Reklama

úterý 10. prosince 2019

CO TÝDEN DAL A HAMPL NAPSAL: JAK SE ŽIJE ŘEPORYJSKÝM OBČANŮM?

Petr Hampl
10.12.2019  PravýProstor

PONDĚLÍ 2. PROSINCE

Dva absolventi Cambridge si přivedli džihádistu, který je podřízl. Zastavil ho až polský kuchař. V tom je perfektně shrnut současný stav Západu.


ÚTERÝ 3. PROSINCE

Americké výzkumy ukazují stejný problém jako u nás v mladších ročnících. Holčičky jsou už od základní školy zvýhodňovány, na vysokých školách je pak logicky víc žen než mužů, a na konci toho cyklu jsou tisíce mladých žen, které by se chtěly vdát, ale neexistuje pro ně partner, leda by hodlaly svého manžela živit. A mezitím vláda vynakládá miliardy na odstranění údajného znevýhodnění žen.
Tak jako u všech feministických programů, i tady platí, že hlavní obětí jsou ženy, které se chtějí vdát a mít děti a normální rodinu.

STŘEDA 4. PROSINCE

Jak se teď asi žije řeporyjským občanům? Úplně mám tu scénu před očima:
“Kde bydlíte?”
“Na Praze 13.”
“A kde na Praze 13?”
“Ále, v jedné takové domkařské části, to nemůžete znát.”
“Třeba ano, mám příbuzné v Ořechu.”
“Víte co, tak já vám to pošeptám.”
“Cha cha cha ha ha ha.”
Ale co mají dělat třeba fotbalisté FK Řeporyje?


ČTVRTEK 5. PROSINCE

Jsem pro svobodu projevu a přeji panu Ondráčkovi z Transparency International právo horovat pro fašismus, ale v takové situaci je zapotřebí jednoznačně říct, že tady fašistický režim nechceme. Obávám se ale, žel, že nejde o jednorázový úlet pana Ondráčky, ale o celkovou změnu společenské atmosféry…
Je dobré připomenout, že ta neziskovka získává poradenské zakázky ve státní správě bez výběrových řízení. Je neuvěřitelné, že pan Ondráčka má tu drzost vůbec se ozývat. To nám budou příště premiéra vybírat Albánci, co prodávají drogy v centru Prahy?


PÁTEK 6. PROSINCE

Je součástí našeho způsobu života, že náboženství považujeme za soukromou věc. Další nutnou součástí našeho způsobu života je, že existuje jedno náboženství – křesťanství – na kterém je založen náš hodnotový systém. Nikdo ale není nucen jen praktikovat.
Nejvyšší soud svým dnešním rozhodnutím tuto zásadu zrušil. Rozhodnutí v šátkové kauze de facto znamená, že pokud se místní české předpisy dostanou do konfliktu se saudskou intepretací šaríje, má šaríja přednost.
Mohou z toho vyplývat dvě věci:
Islám se fakticky stává státním náboženstvím.
Stejná zásady bude aplikována na všechna náboženství a filosofické směry. Pak mohou zastánci indiánských kultů chodit do práce nazí, a každý další může přicházet s vlastními požadavky. Potom nejvyšší soud uvrhl zemi do chaosu.
V každém případě se jedná o přímý útok na dosavadní způsob života občanů ČR. Je zřejmé, že potřebujeme politiky dost odvážné, aby taková soudní rozhodnutí ignorovali.


SOBOTA 7. PROSINCE

Včera v Plzni jsem přetáhl délku přednášky na skoro 90 minut. A lidé, z nichž většina měla za sebou šichtu, vydrželi poslouchat, neklimbali a neošívali se. Lidé vydrželi pozorně poslouchat místy docela nudné sociologické povídání.
Je to ve stejné době, kdy profesionální studenstvo demonstruje na ulicích, protože přednášená látka není dost zábavná.
Je dost možné, že situace v zemi se otáčí i intelektuálně. Skutečná elita (ve smyslu znalostí a schopnosti chápat) se formuje ve vlastenecké nižší vrstvě, zatímco nová aristokracie ztrácí schopnost myslet a má neuvěřitelně mizerné znalosti. Však si také můžete všimnout, že když slyšíte mluvit nějakého opravdu chytrého vzdělaného člověka, je mu zpravidla k šedesátce nebo víc. Můžeme to přičítat životní zkušenosti, ale ze starých záznamů vidíme, že byli zajímaví a chytří už před 20 lety. Dnes v té stejné vrstvě vidíme jen tupost, opakování frází a připravenost nechat se manipulovat. Těm lidem není nic platné, že se narodili s výkonnějšími mozky a absolvovali mnohem lepší školy.
Další příznak nadcházející společenské změny. Přijde ale dost rychle?


