Reklama

úterý 3. prosince 2019

Bez otazníku: Příprava na válku s Ruskem

Stanislav A. Hošek
3. 12. 2019
Nedoporučuji brát na lehkou váhu aktivity „rychtáře“ z Řeporyj. Je to sice po otci tlučhuba a exhibicionista, ovšem bez jeho vtipnosti a invence. Jelikož je celkově málo nápaditý, tak mu nezbývá nic jiného, než aby exhibovat primitivně, jako klaun. V té roli si v současné drsné době příznačně vybral pozici vrcholku ledovce veškerého hnusu, sprostoty, vulgární mluvy i chování v naší společnosti. Do role klauna se vtělil vědomě, leč je to lživá póza, jíž vychytrale mate ostražitost veřejnosti i institucí.


Politicky je poněkud rozumu mdlého, názorově ideologicky placatého s černobílým viděním každé politické loutky, jež má už předem na každý problém jasný náhled. Proto se celkem snadno stal hlásnou troubou zkušenějších a především záludnějších, veřejně aktivních lidí, ať už politiků či intelektuálních lokajů nové moci. Novotný sám sebe vidí jako odvážného hrdinu bojujícího za pravdu. Šíří proto několik střípků z nedávných dějin a vydává je za zásadní děje oné doby. Mimo jiné úsměvnou bajku o tom, jak slovanští bratři místo zachránit si vlastní krky, obětavě pomáhali Českým pobratimům bránit jejich hlavní město. I jako pohádka to zní dost hloupě. A co teprve poslechnout si vzpomínky účastníků oněch dějů či nezideologizované historiky.

Dovolím si na tomto místě svůj kratičký pohled na Vlasovce. Šlo o vojáky Sovětského svazu, kteří zvedli zbraň proti armádám vlastní země. Takový čin je v celých lidských dějinách považován za vlastizradu. Proto jsou takoví vojáci vždycky popraveni a dokonce potupným oběšením a ne zastřelením. Chování Vlasovců v poslední dny války v Praze je diskutabilní. Jejich pomoc byla Českou národní radou odmítnuta. Pokud jich zde pár stovek padlo, je v jednotlivých případech otázkou, čí vinou. Na její zodpovězení by se skuteční historici měli zaměřit v prvé řadě. Ovšem jenom tehdy, pokud se všeobecně uznává, že jde o tak významnou událost, že si zaslouží poctivé vyřešení. Já osobně si to nemyslím. Uznávám, že každý mrtvý si zaslouží vzpomínku. Pak ať na některém hřbitově mají svůj symbolický hrob.

Ale zpátky k aktivitám dočasného nájemníka rychty v Řeporyjích. I jako výkonný politik se rozhodl k činům, revidujícím dění v druhé světové válce. Otázkou je, proč. Přepisování historie je nejčastější metodou začáteční tvorby ideologie každé nové moci. Není totiž nic jednoduššího, než z obrovského množství mnohdy protichůdných jevů v minulých dějích zvýraznit takové, které se nové moci hodí a zamlčet jiné, které zájmu nové moci odporují. Pozoruji, že u nás se dlouhodobě vytváří nová ideologie, sledující mnohem závažnější cíle.

Proto jsem přesvědčen, že v případě Novotného nejde jen o přepisování dějin. Za jeho činy se skrývají mnohem zrůdnější motivace zmíněných vodičů exhibujícího komediant s dominancí emocí nad rozumem. Což si v mých očích zasluhuje veliké ostražitosti přemýšlející veřejnosti. Jak jsem již předeslal, mezi jeho vodiči nejsou jen ideologicky zaslepení historici, ale především politici.

Na tomto místě je velice dobré všímat si předsedy ODS. Tento nóbl pán s tituly před příjmením i za ním, vydávající se za nositele všech politických ctností, má totiž za sebou dost podivnou minulost z počátků své kariéry. Jen jeho působení v redakci měsíčníku Proglas stojí za podrobné prozkoumání. Tam se podle mne otvírá obrovské pole pro investigativní žurnalistiku, tu poctivou, která by podrobně popsala proněmecké aktivity pana Fialy. Pokud ODS hlásá, že chce opět v naší zemi vládnout, pak je investigativní činnost médií v tomto případě dokonce povinností vůči všem občanům.

Proč?


Z mnoha důvodů, ale především proto, že je zde riziko, které naši zem zatahuje do budoucí války. Zdá se mi, že pomalu se konsoliduje doba, kdy se definitivně bude druhá světová válka Evropou vydávat nikoliv za válku Hitlera proti komunismu, ale za válku civilizace Západu, proti expanzi z Východu, kterou je nutné nejen zastavit, ale včas jí předejít. A to mne doslova děsí. Osobně totiž pro mne není náhodné, že činy Novotného okatě podporované Fialou a neodsuzované členy ODS, časově korespondují s mnoha dalšími jevy.

V prvé řadě s usnesením EP, podle kterého viníkem druhé světové války není jenom Hitler, ale i Sovětský svaz. Dále pak s nedávno vydanou výroční zprávou BIS. Stejně tak s činností NATO, včetně našeho kandidáta na post prezidenta, kteří neustále prohlašují Rusko za největšího nepřítele Evropy ba celého Západu. A to už nemluvím o tom, že NATO nepřetržitě kumuluje vojska na západní straně hranic Ruska.

