Reklama

neděle 22. prosince 2019

Ani miliarda chvilek

Stanislav A. Hošek
22. 12. 2019
Akce spolku Milion chvilek pro demokracii byly od prvního okamžiku nepochybně prováděny profesionálně. S podporou protivládní ČT se dokonce dařilo aktivity rozšiřovat i mimo území Prahy, která je svým fandovstvím lecčemu a leckomu už dostatečně profláklá. První velká akce na Letné byla z pohledu pořadatelů a především jejích zadavatelů, až překvapivě úspěšná. Zásluhu největší na něm ovšem měla právě Česká Televize. Jenže ta nemůže být všude, takže akce mimo Prahu vesměs nenaplnily očekávání sponzorů, kteří doufali v mnohem širší společenský pohyb. Přesto ale pro veřejnost šlo o zajímavou podívanou, takže celostátní zájem o aktivitu spolku byl získán.

Je ale dobré přiznat, že sice akce na Letné proběhla až ukázkově, leč nezvedla lid k velkému protestu proti vítězům voleb. Vlivové síly stojící za viditelnými organizátory, se proto rozhodly třicáté výročí změny režimu využít k nové monstr akci. Pro zajištění úspěšnosti počinu jeho organizátoři už nespoléhali na „venkov“, ale aktivitu soustředili jenom na osvědčenou Prahu. Akci připravovalo patnáct, jak to nedávno přiznal jejich boss, profesionálních manažerů. Ano, spolek má tolik finančních prostředků, že si může dovolit platit až tak početnou ekipu aktivistů na plný úvazek. Silně pochybuji, že k tomu sloužící fond je tvořen z příspěvků řadových občanů. Ti, co manažery sponzorují, by proto měli mít odvahu a veřejnosti sdělit, o co jim skutečně jde. Především proto, že již přestává jít o pouhé demonstrace, jak uvádím dále.

Den před třicátým výročím mocenského zvratu se tedy uskutečnila veřejná akce, kterou žurnalisté označují za „Letnou dvě“. Opět šlo o holý negativismus, což je nejen zakladatelskou bolestí aktivity Mináře & spol., ale projevem trvalé programové impotence všech, od inspirátorů přes sympatizanty až po realizátory, zainteresovaných na celém aktivismu. Přesto jsem ale vycítil poněkud měnící se atmosféru, vyvěrající především z některých projevů účinkujících příslušníků „kulturní fronty“. Jinak se totiž tito profesionální předváděči cizích myšlenek, čistých to parazitů na produktivní společnosti, ani v tomto systému nazvat nedají. Právě oni by si ale mohli nejlíp uvědomovat ověřenou zkušenost, že u veřejného konání prakticky vůbec nezáleží na tom, jak je míněno a motivováno, ale jen a jenom na tom, jak je okolím a širší veřejností vnímáno.

Letnou 2 jsem už nevnímal jako obyčejnou demonstraci, ale jako manifestaci. Manifestaci vlivu sil, které se projevují v široké škále činností namířených nejen proti premiérovi a prezidentovi, proti současnému vítězi voleb, ale skrytě proti celému volebnímu systému a možná i zastupitelské demokracii vůbec. Letnou dvě totiž, mimo jiné, předcházely publikované názory o potřebě změnit volební systém, omezit volební právo, ba dokonce nedovolit přímé volby prezidenta či primátorů.

Přestože celá akce opět vyzněla jako aktivismus proti něčemu, místo pro něco, tak přece již v ní bylo cítit i cosi navíc. To navíc vyznívalo jednoznačně; „Vládnout musíme my!“. Proto i ta okázalá výzva celé současné parlamentní opozici, aby se zapojila do dění. V akci Letná 2 pociťuji zárodek monstrózních spektáklů síly, které předváděli hitlerovci. Mocenské složky státu by proto měly zpozornět. Podle mého názoru je to dokonce jejich povinností. BIS by měla přestat hledat mysterióznosti a zaměřit se především na realitu. Na začínající fašizaci u nás. Náznaků je víc jak dost. Od přepisovačů dějin přes uctívače vybraných nacistů až po okázale organizované manifestace síly.

