Reklama

sobota 16. listopadu 2019

Zamyšlení se nad způsobem, jakým mainstream „informuje“ obyvatelstvo

Honza999 
16. 11. 2019 Outsidermedia
Na webu Aktualne.cz jsem dnes (14. 11. 2019) narazil na článek s názvem Vyšetřovatelé pádu MH17 vydali nové dokumenty, odhalují vztahy separatistů a Moskvy. Po jeho přečtení mi začal v hlavě vrtat červíček pochybností o pravdivosti informací v něm obsažených.


Zarazilo mne tam jedno tvrzení. A to, že raketa BUK použitá při sestřelení letadla nad Ukrajinou patřila do výzbroje 53. protiletadlové brigády v Kursku. Říkal jsem si – jak to mohou vyšetřovatelé vědět? Ruská armáda snad zveřejňuje sériová čísla jednotlivých raket a zveřejňuje údaje o tom, u kterého útvaru se ta která raketa nachází?

Někde dříve jsem se dočetl, že tato informace se nacházela ve vojenských archívech. Pro upřesnění – v ukrajinských vojenských archívech, jak jinak by ukrajinské státní orgány tuto informaci o vybavení 53. brigády mohly získat,že… A že se v těchto archívech tato informace nacházela proto, že 53. protiletadlová brigáda byla před rozpadem SSSR dislokována na území Ukrajiny. A domnívám se, že tato informace o dislokaci této vojenské jednotky na Ukrajině byla pravdivá, protože jinak by o ní v ukrajinských vojenských archívech nemohla být žádná zmínka – proč by ukrajinské vojenské archívy měly obsahovat informace o vojenské jednotce u Kurska, včetně detailů o sériových číslech zbraní, kterými disponovala.

Když se SSSR rozpadl, došlo pochopitelně pak také k reorganizaci armádních jednotek. 53. protiletadlová brigáda na území Ukrajiny prostě byla zrušena. A co vám nikdo neřekne, její výzbroj zůstala na území Ukrajiny. Je logické, aby Rusko z území Ukarajiny stahovalo zastaralé konvenční zbraně (protože model rakety BUK použitý při sestřelení letadla byl již v době rozpadu SSSR zastaralý) – a přitom tam ponechalo zbraně jaderné, které pak z Ukrajiny byly horkotěžko získávány za použití dalších mnohonárodních jednání? Brigáda prostě byla zrušena, osazenstvo – nepochybně smíšené rusko-ukrajinské – bylo rozpuštěno a dislokováno v nových jednotkách v nově vzniklých státech. Pro ruskou část posádky pak po doplnění stavů v Rusku byla nově zformována „nová“ 53. protiletadlová brigáda v Kursku a byla nově vyzbrojena modernějšími raketami BUK.

Inkriminovaná raketa BUK tedy nepochybně zůstala – stejně jako další desítky tisíc kusů techniky (rakety, tanky, munice, pěchotní zbraně i další armádní materiál) bývalé Rudé Armády – na Ukrajině. Není mi známo, že by si Ukrajina po svém osamostatnění stěžovala, že ji Rusko odzbrojilo a ponechalo bezbrannou.

Podle mého názoru je tvrzení o příslušnosti rakety k 53. protiletadlové brigádě ruské armády u Kurska hrubou dezinformací. V ukrajinských vojenských archívech se nepochybně nacházejí i informace o tom, jak bylo po rozpadu SSSR s onou raketou naloženo, ale kupodivu se tuto informaci nikomu „nepodařilo najít“.


51 komentářů :

 1. Jsou to prolhaní demokratičtí hajzlové. Staví armádu z blců proti Rusku a celý "problém" se dá vyjádřit ve dvou větách.

  OdpovědětSmazat
 2. Takhle je to se vsim...Kdyz jste "stoura" vetsinou zjistite,ze nas krmi hloupostmi

  OdpovědětSmazat
 3. ale kupodivu se tuto informaci nikomu „nepodařilo najít

  Tak to je klasický příklad. Jindy stačí "jen" neuvést chronologicky data a senzace je na světě! Na to platí jen logika a vědomosti. Bohužel i u nás "jde" školství s dobou. A pak tomu za dvacet let budou věřit jako faktu.

