Reklama

čtvrtek 5. prosince 2019

Dotaz z České televize: Jak se cítíte, vy topící se?

Vladimír Stwora
5.12.2019  Zvědavec
Přišel mi mail. Z České televize. Píšou mi:


Dobrý den,

obracím se na vás s prosbou o reakci na záměr Asociace komunikačních agentur, která po pondělní konferenci v Senátu oznámila, že bude apelovat na zadavatele reklamy, aby kvůli reputačnímu riziku neinzerovaly na dezinformačních webech. Vycházet chtějí ze seznamu slovenského serveru kospiratori.sk, který zařazuje i váš web na seznam stránek se sporným obsahem – výzva by se tak měla týkat i vašeho webu.1) Zajímalo by mě, zda a případně jak budete na tento krok reagovat?

2) Je pro vás příjem z reklamy stěžejní pro provoz webu?

3) Znamenalo by případné omezení příjmů z reklamy pro vás problémy?

Děkuji za alespoň částečnou odpověď na moje otázky. Zároveň Vás prosím o případnou reakci do čtvrteční 9. hodiny.

S pozdravem,

Daniela Vlčková, Česká televize


Dopis byl odeslán deseti alternativním webům, kromě Zvědavce například nwoo.org, ac24.cz, rukojmi.cz a dalším. Pokusil jsem se navrhnout ostatním postiženým koordinaci odpovědi, bohužel odpověděli jen dva. Napsal jsem tedy odpověď jen za sebe.


Slečno/paní Vlčková

váš zlomyslný dotaz mě pobavil a naštval. Kdo vám dává právo se pasovat do role jediných, objektivních zvěstovatelů pravdy? Vy, kteří úmyslně denně chrlíte zlou propagandu plnou polopravd a zamlčených skutečností za peníze obyčejných lidí, kteří nemají možnost neplatit, vy, kteří máte rozpočet 7 miliard ročně a přesto máte finanční problémy, vy, kteří si zvete do diskuzí stále stejné „experty“ s předpověditelným názorem, ačkoliv vám zákon ukládá vyváženost, vy, kteří průhledně protěžujete TOP09 a Kalouska, ačkoliv ho většina národa nemůže ani cítit, vy se nás ptáte, jestli nám uškodí, když někdo (z ciziny) posichruje hlásání vaší jediné pravdy a potlačení názorové plurality přiškrcením finančních kohoutků vašich oponentů? Už to, že tento krok tiše schvalujete, svědčí o vaší ubohosti a strachu. Strachu z nezávislosti nás, alternativních médií. Dobře cítíte, že vaše přeplacená propaganda ztrácí na síle. Neměli byste si nejprve zamést před vlastním prahem? Neuškodilo by vám trošku sebereflexe? Vždyť vaši nevyváženost kritizuje i pan prezident a pan premiér, kteří s vámi nechtějí nic mít. Pan prezident raději diskutuje s panem Soukupem v televizi Barandov, než by odpovídal Václavu Moravcovi ve veřejnoprávní televizi, kterou si všichni musíme povinně platit, není to divné?

Jak si můžete dovolit nazvat naše weby desinformační, když vy sami sdělujete polopravdy a lži? Například pokud se zmiňujete o Krymu, požíváte vždy slovo slovo anexe v souvislostí s jeho připojením k Rusku, ačkoliv vám musí být známo, že na Krymu proběhlo 16.3. 2014 referendum s účastí 83 % populace, kde se 96,77 % obyvatelstva vyslovilo pro připojení k Rusku, tak jaká anexe? A proč nikdy nezmíníte prohlášení šéfa AALEP (Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU) Christiana Fouloye, které bylo vydáno už před půldruhým rokem, a kde AALEP uznala zákonnost postupu dobrovolného vystoupení Krymu z Ukrajiny i prohlášení o nezávislosti a následné žádosti o vstup do Ruska?

Proč vlastně věříte obskurnímu nota bene zahraničnímu webu www.konspiratori.sk? Proč nevyužijete svůj investigativní potenciál a nezjistíte, kdo za ním stojí, kdo to platí a jestli jeho zájmy jsou v souladu se zájmy českého národa? (Jako jste to svého času zjišťovali o webu AE News.) To neuděláte, protože vám ty proskripce (= seznamy názorově nepohodlných) vyhovují. Co na tom, že podobné seznamy oponentů byly vždy v historii spojeny s útlakem a totalitou. Jak jsem psal výše, vy z nás máte strach, až nás umlčíte, nikdo vám nebude narušovat vaši propagandu. Proto to nezjišťujete.