NEDĚLE 8. PROSINCE

Hrdinské příběhy jsou důležité mimo jiné proto, že když občas přijdou hodně těžké časy a přežití národa či civilizace je v ohrožení, ta vyprávění lidem pomůžou
přepnout do jiného způsobu myšlení a jiného způsobu jednání. Do myšlení a jednání
patetického, heroického, houževnatého
a vybaveného ochotou přinášet oběti. Lid, který není takového přepnutí schopen, ten nedokáže přežít.


18 komentářů :

 1. Mohu jenom souhlasit. Měl jsem možnost diskutovat s několika vysokoškoláky. Úroveň jejich neznalostí pro mne byla šokující. O to více ale hájili své názory, byť pro ně nedokázali nalézt argumenty. Prostě, my jsme ti študovaní a tak máme pravdu o které se nediskutuje.
  Je to zoufalé! Tihle lidé s lacino získanými tituly, mají otevřené dveře do státních úřadů a škol, kde rozhodují o našich životech a "vzdělávají" naše děti.
  Největší problém vidím skutečně ve školství.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, skutecne tak.

   Jde o nase deti, chapat jejich procesy a cesty, nesmirne slozite. Napr. i ten Plzen s.r.o.

   Musime naucit i ty mlade, jednoduse "myslet".
   Ty tituly, si skutecne - kupovali.

   Ale Petre, vynikajici clanek, velmi dobre zpracovany, zmapovany, prosim - sociologie.

   Petre, diky.
   nobody

   Vymazat
 2. Oni, ale potřebují, aby ty následující generace byly co nejtupější. Nakonec zruší i/y, protože pravopis je pro některé nepřekonatelná bariéra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi tak nějak. Je to velmi smutné.
   Je velmi smutné pozorovat, kolik velmi inteligentních lidí je tupých, blbých a nebezpečných ve své idiocii.

   Vymazat
  2. Zhnusený a Kostěj

   Jo. A takové stádo, se pak lehce žene vstříc dělům.

   Vymazat
  3. já myslím, že i/y už bylo zrušeno tím, že to tam většina psavců flákne jak se jim líbí. "i" je frekventovanější, protože je na klávesnici lépe umístěno. Ny "y" vlevo dole zrak málokdy zabloudí...

   Vymazat
  4. 8.23,možná jsem to nepochopil,ale bud jsou velmi inteligentní NEBO tupí.

   Vymazat
  5. Inteligence není známkou moudrosti.

   Vymazat
 3. Bohužel proti šátkům je jen SPD a to je málo ostatní politici skáčou liberálům ze západu někam.

  OdpovědětVymazat
 4. Je lidem pomoci? Pokud veřejnoprávní média nezačnou pracovat objektivně-pro lidi není pomoci. Kdo vlastní média ten má obrovskou moc nad obyvatelstvem. Schválení špinavé práce ČT parlamentem a vládními politiky byla spáchána nenapravitelná chyba na kterou my občané těžce : doplatíme.Další generace vyrůstá v každodenních lžích. Kdosi řekl :Přesvědč dvě generace a získáš celý národ !

  Je třeba si to pamatovat. Nejlépe kdyby někdo vedl seznam vlastizrádců. Jednou se bude hodit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2 a něco generací byly masírovány propagandou v jedněch rukách. A ani to nezabránilo rodinné a veřejné šeptandě o pokřiveném vidění reality a potlačování odlišných názorů. Generace musí holt s nastupujícími korporátními fašouny učinit zlou zkušenost, která je probudí nárazem do zdi. Bohužel. Vina je však na nás všech, kteří jsme se nechali z kraje 90. poblouznit voláním jezinek a nevzpomněli na tu O Smolíčkovi.

   Vymazat
  2. 2 generace to je 50 let.

   Vymazat
 5. Nejak tak, se rozhodly - ze ukradou vlak.

  Neee, my jsme skutecne vetsi zlodeji.:)

  Rozeberme si zakladni pojem - spolecnost.
  Sklada se ze tri vrstev. Na jedne strane psychpate (jak pojmenoval nekdo velmi trefne, pri spravne vychove, super kabrnaci i odbornici).

