Reklama

pondělí 2. prosince 2019

Flash – za krach Tomanovy návštěvy v Rusku může technická záležitost. Z české strany.

vlkp
2.12.2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Nebudu se ptát jestli si ještě pamatujete tu obrovskou bouři,které jsme byli svědky v uplynulých dvou dnech ohledně předčasného ukončení cesty do Ruska ministra zemědělství Tomana v důsledku ruskou stranou nepovoleného vnitrostátního přeletu do Kazaně,kde byla připravena řada jednání mezi tatarskými podnikateli a subjekty pro české byznysmeny, Tomana doprovázející.

Okamžitě všichni rusobijci mobilizovali a spustili kanonádu. O tom, cosi zase opilý mužik se zduřelým egem dovoluje, jak nás chce potrestat, protože mu nejsme po vůli, protože má stále velkobyzantinské manýry a ty nepřipouštějí, aby jsme s ním mohli jednat jako rovný s rovným, nýbrž jen v pozici oušlapka.

Nyní už úředně víme jak a proč se to stalo!

Ale nejdříve se vraťme o jeden a dva dny zpět, bezprostředně po incidentu a připomeňme si mediální masáž, která Česko zasáhla. Stačí si pustit příslušné rozhovory a reportáže Jakuba Železného na ČT. Pořádný nářez z jeho produkce najdete zde v čase 25:40- 33:30.Nemáte li dost času, pak si pusťte alespoň tu nej nej - 20 sekund trvající sekvenci mezi 30:10 a 30:30 min!!! Nebo den dříve naprosto neuvěřitelné vystupování Železného během rozhovoru s ministrem Petříčkem….

A body zde hledala také česká parlamentní opozice viz třeba Fiala z ODS v čase 1:13 min….

Nebo se lze vrátit například k textům kremlobijců typu zběhlý kněz Jandourek na Šafrovu Foru 24 – cituji:
Moskva nelibě nese poslední vývoj u nás. Dění kolem pomníku Maršála Koněva a úmysl starosty Pavla Novotného postavit v Řeporyjích pomník vlasovcům jsou toho jen symbolickým vyjádřením. Prezident Zeman a jeho okolí (a nadšení milovníci Kremlu v politice a dezinformačních médiích) se velmi snaží, ale odpor vůči tamnímu autoritativnímu režimu je zjevný.
V každém případě se jedná o ukázku toho, jak je ruská strana vypočitatelná a spolehlivá. To by měli mít na paměti nejen podnikatelé, ale i vedení státu. Až se bude rozhodovat, komu svěřit případnou dostavbu našich jaderných bloků, měla by být spolehlivost na prvním místě. A to nejen technická.
či jiného podobného „znalce“ – Romancova v rozhovoru pro E15:

Jak si vysvětlujete způsob, kterým se zachovaly k podnikatelské misi ministerstva zemědělství ruské úřady?
Chování ruské strany příliš nedává smysl. Nejspíš to bude mít vazbu na posun v hodnocení Ruska v České republice a výroční zprávu Bezpečnostní informační služby o ruských, a nejen ruských, aktivitách v Česku.
Je podobné chování ruských představitelů vůči zahraničním diplomatickým misím běžné, nebo si to Rusko k větším státům jako Velká Británie, Německo nebo USA nedovolí?
Rusko je velmoc a má tendenci chovat se ke všem tak, jak samo uzná za vhodné. Že se vůči nám zachovali tímto způsobem, byl jistě pro mnohé české podnikatele šok. V obecné rovině je toto typický způsob ruského chování, který můžeme vnímat optikou komunikace ruské ambasády k české veřejnosti. Mám na mysli souvislost s kauzou sochy maršála Koněva nebo zvažovaný památník vlasovců v Řeporyjích.

A jak to bylo doopravdy???

Takhle – dovolím si ocitovat informační výstup ČTK:

Nevpuštění letadla s českou delegací v čele s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem do Kazaně byla technická záležitost. Česká strana bude nyní jednat s ruskou stranou o tom, aby se tato situace neopakovala. Po dnešním jednání expertního týmu prezidenta Miloše Zemana to řekl novinářům ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle něj nestál za problémy delegace v Rusku politický záměr, papírování……
…..Ministr zahraničí Petříček ve čtvrtek uvedl, že zákaz vnitrostátního letu byl zřejmě nedorozuměním, které mohla způsobit nová administrativní procedura na ruské straně…..
No a přidáme i vyjádření ruské strany, také z ČTK

Ruské ministerstvo zahraničí dnes oficiálně uvedlo, že za předčasné ukončení zahraniční návštěvy ministra Tomana v Rusku může administrativní chyba české strany. Toman s podnikatelskou delegací zkrátil tento týden svůj pětidenní pobyt v Rusku poté, co mu ruské úřady ve středu neumožnily přelet z Moskvy do Kazaně.