Vystoupení rychtáře z Řeporyj na mezinárodní scéně pak považuji za pokusný balónek toho, co si ještě Rusové v nově se vytvářené geopolitické atmosféře nechají líbit. Klaun jako prezident na Ukrajině, další klaun, který se stává dokonce nejznámější tváří strany, která se chce dostat do vlády u nás. To nejsou sice dobré vizitky pro celou naši civilizaci, ale právě proto jsou asi nejrizikovější.

69 komentářů :

 1. V akcích nevidím koordinaci, ale shodu zájmu a konjunkturalismus. Bez "nebezpečí z Ruska" by se nedyly prodávat zbraně. To nic nemění na tom, že situace je mimořádně nebezpečná a upřímně řečeno si dnes neumím představit, jak předejít vyhrocování..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ano. Stačilo by tvrdě PROSAZOVAT naše, už dávno přijaté, avšak díky naší darebné justici, impotentní zákony.

   Vymazat
  2. Jak předejít vyhrocení? Zklidněním Ruské věrchušky a odstraněním jejich militantních jestřábů a extrémistických politiků typu Žirinovského.

   Bohužel krachující ekonomiku musí na někoho svést, takže umírnění nehrozí. Spíš můžeme čekat víc kopání kolem sebe :o(

   Vymazat
  3. Je třeba si uvědomit, že on tenhle zjev z Řeporyj jenom svým způsobem utvrzuje a rozvádí neofašistické teze EU přijaté v dokumentu "Význam evropské paměti pro budoucnost Evropy" ( podepsaném i našimi poslanci Davidem a Blaškem )

   Nedivil bych se, kdyby po tom někdo sáhl jako po argumentu...

   Vymazat
  4. 20:48 Ta krachující ekonomika nakoupila 2 200 tun zlata. To co nám tu nakukávaj na ČT 09, tomu může věřit jen blb.

   Vymazat
  5. Ivane, pokud smim.

   - Bobo at si okamzite veme CT zpet, jak kdysi byla ukradena. Bude nutna i pravni podpora, problem, vim.
   Bezny, 1,2,3 pracemi zavaleny clovek, nema sanci monitorovat deni na politicke, geopoliticke - scene.
   Sedne k TV, zapne CT a vysledek je, Volby do parlamentu, senatni, komunalni...

   - koordinace je a byla, hodne dlouho, naplanovana.
   A nebezpecna, velmi, situace - pretrvava.

   nobody

   Vymazat
  6. Prosim, zamerte se na primarni problem - media.
   CT, CTK, AT, Reuters.

   A mezitim, vynechana - pravda.

   nobody.

   Vymazat
  7. Blbeček trolíček 20:48 Žirinovskij je český politik?

   Vymazat
  8. Ad úvodní komentář I.Davida
   Nejde jen o vyhrocování a zvýšení prodeje zbraní.
   Problém je, že když za všechno bude moci Rusko, znemožní to raconální přístup ke skutečným společensko-politickým problémům a usnadní tak rychlé zavádění systémů nové totality.

   I.D. v tomto nevidí koordinaci, já se domnívám že ty procesy jsou sofistikovaně koordinované aniž o tom valná většina účastníků ví, shora řízené určitě jsou a jak už dlouho můžeme pozorovat, spodní vrstvy nové aristokracie a jejich lokajové fungují na knoflík.

   Vymazat
  9. Součástí propagandistického "pole" jsou přece i předsudky, zkraty, přirozená blbost lidská (ne, nevyjímám se z toho). S tím inteligentní a poučený plánovač či aktér zajisté počítá. Dále, efektivní "řízení" (čímž teď prosím pěkně opravdu přímo nemíním ony důkladně vymazlené kategorie Pjakina a týmu DOTU) ve společnosti - mluvme třeba raději o "dosahování cílů", v tomto smyslu se "řízením společenských procesů" zabýval i don Corleone i Gánhdhí - čím méně je na ně vidět, čím méně je přímé a direktivní, tím líp, ni ?? No a Marxe taky nikdo nevyvrátil (teda spíš platí o něm říkat že takhle to není, ale využívat toho co se dá), koneckonců určující jsou materiální zájmy (ve sféře "reprodukce podmínek existence společnosti"), ovšem mocnou čarodějkou jest tu ideologie coby "falešné vědomí" - sice falešné, ale "opravdické" vědomí, tedy ne libovolný blábol, ne libovolný propagandistický obsah (to by nefungovalo nebo ne tak dobře).

   Ergo nic nemusí být koordinované přímým řízením a úkolováním agentů ať Novotného, ať Žirinovského, ať Nováka nebo Fialy. (Ostatně konspirační schůzky s Novotným by nedal ani James Bond.) Sami přijdou a budou dělat, co se dá čekat že udělají. Novotný asi opravdu jen sleduje vlastní publicitu a zvyšuje svou budoucí tržní hodnotu. Je (jako vždycky) možné, že je za tím něco víc, ale nejjednodušší přepoklad stačí. Podobně ruská redakce musela vědět, co jim subjekt zhruba předvede, no tak to asi pokládali za potřebné, když ho pozvali do reality šou.

   Vnitřní mocenský boj v Rusku a křehkost třídního smíru je realita, stejně jako intenzívní zájem globálních elit na kontrole zdrojů, které teď kontroluje stávající ruská elita. Horká válka bude, pokud si některá strana spočte, třeba mylně, že se vyplatí. Úkazy jako Novotný jsou nepříjemné a jsou v linii stupňování studené války, ne že ne, jen přímo nesměřují k té horké.

