Reklama

neděle 8. prosince 2019

Blahopřání redaktorovi Nové republiky Mgr. Václavu Dvořákovi

8. 12. 2019
Redakce Nové republiky blahopřeje našemu spolupracovníku Václavu Dvořákovi k ocenění, které se mu dostalo před týdnem 25.11.2019 v Bělehradě. Při slavnostním ceremoniálu na prknech srbského Národního divadla za přítomnosti mnoha osobností politiky, byznysu, sportu a kultury a před kamerami hlavních srbských médií se stal laureátem Ceny Nadace Bratří Karićů. Cena byla udělena za odvahu a profesionalitu při tvorbě dokumentárního filmu „Uloupené Kosovo“ a za dlouholetou práci na prosazování pravdy proti lžím o válkách na území bývalé Jugoslávie.


Spolu s Dvořákem byli vyznamenáni:

* francouzský plukovník Jacque Hogard, který velel francouzským speciálním jednotkám na Kosovou a zachránil před masakrem velkou skupinu kosovských Srbů, kteří se ocitli v obklíčení kosovsko-albánských zločinců z řad UČK; plukovník Hogard je také autorem knihy „Evropa zemřela v Prišitně“,

* italská novinářka Marialina Veka, autorka knih o pronásledování Srbů na Kosovu jejíž nejznámější tituly jsou „Ztracené Kosovo“, „Krajina duše“, „Vězení pod otevřeným nebem“, „Hlava hydry“ a nejznámější „Vlčí srdce“,

* populární řecký zpěvák Antonis Remos

a světoznámý egyptský archeolog Zahi Havass.

Mezi staršími laureáty této ceny jsou např. ruský prezident Vladimir V. Putin, bývalý kazašský prezident Nursultan Nazarbajev, režiséři Nikita Michalkov a Emir Kusturica.Den na to, 26.11.2019 byl Václav Dvořák jmenován čestným profesorem na bělehradské Akademii umění. Součástí slavnostního dne byla i mše za patrona školy, sv. Jana Zlatoústého, celebrovaná bělehradským pravoslavným biskupem – vladykou Stefanem.12 komentářů :

 1. Dobrá práce zaslouží odměnu. Gratuluji. Bredy

  OdpovědětSmazat
 2. Gratuluji. Škoda, že ho sami více oceníme až časem. Vládnou nám totiž dezinformátoři, kteří jakýkoliv jiný názor než svůj označují za dezinformaci.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak panu Václavu Dvořákovi gratuluji též máme stejné názory.

  OdpovědětSmazat
 4. Vacval, je taky Nr.1,

  tak se na neco povidame, tezka vec, snad jsme dospeli k nrecemu, vec - ktera nepresla, rekneme necim.

  Vasku, diky.
  https://www.youtube.com/watch?v=Fgk0rAF9eD8

  Dejte si chvilku, treba i birco, kafco, co kdo chce.

  nobody

  OdpovědětSmazat
 5. Jinak, samozrejme p. Vaclav.

  Tak tedy se moc nedivejte na hacky, carky, ale na obsah.
  Jsme na serveru - Nova republika.

  A opet, malinko drzy, nobody.
  A prosim, podivejte se na ten, skutecne zakazany dokument.

  OdpovědětSmazat
 6. Vasku, mooooc diky.

  I za odvahu, i za vse,

  nemohl jsem jinak. Reaguji, proste nadhera, aby vubec kolem vedeli.

  nobody

  OdpovědětSmazat
 7. MOC,MOC,MOC GRATULUJI!!!
  A díky za krásné fotky,panu Dvořákovi to tam moc slušelo!
  Mít stejnou cenu jako Kusturica,Michalkov,Putin...hernajs,tak to už něco znamená!!!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Připojuji se ke gratulaci. Jako chlap sice nedokážu ocenit jeho zjev, ale zato umím ocenit jeho chlapskou odvahu říkat pravdu. Odvahu, pevné nervy a stálé zdraví mu v zájmu nás všech přeji i do dalších let.

   Smazat
 8. Díky za možnost vyjadřování názorů OBYČEJNÝCH lidí.
  Jednotný odpor lidí je blokován "chytrým" dávkováním různých informací a udržováním rozdělení občanů na spokojené a nespokojené a na nerozhodnuté a apatické ke všemu politickému.
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2820-17-listopad-a-dalsi-zverstvo-ceske-televize-deti-vykladaji-jak-jsme-my-zili-za-socialismu-jakym-pravem-nas-urazi
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2798-mela-by-bis-a-kobra-presetrit-konta-pirata-hriba-otce-a-syna-kolare-vcetne-zahranicnich

  OdpovědětSmazat
 9. Hlavně nám Václave vydržte!

  OdpovědětSmazat
 10. Z celého slovanského srdce gratuluji...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.