Reklama

pátek 27. prosince 2019

Jiří Holík - úspěšný normální člověk na Parlamentních listech

27. 12. 2019    parlamentnilisty (silně kráceno)
Legendární hokejista, trojnásobný světový šampion, olympijský medailista a sedminásobný mistr československé hokejové ligy Jiří Holík reaguje na zvěsti o ruských kyberútocích, komentuje kampaň proti nevhodnému chování, kterou vyhlásila NHL, nabízí svůj názor na zpravodajství veřejnoprávní televize a mluví o stíhání bývalých komunistických prominentů, stejně jako o Gretě Thunbergové.


Pane Holíku, prožíváme teď vánoční svátky, jste věřící člověk?

Ne, to nejsem. I když musím říct, že například to Desatero je možná lepší než spousta zákonů, které vymýšlejí naši páni poslanci. Lepší než kdejaký stranický program.

Pane Holíku, vám je 75 let, a proto patříte do té skupiny starších lidí, kteří jsou údajně náchylnější k přijetí nejčastěji různých proruských serverů a jejich zavádějících informací. Pozorujete to na sobě?

Jo, no jo, jistě... to se výborně bavím, když tohle slyším. Ale vážně – tyhle řeči tady roztrušuje jenom jedna část médií, ta druhá zase neříká nic. To je těžké si vybrat. Ale já sám vám řeknu, dívat se třeba na ČT24, to je teda vážně síla!

Ta jejich takzvaná vyváženost a nestrannost, tak to mám opravdu úplně jinou představu, jak to má vypadat. Čtyřiadvacítka a zprávy, na to bych se nejradši vy… no ne, tak podívám se na ně, ale jsou mi k smíchu.

Je sucho – může za to Putin a v tomhle duchu pořád dokola.

A to nemluvím o tom příšerným pošukovi a buranovi Novotném z Řeporyjí, co předvádí, kouká mu sláma z bot, no prostě buran!

A nejlepší je, že někteří ti velcí demokrati ho ještě hrozně uznávají.

Když se přidržím té úvodní otázky, vy nemáte strach z rostoucího ruského či čínského vlivu? Ne, tak to fakt nemám, to přenechám politikům, ať se bojí. Já naopak musím obdivovat, když se dívám na ČT2, co Čína za posledních 30 let všechno dokázala. Bohužel paní Šámalová do toho mluví jenom o tom, jak je to všechno špatně, ale já zase vidím ten jasný čínský pokrok. Časem to bude hlavní světová velmoc. A mimochodem, Čína překonává ty ostatní ekonomicky. Já nevím nic o tom, že by někde válčila. O tom jsem neslyšel. Ani o tom, že by měla někde základny. A podívejte se na amíky – ti mají stovky nebo i tisíce základen po celém světě.

57 komentářů :

 1. Děkuji za krásný rozhovor!!!
  Je to blaho si přečíst,že i výjimečně úspěšní lidé si dokážou uchovat zdravý rozum.
  Jiřímu Holíkovi hodně zdraví a ať se mu daří všechno,na co sáhne.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:24 Ty jsi blbej už teď, co teprve na stará kolena. Nehledě na to, že na tobě by údery do hlavy následky opravdu zanechat nemohly, neb v ní máš příslovečný exkrement.

   Vymazat
  2. Ty nulo, co ty jsi proti němu, vygume, co jsi ty v životě dokázal kromě toho, že tady šaškuješ jako blbeček troll.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 12:08 Napiš si ty svý blotky na karton a šmadej s tím po ulicích, určitě ti někdo z lítosti hodí drobný. Ty ubohý výpotku, neméně ubohých varlat tvého otce.

   Vymazat
  5. Idiotského štváče jsem smazal. Promiňte, že vám kazím vánoční zábavu.