  OdpovědětSmazat
 4. Teď před několika hodinami jsem na webu https://pandoraopen.ru/2019-11-16/radio-svoboda-ubilo-svoj-opros-pro-stalinskie-repressii/ narazil na tento článek. Doporučuji. Kdy neumí rusky - stručně. Rádio Svoboda při příležitosti svých 65 let, vyhlásilo na svém twitteru prosbu o vylíčení, jak se stalinské represe dotkly jejich rodiny. Diskutující donutili rádio zablokovat (zabanovat) diskusi, protože se tomu začali jednoduše vysmívat.
  Jenom narychlo na ukázku:

  V roce 1937 přijel můj děda na základě udání do jednoho bytu, ale tam seděla skupina nepřátel lidu, kteří byli v dobrém vztahu s NKVD, to je že psali denně 10-20 udání. Jak se později vyjasnilo, právě tato skupina se později změnila na Rádio Svoboda.

  Můj děd byl důvěrníkem Stalina. V třicátých letech vedl jeden oddíl NKVD. A tak mu pak jednou poručili vytvořit na Ukrajině (USSR) hladomor. Děda odmítl a vykřikl: "Sláva Ukrajině!", za což odseděl 150 let. Po tomto děda už nikdy nesympatizoval s Ukrajinou.

  Děda a babička pracovali za 200 rublů za den. Ze tří traktorů dávali dohromady jeden, aby na jaře se mohlo pracovat aspoň s jedním. Při tom si brumlali - "jaké jaderné rakety" jakýpak "skok". Traktor napsal udání a všechny Stalin zastřelil laserovou zbraní.

  No, ale je tu jedno nebezpečí, že za pár let to třeba v ČT vydají za pravdu a jejich věrní diváci tomu budou věřit! Co očekávalo rádio není si těžko představit ...

  OdpovědětSmazat
 5. V každém případě velice zajímavé a na to se těším bude, až Rusové otevřou archívy. Někde jsem četl že naši mamelukové po sametovém pšouku chtěli po Rusku aby jim otevřeli archívy. Ti je samozřejmě poslali do pr. tedy zpátky do Prahy. Oni moc dobře vědí jaké vzácné údaje tam mají a že se budou hodit. Ti naši mamelukové co do archívů v Rusku chtěli, to taky moc dobře vědí... Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dědo, jdi si lehnout. Zítra tě čeká těžká šichta. Bude 17. listopadu, 30 výročí vašeho neslavného konce. Však víš.

   Smazat
  2. Vidim, ze se holandsti "koumaci" dale snazi. Jestli pak se nekdy dovime, co nasli v telech zabitych pilotu? A proc ze dali Ukraine pravo veta hned ze zacatku? Tadle ryba smrdi uz hrozne dlouho.

   Smazat
  3. Mozna ze by by;o zajimave donutit ty kurvy z ostrova aby otevreli sve archivy ktere po 70 letech opet posunuly otevreni o dalsich 70 let
   Hess musi z toho byti rozcilen a chudak Adolf by se konecne dozvedel pravdu

   Smazat
 6. 1.45 to jste sli chlastat s Jilkovou -soukmenovkyni ze tak zvanis nadhero?

  OdpovědětSmazat
 7. Honzíku, proč vám ten červíček v hlavě nevrtal( jak píšete), při těch Ruských lží?, ale až nyní?
  Vy jste za posledních 40 let někdy četl, že by Rus někdy něco přiznal? Já tedy ne. Od katastrofy v Černobylu, přes neoznačené vojáky na Krymu, doping Rus. sportovcu, sestřelení tohoto letadla, pokus o vraždu Sripala agenty z Ruska, zatajování exploze rakety, kontaminace ropy a další a další Ruská lež.Těžko něco obhájíte pokud jsou lži Rusa nekonečné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8.48 Proč by se Rusové přiznávali k něčemu , co neudělali ? Západní kapitalisti přepadli Irák , Afganistán , Libyi , Syrii , Jemen , Mali , Somálsko a pořád melou o svobodě s demokracii , přitom mají na svědomí miliony lidí a uprchlíků a invazi muslimů do Evropy !