K vaším dotazům odpovím jen tolik: Neděláme to pro zisk. Děláme to proto, že vy sami často účelově mlžíte a říkáte (přinejmenším) polopravdy a národ má právo slyšet celou pravdu. Jestli se někdy v některém našem článku spleteme, což se může stát každému, většinou to opravíme a omluvíme se. Případné chyby u nás nejsou úmyslné. Na rozdíl od vás.
25 komentářů :

 1. Předpokládám, že na tento dopis už paní Vlčková neodpověděla.
  V totalitě se nediskutuje, protože národ potřebuje "klid na práci". A už vůbec se zakazuje přemýšlet a vytvářet vlastní názor. Ten nám přece za těch sedm miliard vytvářejí dnes a denně desítky odborníků v ČT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Potrebuji z nas udelat ovce za kazdou cenu.Jejich kvalita se cim dal vic zhorsuje,takze to velmi nutne

   Vymazat
  2. Takhle:

   Jiz Fico tomu zblbanemu serveru, rekl sve...
   Na Slovensku se jim kazdy, maximalne smeje.

   Ale Vlado, naaadherna odpoved, vzdyt jak jinak.

   Vememe postupne ty 3 body, ktere prisly Vladimirovi:
   ---------------------------
   1) Zajímalo by mě, zda a případně jak budete na tento krok reagovat?
   2) Je pro vás příjem z reklamy stěžejní pro provoz webu?
   3) Znamenalo by případné omezení příjmů z reklamy pro vás problémy?
   ------------------------

   Dva dalsi terminy - VYDIRANI a pokus o DEKVALIFIKACI DEMOKRACIE.

   Vlado, jinak super odpoved, jako vzdy.
   No vis, odpovedi od nich necekej, co by asi ze sebe dostali? Opet vyhruzky a lzi? Vis ze se snazi zachranit - pouze sama sebe.
   A jako obetneho beranka, si velmi dlouho berou - STAT.

   Zdravim Vladimire, nobody.

   Vymazat
 2. Třeba to slečna/paní Vlčková ani nemyslela nijak zle.
  Třeba jí někdo poručil,aby se tak hloupě optala.
  Nebo jí nikdo nevysvětlil,že v cizích bolavejch ranách se nerejpe.
  Přeci musí MOC DOBŘE vědět,že financování NEZÁVISLÝCH webů je problém.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také mne to napadlo. Nevyváženost čt je skutečně do očí bijící. Toho už si musí všimnout i absolvent pomocné školy. A korupce na místech řadových administrativních sil asi nepřipadá v úvahu.
   Tak že paní Vlčková dělá to, čím jí její nadřízení pověří. S trochou nadsázky, kdyby jí řekli: "Nalož hovna a odvez je do mincovny", tak je naloží a jede.

   Vymazat
  2. 18:54...Líp bych to neřekla :-)))
   Helanov

   Vymazat
 3. Je to vrchol arogance když ředitel veřejnoprávní televize prohlásí že nemá vliv na vysílání a že se peníze někde ztrácí a on neví kde. Proč vlezdoamiprdelisti neprosadí implementaci zákona o neziskových organizacích jako je v USA. Proč za úspěšného budování demokracie euroatlantického typu po třiceti letech ještě není normální zákon o referendu. Teď nám sdělují že bude nedostatek ele. energie. No aby ne když nedokázaly za 30 let postavit ani jednu elektrárnu. Je toho tolik že se z těch úspěchů budování kapitalizmu asi poserem. Je neskutečné že běží petice pro navrácení všeho státního přírodního majetku do vlastnictví státu. Hlavně že roste HDP a nevadí že je na dluh.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Idioti nadavaji a stezuji si a plati jako idioti za odpad,/nic jineho neumi/,a chytry se osvobodi vyhozenim TV ..Do odpadku kam patri..

   Vymazat
 4. Drzost od ČT kterou povinne platime.Promiňte,ale ja bych odpovedela nejradéji aby si slecna i cela ČT polibila ...no co se ostychat..proste pr.el.

  OdpovědětVymazat
 5. Největší dezinformátoři problém s financováním nemají, platíme je my všichni, stačí vlastnit tzv. bednu, koukat se na ní dá ovšem jenom tehdy, když je vypnutá. Páni redaktoři si ČT tak nějak združstevnili a my jim to platíme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono je to horsi.
   Staci vlastnit smrtphone, nebo i elektrickou pripojku a je to.

   Vite, co je vlastne smutne?
   Ze se radeji podivate pres satelit, IPTV na zahranicni zpravodajstvi, abyste se dovedel, vubec neco.
   Ze si radeji naladite radio na cizi stanice, aby jste dostaly vubec - informace.

   Protoze jinak ma kazdy - naordinovany gulas z rezie CT, Ceskeho rozhlasu.

   nobody

   Vymazat
 6. Šílená drzost od ČT. Za naše peníze nás denně otravuje žvásty svých oblíbenců, z jednotlivých redaktorů doslova tryská jednostrannost, propagandistická kampaň následuje jedna za druhou. A tahle banda má tu drzost někoho obviňovat z dezinformací? Zrovna před pár minutami se na veřejnoprávní obrazovce (hlavní zpravodajská relace) culila ta nová předsedkyně TOP 09, fráze a polopravdy, vyslovené nesmysly, ale redaktor nerušil, neskákal do řeči. A ta panička je v ČT snad 5x denně, i když její strana je čtyřprocentní... Kdy už jim někdo konečně zatne tipec?

