Reklama

neděle 24. listopadu 2019

Veteráni Islámského státu se na Ukrajině cítí už jako v ráji

Ivan David
24. 11. 2019 parlamentnilisty
Džihádista Al Bara Chichani přicestoval s falešným pasem. Dva roky si v poříčí Dněpru v poklidu žil, aniž by se o něj úřady staraly. Pentagon ho však označil za „ministra války Kalifátu“.


Jak vyplynulo ze zpráv v německém a francouzském tisku, hledají půdu pro svoji činnost na Ukrajině. Za zájmem o Ukrajinu mohou stát dlouhodobé strategické záměry. Podobně jistě není náhodou, že turečtí podnikatelé skupují pozemky v Bulharsku. Bylo by spíše překvapující, kdyby tak nečinili. Orgány Evropské unie jim v tomto postupu nijak nepřekážejí a naopak nadále podporují islámskou imigraci do Evropy, ačkoli důsledky v řadě západoevropských zemích jsou neutajitelné a k teroristickým akcím stačí malé skupinky dobře vycvičených a odhodlaných bojovníků.

Mrtvé duše ožívají, úřady zívají

Nedávné kyjevské zatčení jednoho z vůdců Islámského státu (IS), který byl už považován za mrtvého, klade otázky ohledně pozice Ukrajiny na poli terorismu. Podle článku v britských novinách The Independent se tato země stala jedním z bezpečných rájů džihádistů z IS po jejich odchodu ze Sýrie a Iráku. Až do svého zatčení 15. listopadu, po akci ve spolupráci se CIA a gruzínským ministerstvem vnitra, byl džihádista Al Bara Chichani, rodák z Gruzie a jeden z asistentů „Omara Čečena“, považován za mrtvého. Na ukrajinské území vstoupil v roce 2018 s falešným pasem. Pentagon ho označil za „ministra války Kalifátu“. Ve skutečnosti se ukazuje, že na Ukrajině skoro dva roky v poklidu žil, aniž by se o něj úřady staraly. Podle informací ukrajinských zpravodajských služeb SBU tento muž přistěhoval do Kyjeva, aby odtud pokračoval v koordinaci teroristických operací.

Když nevíte coby, svalte vše na Putina

AFP a Reuters přičítají vinu za znepokojivou situaci ruskému prezidentu Vladimíru Putinovi. Ten prý v Čečensku podporuje diktátora Ramzana Kadyrova, kterého ovšem jak francouzská, tak britská agentura představují jako islamistu podporujícího Islámský stát. Nevadí, že věc nemá logiku, důležité je, že média takové nesmyslné informace přebírají.  ZDE a ZDE.

38 komentářů :

 1. Teď nám vysvětlete amivlezdořiti proč na něj ten Putin neposlal zelený mužiky nebo mužiky v láptích s novičokem.

  OdpovědětSmazat
 2. Ukrajina byla vždy problém. A bude problém i pro Evropu a západ, který si jí uvázal kolem krku. Je to jako balvan který bude Evropu pomalu táhnout dolu. Rusové to vědí a znají to. Proto ji nechali Evropě a ta má problém. Po Majdanu, žádný pokrok v ničem. Světoznámý letecký průmysl vykraden. Něco zůstalo na východě a to má pod palce Doněcko a Luhansko. Prezidenta si zvolili komedianta a ten do problému zatáhl i Americký kongres a Trumpa. Buď zdráva Ukrajina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebýt škol, které jsme tam postavili a státních budov, tak dodnes tam neměli ani to. Naší občani, kteří tam přišli za cara baťušky vybudovali vesnice a když se vraceli zpět do vlasti, všechno tam nechali a dnes z toho zbylo jenom málo. To je Ukrajina a přitom tam maji tak úrodnou půdu, která by uživila půl světa a tu teď budou rozprodávat až jim nezbyde vůbec nic.

   Smazat
  2. Ukrajina byla vždycky problém - především sama pro sebe. Nestalo se v celé její historii, že by reálně zhodnotila, co si má sama se sebou počít, Chmelnickým počínaje. Tím reálně myslím to, že by sama sebe viděla raálně - na co má, na co ne, co si může dovolit atd.

   Smazat
  3. Jaroslav Bašta, politický konzultant a dřívější Jelcinův poradce podotýká, že Jelcin rozuměl nutnosti jmenovat svého následovníka. Jedná se o nutnost připravit nutné zdroje a mechanismy pro hladké převzetí moci a odpovědnosti ještě předtím, než je dokonce známo jméno následovníka. Podle Pavlovskyho však současný Kreml nic takového nečiní.

