Reklama

středa 4. prosince 2019

Je Evropská komise neomylné božstvo?

Lubomír Man
Lubomír Man
4.12.2019
Jistě je, vždyť je to komise složená z lidí tak nesmírně moudrých a nadaných rozumem tak bezchybným a neselhávajícím, že jakýkoli omyl či chybný úsudek kteréhokoli z jeho osmadvaceti členů je naprosto vyloučen. A je vynikající okolností, že míru této nadlidské duševní dokonalosti celé komise jako celku i každého z jejích členů zvlášť jsme si mohli my Češi v minulosti (a můžeme tak činit i v přítomnosti) tak říkajíc osahat na jednom z členů této komise, jímž je naše krajanka a komisařka Věra Jourová. 

Nuže a teď si představme, že duchem stejně ryzím, úsudkem stejně svrchovaným a rozvahou stejně nadlidskou, jakými vládne ona, vládne ve stejné míře všech 28 členů evropské komise. Takže tady už, moji milí, zapomeňme na pozemská měřítka, zde už míříme – co se ducha týká – k transcendentnu, čili k čemusi, co se vymyká běžným lidským měřítkům. A ptáte-li se v tomto už jakémsi nadpřirozeném světě na to, co je pravda a co je lež, či co je správné a co nesprávné, počínáte si stejně rouhačsky a nepatřičně, jako kdybyste v chrámu páně za zvuků té nejryčnější dechovky otevírali hanbinec.

Evropská komise tedy rozhodla a to, jak rozhodla, se už netýká našich úsudků, je to svaté a jako svaté to tedy musíme i přijmout. A nechytračit, nešvejkovat, nekombinovat, že všechno může snad být i tak, že Evropská komise může jet proti Babišovi, protože on jede proti řízené evropské imigraci, kterou ona naopak tvrdě prosazuje. Že se o něm v evropských městech a hlavně pak v Bruselu mluví jako o balvanu, který v zemích Visegrádské čtyřky stojí této řízené imigraci v cestě, a že kdyby se odvalil on, odvalí se pak už z téže trajektorie pohodlněji i Maďar Orbán, po něm Polák Duda a nakonec i Slovák Pellegrini.

To vše jsou jistě sprosté pomluvy, protože Evropská komise je stejně vysoko morálně i svým rozumem. Takže spěte klidně, nalézáte se v těch nejspolehlivějších a nejspravedlivějších rukou na světě.

Dobrou noc, milé děti.11 komentářů :

 1. Konečně to někdo napsal.
  https://www.regionvalassko.cz/kam-jsme-nedosli-po-triceti-letech/

  OdpovědětSmazat
 2. Vám také dobrou noc dědkové a babky! A ne abyste bez dozoru moudré omladiny surfovali po netu! To by se soušce Jourové hrubě nelíbilo. A dohlédněte na ni někdo, vždyť je ta naše jalůvka už také seniorka. Co kdyby narazila na nějaké dezinformace - třeba že Rusko má svých starostí dost na to, aby chtělo válku, nebo že Rusko není Sovětsko - a trefil ji z toho šlak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jasně, Rusko není Sovětsko, vůbec nerozpoutalo válku na Ukrajině, nikdy nebombardovalo Čečensko, ruští protiletadlovci ani náhodou nesestřelili MH17 …

   A vůbec, ale opravdu vůbec, k nám nešíří dezinformační lži.

   Smazat
  2. 21:48... To jsou věci po dvou deci!
   Oni jsou Schwarzenberg se Štětináčem/Plavcem Rusové!?
   Válku rozpoutali ti, kteří rozpoutali Mejdan,a Rusové to nebyli.
   Někdo v rámci rozvrtání Ukrajiny vyvolal zlé duchy=nácky.
   Ti se rozhodli "zrušit" ruštinu a... když se někomu sáhne na mateřštinu,tak to většinou dopadne blbě.
   Ona totiž ta ruština sloužila jako taková lingua franca,onoť bylo totiž v SSSR národností mnohoť, samozřejmě i na Ukrajině.
   A s vybombardovaným Čečenskem se jděte taky bodnout,bez toho (uznávám,krutého) zásahu by se tam mydlili ještě dneska.
   Možná si někdo myslí,že RF by mohla ten Kavkaz pustit.Krásná představa ...
   Ale pro Rusy asi zas představa jak na ně NATO míří ze svých kavkazských základen tak vábivá není.
   Mrkněte na mapu a zjistěte si co je to geopolitika.
   Helanov