Přes určitou úspěšnost bylo veřejnosti, i samotným organizátorům zřejmé, že další akce tohoto typu už nezískají tak patřičnou popularitu u „diváků“, aby podnítily zapojení široké veřejnosti v dostatečně rozhodujícím počtu. Všichni pochopili, že tedy další gradování tímto směrem nenaplní jejich záměry. Spolek Milion chvilek pro demokracii, sponzorovaný miliony korunek reálných antidemokratů, se proto uchýlil k novému typu aktivit, zahájených 10. prosince. Byla-li Letná 2 manifestací poněkud obehraného stylu, poslední akce spolku v Praze je novinkou, stala se jakousi street show, která měla přímým kontaktem účinkujících s veřejností zatáhnout do protestů i dosud „nezúčastněné“ publikum. Jako první pokus to nebylo nejhorší, leč magistrát by se měl rovněž vzpamatovat a žádat po tak movitém spolku, aby zaplatil náklady na čistění veřejných prostranství, zaneřáděných panoptikální akcí.

Dvě akce na Letné vzbudily zájem veřejnosti, i když ne vždy souhlasný. Akce typu pouličních šarád zatím jaksi nezabírají. Ale hlavně, jsou dost rizikové. V naší společnosti je nepochybně dost sympatizantů s akcemi spolku, i když neprojevují chuť se jich zúčastňovat. Ovšem odpůrců Minářových aktivistů je nepoměrně více a zatahovat je do hry, mnohdy proti jejich vůli, by mohlo přinést poněkud jiné důsledky. Dokonce si myslím, že i k věci lhostejní občané, by aktérům pouliční show nedovolili zneužívat jejich klid a pasivitu až pasivní rezistenci, pro naplnění cílů a zájmů Minářových loutkovodičů.

Nenechme se mýlit tím, co říká „guru“ o záměrech spolku. Už vůbec se nedejme ovlivňovat deklamacemi celebrit, které živelně prezentují své naivní představy. Ti všichni ani možná nevědí, že slouží jako marionety silám, pro něž se už vžil pojem deep state. Temným a především anonymním silám jež zpoza scény vždycky řídili stát a v poslední době cítí, že nad procesem ztrácí kontrolu.

Obecné zkušenosti říkají, že veřejné akce, které jsou namířeny jen proti něčemu a negradují, po čase zákonitě odezní. Viz Žluté vesty v Paříži. Chvilkaři zatím provedli celkem úspěšnou demonstraci, méně účinnou manifestaci a nyní se pokouší o něco nového v našich končinách, o pouliční „dívadla“. Hned na počátku měli sice smůlu, ale mají natolik dost financí, aby pokračovali a asi i nějak gradovali své počínání. Na 10. prosince byla street show, za spolupracující ČT, velmi dobře připravena. Měla tím být zahájena mnohahodinová přehlídka o zvyšující se spoluúčasti na protivládním odporu, dosud pouze divácké veřejnosti. Leč tragedie v Ostravě zvrátila „lidumilné“ záměry ČT.

Řadoví občané se již dlouhé roky nedovídají nic nového ani o Babišovi, ani o Zemanovi, proti nimž jsou akce chvilkařů viditelně vedeny. A přesto je zvolili. Za celou dlouhou dobu neslyšeli od aktivistických Milionářů, co by vlastně oni dělali líp a hlavně ve prospěch široké veřejnosti. Jestli mladí nepřijdou s pozitivním programem, nezbude jim nic jiného než zvyšovat násilnosti. Vždyť street show byla, je a vždycky bude formou měkkého typu násilí, neříkejme, že ne. Přinejmenším obtěžuje nezúčastněné. Opět jakási to zárodečná buňka bojůvek v ulicích předválečného Německa.

I ta zbožšťovaná Greta zpočátku prosila, pak se hádala, až začala vyhrožovat. Krásně předvedla, že pokud se nebudou naplňovat představy mladé generace, jak si ona ve svém radikalismu představuje, tak snadno situace může přejít do násilí. Mejdan nám budiž výstrahou. Ani miliarda chvilek pro demokracii totiž nezaváží tolik, co pár kapek krve, nadtož několik životů.

