Reklama

pondělí 23. prosince 2019

Jak na Asada, Putina či Babiše: Jakýkoli gauner se hodí. Globální kavárna vnucuje liberální demokracii. Motivy v pozadí jsou jasné. Navalnyj, Corbyn a Guaidó - asi byste se divili. Barevné převraty jsou i krvavé

Poslanec Jiří Kobza (SPD)
Jiří Kobza a Tomáš Doležal
23. 12. 2019  ProtiProud
JIŘÍ KOBZA (SPD) a Tomáš Doležal sledují stále se opakující pokusy o barevné revoluce a převraty a zjišťují, že miláčci liberálů jsou zpravidla bezcharakterní individua


Začíná být čím dál jasnější, že mezinárodní konglomerát politických stran, neziskových organizací, některých médií i korporací označující sám sebe za nositele té pravé „liberální“ demokracie (ve skutečnosti jde, čistě deskriptivně a programově o reprezentanty dost nebezpečné progresivisticko-revoluční ideologie – a v poslední době i se silným zeleným nátěrem) se velmi čile a aktivně zapojuje do rozvracení politických systémů a režimů napříč Evropou a světem.

Děje se tak prostřednictvím dlouhodobé a sofistikované činnosti, která se opírá o finanční a metodickou podporu vybraných jedinců či celých skupin, mající za cíl zpochybnění výsledků voleb a ovlivňování dalšího směřování daného státu. Zejména, pokud tento stát není zrovna oddaným stoupencem zahraniční (neokonzervativní) politiky USA, neotevírá bezhlavě a dostatečně ochotně své trhy často podřadným importům ze zemí dominujících EU, anebo dovolí neposkytovat své surovinové zdroje přednostně (a nejlépe zdarma) západním nadnárodním korporacím.

Vykonavatelé a pomahači

V takovém případě jsou do této destinace vyslání příslušní aktivisté, coby věrozvěsti oné „liberální demokracie“, aby pracovali na svržení místního režimu.

Pro výběr těchto aktivistů a jejich domácích pomahačů nejsou stanovena žádná kvalifikační omezení, žádné požadavky na jejich morální či lidské kvality. Nikdo není natolik prohnilý, aby se nehodil. Ukazuje to naprosto jasně na absenci jakýchkoli etických hodnot těchto samozvaných kazatelů jediné přípustné pravdy.

Žádná hra jim není dost špinavá, žádná lež dostatečně odporná. Lidské neštěstí, které tak vehementně rozsévají po světě, je nedojímá. Vše ve jménu liberální demokracie, potažmo pravdy a lásky (a zisků spřízněných nadnárodních, především finančních a bankovních, korporací).

Podívejme se na příklady.

Takzvaná umírněná a demokratická islámská opozice proti legitimně zvolenému syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi. Tuto nesmyslnou mantru do nás naše veřejnolásková média cpala dlouhé roky naprosto bez uzardění. Tito „umírnění“ islamisté byli cvičeni, vybavováni a vyzbrojováni USA a jejich nohsledy (dlouhou dobu i ČR), aby bojovali proti syrské státní armádě. Byli to tito „umírnění“ demokraté, co vzápětí po ukončení výcviku a nafasování nejnovější americké výstroje přecházeli na stranu Islámského státu (ISIL). Byli to oni, kdo unášeli cizí humanitární pracovníky, které pak prodávali těm nejradikálnějším skupinám ISIL, které jim pak v přímém přenosu řezaly hlavy.

Myslíte si, že se někdo v českých veřejnoprávních médiích později chytil za nos a přiznal chybu? Naivní představa. Kdokoliv se hodil k boji proti syrské vládě. Nikdo není dostatečným zločincem, aby si nezasloužil nový samopal a další věci k boji proti státu, který si dovolil mít ropu a dokonce ji těžit, rafinovat a prodávat ji sám, bez pomoci a rad západních bratří.Výlupek Corbyn

Libye, tatáž historie. Západ opět sází na islámskou opozici proti režimu, který si dovolil chtít za svoji ropu skutečné peníze a dokonce usilovat o zavedení „zlatého afrického dináru“, který by stabilizoval místní měny a převzal pozici ničím nekrytého amerického dolaru. Jenže opět šla sázka na sice poslušné místní náčelníky a zběhy, které sice usilovně podporuje EU, ale chybí jim maličkost – podpora vlastních spoluobčanů.