Podle Rusů problémy s přesunem do metropole Tatarstánu vznikly „výhradně v důsledku nedodržení celních předpisů Eurasijské ekonomické unie českou stranou“. Takového pochybení se čeští partneři nedopustili poprvé, uvedlo ruské ministerstvo.

Takže si to shrneme v jednoduché češtině:

Petříčkovo – nestál za problémy delegace v Rusku politický záměr, ale papírování……

a

že zákaz vnitrostátního letu byl zřejmě nedorozuměním, které mohla způsobit nová administrativní procedura na ruské straně…..

bohužel sděluje v normálním jazyce následující:

Papíry k odletu naše delegace NEMĚLA takové, jak mít měla a jak ruská strana vyžadovala. Jacísi lepmlové se neseznámili s novými ruskými předpisy a my jsme si mysleli, že Rusy prostě zase ukecáme. Nic víc, nic méně!

Nicméně formulace je taková, aby jí normální člověk pokud možno nerozuměl a vinni byli zase ti opilí a nadutí ruští mužici. Protože neprojevili dostatek pochopení pro českou lemplovinu. Kterou přece my, vůči nim projevujeme na každém kroku a každou vteřinu….

Nicméně Petříček si netroufl sebeméně zpochybnit tvrzení ruské strany, že jde o český problém a že nikoliv poprvé. Ačkoli Rusové jinak neustále lžou!

Jsem zvědav na reakce Železného, Pocheho, Janďourka, Fialy a Romancova….

A vůbec všech těch jedině správných!

24 komentářů :

 1. včera jsem sledovala pořad na ČT s nějakým člověkem ze společnosti, jak jsem vyrozuměla financované USA a VB, který vyhodnocovat lživé zprávy na webech,... nejvýznačnější zloun byla Nová republika a Pravý prostor, dokonce horší než Sputnik i než Parlamentní listy, samozřejmě, že za vším stojí Rusko , lži jsou proruské zprávy a cílem je zničit EU... jak jsem to tak poslouchala, popchopila jsem, jak muselo vypadat rozhlasoví´é vysílání v tzv. Sudetech nebo v Německu v době, kdy si Německo dělalo zuby na naše pohraničí. Je ostuda, že podobné pořady šíří ČT a to zcela bez konkréten a zcela bez jakýchkoliv odlišných komentářů. zní to jako - Na Rusko, Na Rusko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro Novu republiku je dobrou zprávou, že podobní pitomečkové nás pomlouvají a nenávidí. Je to znamení, že svou osvětovou práci neděláme špatně.

   Vymazat
  2. Máte pravdu pane Dvořáku.
   A Děkujeme za Vaši práci .

   Vymazat
  3. Taky se připojuji k poďěkování.

   Vymazat
  4. Ano,děláte to dobře.A hlavně taková dehonestace je nejlepší propaganda,vsadím se,že slušnejch pár diváků hned vyrazí se na náš web mrknout.
   (A potom že naše/vaše je neužitečná ;-)
   Helanov

   Vymazat
  5. Pane Dvořáku správně děláte dobrou práci i pro ty západní poskoky 3 sv by byla opravdu poslední. Nelze vyhrát bez samozničení. Radioaktivní spád by se opravdu dostal na každé místo na planetě.

   Vymazat
  6. Konkretne,

   Moskva - Kazan. A co by mozna nasledovalo?

   Spadlo nam letadlo (ne z iniciativy RF, mate mapu), salalala, mnogo ih pogiblo, sa-la-la-lala.

   Drobna nuance,

   nobody.

   Vymazat
  7. Takze vlastne utok, nebo se 100% - ochrana?

