Reklama

neděle 17. listopadu 2019

Za čí prachy je Hlídací pes nezávislý

17. 11. 2019     Parlamentní listy (silně kráceno)
V rozhovoru Jany Bobošíkové a Xavera Veselého Xaver řekl, že nečekal, že se stane terčem médií a lidí, když začne zkoumat pozadí HlídacíhoPsa.org, a řekne pravdu o ČT. Prý se mu o tomto tématu těžko mluví, jednak z tohoto důvodu a také proto, že připravuje samostatné video pro svůj kanál na YouTube. Ale přesto odhalil, že Ústav nezávislé žurnalistiky, jehož je HlídacíPes.org projektem, sponzoruje Nadační fond českých průmyslníků a Nadační fond nezávislé žurnalistiky. V roce 2017 z těchto fondů prý šlo více než 3 miliony korun.


Existence HlídacíhoPsa.org jako soukromého média prý Xaverovi nevadí, ale dle něho se jedná o spojené nádoby. „HlídacíPes.org je jenom propojka mezi spojenými nádobami. Jakýmsi byznys sektorem a médiem veřejné služby, v tomto případě Českou televizí.“

Jana Bobošíková pak jako ukázku z fondu průmyslníků jmenovala společnost NOEN a. s., která údajně sponzorovala i hnutí ANO. A členové Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky zase dle jejích informací sponzorovali více než milionem korun kampaň Jiřího Drahoše. Xaver mínil, že se jedná o typický případ dělání se lepším, protože sponzorovat zároveň politického kandidáta a nezávislou žurnalistiku je podle něj protimluv. „Nejde o nic jiného než o peníze a o vliv. Je důležité to říct. Nevadilo by to, kdyby to byl klasický podnikatelský projekt, někdo by se přihlásil, že jim dává peníze, zadal si tam reklamu, a ten server by žil, fond a celá ta parta okolo. Pánové by měli výplatu. Horší je, že dostáváme někdy po kapkách, někdy podprahově a někdy naprosto natvrdo školení, co je a není správně. A nejvíc ze všeho mi vadí, že oni lžou a manipulují.“


To, že ústav sponzorují lidé, kteří sponzorují ANO a Drahoše podle něj není nic mimořádného, jen by to lidé měli vědět. Ale vadí mu, že se ke konečnému čtenáři dostanou „zmanipulovaná informace svrchu až dolů“. Veselý poznamenal, že rozhovor s premiérem projednávala RRTV a došla k názoru, že nebyl porušen ani kodex, ani zákon. A kopl si do HlídacíhoPsa.org, že si z rozhodnutí vyzobl jednu část, podle které Xaver rozhovor nezvládl, kterou použil do titulku. A že se tedy jednalo o manipulaci. Z celé akce prý tuší zadání.

Podpořte HlídacíPes.org. Karel Janeček znásobí váš dar…  ZDE

34 komentářů :

 1. To je ten vořech ze zahradní kolonie ?

  OdpovědětSmazat
 2. Žurnalistika ve veřejném zájmu? Už podle toho, že to občas cituje ČT, je zřejmé, že tam bude hlavně jiný zájem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednonohý táta Zilvara z chudobince (válečný invalida) byl také VEŘEJNÝ POSLUHA. Za to, že směl bydlet v chudobinci (s celou rodinou) musel být na stanoveném místě k dispozici KAŽDÉMU, kdo ho požádal... za úředně stanovenou taxu; ovšem tuzéry nebyly zakázány.
   "Nezávislí" novináři jsou nezávislí pouze v tom případě, že mají na svém vlastním ostrově soukromý, výnosný zlatý důl... - neznám takového!
   Novinář je na tom stejně, jako komediant. Píše tak a to, hraje takové role a tak, co/jak si přeje jeho živitel. Lopatou s ukrajinskými emigranty a gastarbeitery se přeci ohánět nechce... To by pochopil i ten "nezávislý" Hlídací Pes - který údajně nežere, nepije, neprší na něj, není mu zima... ani divoký králík není nezávislý... musí vycházet s tou rezavou hubou z liščí nory... aby nedostal demokratické pozvání na večeři (prý se velmi obtížně odmítá - lišák odmítnutí trestá sežráním)...

