Reklama

pondělí 2. prosince 2019

Iščenko: Ukrajina zamořená nacionalismem nebyla nikdy schopna vytvořit jeden politický národ

2. 12. 2019 ukraina
Existuje termín "politický národ", kdy lidé různých národností se stejným občanstvím jsou považováni za jeden národ, konstatoval politolog. "Krymští Tataři, Ukrajinci, Rusové, Arméni, Řekové a další, ti všichni tvoří jeden politický národ". No, teoreticky by to tak mělo být", pokračoval Iščenko.


Zároveň se však dnes nelze nazývat politickým Ukrajincem, upozornil.

"Vzhledem k tomu, že Ukrajina je zamořená nacionalismem, nebyla schopna vytvořit jeden politický národ, neexistuje tam jeden politický národ", vysvětlil expert svůj názor.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

 

14 komentářů :

 1. Ukrajinu jsem navštívil vícekrát a občas jsem někde potkal člověka s českými kořeny. Ani jeden z nich mi nikdy neřekl, že by se byl na Ukrajině spokojený. Spíše naopak si mi bez výjimky všichni stěžovali na to, že jejich národnost je potlačována, že úřady nechtějí podporovat nějakou národnostní emancipaci, že by si přáli, aby všichni zapomenuli na to, jak se předválečné Československo staralo o Zakarpatskou Ukrajinu. Nepochybuji o tom, že podobně na tom byli i Poláci, Maďaři nebo Rumuni. Ostatně i Rusíni mají pochopit, že jsou Ukrajinci a pěkně se zařadit. Po puči v roce 2014 se vylily všechny temné vody a jako první to měli odnést Moskalové, tedy Rusové. Vyznavači památky Bandery tehdy neváhali i vraždit své odpůrce a tak se není čemu divit, že se s velkou radostí odtrhl Krym a povstali lidé na Donbasu. Pokud se Ukrajina nezačne chovat úplně jinak ke všem svým národnostem, bude vždy vystavena odtředivým tendencím. Je velmi špatné, že Ukrajince v jejich nacionalismu podporují i naši politici, kteří se snaží nevidět ani neslyšet o tom, co se v zemi skutečně děje. Mantry o anexi Krymu a válce s Ruskou federací nevydrží navěky. Na rozdíl od Ukrajiny budeme Rusko potřebovat minimálně jako dodavatele surovin a paliv. Ukrajina bude potřebovat spíše pomoc a tu jí nakonec kromě východního souseda nikdo není schopen dlouhodobě poskytnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:49 Jestli umíte rusky a zajímá vás opravdu objektivní popis situace na Krymu, tak vám doporučuji toto video:
   https://www.youtube.com/watch?v=oZ5vPV95Q4I
   Je to rozhovor s UKRAJINSKÝM politikem, který má jako jeden z mála zdravý rozum. Budete překvapen, jak zcela nezaujatě a velmi fundovaně popisuje stav, ve kterém je Krym dnes. Je patrná i nemalá hořkost, když srovnává úpadek Ukrajiny s tím, jak se rozvíjí Krym.

   Smazat
  2. 22:49...Je mi jich strašně líto,ten Majdan je těžce poškodil,kdo ho pomáhal rozpoutat ať shoří v pekle!
   Schwarzenberg,Štětina,teď ani nedutaj,zmetci...
   Přitom Ukrajinci jsou šikovní a pracovití lidé, aspoň já jsem žádné flákače nepoznala.
   Vnuk provozuje parkour pod vedením youtubera Taryho (Taras Povoroznik),moc ho obdivuje,byl mu i na svatbě.
   Žije tady od svých devíti let,vypracoval se SÁM úplně od nuly a děti ho zbožňujou.
   Ten odliv mozků musí Ukrajinu těžce poznamenat.
   Helanov

   Smazat
  3. Na počátku toho všeho byla Kyjevská Rus... a potom...

   Svatý Petr přijímá příchozího:

   "Tak se na to podíváme - kde ses narodil?" - "V Rakousku-Uhersku." –

   "Kde jsi chodil do školy?" - "V Československu." –

   "Kde jsi se oženil?" - "V Maďarsku." –

   "Kde se ti narodily děti?" - "V Sovětském svazu." –

   "A kde jsi umřel?" - "Na Ukrajině." –

   "Tak marš dolů, takové světobudišničemy do nebe nebereme." –

   "Ale Svatý Petře, já Ti přísahám, že jsem se celý život z toho Mukačeva ani nehnul …"

   No..., hlavně že dnes jsou všechny ty pokřivené křižovatky hrdé na svou ukrajinskou minulost...

   Smazat
 2. Stejne o Ukrajine, jeji budoucnosti, statutarstvi,
  bude rozhodovat Lugansk a Doneck.