Proto si dávejme dobrý pozor. Temné síly fakticky jsou proti demokracii, protože jim znemožňuje účinnou nadvládu. Jimi vytvořená a nadmíru dobře sponzorovaná činnost zdánlivé občanské iniciativy stupňuje a zintenzivňuje odpor proti zvolené vládě, aniž zatím ví, jak dosáhnout jejího svržení. Obě skupiny najdou vždycky poměrně dostatek kolaborujících slouhů a hlavně pak množství naivních důvěřivců, kteří se nechávají manipulovat, až v příhodné době oklamat nějakým srdcervoucím projevem moci.

Pozor. Na to se nyní čeká!

31 komentářů :

 1. Ano, musíme si dávat pozor, ale to nestačí. Je také nutné v příštích volbách pořádně vyprášit kožich těm stranám, co se chovají a jednají v rozporu s národními zájmy. Občas by bylo též vhodné dát razantně najevo, že už nás vůbec nebaví z našich daní podporovat a doslova živit sdělovací prostředky a "neziskovky", které rozdávají peníze kamarádíčkům, slouží kdovíjakým zájmům a nám se vysmívají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo ona to ta chvilkařská pakáž ví že jejich strany půjdou do kopru a proto tak vyvádí.

   Vymazat
  2. 22:19...Bingóóó!
   Oni to cítěj v kostech,proto zoufale melou h@vn@,schovávaj se za záda popletených herců a héreček, kteří jim dělaj užitečné idioty.
   Helanov

   Vymazat
 2. "Ti, co manažery sponzorují, by proto měli mít odvahu a veřejnosti sdělit, o co jim skutečně jde...."

  Ale hlavně, ti, co ty loutky sponzorují by měli být veřejně pojmenováni.

  OdpovědětVymazat
 3. A už mě to vážně začíná srát! Divnoměsto Praha je město - ale nic víc! Praha nejsou Čechy! Ježíííšmarjá! Myslí si snad ten chvilkařský paznecht, že kdekoli jinde než v Praze je ty jeho kydy někdo zvědavej?! A i v Praze, pokud by to své chvilkaření nepodšprajcoval "uměním" kolik by se mu tam sešlo lidí? Bez čumilů a zvědavců byse vešel k nám na náves a ještě by tam zbylo habaděj placu. Právě díky takovým kašparům jako je Hnědokošiláč, Hřib, Řeporyjská svině a pod. má venkov pražanů plné zuby. A když je po volbách, tak "lídři" těch různých divnostran čumí jako volové na zamrzlý pití, jak to že vyhrál Vladyka a Bureš. Kurva, já bych na takovou akci nešel, ani kdyby tam hráli Beatles. Takže se pražáci nedivte, že vás venkov nemusí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milane,ale to je všude stejné!
   V metropolích žije úplně jiný typ lidí než ve zbytku států.
   Velká města svou anonymitou přitahují zvláštní typ parazitů,což má logiku.
   Takový parazit nemůže potřebovat,aby mu soused v Horní Dolní viděl do talíře.
   Helanov

   Vymazat
  2. Já vím. Ale musel jsem si ulevit, nebo by mě prask... Proto taky, když jsou ty různé průzkumy veř. mínění, jsem v klidu, neb vím, že, a proč, to nakonec vyleze zcela jinak. Kdepak asi dělají ty vzorky, žejo.

   Vymazat
 4. Brouku, chápu rozhořčení, ale já ti to vysvětlím: žijeme v Praze někdy od B ílé Hory, nikdy nikdo nebydlel jinde než ve staré části Prahy. Takže s klídkem mohu říci, že jsem Pražák jako poleno. Nejdřív Husák postavil sídliště - nastěhovali se Slováci, po roce 89 se sem nasrali politici, jejichž seznam najdete na příslušných stránkách a ti jsou povětšinou z Moravííííííííí. Že to je banda pitomců, kteří neumí ani česky, je nabíledni. Ale Prahu mají rádi, tahají sem rodiny, ale aby řekli já jsem, tak je to stále já su... děcka. Takže cedule Zlín, Mikulov, zkrátka z Moravy, je možno dohledat na fotkách z demonstrací. Neviděla jsem jedinou ceduli, že Praha 1-16 demonstruje proti Babišovi. Pražák by do takový taškařice totiž nikdy nešel. Jedině právě ten "převlečený" Pražák z Moravíííííííííííííííííííííí. Asi tak. No ale až se nasereme, tak samozřejmě půjdeme všichni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrá teorie. Jen nechápu kdo potom volí v Praze ty Piráty, Top, ODS, Praha sobě, atd. Ještě na té teorii zapracujte :-D