Z obdobného ranku je i masivní mezinárodní podpora Jeremyho Corbyna před nedávnými britskými volbami. Jde o výtečníka, který mj. získal ocenění za nejvíce antisemitistickou osobnost roku 2019. Toto „ocenění“ uděluje každoročně americké Centrum Simona Wiesenthala. I vrchní rabín Velké Británie Ephraim Mirvis varoval: „Bojím se o to, co by se v Británii stalo s Židy, kdyby se Jeremy Corbyn stal ministerským předsedou.“

Corbyn například navštívil hrob a uctil památku palestinských atentátníků z olympiády v Mnichově v roce 1972. Potom se bránil tím, že na hřbitově byl uctít památku Palestinců, kteří byli zabiti izraelskou armádou na tuniské základně v roce 1985. Dle videozáznamů a fotografií se ovšem tento prostor nachází cca 15 metrů od místa, kde britský politik pokládal věnec. Corbyn tedy v tomto případě i lhal.

Jindy zase přirovnal izraelskou blokádu Pásma Gazy k obléhání Leningradu a Stalingradu nacistickým Německem a pochválil graffiti zobrazující Židy, jak hrají Monopoly na zádech chudých. Kdyby měl toto „na kontě“ jakýkoli politik nebo jiná veřejná osoba s „nevyhovujícím“ názory, byl by už cílem veřejného lynče. Corbyn má imunitu.Moskevská kavárna

Mezi ruskými opozičníky se největší podpoře západních liberálních demokratů těší Alexej Navalnyj.

Vůbec jim ve svatém protiputinovském nadšení nevadí skutečnost, že tento jejich „geroj“ v rozhovoru pro Echo Moskvy - ale nejen tam - uvedl, že kdyby měl příslušnou pravomoc, Krym by Ukrajině nevrátil. Dále dodal, že téma nelegální muslimské migrace považuje za mnohem důležitější než cokoli, co se děje v sousední Ukrajině. Navalnyj v rámci rozhovoru zmínil, že Krym „zůstane součástí Ruska a v dohledné době se na tom nic nezmění“. Krym podle Navalného patří „obyvatelům Krymu“, což považuje za hlavní. Čistě formálně prý také patří Rusku. „Je snad Krym nějakým chlebem se šunkou, který si můžete předávat z ruky do ruky? Nemyslím si,“ dodal ještě v rozhovoru.

Ruský soud Navalného shledal vinným z podvodu, kvůli kterému přišel ruský lesnický podnik Kirovles o miliony rublů. Byl mu vyměřen trest pětiletého nepodmíněného odnětí svobody, posléze zmírněný na trest podmíněný. Ale, jelikož nejde o Čapí hnízdo, není to u Navalného nikterak na závadu.

Navalnyj taktéž často vystupoval na ultranacionalistických shromážděních. Včetně tzv. ruského pochodu, kde účinkoval mj. i po boku Dmitrije Děmuškina, zakladatele první skupiny nacistických skinheads v Moskvě. Děmuškin např. považuje Bělorusy, Rusy a Ukrajince za jeden národ a prostřednictvím své organizace finančně pomáhá neonacistickým ruským skupinám s polovojenským bojovým výcvikem. I v případě Navalného tedy platí ono okřídlené „Co je dovoleno Bohovi…“

Docela příznačná jsou i slova, která na Navalného adresu pronesla jiná ruská protivládní aktivistka Julie Kazakovová:

„Navalnyj není Václav Havel. Naopak, je to fašista. Hitler také začínal bojem proti korupci. Nelze mu dávat moc. Je to hrozný člověk. Stačí si poslechnout jeho výroky o migrantech, jeho xenofobní texty a výkřiky, kterými se v minulosti proslavil. V Evropě by to byl jen obyčejný marginální nacionalistický politik. Právě kvůli hodně sporným výrokům se mnoho lidí z opozičního prostředí od Navalného odvrací. Dokud nekandiduje, může být výborný bojovník s korupcí, báječný otec a muž. Ale to vše jde stranou, když takový člověk usiluje o politické posty.“

Podobní idealisté ovšem hlavu ruské opozice zjevně nevybírají…

Země na ropě

Dalším do party je nominální venezuelský tzv. opoziční vůdce Juan Guaidó, který si svých pár minut slávy užíval na vlně protimadurovského puče na začátku letošního roku.

