Reklama

pátek 8. listopadu 2019

Tři otázky k Sametu (12. díl)

Listopad 1989 v Bratislavě
redakce 
8.11.2019 E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.


Dnes odpovídá pan Popelka


1) Jak jste viděl události roku 1989 v tehdejší době?

V Praze jsem v té době pracoval za 12 až 14 500 čistého (tady se pan Popelka jistojistě zmýlil, tak vysoký plat tehdy neměli ani ministři - pozn.red.NR - vd) jako řidič pracující v úkolové mzdě u IPS Praha, bydlící na ubytovně hotelového typu zdarma - Praha Chodov, hotel Arnika. Bylo mi 31 a moc rozumu jsem z toho neměl, ale byl jsem nadšen, a to velmi, že skončí tisk Rudého Práva a nadvláda mnou neoblíbených komunistů. Cinkal jsem klíči pod Melantrichem i na Letné... Jó, kdybych věděl co bude až do současnosti... s přeháněním dnes říkám, že jsem si měl tu ruku cinkající klíči useknout. Do místa mého bydliště jsem si přijel vyzvednout cestovní pas, který po mém útěku na Západ a návratu ležel v trezoru na místně příslušném pasovém oddělení. Mé cinkání mne přišlo draho, IPS zastavilo všechny stavby, nevědělo se kdo a jak je bude dál financovat a můj plat klesl na polovinu, na cca 7500,- a já volil návrat do místa svého trvalého bydliště v pohraničí.

2) Jak tyto události a vše, co bylo jejich důsledkem, hodnotíte dnes?


Dle mého to, co se následně událo a děje dnes, je velmi nepříjemný stav pro naši zemi, naši státnost, historii, národní hodnoty, trpící český jazyk. Chodívám číst např. Leva-net, Ostrov Janiky, Myšlenky o čemkoliv a Aktuální konflikty i jinam, kde jsou kvalitní fundované diskuse. Kdypak bych si pomyslel, že někdy budu číst ruské noviny a vyhledávat je. Příčí se mi šířící se lži o našem osvobození v r. 1945, jsem vděčný Rudé armádě. Není mi lhostejné, že část našeho zlata se už ze staré, proradné Anglie nevrátí, zaúčtovala si jej za odboj čs letců ve 2. světové válce - odporné. Na TV moc nekoukám, otázky Václava Moravce nesleduji, jako i jiné politické diskuse a jsem klidnější. Nemám v oblibě politicky se angažující herce a zpěváky nebo Václava Vydru pohrdající českou spodinou - občany - ofčany, tím co o nich pronesl. Opravdu upřímně se divím politikům, že mohou zaprodávat svou zemi, svůj národ. Závěr: Dnes říkávám opakovaně díky Bohu, že už je mi tolik roků a nemusím žít v tom marastu od mlada. Projížděl jsem pracovně celou Evropou a Asii, včetně Iráku, cca 30 let jako řidič a říkával jsem asi tak od r. 1997, že jsme pro Západ opicemi z Východu.

3) Co byste přál/a České republice a Čechům do dalších 30 let?

Aby do nelehké budoucnosti republika měla takové vedení, aby překonala všechny politické nástrahy, uchovala si svou státnost, zvolila si spolehlivé spojence, vystoupila z NATO a upravila své podmínky a existenci V EU, aby to pro nás bylo i výhodné. Jiným způsobem zdanit předraženou zlodějnu církevní restituce, když zdanění náhrad neprošlo. Přál bych republice, aby nemusela vracet restituci rodu Walderode. Přál bych našim zemím, aby byly milovány a tak i opečovány. Aby naše země měly vládu moudrou.

Zveme všechny čtenáře k účasti na této minianketě. Příspěvky prosím zasílejte na adresu letko@volny.cz


Související články:

43 komentářů :

 1. Ovladla nas euforie,kazdy cekal,ze bude minimalne J.R.Ewing z Dallasu.Nejak nam nedoslo,ze na jednoho takoveho je potreba minimalne 100000 chudych.