   Vymazat
  2. Vždyť já vím, zlato. Jen jsem potřeboval upustit páru. Akorát že už byste se asi měli nasrat, jak tak na to koukám. Ona náplava dělá odjakživa všude bordel. Akorát že venkov, kde holt se nedá zašít do anonymity, je s takovým ejlentem rychle hotovej. Když u nás postavili začátkem normalizace novou cementárnu, brali do ní kdo měl díru do prdele a podle toho to taky dopadlo. Uvědomělých soudruhů že pomalu nebylo kam se hnout, aby se jeden nezasvinil. Samej PS VB, milicionář, nebo šmejd od přírody. Nepřevalily se však ani dva roky a normalizátory jsme tak znormalizovali, že raději přestali i práskat. (Měli jsme u fíků kámoše a on nám vždycky provařil kdo chodí natírat.) Co jim taky zbejvalo, že. Měli na výběr - buď se znormalizovat, nebo... Taková cesta z hospody jim musela připomínat pověstnou uličku. Ohromně to fungovalo. Úvodem jsme znormalizovali jednoho přistěhovalého uvědomělého esenbáka, když se mimo službu hodil do mundůru a šel dělat na ples vlny. K ránu ho našli na hajzlu ve žlábku, pysky jak havajskej domovník, oči jak mandarín... no bylo to o chlup. Málem to blbě dopadlo. Když jsme ho pak vzkřísili, tak jsme mu vysvětlili, že udělá dobře když se radši hodí marod a co se stalo si nechá pro sebe, protože lidi jsou u nás děsně mstivý a zákeřný svině a klíďo píďo by se v temnej noci pomstili i za kámoše, kdyby měl pro napadení orgánu skončit v lochu. Fakt je, že sice tuším, ale dodnes nevím, kdo ho tam tenkrát znormalizoval. Pak jsme ještě, pod záminkou že svým opilstvím nás jako dělnickou třídu hanobí (chlastali v uniformě, blbci, čímž ji hanobili, pročež to bylo neprůstřelný) znormalizovali bandu milicionářů. Hněv lidu je holt hněv lidu. Potom ještě tak porůznu několik PS VB a něco svoloče a až na pár excesů byl až do Hadráku klid. A co vím, je v mém rodišti podnes. Není nad tradice.

   Vymazat
  3. 18:56
   Z tebou jmenovaných stran, až na jednu, jsou mrtvoly. A ta jedna? Smažky z celé republiky a indoktrinované pražské VŠ.

   Vymazat
  4. Ony se pouze některé náplavy snažily a snaží zapadnout t.j. podobat se svým vzorů, čistokrevným Pražským zmrdům.

   Vymazat
  5. Mrzí mě, že jsem v 19:48 napsal co jsem napsal; myslím o těch náplavách. Tehdá se jednalo o normalizační náplavu a to je hodně o něčem jiném. Myslel jsem to tak, že kavárenští učedníci mají na venkově malou šanci prosadit a uvést do praxe svůj
   světonázor a popsal jsem, jak jsme se u nás bránili normalizaci. V okolních vsích to bylo obdobné. Prostě na venkově, díky nemožnosti skrýt se v anonymitě, není možné prosazovat šílenosti, neb venkov se stále ještě řídí zdravým rozumem. (Potomci tehdejší normalizační náplavy asimilovali a s tehdejším blbstvím svých dědů - bože, jak ten čas letí! - už nemají nic společného.) Ale to jsem utekl trochu do jinam. Jenže - a proto tento dodatek - moji rodiče byli také náplava. Po meči, na rok přesně po 300 letech, se do své vlasti vrátili z polského exilu (část našeho rodu - děda s babičkou a dalších pět rodin, příslušníků širší rodiny, abych tak řekl), a po přeslici, po čtyřech generacích, z Volyně. A zase - po meči se vrátili do vlasti, po přeslici se uchýlili pod ochranu staré vlasti, neb, jak řekla moje babička, "...ale v Čechách není Sibiř. Prostě vzali čáru před Stalinem. Když totiž Němci dobyli Luck, dostal se můj děda (pak ho zastřelili banderovci; v Gorodku má pomník) jako starosta k záznamům místního Sovětu. Na a z nich zjistil, že "osvobodit" Němci Luck o měsíc později, byla by komplet celá česká vesnice kde byl starostou deportovaná na Sibiř. Dodnes má moje babička mou hlubokou úctu. Toto je výňatek z deníku mé matky: "Ale Aninko, tam přeci bude taky komunismus!" (míněno v ČSR) "Ale není tam Sibiř," odvětila na to moje bábrle. Měsíc po tomto rozhovoru už byla i s rodinou na cestě do Čech. A teď. Zmíněný rozhovor se odehrál v roce 1946. 1 9 4 6 !!! V české vesnici na Volyni prostě už dva roky před únorem 1948 věděli, že "tam přeci bude taky komunismus". Zatímco v Čechách to až do února 48 nevěděli ani poslanci. Zpátky. Byli jsme tedy také náplava. Proto ta věta v 19:48 "Ona náplava dělá všude bordel" je blbost nad blbost a já blbců futrál. Pak se toho chytí diskutér 17:25 a rovnou prohlásí všechny čistokrevné pražany za zmrdy. Všem pražanůn normálního rozumu a dobré vůle se proto tímto omlouvám. A chvikařům připomínám, že "každej chvilku tahá pilku. Hezký štědrý večer.