Tehdy kromě jiného velmi „vlastenecky“ požádal o podporu amerických vojenských sil ve venezuelské politické krizi krizi v dopise, který dokonce nechal zveřejnit na Twitteru. Tedy de facto nepokryté vyzval k cizí vojenské agresi vůči vlastní zemi. Opět: učinit něco podobného kdokoli z „neprozápadního“ tábora, byl by okamžitě označen za vlastizrádce z rodu legendárních „99 pragováků“, za sluhu cizích zájmů. Guaido ne, to je hrdina a demokrat.

Ale spíše jen na papíře. Juan Guaido byl totiž do té doby poměrně neznámou figurou, či dříve asistentem někdejšího (a prakticky dodnes faktického) opozičního vůdce Leopolda Lopeze, který se toho času nachází v domácím vězení za podněcování násilných protestů probíhajících před několika lety. Tento Leopoldo Lopez studoval v USA, dle některých názorů byl tamtéž získán americkou CIA ke spolupráci. Při studiích založil skupinu Primero Justicia, která se později stala venezuelskou politickou stranou, Po svém návratu do Venezuely pracoval jako analytik ve státní společnosti Petroleos de Venezuela. Během této doby ze společnosti vytuneloval statisíce dolarů do svých soukromých firem a do své politické strany. Vzorový demokrat, jak se sluší a patří.

V roce 2002 se pak López podílel na jiném pokusu o státní převrat, také podporovaný Spojenými státy, jehož cílem bylo odstranění tehdejšího demokraticky zvoleného prezidenta Huga Cháveze. López se tehdy podílel i na nezákonném zadržování ministra vnitra a spravedlnosti Rodrígueze Chacína a také na násilných útocích na kubánské velvyslanectví v Caracasu.

I přes tyto vyloženě kriminální činy Lopeze stále podporovaly USA a další západní země. A následně i jeho pobočníka Juana Guaida, který je Lópezem řízen. Podporou Guaida tedy Západ (včetně ČR) de facto podporuje Lopeze (a všechny jeho dosavadní činy) - a dobře to ví…

Jak ovšem napsala socioložka María Páez Victor: “Opravdovou opozicí ve Venezuele jsou USA, jejich spojenci a jejich agenti, kteří financují nevládní organizace a opoziční strany.” Lépe to říci nelze.


Výtečníci

Tento výčet euroamerickými liberály adorovaných výtečníků je exemplární - po světě jich běhá celá řada dalších. Jedno mají všichni společné. Je zcela lhostejné, jaká je jejich minulost (byť by byla sebeodpornější), je zcela lhostejné, jaké byly, jsou, a případně budou jejich politické názory – jak ty předstírané, tak ty skutečné. Možná lze dokonce v tomto kontextu říci, že o obojím – o jejich minulosti i názorech – platí „čím hůře, tím lépe“.

Podstatné a určující není ani to, zda „otočili“ a alespoň předstíraně konvertovali od fašismu, antisemitismu či komunismu k multikulturalismu, liberální demokracii a přísaze věrnosti „západnímu společenství“.

Při bližším ohledání je vždy klíčové to, že jsou ochotni, velmi často pouze naprosto formálně, zaštítit zahraniční subverzi vůči vlastním státům v situacích, kdy se v nich na základě většinové podpory občanů dostanou k moci představitelé, kteří se rozhodnou vykonávat politiku sledující v první řadě národní zájmy a hájící národní suverenitu.

To se pochopitelně v jistých kruzích, neodpouští…


42 komentářů :

 1. Pane Kobzo, Je až zarážející, že se Vám nechce věřit "naší" ČT. Jim a všem vzdělaným, samozřejmě mladým lidem je přece jasné jak se financuje spontální protestní shromáždění.
  To přijde jeden nedostudovaný a nezaměstnaný chlapec ve vytahaném umolousaném svetru do banky, že potřebuje úvěr na zaplacení firmy která je schopná ozvučit Václavák, nebo Letnou, zajistit podia, rampy, toalety, hasiče, úklid ... (že ozvučení stojí pakatel Vám vysvětlí Šášík Vondrů) a přesvědčí troubovitého bankéře, že splátku zajistí veřejná sbírka. Starý bankéř je ohromen zkušeností chlapce se sbíráním víček a dovedností s mnohaletým úspěšným žebráním u rodičů na stravu. Jistě pane Kobzo uznáte, že jako garance na úvěr mnoha stovek milionů korun by to přesvědčilo i takového finančního mága jako je třeba Soros. Tak se nedivte, že při tak skvělém finančním zajištění, po takovém kšeftu skočí každá banka. Všem chytrým pražákům jsou tyhle finanční banality jasné. To jenom Vy si neodpustíte nějaké ponoukání k přemýšlení. Na vzdělaných mladých lidech přece nemůžete chtít, aby přemýšleli o tom kde se ty stovky milionů korun vzaly. Vám by snad také mělo stačit vysvětlení redaktora, třeba Takáče, i když musím uznat, že se u vysvětlování Vašich dezinformací, tváří jako idiot. Dokonce i ten Takáč věří tomu, že lidé posílají chlapci tolik, že jim nezbyde ani na cestu na tu demonstraci. To zas, světe div se, přispěchá jiná firma a zadarmo tam ty dobráky odveze. Zamyslete se nad sebou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad mikkesh - tedy ten Takáč z TV určitě nevěří, sice se tváří jako idiot, ale dobře zaplacený. Jinde pracovat, je pro něho osobním rizikem a ztrátou.

