogy.


V článku se zdůrazňuje, že v řadě ukazatelů ruský protiraketový komplex S-400 předčí poslední verzi amerického Patriota (PAC-3). Hlavní přednost je ve vzdálenosti a množství určovaných cílů. Dodatková přednost S-400 nad Patriotem je v jeho ceně.

Stejný list se zaobírá otázkou o tom, jak je silný ruský komplex S-500 Prometeus.

Sohu: "S - 500 Prometeus znamená rozvinutí ruských systémů PVO-PRO. Jsou to absolutně nové systémy, patřící k 5. generaci protiraketových komplexů. Dříve NATO zpochybňovalo efektivnost S-500, když poznamenávalo, že Rusové nemuseli vzít v úvahu ještě sovětské nedodělky v realizaci technologií. Ale když na pozadí zahájených zkoušek S-500 Pentagon dostal přesné údaje o charakteristikách tohoto systému, byly pro něj možnosti komplexu obrovským otřesem".

Jak předpokládají autoři materiálu, Pentagon byl otřesený taktickými a technologickými charakteristikami nejnovějšího ruského komplexu, protože tyto charakteristiky nechávají daleko vzadu všechny ty "analogy", které mají USA.

Dále jsou uvedeny údaje o některých parametrech komplexu.

U S-500 je vysoký stupeň kompatibility s raketami jiných raketových systémů, bojový akční rádius činí 550 km.

Sohu: "Jsou informace o tom, že S-500 bude efektivním prostředkem protiraketové obrany, umožňujícím provádět zachycení i mezikontinentálních balistických raket v prostoru mimo atmosféru".

Připomeňme si, že dříve Rusko navrhlo uvažovat o společné výrobě těchto systémů Turecku. A v těchto dnech turecký prezident Erdogan odmítl americký "návrh" vzdát se kontraktu na S-400 s Ruskem a "nahradit" tuto smlouvu americkou na dodávky systémů Patriot.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

72 komentářů :

 1. USA ztrácí půdu pod nohama ve všech oblastech vědy. Až praskne jejich přistání na Měsíci s důkazem, že to byl jejich Hollywood, který tam přistál, tak to bude rána pro celý svět. Američani rádi hrají poker, to znamená hru, která je založená na blafování což je, že sice v rukách nic nemám, ALE dělám dojem, že mám všechny trumfy. Zda se, že Svět už poznal, že Američani v rukou již nic nemají a Amerika jde ke dnu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezvadný a zdařilý koment.

   Smazat
  2. Re (11:29):
   Úspěchy US kosmonautiky bych nesnižoval. Jsou úctyhodné.
   To, že některé nahrané scénky z "Měsíčního povrchu" byly natočeny v Hollywoodu (aby je pak světu dávali na odiv) ještě neznamená, že na Měsíci nebyli.
   To i v US muzeu kosmonautiky vystavují originální Armstrongův skafandr, jehož podešvový protektor je rýhován právě naopak (kolmo) než jak jsou prezentovány fotky prvních lidských otisků v Měsíčním prachu. Jsou však asi jen "chybky" US (sebe)propagandy.

   Smazat
  3. 30 LET OD LISTOPADU 89 „Naši svobodu ohrožují komunisté, ruský prezident Putin. Ničí ji ideologie importované z ruska. Jejich hlasatelé nám nařizují, jak máme žít, jak se máme chovat, co máme jíst, čím máme jezdit. Nařizují, určují, přikazují, omezují, zakazují,“ myslí si bývalý europoslanec Tomio Okamura . Ohrožením demokracie jsou dle něj ti, kteří výsledky svobodných voleb odmítají respektovat. „A mezi ty já například organizátory ‚chvilkařské‘ anarchie počítám. Rozumím, že řada účastníků jejich demonstrací je z Zemana frustrovaná, ale to ať jdou raději demonstrovat pod okna ostatních stranických centrál. To ostatní strany svým chováním, se svými stále stejnými tvářemi a svými sterilními politickými programy umožnily vznik KSČM ,“ dodává.