   Je to podobné jako když pan politolog Pche vyzývá k hongkongizaci či chilenizaci babišiády - dokonce i když nějaký magor toho provokatéra (a není tohle nakonec horší než veřejný idiot Novotný??) poslechne a hodí si svého Molotova, ještě to nestačí a zřejmě to ještě ani není potřeba. Až to bude potřeba, pozná se to možná podle toho, že se zase objeví Martin Šmíd, tentokrát opravdický. Ale to jsme v Česku, my jsme citliví lidé, stačí nám málo, abysme se tak něják rozhořčili. Třeba i jedna mrtvolka.

   Ale pochybuju, že by ta role čekala zrovna na Novotného.

   Vymazat
  10. 13:56- velmi dobré, jen Novotný byl skutečně zaúkolován, jak na sebe veřejně prozradil bývalý ředitel "Ústru", či jak se ten ústav jmenuje. Proto není také od věci sledovat stopu směrem vzhůru až k vrcholu. Lidé ale nejsou stateční, proto se spokojí s blbci na nejnižších stupních. Vzdělanější se často angažují z prospěchu v blbce vyššího formátu. V těchto dimenzích se pohybuje i Světová politika s lokální. Vy jímky, které jdou proti proudu, někdy se o nich zmiňují v dějinách jako vůdci neúspěšných povstání kupodivu "nabíjí". Rád se dívám na "Vzpoury barbarů proti Římu" a "mám sen".

   Vymazat
 2. Pane Hošku, na Olšanech ten společný hrob mají už dlouho i velkým náhrobním kamenem a s nápisem v azbuce. Byl zapomenut, ale je tam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:08 Ten pomník je tady:
   Olšanské hřbitovy-II, poblíž pravoslavné kaple. Souřadnice: N50°04'54.4'' E14°28'31.52''
   https://www.vets.cz/vpm/6455-hrob-vojaku-ruske-osvobozenecke-armady/#6455-hrob-vojaku-ruske-osvobozenecke-armady
   Je na něm ČESKÝ nápis:

   NA TOMTO MÍSTĚ
   JE ULOŽENO
   187 NEZNÁMÝCH VOJÁKŮ
   RUSKÉ OSVOBOZENECKÉ ARMÁDY
   A
   GEN. VLADIMÍR I. BOJARSKIJ -1945
   GEN. MICHAIL M. ŠAPOVALOV 1901-1945
   MJR. KARL-LUDWIG OTTENDORF 1899-1945
   ZAHYNULI V PŘÍBRAMI A V PRAZE
   V KVĚTNU 1945

   Vymazat
  2. 18:08 Kripeľ Novotný sa oň určite stará, nosí tam kytice a páli sviečky. /irónia/ Jasne vidno, že celí vlasovci sú mu u riti a sú len prostriedkom na prezentáciu novotného primitivizmu, ignorancie a nenávisti.

   Vymazat
 3. Hodně mi to připomíná Overtonovo okno. Je to postupné "přitvrzování" reakcí.
  Ale stejně, není to sranda, když prakticky VŠECHNY západní země (na západ od nás, země jako Pobaltí atd. vynechávám) vidí nutnost spolupráce s Ruskem? A především samo Německo, které se musí také starat o sebe (především ekonomiku) a je svázáno "neznámým" aktem kancléřským prý do konce roku 2099? Ale my lezeme díky podržtaškám do ř.ti USA. No, uznejte není to sranda? Zdá se že naši "troubové svědomí" zase něco zaspali.
  O tom kdo by chtěl vládnout není nikdy moc pochybností, ale dosud v historii málokdo měl vizi pro svou budoucí vládu. A také nikdo z těch, co chce moc a veřejně to prohlašuje si evidentně nedělá starosti s tím, jaké má kádry. Představte si "rychtáře" jako ministra armády! A tituly mne už dávno neohromí, zvláště po praxi posledních třiceti let a seznámení se s několika diplomovými pracemi v mém oboru. Do politiky zřejmě může každý, kdo si potřebuje dodat sebevědomí.
  Z toho "rychtáře" si pokud jsem si všiml, nikdy v Rusku nic nedělali. Oni mají neuvěřitelný zvyk, že si do svých debat zvou i zjevné nepřátele a pak je divákům prostě ukážou, debatujou, pozvou si Žirinovského a o srandu je postaráno. Pro ně.
  Omlouvám se za časté používání slova sranda, ale poslední dva tři měsíce se díky naší politice téměř stále směji při čtení zpráv. Děkuji našim politikům, že mi prodlužují život!

  OdpovědětVymazat
 4. pořád mažete příspěvky a necháte tu řádit cenzora.
  vůbec si neuvědomujete, že ti vaši Havlovi pohrobci se s vámi nebudou sr..!
  máte na krku Majdan v režii Sorosjugend a pořád lžete nebo alespoň zamlčujete pravdu.
  oni mají připravené analýzy chování a jednání davu a vy se tady plácáte do stehen, jací jste kabrňáci.
  dokud nebudete psát a říkat otevřeně pravdu, nebudete mít šanci přežít.
  teď jako vzorek, jak to funguje, vám seberou reklamy ze židovských serverů.
  a pak se to roztočí.
  budete čumět jak tele na nová vrata

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jaroslav-Kopista-K-fackam-je-jiz-jen-krucek-605599

   Vymazat
  2. http://www.protiproud.cz/politika/4791-nepoucitelni-kolaboranti-bruselske-kladivo-babise-nezabije-pehe-chce-boje-v-ulicich-autoeroticke-orgasmy-kavarny-proc-asi-trikolora-stoupa-a-ods-zanika-a-ktera-prasata-jsou-si-rovnejsi.htm

   Vymazat
 5. On nemlčí jenom Fiala, ale bohužel i orgány činné v trestním řízení. Hanobení národa, rasy, přesvědčení a pod., se jmenuje ustanovení tr. zákona, které na pana Novotného sedí jako ulité. Tak snad si někdo vezme brejle a naslouchátka a začne konat.