   Vymazat
  6. To není fér!
   Jestliže, jak jsem vyrozuměl, měl onen smazaný tu "odvahu" urazit normálního člověka, tak bych obrátil jeden vtip:
   "Pojďte, mladý pane ven od Vašeho počítače, za roh a tam si to rozdáme!"
   Myslím si, že pak by zřejmě zalezl někam. Takovým lidičkám je "anonymita" internetu skvělým krytím pro jejich zbabělost.
   Ale vážně, Jiří Holík když hrál byl pro mne jako jeden z mála skutečně vzorem Hráče. Jo, kdybychom takových měli najednou více, tak by na nás nikdo neměl a taky naše slavné sportovní éry byly spojeny s podobnými typy hráčů. Děkuji Mu za normální slova.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. Á rudobijce je zas tu. Hele Geroji, on má pan Dvořák ten pech, že musí zachovat dekorum. Já ne, neb nejsem vydavatel. Správné český ekvivalent pro slovo štváč je sráč. To jest ten, kdo se nepřestajně do někoho sere. U nás v hospodě jsme jim dávali přes držku, neb jsme zjistili, že to je jediný možný způsob jednání kterému sráč, při své inteligenci, rozumí. No to jste vy, pane 15:54. Anonymní sráč.

   Vymazat
  9. P.S. A vystavil to pan David, ne pan Dvořák, kreténe.

   Vymazat
  10. 18:21 Milánku. Chudáku, komu ty chceš dávat přes držku.
   Takovejch kreténu kteří si tahají kšandu už mám za sebou celkem dost. Zalez mamince pod sukni a raději ji pošimrej mezi nohama, třeba ti dá!

   Vymazat
  11. 10:00 Nech si ty vaše staré rodinné recepty na rozmnožování pro své spolupracovníky z kanceláře.

   Vymazat
 3. 11.24 ty už tady opruzuješ hodně dlouho ty amigo home slouho.Cos dokázal ty nesaháš tomu to pánovy ani po paty.A představuj se pravým jménem zbabělče a ne pod různejma nickama

  OdpovědětVymazat
 4. Jiří Holík, výjimečný sportovec a člověk s přehledem a zdravým rozumem. Takové kavarníci a trolové mající zde službu moc rádi nemají...

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 6. 12:08
  Podívej, starý přemřelo zamrzlý v r. 1968. Pokud tady má někdo vybrakovaný mozek, tak jedině ty, tou prolhanou protiruskou propagandou v neČT a podobných tzv. mediích. Zkus si taky přečíst někdy něco jiného než Blesk a MfD. A pozdravuj kámoše Novotného, to je tak akorát tvoje liga, pro takové nuly.

  OdpovědětVymazat
 7. Jiří Holík svým rozhovorem potěšil spoustu rozumných lidí. Debilní a prodejní trollové na tomto faktu nic nezmění, oni to dobře vědí a strašně je to vytáčí. Je příjemné sledovat, jak se vztekají...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:46 Mě by zajímalo, jak chce ten Hamáček bojovat s údajnými dezinformacemi, když má k dispozici pouze ty jeho nenápadité a primitivní Unknowny.

   Vymazat
  2. 12:52 Hamáčkovo CTHH má stránky, na kterých původně mělo odhalovat dezinformace. Moc jsem se těšil, že se konečně dozvím, co to ty dezinformace vlastně jsou. Jenže za celou dobu existence CTHH jsem se to nedozvěděl. Pokud dezinformacemi není zpráva BIS, kterou tam citují. Jinak tam jsou jen zprávy, jak usilovně s těmi dezinformacemi bojují. Pro jistotu, aby tomu páníček rozuměl, jsou všechny "informace" i anglicky. To samo o sobě je zvláštní. Dvojjazyčně byly zprávy ministerstva vnitra vydávány snad jen za Protektorátu. Ale určitě nebyly vydávány rusky v době "nesvobody". Přesvědčte se sám:
   https://twitter.com/CTHH_MV


   Vymazat
  3. Tou hlavní dezinformací je to, že chtějí bojovat s dezinformacemi.
   14:01
   Protože to by pak stránky měly ještě nejméně verze francouzskou, německou a britskou angličtinou. A vůbec, kde je ruská verze stránek, aby se i Putin mohl poučit o dezinformacích z první ruky?!