   Smazat
  2. 8:48

   Rusové nepřiznali havárii jaderného reaktoru v Ukrajinské elektrárně Černobyl? Jak o tom tedy víte?
   Rusové nepřiznali přítomnost své armády na Krymu v rámci předešlé dohody s Ukrajinou a její připravenost pomoci obyvatelstvu Krymu v případě agrese ze strany teroristických bojůvek z Ukrajiny ovládnuté chuntou? A proč o tom tedy hovořil prezident Putin v jednom ze svých každoročních veřejném vystoupení?
   Vy jste získal, narozdíl od institucí, důkazy o dopingu Ruských sportovců, sestřelení letu MH17, kauze Skrypal atd.? Prosím zanechte tajností, sem s nimi.
   A když už jste tak dobře informován, jistě budete mít i pravdivé informace o výbuších v muničních skladech ve Vrběticích, kde se vzaly České zbraně ve skladech Syrských teroristů, kde přesně byly nalezeny ZHN v Iráku, nebo jakou strategie boje proti IS vyvíjely USA a jejich vazalové v Sýrii, než se do toho vložila RF. Předem děkuji.

   Smazat
  3. 9:37 Slabé, žádný argument od vás nečtu. Jen že v Americe bijí černochy! Tím jenom potvrzujete, co jsem psal v 8:48.

   Smazat
  4. 10:51 To si děláte srandu? Černobyl rus zatloukal více jak týden, než mu svět dokázal, že mají velký problém a na ty ostatní prusery rusa jsou desítky článku na internetu, stačí si dohledat.
   Jinak nevím proč do toho pletete Vrbětice o tom nebyla řeč.A ty vaše zbraně od nás v rukou IS? Já vidím všude a u všech od Afriky po Sýrii samé ruské kalachy, tak se zklidněte .

   Smazat
  5. 8.48 - doplňte si vzdělání. Kontrolní otázka: Je v Bolívii převrat?

   Smazat
  6. 11:11

   Samozřejmě se opět mýlíte, o havárii bylo informováno 28.4., tedy po třech dnech. Možná že se sověti měli namísto řešení situace jako první rozjet do celého světa, aby i poslední babička v Brazilském slumu věděla, že v Černobylu došlo k havárii. Postupovali jinak, ale každopádně to informaci nezatajili, jak se mylně domníváte.
   Vzhledem k vaší mimořádné oduševnělosti a informovanosti by mě právě od vás zajímaly ty vámi zmiňované věci. Z tisku je mám přečtené, ale bohužel neodpovídají vaší interpretaci, proto se logicky obracím na vás. To je snad logické, nebo ne?

   No a právě protože jste tak mimořádný člověk, před jehož inteligencí, vzdělaností a informovaností vadne vše myslitelné, obracím se na vás i s dalšími kontroverzními záležitostmi. Kdo jiný, než vy, by to mohl osvětlit, no ne?
   Jste si jist, že např. RPG-75 je "ruský kalach"? Jak si vysvětlujete, že vedle českých zbraní byly ve skladech teroristů nalezeny i zbraně našich drahých spojenců?
   A mimochodem, ruský Kalašnikov je tolik rozšířený po světě mj. i díky tomu, že jeho výroba je poměrně snadná a v mnoha zemích si jej vyrábějí sami.

   Smazat
  7. A to tomu retardovi co se tady obouvá do Rusů nevadí zvěrstva, která už dvě stovky let páchá ta hrdlořezná sebranka z USA? Ty zničené národy? To obrovské mnosžtví pozabíjených lidí? Proč se pořád nípe v nějakém letadle, a proč se nezmíní, co je USA za všivou, prolhanou, pokryteckou, zabijáckou verbež? Jestli nepíšeš o zvěrstvech a lžích USA, tak se vyser na Rusko ty demente. Buď jsem objektivní, nebo držím tlamu.

   Smazat
  8. 11:11
   Černobyl Rus zatloukal týden, zatímco Amíci své staré lži a vojenské agrese pod vylhanou záminkou zatloukali cca 50 let, než byly otevřeny příslušné vládní archívy. Haha, hezké srovnání a vy jste takový debil, že jste se střelil do vlastní nohy. Radši beru všemi deseti toho Rusa, kterému týden trvalo se vzpamatovat a uznat realitu o takové velké havárii. Zatímco západní vylhaná mašinérie a politika je natolik arogantní, primitivní a zlodějská a bezcharakterní, že nemá žádný stud a neuzná nikdy nic. Proti je lhaní jen prostředek k dalšímu nátlaku a agresi a získání další výhody, třeba v pohodě ukradené nějaké té ropy, že?

   Zahraniční politika USA = takový zlodějský cikán z Palerma, který ukradne vše, co není přibité. :-)

   Smazat
  9. 17:10
   Černobyl Rus, přesněji Ukrajinec, nezatloukal týden, ale tři dny o něm mlčel.