  OdpovědětVymazat
 6. Pánové Hošku, Davide a Perune!
  všichni máte pravdu, každý popisujete jiný střípek, ale složením vzniká kaleidoskop, nikoliv mozaika.
  Kaleidoskop je optická hračka, která pomocí trojice zrcadel v kuželi vytváří v protisvětle skutečné a odražené obrazy objektů uvnitř mezi zcadly. Je to nádhera, která se dynamicky mění otáčením kužele okolo jeho podélné osy. Skutečnost, ale zjistíte, když odejmete okulár a obsah vysypete na stůl - hromádka barevných skleněných střepů. Každý gojím celý život čumí do kaleidoskopu a myslí si, že vidí skutečný svět, který se snaží pochopit a ani ho nenapadne tu hračku rozebrat (ani nesmí pod nejkrutějšími tresty, protože pravda je již 4 500 let nejkrutěji trestána).

  Mozaika naopak představuje obraz seskládaný ze stejné hromádky střepů. I ten může být iluzí či uměleckou fikcí, ale je tu možnost, že bude věrnou kopií skutečnosti (fuj, průser, jak si to můžete dovolit a jiné gretenismy).
  to by continueds .......

  OdpovědětVymazat
 7. Celou věc stejně vymysleli v Kremlu, aby svému lidu (čti stádu) ukázali nebezpečí vnějšího nepřítele, samozřejmě ve skutečnosti neexistujícího. O Rusko totiž nikdo nemá zájem. Ale ovce udržované v permanentním strachu z války jsou poslušné a Putin zas dostane 110% hlasů ve volbách :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Novotný je jeho agentem. Ámen.

   Vymazat
  2. 19:11 Ten Kreml ale musí mít dlouhé prsty. Když dokáže zařídit budování základen NATO kolem svých hranic, mise našich vojáků v Pobaltí atd. Nic z toho "samozřejmě neexistuje", jak tvrdíte. "O Rusko nikdo nemá zájem", proto o něm EP přijímá deklarace a každý den nám o něm práší naši prestituti.
   Milý "Čechu", vy jste tak blbý až jste roztomilý.

   Vymazat
  3. Brtníku, samozřejmě že o Rusko nemá nikdo zájem. A jejich suroviny? Vždyť se od nich dají levně koupit (nic jiného na prodej nemají), tak k čemu se tam cpát fyzicky.
   Naopak Rusko má velký zájem o to Pobaltí a to se pobalťanům nelíbí. Nebýt v NATO, už tam Rusko nadělalo stejný bordel jako v Podněstří, na Kavkaze, nebo na východní Ukrajině.

   Vymazat
  4. 10:29
   Co ty jsi za individuum. Nauč se (pokud nejsou tvou přirozeností) dělat Novotného opičí pitvoření a budeš dokonalé.

   Vymazat
  5. 10:29 Sákryš "Čechu", dávejte si pozor na to, co říkáte. Vždyť vy tvrdíte, že bez "bratrské pomoci" NATO by mohla ruská čtvrtina z 6 miliónového obyvatelstva Pobaltí usilovat o dodržování lidských práv, o které je tamní vlády připravily. A já si vždycky myslel, že ochrana lidských práv, svobody a demokracie je u NATO na prvním místě. Vy najednou tvrdíte, že je tomu naopak, že NATO chrání vlády, které diskriminují menšiny.
   Jen na okraj uvádím, že v pobaltských zemích jsem byl několikrát, takže tamní situaci znám z vlastní zkušenosti. Nejsem závislý na vyprávěnkách ČT, tak jako jste vy.

   Vymazat
 8. Ďuro Trulo 3. prosince 2019 18:58

  Popis Kaleidoskop, česky krasohled, je dětská hračka, která pomocí soustavy zrcadel a barevných tělísek nebo skleněné kuličky vytváří neopakovatelné obrazce při pohledu proti světelnému zdroji.
  Wikipedie

  Myslím, že Vaše NEGOJIMSKÉ pochopení pokulhává. My se nedíváme krasohledem, nepozoruje krásné činy či skutky nebo lidi, ale hledáme střípky z celkové skutečné mozaiky. Pokud jste skutečně Negojim, pak si u nejbližšího rabína dejte poradit. Máte to přesně naopak. Vypadá to, že Vy se celý život díváte do kaleidoskopu Vašeho přezíravého hodnocení Všech ostatních.
  Navíc není nutné přece popisovat vše kolem dokola jako pro - budete se zlobit? - pro negojima. A ani není třeba nic tady a teď nic řešit, to musí každý sám.