   Vymazat
 2. ano, ale hodně lidí na to skočí, proto také se tyto protiruskÉ výplachY mozků dělají, je to součást hybridní trrollí válkY, kterou vedou USA proti celému světu za své zájmy a v níž naše ČT I DALŠÍ TAK AKTIVNĚ POMÁHAJÍ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hafíku,snad to tak zlý nebude.
   Za bolšána se taky zdálo že jim to lidi baštěj a...byla to jen iluze.
   Helanov

   Vymazat
 3. A mimochodem:všichni ti tupečkové kteří nenechaj na Rusku chlup dobrej,si neuvědomují jednu věc.
  Kdyby se zítra v Kremlu vyměnilo vedení,tak by to VŮBEC nemuselo dopadnout dobře.Dobře pro nás,pro ČR.
  Mít za skorosouseda rozpadlý stát je velmi nevýhodné.
  Dovedu si představit tu vlnu ekonomických migrantů, nepochybuji o tom,že by jich bylo fakt HODNĚ!!!
  Rusům se jaksi historicky v české kotlince náramně líbí,za 1.republiky jich tady bylo jak naseto.
  Nic proti nim,ale přeci jen...no,nepatřej zrovinka mezi ty, kteří by se rádi učili jazyky prťavejch národů a ochotně se integrovali.
  Nic proti nim,ale po ruskojazyčných ghétech rozesetých po celé ČR snad ani netoužím.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. mohlo by se stát, že z Ruska by ses staly druhé USA, agresivní nevyzpytatelná mocnost, která bude rozbíjet jakékoliv státy podle svého zájmu a potřeb.

   Vymazat
  2. Pre "českú kotlinku" je naplánované úplne iné etnikum. Kúp si koberček.

   Vymazat
  3. @Soty

   Pokud budu razit trend, nebudu trestat vinnikov, aby prekazali svoju cestu, aj to sa moze stat.
   Bohuzial, velmi rychlo.

   No verime, ze toho nedopustia.
   Pretoze, potom im nepomoze uz nik. Kolkokrat mame pisat, ze musia maximalne odsudit vsetkych, posledne udalosti, obnovit "pokazene" vztahy s RF a ideme dalej. Spolu.

   Neveria tomu, stale spinkaju, no staci si vsimnut posledne udalosti, chapaju.
   Teda, dufam.

   nobody.

   Vymazat
 4. Já se přiznám, že taky neodpustím Rusku ani chlup. Pro mne je RF stejné jako USA. Oba státy se chovají jako velmoci, které soupeří o nadvládu zbytku světa. Dráždí mne jejich "práva veta" atp. V kauze Kadaň to je jen výchovná facka nezbednému žáčkovi. Záminka se vždy najde, horší však je,tak přiblblé, záminky nabízet. Naopak chápu rozhodné a neměnné postoje k roku 1968, nebo k našim legionářům. Drobit naše postoje na psychokonstrukcích nednoho občana, který se sám korunoval za názor celého státu a prezentuje se jako naše Ministerstvo zaraničí, je imo mísu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no já bych na naše legionáře zase tak hrdá nebyla, spolupracovali s Kolčakem, jehož armáda se proslavila krutostí, bojovali proti novému režimu v Rusku, ačkoliv to nebyla jejich věc, osobně se dost divím, že Rusko dovolí stavět jejich nové pomníky, že však dovoluje pečovat o jejich hroby , to je OK. mluvím samozřejmě jen o té části (menšině) legionářů, kterí se přidali k občanské válce v Rusku a nemám na mysli Haška.

   Vymazat
  2. Tak to teda prrrrr, nejsem puritán, ale Hašek jako komisař města, dal místní jeptišky v šanc svým RG.

   Vymazat
 5. Angela Merkelová: Musíme omezit svobodu projevu:

