Reklama

středa 4. prosince 2019

Absolutně nezbytná úloha slovníku v boji ČT proti Rusku

Lubomír Man
4. 12. 2019
Včera ve 21.30 hod jsem na ČT 24 sledoval pořad Horizont, moderovaný Tomášem Šponarem. Samozřejmě, ta nejhrubší protiruská propaganda jako vždy, takže v tomto směru nic nového – až na jedinou věc. A to totálně naddimenzovanou přemíru následujících dvou výrazů: ruská hrozba a nelegální anexe Krymu Ruskem. Jako kdyby si moderátor dal pro tentokrát za úkol narvat obojí, ať to stojí, co stojí, pokud možno do každé věty svého referátu. A bylo to opakování téhož a stále dokola a dokola tak nápadné a nepřirozené, že nemohlo být náhodné.


Takže co? Dostali redaktoři zpravodajství ČT od svého vedení nový úkol, anebo jim byl starý úkol jen důrazně zopakován? A to nejspíše v tomto znění: „Opakujte tytéž dva výrazy svým posluchačům tak často a po tak dlouhou dobu, až se v jejích mozcích usadí jako zcela přirozené a nevyvratitelné skutečnosti. A kdo z vás jich dokáže načvaňhat do svých pořadů vůbec nejvíc, bude odměněn zvláštní vánoční prémií. Malou slavnost při jejím předávání obohatí svým duetem herci Mádl s M. Issovou“.

Že jsou ovšem skutečnosti, ať už týkající se ruské hrozby či nelegální anexe Krymu někde zcela jinde, to nesmí redaktory ČT – včetně Tomáše Šponara – samozřejmě zajímat. On dostal úkol a musí jej plnit. Jinak může jít, odkud přišel.

Je to volba nelidská, a jde pro všechny redaktory, nejen tedy pro p. Šponara, o volbu o to nelidštější, že se stále z různých alternativních webů mohou ještě i dnes dovídat i pravdy jiné, než jsou ty, které sami hlásají. Což je např. v případě nelegální anexe Krymu Ruskem toto Prohlášení šéfa AALEP ( Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU) Christiana Fouloye, které bylo vydáno už před půldruhým rokem a na našich alternativních webech se shodou okolností objevilo před několika málo dny.

Zde je z něj to nejpodstatnější: „Ještě i po 3,5 letech po vstupu Krymu do Ruské federace se i nadále na Západě zpochybňuje právo vůle krymského obyvatelstva a hovoří se o „anexi“ poloostrova Ruskem.

V tomto případě právní analýza ukazuje, že připojení republiky k Rusku bylo v souladu s ustanoveními ústavy Ukrajiny - a to zejména v části 10, věnované Krymu, a vztahují se na samostatný právní status tohoto regionu, který se „ právně opírá o právo národa“. Existovala v ní také možnost uspořádat referenda na místní úrovni. Ústava Krymu z března 2014 rovněž předpokládala referenda „ o jakékoliv věcné problematice občanů“ (článek 48). S ohledem na tuto skutečnost AALEP uznala zákonnost postupu dobrovolného vystoupení Krymu z Ukrajiny i prohlášení o nezávislosti a následné žádosti o vstup do Ruska“.

A tak přemítám: Když si tohle člověk přečte, není mu asi dvakrát příjemné dvacetkrát či padesátkrát opakovat nelegální anexe Krymu Ruskem v průběhu půlhodinového programu Horizontu.

Ale klid, pane Šponare. Stále častěji se z různých stran – a teď už dokonce i ze strany policie – ozývají hlasy, že je třeba všem webům, které takováto prohlášení, jako je např. i ono prohlášení šéfa AALEP, zveřejňují, zakroutit krkem.

Dobrá zpráva pro vás: Až k tomu dojde, bude na tom vaše svědomí ještě líp, než je teď, protože pak se už o žádném prohlášení šéfa AALEP za žádných okolností a též nikdy nedovíte. A s ještě větším klidem než dnes a též už bez sebenepatrnějších rozpaků budete padesátkrát během půlhodiny opakovat výraz nelegální anexe Krymu Ruskem.

