Reklama

pondělí 23. prosince 2019

Kalousek by měl raději mlčet

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
23.12.2019 blog autora

V předvánočním rozhovoru pro právo nazvaném "Kalousek: Babiše porazíme, jen když vyrazíme mezi lidi" 21. prosince se M. Kalousek vyjádřil k problematice penzijní reformy. Předvedl, že by bylo lepší, kdyby mlčel. Zde je to, co řekl:

"...dnešní vláda velice riskuje udržitelnost penzí a zdravotní péče... Tato vláda ví, že systém penzí a zdravotní péče je bez velkých problémů udržitelný jen do roku 2030. A až půjdou do penze ročníky 1970 a mladší, tak systém začne nabírat obrovské každoroční deficity.

V roce 2040 to už bude neudržitelné, a přitom tato vláda zrušila úplně vše, co jsme se pokusili zavést, kromě jedné věci. A tou je zvýšená DPH, která měla nést náklady s prosazením důchodové reformy. A tyto peníze dnes vláda utrácí a nic neřeší a riskuje, že důchody budou nižší a zdravotní péče bude v horší kvalitě a méně dostupná. To je strašný diletantismus a cynismus, protože nemá problém obelhávat spoluobčany, když má informace, že ty reformy jsou nutné a nebudou bezbolestné... Předseda vlády teď dokonce řekl, že máme potenciál, že budeme chodit do důchodu dřív. To je politický zločin, protože obelhává veřejnost líbivou informací, která je naprostým nesmyslem."


Celé viz: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kalousek-babise-porazime-jen-kdyz-vyrazime-mezi-lidi-40307910?fbclid=IwAR0HfoSQ_6MzzEz39QZ5LeGM5xjyHPjkHvUKY3RqzCSCue1r_uRKO_CTpww

Nevím, na jakou skupinu lidí se orientuje, ale podle mého ani hodně mladí lidé nejsou natolik zmanipulovatelní, aby takové pokrytectví a takové lži přejali do svého názoru na současnost. K tomu několik poznámek:

1/ Kalousek se jako jeden z hlavních aktérů podílel na pokusu o jeden z největších ekonomických zločinů směřujících k podlomení naší ekonomiky a stability sociálního systému – prosazení tzv. druhého pilíře. To by z naší země udělalo skládku toxických finančních aktiv. Kalousek ví, proč se k tomu nehlásí a mluví jen velmi obecně, viz "tato vláda zrušila úplně vše, co jsme se pokusili zavést". Zkušenosti Maďarska, Polska, Slovenska, pobaltských zemí jsou natolik otřesné, že si to nikdo z tehdejší propagátorů druhého pilíře ("se sedmiprocentními výnosy afrických akcií") netroufne připomenut.
2/ Kalousek si vůbec nedá práci kriticky rozebrat velmi zásadní návrh penzijní reformy, se kterým přichází Maláčová, přitom některé dost důležité parametry jsou již známy. Pokud společně se zavedením jednotné penzijní dávky dojde k odstranění redukčních hranic pro výplatu penzí, zásadním způsobem se zvýší motivační funkce penzijního systému k dobrovolnému prodloužení doby produktivního (výdělečného) uplatnění. Tím se stane penzijní systém trvale udržitelný. K tomu viz návrh, jak na to (tzv. Vostatkův návrh penzijní reformy, ke kterému bude patrně realizace návrhu Maláčové směřovat, využije se přitom to, jak právě nyní v této oblasti postupuje Rakousko, vyhneme se tím francouzské penzijní pasti):
http://radimvalencik.pise.cz/7404-jeste-k-dobre-teorii-025-francie-penzijni-past.html
3/ Reforma penzijního systému nejen může být, ale musí být BEZBOLESTNÁ, pokud půjde správným směrem. Zde Kalousek obelhává národ, když tvrdí, že to není možné. Ale tím také přiznává, že mu jde o takovou "reformu", kterou mají být lidé okradeni. Ve Francii se proti tomu lidé oprávněně bouří. (Osobně se velmi těším, až Kalousek přijde s něčím konkrétnějším). Mj. – zásadním ekonomickým zdrojem trvalé udržitelnosti je právě motivační role penzijního systému k dobrovolnému prodloužení doby produktivního uplatnění dle individuálních možností člověka.
4/ Zkrácení doby paušálního vynuceného odchodu do důchodu, pokud bude dobře provedeno, může, vést v systému "Maláčová-Vostatek" k prodloužení doby průměrného produktivního uplatnění, a to zejména příjmově vyšších kategorií! To, co říká Babiš, tedy vůbec není "mimo mísu". "Mimo mísu" je Kalousek. Zajímavé je, že se v tomto bodě Babiš postavil na stranu Maláčové proti své ministryni z ANO Schillerové, která navrhuje paušální prodloužení doby odchodu do důchodu, což by bylo chybné, zbytečně a neefektivní řešení, viz:
http://radimvalencik.pise.cz/7380-penze-k-prestrelce-schillerova-malacova.html