   Smazat
  2. Tak tak. A když měl těch víček dost, vyměnil svůj umolousanej svetřík za hnědej, následkem čehož mu zhnědl i slovní projev - to už tak bejvá u nás, když si Čalfa vyměnil fajnový kvádro vrchního cenzora za umoloussanej disidentskej světřík, taky se mu změnila dikce - ozvučil chvilky a stanovil si plat. Móóóc šikovnej kluk.

   Smazat
  3. pro Milana,
   obávám se, že si plat nestanovil. V tom je ta hrůza. On jen skončil, nevím, druhý, nebo třetí ve výběrovém řízení na podobu protestních akcí ! Kdo tady proboha může vyhlašovat tendry na protesty, na demonstrace ?! Co je to za "lidi" ? Čučkaři ? Kdo je řídí ? Dostával snad šéf prvorepublikové kontrarozvědky medaile od rozvědky jiného státu ? Jak se vůbec jmenoval prvorepublikový šéf kontrarozvědky ? Výhoda je snad jen v tom, že dnes toho zaprodaného nýmanda známe a vidíme.

   Smazat
  4. K tomu není co dodat, jen snad ze Vám přeji hezké svátky.

   Smazat
  5. Milý Mikkeshi, to je na 100 bodů!

   Smazat
  6. 8:34
   Plukovník František Moravec
   Napsal knihu Špión, jemuž nevěřili.

   Smazat
  7. pro vvenc
   asi máte pravdu. Takáč bude tak na hraně. Ale věčný svazák Mareček Wollnerů, nebo Písařovicová, první intelektem tak s Langšádlovou a druhá s Laudátem, ti tomu věří určitě.

   Smazat
 2. Správně to je pravda oni stačí ti naši liberální fašisti aby člověk věděl s kým má tu čest. Naštěstí nemají u nás podporu v krajském městě jim přišlo 100 lidí. Nechci nadvládu menšin 80 pohlaví migranty útoky proti rodině a normálnímu životu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo přímý přenos (ne na ČT, ale na Raptoru) akce Chvilek z Berouna, taky ukazoval asi 80-100 lidi. ČT hlásila v kolika městech se akce konaly, ale počty diváků nebyly uvedeny. I když i ty na Letné byly cinknuty nahoru.

   Smazat
  2. adonis Jasně oni prostě lžou že jich tam je hodně nejlepší údaje zveřejňuje policie ČR. Teď chce kraďouskova banda chodit mezi lidi a přesvědčovat ale to mají marný. Češi nechtějí být islamizovaní a zaražení v zadku dementní eu co je moc to je moc.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 16:44 Vaše podpora je jen ta co vyřvává v práglu. Tak nám dejte možnost referenda a uvidíme. Žádné západní diktátory a liberální pomatence k životu nepotřebuji.

   Smazat
  5. S eu do chudoby a středověku:

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/2020-rok-ekonomicke-sebevrazdy-Odnesou-to-hlavne-chudi-lide-varuje-ekonom-Krecek-607947

   Smazat
  6. 16:44 Ať žije pro bruselský kraďousek a jeho 5% do příštích voleb.