   Smazat
  4. 15:20 To má být jako pokus o fake news, jo ? :))

   Smazat
  5. 11:29
   A co Rusové, byli ve vesmíru nebo taky fake? A Země, je placatá?

   Smazat
  6. Český průmysl by se měl pustit do vývoje a výroby vlastní PVO-PRO. Nebudeme navěky v NATO a za dvacet, třicet let, až budeme čelit germáno-muslimským hordám, budeme špičkový protiletecký komplex potřebovat jako sůl.
   Bezpečnost České republiky by měla stavět na dvou pilířích 1) Atomové zbrani 2)Nejmodernější protiletecké obraně

   Smazat
  7. 15:48 Ne-é. To jen ten 15:20 nejspíš poslouchal včerejší projevy a byl z nich tak tumpachový, až se mu promíchaly ty rozumné s těmi jako obvykle úplně blbými.

   Smazat
  8. Pro pana Opluštila
   O tom (ne)přistání na Měsíci tu šly dlouhé debaty v době onoho výročí. Nejpádnější argument, že tam nebyli je asi ten, že na to prostě v té době nikdo technicky neměl. A nejspíš nemá dosud.
   V. Pjakin tuto inscenaci rozebírá (kromě jiných) ve své knize Amerika křivých zrcadel. Tak si ji asi k vánocům pořídím.

   Smazat
  9. Ta úporná snaha USAfilů věřit Ušákům všechno za každou cenu je obdivuhodná. Připomíná mi tu naši říkanku o psovi co jitrničku sežral, Ušáci to mají takhle: "američtí vědci zjistili, že američané věří tomu co američtí vědci zjistili". Pjakin zcela jasně řekl toto, Apollo 11 Rusové vylovili z moře v době kdy mělo být "údajně" zrovna na měsíci. Dokonce tato zpráva i fotografií pro jistotu vyšla v nějakých maďarských novinách. Asi nejlepší příspěvek je z 11:29, lépe bych to nenapsal. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  10. Na Měsíci jsou koutové odražeče, dodnes funkční. Místa přistání jsou viditelná teleskopem, nedávno vyšli fotky od Číňanů. Kde se to tam asi vzalo, rudý blbečku? A co Gagarin, taky fake?

   Smazat
  11. 21:24 hele a nevyšli, nebo spíš nevyšly ti tasemnice ale z mozku? Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  12. Problem c. 1. - Nepomysleli Usaci nastaveny na agrese ,valky bombardovani atd. Na vlastni obranu. Ted tam maji v oceanech mnozstvi nepratelskych ponorek.
   Kdo chce mit nepritele tak si nejakeho
   vzdycky najde ,ze ?
   Najit je neni snadne..
   Problem c2. Cas se ponekud pohnul od stareho Rima ale rikejte jim ze zakladny jsou k necemu. A stoji velke castky. A stale vic..
   Problem c.3. Bombardovat muzou tak akorat Vietnam a Irak ,ale ze nekdo tedy casem logicky vynalezne neco ucinneho proti letadlum ,ponevadz bombardovani nema rad , to je ani nenapadlo.. Letadlove lodi jsou po zakladnach ty nejpomalejsi, ale nejdrazsi objekty a snadne potopit. Pres sto let zastarale..
   Ted jsou v trybu a nevedi co dal..
   Tak hazeji vsude miliardy a je to jeste horsi..
   Napr. Boeing je zbrojni koprorace a kdo si koupi od nich letadlo i civilni . Akorat sebevrah..
   A kde je obrana, aby jim Putin "nezfalsoval" volby ?
   Miliardy a obrovske korporace spionazni agentury a organizace, statni a soukrome s nejmin 500 tisici zamestnanci a co dokazali ?
   Ted soudi Trumpa ze je Putin podved. A kdo naved Hillary aby statni tajemstvi roznasela vsude pomoci serveru , kterej mela tajne ve sklepe ? Rusove ?
   Vzali si misto Putina "chytre" na starost chudou zaostalou Ukrajinu..
   Potrebuji kazdej rok pul trilionu do rozpoctu..