Ale jaksi se mi nechce vám k takovémuto budoucímu triumfu gratulovat.

36 komentářů :

 1. alternativní media si ke svým čtenářům vždy cestu najdou. To by museli odstřihnout republiku od www. a to prakticky není možné. Lépe bude těm, kdo vládnou cizí řečí. A po zavedení 5G už budou úplně v pr...i.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sancta simplicitas...."

   Vymazat
  2. 18:51... Oni se teďka úporně snažej odstřihnout alternativní weby ekonomicky.
   Teď bude záležet na tom,jestli jim půjdou zadavatelé reklam na ruku.
   Helanov

   Vymazat
 2. A byl snad Krym anktován legálně? Vy byste určitě koncem třicátých let minulého století s radostí navrhoval, aby Sudetská župa byla přičleněna k Německu. Jenže v normálním světě jsou hranice jednou dané a cizí území se nezabírá. V nenormálním, řízeném diktátory, je to ale běžné, že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Črchu, sečš blbej jak daleko vidíš. Nepapouškuj nám tady názory ČT a kavárníků bez argumentů proč je to "anexe". Nemůžeš je dát, protože takový výklad práva neexistuje. Nastuduj si Ukrajinskou ústavu, prověř si ústavní proces proces vyvázání Krymu z jurisdikce ukrajiny a pak nám sděl v jakých bodech platné Mezinárodní legislativy byl porušen ze strany Krymu zákon. Rusko sem vůbec nepleť, protože tam měli jen legální vojenslou enklávu Sevastopol o kterou usilovali Američané. Krym se osamostatnil (dle tehdejší ústavy legálně), požádal o přijetí do svazku RF (taktéž legálně) a Rus přijal. Takže vocogo ty bambulo zmanipulovanej.

   Vymazat
  2. Čechu, Čechu, co se vrátit k R-U ? Nebo vrátit Krym Turecku? Co vymazat Polsko, Ukrajinu, vrátit do hry Lužické Srby? Jste in?
   PS Kdo určuje "Diktátory", vítězové? Vzpomeňte Kaddáfího a mnoho jiných. Jednou projdete "rámem", zda jste Čech a nevlastníte jen zcizenou značku.

   Vymazat
  3. a sestřelení MH17 nad Donbasem bude další argumentační sranda. To co březnu 2020 vyplave na povrch nechtěj ani domyslet. Blackboxy (oba) mají Malajci a nedají. A míří to hodně vysoko...

   Vymazat
  4. Takže když nám Hitler v ´38 zabral půl republiky jen na základě papíru podepsaného čtyřmi zrádnými "spojenci". Když USA zabraly Grenadu, Poetoriko, Guam, Hawaii a jiná svěřenecká území tak to podle tebe nebyl zábor? Nedej se vysmát ty mudrlante

   Vymazat
  5. 19.00. Krym se vrátil zpět do svého mateřského Ruska prostřednictvím referenda v souladu s ukrajinskou ústavou i mezinárodním právem, Sudeťáci se chtěli trhnout a rozvraceli český stát v rozporu jak s ústavou, tak mezinárodním právem. Nemluvě již o Kosovu. Jak říkávala moje bábrle: "Prázdnej sud nejvíc duní".

   Vymazat
  6. Zas tu provokuje nick skopčák nebo američan neví co je to DEMOKRATICKÉ REFERENDUM které proběhlo na Krymu. A které upírají nám Českým občanům.

