Reklama

úterý 10. prosince 2019

Bernie Sanders požaduje vyšetřování pracovních podmínek Amazonu ...aneb Veselé Vánoce, drazí zaměstnanci.

Pás firmy Amazon
Aleš Macháček 
9.12.2019  E-republikaTruthdig
"Chamtivost je podle mého názoru jako nemoc." Je to jako závislost. Jak jinak vysvětlíte myšlení Amazonu, jedné z nejbohatších společností na planetě, řízené Jeffem Bezosem, nejbohatším člověkem na Zemi? Jediné, o co se tito lidé zajímají, je větší zisk, i když to znamená úmyslně poškozovat lidské bytosti, které pracují v jejich skladech.


Bernie Sanders wrote Publikováno: 25.11.2019:
Je nesporné, že v roce 2019 jsou tito pracovníci Amazonských skladů vystaveni neúprosným fyzickým požadavkům, nebezpečným pracovním podmínkám a dokonce i dohledu. A pak, když se vypořádávají s vážnými pracovními úrazy, Amazon se snaží tyto informace skrýt.Zdroj: https://www.truthdig.com/articles/amazons-labor-abuses-are-more-appalling-than-you-think/

Ve chvíli, kdy zákazník Amazonu klikne na „zadat objednávku“, robot vytáhne jeden stojan k sběrači, který vezme správnou položku pro objednávku a pošle ji pomocí dlouhých dopravníků do balírny, kde se nacpou do jedné z těch známých, usměvavých lepenkových krabic. Na přislíbené dodací lhůtě Amazonu hodiny vždy tikají. Rychlost skenování, více než 300 položek za hodinu na jednoho pracovníka, tisíce jednotlivých produktů denně, je neustále sledována. Data proudí k manažerům v reálném čase, poté prochází patentovaným softwarovým systémem s názvem ADAPT.

Candice Dixon ví, stejně jako tisíce dalších pracovníků, že kdyby nedosáhla své cílové rychlosti, bude na seznamu a pokud se nezlepší, bude propuštěna. Candice Dixon musí každých 11 sekund oskenovat novou položku, aby dosáhla své kvóty a Amazon se vždy dozví, kdy to nestihla. Začala práci v dubnu 2018 a během dvou měsíců ji zvedání téměř 100 000 položek zničilo. Lékařka schválená Amazonem uvedla, že její zranění byla 100% způsobena její prací. Podle jejích lékařských záznamů se její stav pravděpodobně nezlepší.

Robotická pobočka Amazonu v Oregonu byla otevřena v srpnu 2018. Roboti nakládali zboží do velkých návěsů a byli tak efektivní, že s nim i lidé nemohli udržet krok.
"Před roboty to bylo sice těžké, ale bylo to zvládnutelné," říká Jonathan Knight, „ale nyní jsme v boji, který prostě nemůžeme vyhrát. Naše odbočka měla najednou nejvyšší míru vážných zranění. 26 na 100 zaměstnanců, což je více než šestkrát více, než je průměr v průmyslu.“

Nebudu dál pokračovat, protože to dobře znám. Ano, samozřejmě z vězení Plzeň Bory, III. oddělení, které bylo známé pod jménem „šatony“. Tam jsem měl 22 vteřin na výrobu broušených kamenů pro naši bižuterii ze 100 kuliček. Tak jako naprostá většina lidí jsem se snažil normy plnit, i když jsem prvních pár měsíců neměl čas se dojít ani vychcat. Protože šlo o jídlo, neboli o stupeň stravenek.

Když jde Candice Dixon ve svých 54 letech pracovat do Amazonu, je to kvůli večeři na stole rodiny, splátkám hypotéky nebo lékům pro děti. A tak jsme jako lidé rozděleni na ty, co klikají na amazonském webu, a na ty, co teď před Vánocemi budou dělat jako šílení, brát prášky proti bolesti a snažit se vydržet, aby snad i oni mohli přinést malý dáreček svým bližním.

Sociální necitlivost nabírá na síle a měli bychom ji začít potírat.

Zdroj: Truthdig

9 komentářů :

 1. Pro koho a na co za pár let budeme v montovnách a skladech dřít,když se nerodí děti?Jen pro naší degeneraci na maximální spotřebu a plnou kešeň KAPITALISTY? Já už to nemusím dělat ale u vnuka to vidím z první ruky u HEADU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děti se rodí Petulo. Rodí, ale komu? A Myslíte si, že oni je budou vést k pracovitosti?Sami nepracují a berou dávky které často převyšují nuzné mzdy vzhledem k životním nákladům tady. A bude záležet na míře příjmů, jestli si jeden řekne nepůjdu do fabriky budu zametat cesty v naší vísce.Bude to stačit na důstojný život?

   Smazat
  2. Budete se divit, ale zrovna ONI v Amazonu makali. Jak teď nevím.
   Celá ta Amazonská pakárna je pro lidi s kvalifikací 0.

   Smazat
 2. Tohle se dalo čekat a ve velkém,kdyby USA ovládli Čínu.
  Čínské zboží za Americké ceny.Kolik toho zboží je v USA vyrobeno i to USA zboží vyrobeno je z Čínských součástek.

  OdpovědětSmazat
 3. Četl jsem článek o pracujících v Českém Amazonu dávali jim tolik práce aby to ani nemohli stihnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč se po vstupu do EU stala ČR rozvojovou zemí. https://aliancenarodnichsil.cz/proc-se-po-vstupu-do-eu-stala-cr-rozvojovou-zemi/
   http://www.protiproud.cz/politika/3599-kavarenska-frustrace-hloupy-cesky-lid-a-jejich-prezident-nas-drahous-to-projel-narodu-se-pomstime-jak-prevychovat-dolnich-10-milionu-od-cenzury-ke-koncentrakum-lepsolide-vyhlizeji-vysvoboditele.htm

   Smazat
 4. Bohužel, nemáme žádné vůdce, kteří by vyhnali tu cizí svoloč-
  Amazon, hypermarkety. Nejdříve bychom museli vyhnat tu svoloč naši. Halt nejsou lidi. Ti zmetci nahoře jsou v tom sajrajtu až po uši, někteří možná jenom po kule, ale ty jim právě chybí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bubáku, nepropadej beznaději. :-) Vůdci se najdou, protože společenská poptávka sílí. A ti se už nezakecají...

   Smazat
 5. Kdyby u nás nenašel Amazon "plné pochopení a vstřícnost", tak by minimálně nemohl zabetonovat tolik hektarů zemědělské půdy a ty přivřené oči nad pracovními podmínkami jsou pozornost od našich elit navíc. Je to jen skladiště, přidaná hodnota žádná, využijí letiště, které je už teď poddimenzované a totéž platí i pro silniční dopravu. Předpokládám, že i zasíťování areálu pro ně bylo naší pozorností a přitom zisk a daně míří jinam. Proč se naši investikativní novináři o tuto akci nezajímali, minimálně kdo ten obchod podepsal ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.