   Vymazat
 5. Dobrý večer predsvatecní.Dobře, někdy s chvilkaři souhlasí, jiný ne.Co tedy jiného dělat, když p.B.ne a ne a neodstoupi, i když je jasné o jeho úmyslech?

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, že neodstoupí, nač byly volby. Ani není persona jeho kvalit, která by ho mohla nahradit.

   Vymazat
  2. Copak je jasné o jeho úmyslech? Povídej, přeháněj, vykecej se.

   Vymazat
 7. Zde platí plně Geoblsovské heslo: "Pravda je všechno to co ti pomáhá zvítězit". Pravdou se stává i stokrát opakovaná lež, navíc šířena médii. Chlívkaři se neustále považují za prodemokratickou část společnosti a přitom v ČR platí jen demokraticky schválené zákony, volají po odvolání Babiše, ale jejich důvody jsou neakceptovatelné. Babiš už x-krát vysvětlil že dotace si neschválil sám, ale někdo o nich rozhodl.... A tyto věci jako by nikdo neslyšel. Stejně je to s církevními restitucemi: černé na bílém je napsáno, že majetky odebral církvím císař František I. a pak to v ČSR dokončil Masaryk....Takže chlívkaři jsou proti demokracii a ne naopak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tatrane PŘESNĚ!!!
   Kvůli Čapáku a dotacím se mohou potentočkovat,zdaleka NEJVĚTŠÍ loupeži z bílého dne=silně přepísklým církevním restitucím tleskaj.
   Úplný vrchol pokrytectví...blééé :-(((
   Helanov

   Vymazat
 8. čulibrku, co máš proti Moravě? Kdyby nebylo dávné Moravy tak dnes píšeš švabachem ty Pražáku křtěnej Vltavou. To vaše.. my Prahu nedáme, raději ji zbouráme svědčí o pražském lokál patriotismu už od +8. století. Máte zvedlý frňáky a metro a to je tak všechno. Historickou krásu města jste prodrbali a vyměnili za komerci takže Praze hrozí odebrání statutu UNESCO. Dobře to tam vedete. Proto vás lidi z !venkova" či vidlákova jak s oblibou říkáte nemají rádi. Pepíci jste jeden vedle druhýho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sorry jako, ale když jsem si teď přečetl váš přípodotek, div jsem si smíchy neukáknul. Upřímě - mě to vůbec nedocvaklo. Tak že ten smích patřil mě, ne vám. Kaju se, popel si na hlavu sypu, ba i roucho jsem si roztrhl (před tím jsem se však vysvékl do slipů, nic se nemá přehánět, žejo), vlasy si rvu a být fous, tak bych ho rovněž poplenil. Stačí to tak? (Původně jsem chtěl napsat: "Hamba vám, vostudy", ale pak jsem si řekl, že můj smysl pro humor je placama ne vždy stravitelnej)