  OdpovědětSmazat
 2. V roce 1989 byly západní státy na pokraji velké ekonomické krizi. Západu se podařilo provést u nás barevnou revoluci, které u nás říkáme sametová. Znamenalo to, že všechno co jsme měli, jsme demokraticky odevzdali západu který v současné době vyvádí od nás celých 800 miliard zisků a divident. Západ k tomu použil disidenty, kterým se nechtělo pracovat jako většině poctivých lidí a chtěli žít na úkor ostatních pracujících. To se povedlo a dnes darmožrouti disidenti žijí na úkor všech ostatních a tito disidenti pomáhají vykořisťovat naše lidi západem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SOUHLAS!
   Disidenti se statečně přisáli na státní cecek a těch kteří se živí vlastním umem je... asi jen HODNĚ málo!
   Dalo by se i říci,že představa hejbání rukama v nich budí nelíčený úděs.
   Helanov

   Smazat
 3. 11:53 To nebyla revoluce, to byl prachsprostý převrat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Osobně to nazývám sametovou habaďůrou.
   Optimistům
   doporučuji přečíst si dokument, který sepsal opravdový disident (19 let v base), pan Miroslav Dolejší,
   "Analýza 17.listopadu 1989".
   Pak si jen potvrdíte, že ta chátra, která dnes ovládá komplet veřejnoprávní média, politiku,justici, hospodářství ap.,
   jsou ti samí, kteří byli po r.68 odšoupnuti na pozdější využití.
   A jejich potomci jim k tomu pomáhají...

   Smazat
  2. Přesně tak, pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 4. Tak pro České politiky presidenta a vládu nebo se z toho marasmu nevyhrabeme.

  OdpovědětSmazat
 5. Ten citát co byl na NR je to asi tři dny jsem si napsal a jelikož je naprosto geniální, tak neodolám a znovu jej budu citovat "17.listopad 1989 je třicáté výročí vítězství nepracujícího lidu nad zdravým rozumem". Nic výstižnějšího a pravdivějšího jsem zatím neviděl. Pro zpovykované Pražáky je to varováním, aby se potom náhodou tento citát nepoužíval o 16. listopadu 2019. Hej hou

  OdpovědětSmazat
 6. Pan Popelka jako řidič ty prachy klidně mít mohl!
  Záleží na tom s čím jezdil (návěs, vlečňák), a jak šikovně si uměl vyplnit stazku.
  A na dispečerovi,slečně která mu počítala výplatu,nejvíc na ochotě odjezdit hodně kilometrů.
  Za bolšána si mnohý modrý límeček vydělal víc než náměstek.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...teoreticky proč ne,on totiž popisuje jak jezdil po Blízkém východě.Takže bral zhruba to,co tady dnes berou na východě běžní občané.Když si uvědomíme,že všechny ceny se zvýšily 20x-50x,je neuvěřitelné, že vůbec mohou přežít.Za pronájem celého patra v rodinném domě jsem platil 150 korum.Dneska by to bylo minimálně osm tisíc,to je cca 50x více.Takže výplaty by měli být adekvátně zvýšeny 50x,to je cca 50x2000=100.000.Dělám si samozřejmě legraci...:)

   Smazat
  2. 14:33...Před hadrákem jezdil u IPS.
   A to byl protežovaný podnik,tam určo měli vyšší platy než jinde.
   Plata s chlebíčkama dvanáctsettrojkou asi nevozil ;-)
   Helanov

   Smazat
 7. Po materiální stránce jsem se měl dobře za socíku a mám se i dnes. Určitě do značné míry díky tomu, že jsem si za socíku pořídil vlastní bydlení a získal jsem bezplatně vzdělání a kvalifikaci. Ale vyvolává ve mně znepokojení koloniální pozice, do které jsme se dostali, předání hospodářství do cizích rukou, likvidace našeho průmyslu a úbytek kvalifikovaných pracovních sil, upadající vzdělávání a s tím vším související chmurné perspektivy pro tuto zemi. Zadlužení státu je také problém, ale není ještě tak katastrofální, aby z něj už nebyla cesta.

  P.S. Také se mi moc nepozdává autorovo tvrzení o jeho platu řidiče za socíku. Mzdy blížící se těm uváděným měli snad v těžebním průmyslu a ještě jen nemnozí.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak jako pan Popelka to asi vidí HODNĚ lidí.
  Za bolšána totiž"nebyli lidi" a tak si stát modré límečky kteří byli ochotni pracovat v náročném provozu VYSLOVENĚ hýčkal.
  Ubytovny pro svobodné byly samozřejmostí,skoro grátis.
  Výjimkou nebyl "náborový příspěvek".
  Šance na získání podnikového bytu VELKÁ.
  Hodin mohl nasekat každý kolik chtěl, někteří borci jich nasekali i 400/měs...Mzda tomu samozřejmě odpovídala.
  Dalo by se i říci,že kdo nebyl línej, neměl se špatně.
  EKONOMICKY.
  (S cestováním to bylo horší,o cenzuře hanba mluvit.)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jojo. 400 hodin, plán na 200%, ale krámy byly prázdné, zboží se nekupovalo, ale "shánělo" po známostech pod pultem.
   Vždyť je to celé absurdní.