  OdpovědětVymazat
 9. Pánové Hošku, Davide a Perune! č. 2!!
  A nyní od obrazu světa k jeho popisu! Všechno co se ve světě lidí děje má své příčiny a následky a někdo znalý vyvěšuje pomocí kaleidoskopu (a pokud je zasvěcený tak i pomocí mozaiky)obraz světa, který zavdává příčiny, aby neznalí gojové (tvrdý eufeminismus) zvedli zadky a provedli změny (většinou násilné a cíleně očekávané) a změnili svět k obrazu svému. Nikdo z těch hybatelů (Spartakus, Cézar, Václav, Napoleon, Lenin, Hitler, Tramp) se neptal proč se to děje, prostě aktivisté, kteří posloužili jako užiteční idioti (Napoleon sám sobě nasadil korunu římského císaře, kterou vyrval z rukou šokovaného papeže). Proto dostal těch jeho 100 dní návratu, aby byl zrazen a hanebně poražen u Wotrloo, z čehož získal Rodšild takový profit, že si koupil celou anglii i s královnou. Náhody to nabeton nebyly. Někdo z vládců zemičky tahal za nitky marionet.
  Hitler byl flustrovaný, nedostudovaný veterán 1. světové a již ve Vídni byl voděn jako marioneta na dlouhých špagátech (obžalován z pokusu o vraždu, odsouzen, vyplacen z trestu, obdarován oblekem, rotačkou pro NSDAP a postaven na sud v Mnichovské pivnici). Byla to všechno náhoda? A co ten židovský obchodník od Rodšilda, který to vše zacaloval a ještě Hitlerovi koupil osobní automobil a pomáhal mu sesmolit poslední kapitoly majkampfu (ty o vině židů). Také náhoda?? A ty miliardy z anglie, ameriky, které postavily nacirežim na nohy? I Hitler věděl, že to náhoda není a že musí splnit úkol. Dokončit to co Napoleon zpackal (dobýt a rozdrobit velikou RUS!!!
  to be kontinued 2 ......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. za někým ten dav jít musí. Sorosjugend hledá také svého Adolfa. modlete se, každou sobotu, aby jej v příštích třech letech nenašla.

   Vymazat
  2. Karle, dav je jen prostředek boje, Rozhodují elity a jejich schopnost se zorganizovat a získat peníze na tichý boj tajné služby a pozice v médiích, politice. Manipulace davu bývá až ta horká fáze. V malém to vidíme v jednotlivých státech, párkrát to přeroste ve WW ale vždy to řídí 1% světové elity. Když se podaří tyto psychopaty poslat do pekla, nebude potřeba "Jahveho a posledního soudu"

   Vymazat
  3. chcete tvrdit, že Kalousek, Pospíšil, Fiala nebo Bartoš jsou elity? Už se prohlásili "jedinou demokratickou opozicí" a teď ještě elita?

   http://www.protiproud.cz/politika/4791-nepoucitelni-kolaboranti-bruselske-kladivo-babise-nezabije-pehe-chce-boje-v-ulicich-autoeroticke-orgasmy-kavarny-proc-asi-trikolora-stoupa-a-ods-zanika-a-ktera-prasata-jsou-si-rovnejsi.htm

   Vymazat
  4. Karle, to si musíte vyhodnotit sám. Existují elity národní a světové.Ty světové mívají služebníky ve státech. Národní elity moc služebníků nemívají, neb jsou chudé. Pro normálně myslící by neměl být až takový problém i určit kdo komu slouží i Vám věřím. Ale nejde o víru, jde o moc(moc!).

   Vymazat
 10. Cech 19:11......???nemaji zajem? A co ty zakladny ? To prirodni bohatstvi ktere je tam? A co verejne prohlaseni Madleny, ze se Rusko musi podelit?

  OdpovědětVymazat
 11. Pánové Hošku, Davide a Perune!3
  a teď od dějinných příkladů k současnosti. Zase někdo vodí marionety (flustrovaného šaška z řiťoryjí - starosta je přejmenoval veřejným vystrkováním jeho tlustého zadku). Vypadá to na nového ještě trapnějšího hitlera, protože co se jednou hraje jako tragedie se podruhé hraje jako fraška (aby se vládci nenudili a gojové náhodou nepochopili). Místo občanské války s fakanem Frankem namícháme války kosmické (komické) a facebukové (mladí křepčí radostí, že pouze oni něco chápou, technicky mají pravdu ty nicky). No a pak si zahrajeme na ekonomy, světové investiční letadlo (zajímá mne komu zůstanou v rukách ty bezcenné papírky - dluhopisy). A zase je tu někdo za desátou oponou kdo ty figurky (ekonomy, bankéře a politiky) posouvá po hrací ploše. Pokud si myslíte, že se posouvají sami, tak máte pravdu, protože to je nejúčinnější manipulace (udělej svůj vlastní krok, volbu). Bez znalosti světa a jeho skutečného stavu je to vždy krok do prdele nebo hůře do neexistence.
  Proč to všechno píši a riskuji dehonestaci, ostrakizaci a násilí?? No protože to nepíše nikdo jiný (občas se pochlapí vedoucí kolotoče z aeronetu nebo jeho blogerka pozorovatelka).
  Druhým zásadním důvodem je upozornit gojimy na to, že všechno je jinak a aby pochopili jak musí nastudovat dějiny od doby babylonské věže a ještě z nich vyloučit klamy a kaleidoskopy (bible, tora, korán). Čím více lidí pochopí co se vlastně děje, tím více z nich se zachrání - možná.