   Smazat
  10. Rusko bylo odjakživa chudá, velká, zaostalá země. A nijak mu to nebránilo napadat, okupovat a zotročovat cizí státy a národy. Naopak, jeho vůdci potřebovali najít cizí nepřátele, obvinit je z ruské bídy, neúspěchů, nesvobody a válčit s nimi, aby odvedli nespokojenost lidu sami od sebe, od svých institucí, Kremlu a jejich vlastní neschopnosti, zkorumpovanosti, nespravedlnosti a parazitismu.

   Smazat
 8. Pamatuji se, jak Bendové v Parlamentu bojovali proti Žižkovi. Mně to stačí, abych si domyslel jejich IQ. A mladý bude bojovat proti všemu, hlavně že nemusí předvést, že je "netáhlo a jen blábolista".

  OdpovědětSmazat
 9. Dne 16.11. 2019 šlo jednoznačně o snahu o kontrarevoluční puč inscenovaný americkou zločinnou CIA, řízenou z americké ambasády v Praze a také proto, že pražáci nemohou strávit, že premierem ČR je úspěšný Slovák. Neměli rádi ani Husáka a nemají proto rádi ani Zemana, který není z Prahy, ale z Moravy Máme přece demokraticky zvolenou vládu, prezidenta a stabilní zemi na rozdíl od okolních států. V Polsku se dokonce rysuje totalita, kde justice a všechny orgány jsou pod politickou kontrolou Kačera.

  OdpovědětSmazat
 10. 9:32 Jen totální hlupák jako vy muže načmárat něco tak blbého, že včera došlo k kontrarevol.. puči řízený CIA ( něco podobného psali soudruzi před a po 89 r )Jaké máte dukazy? Čím se " puč "na dnešním dni projevil? Hruza sedí na hradě dál.
  Pouze něco hloupého načmárat co, oni ti místní věrní tomu uvěří že. Ach jo.Nepíšet do sputniku, nebo aronetu? Sputni a aronet se ještě musí učit od takových idiotu jako ty!

  OdpovědětSmazat
 11. 9.43 - zamyslete se nad sebou. Jste "nula", neuznáváte názory druhých, to nemá s demokracií nic společného. Proběhněte se po Letné, ale až bude -20.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:57 Vám nevadí, že ten zoufalec v 9:32, pokud to nejste vy, prokazatelně lže? Vy budete taky konzument těchto hloupostí a uznávat je, hlavně, že to je proti CHVILKÁM, každé podobné demagogii budete tleskat že. Potom pište kdo je nula, troubo.

   Smazat
  2. Přiznám se, že sem nepatřím, ale chodím se sem inspirovat, pávě různými názory. Páni 9:43 + 9:48 jsou spíše fosílie z totality v balícím papíře demokracie, když se neposlouchají a navzájem se vnucují bruhému. Díky bohu patřím do slušnější party, jsem levý half a netrvám na svém názoru a nikomu ho nevnucuji.

   Smazat
 12. Přesně tak lžou jako když tiskne a rusofobové jim to žerou a dělají to i nejvyšší místa.

  OdpovědětSmazat
 13. Pro 9:43 opozice nikdy neuzná prophru a buzeruje..
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2765-televizni-poplatky-a-hamacek-na-pokraji-kolapsu-bez-vlivu-cssd-na-ceskou-televizi-koncime
  https://www.hoppner.cz/lze-si-u-nas-objednat-odsouzeni-za-vrazdu-hluboky-stat-brani-sve-hradby-valka-znalcu-o-kauzu-kramny-poprava-dvou-neposlusnych-bez-dukazu-a-svedku-exkluzivni-rozhovor-s-popr/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:13 Děte do prd... s tou vaší " skrytoupravdou" stačí několik řádku přečíst a každý ví co to je za hnuj!Ale prosťáčkum a hlupáčkum jako vy tohle vyhovuje!

   Smazat
  2. 10:49
   Jasnozřivost prognostiků jim usnadňuje život, dav občas načas zmatou, ale obvykle pravda se časem odhalí sama. Jinak doporučuji sázet.

   Smazat
 14. Tím lhaním, zamlčováním a překrucováním škodí masmédia i samy sobě. Lidé jim pak už nevěří ani když náhodou uveřejní pravdu.