   Smazat
  13. Strasnou Metlou lidstva je Prevzdelanost..
   Uz to vi i v USA nektery ,co nemaj ani 5 trid a nebo aspon pomocnou skolu pro zvlastni deti.
   Ja to vim od svych 6ti let nabeton..
   Ovsem nedoneslo se to na University v USA ani jinam, treba do vlady...
   ZA TOTIZ UZ NEKOLIK LET MISTO ZAVODU VE ZBROJENI SE USACI MAJ SNAZIT O SMLOUVY O ODZBROJENI ,aby aspon nejak Putina zastavili.. NEBO.
   Vezmete si prof.doktora akademika, reditele vedeckyho ustavu a jeste vyzkumnyho navrch, Klause , kterej jako president cestoval az do Chile , aby uzavrel obchodni smlouvu. Normalne to dela predseda vlady nebo ministr..
   Proc tam cestoval??
   ABY SI MOH UKRAST ZLATY Plnici PERO..
   Kdyz ho chytli pri cinu pero stejne nevratil.@%^&(**&^ Higgledy Piggledy .
   Ten je nepolepsitelnej.Mezinarodni vostuda.
   O necem takovym se Bilakovi,Jakesovi a komunistum ani nezdalo !!Asi protoze meli trojtridku nekde v zapadakove..

   Smazat
  14. pro RD
   Ta záležitost, kdy Rusové vylovili (mám za to, že v Biskajském) zálivu kabinu Apolla, se týká mise Apolla 13. Ne toho "slavného" Apolla 11, ale ostatní odpovídá. Alespoň podle toho, co jsem našel na internetu. Vlastně jsem dohledal jen jeden obsáhlý článek staršího data. V ruštině, ovšem.

   Smazat
  15. ten měsíční "Hollywood" už praskl dávno. A to nejen vyjádřeními odborníků ale přiznali se i ti kteří to natočili. Důkazů už bylo tolik, že při dalším zapírání by už byli opravdu za blbce.A co se týká zaostání ve zbrojní technice za čínou a ruskem ,to roste každým dnem. Zahájila ji skutečnost, že amíkům vymřeli nacističtí odborníci které zachránili před rusy a využívali jejich schopností zejména v oblasti
   raketové techniky. Krátce tak dokonce získali náskok. Rusové jej ale rychle vymazali a dostali se do popředí. A čína díky spolupráci s ruskem je následovala. Dnes odborníci tvrdí,že
   technický náskok ruska a číny před USA je cca 15 let, nicméně,že je téměř nemožné jej smazat.
   V současné době USA a tedy NATO,dokud v něm budou USA jako teroristický stát trpěny, nejsou schopny čelit raketové technice ruska,ani jejich rakety zastavit a také nejsou schopny
   překonat protiraketové systémy ruska a číny.

   Smazat
 2. Neměla by se "Nová republika" věnovat více domácím záležitostem a ty všechny zbraně ponechat "Armywebu" či
  Sputniku ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je třeba, aby se na NR zveřejňovaly všechny dostupné informace i o zbraních, které nejsou jinde dostupné Děkuji

   Smazat
  2. 12:27...Souhlas.Mne jako ženskou to sice nezajímá,ale chlapi by měli být v obraze.
   Helanov

   Smazat
  3. 12:17 Zajímavější by byla nějaká aktuální poznámka
   k "akci", která se konala v nejmenovaném ústavu pro
   mentálně postižené, kde chovanci hráli divadlo o
   "sametové revoluci". Něco tak odporného jsem ještě neviděl.
   Samozřejmě v produkci "české tele".