  Ten velky mezistred tvori - nerozhodnuta "tretina", o tu se vlastne bojuje ve volbach.

  Na druhem konci, pomyslneho i kdyz nekdy i realniho, skateboard hriste stoji HSP (High sensitivity persons).
  Jinak i ja.

  Ten, nekdy i pomyslny boj, je nyni nutne utnout, spolecnost.

  Tak tedy Def Leppard (protoze. nekdy neco):
  https://www.youtube.com/watch?v=W4XiSFyYRE8

  Zavazal jsem si ruku, abych neco, odbouchal, po necem.
  A na kytare jsem vysival skutecne, orientalni koberce, za behu...

  Pak se nekdy chovate, jako zvirata, tak Animal:
  https://www.youtube.com/watch?v=NSH1mOtc9-8

  Pak, zda se, ze nejak moc hystercite. Tak origos:
  https://www.youtube.com/watch?v=yMzyleT2FqY

  A neodchazejte nekde, po letech s Taylor:
  https://www.youtube.com/watch?v=SfOp8tMq2BY

  A opet nabuseny kamos s jednou rukou.

  Dekuji, nobody

  OdpovědětVymazat
 6. Co lze očekávat, jak i bylo poznamenáno, například od studentů, kteří chtějí "zábavnou" školu. Pokud se nepletu, stále jsou nějaké spory především kolem povinných zkoušek z matematiky. Sakra, co se má co student a žák starat o tom, co ho učí čistě z logických důvodů a jak? Je to odpovědnost pedagogů a také samotných rodičů! Nás všech, kteří bychom měli dohlížet na vzdělávání mladých. Ano, oni si stejně najdou svou cestu, ale základy vzdělání jsou a měkly by být uhelným kamenem dalšího vývoje společnosti.
  Jinak. Dnes pokud nesouhlasíte se svým šéfem, jste minimálně na "černé listině" jako potížista. Když budete vyrábět jiné výrobky, než co Vám nařídí, budete také samozřejmě schytávat "rány osudu". Když budete porušovat sami od sebe výrobní postup výroby v zaměstnání, budete mít sakra potíže dokázat svou pravdu, i když by to přineslo podniku a Vám hlavně ulehčení práce bez vlivu na kvalitu. Musíte se domluvit předem a důkladně. Ovšem když budete vše formálně "dodržovat" a "lézt" někam představeným, máte šanci na kariéru v rámci vašeho zaměstnání nebo na "určité" výhody. Obojí je Vše nekvalitní chování.
  Když dnes je ten "bohunelibý" (Perunovi určitě) systém, kde platí jen právo silnějšího, žáci a studenti by ve vlastním zájmu měli LOGICKY poslouchat silnější - své pedagogy, teda ty co chtějí doopravdy své žáky něco naučit. Ale protože dnes jako v minulosti také platí, že "socka" je ten co pracuje rukama, snaží se rodiče své potomky "ukotvit" v lepším životě a větších možnostech. To samo by nebylo špatné, ale posuďte sami, kolik vlastně je u nás potřeba absoloventů obchodních, ekonomických a jiných podobných škol. Stejně pak po skončení takových škol většina skončí někde jinde.
  Ale já si stejně myslím, že problém je jinde. Již krátce po listopadu se reklama ne náhodou "vrhla" na zboží pro tehdy malé děti. Rok za rokem se ta hlavní část reklamy - podle mých pozorování - přesouvala a rozšiřovala v souvislosti s růstem věku těch tehdy nejmladších. Přidejte k tomu postupnou degradaci schopnosti využívat KVALITNĚ svůj volný čas, degradaci hudby (když jsem to slyšel poprvé také jsem nesouhlasil), literatury, zábava se proměnila z prožívání osudů hlavních hrdinů příběhů (a i ve kvalitních filmech to jde) a pod. v čistou podívanou bez potřeby myslet a prociťovat příběhy. Uvědomme si, jak se stále častěji díváme jako celek (obyvatel) jen na filmy a ti především mladší neznají v drtivé většině případů ani slovo z případné literární předlohy (výjimky potvrzují pravidlo - jako Harry Potter). "Nová" a "progresivní" hudba hlavního proudu zábavy se stává prakticky po celém světě mnohdy nesmyslnou kompilací slov a možná není daleko doba, kdy se smysl písní bude vyjadřovat zvířecími skřeky. :) Ono to všechno vypadá, že se ve světě všude (nebo skoro všude) jede stále pod údajným scénářem Allana Dullese - viz třeba (http://www.zvedavec.org/komentare/2010/06/3790-existoval-dullesuv-plan.htm).
  Jestli to onen člověk pronesl či ne, není důležité. Já si totiž myslím, že je to zákonitý postup vývoje společnosti založené na tom, že všechno má jen finanční hodnotu a pokud nemá - tak to neexistuje. A nějaké spiknutí v tom se může brát vážně nebo ne, ale faktem je, že když se to prodá, tak to budeme dělat! A protože tzv. konzumace umění a zboží je veliká a vše se rychle okouká, je nutné vytvářet nové a nové podoby toho, co se dá prodat. Pamatujete si, co za filmy se mohutně propagovalo třeba před deseti lety?
  Protože jestli společnost hloupne a je více náchylná k manipulaci, jsme si tím vinni my sami. Protože většině chybí vzdělání, i když třeba mají i ty znalosti. Většina se vždy nakonec rozhodne pro cestu nejmenšího odporu a potíží pro sebe sama.