   Smazat
 3. No tak to nevím...Není to divný,že Jourovou,Teličku,Charanzovou,Dlabajovou,Maxovou,Kovaříka (vesměs frekventanty Aspen institutu) vyslal do Brusele právě Babiš!?!?!?
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klasika, plout s nejsilnějším proudem se vyplácí. Dokud šlo o šplh vnitrostátní, korouhvičky věděly odkud vítr vane. Přestup na lanovce do Bruselu jim nabídla vyšší úroveň.Je to jen pokračování tradice, 300 let byla monstrance ve Vídni, pak pár let v Berlíně a následovalo 40let v Kremlu. Dnešní epocha Bruselu dává nové šance pro snaživé, začíná se šídlováním, vyvolení mohou pokračovat těličkováním a jen vyjímeční dosáhnou jourování. Pan Dr David mi snad odpustí, ale vzhledem k tomu, že za Čechy tu hraje Slovák AB, tak dostane můj hlas. Byť by mne krmil ubohým Penam chlebem, jogurty a řepkou (byť jen na 8% osevné plochy). Na druhé straně, která s přesilou na něj útočí, krom článků s nenávistí a kopání příkopů , nevidím žádné pro mne užitečné plody. Přeji všem Mikuláše s andělem a čerta nechme v zahraničí.

   Smazat
  2. Rád se přidávám "adonisi" k názoru i přání.

   Smazat
 4. Za svůj život už jsem viděl pár lidiček, co se stali z "obyčejných" pracovníků mistry. A můžu klidně říci, že existuje zřejmě dosud neuznaná psychická nemoc, která takového člověka přetváří z dosud i třeba normálního člověka v šílence. V šílence moci. Čím méně toho doopravdy o oboru vědí, tím rychleji u nich proměna probíhá. Ztrácejí smysl naslouchat tomu, co se jim doopravdy říká. Tím jsou však jen více sebevědomí. Někteří dokonce ztrácejí smysl "pochopení" obyčejných záležitostí a všechno hodnotí podle sebe. Na poradách slibují a pak vynucují nemožné, které se provalí. Ale slíbili! Každý jim podřízený se stává lemplem, nemakačenkem, který nevyužívá pracovní dobu a bere víc než si zaslouží. Takové starosti jako má on, nemůže sprostý pracovníček nikdy pochopit! A mistránek bere tak málo! Sakra, začal jsem psát o mistrech a skončil u - de facto jak tak koukám - u politiků. Já bych je oboje vyhnal tak na dva tři roky do praxe - bez ohledu na věk, pokud neznají obyčejnou práci. A peníze bych jim sebral, vložil do rozpočtu, platil prokázané náklady na práci a byt poslance i mistra (politika) a teprve dva tři roky po skončení mandátů či funkce bych jim v přepočtu vrátil jejich majetek (až bude znám skutečný výsledek a přínos jejich "delegování"). To by se pak snažili jinak a hlavně do politiky i do řídících funkcí by chodili jiní lidé. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I k Vám se"Perune" rád přidávám, sice trochu kulhající lidová moudrost praví, že takové lidi posazené na koně ani čert nedožene.

   Smazat
 5. Vzpomeňte si na volby do do PS,EU nebo senátu obrovský přetlat nabídky.Proč protože si sami neustále navyšují platy dnes už do nehorázných výšin a říkají tomu demokracie!!!Ve ŠVÉDSKU je stanovena komise která určuje platy ve státní správě. Platy i poslanců se pohybují kolem průměrné mzdy v celé zemi. Žádné další požitky nepřísluší nikomu. Pouze premiér má služební auto s řidičem! Za to naši lepšolidé si nastavili podmínky jak za feudalismu. Prostě HNUS!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.