   Smazat
  4. Tak proč jsi na to koukal?

   Smazat
  5. Proč to čteš, moulo.

   Smazat
  6. 11,43
   Bohužel, zbraně jsou dnes nedílnou součástí politiky. Na adresu Rusů bych vyslovil svůj názor. Jsou slabší, než se dělají, ale silnější, než by si přáli jejich nepřátelé. Dobroserové nás denně přesvědčují, že naším nepřítelem je Rusko. Že Rusové se chystají každým okamžikem vtrhnout do Evropy. A já se ptám. Proč by to dělali? Aby zaplatili naše dluhy? Většina zemí západu je zu grunt. Francie, Itálie, Řecko, Portugalsko,... mají dnes již nesplatitelné dluhy. A ty zbývající na tom nejsou o moc lépe. Rusko má v dolarovém ekvivalentu rozpočet na obranu cca 70 miliard dolarů. USA mají letos 600 miliard a na příští rok plánují 700. Přesto jsou to Rusové, kteří, podle našich dobroserů, hodlají každou minutou napadnout USA, potažmo západ. Západ je téměř vyčerpaný. Ložiska ropy, plynu, lithia a dalších surovin jsou již téměř vyčerpaná. Trh je přesycený a výroba (spotřeba) je uměle stimulovaná direktivními příkazy. Výrobci aut jsou nuceni k výrobě motorů se stále přísnějšími emisními limity. I když se při výrobě nového auta vyprodukuje násobně víc emisí, než by to stávající stačilo vykouřit do konce své technické životnosti. A další a další pitomosti, které se v rukou debilních fanatiků, kteří se nám předvedli na Letné, stávají nebezpečnou zbraní.
   Z mého pohledu má Rusko všeho nadbytek. Má obrovskou rozlohu se spoustou úrodné půdy. Má spoustu surovin a trh se 145 miliony lidí. Řekněte mi jediný důvod, proč by mělo mít zájem na okupaci západu a já přehodnotím svůj názor.

   Smazat
  7. Pane Veselský,
   informace o ruských zbraní mají západ odradit od evidentně chystaného tažení na Rusko. Výše jsem uvedl důvody, které by měly postačit na vysvětlení důvodu. Když si vyhledáte v historických análech skutečné důvody rozpoutání I. i II. sv. války, mezi hlavními figuruje nedostatek surovin. Zejména Japonsko vyrazilo do války proto, že nemělo suroviny pro další rozvoj. A nyní si ověřte, jak je na tom se surovinami západ. Většina ložisek "levné" ropy a plynu jsou buď vyčerpaná, nebo se rychle blíží svému konci. Ano USA mají spousty ropy v břidlicích. Ale u té se jenom náklady na těžbu blíží ceně cca 60 dolarů za barel.
   K tomu všemu si připočítejte "lebensraum" a vodu. A máte nejméně tři důvody, proč by mohl mít západ zálusk na Rusko. A nyní mi řekněte alespoň jeden, proč by to mělo být obráceně.

   Smazat
  8. Zhnusený...Rusko má sice půdu a suroviny,ale nemá lidi...Myslím pracovité a otužilé lidi, kteří by byli schopni osídlit Sibiř.
   Že by Rusové našli v Evropě pracovité lidi rozhodně nehrozí.
   Jinak nevím,co by Rusové viděli na Evropě zajímavého.Svejch starostí mají plné brejle,my jsme jim asi šumák.
   Předpokládám že nás považují za otravného čokla,který jim okopává kotníky.
   Helanov

   Smazat
  9. 23:21 Je to bohužel tak. Dnes je sice na kolenou a jeho zdegenerovaní obyvatelé lížou prach, ale nikoliv navždy, neb dočasně jejich zem má p tenciál být nejsilnějším ekonomickým tygrem světa! Příčinou toho že tomu tak není je špatný genofond jeho obyvatel, těchto vječně ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale až dojde k jejich výměně, Rusko se pozvedne k nevídaným v historii lidstva výšinám ...

