Reklama

pondělí 2. prosince 2019

Francie vyzývá USA, aby přestaly vnucovat své zbraně zemím NATO!

Americká "stealth" stíhačka F-35
2.12.2019  lejdd.fr a  PrvníZprávy
USA by neměly ukládat členům NATO povinnost nakupovat jejich zbraně, uvedla francouzská ministryně ozbrojených sil Florence Parlyová v rozhovoru pro Journal du Dimanche.
„Nemůžeme dovolit, aby se pátý článek Charty NATO, který ukládá členům aliance dodržovat solidaritu, převrátil pod tlakem Washingtonu v „článek F-35“, který by je nutil kupovat americké zbraně," zdůraznila Parlyová.

Ministryně poukázala, že USA jsou důležitým aktérem NATO, a zdůraznila, že americký prezident Donald Trump sám vyzývá evropské země, aby převzaly odpovědnost za jejich bezpečnost.

Zároveň poznamenala, že Evropa „nemá žádné vojenské mechanismy, které by byly v souladu s její hospodářskou a politickou mocí“.

Podle jejího názoru není budování nezávislého suverénního postavení rychlý proces. To by však nemělo stavět členy EU před výběr mezi suverénní Evropou a Transatlantickou aliancí. Naopak, měli by se navzájem posilovat.

Kromě toho Parlyová uvedla, že zajištění bezpečnosti v Evropě není možné bez zachování dialogu s Ruskem.

Její postoj odpovídá současné politice prezidenta Emmanuela Macrona, který vyvolává v politické části NATO bouřlivou odezvu.

Ve Franci velmi negativně hledí na to, že při zvyšujících se nákladech členských zemí na zbrojení, si největší koláč chtějí uříznout americké zbrojní firmy, přičemž se o podíl hlásí i evropské zbrojařské koncerny. Nedávno například francouzská firma Dassault Rafale představila model evropské stíhačky páté generace, která by měla nahradit dosavadní Eurofightery Typhoon.


8 komentářů :

 1. Holcicko, experti z CIA a Pentagonu jiz vyleteli,era maji rychla ,utikej-mlceti zlato a tys stribro pousteti coz je chyba ,jak vime At zije Bibi i kdyz krade ,hura hura

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V češtině by to nešlo? Nerozumím.

   Smazat
  2. Cesky zapometi englis nenauciti , bloger, try again mozna pochopiti preslapnouti casto pomuze

   Smazat
 2. K veci, dnesni zbrojni fy v USA na burse tezce spadly ,mozna diky jejimu komentu?

  OdpovědětSmazat
 3. Byznys je zkrátka boj. Horší je, že ty zbraně mají také své datum spotřeby.

  OdpovědětSmazat
 4. Spojené státy fašistické mají už jen bankrotující bankovní sektor, služby, vojensko-průmyslový komplex a teplé psy... Lesk a bída...

  OdpovědětSmazat
 5. No jo k tomu slouží proti Ruská a Čínská propaganda „hodné" usa vám dodají předražené zbraně na ochranu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na ochranu čeho a koho, vždyť nám tu už téměř nic nepatří - snad zbude Pražský hrad a náměstí na veřejné popravy jako 1621.
   Hrady a zámky i s pozemky se vracejí.
   Bílá hora - hadr,proti současnosti.
   Beneš se v hrobě OBRACÍ !!!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.