  OdpovědětVymazat
 12. Vše, co předvádí Novotný, Vondra, Ondračka, Demoblok a spol, většina europoslanců, je akce proněmeckých trollů. Gorbačov ná zaprodal Němcům. Začíná nesmiřitelný souboj vlastenců a vlastizrádců, řízených z Německa. Němci se dál sjednocují kolem Merkelové a my házíme klacky pod nohy svým úspěšným vlastencům. Pokud se nesjednotíme, zahyneme. Už nás nikdo nebude osvobozovat. V nových volbách musí zvítězit Trikolóra a vlastenecká hnutí. Fandím těm politikům, kteří chtějí opustit EU a NATO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z Trikolory bych se moc neradoval. Je to jenom prodloužená ruka ODS a nevěřím, že z pravicově laděných politiků vznikne nějaká sociální demokracie. ODS se přežila a její voliči půjdou za jinou politickou stranou. Ostatně mladý Klaus nikdy netajil své liberální názory, i když není takový asociál, jako Kalousek. v poslední době se sice moc neprojevuje, ale pokud se dostane do parlamentu, posílí pravicovou část ANO. Mladý Klaus je jen syn starého Klause. Nic víc a nic míň.

   Vymazat
 13. Odeesák Fiala je úplně ložený parchant, který má za cíl této zemi systematicky škodit. Odpudivý typ, jehož letité úzké vztahy s představiteli landsmanšaftu jsou zdokumentované. Je třeba si na něj dávat pozor...

  OdpovědětVymazat
 14. Vyguglujte si a otevřete oči.

  České zpravodajské služby znepokojeny !!!

  OdpovědětVymazat
 15. Já bych jen pro větší přesnost v článku zaměnil slova klaun termínem šašek. Klaun může být moudrý, ale šašek zůstane šaškem.

  OdpovědětVymazat
 16. "Význam evropské paměti pro budoucnost Evropy"
  je skutečně hrůzný pamflet.

  OdpovědětVymazat
 17. Pan Hošek má pravdu budou tvrdit že hitler padl proti hrozbě z východu za sjednocenou Evropu. Nakonec i koncentráky svedou na NKVD a budou chtít opět táhnout na Rusko.

  OdpovědětVymazat
 18. Jako ze studené války? Konvička zkritizoval návrh Drahoše. To čemu říká „dezinformace“, je mediální alternativa, tvrdí:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019120311048397-jako-ze-studene-valky-konvicka-zkritizoval-navrh-drahose-to-cemu-rika-dezinformace-je-medialni/

  OdpovědětVymazat
 19. https://www.youtube.com/watch?v=rqK_dU-K36c

  OdpovědětVymazat
 20. Autor netusi co obsahuje Klaun. Talent a schopnosti temer nadlidske za ucelem prinest neco radosti ,dobre nalady a vtipu lidem a detem..Pozor to svede
  malokdo .Jakoby nikdy nesledoval komunistickou televizi, kde jich bylo pozehnane..Od Wericha ....
  Plete si je s idiotickymi sasky nejnizsi
  ubohosti ,deplorables.
  Naopak zrudy NOVOTRHOVCU VSEHO HNUSU a parasiti jen hystericky kvici a kvici..Okopirovanou hysterii od malych holcicek..od fanatiku korektnosti..Atd.
  Hitler rad hystercil a vsichni tvrdili ,ze za ucelem aby moh se vrhnout na zem a potom okusovat
  koberce ..To zpusobilo /lecba sokem/, oddanost britu.
  Taky dnesni politici by uz se nemeli navic ani schazet. Strasne se hadaji a vyhrozujou si nejprisernejsima trestama , ktery vsecky vodneseme zase jenom my...
  Sou toho plny zpravy diverse diversantu nemaji zda se mezi, banderovce na ne, jde z nich nenavist a zloba..Jakoby meli za vzor Hitlera s Mussolinim ..
  Jejich tvrzeni je logicky dovadi k tomu ,ze kdyz Stalin zacal valku a tak je potreba stavet pomniky mirumilovnym nacistum.
  Jak nekde zacnou pobihat s hakovejma krizema, tak zapad pribehne ihned na pomoc s laskou a miliardama..
  Znovu se zase prozradili s Ukrajinou..
  A naopak , mir a pravda jsou nepratele az za hrob.
  Pro akutni nedostatek nepratel NATO , byla pozvana spise naverbovana Cina,i kdyz jako nedobrovolnik..Jako predtim kdyz vycpavali kazdyho cinana opiem a kdyz se vzpirali znicili v Cine skoro vsecko a vypustili na ne Japonce..Japonec, nejen ze neporazil Stalina ,jeste ztratil uzemi , tak byla za to potrestana civilni populace , zeny a deti, ktery nikdy ovsem zadnou zbran ani nevlastnili.. Beda. Ani netusili co je Hakenkrajc..
  Sudetsky germani s hakenkrajcema slavi usechy a Novotny je nejen prukopnik poroku ale Udernik ruzovych budoucnosti , kdy mimo robotu se deti budou vytahovat rovnou z prdele, aby mely spravnou barvu a rodice.....Predelany na ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:03!
   Až na ty překlepy a absenci diakritiky dobré!!

   Vymazat
  2. Ďuro Trulo Každý nemůže být spisovatel nebo inteligent jinak tímhle se ohánějí havloidi když nemají argumenty.

   Vymazat
  3. Unknownovi nebo unknowce (kdo to má z vašich příspěvků poznat), abych byl schopen vás KOREKTNĚ oslovit!
   Známý král poslal mladíka s listinou ke královně "popravit, nemožno oženit s princeznou!". Jak a proč to dopadlo jinak víme všichni, ale přesto umisťujeme čárky, kde nás napadne. Význam sdělení zřejmě není podstatný, nýbrž podstaným je kdo sděluje. Svým žákům jsem to vysvětloval jinak: "jak ovládáme mateřský jazyk, tak i myslíme" a oni to, světe div se, pochopili. No a za havloidní triky nenesu zodpovědnost a ani se k nim neřadím (nebo to měla být psí hlava?).

