Reklama

úterý 3. prosince 2019

Hongkong: Humanismus demonstrantů jako řemen

Oběť politicky motivovaného útoku "demokratů"
-rp-
3.12.2019 PrvníZprávy
Tak jsme se dozvěděli, že v neděli tisíce lidí v Hongkongu znovu protestovali proti místní samosprávě, kterou viní z omezování demokracie.
Přes den se konalo několik povolených manifestací, včetně "pochodu vděčnosti" k americkému konzulátu, ale to je jenom český mírně cenzurovaný pohled, upozorňuje v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.Nikde se ve zprávě ČTK, a v jiných nedělních zvěstech o demonstrování, nepíše o tom, že ještě v noci na nedělní ráno humanismem prodchnutí protestanti si vybrali některé komunikace k zablokování. Naházeli na silnice různé překážky. Přitom zjistili na jednom místě, že se to jednomu muži nelíbilo, tak ho zflákali, okradli a šli podporovat demokracii.

Policejním jazykem řečeno došlo k útoku na muže (53). Utrpěl vážné zranění hlavy při útoku maskovaného útočníka v nedělních ranních hodinách. Video ukazuje okamžik, kdy byl muž udeřen do hlavy, když se pokoušel rozebrat barikádu postavenou během protivládních nepokojů. Útok provedlo několik maskovaných demonstrantů. Zraněnému muži sebrali maskovaní demokraté též telefon a dopustili se loupeže a politicky motivovaného násilí proti osobě.

Informovaly o tom čínské i protičínské mediální weby v čínské oblasti.

Ale do světa se naproti tomu dostala informace, že v neděli v podvečer policie použila proti demonstrantům slzný plyn, jak uvedla agentura Reuters.

Abychom to uvedli poněkud na pravou míru, v neděli ve 23:15 hod. vydalo vedení Hongkongu zprávu, že od večera demonstranti blokují silnice a způsobují rozsáhlé škody v oblasti Whampoa. Někteří napadli kolemjdoucí poblíž Man Tai Street. Zatímco policisté řešili tento případ, protestanti plni demokratického opojení na policisty házeli cihly, takže došlo i na použití slzného plynu.

Myslím, že je nejvyšší čas, aby filozofická fakulta Karlovy univerzity otevřela někde v Hongkongovicích seminář pokročilé demokracie s pomocí lektorů z BIS. Že to není úplně blbej nápad?

16 komentářů :

 1. Pravda a láska jako vyšitá,její projevy jsou všude stejné.
  Má to plnou tlamu demošky a mlátí to lidi,co je to?
  Fuj tajbl :-(
  Kontrolní otázka:Bude po další trachtaci milionchlívkařů taky nějaká fackovačka?
  A pochod díků okolo americké ambasády?
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 2. Áááá, podporovatelé čínského fašismu, co si říká komunismus, se zase ukájí nad nedoloženým ojedinělým incidentem, ale tisíce zmlácených, zavřených a popravených jim nevadí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten text je přece o tom, co nám sestra Šámalová potažmo celá povedená partička vedená Šámalem zatajuje. Těmi zmlácenými jste jistojistě myslel i policisty, že.

   Smazat
  2. A ten asi 70 letý muž zabitý cihlou do hlavy byl jistojistě obětí policejní zvůle. Policie totiž všude v demokracii chodí do akce s cihlou za pasem. Že?

   Smazat
  3. Ááááá, vymytej mozek....

   Smazat
  4. Čech Ten nick si dej pryč euhujerský a americký slouho.

   Smazat
  5. Pan je vtipalek. Zaberu jak maskovani demonstranti nekoho mlati je plnej internet a televize (mozna krome CT). O ojedinelosti se da mluvit tezko, maximalne, ze ojedinele nekoho poliji benzinem a zapali. Nebo ojedinele nekoho ta dlazebni kostka trefi do hlavy nebo ojedinele ten molotov nekoho zapali a skonci v nemocnici. Asi jako na maidanu, kde neustale neco litalo vzduchem. Tam taky prece nekoho zranili jen ojedinele, ze soudruhu. Zadej si do googlu "hong kong bow and arrow" a projed si obrazky. Najdes tam, i jak to vypada, kdyz to jeden policajt "ojedinele" schytal do lytka (malem to slo skrz)...

   Smazat
  6. „Bude zapotřebí scénář Hongkong, Chile, Libanon.“ Vyzývá Jiří Pehe k násilnému převratu proti Andreji Babišovi?

   https://cz.sputniknews.com/politika/2019120211045954-bude-zapotrebi-scenar-hongkong-chile-libanon-vyzyva-jiri-pehe-k-nasilnemu-prevratu-proti-andreji/

   Smazat
  7. 11;05 Pehe se na stara kolena radne pomatl

   Smazat
  8. 11:57...Pehe se už tak narodil,ne?
   Helanov

   Smazat
  9. 7:36
   Požádejte o změnu jména účtu, zneužívate naše

   Smazat
 3. Na internetu se objevil tweet starosty Řeporyjí Pavla Novotného, kde podporuje nacisty a vojska SS:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019120211044786-na-internetu-se-objevil-tweet-starosty-reporyji-pavla-novotneho-kde-podporuje-nacisty/

  OdpovědětSmazat
 4. Proc si USA nedalo do zakona,ze budou podporovat Zlute vesty...nebo zastance nezavislosti Katalanska?....Stejne je to vsechno primo fraska

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:55...To je jednoduchý.Katalánci a žluté vesty ležej na ose dobra,Číňani na ose zla.Tím je to daný.
   Helanov

   Smazat
 5. V SSA to není o nic lepší - majdanizace je trend ...
  http://www.protiproud.cz/politika/3355-v-usa-patrne-pokus-o-barevnou-revoluci-ztroskotal-mela-byt-cerna-antifa-prohlasena-za-teroristickou-organizaci-proc-trump-mozna-prezije-obcane-jsou-ozbrojeni-neni-kdo-by-bombardoval-spojene-staty.htm

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.