   Smazat
 3. Ale dává do smysl. Babiš a jeho ANO, jeho vlasně lití peněz do pochybných nezisovek, jeho nechávání se máchat ve špíně, která vlasně není špínou a tím odvádět pozornost od vlastních úmyslů. Dle mého názoru, je Babiš neuspěšnějším manipulátorem od r. 1989. Krade s velkou grácií. A to mu ti ostatní idioti (takzvaných tradičních stran (ODS tradice od cca 1989, ostatní TOP, Starostové, Piráti- no prostě celý debil blok nemůžou skousnout. Jediní kteří opravdu zhodnocují ANO tedy strana která je v parlamentu JSOU SPD. Ostatní buď spolupracují nebo nepříčetně řvou.A nová strana mladého Klause je jen pokus o restart strany, která vyprodala republiku.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže ten xindl, kterej rozkradl a rozfofroval majetek státu, rozkradl státní zlatý poklad, prodal i vodu, nahrabali si miliony a miliardy, a teď mají dost na to, aby podporovali přiblblé celebrity a další ksindl, a nikdy se toho už nezbavíme, to vám 18.45 nevadí. Ale Babiš jo. Patříte do stáda diskuzní havěti z novinek? Tam nic jiného než nadávky Babišovi, na diskuzích není.

   Smazat
  2. Je to můj názor. Vy máte jiný. Dudocnost ukáže, kdo mněl pravdu. Ale to se už asi já nedovím a vy pokud jo spáčete nad svým rozhodnutím.
   Václav

   Smazat
  3. Václave Jestli bude Trikolora dělat to co slibuje bude to další vlastenecká strana. A to potřebuje tato zem jako sůl.

   Smazat
  4. 23:38 Žádná partaj nedělá to, co slibuje dělat.

   Smazat
  5. Neudela to je pravda ale i snaha se da ocenit a kdyz uz by nemelo byt lepe tak alespon at neni hur
   Ja dokazu ocenit i snahu

   Smazat
  6. 6.07 Trikolora je prostě "neposkvrněná" následnice a odnož tatínkovy ODSky. Rádi vám to samé udělají na pohled jinak... vždycky si někdo pomůže, jiný ztratí. Po 48. dostali i pracující v soukromém sektoru penze, manželky i celoživotně v domácnosti dostaly doživotní penze po zesnulých manželech... (srovnejte dnešní stav), všichni dostali bezplatné zdravotnictví a školství všech stupňů, prastrýci kulakovi sebrali grunt, ZAKÁZALI MU PRÁCI V ZEMĚDĚLSTVÍ (dřinu) a poslali ho na přeškolení na truhláře na Vojnu (až do aminy presidenta Novotného v 1960 - v 1968 byl spoluzakladatelem K-231) penzi samozřejmě měl, lékaře, zubaře, nemocnici - zdarma jako ostatní...

   Smazat
 4. Co to znamená údajně sponzorovala ANO a kolik jim údajně poslali? Kdo si to údajně vymyslel, zdroj který nechce být údajně jmenován?

  OdpovědětSmazat
 5. Vy toho naděláte. BYl jsem v Praze, svezl jsem se s objednaným dálkovým autobusem, jízdé bylo dobrovolné, tak za cestu tam a zpět jsem hodil dvacku, přijeli jsme kolem deváté, prohlídl jsem si Prahu, zašel do mekáče, ukázal se na Letné, abych měl čárku a vypadl jsem opět do Prahy a ve 20 hodin byl odjezd z hlavního tak jsem tam přišel a večer před 22 jsem byl doma. Hezký výlet. Příště jedu znovu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych si od Soroše a Bakaly nenechal nic zaplatit, připadal bych si jako šmejd. Pravda, "vynáší to" a to se vyplatí. V souvislosti s tím mě napadá, proč by šmejdi měli mít vlastní stát!?

   Smazat
  2. :-)At zije 1.maj!

