Reklama

sobota 30. listopadu 2019

Solženicinova kritika "západní" společnosti (VIDEO, české titulky)

Alexandr Isajevič Solženicin
28.11.2019 TheSaker a FB
Spisovatel, nositel Nobelovy ceny, vězeň gulagu, rezervní podplukovník Rudé armády, zajatec, disident, vyhnane - Alexandr Složenicin ve své přednášce na půdě Yaleské univerzity podrobil západní společnost kritice.


5 komentářů :

 1. VIDEO Tohle v ruské TV ještě neviděli. Živě z Řeporyjí. Vy jste klaun, nebo z blázince? Řekněte tomu zfetovanému pánovi...

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Tohle-v-ruske-TV-jeste-nevideli-Zive-z-Reporyji-Vy-jste-klaun-nebo-z-blazince-Reknete-tomu-zfetovanemu-panovi-605276

  OdpovědětSmazat
 2. Je potřeba se opravdu zamyslet, jestli je oprávněným požadavkem naší společnosti slušnost a řád. Pokud tomu tak není, znamená, že naše demokrácie je pouze a jenom lotrovská peleš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Demokracie je pouhou iluzí. Už ze samotné logiky věci. Jak mám vědět, že kandidát, který mne zaujal, je skutečně takový, za jakého se vydává? Média, hlídací psi demokracie, dnes makají na objednávku. Za mrzký peníz vykreslí lenocha za workoholika, blba za inteligenta a zloděje za největšího poctivce pod sluncem. Tak že největší jistotou zůstává vlastní poznání. Jenom že jak se osobně poznat v komunitě čítající miliony lidí?
   Tak že demokracie je možná, ale pouze v málo početné skupině, kde si, tak říkajíc, všichni vidí do talíře. Říká se, že kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zrušili. Asi nic není blíž pravdě, protože jsme vyzkoušeli hodně, ale zásadní změna se nekoná.
   Krásně to dokumentuje popularita každé nové partaje, nebo hnutí, které se objeví na scéně. Lidi většinově volili pravici a odešli zklamaní. Poté vyzkoušeli levici a ono to nebylo o moc lepší. A tak na scénu postupně nastoupily US DEU, TOP 09, VV, ANO a Piráti. Většina již skončila, některé to čeká v dohledné době a jiná se teprve chystají. Ale všechny je spojuje jediné. Naděje do nich vkládaná v počátcích a zklamání v jejich koncích.

   Smazat
  2. 12:15...Asi to chce nevolit rychlokvašky,ale ty,za kterými už stojí nějaká práce, kteří mají nějakou historii.
   Když má někdo kaňku v životopise,tak mu ani sebelepší marketér nepomůže.
   Pro marketéra je samozřejmě nejlepší nepopsaný list...
   Taková Čaputová,to byl matroš ;-)
   Helanov

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.