   Smazat
  2. 13:47
   Ale houby, i tenkrát byly přesčasy omezené a v pátek už se mnohdy po dvanácté pádilo na chaty nebo do hospody. A 400 hodin měsíčně je úplný nesmysl. To snad jedině kdyby je někdo vykázal jako někteří naši lékaři, papírově pracující víc než 24 hodin denně. Ale k tomu by musel mít krytí minimálně přes nadřízeného a účtárnu.

   Smazat
  3. 13:53

   Nikde nic nebylo, ale všichni všechno měli. Zázrak.
   Už mě dlouho neobšťastnil žádný juvenilní mudrlant tou známou fotkouu z neurčitého řeznictví v neurčité zemi v neurčitém čase, kde je vidět váha jakéhosi neznámého typu a za ní na háku visící jedna klobása. Udělejte mi tu radost, prosím.
   Pak se spolu mrkneme na tu statistickou tabulku z níž plyne, že spotřeba masa byla za socíku větší než dnes. A budeme dlouze mudrovat, jestli komunisti zfalšovali údaje, nebo nám to maso posílal pámbíček z nebe jako manu.

   Smazat
  4. 14:13...Tak těch 400 hodin jsem párkrát nasekala i já.Za svobodna.
   V nepřetržitém provozu byly i pauzy,kdy se dala hodit chrupka.
   A samozřejmě musela být dohoda s dispečerem.
   Ale nebyli lidi,tak šlo všechno.
   Helanov

   Smazat
  5. 14:28
   Dobře, ale i kdyby, tak tím se nedá argumentovat. To by jiný mohl říkat že si vydělával 15 tisíc, když za 10 tisíc toho měsíčně nakradl.

   Smazat
  6. 14:21 Na tu vaši statistiku vám sejří pes. Proč byly bezmasé pondělky, maso 3x v týdnu na pultě, odporný tlustý bok, kotlety s tří cm sádlem? Odporné tmavé smradlavé HOVĚZÍ, po kyselé siláži hojně prolévané močovinou a kontaminované rakovinotvornou látkou PCB?Kydáš hnuj na vlastní hlavu!

   Smazat
  7. 15;11 Fuj.Kde jste to zil?

   Smazat
  8. 15:11
   Ale ne, tohle je příliš blbé snad i na vás, vy bezmasý pondělku. Já chci tu váhu v prázdném řeznictví. Prosím, prosím!

   Smazat
 9. 12 až 14.5 čistého. Za komoušů. Jako řidič.
  Tak tady je názorně vidět jací jsou ti obhájci totalitního režimu pohádkáři a jak dobře jim slouží paměť.
  A taky je vidět, že ovce jako Hela sežerou naprosto cokoli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No,já jsem těm řidičům ty výplaty počítala a vím,jak šikovně se dala vyplnit stazka.
   Šikovně řidič bral daleko víc než šéf autodílny, dispečer nebo vedoucí dopravy.
   Samozřejmě ne každý byl zadobře s dispečerem a uměl v tom chodit.
   Helanov

   Smazat
  2. 14:07 Myslím, že než tyhle báchorky by jste měla něco navařit, umejt nádobí, něco vyprat. Takovou babu mít doma, tak ji ženu potěhem.

   Smazat
  3. 14:07...Trhni si dědku!
   Doma jsi pod pantoflák a tady sekáš patky ;-)))
   Helanov

   Smazat
  4. Ad 15:01: Paní Helena vám sdělila dost důležitou informaci, podloženou vlastní životní zkušeností, která dokreslila tehdejší poměry.
   A co vy na to?
   Reagoval jste jako čistý ubožák!
   Styďte se!

   Smazat
  5. Mit 15.01 doma,tak uz ma kufry pred dverma a sam se kutali ze schodu.