   To může mít pro Rusko fatální důsledky. Ruský systém moci je velmi personalizovaný. V čele je Putin a jeho úzký vnitřní kruh. Parlamentní možnosti jsou dosti omezené, je to Putin, kdo primárně rozhoduje. Slabá administrativa nedokáže se postarat o nutné úkoly bez toho, aby se nemusela ohlížet na to, co požaduje Kreml. Jedná se o neefektivní a velmi křehký systém založený na potřebě faktické vlády jednoho muže.


   Smazat
 3. A nebyl to důvod toho rozčílení se Sputnikem. "Sputnik" se
  ptal Procházkové na toho "čičaniho" jestli ji nefackuje a
  to ji hrozně vzalo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby ne, když ji Čičany před lety v Iráku nakazil kapavkou!

   Smazat
 4. Já bych na Ukrajinu vystěhoval havloidy. Ti by tam byli taky jako v ráji. Muselo by se to ale oplotit a hermeticky izolovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm, nejlíp sarkofág jako na Černobyl.

   Smazat
  2. 20:39 Naprosto skvělý nápad stejní fašouni a s džihádisty jedna ruka.

   Smazat
 5. A to se ještě neví, že Chichaniho na Ukrajině vykrmovala politická neziskovka Člověk v tísni!

  OdpovědětSmazat
 6. Tak nevím, je to pravda pane Davide ? :
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/52529968

  OdpovědětSmazat
 7. Chichaniho zachranoval dodavkami vseho mozneho a nemozneho mlaticka Ondracek, ktery na Ukrajinu jezdi pravidelne.

  OdpovědětSmazat
 8. Pokud ma byt byt v Evrope klid,

  tak jestli nestacila Africa 1, tak 2 a pak 3
  (neni mozne se tvarit, ze "vymizikovala" z mapy.

  Buhuzel, ostatni jsou kolonilni otazky a ostatne, od nas se pouze ocekava pomoc, rozdil od tech ... jinych.

  tak Africa 2:
  https://www.youtube.com/watch?v=UJqFgg-CmBo

  Nebo 3:
  https://www.youtube.com/watch?v=K7wSG-ZVAIc

  OdpovědětSmazat
 9. Ukrajina je stejný problém jako u nás bylo území kteté obývali němci. Ukrajina byla někdy Polská, někdy snad i Česká, je to prostě naprosto zem, kde kde jaký idiot může vyprovokovat válku. A v dnešní situaci je na to dobrý čas. Faktem je, že tento naprostý zmatek zavinil Gorbačev. A jen jemu můžeme děkovat za naprostou dehonestaci občanů dřívějšího RVHP.
  A za naprosté zhoroucení osvobozeneckého hnutí v celém světě.

  OdpovědětSmazat
 10. A mezidobi, velmi dulezite:

  https://www.youtube.com/watch?v=4wh9dPmjAnUA

  OdpovědětSmazat
 11. V Kyjevu má vyrůst největší mešita v zemi.
  Za peníze oligarchy Achmetova a Turecka.
  Útisk krymských Tatarů je oblíbená karta (nejen) ukrajinských nácků.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. @Helca

   Ty to nechapes, stejne jsou na gulas, napric UA, Kyiev - no samy sutr na opracovani.

   Ale to neznamena, ze tem, co zustali normalni, nesmime, navodit, druhy na odpis - kontininent???

   Ani nevime, kde jsme se k tomu nejak, z donuceni, ja nevim...

   Jsme u terminu (ja vam dam Mali, vy smradi:
   Afrika, alsepon jim pomoci, tak za sebe. Kdyz ne za Tebe...

   Vsem musime vratit jejich, ne nami, ukradene - domovy.

   Dekuji, po narocne jizde, nobody

   Smazat
  2. Neboj se o UA, no nejak se to opet komplikuje...
   Bud budou dodrzovat Minsk No.1, No.2, nebo....
   Litacka ve zrychlenem rizeni - garantovano.

   Ahoj.

   Smazat
  3. Proste tak. Doneck i Lungansk, stanetsya budushem Malorosii.

   Ponyatno? Dumayu, chto da.

   Smazat
  4. Je to tezko mluvit o obetech, mozna opet nejake budou, no RF se snazi to vse .... sublimovat a konkretne,

   To nezavisi od nas, snazime se, no vem potaz i cizi sily, ktere nesmi ohrozit, ani nemuzou - RF.