   Smazat
  3. ten kdo tohle říká a píše opravdu je asi podezřelý.
   Můžete to dokázat na nějakých případech kdy jsme se zřekl /a větší částky než jeden milion?

   Smazat
  4. Víte, kdyby jste si šel zakoupit za slevu 50% do mekáce housku tak bych to bral. prostě bezdomovec proč ne? Ale dělat blce pro odpůrce demokracie
   no to vám a asi ještě tak 30% nic neříká. Nic proti tomu. těšte se na "lepší časy".   Smazat
 6. Xaver objevuje to, co střízlivě uvažující a dění vnímající člověk ví už roky. Lze jen pogratulovat.

  OdpovědětSmazat
 7. 19:22 na charitu taky dává pan president Zeman, kdyby to náhodou někdo nevěděl. Prostě činy a ne jenom kecy jako Hovňousek. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale pan presiden to dává ne na neurčitou organizaci. A to jste zapomněl podotkout rudý dědečku. Každý idiot dává peníze a neví kam.
   Václav

   Smazat
  2. Já třeba taky dávám peníze charitu a vím úplně přesně, na co jdou.

   Smazat
 8. SEZNAM.CZ! NOVINKY A STREAM.CZ BYLY ODKOUPENY AMERICKOU FIRMOU TIGER HOLDING FOUR, KTERÁ PATŘÍ SOROSOVI ZA 1,7 MLD.KORUN.

  OFICIALNÍMI VLASTNÍKY CZECH MEDIA INVEST, KAM PATŘÍ I BLESK, JSOU DVĚ SPOLEČNOSTI, HOLANDSKÁ GRUENBERG INVESTMENT B.V A BRITSKÁ INTERSCOPE LIMITED, KTERÉ VLASTNÍ TAKÉ SOROS.

  TAK UŽ SVÍTÁ?! UŽ CHÁPETE KDO VÁS KRMÍ INFORMACEMI KDO,
  KDY, S KÝM, KDE A ZA KOLIK!

  OdpovědětSmazat
 9. Díky, ale to už se ví. Teď je řada na nás, jak dalece jsme prodejní my.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je otazka..
   Jsou cesi prodejni nebo ne..
   Klidek ne vic jak jine narody pouze na to jde kazdy narod malinko jinou cestou

   Smazat
  2. 6:46
   Asi jo,budete mít pravdu. Jen je průßer,jestli naše věrchušky mají nadstasndardní trhovecké nadání.

   Smazat
 10. Celá debata o nezávislosti je nesmyslná. Nezávislost je velice křehká a v kapitalismu, kde hybnou silou všeho jsou peníze, je to jen vyprázdněný pojem stejně jako demokracie.
  Může eventuelně vzniknout něco nezávislého, snad působením idealistů, ale jakmile o tom začne být slyšet, jakmile to získá aspoň trochu vliv, stane se nezávislost ohrožená a spíše dříve než později podlehne.

  OdpovědětSmazat
 11. Ten čokl zdrhnul honolulinovi. Honík mu nedal ani kousek svačiny co dostávají chudí (i duchem) v emerice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Smazat
  2. 19:09 Vem si bryndáček, máš poprskanou celou košili, slintale. V.J.H.

   Smazat
  3. oprava: slintale 17:30, samozřejmě ... naopak Jeho Vysokoblahorodí v 19:09 bych touto cestou rád projevil neskonalý vděk za objasnění úlohy, jakou v boji Bílé rasy sehrál a ještě bohdá sehraje Mr. Honolulu!

   Smazat
 12. Byl jsem na Letné také, ale nikoliv proti Babišovi, ale na jeho podporu. Nemohl jsem to moc dávat najevo, ale zjistil jsem, že kolem mně bylo víc "utajených" Babišových příznivců. A těch dětí co tam bylo. Ale děti tam byli kvůli cukrové vatě a pod sladkominám. Oni chlívakaři si myslí, že masa lidí na Letné je jednolitá banda proti Babišovi. Kdepak, Babiše si nedáme. Pozitivně hodnotíme i to, že Babiš byl za socialismu spolupracovníkem StB, a nikoliv CIA a bojoval za zájmy ČR nikoliv ve prospěch zrádcovských havloidů, kteří prodali republiku za jidášský groš. USA prostřednictvím CIA jde o zahubení "komunismu" neboť to je největší strašidlo pro jejich měšce.