   Vymazat
  4. Ďuro Trulo Ahá vy jste učitel tak to je jiná.

   Vymazat
  5. 22:09!
   Emeritní, neboli bývalý. Pokud je to vševysvětlující (všedehonestující) tak se omlouvám. K pedagogice jsem se dostal omylem, přes profesi mechanické technologie dřeva, kterou jsem vystudoval u bratrů Slováků na VŠLD Zvolen.

   Vymazat
 21. Mají pocit, že to tu poslední válka zdemolovala málo, nehledě na miliony mrtvých. Takže s chutí do toho, ať je na věky hotovo.

  OdpovědětVymazat
 22. Že Západní "civilizace" nemá zájem o Rusko?
  Tak proč se neustále pokouší o moskevské majdany? Stačí si připomenout jen například Navalného.
  Tak proč všichni "velicí" politici Západu neustále po desetiletí mluví o tom, že je tak nespravedlivé, že mají tolik zdrojů na tak málo lidí?
  Tak proč neustále po staletí vraždí především britská rozvědka ruské vládce?
  Tak proč ihned po rozpadu SSSR se tam nahrnuli západní obchodníci a počínali si tam jako "doma"? A pak se divili, když je třeba náhodou potrestali "doma" a to jen za to, že zatajili daně?
  Tak proč po rozpadu SSSR začali zápaďáci ihned vydávat za svoje peníze TY správné učebnice, kde překroutili, kromě jiného i historii Ruska?
  Tak proč tam působí tolik neziskových západních neziskovek?
  Tak proč jsou euroatlanťané tak znepokojeni, že Rusko udrželo armádu a po krachu v devadesátých letech ji postavilo zpět na nohy?
  Tak proč "naši západní" historici neustále přepisují historii Ruska, takže vzniká nebezpečí, že co platilo včera neplatí dnes?
  Tak proč dávný britský předchůdce Churchilla Palmerson prohlásil, že svět se zdá tak nespravedlivý, když nikdo nebojuje s Ruskem? (Připomínám, že o nějakém roku 1917 nebylo ještě dlouho ani vidu ani slechu!)
  Tak proč by mělo mít Rusko zájem na Pobaltí, když těm stačilo, když do jedné země měl přijet soubor Alexandrovců a zakázali jim to, protože byli v uniformách ... snad aby je rovnou neobsadili?
  Tak proč by Rusko mělo mít zájem třeba na nás, když se může dohodnout nakonec potají a nebo veřejně třeba s tak "opozicí" milovaným Německem rovnou a zase bez nás?! A obchod může dělat po moři? Kolik jen MY ztratíme přesměrováním plynu mimo Ukrajinu "námi" tak oslavovanou? Zatím jsem to za dlouhou dobu nikde neslyšel od našich politiků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzdyt to delaji vsude...I male staty jim vadi(sice vzdy je v nich co ukrast) ale i tak

   Vymazat
 23. Jde pořád o tu samou válku.
  Válku komunistů proti fašistům.
  Fašisti si říkají pokaždé jinak: kapitalisté, liberálové, demokraté, havloidé etc. etc.
  Komunisté jsou pořád jenom komunisté.

  Ale pořád jde o tu samou válku.

  OdpovědětVymazat
 24. Velká škoda, že se na konci války nepodařilo Churchillovi peosadit operaci Unthinkable. V Evropě a ve světě by byl už skoro 75 let klid a mír a rusáci by byli, tam kde patří. Daleko za Uralem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedovedete diskutovat s otevřeným hledím. Je vás tu hodně, ale není vám to nic platné. Češi se dovedou semknout, když je zle. Říkal to už F. Palacký.

   Vymazat
  2. bs 4. prosince 2019 14:21
   A Vy byste tu už, jako drtivá většina z nás, nebyl.

   Pan Churchill - Váš evidentní vzor - v tu dobu již měl "za sebou" během Druhé světové války "neznámý" civilní masakr Bengálců hladem. Jen proto, aby angličtí vojáci měli v torně trochu rýže navíc. V Bengálsku za zvěrských podmínek zemřelo roku 1943 minimálně čtyři miliony obyvatel přes dobrou úrodu! To jen abyste měl představu o tom, co by také mohlo být. Protože by pak bylo také docela možné, že by Sudety a Protektorát zůstaly za odměnu Německu. Nehledě na to, jak se k nám Angláni zachovali v období Mnichova. Je mi Vás upřímně líto, ale JEDINÝM GARANTEM OBNOVENÍ NAŠÍ STÁTNOSTI TEHDY BYL SOVĚTSKÝ SVAZ a pomohl tomu výrazně i budoucí generál Ludvík Svoboda. Nebýt jeho, SSSR, nebyl by ani dr. Beneš uznán jako hlava naší vlády v emigraci! A to nehledě na hrdinství československých letců v bitvě o Anglii. Než začnete někoho pomlouvat - a to i doma v kruhu rodinném Vaše příbuzné - vždy se zamyslete. Není třeba se klanět na zem, ale vědět, co a jak by měl každý.

   Vymazat
  3. bs -asi zkratka "blbec skrytý". To sedí.
   Jak -bs- přišel na "Rusy za Ural". Tam je dostal až Jermak. Ale to ten ynteligent určitě neví, kdo to byl.
   Tihle nevzdělaní nenávistníci jsou opravdovou potěchou každé diskuze.

