Reklama

úterý 3. prosince 2019

Je evropská komise neomylné božstvo?

Lubomír Man
3. 12. 2019
Jistě je, vždyť je to komise složená z lidí tak nesmírně moudrých a nadaných rozumem tak bezchybným a neselhávajícím, že jakýkoli omyl či chybný úsudek kteréhokoli z jeho 28 členů je naprosto vyloučen. A je vynikající okolností, že míru této nadlidské duševní dokonalosti celé komise jako celku i každého z jejích členů zvlášť, jsme si mohli my Češi v minulosti (a můžeme tak činit i v přítomnosti), tak říkajíc osahat na jednom z členů této komise, jímž je naše krajanka a komisařka Věra Jourová. Nuže a teď si představme, že duchem stejně ryzím, úsudkem stejně svrchovaným a rozvahou stejně nadlidskou, jakými vládne ona, vládne ve stejné míře všech 28 členů evropské komise. Takže tady už, moji milí, zapomeňme na pozemská měřítka, zde už míříme – co se ducha týká - k transcendentnu, čili k čemusi, co se vymyká běžným lidským měřítkům. A ptáte-li se v tomto už jakémsi mimosvětě na to, co je pravda a co je lež, či co je správné a co nesprávné, počínáte si stejně rouhačsky a nepatřičně, jako kdybyste v chrámu páně za zvuků té nejryčnější dechovky otevírali hanbinec.

Takže evropská komise rozhodla – a to jak rozhodla, se už netýká našich úsudků, je to svaté a jako svaté je to tedy nutno i přijmout. A nechytračit, nešvejkovat, nekombinovat, že všechno může snad být i tak, že evropská komise může jet proti Babišovi, protože on jede proti řízené evropské imigraci, kterou evropská komise naopak tvrdě prosazuje. Že se o něm v evropských městech a hlavně pak v Bruselu mluví jako o balvanu, který v zemích visegradské čtyřky stojí této řízené imigraci v cestě, a že kdyby se odvalil on, odvalí se pak už z téže trajektorie pohodlněji i Maďar Orbán, po něm Polák Duda a nakonec i Slovák Pellegrini.

Jsou to sprosté pomluvy, protože evropská komise je stejně vysoko morálně, jak je vysoko i svým rozumem. Takže spěte klidně, nalézáte se v těch nejspolehlivějších a nejspravedlivějších rukách, co ve světě jsou.

Dobrou noc.

21 komentářů :

 1. Nejsem fanoušek AB, zvláště vrtulníky a náklady na NATO mi v tom brání, řepku a její cpaní do nádrží dopravních prostředků taky nevítám ...Ale zde se nejedná o AB, nýbrž o suverenitu České republiky. Tvrdí-li někdo, že proti jeho rozhodnutí není odvolání, pak to není subjekt demokratického procesu, nýbrž je to diktátor...to může akceptovat jen lokaj s aspirací na otroka. Tak to nechci.
  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:49...Taky mu nefandím,ale když vidím ty kteří proti němu řvou,tak mu držím drápky obouruč. :-)
   Helanov

   Smazat
  2. 9:49 Babišovi je vytýkán střet zájmů, jako něco naprosto ohavného. Zákon o střetu zájmů 238/1992 byl definován takto:

   "Střetem veřejného zájmu se zájmem osobním se rozumí takové jednání, ... při němž veřejný funkcionář ZNEUŽÍVÁ svého postavení k získání neoprávněného prospěchu pro sebe nebo jinou fyzickou či právnickou osobu.
   Střet zájmů NEZNAMENÁ AUTOMATICKY NEČESTNÉ JEDNÁNÍ, jako je tomu v případě korupce.”

   Tuto definici ovšem v aktuálním zákoně č.159/2006 Sb., o střetu zájmů již nenaleznete. Současný zákon o střetu zájmů totiž žádnou ucelenou definici střetu zájmů neobsahuje.

   V souvislosti s Babišem nikdo nikdy nedokázal, že Babiš svého postavení opravdu ZNEUŽÍVÁ k získání dotací pro Agrofert. Vždy se jen argumentuje tím, že by ho MOHL zneužít. Nesmírně mi to připomíná starý vtip:

   Na policejní stanici kdesi na Slovácku přivedou Ferka.
   "Ferko, zaplatíš pokutu 100kč za pálení slivovice"
   "Pán velkomožný, ale já slivocu nepálím".
   "Nětáraj, sůsedi viděli, že máš prístroj na pálení"
   "No prístroj mám, ale nepálím".
   "Keď máš prístroj, mohol by si páliť, musíš zaplatiť".
   Ferko si povzdychne a položí na stůl 2 stokorunačky a povídá:
   "Ta druhá stouka je za znásilněnie".
   "Preboha Ferko, si volakoho znásilnil?"
   "Samozrejme neznásilnil, nejsom hovedo. Ale mohol bysom. Mám prístroj".

   Pokud Chvilkaři a "demokraté" vytýkají Babišovi střet zájmů, protože BY MOHL svého postavení zneužívat, tak se stejnou logikou by měli být všichni popotahováni za znásilnění. Protože oni také BY MOHLI...


   "

   Smazat
  3. Kdyby AB nebyl pro střed zájmů zvolen, plesal bych. Nemám ho rád a mám ho za politického hochštaplera. Jenže... Jenže pořád lepší Babiš, než Ozubená Pleš sobotka, nebo Chalán s Gulema. To by nebyly jen arabské Teplice šejka Kubery (a to jsem ho měl rád, ač byl v ODS), to by byly no go zóny už i u nás a k tomu ještě nádavkem "naši milý krajané ze Sudet". Takže bych rád, aby to AB už doklepal do konce svého mandátu. Naše státní spřežení si teď, v této době, nemůžeme dovolit přepřahat za jízdy, která je, vzhledem k dění mimo náš sebestředný český region, dost zběsilá. Takže - Babiš do konce mandátu a po něm... Po něm koho si zvolíme.