   Vymazat
  7. 19:00 Vaše srovnání Krymu se Sudety je stejně "trefné", jako považovat za podobné třeba jahody a brambory. Doufám, že i při vaší inteligenci dokážete najít rozdíl, když si oba útvary popíšeme:
   - Plný název "Krymu" je AUTONOMNÍ REPUBLIKA KRYM. I podle ukrajinské ústavy to byl STÁTNÍ útvar s vlastní ústavou umožňující refernda, parlamentem a s vládou a ministerstvy. Na tom se po vstupu do Ruské Federace NIC NEZMĚNILO. Autonomní Repulika Krym je 24.Autonomní Republikou v rámci Ruské Federace. Rád bych věřil, že chápete alespoň význam slov "Autonomní" a "Republika".
   - "Sudety je v češtině nesprávné označení pro ty pohraniční oblasti dnešního Česka, ve kterých od středověku až do roku 1947 převažovalo německé osídlení" (viz Wikipedie).
   Sudety byly tedy jen neurčité označení území, které před Mnichovem nemělo ani přesné hranice, ani žádné atributy státnosti. Vámi zmíněná "Sudetská župa" (přesněji "Říšská župa Sudety") byla vytvořena AŽ PO ANEXI nacistickým Německem.

   Pokud chcete něco srovnávat, tak přesnější je analogie se Slovenskem. To podobně jako Autonomní Republika Krym vystoupilo z Československa a požádala o vstup do EU. Autonomní Republika Krym udělala prakticky totéž, ale na rozdíl od Slovenska až po referendu.

   Vymazat
  8. pro nedovzdělaného studenta 19:00
   Byla snad "Sudetská župa" autonomní republikou ?
   Měla snad "Sudetská župa" svoji ústavu ?
   Měla snad "Sudetská župa" někde zakotveno právo referenda ?
   Jaký že to režim má právo využívat referendum ?
   Ono to referendum okáže být někdy pěkná sviňa, co vejre ?

   Vymazat
  9. rym nebyl anektovánvůbec, Krym prostě z Ukrajiny vystoupil a poté vstoupil do jiného svazku přrsně tak, jak mu ústava i mezinárodní právo dovolovaly. Sprovnání s českým pohraničím, kterým jen někteří říkají sudety, kulhá na obě nohy, protože to bylo součástí českého státu od středověku s odebrat jej z něj chtěli lidé, jejichž předci přišli k nám, ne my k nim.
   Podle vašeho myšlení bylo nelegální odtržení Česka od Slovenska, Československa od RU.....

   Vymazat
 3. Čech 19:00
  Dobrý pokus. Co si alespoň přečíst něco o Ukrajině a její ústavě v období 1991-2014.

  OdpovědětVymazat
 4. Vykašlete se na Parazitického Čecha. Mě spíš zajímá proč ty naše pro demokratické partaje v parlamentě do dnes nepředložily implementaci zákona USA o neziskových organizacích, ať mají vlezdoamiprdelisti trochu radost, že je tady také něco podle jejich vzoru. Tohle všechno je jen vytváření CHAOSU. Neziskovky vládnou dál a dělají pro pitomé parazity školení za naše daně.