   Smazat
 3. Před 30 léty bylo OK vše "totalitní" a nyní je OK vše "demo". Je pravda, že obchoďáky jsou narvané zbožím, že ani nevím k čemu se to hodí. Ale když chci telecí párek, tak voní či smrdí vším jen ne masem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musíš si vybrat dobré řeznictví.

   Smazat
  2. 13:14

   Vybrat dobré řeznictví je asi jako vybrat dobrého politika. Všichni o tom dokáží vést zasvěcené debaty, ale když přijde na věc, aby je člověk hledal lupou.

   Smazat
  3. V Praze reznictvi Nase maso, prodejna v Dlouhe. Za luxus se plati, ale stoji to za to.

   Smazat
  4. 13:14 a že těch dobrých řeznictví je, zvlášť na venkově. Krom toho, abych sebou vozil potravinářskou laboratoř a laboranta. Že, pitomo.

   Smazat
  5. 17:57 Díky za radu. Jenže řeč není o výjimkách, které spočítáte na prstech, ale o celkové situaci. Nebo si snad myslíte, že všichni mohou jezdit pro maso a uzeniny do Dlouhé? To je jako argumentovat, že "já si nestěžuji, protože jezdím k příbuzným na zabíjačky". Takto dokáže posuzovat celkový stav jen idiot.

   Smazat
  6. 20:11 No ja mam tu Dlouhou taky z ruky, ale parku si tam beru 2kg baleni a postupne beru z mrazaku. Ale reknu to asi tak. Zatim se porad dobytek nechova v Praze ve Stromovce, ale na te dedine. Je na kazdem, aby si zjistil farmare v okoli a i tech vyrobcu kvalitnich uzenin je v republice vic. A vubec neposuzuju celkovy zalostny stav. Jen tvrdim, ze lze nakoupit kvalitni maso/uzeniny i dnes, jen to vyzaduje nejake usili. Pro nekoho mensi, pro nekoho vetsi. V Praze(nejen) se da slusne nakoupit i na Rohliku a donesou vam to i do ctvrteho patra bez vytahu az ke dverim...

   Smazat
  7. To je srandovní, jak se pod článkem o ruských systémech PVO rozjela debata o telecím párku.

   Smazat
  8. Fajn, vy s těmi kvalitními párky co jsou dnes k dispozici. To za totáče jste si taky mohl vyjet kamkoli do zahraničí! Stačilo si to zařídit. Včetně toho Mercedesa, kterého měli někteří ... Nebo ne?

   Smazat
  9. 0:56
   Asi tak.
   Ale kvalitní jídlo se dalo nakoupit v jakémkoli obchodě.

   Smazat
 4. A to je ten "obr na hliněných nohách", který měl před několika léty zkrachovat. ČR se má chovat tak, co jí to vyhovuje a ne Západu strkat peníze, co takové americké vojenské vrtulníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takový vrtulník se vždycky hodí.
   Třeba v Litvě na zastrašování Rusů(co na tom,že Litva s RF nesousedí),nebo v Afghánistánu se taky dá ještě vyrobit pár dalších teroristů,že jo?
   Armáda ČR má za ušima.
   Helanov

   Smazat
 5. Jo Rusové měli vždy skvělé zbraně a protiletecká obrana je prioritou jen tak dál aby odradili případné útočníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To dá rozum, proto měli ve všech válkách nepoměrně větší ztráty na životech...

   Smazat
  2. A vedia viesť vojny, lebo ovládajú stratégiu. Veď sa tomu učili min. od napoleonských vojen a zrejme aj skôr.

   Smazat
  3. 19:11 Dá se to říct i tak, že v podstatě nic jiného tak dobře neumí, jako válčit.

   Smazat
  4. 20:50
   To o nich tedy moc nevíte.