   Smazat
 3. Jednopolarni svět pod vedením USA je prostě bordel

  OdpovědětSmazat
 4. Putin odsoudil „liberální“ Francii za zákaz slova „matka“:

  http://svobodnenoviny.eu/putin-odsoudil-liberalni-francii-za-zakaz-slova-matka/

  OdpovědětSmazat
 5. S autory Kobzou a Doležalem souhlasím, avšak pokud se týče jejich odsudku J. Corbyna tak nikoliv.
  Corbyn totiž - na rozdíl od autorské dvojice - vnímá historickou křivdu, jaké se světový sionismus dopustil na původních majoritních obyvatelích Palestiny, Palestincích Křivdy podporované po 2. světové i mezinár. společenstvím. Palestinci obývali svou zemi souvisle po dobu ca. 15 staletí, a žili tam v jednotě s židovskou minoritou a dalšími. Těžko se tak mohou smířit s tím, že jejich země jim byla postupně uloupena, a dnes jim z ní zbývají jen dvě malé enklávy. Je to stejné jako se syrskými Golany ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Františku, oni by se rychle smířili, kdyby nebyli podněcováni a využíváni, jako užiteční idioti. Každý výstřel v této oblasti přináší zisk a zaměstnání. Po zmiňovaných 15 staletí tam nikdy neměli svůj stát, vždy žili, jako něčí loutka.

   Smazat
  2. Současní Palestinci jsou arabská náplava, žádní "původní obyvatelé Palestiny"! Původní byli indoevropští Pelištejci, známí co Filištýni. Jo, žili tam pokojně s židovskou minoritou... na území, které staletí před nimi obývali Hebrejci co majorita, zapomněl jste dodat. Ale dejme tomu, že za původní budeme považovat tu náplavu. Takže takhle pane. Británie slíbila a zaručila Palestincům vlastní stát s vlastním územím. Totéž slíbila a zaručila Židům. Jen jim, oběma stranám, nějak zapomněla říct, že se jedná o jedno a to samé území. Hledáte-li tedy křivditele, hledejte ho v Británii. A zjistěte si, kdy to všechno začalo; co stálo v pozadí tzv. šestidenní války. Golandy... Kdo začal, ptám se, kdo začal jako první z Goland ostřelovat? A vůbec. Kdo odmítl, několikrát, jednat? Palestina, nebo Izrael? Tak se podle toho Izraelci zařídili. No a tohle je důsledek. A pak ještě dostane terorista v pyžamu Nobelovku! P.S. Řeč je o "Křivdách" Palesticům, ne o zahraniční politice státu Izrael. Jen pro pořádek.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Re (16:10, vvenc):
   .. o tom, že by se Palestinci kdy smířili se svým vyhnáním ze své země, bych i tak dost pochyboval.
   Je to podobné, jakoby českou a moravskou komunitu teutoni vyhnali z Čech a Moravy v době R.U. monarchie, tj. v období, kdy tato také svou vlastní státnost neměla, jen zde žila po zhruba stejnou dobu oněch 15 století. Ostatně Hitler v to měl i s námi jasno.
   Nevidím v tom velký rozdíl, pokud nebudu ve vleku protipalestinských emocí či sentimentu, tak živených světovým sionismem (vlastně židovským nacismem) a jeho pomahači.
   Až do r. 48, kdy byl na britském mandátním území Palestiny ustaven židovský stát Izrael, v podstatě nikdo ve světě nezaslechl pojen palestinský teror, to spíš jen ten židovský, která dával tušit o příští rozpínavosti těch přivandrovalců, co se mají za Jehovou vyvolené k řízení světa.

   Smazat
  5. Re (16:53, Unknown):
   Pokud dokážete klasifikovat lid Palestiny jako zvěř, pak nejste nic jiného než jen nacistou. Je mi vás líto ...
   A pokud se týče Krymu, pak tento nebyl ukraden, nýbrž navrácen tam, kam náleží. A to v souladu s výsledkem svobodné volby drtivé většiny jeho obyvatel. To na rozdíl od Palestiny a Golan, které byly uloupeny silou a bez jakéhokoliv (byť i) náznaku svobodné vůle původních obyvatel.
   Rus cizí území nekrade!!!, to zpravidla ti jiní, ke kterým zřejmě vzhlížíte jako ke svatému obrazu ...

   Smazat
 6. Bohužel jak to napravit když půlku národa je netečných.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 15:51 - rád bych si srovnal Vaši kvalifikaci komentovat politické dění se zkušeností Ing. Kobzy.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Kobza je, když už nic jiného, člověk se jménem a názory, který jde "s vlastní kůží na trh". Na rozdíl od anonymních hovnometů bez názorů.