  OdpovědětVymazat
 5. Pane "Čech" nesměšujte.
  1. Sudety byly dlouhodobě - ať se to někomu líbí nebo ne - historicky českým územím osidlovaným převážně migranty německého původu. Je to švanda, ale i za Rakouska jsme byly České země součást Rakouské monarchie, takže čistě právně tu byla kontinuita držení země. Osadníci přicházeli vědomě do cizí země a vždy museli respektovat zákony této země. A i proto to byla ze strany sudeťáků vlastizrada. Hranice po První světové válce jsme neurčovaly my, jako český stát, ale mezinárodní dohody. Některé země se přesto snažily získat pro sebe víc, jako například Polsko, které mělo zálusk i na část našeho území. Jen zásah armády udržel naši tehdejší celistvost. A odtržení Sudet proběhlo bez nás. To, že vláda tehdy ultimátum přijala, je jiná záležitost. Ale my jsme o tom zcela určitě nehlasovali a ani v tehdejší ústavě to nebylo, že by vláda nebo poslanci mohli de facto zlikvidovat stát. To snad nemá žádná země na světě.
  2. Krym byl územím o které se vždy bojovalo, ale jediná země jej byla déle schopna udržet, když vezmeme "oficiální" historii a proto byť se skřípěním zubů byl uznáván součástí Ruského impéria nebo chcete-li carského Ruska. Chruščov jej pak bez jakýchkoli cavyků a ohledů na cokoliv administrativně "předal" pod Ukrajinu, ale v rámci SSSR to bylo tehdy celkem jedno. Pak po osamostatnění Ukrajiny začaly platit jejich vlastní ukrajinské zákony a podle těchto zákonů - a vůbec ne podle ruských (!) - provedli na Krymu referendum (pro prohlasovala absolutní většina všech občanů Krymu, které referendum tady na západě má takový výsledek snad mimo Švýcarska?) a odtrhli se. Jak se tehdy říkalo "vežlivě".
  3. Najděte mi tu stopu nějakých diktátorů, snad mimo Chruščova.
  4. Pokud by šlo o územní nároky, pak je docela švanda, že mnohá území kolem nás patřila jednoznačně Slovanům a což je ještě zábavnější, často i českým panovníkům. A to daleko před vznikem nějakého Německa nebo dokonce Rakouska jako říší. Dokonce mnoho názvů i dnes na území "čistého" Německa je zjevně slovanského původu. Třeba Berlín - medvědí brloh, Lipsko (Leipzig) - zjevně od slova lípa apod.
  5. Jen pro úplnost anexe byly právě "případy" Grenady, Havaje, Portorika a kdyby se jim to zcela povedlo, tak by to byl třeba Afghanistán (téměř), nebo dnes ten Irák, nebo Sýrie, kde se usadili na jediném místě které je zajímá - ropných věží. A tedy logicky, kdo je ten nejmenovaný diktátor?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na zacatku komunismu od 48 fanatici se vrhali na sochy , predchudci hysteristu a nadrogovanyho milouse z reporyji ,kteri se ukajeli na sochach. Tady asi hledaji sve vzory a napodobovani ,ti dnesni zbabeli udernici na sochy kdyz sami jsou zaneprazdneni az beda,vlastni urvanou ubohou tuposti..
   Musi se beznadejne opicit napodobovat ..
   Dalsi divne zerty vlady , uradu a soudu..
   Kdyz napr. vracely cirkvi, a slechticum /mnohym v horlive sluzbe sudetskych a hitlerovskych nacistu /Ulrich Kinsky, von Hohenlohe atd.//.
   Proc nekdo nevznesl otazku ,KDO ZAPLATI UDRZBY behem 40 LET budov,v desitkach milionu nejmene , klasteru a zamku , na ktere ja jsem prispival z mych dani...Proc nikdo nerekl. Vratit , ale at zaplati nahradu penez vynalozenych na zachranu jejich majetku. Nejdriv..
   Mimo to ze napomahali a slouzili na nas uvalit predevsim zkazu nacismu/ktery zapad podporoval / a nasledujici komunismus....A nezaslouzi nic jineho za to nez spravedlivy trest..
   Zlocinci,opet hysterici krici ,ze chteji uloupenou korist, ktera jim nepatri..Odplata na ne..Aby se jiz nikdy nemohli vratit ..

   Vymazat
 6. Hloupost nebo plán genocidy evropského obyvatelstva? Okamura po útoku v Londýně klade sluníčkářům nepříjemné otázky:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019120411054928-hloupost-nebo-plan-genocidy-evropskeho-obyvatelstva-okamura-po-utoku-v-londyne-klade-slunickarum/

  OdpovědětVymazat
 7. Pan Šponar to dělá pragmaticky. Jestli má rodinu, děti studují, to všechno stojí peníze a monopol na informace tady mají Sorošova mééédia. Kdyby nepsal to co píše, tak z něho udělají nezaměstnaného, nemám mu to za zlé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Složenky holt není platit každej.Platí to v každém režimu,nó...
   Nad tím jak bude jednou vypadat před svými dětmi se Šponar asi nezamyslí.
   Já mu tu propagandu za zlé mám,takový způsob obživy je-aspoň podle mě- nedůstojný.
   Helanov

   Vymazat
  2. Re (23:54):
   Jasně!, to i těch 200 tisíc, kteří v r. 42 na pražském "Václaváku" přísahali věrnost III. Říši (https://www.youtube.com/watch?v=9wiB1fwR6Tw), bylo nadmíru pragmatických!
   Ohebných jak ten proutek vrbový. Nebo had ...
   Neřekl bych, že bych dokázal být na jejich pragmatismus hrdým.
   Stejně tak nejsem pyšný ani na všechny ty ohebné šponary, co jich u nás je.