   Smazat
  4. @Brtnik, to nema chybu:)

   A trochu mi to pripomina - koncesionarske poplatky.

   Smazat
 2. Tak asi takhle: jak těžké je prosadit v EU aby byly potraviny stejně kvalitní jak pro země západní,tak pro Visegrád?S Babišem je to podobné.Prostě ochranářská politika západu na úkor bývalých zemí socialistického tábora.Vždyť jsme JEN SLOVANÉ........

  OdpovědětSmazat
 3. Po převratu jsme očekávali bláhově od západu pomocnou ruku.Místo toho západ získal odbytiště pro svoji nadvýrobu a co horšího,začal nás bezostyšně vysávat.Žádná pomoc,naopak vyzobávání rozinek našeho průmyslu a zemědělství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:01

   Ptá se babička Barunky:
   "Barunko, pověz mi - proč už lidé nevolí komunisty,jako dřív...?"
   A Barunka na to:
   "To víš, potřebují si zase připomenout, co dovedou ty ku...y kapitalistické, babičko..."

   Nechápu, jak někdo mohl naivně doufat, že západní společnost, která se žere navzájem, bude zrovna nám podávat pomocnou ruku... Kór, když už nás (ne jednou), dokázala zatratit.

   Smazat
 4. Ať si ti „Evropané" trhnou protézou jsme národ Čechů a chceme žít v České republice. Je třeba podporovat Babiše který nás chrání před islamizací.

  OdpovědětSmazat
 5. „Sluníčkářům se to v hlavě už úplně popletlo.“ Okamura se vysmál Milionu chvilek:

  https://cz.sputniknews.com/politika/2019120211046106-slunickarum-se-to-v-hlave-uz-uplne-popletlo-okamura-se-vysmal-milionu-chvilek/

  OdpovědětSmazat
 6. Tuto zemi nezachrání nikdo, zejména pokud budeme nadále v EU. Národní zájmy jsme vyměnili za tzv. ekonomický prospěch. Zdejší volby jsou rovněž poměrně vydařenou taškařicí, neboť naše skutečná vláda sídlí v Bruselu, potažmo v Berlíně a zdejší místodržící její rozhodnutí pouze uvádí v život, bez práva veta. Ovšem nikdy jsme se tak neměli a co teprve ti, co tu ten ráj na zemi realizují.

  OdpovědětSmazat
 7. Základ zmanipulování lidí v bezmyšlenkovité "konzumáky" zvládl západ už dávno díky neodbytné reklamě a plnými regály zboží. Jakýkoliv protest se daří proměnit v byznys a lidi ještě více zadlužit a zotročit. Proto tolik kritiků srovnává poměry v USA s fašismem. Propagandu zvládli lépe jak v Německu. Základ je v médiích a jistota v tom, že vymytý mozek nikdy nepozná, že je vymytý.

  OdpovědětSmazat
 8. Z EK, jiz ma davno cely svet, no neco.
  I Babis se jim smeje, primo do tvare.

  Byly cachry-machry s Reckem, pridame vitrualni nuly...
  A? Nic.

  OdpovědětSmazat
 9. No,jestli všichni posílaj do Brusele to co Češi,tak nazdar hodiny.
  Většina těch mislytelů jsou trafikanti,kterých se často chtěly jejich rodné strany šikovně zbavit...T.j.hlavně jim zacpat ústa,aby doma moc nezlobili.Zářným příkladem byl autista Špidla,který to dotáhl až na komisaře.
  Jourová dostala zase náplast,za to že seděla pár dní v base.
  Myslím si,že takovej Kájínek by se tam taky neztratil.
  Jen by to chtělo aspoň pár měsíců v Aspen institutu ;-)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horší to bude, až dojde na zrušení Benešových dekretů, jsou prý neevropské.

   Smazat
 10. "Iluze svobody bude pokračovat tak dlouho, dokud bude výhodné pokračovat v iluzi." V okamžiku, kdy je iluze příliš nákladná na udržení, sundají scenérii, přesune stoly a židle z cesty, odtáhnou záclony a uvidíte cihlovou zeď v zadní části divadla. “- Frank Zappa
  "Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost, kdo ovládá současnost, ovládá minulost." - George Orwell
  https://www.hoppner.cz/kukacci-vejce-v-capim-hnizde-brutalni-unik-informaci-ze-statniho-zastupitelstvi-dve-ministryne-spravedlnosti-biji-na-poplach-budou-padat-hlavy-ted-by-meli-jit-lide-do-ulic-media-cudne-mlci/

  OdpovědětSmazat
 11. Zrůda Jourová je kádr pro kandelábr. Tato svině bude jednou souzena, odsouzena a po právu popravena !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtěl bych vidět spis PČR ,kde je uvedena nevinnost Jourové,za kterou jí strčili do vazby kde se pokusila o sebevraždu !
   Kdopak stál za jejím propuštěním?Bezva loutka k ovládání,proto se chová tak jak si její páníček přeje!Měla na vybranou-buď shnít ve vězení nebo plnit loutku páníčka,což zvolila a má se dobře !Pro nás to je ale vlastizrádná stvůra.

   Smazat
 12. Ta Jorova ,jak se dostala na tu komisarku.....no hezka moc neni na to aby nekomu podrzela?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:41 Držet musela a musí, ale správný názor,jinak by si neškrtla.

   Smazat
 13. Pojem komisař je mi odporný, už cbybí jen lidový.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.