   Vymazat
  4. 12:52 A co BIS? To je přece sakra mančaft! Nebejt čučkařů, ani bych nevěděl, co je u nás čínskejch a ruskejch špiónů a kterak je srdnatě rok co rok ničí.

   Vymazat
 8. Pan Holík řekl jen pravdu co si myslí většina normálních lidí v ČR.

  OdpovědětVymazat
 9. Pan Holík, hokejová ikona a velice rozumný člověk, na kterém je vidět, že si zachoval správný pohled, na dění kolem něj! A nevěří na současné pohádky s jejich autory!

  OdpovědětVymazat
 10. Před měsíce jsem byl na předvánočním setkání penzistů, kteří pracovali ve společném technickém oboru. Má dost peněz a dovolil si výlet do Číny včetně Tibetu. Otevřeně prohlašoval, že Šámalová z ČT lže jako když tisknou naše média hlavního proudu. Proč se tak děje? Lze to vysvětlit tak, že se cíleně podlamuje důvěra k vládě země, kde žijeme. Lidé dojdou k závěru, že se jim nedá v ničem věřit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nenapsal jsem, že jeden z nás, který má dost ...

   Vymazat
  2. A hele anonyme 16:22, nejste vy tendlencten King Kong?
   Nějak je mi ta dikce povědomá a Kong se odmlčel. Trefa?

   Vymazat
  3. 14:23 Typický duchodce, citovat někoho a dávat to za pravdu aníž bych si něco ověřil! Potom je internet zaneřáděn těmito hoaxy. Jediná ČT. dnes šíří pravdu o Rusku, Číně, darebákovi z hradu a to se někomu nelíbí, věřím, ale naprostá většina občanu tomu věří, máte smulu.

   Vymazat
  4. 09:55 Ten darebák zřejmě žije na zámku. Kvůli funkci málem nosil, na tykvi číro. Jojo, naprostá většina občanů tomu věří a proto tu vládne Babiš, Zeman a revolucionáři vyjí na měsíc.

   Vymazat
 11. Dvořáku ty jsi opravdo taková rudá svině, a zase svině amorální. nesneseš jiný názor než ten tvuj rudých kurev. ty chcípneš velice bolestivou smrtí moc ti to přeju, mazací xindle.To jste vy rudí, proruští parchanti, plnou držku cenzury a místní stejní idioti jako ty ti tleskaj. Jděte se vy všichni " demokrati " vysrat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rád se půjdu vysrat. Na vaší hlavu, hovado.

   Vymazat
  2. P.S. Že by jako obal odpovídal obsahu.

   Vymazat
  3. 18:33 Vydíš aspoň co jseš za blbé hovado, ten koment nebyl určen tobě, ale Dvořákovi, tak drž tu svoji rudou držku magore!Ty jseš přesně to co v příspěvku popisuji,taky taková 3,14ČA.

   Vymazat
  4. Kreténe, vysrat jste nás poslal v pluáru. Rudou držku? He he he... Vy jste pane blbej jak dekl od hajzlu.

   Vymazat
  5. Co to jste za zblazneneho blbce ?!!! Smim se zeptat kolik je vam let?To jen proto, abych vas mohla pochopit;)

   Vymazat
 12. Co také zde od místní proruské verbeže čekat, než že bude toho starého infantilního strejdu chválit.Vždyť na tohle tady všichni ti paraziti čekají. Slušná prasárna proruského plátku parlistu žumpa takto zneužít starého člověka, vy tady něco pište o ČT, zneužít staříka, který ani neví jaký je den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem strašně rád, žew jsem si mohl přečíst tyto dva mimořádně moudré komentáře pana unknown-neznámého. Jsem rád, že se hrdě hlásí ke své identitě, abych jeho komentáře příště omylem nevynechal.

   Vymazat
  2. No, anonymní kreténe 15:21, mám silnej dojem, že kdyby vám ten infantilní stařík jednu natáh, vylétne vám z rypce úmrtní list.