   Vymazat
 8. Tak ono se tu maže, tedy vlastně Cenzuruje! Hlavně komentáře s fakty …

  Pěknej fašounskej/komoušskej (vyber podle svého naturelu) web! Fuj!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pane čechu, co se smazalo? můžete mi to napsat?

   Vymazat
  2. 8:48 Běž se vyplakat k bakalovi nebo šafrovi.

   Vymazat
  3. Pane "Čechu", proč pomlouváte? Najděte mi v článcich na Nové
   republice nějakou propagaci fašounsko/komoušskou. Nepramení váš nepatřičný útok spíš z faktu, že jste tu v diskuzi byl zesměšněn jako osel, ktery píše o věcech, o kterých ví prd?

   Vymazat
 9. Čechu jestli tady blbneš zadarmo tak si idiot a jestli za peníze tak si parazit. Za 30 let budování demokratického kapitalizmu nepostavily ani jednu elektrárnu a teď mudrujou jak to udělat aby nic nedělat a vydržet co nejdéle. Všechno jde do prdele tak alespoň vesele. Určitě musíme nakoupit nové zbraně aby jsme ochránily majetek zdegenerovaných zvrhlých parazitů. Naše holé prdele nikdo nechce.

  OdpovědětVymazat
 10. Copak o to, že jakýsi mediální prostitut Šponar cos žvaní!
  Mnohem závažnější je to, že stejně tak republiku ostouzejí její státní a vládní představitelé, ministr Petříček, premiér Babiš i prezident Zeman, kteří si také příležitostně s banderistánem notují o hrubém porušení jeho práva!
  Zřejmě jen práva na to, aby dál okupovali Krym, který Ukrajinská SSR anektovala na základě mocnářského výnosu N. S. Chruščova.
  Ten - ve své falešném domnění, že je to on, kdo nejlépe ví - nemíval ve zvyku ptát se na cokoliv kohokoliv dotčeného, natož pak těch krymských, zda-li vůbec o to připojení k UkrSSR stojí ...

  OdpovědětVymazat
 11. Sluníčkáři vidí rasismus už i v mikulášské tradici! Fiala upozorňuje na situaci v Nizozemí, přijde Česko o své čerty?

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019120511057895-slunickari-vidi-rasismus-uz-i-v-mikulasske-tradici-fiala-upozornuje-na-situaci-v-nizozemi-prijde/

  OdpovědětVymazat
 12. Kdyby Husák daroval Moravu Slovensku, tak by jí po rozpadu ČSFR určitě nikdo nechtěl zpátky. Ovšem Rusko to je jiná, Ukrajinec Chruščov připojil Krym k Ukrajině a pro některé je to normální. Už tehdy to bylo špatně, ale pořád to byl jeden stát. Po rozpadu SSSR měl být Krym vrácen Rusku, nikoliv nabídnut USA jako stavební parcela pro základny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To už by Morava byla buď samostatná nebo by měla svůj stát Moravsko se Slovenskými třemi nebo čtyřmi kraji a hlavním městem Brünn nebo Wien. :)

   Vymazat
 13. Zajímavé bude, až se k vlastnicví přihlásí následník Osmánské říše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Současně se vracíme k době "POBĚLOHORSKÉ" kdy bylo popraveno nejbohatší české panstvo a jejich majetek zabrán Němci. Proč tedy nejít¨zrovna před Bílou horu a vše ukradené vrátit Čechům !!!

   Vymazat
  2. Popravené České panstvo bylo z poloviny Němci a zabavené majetky získali i Francouzi, Španělé,Italové a další.

   Vymazat
  3. Nemáte po ruce odkaz na seznam popravených ?

   Vymazat
 14. Následník Osmánů je Turek, neníliž pravda ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.