   Smazat
 10. Málo kdo ví, že Česká republika má skutečného žijícího Cimrmana naruby! Ale dejme mu slovo:

  Ludvík Zifčák, krycím jménem Milan Růžička, řekl, jak mu připadá ironické, že je asi jediným žijícím člověkem na světě, který má památník, k němuž každý listopad přicházejí davy lidí vzpomínat na jeho smrt.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Podvod-Vlada-Havlovych-kamaradu-tragedie-Pozve-CT-po-tomto-hodnoceni-sametu-jeste-nekdy-Jiriho-Kobzu-602318

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smrt studenta Šmída a 17. listopad

   https://www.hoppner.cz/smrt-studenta-smida-a-17-listopad-fake-news-ktera-udelala-z-knedliku-kladivo-vymklo-se-to-exkluzivni-nahravka-jako-dukaz-tajna-sluzba-v-tom-nejela-scenar-byl-jiny/

   Smazat
  2. 14:30

   Tak toto je fakt bomba! To je ale náhodička! Byla komedie s mrtvým studentem na Národní třídě zrežírovaná Uhlem a Šabatovou?

   Na disidenty byl Žifčák nasazen jako “nováček” zjara roku 89 a jeho prvním krokem bylo, že se seznámil s manželkou Petra Uhla paní Annou Šabatovou. Přitom to byl právě Petr Uhl, kdo si vymyslel celou tu barvitou historku o ubitém studentovi matematicko–fyzikální fakulty Martinu Šmídovi alias Zifčákovi a zatelefonoval ji do rádia Svobodná Evropa.

   Věříte na náhody? Toto je náhoda asi jako vyhrát ve Sportce 3x po sobě!

   Smazat
  3. ...první fake news novýho režimu.

   Smazat
  4. Režim se jako fake news zrodil, jako fake news existuje a jako fake news i pojde.

   Smazat
  5. Jsou dvě možnosti, buď StB rozehrála hru aby katalyzovala události, nebo rozehráli hru Uhl a Šabatová. Bylo by velice zajímavé toto rozplést!

   Smazat
  6. 15:23
   Kdyby v tom byl Uhl se Šabatovou nevinně, proč by si Uhl vymýšlel takovou podrobnou kompletně vylhanou story?

   Smazat
  7. 15:38...Protože je to vůl jako Uhl...nebo obráceně?
   Aj tak možno ;-)
   Každopádně to fungovalo,byla kýžená mrtvola.
   Helanov

   Smazat
 11. Neustálá masírka a lež N.R. o 17 listopadu a další lži o Západní Evropě, dále Ukrajina. Už po několikáté ti Dvořáku píši, pište o RUSKU, o tamním bordelu. Totální zaostalost vesnic, nefunkční zdravotnictví, rozšiřující se nemoc HIV nejvíce ve světě, o rozkrádání majetku Putinem a jeho nejbližších. Myslím, že jako námět jsem toho napsal dost, co říkate dvořáku. Chápu, rusko je vaše modla, i kdyby vám pověsili fotra, tak na svém názoru jako starý stalinista nic nezměníte!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:55
   Zase jsi otevřel konzervu, a vyskočil na tebe Rus? A
   A zase ses pokakal. A zase to musíš sdělovat NR, kterou tolik nenávidíš. Ale tady to fakt nikoho nezajímá, moulo.

   Smazat
  2. 14:55...A oni toho o Rusku snad v ofiko médiích píšou málo!?!?!?
   Tak račte na Respekt,Reflex,sledujte Fištejna,Mitrofanova,Dvořáka na ČRo a vaše potřeba bude PŘEBOHATĚ saturována.
   Helanov

   Smazat
  3. Zajisté Rusko není modla.
   Ale každý kdo není úplně tupý chápe,že mají poněkud jinou startovací pozici než Západ.
   Západní postkoloniální mocnosti toho tolik nakradly,že žijí z podstaty ještě dneska.
   Akorát mají smolíka,že se jim to tam jen hemží byvšíma otrokama.
   Helanov

   Smazat
 12. Pražská kavárna a její akce : puč únor 1948,pražské jaro 1968 anormalizace,17 listopad předání moci,rozkradení republiky. Všechno se dělalo v Pražských ulicích,po několika dnech a týdnech to přišlo na venkov.
  Co máš teď za lubem pražská kavárno?

  OdpovědětSmazat
 13. 15:58
  Soustředění na nepřítele No 1 RF, otevřelo vrata, pro Čínskou infiltraci (UK....).

  OdpovědětSmazat
 14. 15:58
  Soustředění na nepřítele No 1 RF, otevřelo vrata, pro Čínskou infiltraci (UK....).

  OdpovědětSmazat
 15. 11:31
  Nevíte jak zareagoval rektor UK Zima ? Zatím je ticho
  po pěšině, nebo už jsme pod kobercem ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.