   Smazat
  5. Rusové se nebojí ničeho na světě, jako tenhle novodobej bohatýr se svým sněžným kvérem (tu na 1 minutě a 12 sekundě) - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   To je úplný Ilja Muromec 2! Ovšem bohužel jen do okamžiku kdy mu dojde Bojaryšnik!*):-)))

   Ale to nic, pak nastoupí další hrdinové, např tito ruští Postradatelní!- http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   *) sibiřská pěna do koupele

   Smazat
 6. Některé procesy obnovy síly Ruska byly nastartovany již samotným Jelcinem a dost možná i Gorbačovem. My vidíme jen vnější fasádu. Nepochybují o tom, že v této obrodě byly aktivní některé síly na západě, tak jako pomáhaly i Stalinovi. Podrobnosti se stejně nikdy nedozvíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podrobnosti jsou známé. Zvláště, když Rusové odtajňují archivy. Globální světové zákulisí řídí svět na principu rozděluj a panuj. Se Stalinem to bylo takhle, počítalo se, že se obě strany vyčerpají a anglo-sasové (svaly světového zákulisí) pak dorazí vyčerpaného vítěze. Což i bylo v plánu (plán Nemyslitelné), ale Stalin rychlým dobytím Berlína dal najevo, že Rusko není zdaleka tak vyčerpané jak by si západ přál.

   Stalin byl těsně před vítězstvím (Stačilo v socialistickém bloku obchodovat v Rublech a západ by brzo zkrachoval, rozvoj SSSR po válce byl úctyhodný, střední třída se měla nejlépe v historii, rychle po válce zavedl peněžní oběh, když ostatní měli ještě dlouho potravinové lístky a ve všech parametrech převyšoval západ, který je pouhé letadlo žijící na úkor kolonií). Jenže západu se podařilo infiltrovat do nejvyšších míst ÚV, totiž po zhroucení Ruského impéria byl zoufalý nedostatek kádrů a do strany nalezlo spousty grázlů a zločinců a zrádců. Mimochodem Stalin byl proti vedoucí úloze strany zakotvené v ústavě (vlastně si Marxisté zavedli vlastní třídu s privátním přístupem ke zdrojům a ještě pošpinili jméno žádoucího komunismu ₌ komunita a komunikace, pojďme se domluvit a společně pracovat na zabezpečení života). Stalin plánoval řídit Rusko pomocí národních sovětů a ne centrálně ÚV strany.

   Po smrti Stalina (pravděpodobně zavražděn) nastal obrat o 180 stupňů a ÚV již byl řízen světovým zákulisím (proto také umožnili frašku s letem na měsíc) a salámovou metodou bylo postupně vše ničeno, i když to nešlo snadno. Místo plánovaného hospodářství, kdy Stalin každý rok snižoval ceny základních komodit a tak bohatli všichni a nůžky mezi chudšími a bohatšími se nerozevírali, se zavedl státní kapitalismus. Stalin například plánoval vybudovat letadlové lodě (což je mnohem levnější a méně zranitelné jako pozemní letiště), aniž by ohrozil životní úroveň obyvatelstva. Stalinovi projekty zrušeny, nová letadla sešrotována a začal proces odevzdání východního bloku západu, ten proces dokončil Gorbačov (mimochodem mezitím západ zkrachoval ekonomicky dvakrát a byl zachráněn na úkor zdrojů socialistického bloku.

   Jenže západ není stabilní a světové zákulisí řídí na hranici božího dopuštění a grázlové, kteří se vytahují do čela lidstva přestávají poslouchat a tak se musí neustále vytvářet nová centra řízení společnosti, Teď se stěhuje světové zákulisí z Londýna a Švýcarska do Íránu a Činy.