   Diky, nobody

   Smazat
 12. Televizní kanál Stalingrad : Majitelé Putina . . .

  https://noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opíráte se o nedůvěryhodné zdroje. Například veřejně velmi známý a "profláklý" vlastizdrádce Václav Havel, nesvéprávná figurka, která nemá k čemukoliv co říci. Ani Masaryk a Patočka nemohou pomoci i když nějaký pozitivní přínos se dá u nich najít, ale dělali i spoustu chyb. Posouzení jejich činnosti je na jiných nemohou soudit sami sebe to je blbost, zvlášť když jsou mrtví. Je na současných historicích posoudit dějiny v souladu s nejnovějšími znalostmi a poznatky. Jenže skuteční historici nejsou, jsou pouze "přepisovači" dějin.

   Dále v dnešní politice, každý slova používá svévolně a přidává jim svůj význam, který jim hodí do krámu. Kašle se na definici slov jako "vlastenectví","nacionalismus" ... navíc ta definice ani není pevně a správně stanovena. V politice jde o vytváření informačního pole, o to jak vyslovené vnímá dav a ne jak je to podle "pseudo vědců" Vašeho typu správně.

   Například zcela správný a žádoucí v lidské společnosti slovo "komunismus" je odvozeno od slova komunita (společnost) a příbuzné slovu komunikace(výměna informací, domluva obecně a ve společnosti). Teze komunismu každý podle svých schopností a každému podle jeho potřeb (chybí tam, že do těch potřeb nepatří parazitně degradační potřeby). Takže marxisté se převlékli za komunisty, aby zmátly dav a zabalili to zlo do něčeho dobrého (komunismus je k marxismu pouze přílepek nijak nepropojený s tvorbou marxistického koncentráku v ostatních částech Marxova díla). Takže ve skrze pozitivní "komunismus" je nyní vnímám davem negativně.

   Jediné na čem se lze shodnou jsou ověřená fakta. Vykladači již nejsou potřební, jsou potřeba učitelé, kteří naučí správně myslet a skládat fakta do mozaiky.

   Poznámka:
   Takových "prezentátorů" historie, bez ohledu na skutečné dějiny je všude dost a dost, zajděte si a povídejte si s Jakubem Jandou, určitě se v mnohém shodnete.

   Smazat
  2. Pane profesore, chci se účastnit vašeho semináře! Kde to bude a kdy, na jaké VŠ? Odpovězte pokud možno co nejdříve. Děkuji. M.R. P.S. Určitě bude takových jako já více a závazně se přihlásíme. Co je dobré pro Okamuru bude dobré i pro ostatní občany. Jsem důchodce a mám čas.

   Smazat
  3. I já rád přijedu, vždyť to nemusí být jen pro členy poslaneckého klubu okamurovců. Je to bezvadný nápad. Anonymní 5.46 pojďte také ať Vás prof. Stehlík vyvede z vaších bludů a omylů. Dr.Josef Sojka.

   Smazat
  4. Nevím, kolik je panu učiteli roků, ale vadí mně jeho představa, že to co učí, je přesvědčivé a pravdivé.Když se podívá do historie snadno zjistí, že historii vždy psali momentální vítězové a po nich další upravovali další. Tudíž jejich výklsdům se věřit nedá, protože jsou většinou závislí na financích a mocných.Na tom jsou stejně umělci, humanitní vzdělanci a další.Jedinou pravdu zná člověk, který ji vnímá v okamžiku svého bytí.

   Smazat
  5. To si cenzore pana profesora zachránil.Opravdu by mne zajímalo, zda by byl tak statečný a udělal někde veřejnou přednášku.Jistě by mu jeho vysoká škola vyšla vstříc a nějakou místnost na přednášku mu půjčila. Navíc jeho příspěvek byl pro normálně myslícího člověka zcela neškodný.

   Smazat
 14. Ukrainci jako zeme maji jeden zasadni problem
  Nejsou zadny homgeni narod ale deli se podle identity a jazyka..??
  Nejvetsi monstra jsou z okoli Halice
  Donbas a Odessa jsou ruskojazycne a v oblasti ziji dlouha staleti
  On i Kiev teoreticky dal zaklad moderni ruske statnosti
  Kievska rus...
  Ukraina je spletenec ruznych narodnosti a etnik kteri se nikdy na usporadani nemuzou dohodnout
  Madari Rumuni Rusini Polaci a samozrejme Rusove
  Ukraina je pretopeny kotel ktery brzy exploduje..
  Jeste bych pripomel ze na ukraine zije stale spousta ceskych krajanu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na rozdíl od "syrských sirotků" se naši "ukrajinští" krajané nemohou repatriovat anebo jen s velkými obtížemi.
   Jejich případný návrat totiž nepřináší ten politický a propagandistický kapitál, o který zdejší dobroseři stojí a o který usilují, a hlavně(!), nepřináší money ze štědrých sörösovských fondů k podpoře imigrace těch barevnějších, zejména těch, co jim jejich slunce svítí nad Mekkou a Medinou.
   Tím pádem jsou jacísi Volyňáci hluboko pod jejich rozlišovací úrovní. Vlastně, jakoby ani nebyli.