  OdpovědětVymazat
 7. Moje generace to nějak dokodrcá, ale fakt mám strach o dnešní dorost. Když vidím co všechno je na prodej, ale opravdové hodnoty nekoupíte v žádném řetězci. Můžete si koupit diplomku možná i titul, ale inteligenci ne. Zaplaťte si předmanželskou smlouvu, ale nekoupíte si šťastné manželství.Můžete zvítězit ve vědomostní soutěži, když znáte jméno frontmena oblíbené skupiny. Své interego posílite díky krvákům v televizi a naopak uvolnění vám poskytnou veselé seriály, které vám naznačí i kdy se máte smát. O své zdraví budete s permicí pečovat ve fitku a solárku. Dle placeného dietního poradce budete papat jen bio. Přesto vám nezávidím.

  OdpovědětVymazat
 8. Perune i Adonisi to jste popsali vcelku výstižně. MYslím si, že heslo(berte to s nadsázkou) Neuč se, život tě naučí! lze brát za pravdivé- vždy ale bude třeba zapojit svůj mozek. Jak při biflování, tak při životních patáliích. Taky mně extrémně irituje, když maturanti dělají obrovské hrubky typu i/y, nebo s/z, když se vytlačuje krásná čeština americkými výrazy a to i při mluvení tak takové to yyy před nebo mezi slovy(alias starý Benda, nebo někteří naši bankéři).
  A k článku:Nadpis mne zaujal. Kdo jsou to řeporyjští občané?Lidé, kteří si tam postavili na hypotéky baráky, kteří se tam jezdí z práce zavřít před světem. Neznají ani své nejbližší sousedy, nemají tam dobrovolné hasiče, nechodí na místní poštu nebo do krámku, nechodí v neděli na fotbal nebo do kostela. Nezájem o věci veřejné. Pak se tam do voleb přihlásí neschopní všeho schopní, a dokonce ty volby vyhrají.A je to memento pro nás všechny, abychom nebyli lhostejní.Protože tihle Novotní by zasluhovali přesdržku.

  OdpovědětVymazat
 9. Mohu k tomu dodat jen jediné.
  Přečetl jsem Prolomení hradeb.
  Teď louskám Poctivost a kreativita.
  mohu jen vřele doporučit.
  Současná situace ve společnosti je velmi složitá, věci jsou mezi sebou vzájemně provázány a k tomu se ještě váže ta skutečnost, že každý má na ty věci vlastní názor, daný jeho sociálním postavením, vzděláním a dalšími známými faktory. Je tedy těžké napsat něco, co má vystihuje celou problematiku do dostatečné hloubky a ze všech stran pohledů. Ale zdá se mi, že to se panu Hamplovi daří. S myšlenkami pana Hampla se ve velké většině shoduji. Stručně a výstižně popisuje fenomény, které kolem sebe vidíme a cítíme. Budiž mu za to chvála.
  Jako výstižnou a zároveň zábavnou pokládám kapitolu:Potřebujeme více sexuálního obtěžování, nikoli méně, kde se pěkně trefil do feminizmu.V této kapitole jakoby byl koncentrovaně vyjádřen základ jeho pojetí pohledu na současné společenské dění.

  OdpovědětVymazat
 10. Držkoryjsští občané, to je odpovídající návrh na pojmenování této pražské bandy.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.