   Vymazat
 9. Diskuse zatím nic moc,opět jakoby někteří nerozuměli textu,ke kterému se spíše nevyjadřují anijej nepotvrzuji ani nevyvraci,vypadá to jako řeč mezi hluchým a slepým.Autor má hodně odpozorovano,ale jsou víc dohady a skoro žádná fakta.Mluvil autor s některými účastníky a ptal se na důvody jejich účasti? Jiz jsem četl hodnotnejsi komentáře, které jdou více do hloubky, nehazi do jedno pytle,lépe hodnotí sociální a profesní pozadí .Odpor k EET to je mnohdy hlavní důvod účasti .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:55 Proč tedy schovávají svůj hlavní důvod za plky o Babišově střetu zájmů? Protože je těžké veřejně přiznat, že před EET daně neplatili. Babiše nenávidí, protože jim zabránil přiživovat se na úkor ostatních. Notují si s "demokraty", protože za jejich vlád si zvykli, že dojit stát je normální.

   Vymazat
  2. Příživníčci, šmejulové a taškonosky se seřadili a není špatné, že se nám seřadili na tribuně (i když jejich šéf je zatím "utajen"). Show pokračuje tema "antibabiš", ale ANO má 30℅ ...

   Vymazat
  3. Brtníku, pod to se ti podepíši.

   Vymazat
 10. Nikomu není divná ta nesmyslná show s národními umělkyněmi a umělci, plkajícími naprosté hovadiny a bezobsažnosti? Ze začátku se požadavky odívaly fíkovým listem nezávislosti justice a záchranou demokracie, potom ale přišlo ještě Mařenka musí pryč, aby na konec zůstalo jediné: pryč musí Babiš, Babiš, Babiš.

  Proč ta náhlá nenávist? Nikoliv náhlá, Babiš šlápnul na přezky daňovým zlodějíčkům (živnostníci) i zlodějům (podnikatelé), kteří si zvykli za Topolánka a Nečase daně neplatit a na zdravotní přispívat třetinu toho, co zaměstnanec. Normální paraziti, Mládek měl svého času úplnou pravdu. A pak přišel Babiš s EET a kontrolními hlášeními a zajišťovacími příkazy, a to tyhle vrstvy považují za útok na svou svobodu daně neplatit. Milion chvilek s tím nemá co do činění, to byla tak zvaná náhodná synergie, kdy se spojil zájem OSVČ s blábolením nedostudovaných spratků, které dalo podnikatelské kastě příležitost k vyjádření jejich vzteku, s chvilkařskými záminkami k demonstrování.

  Přemýšlejte, prosím, cožpak by kvůli nezávislosti justice zvedly zadky ty desetitisíce demonstrantů z celé republiky? Leda tak pár stovek! Když se podíváte na fotografie z davu, to jsou podnikatelské obličeje jak vyšité, stejně tak na konto chvilek přispívají téměř výhradně firmy a živnostníci. Proto také Fiala slíbil, že jakmile se ODS dostane do vlády, EET zruší. Spiknutí bohatců, co chtějí dál krást.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevšiml jsem si, že nade mnou jsou dva komentáře se shodným obsahem. Ale to budou stejně asi ti indoktrinovaní ode mě z Terasy, kde tohle tvrdím už od prvního letního Václaváku. Viz
   https://taras2.wordpress.com/

   Vymazat
 11. Brtníku a takhle je to se všemi parazity. Čím víš tím hůř. V podstatě to byl hlavní důvod převratu v 89. Za chvíli ovšem už nebude tolik pastvy a to teprve začne mela. Jak řekl Babiš: Všichni kradů a zapomněl dodat já jenom parazituji. Ti velcí zloději si na to schválily zákony tak nepotřebují krást. Neziskovky jen pro postižené. Ostatní zrušit.

  OdpovědětVymazat
 12. I NA PŘEDSEDU STAVEBNÍHO BYTOVÉHO DRUŽSTVA JE TO SLABÉ. Jenže Češi jsou na pohádky a dokonce jim věří. Stačí jen zamlčet fakta a slíbit víc jak konkurence. Chtělo to ještě přetisknout známé foto Jourové se Sorosem.

  OdpovědětVymazat
 13. Přejí vám všem krásné vánoční svátky a Babišovi 👍👍👍👍👍

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.