Poznámka na závěr:

Dané téma je nesmírně závažné a vyžaduje si veřejné prodiskutování. Zejména proto, že kdo by chtěl dělat něco pokoutně, bez řádného projednání jak odborného, tak i laického, nemá počestné úmysly. V této souvislosti upozorňuji ty, kteří se k tomuto tématu pokusí zmařit diskusi pomluvami, lžemi a urážkami místo argumentů, že je tentokrát vyřadím ze svých přátel. Současně uvedu jejich seznam i s přesným citováním toho, proč jsem je vyřadil. Kalousek téma otevřel, tak ať se probere poctivě a do důsledků.

42 komentářů :

 1. Ekonomice nerozumím,doba dožití (a tedy stonání!!!) se prodlužuje,mladí se s plozením potomků nepřetrhnou.
  Tudíž problémy s penzemi budou,nemohou nebýt.
  Ale poslouchat královské rady od člověka,který horoval pro loupež století=církevní restituce!?!?!?
  No co!
  V nejhorším budou staříčci chodit na polífek pro chudá pakáš před kostely.
  (A možná pan knýše dodá i kousek chleba.)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že se docent Valenčík mýlí. Po té co Kalouskovi Babiš a zejména Alena Schillerová zabránili krást, vzal heslo "vyrazíme mezi lid" doslova a jde do toho prsama. Z věčně ožralého zloděje se přes noc stal klaun. Vyšoupl Laudáta a s Langšádlovou vytvořil varietní duo k pohledání. Naopak, velký dík "naší" ČT, že rozpoznala komediální nadání této dvojky a krmí nás jimi dnes a denně. Od dob Šimka-Grossmana, Lasici-Satinského a dalších bardů zábavy tu nic podobného nebylo. Doufám, že si ČT taky něco z vystoupení komiků Kalousek-Langšádlová nechali na Silvestra.

   Smazat
  2. Dobrá rada nad zlato, MK "na saka nepouštět". Pro obveselení, jsou některé jeho projevy na YT často navštěvovány. Ale chce-li pravice udržet jakeš-takeš preference do voleb, tak ať ho uschová a mezi lid nepouští. Piráti to už pochopili. Pane Mikeši, souhlasím s vámi a mám podezření, že řada našich solárbaronů, má za sebou politiky. Mám pro to nepřímý důkaz, politikům se nechce připravit solár farmy o 30miliard ročně (v tom bude jádro pudla).

   Smazat
  3. Ahoj Helco,

   no nadherny clanek od Radima, vid.

   Ten cvok, ktery nasekal, jako ministr financi tolik dluhu, nooo, moc.
   Podporoval hazard. Proc asi?

   Memu velmi dobremu priteli, se po smrti jeho zeny, delo toto:
   ==============================
   Pul jedne v noci, prijdou za mnou, prosim Te, bez ho vzit od tech automatu...

   Prisel jsem, rekl "Slade, co tady vystrajis"
   -- "Vydrz Duso, uz to mam"
   Co mas? Doma mas pocitac, muzes si zahrat, co chces.
   Pojd domu...
   Kolikrat to trvalo i hodiny, ho presvedcovat.
   I takhle se vytvari hazard, resp. zavislost.

   R.I.P, Slade (Jinak Lumir, OV Vyskovice)
   ============================

   To, co vlastne planoval podporou hazardu, no jak to prelozit? Vyberove, nekdy drasticke, rizeni?

   A Lumir byl vzdy dobrosrdecny chlap, vyborny muzikant, znaly v mnoha oborech. Dostal jednoduse z toho vseho kolem - infarkt.

   Tak skutecne, at ta prohazardska, nevim budu slusny a kazdy si doplni, uz sklapne.