   V současnosti se USA státní elity (neokons) se vymkli kontrole v Sýrii, kde měli nechat vyhrát Írán a tak světové zákulisí umožnilo zasáhnout Rusku, které omezeně podporuje, protože jinak by se řízení světa zhroutilo a lidstvo by upadlo do chaosu. Pozn. Světové zákulisí vytvořilo Trumpa (nechalo ho několikrát zkrachovat, tím testovalo jeho odolnost), který má za úkol odebrat USA pozici světového četníka a udělat z USA lokální mocnost, což je i nejlepší varianta pro lidi v USA.

   Smazat
  2. 16:52 blouzní.

   Smazat
  3. 18:09!!
   16:52 neblouzní, ale pouze ZNÍ!! A to dokonce exaktně (pravdivě, jednoznačně a přesně)!!
   To vy, coby trol šoroška (ať placený nebo užitečný idiot) tady nasazujete psí hlavu někomu, kdo chápe procesy řízení planety Země a histerické průšvihy tohoto řízení pramenící ze snahy usraných nelidských páníšků zneužít procesy řízení ke zotročení lidstva.
   To, že jste na straně páníšků (korporátně fašounských sionistů platících permanentní války) znamená, že jste pouze debilní otrok, lízající páníškovy genitálie. Dobrou chuť votroku!

   Smazat
  4. Jo, Ďuro Trulo 21:33.
   To, že nazvu blouzněním naivní fantasmagorické představy o chodu historie, možnostech a úloze významných osobností zdaleka neznamená, že musím být čímkoli z toho, jak mě ráčíte titulovat.
   Vaše představa o jakémsi řízení planety ... je podobným blouzněním, jaké je předvedeno v 16:52.Problém současného světa je otázkou zákonitého trendu převládajícího společenského systému, kde je nad jiné patrné, že jako přínosný byl vyčerpán a jako nereformovatelný zákonitě dožívá v krizi. Ta může znamenat i existenční krizi lidstva.
   To ovšem fantasmagorickými výklady reality řešit a změnit zcela jistě nelze.

   Smazat
 7. Úplně vidím ten "otřesený Pentagon". :-D

  OdpovědětSmazat
 8. 13:16
  Ty amihovada už na sebe zase páchají atentáty NEEXISTUJÍCÍMI teroristy v letadlech?!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava: a mý (rozuměj: putleroffský) hovada ...

   Smazat
 9. Je dobře, že ve světě existuje síla, která dokáže (alespoň v omezené míře) přistřihnout křidélka US agresivitě ýbrmenčů. Odtušila to kdysi před desetiletími jedna z US publicistek (na jméno již nevzpomenu), která konstatovala, že US státní administrativa se nedokázala racionálně vyrovnat s pocitem své absolutní dominance ve světě.
  Čína (a z malé části i to Rusko) snad v brzké době napomohou, aby ta administrativa (resp. její Deep_State)o svůj nedospělý pocit její ničím neomezované moci přišla. Ku prospěchu lidstva na této planetě ...

  OdpovědětSmazat
 10. Jó, když se daří, tak se daří.

  OdpovědětSmazat
 11. Je zajímavé, že kapitalistický diktátor Trumf podniká a to tak nepoctivě, že dluží desítky milionů na daních a nikomu to v téměř USA nevadí. Zato Babiš v podstatě nepodniká a pražákům to vadí, ale také proto, že je úspěšným Slovákem na pražském písečku. I spolupráce s československou StB to kavárníkům vadí, ale že Trumf spolupracuje se zločineckou CIA, to v USA nevadí. Ano, kdyby Babiš spolupracoval s touto zločineckou bandou, která má prsty ve všech převratech ve světě ( i Letenské šou Minářových poskoků má na svědomí CIA), kryté ambasádou USA. I útěk Morálese z Bolívie má na svědomí CIA, která jej trestá za to, že umožní Číňanům těžit litium...A těm pražákům z Letné vadí demokracie, kterou by si chtěli přeměnit v diktaturu Prahy nad celou ČR...