   Vymazat
  3. Hrdino, o sto litrů, že nedáš jméno a adresu a kdo tě platí!

   Vymazat
  4. Nazdar hlídací čokle! Kdo jiný by se pídil po adrese, že. To jméno a adresu proto račte první. Já aspoň reaguji pod svým jménem, nevážený anonymní nikdo.

   Vymazat
  5. 20:06 Milánku, pod svým jménem tady třeba čmárá blb který si říká _ KOSTĚJ NESMRTELNÝ_ a co, stejně blbé hovado jako ty. JÁ TI TAKÉ NAPÍŠI SVÉ JMÉNO Libor, stačí ti to ke štěstí?

   Vymazat
  6. 09:50 Ty musíš sám nejlíp vědět kdo je blbé hovado, vždyť jsi to musel slýchávat od kolébky. Ale nic si z toho nedělej, skoč se podívat na nástěnku, ať víš co máš blejt a pokračuj ve své "kariéře" nenápaditého prvoka.

   Vymazat
  7. Liborku, samým štěstím jsem si ucmrndnul. A co to, že ctní rodičové pojmenovali takovým krásným jménem takového kreténa jako jste vy? Jo, aha. To se stalo ještě před tím, než jste hapal na hlavičku. Nebo jste imbecil od přírody? Jo, a Kostěj je Kostěj a já jsem já - nečmárá pod mým jménem. Ani já pod jeho. Kdyby jste nebyl takové nedostatečno, všiml byste si, že má jiný slovosled i jinou větnou skladbu. A také nenapáchá tolik chyb, neb má větší sebekázeň než já a kontroluje po sobě co napsal. Jenže to byste nesměl mít v hlavě nasráno. Jediný kdo čmárá pod mým jménem jsem zase jen já, když píšu z druhého laptopu, kde jsem si k tomu přidal ...ze Zahrady Čech. To jen abyste neslintal na nepravého. Na mě si klidně slintejte jak je ctěná libost; nevěřil by jste, jakou mám z toho prdel. A v tom je ten rozdíl mezi námi. Já se vaší blbostí bavím, vy prskáte vůkol sliny jedu. Hele, Libore, a nejste vy tahlencta menšina? Že mě oslovujete zdrobnělinou a důvěrně mi tykáte. Pokud jo, musím vás zklamat. Nic z toho nebude. Než nermuťte se. Na každej hrnec se najde poklička, jak říkala moje bábrle. Třeba i vy dojdete s nějakým idiotem štěstí.

   Vymazat
  8. 14:09 On chodí s jistým Jandou a ten od té doby neví, co je to zácpa.

   Vymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to jako hovno, smrdí to jako hovno - je to King Kong!

   Vymazat
  2. No, vždyť jo. Nějak se množej, zdá se. Hádám že dělením jako nezmaři. Aspoň tomu odpovídá jejich průměrné IQ, které lze vcelku snadno odvodit od jejich projevu.

   Vymazat
 14. Vážený pane Jiří Holíku, vždycky jsem měl rád Váš elegantní hokejový styl. Každý trenér reprezentace chtěl mít v systému na postu lévého bránícího křídla právě Vás. Proto také tak skvělé výsledky Vaší dlouholeté reprezentační hokejové kariéry. Vaše postoje k otázkám na aktuální společenská témata, jenom potvrzují, že nejste pouze skvělý hokejový reprezentant, ale I skvělý střízlivě uvažující člověk. Děkuji za Vaše slova.

  OdpovědětVymazat
 15. Za ty jeho nehorázné kydy se bratr musí obracet v hrobě. Co chtít po zeleném mozku!

  OdpovědětVymazat
 16. Najlepší hokejista v histórii českého a slovenského hokeja. Taký musí perfektne korčuľovať, perfektne ovládať puk hokejkou a musí byť inteligentný. Žiaden trkvas, jazdiaci hore-dole. Preto ma jeho názory potešili, lebo sa s nimi stotožňujem.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.