   Vite, kolik odteklo miliard, za jeho funkce ministra financi? A i setrenim byla dokazana defraudace 11mld, odpustena z EU.
   Ja vim jak hledat, co hledat, odkazy dodam.
   Pokud to zmazli, mame kopie.

   Tak zatim, stastne i vesele, nobody

   A at ten sasek uz vypadne z obrazovky:)

   Smazat
 2. Pane Valenčík.
  Až se vlády postarají o danění cizích firem v ČR a ne v daňových rájích,až se postarají,aby tolik neodcházelo dividend z ČR,až se budou danit velké korporace,banky,bude dost peněz na důchody.Takhle jsou to jen útoky na občana,starej se o blahobyt bohatých,tvůj blahobyt bohaté nezajímá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V daňových rájích daní i přes 1800 českých firem. A světe div se, mnoho z nich stále dostává zakázky placené z veřejných rozpočtů.

   Smazat
  2. Pane Dvořák.
   Když si tu zakázku přidělím svému koni,tak to přeci funguje už dávno.Víme přece,jak se politici bojí zjistit vlastníky všech možných firem,které daní v daňových rájích.

   Smazat
 3. Je zajímavé, že když se chce tak se peníze vždycky najdou. Tu na Pandury, tu na vrtulníky a pod.. Vše v množstvích, že i laik pochopí, že je to k obraně státu k prdu ovšem lítají v tom miliardy. Na to je a bude. Nikdo neřekne, že na to, vzhledem ke stárnutí populace, taky nemáme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale,ale...Tady to někdo s prosperitou amerického lidu nemyslí vůbec dobře!
   Máte černej puntík,Venda Lahvička se tuze mračí ...
   Helanov

   Smazat
  2. Máte pravdu. Vždycky jsem byl sobec.

   Smazat
  3. 7:54
   Miliardy jen lítaji, ale najit 2 miliardy pro mimina je hrůza. To by si asi raději nechali vrtat koleno,

   Smazat
  4. Musíme pochopit, že miliardy jsou téměř pro každého jen virtuální hodnotou. Kdo si doopravdy dovede představit miliardu? Ale takových pět tisíc, či obyčejný důchod, to už přece žereme státní finance nespoutaně a nenažraně!
   A hlavně ani o Vánočním čase nemyslíme na chudáky "jelitáře", o kolik ONI přichází blokováním penzijní reformy ... Krásně se k nim chováme! Že se nestydíme!

   Václav Dvořák 23. prosince 2019 9:12
   Já v takové jedné nejmenované firmě pracuji. A ještě dostávají granty nejen od státu, ale i od EU. Ale zvýšení platů je jen "to nejnutnější", investice do nové techniky minimální (jen silně vynucené). Raději si vezmou "agenturní" pracovníky ze zahraničí ... No nedělejte to, když se to vyplatí (samozřejmě jim)!

   Smazat
  5. Pánové 10:14 + 9:12,
   Souhlasím s vámi. Neb tato zem, přesněji řečeno její stát, reprezentovaný zákony, není pro staré, ale není ani pro ty ostatní, kteří nejsou polit.+podnikatelsky plastyčtí. Hlavně, že máme vždy po ruce zdůvodnění, za neblahý vývoj státu mohou naši důchodci, protože stále projídají budoucnost dětí. Za výdaje v naší armádě a nadúrodu generálů v ní může Putin. Neexistence zákona o lichvě nevadí, neb ho netřeba, za vše může přece jen finanční negramotnost obyvatel. A tak podobně by se dalo vysvětlit saldo v zemědělství, saldo ve zdravotnictví, školství i předražení a nedostatek bytů..., za to obvykle může Babiš. Že si to režim musí vymyslit a "zdůvodnit" je jedna věc, ale na druhé straně je obdivuhodný volič, který to spapá.

   Smazat
  6. Noname ano. Tady to ANO politicky nezvládlo. A podle rychlé odezvy senátorů, opozice a seskupení Mytaky (neplést s MeToo) padla vláda do léčky. Ale čistě z pragmatického pohledu. Dvě matky se stejně starým dítětem. Jedna se rozhodne mateřskou vybrat za 2,5 roku, druhá za 4. Ta první vystoupí ze systému a jde vydělávat. Oproti té druhé získává řekněme navíc 15x18000= 270.000. I kdyby jen 200.000. Ta druhá se chce věnovat dítěti co nejvíce (v tom nejpotřebnějším období) i na úkor financí. Co opravňuje tu první pořvávat na Babiše a něco dalšího si nárokovat, je mi záhadou.