  http://svobodnenoviny.eu/angela-merkelova-musime-omezit-svobodu-projevu/

  OdpovědětVymazat
 6. I.
  Poznámka – Novotný versus politické „talk show“ (Rossija 1-60 minut)
  Domnívám se, že je třeba celou „kauzu“ uchopit ze sociálně psychologického hlediska z pozice atribuční teorie.
  Vymezení:
  Novotný – dg. sociopat (viz. jeho dlouhodobé excesy v nejrůznějších směrech, vždy extrémně slovně agresivního charakteru,…atd. atd.)
  Vsuvka:
  Jednání sociopata je vždy v přímé úměře s jeho inteligencí, tj. sociopat s nízkou úrovní inteligence skončí v kriminále a sociopat s vyšší úrovní inteligence skončí v nejvyšších funkcích; inteligentní sociopat si vás omotá kolem prstu během 5-ti minut
  Sociolog Hampl:
  „Pavla Novotného, řeporyjského starosty a chráněnce předsedy ODS, můžeme mít rádi nebo ne, ale rozhodně ruskou televizi totálně dostal. Rusové proti němu mohli postavit jiného klauna. Ti dva mohli po sobě metat šlehačkové dorty, a mohla to být pro všechny skvělá zábava.
  Jenže v televizi Rossia postavili klauna Novotného proti politikům a historikům. Pořad se fakticky zhroutil. A to ještě mohou být rádi, že Novotný během programu nevystrčil zadek nebo něco ještě intimnějšího.“….
  „Zkrátka, Rusko zase projevilo svou zpátečnickost. Však už sluníčkáři na twitteru jásají, jak byli odhaleni východní primitivové žijící v zemljankách. Opravdu, na poslední výkřiky liberální demokracie Rusové nemají.“
  Pan sociolog je už tak pod vlivem USA propagandy a nebo jede s nimi v jedné tramvaji. Oni si myslí, že ti Rusové jsou úplní blbci a že „MY“ jsme ti nejchytřejší!!!!
  Na rozdíl od něho i celé řady dalších, ti níže uvedení pochopili-ti co organizovali ten pořad nebo jejich poradci pracovali ASYMETRICKY s použitím výše uvedené sociálně psychologické metody. Takže v předpokladu předpokladů hodili "udici" pro očekávanou jejich symetrickou odpověď, kterou předpokládali ti naši "chytrolíni" z české strany. A zadařilo se.


  OdpovědětVymazat
 7. II.
  BRAVO pro níže pochopivší!!!!
  Tereza Spencerova
  v sobotu
  ...jen úvaha... někteří tady u nás mají z Novotného "šou" v ruské televizi radost, jak jim to tam natřel, jiní mají potřebu se omlouvat, nebo se od něj distancovat... ale oni, když si ho do pořadu, který v Rusku sledují miliony lidí, zvali, výsledek určitě předpokládali, protože určitě věděli, koho že si to zvou... Putin tuhle "vyzval", aby se v Rusku přestali "vozit" po Ukrajině... co když třeba jen hledali "vhodný argument" pro určení nového "terče" a Novotný v roli "užitečného idiota" nezklamal?... schválně, jak se budou v příštích týdnech a měsících vyvíjet naše vztahy s Ruskem... Čína a Rusko tady budou, nejspíš napořád, bez ohledu na Novotného nebo Hřiba, ale kdo ví, jak budeme vypadat my (coby Evropa i coby Česko) za deset let... a možná i za dřív...
  Vadim Petrov
  v neděli
  Ano, taky jsem přesvědčen, že Pavel Novotny sehrál roli užitečného idiota, aby Ruská státní televize předvedla milionům svých diváků, jak vypadaji, mluví a chovaji se politici po třiceti letech, co nás Rusové předali Američanům. Putin si doma může přičíst body.
  Doporučuji vám poslechnout si celou 60-ti minutovku!
  A to už nemluvím o tom, co to nasypalo „ruské straně“. Mimo uvedené i pěkné vyprovokování toho obrýleného ukrajince či pobalťana. Pikantní však bylo, když byl vyprovokován, jak byl ihned „USTŘIŽIŽEN NOVOTNÝ“.
  Pozn. Moderátorovi z pořadu bych vytkl, že vůči Novotnému používal výraz „klóun“, právný výraz pro Novotného měl být „šut“ (šašek). Jak kdysi Werich řekl: klaun to je makačka, tím nemůže být kdekdo, ale šašků je a může se jím stát aniž to tuší….

  OdpovědětVymazat
 8. A.Babiš o cestě do Japonska- fakt zajímavé.
  (https://www.expres.cz/zpravy/hlaseni-andreje-babise-o-japonsku-diskretni-sex-zastarale-vlaky-a-hodni-zamestnanci.A191028_102204_dx-zpravy_bpet)
  Nemůžu si pomoct. Je to frajer.

  OdpovědětVymazat
 9. FAŠISMUS se rozjíždí:
  27.11. od 27.14 min.
  https://www.youtube.com/watch?v=l26eUpK0d64
  27.11. od 34 min.
  https://www.youtube.com/watch?v=l26eUpK0d64
  28.11. od 31.9 min. skandál v Německu a reagence ministerstva NSR
  https://www.youtube.com/watch?v=-iWZ3GCjO5k
  2.12. od 30.52
  https://www.youtube.com/watch?v=dJbltUV7bbw
  Co na to česká politická "ELITA"? Co na to "představitelé" STÁTU především ministerstva zahraničí?

  OdpovědětVymazat
 10. Státní orgány nefungují-všichni se bojí a čekají na pokyny Bruselu a SSA. Nikdo nechce přijít o státem dobře placené nicnedělání !

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.