  OdpovědětVymazat
 7. Voliči, kteří ukázněně půjdou v hojném počtu k volbám...

  OdpovědětVymazat
 8. U toho Krymu jste zapomněl zmínit, že referendum proběhlo podle tehdy i dnes platné ukrajinské a krymské ústavy!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezapomnel! To bylo uz v duvodove zprave te asociace akreditovanych pravniku...

   Vymazat
 9. Vraťme se k čt, která nás tady 30 let masíruje polopravdami a lživými zprávamia i komentáři jež vnucují tu správnou pravdu.
  Korunu tomu nasadil parlament včetně vlády,když schválil zlodějské hospodaření se 7mi miliardami každý rok.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na to by se mel kazdy ptat ve svem okoli tech, o kterych se vi ze volili ANO.

   Vymazat
 10. Pěkná odpověď na pošklebování i nátlak od jakési mediální prostitutky. Její jméno je zcela nezajímavé, zítra na jejím místě může být jiná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:46 Pan Stwora odpověděl dobře, ale zbytečně emotivně. Věcně platí, že pokud Asociace komunikačních agentur bude skutečně apelovat na zadavatele reklamy, tak se dopustí trestného činu nekalé soutěže, jak je definován v občanském zákoníku č.89/2012 Sb.Oddíl 2.

   §2976 Základní ustanovení
   "(1) Kdo se dostane v hospodářském styku do rozporu s dobrými mravy soutěže jednáním ZPŮSOBILÝM PŘIVODIT ÚJMU jiným soutěžitelům nebo zákazníkům, dopustí se NEKALÉ SOUTĚŽE. Nekalá soutěž se zakazuje."

   Označením konkurence za "dezinformační web" porušují následující paragrafy:
   §2977 Klamavá reklama
   §2978 Klamavé označení zboží nebo služby
   §2980 Srovnávací reklama

   Vyhrožování zadavatelům reklamy "reputačním rizikem" porušuje §2983 Podplácení.
   §2984 Zlehčování
   "(1) Zlehčováním je jednání, jímž soutěžitel uvede nebo rozšiřuje o poměrech, výkonech nebo výrobku jiného soutěžitele nepravdivý údaj způsobilý tomuto soutěžiteli přivodit újmu.

   Ochrana proti nekalé soutěži
   § 2988 "Osoba, jejíž právo bylo nekalou soutěží ohroženo nebo porušeno, může proti rušiteli požadovat, aby se nekalé soutěže zdržel nebo aby odstranil závadný stav. Dále může požadovat přiměřené zadostiučinění, náhradu škody a vydání bezdůvodného obohacení."

   https://zakony.kurzy.cz/89-2012-obcansky-zakonik/cast-4-hlava-3-dil-2-oddil-2/

   Vymazat
 11. I kdyz vsichni vime, jak nase ct zkreslene informuje, tak se mi ta odpoved nelibi. Ona vlastne poslala jen dotaznik na zminenou asociaci a tlumoci jen slova teto asociace. I kdyz jsou argumenty v odpivedi pravdive viz Krym, pripada mi reakce az moc utocne ladena. Odepsal bych ji vice profesionalne neco ve smyslu, ze s touto asociaci nesdilime stejny nazor, nepovazujeme se za za web se spornym obsahem apod. Takhle vsem nasim odpurcum akorat delame radost. At spise vidi, ze mame sebevedome nazory, stojime si za nimi a nas pohled na vec si umime logicky zduvodnit. Budme lepsi, nez jsou oni. Diky.

  OdpovědětVymazat
 12. Dobře jste to nandal té transatlantické TV která si dovoluje mít v názvu Česká.

  OdpovědětVymazat
 13. Marně přemýšlím, zda je to drzost, nebo blbost. Čím dál víc koncesionářů jsou jen plátci,ne však diváci. Bude-li Prima skutečně v režii CNN, tak mezinárodní informace poskytne lépe než ČT, v tom případě dojde k dalšímu odlivu diváků a to bude mít dopad i na placenou reklamu a taktéž na zájem politiků se zviditelnit. Východiskem bude snaha zvýšit koncesionářům poplatky, ale to nebude tak jednoduché.Přes všechnu vybavenost, (budovy,techniku a vlastnictví práv na vysílání po totáčové ČsT) se dostane (díky vysoké režii včetně platů) do insolvence a to je jediná šance jak "veřejnoprávní" umravnit či zrušit. Nechci strašit, ale nic netrvá "na věčné časy".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to docela možné.ale ona CNN taky není žádný výkvět nestrannosti.
   Helanov

   Vymazat
  2. Jsem napnutá jako kšandy,jakou cestou se Prima vydá.
   Prakticky jediný kanál který shlédnu bez duševní újmy je Prima zoom :-)
   Jo,a Prostřeno je taky bezva ...
   Helanov

   Vymazat
  3. Helanov, Zoom je korektní jen k přírodě. V politice a historii znatelně, byť inteligentně straní "západu". Ale mám tento program také rád.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.