   Smazat
  7. Nechci to vidět vyřešené násobilkou, tak jako Kolokol. Co když, pro tu první maminku nebyla inspirací honba za penězi, ale nouze, že třeba díky nájmu a pod. nevyjde s podporou. Ta druhá byla zajištěna finančně manželem... Proč by jedna měla mít mimino méně ráda, to je blbost.

   Smazat
  8. Adonis, nezlobte se, ale to není argumentace, to je lamentování. Naopak bych mohl říct - ta první už toho měla doma až až, a šla raději do práce. To přece nic nemění na podstatě věci, totiž, že vyšla ze systému a získala proti té druhé výhodu - finanční.
   Žádný podobný zákon přece neřeší otázku všech možných a nemožných nerovností. To by přece ani nešlo a vedlo by to jen k absurdnostem.
   Když se redaktor ČT ptal Schillerové, jak to vysvětlí těm 70.000 matkám, tak po jejím vyjádření prohodil - nevím, jestli právě toto je uspokojí. Ale odkud bere pan redaktor tu jistotu, že je tu 70.000 natvrdlých a nespokojených matek?! To by už bylo s tím národem hodně špatné, pokud by ty matky za 1) neuměly rozumně agrumentovat, za 2) neuměly přijmout relevantní argumenty. Že se tu jedná o tanečky opozice, která chce Babišovi "osladit" jeho vstřícnou sociální prorodinnou politiku, je přece nad Slunce jasné. Jasné ovšem není, jak se k tomu postaví Ústavní soud. Ale to už je zase z jiného (i když obdobného) soudku.

   Smazat
  9. Kolokole, když se budeme bavit natvrdo a systémově, pak by bylo čistější, uplatnit zákon, pro děti narozené po 1.1.2020. V průběhu změna se týká skupiny, která netušila o jaký zásah půjde a jaká bude v průběžná změna. Nerad takto odpovídám, šlo mi jen o lidskost a pochopení potřebných. Ale když trváte na systému, tak si myslím, že průběžné změny nejsou fér,každá změna by měla mít období platnosti a to dodržovat.

   Smazat
 4. Pokud je dlouhodobě nastaven kult zlatého prasete, systematicky je rozbíjena výjimečná role ženy, která jediná může dát život. Pokud je rodina jako zásadní stavební kámen společnosti deklasována, tak se nelze divit, že společnost stárne a důchodový systém je v řiti. Je to důsledek 30. let působení nesobeckého a humánního systému, kterým byla nahrazena vysmívaná " Husákova rohlíková politika ". Oni totiž i ti blbí soudruzi věděli, že pro udržitelnost systému je třeba přírůstek. Novodobá šlechta ve vedení státu ví akorát to, že si musí nakrást za jedno volební období. Na víc jí už nestačí mozkové kapacity. Pokud chci přírůstek tak proto musím něco dělat. Minimálně fertilitu nezatracovat, ale naopak vyzdvihovat. Co je však dnes vyzdvihováno ???? Žena dnes nemůže být matkou, musí dělat kariéru a být výkonnější o 100% než mužský. Pak je teprve pravou ženou - člověkem. Děti = překážka v kariéře a svobodě. Již jsme systém dopracovali tak daleko, že chlap není většinou sto kvalitně zabezpečit ženu a potomky pokud je na mateřské. A za to patří dík mimo jiné i mistru Kalouskovi a jeho debilnímu zákonu o státních zakázkách a jejich soutěžení za nejnižší cenu, jež se následně zřetězilo do celé ekonomiky. Žádný skutečný ekonom by takový paskvil jaký zplodil on, a schválila mu sněmovna moudrých, nemohl nikdy vypustit z úst. Každá činnost má své náklady, ale i výnosy. Nejnižší cena neumožňuje růst mezd, neumožňuje rozvoj, neumožňuje ani obnovu a neumožňuje hlavně příhodné sociální klima pro růst porodnosti. Naopak umožňuje frustraci a následné negativní sociální jevy. Co jsem napsal je zkratka, která nemůže postihnout celý průser korporátního fašismu, který nám je předkládán jako to nejlepší co může zeměkouli a přilehlý vesmír potkat. korporátní fašismus však stál minimálně za 2.sv. válkou.

