Reklama

čtvrtek 28. listopadu 2019

Vlastní hovno by… Šéf poslanců SPD se fakt naštval, pak vstal a popsal chování Pavla Novotného. Tady a teď

Poslanec Radim Fiala - SPD
28. 11. 2019 ParlamentníListy
Pomník vlasovcům v katastru řízeném „extrémním starostou“ Pavlem Novotným nabírá rozměry mezinárodní aféry. Starosta městské částí Praha-Řeporyje napsal v této záležitosti dopis Vladimiru Putinovi, ve kterém prezidentovi Ruské federace prostě sděluje, že se s ním o věci nemíní bavit. A mezinárodní iniciativa městské části už zaujala i nejvyšší politiku. K hojně skloňovanému tématu se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil rovněž šéf poslanců SPD Radim Fiala.

„Starosta Řeporyjí Novotný píše urážlivý dopis prezidentu Putinovi a chce postavit pomník vlasovcům. Pan Novotný má vše prokalkulováno. Potřebuje se zviditelnit, a tak si vybral téma, které je politicky a mediálně atraktivní. Musíme být protiruští, jinak ohrožujeme pořádek v EU. Pan starosta nasadil tvrdou notu a samozřejmě doufá v politickou kariéru. Musíme být proti Číně a proti Rusku. To je politický požadavek, kterému se dnes tleská. Za pár let budeme s politickou diplomacií pana Novotného obchodovat jak s Čínou, tak s Ruskem pouze přes Německo. Za politickou válku s Ruskem a Čínou zaplatíme. Doufám, že jen penězi,“ konstatuje místopředseda SPD Radim Fiala.

Pokud by se prý to zvrtlo, a to není vyloučené, neboť v každém století se Evropa vydá hledat v Rusku válečné štěstí, „tak doufám, že pan starosta bude aktivní a objeví se v prvních řadách nového Drang nach Osten společně s těmi, kteří mu tleskají. V květnu v Praze vlasovci hledali alibi. To je vše! Když ho nenašli, odtáhli,“ neskrývá dále Fiala své rozhořčení.

Co přesně ovšem vyvolalo bouřlivé reakce? ... ... ... (celý text najdete zde)22 komentářů :

 1. Stavět někomu pomník za pár hodin boje proti Hitlerovi po létech vlastizrady je na palici. Starosta je státní zaměstnanec a stát by tudíž měl mít, mimo jiné, možnost zjistit, jestli je psychicky v pořádku. U pana Novotného o tom lze s úspěchem pochybovat už jenom kvůli úrovni jeho písemného projevu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Starosta není státní zaměstnanec, ale volený zástupce. Jestli je starosta Řeporyj v pořádku či není by měli zjistit především voliči z Řeporyj. Jsou-li všichni stejní jako Starosta, pak jim není pomoci. A nám bohužel také ne. Doporučuji řidičům, kteří v nočních hodinách budou projíždět Řeporyjemi, aby nahlas houkali. Snad se aspoň někteří Řeporyjští probudí a toho arogantního hlupáka starostu už volit nebudou. A státním úřadům doporučuji krátit obci Řeporyje finance, dokud tam na radnici bude to tlusté hloupoučké a provokující jelítko.

   Smazat
  2. 11:02 Předpokládám, že tohoto voleného zástupce platí stát a ten by měl garantovat, že vystupování tohoto příjemce jeho peněz bude v souladu s pravidly slušného chování. Nehledě na zcela zjevné hanobení národa, rasy a pod..

   Smazat
  3. To hovado používá hlavičkový papír se znakem Řeporyje kde je i státní znak?

   Smazat
  4. Ja se porad divim, jak se to nenavistne jelito mohlo dostat na pozici starostu.
   Nonstop adresne a agresivne urazel kazdeho kolem sebe, kopal rucickami, nozickami, slovami vsim.
   Na jeho vypady musi tedy mit clovek, zaludek.

   Neznam ho osobne, nastesti, nekdy premyslim, zda neni superobri provokater. Ale i kdyby byl, do role voleneho zastupce, za ta slova, nepatri.

   Na tento rozbor nemam cas, ani zaludek.

   Smazat
  5. A konkretne, k tomu pomniku Vlasovcu:

   Bud mu docista preplo, nebo pouze ceka na reakce.
   Nekolikrat jsem si vsiml, ze za jeho kroky byla skryta provokace, pote cekal pouze na reakce.