  OdpovědětSmazat
 12. To musí být docela k nasrání, vyvíjet za astronomické sumy peněz systémy protivzdušné obrany a nikdy je nepoužít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:16
   Přesně naopak. Jakákoli zbraň je nejefektivnější tehdy, pokud je dostatečně hrozivá na to, aby odradila potenciálního útočníka od přinucení napadeného k jejímu použití.
   Z pozice obránce je nejlepší taková válka, k níž vůbec nedojde. Protože ať dopadne jakkoli, vždy to představuje vyhozené náklady, které se tudíž nemohou použít na vlastní rozvoj. Rentabilita se dá pak dohnat jedině přechodem do protiútoku a zahojením se na bohatství agresora. Ovšem pokud po něm nějaké bohatství zůstane.

   Smazat
 13. Kdo nevěří ať se podívá sám na- V.V.Pjakin promluvil o Američanech a jejich "letu" na měsíc. Vyšlo na Tadesco 8. 8. 2019. hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten Pjakin, to je nějaký bůh? Nebo vševěd? Nebo co je to za týpka?

   Smazat
  2. 23:28 Ty asi nebudeš ani jedno, můj táta mi říkal, když něco nevíš tak se zeptej, ale na pitomosti se neptej. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. 23:28
   Pjakin je ruský kazatel pro ty nejhloupější ovce, které potřebují každý týden pravidelný příděl žvástů o veliké, mocné zemi zvané Rusko a o tom jak USA, celý západ a kapitalismus co nevidět zkrachují.

   Když už se do svých žvástů zamotá tak, že už neví kudy ven, tak začne žvatlat o Globálním Prediktorovi, který vše plánuje a vše ovládá.

   A aby si sem tam potvrdil jak moc jsou jeho ovečky jako Rudý dědek stupidní tak vypouští óbrchujoviny jako že Amíci nebyli na Měsíci atp. A ovce nadšeně mečí.

   Smazat
  4. Aha. Tak tohle je ten Pjakin, tak to jo.
   Tak to jsem zjevně o nic nepřišel.

   Smazat
  5. 1:50 "...ovce nadšeně mečí ..." - Takovej suverén s přehledem globálním si plete kozy s ovcemi? To si snad dělá kozy!? Ty mečej´! Jak dělá ovečka, Pepíčku? Ovečka dělá BÉÉÉ! Kolikrát Ti to bude tatínek do Tý velký hlavy vodnatý cpát?! sck

   Smazat
 14. Klasicka ruska argumentace: Sice to stoji za hovno a nic to neumi, ale bude to levne:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vůbec, nejlepší je čerstvý chléb s máslem.

   Smazat
 15. 6:14
  Nic neumí a pri to z něj amiokupanti serou v síni ty poblbanej havlogreténe?!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava: a mý (rozuměj: putleroffský) okupanti ...

   Smazat
 16. Taky bych nesnizoval uspechy US
  Nahore bylo psano o pristani na mesici...amici tam byli ale v zadnem pripade to nebyl projekt Apollo
  Apollo byla komedie ale nic mene tam pristali..
  Jak to je jina otazka ale byli o tom neni pochyb..

  OdpovědětSmazat
 17. Kdyby Rusko neudržovalo odstrašující vojenskou sílu, dávno by ho hyeny světa sežraly. Gratuluji k úspěchu, snad i nám a našim potomkům zajistí mír.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudožvásty místních užgryndanců vycházej z neopodstatěný propagandy že kdosi civilizovaný usiluje nechat si vomrznout prdel v nějakým zapadákově kde lišky dávaj dobrou noc. Realita je opačná - to ruskej Mongol se tlačil k nezamrzajícím mořím, tedy hlavně k Baltu! A tlačí furt už celejch 500 let - https://cs.wikipedia.org/wiki/Livonsk%C3%A1_v%C3%A1lka

   Tehdy ho zastavil Livonskej Řád! Dnes NATO ... byli zatlačený zpět od Baltu, tam co byli za Ivana IV.!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.