   Smazat
  4. 15:51 Správně už se těším až kdu, stop09 možná i čssd vypadnou z parlamentu a ods spadne na 5%. Pak vám zbude jen bruselský svazák bartoš a toho zvládneme.A nikoho neurážej vy západní podržtašky a bonzáci.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Vynikajici pane diplomate a poslanče, dekuji Vám za polopaticke vysvetleni oc jde a komu u tech barevnych revoluci, aby byli jadno uz i zdebilizovanym mladym, no ta inkluze ve školství zdebilizuje dalsi a jeste vice... I zde nekteri z diskzse jsou tedy IQ lumeni,... Jana

  OdpovědětSmazat
 10. Aj jaj ja..... Janda dal nasrat svym rusofobnim davicum a vypustil je.....( nevim ale zda to jsou jeho kolegove pornoherci?)

  OdpovědětSmazat
 11. Jaký rozdíl je mezi USA a Čínou? V obou zemích je rozvinutá tržní ekonomika. V Číně vládnou komunisté a mají pod kontrolou oligarchy a zisky od nich plynou do eráru. V USA vládnou monopoly a vláda USA je loutkou v jejich pazourech. A když prezident Kenedy odříznou tyto americké chobotnice od ovlivňování vlády, zavraždili jej. U nás sice byl premiérem v jisté době Nečas a postavil se proti USA, byl velice rychle zlikvidován, k čemu mu dopomohla i jeho souložnice. U nás vládne oligarcha Babiš, který také nechce poslouchat "čučkaře", tak jej chtějí zlikvidovat pomocí puče, tzv. chlívkaři, pomocí stejné lživé propagandy Geoblsovského typu, jako USA, když vtrhli do Iráku a zničili jej, jako stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiše nemusí likvidovat, když je jejich spolehlivý "spolupracovník", který v ústředí CIA políbil prsten a přísahal na lebku.

   Smazat
 12. Ministr zahraničí Sýrie označil činy USA ve vztahu k ropným zdrojům v Sýrii za pirátství:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019122311158728-ministr-zahranici-syrie-oznacil-ciny-usa-ve-vztahu-k-ropnym-zdrojum-v-syrii-za-piratstvi/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sem chtel jen pripomenout pane U. ZE ZADNE ZPRAVY Z IRAKU znamenaji predevsim ze fastisticky demokrysi uz stat a narod uplne znicili. Sice je tam vlada ,ale asi a pouze na jedne desetine byvaleho uzemi..Miliony mrtvych kam demofasista vleze. Totez Lybie a Syrii zachranil od katastrofy Putin. A Iranske jednotky ,ktere zapad tvrdi ze jsou teroriste. kdyz jsou zasluhuji za svuj boj to nejlepsi oceneni. Taky pozdrzeli vpad mezinarodnich statitisicu teroristickych Islamistu k nam..
   Na dalsi narody se chystaji to je jedina skutecnost..

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 13. Odpovědi
  1. Pane PAWe, je štěstí, že nejste politik i když na současné naše politiky mám velmi silné výnrady. Jestli kořeníte své názory přirozeně emocemi, nebo se jen bavíte, tak stejně nejste žádným přinosem pro naši republiku.

   Smazat
 14. Pan Kobza by se měl konkrétně vyjádřit, jak je na tom Krym. Podle něho je anektovaný proti vůli obyvatel Krymu cizí moci za použití násilí nebo jeho obyvatelstvo hromadně emigrovalo do Ruska a vzalo sebou i veškeré pozemky a nemovitosti? Mají podle Kobzy obyvatelé Krymu právo na sebeurčení, tj. rozhodnout se sami, kde chtějí žít? Proti anexi hovoří fakt, že většina ukrajinského vojska na Krymu přeběhla na ruskou stranu. V době, kdy Krymčané utekli z Ukrajiny tato země neměla prezidenta a vlastně její vláda neexistovala. Co se stalo špatného?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:32 Máte pravdu. Jen bych ve vašich otázkách zaměnil slovo Krym (označení poloostrova - geografického útvaru) za plný název státoprávní - Autonomní Republika Krym. Autonomní Republikou Krym byl tento stát podle ukrajinské ústavy a je i nyní, po vstupu do Ruské Federace. Podívejte se, jak hloupě by při pouhém použití plných názvů a nesporných faktů vypadalo známé klišé o anexi Krymu Ruskem:

   "Autonomní Republika Krym po referendu vystoupila ze svazku s Ukrajinou a stala se 24.autonomní republikou Ruské Federace."

   To samo by stačilo, aby i blbci začali přemýšlet, co že je na tom špatného.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.