  Zaver tam, kde vse zacalo - Odesa.

  OdpovědětSmazat
 3. Jinak, clanek od p. Iscenka, dekuji.

  I za ty, co zde jiz nejsou...
  Opet neco, nooo.

  OdpovědětSmazat
 4. Stačí se podívat do jejich minulosti a není jediný důvod se domnívat, že budoucnost bude jiná. Jednou vraždili Poláky, pak Židy, teď mají spadeno na Rusy, semtam se pobijou mezi sebou, zkrátka takový normální kandidáti na vstup do struktur EU a NATO.

  OdpovědětSmazat
 5. Ano jsou tam i pracovití a rozumní a pár jsem jich poznal. Jenže pokud mi to někdo řekne tak se ptám: Proč teda to tam není alespoň jako u nás, neřkuli jako v Rakousku. Zajeďte se podívat a uvidíte jak to je. Všechno takové nějaké jako obouchané, zablácené, rozvrzané a tak se prám: PROČ. Stále čekají nějakou pomoc a o stavu světa ani zdání natož o historii území na kterém žijí. Většina jich tady jde do práce, nějak to přečkají a jak můžou odfláknout ta ano. Příjdou domu a doma dělají jen to co musí. Nejraději chodí do supermarketu, na fetbuk, telefonují domu a něco oslavují. První když přijdou je že se ptají: Je tady VAJFAJ a jaké je heslo. No jiní pracovníci z ostatních RVHP jsou ještě horší. No montovny brzy končí a zůstanou jen schopní paraziti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby se našel nějaký ukrajinsky Putin, který by zkrotil židovské oligarchy, bylo by všechno jinak

   Smazat
  2. 10:21...MOC bych jim to přála.Ale vidím to černě,dokud tam ještě bude co ukrást,tak to tam bude ty jejichž jméno se nesmí vyslovit mocně vábit.
   Mezi Slovany se cítěj jako ryba ve vodě,nó...
   Helanov

   Smazat
 6. No nic bude to jak u nás menšina se hlásí k fašismu a většina je proti.

  OdpovědětSmazat
 7. https://pravdive.eu/news/159395/video-ukrajinsky-parlament-schvalil-zakon-o-rozprodeji-ukrajinske-pudy-zahranicnim-investorum-a-komukoliv-kdo-slozi-na-stul-penize-limit-byl-nastaven-na-200-000-hektaru-pudy-na-jednoho-kupujiciho-velky-zajem-ma-saudska-arabie-ktera-koupila-nejvetsi-u

  https://aeronet.cz/news/urad-generalniho-prokuratora-ukrajiny-oficialne-obvinil-sefa-tezarske-spolecnosti-burisma-z-korupce-a-prani-spinavych-penez-ve-spolupraci-s-hunterem-bidenem-synem-byvaleho-viceprezidenta-usa/

  Nejprve Ukrajinu oškubou a okradou do poslední hřivny a potom si za ty nakradené peníze celou Ukrajinu zprivatizují, ošéfují, ovládnou a nakonec koupí. A ukrajinský gój na to bude tupě civět a zírat, přičemž nebude vědět, která bije a ani to, kde je sever. Takové hezké ukrajinské “chucpátko”, o kterém se jednou budou vyprávět legendy o tom, jak mohli být Ukrajinci tak blbí.
  No, jenom aby se totéž jednou nevyprávělo o Češích, o Slovácích, o Němcích, o Polácích a o mnoha dalších, protože Ukrajina je jenom špičkou ledovce zotročených, okradených a obelhaných národů o tom, kdo řídí jejich státy a národy, kdo řídí jejich státní rozpočty, kdo řídí ekonomiky, banky, média, soudy, parlamenty, politické strany, opoziční strany, velké alternativní strany a zejména migraci.

  OdpovědětSmazat
 8. Kdy se lidi (a třeba i na té Ukrajině) konečně poučí alespoň v tom, že je kdosi zpoza opony cíleně rozděluje a štve proti sobě i proto, aby je poté snadněji ovládal? A pozornost od jejich skutečných problémů přesměroval či kanalizoval do stoky uměle vyvolávané protiruské nenávisti?
  Vždyť v dobách SSSR (dnes interpretovaných jako doba temna) takové národnostní animozity nebyly, národy SSSR (snad s výjimkou Estonců) spolu vycházely ku prospěchu.
  A dnešní banderistán? Po Rusech jen plivou, aby nemuseli odplivnout na sebou samými, kam až po svém majdanu spadli ...

  OdpovědětSmazat
 9. Ono jim toho doma moc neschází. Hladomor tam nehrozí a za to plivání na KACABY stále něco od té euroatlantické civilizace dostanou. To že jim nebude nic patřit jim nevadí, alespoň nemusí nic dělat. Díty naperdyty, sebe haldýty.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.