   Vymazat
  4. bs!
   Mýlíte se. Čertčilovi se plán "NEMYSLITELNÉ" prosadit ve štábech spojenců podařilo, ale zklamala ho vojska toužící po míru, civilní obyvatelstvo nepřátelsky naladěné k jakékoliv válce a hlavně generalisimus Stalin a jeho maršál Koněv. Koněv na rozkaz Stalina provedl 28.6.1945 bleskurychlé přeskupení vojs v Rakousku, ČSR a východním německu a tím zhatil půl roku vypracovávané plány na NACH OSTEN II, který měl být zahájen 1. 7. 1945. Pokud jste Slovan a máte z vlastní hlavy to co jste napsal výše, pak si nezasloužíte kulku ani provaz (dokonce ani tluk palcátem), ale pouze hodit za živa do hustých germánských sraček.

   Vymazat
  5. Ďuro, ještěže jste podotkl "pokud jste Slovan", jinak by Vás bs nařkl z antisemitismu.

   Vymazat
 25. Pane T.Duro diky ,kazda zminka potesi..Ale nevim jsem v mlze co je Diakritika..Venuju velkou cast pozornosti aby text mel souvislost a spad a dobre se cetl bez zadrhelu /ja vim preklepy zadrhavaji a rusi/ a pak sem tam neco unikne a tak pocitam s porozumnenim..Vas P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paw, paw!
   Diakritiku zavedl do jazyka českého Mistr Jam Hus, rektor university Karlovy, kazatel v kapli Betlémské, zpovědník královny a reformátor katolické církve a jazyka českého, upálený katolickou církví 6. 7. 1415 v Kostnici. Diakkritikou rozumíme pomocné znaky (součást normálních znaků, umístěná na horním účaří textu). Jedná se o tzv. nabodeníčka (krátké a dlouhé), v současnosti tečka nad i, čárka u dlouhých samohlásek áéíóú(ů)ý a háček změkčující některé samohlásky ě a souhlásky čďľňřšťž !!! Tím byly, na rozdíl od pšontštiny (polštiny) z jazyka českého odstraněny tzv. spřežky ss, sz, cz, atd., které byly do slovanského jazyka násilně zavedeny z jazyků germánských a anglosaských, jako první historicky zdokumentovaný pokus o germanizaci. Jan Hus jazyk český nejenom počeštil, ale i zgenializoval. Pouze dvě hlásky nedotáhl do konce:
   1) ch - je dvojznaková souhláska (zůstala zpřežená z pšonštiny), x - (ks) - jednoznaková dvojhláska, která je jazyce českém naprosto netřebná.

   Vymazat
  2. Paw možná potřebuje poradit jak si pořídit českou klávesnici, zdá se mi, že nám píše z daleké ciziny a velmi dobře i bez diakritiky je to velmi srozumitelné.

   Vymazat
  3. Ted jsem si vzpomnel,ze ve skole pravili ze odstranil sprezky. Ted uz vim a diky za informaci a ze zavedl to nahore Nad slovy. Diky Mistre Jene. Poznani ,uvedomneni taky, ze jsme tak jiny,odlisny od polaku...
   Skolu se zanedbaval a mam mezery..
   Jsem taky dale jeste pozadu v ovladani stroje/klavesnice. A kazda rada by byla VITANA /mne to taky vadi a Rusi /s hackem nad s ! ,nedava to nekdy spravnej odstin ,naladu a nebo pocit a duraz, kde ma byt ,proste nesedi to,zadrhava obcas ,kdyz to neni uplne spravne.
   Protoze nase rec je slozita a nejednoducha..
   Akorat mam vyhodu sirsiho uhlu pohledu na vec,kdyz nejsem uprostred deni, ktery se snazim zachytit /snazim /...Jeste jednou diky..

   Vymazat
  4. Pawko!
   Diakritika je pro jazyk český podstatná, ikdyby jste ji zesměšňoval sebevíce. Chápu to vaše vyjadřování tak, že se spolu s ČT snažíte (za šoroškovy papírky) jazyk český dehonestovat, aby omladina, která se ho teprve učí používat (nikoliv ovládat, to je vyšší level) jej co nejvíce prznila. Tohle si k nám nedovolili ani němci.

   A panu Dvořákovi: správně česky je ksindl a kšandy, ikdyž to nejsou původní česká slova.
   Omlouvám se za ten tón a nespisovnost, ale jde o jediný poklad, který nám ještě nestihli ukrást a zničit. Navíc mateřský jazyk je základním nástrojem šíření informací (bohužel i desinformací) a fundamentem kultury. A pokud se některým, nejenom anglosaským, primitivům jeví jako složitý, tak odpovídám: není složitý, nýbrž komplexní (tedy žádný "step by step" jako v juesej). Mohl bych volit i výstižnější přirovnání, ale nezeptal jsem se čtenářů zda informaci chtějí slušně či přesně a tak raději volím první alternativu.

   Vymazat
  5. Ďuro, nemyslím, že "Paw" zesměšňuje češtinu, naopak, snaží se ji pochopit, možná se do ni vrátit, odsudky jsou zatím zbytečné. Nebo je "Paw"dokonalý stroj, pro automatizovanou diskuzi a to by bylo zlé.

   Vymazat
 26. Jedna zakladni vec:

  S RF nikdo valcit nebude. A vynechejte pojem, konvencni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:01
   Uklidnil jste mě, ještě taková maličkost, aby vás ostatní vážně poslechli a už nezlobili.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.