   Smazat
 15. Od dob kyjevského majdanu (zafinancovaného - jak jinak? - přes US Nulandovou), tedy od doby, co se z Ukrajiny stal US vazal, nemusí britský The Independent vůbec tápat, natož klást přihlouplé otázky ohledně pozice Ukrajiny na poli terorismu!
  Tím, že si banderistán zvolil proUS orientaci, stal se jedním z teroristických států, což zanedlouho poté potvrdil i svým státním terorismem vůči svým východoukrajinským občanům cynicky zvaným antiteroristickou či karatelskou operací, jakož i sestřelením civilního letounu na lince MH17 ...
  Péče o džihádisty a jejich ochrana jsou již jen nechutným plodem toho směřování.

  OdpovědětSmazat
 16. Pane David a pane Blažko.
  Můžete vysvětlit své hlasování v EP ohledně viníků 2. sv. války? Poslankyně Konečná jediná hlasovala proti usnesení. Je-li toto pravdivé, pak již njste důvěryhodní a to je velká škoda!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Dobrý den, pane Okamuro,

  s neskrývanými obavami v kombinaci s narůstajícím údivem sleduji množství odkazů na historické události, procesy a osobnosti, které Vy a Vaše hnutí používá ve veřejném prostoru.
  Nemohu se zbavit domu, že se jedná o fatální nedostatek zcela základních znalostí, a to zejména z moderních dějin, které bohužel způsobují, že se daná prohlášení, proklamace, příklady a přirovnání zcela míjejí s historickou skutečností.
  Považuji proto za svoji profesní povinnost podat Vám pomocnou ruku, aby se Vaše politické proklamace nezakládaly na zjevných nesmyslech, nepravdách či účelově poupravených tvrzeních.

  Nabízím Vám osobně a Vašemu poslaneckému klubu ZDARMA semestrální (míněno půlroční) kurz soudobých dějin, který by obsahoval cca 10 seminářů se základními tématy, jež se objevují v argumentaci Vaší politické strany.
  Zaměřili bychom se nejdříve na vysvětlení některých základních pojmů (např. nacionalismus, vlastenectví, národ, diktatura, totalita, demokracie), přešli bychom k některým frekventovaným historickým událostem a obdobím, jež si v argumentaci aktuálně oblibujete (např. koncentrační tábor, Třetí říše), vše doplněno základními myšlenkami T. G. Masaryka, Jana Patočky či Václava Havla.

  Součástí kurzu by byl také seznam doporučené literatury, část z ní bude pro potřeby názornosti i charakteru komiksové tvorby (pro začátečníky „Obrázky z českých dějin a pověstí, pro pokročilé např. „Ještě jsme ve válce“).

  Věřte mi, že jakkoliv daná nabídka může vypadat mírně absurdně (nedávající smysl), jsem hluboce přesvědčen o smysluplnosti vzdělání, zejména v moderních trendech vzdělávání celoživotního.

  S pozdravem a s důvěrou v sílu vzdělání a řečeno s Komenským v „cestu světla“.

  doc. PhDr. Michal Stehlík, Ph.D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nedá pokoj a nedá.Taky to máme doma, učitelka ZŠ chytrá jak opice,sebevědomá, že ji musí poslouchat žáci. Načež si myslí, že je tudíž nejchytřejší i v ostatních oborech a taky chce poučovat.Zamyslete se PhD.

   Smazat
  2. Pane docente, kde by se ty semináře konaly? Rád se též zúčastním, Nebo jen ohlupujete? V jakém oboru jste vzdělaný. Bez urážky ale připomínáte mi lektora VUMLu. Rozšiřte svou nabídku pro širokou veřejnost.Nebuďte skromný! Dr.Sojka - sklářský specialista

   Smazat
  3. Pane docente čekám na vaši odpověď.Rád se zúčastním vašich seminářů tak udejte alespoň kde učíte, nebo vás budu považovat za lháře a sebestředného kecala. Rád bych s vámi osobně sešel a podiskutoval. Vždyť se tu nabízíte! Dr.Sojka

   Smazat
 18. 0:51 O tvoji hisTorii, Stehlíku, nemáme žádný zájem, už jste se vašima chazarskejma cancama dost naotravovali mysl árijské Rasy! Přijde den kdy nejen tebe, ale i všechny tvé pasáky, tedy ty kterým chlupy z podpaží rašej na makovicích, seznámíme s tuto kadeřnicí Ančou! - https://www.youtube.com/watch?v=32_labDTeTM

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.