  OdpovědětSmazat
 5. penzijní reforma je absolutně zbytečná stačí si vzít příklad z husáka, který podporoval družstevní stavebnictví, novomanželské půjčky, stavby MŠ...Ideální je návrh SPD či to, jak rodinu podporuje Putin. Za l.dítě snížit daně o třetinu, za druhé o dvě třetiny, za třetí dítě nulové daně, za čtvrté dítě třetinu z daní navíc. podmínka je samozřejmě pracovní poměr jednoho z rodičů.Touto dlouhodobou investicí by na tom vydělali všichni, kteří pracují a mají rodinu, samozřejmě i stát.

  OdpovědětSmazat
 6. Hlasitě proklamované reformy penzijních fondů po celém světě nepřináší téměř nikdy nic jiného než přesun financí z rukou státu do soukromých pracek. Copak nestačí, jak to často probíhá třeba ve slavných USA, kde za posledních šedesát let sta tisíce penzistů (i teprve budoucích) přišlo o své úspory celoživotní úspory při "krizích", kdy se jejich úspory proměnily v prach díky krachu nejen penzijních fondů, ale i podniků v jejichž rámci si pracovníci spořili?
  Copak se lze donekonečna vymlouvat na to, že se jako prodlužuje délka věku dožití? Ono je relativně méně ničivých válek, epidemií se smrtelným koncem, lidé se snaží žít zdravěji. Skutečná délka života se však příliš nemění. Operovat pěti lety je stejné, jako hádat se o to, kdy má jít dítě do školy. Budeme posouvat tento věk o dva tři roky, aby se budoucí žáci "lépe" zmagořili v předškolních zařízeních?
  Zajímavé je, že stejné problémy s penzí jsou i ve státech kam například "odtékají" zisky od nás (cca půl biliónu ročně a nebo jinak 500 miliard korun). To znamená, že se jedná čistě o "soukromé nadnárodní" peníze, často procházející přes "daňové ráje".
  Příčinou problémů jsou prostě a jednoduše neoprávněný zisk společností, nízké zdanění, plně úmyslné krachy penzijních společností. Jakmile se důchodové spoření ocitne u nás plně v soukromých rukách, nebudeme se stačit divit, co všechno nás bude čekat! A ani bych se nedivil, kdyby ty úspory - i díky Kalouskovi a spol - skončily nakonec někde v zahraničí.
  Cesta ke stabilnímu systému je, ale dnes není jednoduchá. Muselo by se hledět na ekonomickou a potravinovou soběstačnost země, vrátit zem, vodu a další zdroje do rukou občanů státu bez možnosti to opět zprivatizovat nebo pronajímat cizincům. Musela by se změnit pozice vůči rodinám - čili rodina je základ našeho státu. Muselo by být zajištěno, že přednost při zaměstnávání dostane člověk od "nás", ne v rasistickém duchu, ale čistě v ekonomickém. Normální by se mělo stát pracovat a ne parazitovat.
  Když tak na to koukám, je to všechno to, co nám bere EU. Je to teda jen tak obyčejná shoda náhod?

  OdpovědětSmazat
 7. To už dnes neplatí, protože by to využili především hnědočeši a imigranti a o to rychleji by nás přečíslili. Dnešní mladí si chtějí hlavně užívat - nejprve do 30, potom do 40, potom do 50 a pa kuž jsou na dětí moc staří a pohodlní...viz Nebezpečné vztahy na TV Barrandov...

  OdpovědětSmazat
 8. Jo tak ta uslintaná politická mrtvola kraďousek může tak být ticho. O takové téma by měli řešit jen odborníci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odborníci to řeší, ale nikdo je neposlouchá. Babiš taky ne. Důchodci jsou bohužel nejpočetnější voličská skupina.

   Smazat
  2. Pane king kongu, dvacet let to řeší odborníci, ale výsledek nikde. Mohl byste jich tak dvacet vyjmenovat, abychom byli v obraze, kteří to jsou? Myslíte ty poslance, kteří se tím problémem zabývají bez jakéhokoliv ekonomického vzdělání? A kteří pak hlasují tak, že jim v kuloárech řeknou, strana se tak rozhodla a ty budeš volit jak chceme my i kdyby to nebylo dobře pro naše vlastní voliče? Tyhle odborníky myslíte?