   Smazat
  6. Uvědomte si, že starosta Řeporyj Novotný je "výkladní skříní" dnešní fialové ODS. Předseda tam jezdí se starostou na pivo. Úžasné, kam ta strana spadla.

   Smazat
  7. Hospodářské škody způsobené starostou Novotným bychom měli naúčtovat všem dospělým voličům v Řeporyjích, kteří volili dnešní zastupitelskou koalici, která si dala do čela Novotného, a také bychom to měli naúčtovat těm, kteří k volbám nešli. Jmenovaní jsou viníky a měli by nám škody vzniklé ztrátu obchodu s Ruskem kompenzovat.

   Smazat
 2. Pan Fiala by se neměl duševními pohyby chorého bulvárníka vůbec zaobírat...Jediný klad té truchlivé existence je v tom,že ubírá hlasy ODSce...Dobře jí tak.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, zaobírat by se tím konečně měli přinejmenším všichni, kteří zodpovídají za zahraniční politiku této země. Ten imbecil svým pácháním škod totiž dalece překračuje hranice územního celku, který mu byl jinými imbecily lehkovážně svěřen do správy.
   Pan Fiala má pravdu, kromě mezinárodní ostudy a ponížení naší země je možné, že kvůli imbecilitě Novotného a pár dalších blbců, budeme odkázáni na obchod s některými státy pouze přes prostředníka, jako bychom byli prašiví.

   Smazat
  2. 9:20... Pevně věřím že si Rusové zjistěj co je to hen ten bulvárník zač...Že je to chudák,který se neumí jinak zviditelnit než nechutnými provokacemi.
   Helanov

   Smazat
 3. Jakpak to asi má pan starosta s tím haněním národa, rasy a pod.,že by Policie měla na tento případ odlišnou optiku??.

  OdpovědětSmazat
 4. Jo už to odnesl na ambasádu RF proč se nic neděje a z vlády nezakročí ten hlupák nemá co kecat do zahraniční politiky.

  OdpovědětSmazat
 5. Jak byl jeho tatínek hrobařem humoru, tak je mladej hrobařem ODS. Nic proti tomu. Když si ho tam strana toho kapouna Fialy nechává na ozdobu, aspoň víme, s kým máme "tu čest".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potěšil by mne opozičník, který by na veřejnosti, neljlépe před kamerou TV, metnul bílou rukavičku do tváře pana starosty Novotného, bezeslov a vulgarit. To by byl podle mne signál nové epochy slušnosti a korektnosti.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. To je takový hlupák,že se snad k němu ani nedá vyjadřovat!

  OdpovědětSmazat
 8. No a když jim Rusové neumožní přelet do Kazaně, tak koukají jako puci. O spolupráci s národem, který potencionálního obchodního partnera několikrát do roka zcela zbytečně uráží nemůže mít nikdo soudný zájem. Navíc ještě formou státní neziskovky typu Novotný.

  OdpovědětSmazat
 9. Bývaly časy, kdy bylo porušování zákonů trestné. A zákon zakazující propagaci fašismu ještě dobroserové zrušit nestačili.
  Čím to, že nikdo nevláčí po soudech Zadolárka, Petříčka, knížete,... a samozřejmě Novotného? Jedni vyjadřují podporu Kyjevským "demokratům", pochudujících se zdviženými pravicemi a portréty mezinárodně uznaného, válečného zločince Bandery, spolu se znaky divize SS. Druzí, jako třeba Novotný, chtějí zase jiným zločincům stavět pomníky.
  Jestli tohle není propagace fašismu, tak co jiného by jí mělo být?
  Soudy evidentně pracují pouze pro někoho. A pan Fiala by měl interpelovat ministryni spravedlnosti, v čem se stala chyba.

  OdpovědětSmazat
 10. Hraje si na Žirinovského, ale ten je zkušený excentrický intelektuál s poměrně silnou podporou ruského šovinismu. Tenhle se chová jako rozmazlený fracek, co se pokouší vystrčením holého zadku vytlouct politický kapitál. Jak je vidět, na politologa prof.Fialu to stačí a zabírá.

  OdpovědětSmazat
 11. Celý svět má upřeny zraky na Řeooryje a Kazaň, hlavní ohniska současné studené války.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.