  OdpovědětSmazat
 15. k 9.43: Ano, když chybí argumenty použijí se urážky. Kde vzaly ty "chvilky.." peníze na zaplacení jízdného kontrarevolucionářům, no přece z americké ambasády. USA ty svoje papírky tisknou, i když nemají žádnou hodnotu, ale 500 Kč za účast hlupáků na puči není problémem zajistit natisknutím

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:56 - a soudružka gajslerová nabádala lidi aby posílali peníze neziskovkám - Vladimír moc dobře ví proč tu svoloč z Ruska vyhazuje

   Smazat
  2. 10:56 Ano máte pravdu. Samotný pan Soroš si s každým včerejším demonstrantem, myslím že jich bylo více jak 250 000, potřásl rukou, vyfotilse a tajně do ruky strčíl ne 500, ale dvoutisícovku, já šel jako vychcaný čecháček 3x.
   Ty jseš taky dobrej vykleštěnej dobytek.

   Smazat
  3. 11;30
   Tvoje debilita je skutečně hvězdná!☺

   Smazat
  4. 11:30
   Jak můžete fungovat s poškozeným mozkem? Je potřeba stálá lékařská péče nebo stačí nějaké hadičky nebo silné dávky léků?

   Smazat
 16. Ty p*čo! Bahno. Fiasko. Dohra Letné. Konvička a další v ráži. A Ovčáček přišel s jednoduchým vzkazem:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ty-p-co-Bahno-Fiasko-Dohra-Letne-Konvicka-a-dalsi-v-razi-A-Ovcacek-prisel-s-jednoduchym-vzkazem-603647

  OdpovědětSmazat
 17. 11.06 Ovčáček, Konvička, Štěpánek, tohle snad nepotřebuje více komentář, tito tři zoufalci.
  Proč tito šašci a další co tu nádhernou včerejší akci kritizují nesvolají něco podobného proti MILCHVILEK ? Proč???A nikdy je nepodpoří tak obrovská část lidí jako včera MILIONCHVILEK!. Mají staženou prdel, že by přišlo pár zoufalcu, tak jako vždy v podobných akcich.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:22 - že ty máš z ty Letný vlhký sny - a že jste jím to nandali - víš čemu se říká mlácení prázdné slámy - po tom co vám sklaplo to "vosí" hnízdo tak to se dělo na ty Letný

   Smazat
  2. 11:22 A proč by to dělali když jsou u vesla a mají podporu mlčící většiny. A ty pány neurážej nýmandi byly na vaši akci.

   Smazat
 18. Když napíšu, co si o tom článku myslím, tak mě Dvořák, a nebo jiná veličina smázne. Sprosté komentáře jsou na NR tolerované ale jiný názor ne. Tak nějak mě to připomíná dobu před rokem 89

  OdpovědětSmazat
 19. 11:30 Mluvíte mě z duše. Pokud nechválíte Rusko a nepomlouváte Západ tak se maže. Tohle snad JE jasné, koho peníze dostáváš, toho píseň zpívej.

  OdpovědětSmazat
 20. 11:33 Mluvíš mi z duše. Pokud nechválíš USA a nepomlouváš RUSKO tak se to zaznamenává. Tohle snad JE jasné, koho peníze
  dostáváš, toho píseň zpívej.

  OdpovědětSmazat
 21. 12:01 to tedy ne. Je mi u zádele USA a i Rusko. Nejsem něčí onuce a ani zabebněnej komanč. Můžete mě říkat pravdoláskař ale ta pravda je, oč tu běží

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:31
   Trolující onuce jako ty prohlásí, že není něčí onuce, to je gól. :-)) Většího imbecila a otroka, než jsi ty, by člověk měl problém najít a že je ti aminácek u zádele si vyprávěj podobně postiženým chudákům, kteří dělají pucfleka Jandovi, Pánkovi, Putnovi a spol. :)

   Smazat
  2. Vyskřekl v 17:18 nekrofilní zřízenec z teplický prosektůry, schopnej maximálně dotlačit z pitevny do márnice vozejk se zašitou zdechlinou nějakýho toho komoušskýho geronta, aniž by se přitom probral z lihu co v něm primář uchovává potraty cigánskejch socek, a kterej mu chodí potajmu upíjet! :)

   Smazat
 22. To je tedy řádné chucpe. Místní trollové naříkají, že je po zásluze smáznou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-)Oni placi porad...to je podstata pravdolasky

   Smazat
 23. Je to " vyvážené a veřejnoprávné ".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.