  OdpovědětSmazat
 13. Doufám, že po tomto soustředěném útoku opět narostou Andymu preference. Najust všem Kalousům.

  OdpovědětSmazat
 14. Ustav nezávislé žurnalistiky bouda kdesi v zahrádkářské kolonii,která navíc není jeho. A HLídací pec jsou jedna osoba. A to máme věřit České Televizi????

  OdpovědětSmazat
 15. Tenhle článek o Hlídacím psu je jen takových zašmodrchaných pár vět, ze kterých ta podstata není moc jasná. Zajímavější je obchodní rejstřík.
  Hledal jsem si ty vztahy před pár týdny, takže už nevím, jestli si to pamatuju přesně...
  Myslím, že člověk, co (spolu)zakládal ČT24, je šéfem statuárního orgánu Ústavu nezávislé žurnalistiky, který financuje a úkoluje Hlídacího psa, který vyrábí zprávy, které přebírá ČT24 (hezky uzavřený kruh).
  Finance plynou z Nadačního fondu českých průmyslníků, což jsou cca 4 podnikatelé (o kterých jste asi nikdy neslyšeli), každý z jiného konce republiky, kteří lijí peníze neznámého původu do Ústavu nezávislé žurnalistiky, který je přelévá do Hlídacího psa. Ten ústav má 1 šéfa statutárního orgánu a cca 1 či 2 členy toho orgánu. Ústav sídlí v posledním rodinném domku na okraji zahradní čtvrti u obce Líšnice (to je přes dobříšskou dálnici proti obci Řitka). Vypadá to, že v té kolonii sídlí asi proto, aby byl zcela nezávislý na pražském žurnalistickém prostředí ;-)
  Hlavně ale stojí za přečtení jeho poslední výroční zpráva v obch. rejstříku. Tak to se pobavíte...
  Inu, kdo umí, ten umí. A pánové a dámy mají úžasný byznys z toho, že hlídací pes u jejich zahrady vyrábí na zakázku "zprávy" (tedy spíš kompromat) pro veřejnoprávní ČT. A nezávislé je to celé opravdu, ale opravdu jen a pouze tím názvem...
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, ještě mi z toho tehdy vyplynula taková zajímavá hypotéza (ale opravdu jen hypotéza):
   Připadá mi, že naše "veřejnoprávní" média si účelově vytvořila dvě zdrojová "média", která svou vlastní mediální propagandou a propagací obdařila zdáním "nezávislosti" a "serióznosti", ze kterých pak přebírají účelově vytvořené zprávy.
   Jsou to "Deník N" a "Hlídací pes".
   Do Deníku N se pak nalévají "úniky" (tedy účelově uvolněné informace) ze spisů justice a policie,
   do Hlídacího psa se dávají podklady a úkoly k vytváření účelových "kauz" a "kompromatu".
   K této domněnce mě vede mj. i to, že naše "veřejnoprávní" média už téměř vůbec necitují ČTK ani jiné tradiční a reálně existující agentury, které vytvářejí zprávy na základě ověřených faktů, ale citují převážně tyto účelově vytvoření "virtuální" agentury.
   Jo, ještě mě napadá, že k těmto "virtuálním" agenturám - informačním zdrojům "veřejnoprávních" médií možná patří ještě "agentura" paní Sabiny Slonkové, která pro ně zase vyrábí "investigativní" (fake)zpravodajství a jež dle rejstříku sídlí (na adrese jejího bydliště?) v nenápadném, malém domě v Holešovicích.
   No, nevím nevím, jak je to s tou seriózností, objektivností a vyvážeností našich "veřejnoprávních" médií, pokud vytvářejí zpravodajství na základě zakázkových produktů těchto účelově vytvořených "virtuálních" agentur...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.