   Smazat
  3. 12:28
   Koníku, zřejmě žijete na jiné planetě, že nevíte o všemožných odborných důchodových komisí vznikajících a zanikajících v průběhu posledních 20 let.

   https://ct24.ceskatelevize.cz/nazory/2311381-krecek-duchodove-komise-vznikaji-a-zanikaji-vysledky-vsak-chybi

   Smazat
  4. Všechny ty komise chtěly hlavně rabovat peníze a privatizovat. To nebyli odborníci, ale asociálové.

   Smazat
  5. Lidoope, opět jste nezklamal. Odborníci... Kdo má díru do řiti, je odborník. Nebo politolog. Event. klimatolog, viz sv. Gréta. Tak jsem tak jednou sledoval debatu těch odborníků, kolikže pracujících za dvacet let ponese na hrbu důchoce a proč, a jediný neodborník mezi nimi, Táňa Fišerová, řekla větu skutečně k věci. Že se totiž dohadují o hovadinách. Že prioritou by mělo být, aby stát PROSPEROVAL, pak že klidně unese jeden pracující jednoho důchodce a ještě mu zbude. Okolo nás se zavádí automazice, a co my? Co naši politici, jak se připravují na budoucnost? Zjednodušejí Úkačkám možnost získání pracovního víza! Odborníci... Vrchní ekonom chemik Falousek! Panebóóóže!

   Smazat
 9. No vždyť ať si užívají. Je jich plná Letná a horují pro kapitalismus bez zábran. Představují si to tak, že právě každý jeden z nich je předurčen ke zbohatnutí. Bohužel to není možné a tak se mnozí z nich stanou obětí své hlouposti. I když se jim to nyní zdá neskutečně vzdálené, i jim se blíží důchod a značná část z nich si ho příliš neužije, někteří ho brát nebudou nebo se na ně dostane jen nějaké životní minimum. Bude hůř.

  OdpovědětSmazat
 10. Zavrhněme "hlubokomyslná" řešení a pojďme se řídit jednoduchými radami našich babiček. Kde se dá ušetřit? No přece tam, kde se plýtvá. A na věcech co nám nepřinášejí žádný užitek. Potřebujeme charity, péči o staré? Kvalitní školství? Ano, potřebujeme. Potřebujeme politické nátlakové neziskovky? Potřebujeme živit lidi co už ve druhé generaci nebyli nikdy v práci? Ne, nepotřebujeme. Máme demokracii? Ne, nemáme, protože s úsměvem živíme parazity, kteří z rozpočtu jen berou a tím pádem to je systém, který ti co na něm bezpracně visí nazývají demokracií a ti co na to v potu tváře dřou to nazývají diktaturou, nespravedlností , státním bordelem. Položte si jednoduché otázky a dostanete jednoduché odpovědi. Vždy platilo, že nejbližší pomocná ruka je na konci vaší vlastní paže. Buďte stejně aktivní jako jsou ti parazité, nemlčte. Jsme každý jen tím, čím jsme veřejně. Pokud jsme veřejně jen pasivní pitomci, pak se nedivte, že aktivní blbci rozhodují o důchodech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud se cokoliv řeší jednoduše, tak tomu všichni rozumí a takové řešení limituje ke genialitě. Pokud věc řešíte složitě a tak, že tomu téměř nikdo nerozumí, tak takové řešení směřuje k debilitě nebo k odklánění (pro neznalé rozkrádání) peněz.

   Smazat
 11. https://www.youtube.com/watch?v=v5xQSY49CD8

  co na to Kalouskovci? ( oba dva? )

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. G.B.Shaw: "Moudrý napadne článek protiargumenty, hlupák autora článku."

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Potrefená husa zakejhala.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Pane 15:52, vy ráčíte být idiot od narození, nebo jste jen nevychované hovado?

   Smazat
 13. Já jenom žasnu,kolik je zde odborníků na ekonomiku této země ☃️🌲⛄
  Já jen souhlasím, že by pan Kalousek rozhodně mezi lid neměl vůbec chodit a raději ať pomlčí. Napáchal toho už dost,tak raději už dost!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesouhlas! Jen ať chodí a je hodně slyšet! Čím víc lidí nasere, tím méně hlasů bude Topka mít.

   Smazat
  2. TOP09 uz i v poslednich volbach ziskala 3.6% hlasu. Ten zbytek si nakradla od ostatnich stran, diky nezabezpecenemu volebnimu systemu scitani hlasu, hlavne v Praze.

   Smazat
 14. Stejně se najdou "chytří nadlidé" co budou volat: "Mirda na Hrad", bohužel

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.