Reklama

neděle 15. prosince 2019

Katastrofální vítězství Johnsona?

Ivan David
15. 12. 2019     První zprávy
Jaroslav Doubrava se zřejmě mýlí, odchod Spojeného království z EU není odchodem moudrosti a dobré vůle a už vůbec ne v Evropském parlamentu, napsal v reakci pro První zprávy Ivan David. S brexitem ubude nositelů zhoubné vůle. První zprávy přinesly komentář senátora Jaroslava Doubravy, jehož jádrem je úvaha, že vítezství Johnsona je katastrofou pro Česko, a to proto, že „z EU zmizí stát s velkou váhou hlasů v EU“. Domnívá se, že odchodem Spojeného království posílí Německo, kterému připisuje „blbost“ a jako důkaz uvádí růst vlivu zelených. Atd.
novarepublika
Prvnizpravy.cz - Senátor zuří: Vítězství Johnsona je katastrofou 
 
Obvykle s Jaroslavem Doubravou souhlasím, i když se při tom obejdu bez silných slov. V tomto případě podle mého soudu šlápnul vedle. Žádným státům nelze připisovat jakousi duševní úroveň, či chyby v úsudku. Těch se dopouštějí jen lidé, nikoli státy. Spojené království není výjimkou.

Spojené království, přesněji jeho reprezentace má vlastní zájmy. S Evropskou unií bude spolupracovat, jen nebude plnit všechny její příkazy. Rozhodně se nedá říci, že vedení Německa a Francie jsou „zamindrákovaná“. Je otázkou, zda začíná právě brexitem „pomalý zánik EU“. Uvidíme, nakolik bude vedení různých orgánů EU schopno v praxi pochopit, že politika je umění možného, a že pokus postupovat větší silou, když to menší silou nejde, nemusí být vždy tou správnou cestou. EU je nástrojem nadnárodních sil, a zelení i většina trochu jinak zbarvených jsou jen poskoci nebo užiteční idioti. Jestli nám nedává třeba „zelený úděl“ žádný smysl, můžeme vzít jed na to, že mocným v zákulisí určitě dobře slouží. Jen v jejich akcích nesmíme hledat úsilí o ještě větší dobro. Pak hledáme marně a jsme nutně zmateni. Chybným je i úsudek, že podivuhodné snahy jsou omyly nebo výplody blbců.

Radikální nápady zelených, zelenočervených, růžových, oranžových, duhových a hlupáků všech odstínů jsou pro někoho dobré, pokud získají podporu modrých, černých, žlutých a hlavně neviditelných.

Například tlak na „ekologii“ je samozřejmě prospěšný. Někomu. Nejen na první pohled viditelným solárním baronům. Rozvrat hospodářství a společnosti nemusí být pro každého nutně nežádoucí. I na spáleništi si někdo ohřívá polévku (Karel Čapek). Nevěřím na „omyly“, ty jsou méně časté než zlovůle. Nahodilostí je málo, pravidlem je praxe spiknutí. Opakem paranoidity je naivita.

Diváci vidí z dálky na politické jeviště, mají pocit autentického zážitku a věří vlastní interpretaci. To, co se tam odehrává, je více dílem autora, režie, nápovědy a nejvíce dramaturga a vedení divadla, i když se vztahy na jevišti zdají být zřejmé. „Zabili jste mi strejčka, tumáte přes držku!“ (J. Hašek, Osudy…)


Před brexitem a po něm

Přejdeme-li od „krčmové politologie“ ke konkrétním číslům v Evropském parlamentu, uvidíme odlišný obraz. Spojené království má v Evropském parlamentu 72 poslanců.

Z toho z „The Brexit Party“ 30 poslanců. Tito poslanci jsou „nezařazení“, nepatří k žádné frakci. Měli zájem vytvořit vlastní frakci, nebo se stát součásti „euroskeptiké“ frakce Identita a demokracie. Nepodařilo se ani jedno. Brzký brexit byl očekávatelný, a proto spojení se stranou, která je velká, ale zmizí, se jevilo jako riskantní z hlediska stability. Kromě toho k odchodu Spojeného království z EU existuje více motivů, a i poslanci zvolení za The Brexit Party mohou být motivováni velmi různě. Spojovat se s někým, kdo chce být sám nemusí vést k úspěchu.

Poslanců UK mimo The Brexit Party je 42, tedy o dvanáct více, než stoupenců brexitu. Příčinou může být i to, že naivní voliči, kteří nemají rádi EU nejdou k volbám do Evropského parlamentu, aby ho „neposílili“. Dosáhnou tím oslabení vlastní snahy. Ostatně také The Brexit Party vznikla velmi krátce před volbami.

Evropském parlamentu fakticky vládne neoficiální koalice „lidovců“, „socialistů“ a „liberálů“ usilující o co největší integraci, mazání hranic a národů a pravidel vycházejících z jejich vůle.

V „Evropské lidové straně“ není z UK nikdo (z ČR: KDU-ČSL, TOP09 a Starosta), ve frakci „socialistů“ má UK 10 poslanců (ČR nikoho), ve frakci „liberálů“ má UK 17 poslanců (z ČR ANO).

Zelené zastupuje v UK 10 poslanců (z ČR Piráti), UK má 4 konzervativce (za ČR ODS) žádného v euroskeptické frakci Identita a demokracie, a jednu poslankyni ze severoirské Sinn Fein ve frakci sjednocené levice (za ČR Kateřina Konečná).

Jak se změní politická mapa Evropského parlamentu odchodem Spojeného království

Úvaha Jaroslava Doubravy, že odchodem Spojeného království z EU odejdou poslanci s pozitivní rolí pro Českou republiku, je mylná. Pokud kvůli tomu Jaroslav Doubrava skutečně zuřil, pak zbytečně. Pokud měl na mysli spíše Evropskou komisi, ani tam nepředstavovalo Spojené království „brzdu blbosti“, podobně ani v Evropské radě se zástupci Spojeného království nebili za jiné evropské země, ale jako vždy za zájmy britského státu a možná i lidu, aby moc nezlobil.

Brexit stoupence euroskeptického postoje rozhodně posílí. Všechny frakce kromě euroskeptické Identity a demokracie podporují větší integraci Evropské unie s potlačením vlivu jednotlivých zemí a posílením rozhodovací pravomoci Bruselu, nejhlasitěji zelení a socialisté, hlasitě lidovci a liberálové, k posílení Bruselu se přiklánějí i levičáci a konzervativci a to různou měrou případ od případu. Kromě poslanců Evropského parlamentu za SPD, prosazují všechny české parlamentní politické strany větší integraci a méně vlivu jednotlivých zemí. Při tom jen 30% občanů ČR je s členstvím v EU spokojeno, 40% jsou nerozhodnutí a 10% „neví“. Poslanci jsou rozhodnutí všichni.

Po Brexitu:
Lidovců (křesťanských demokratů) zůstane 182
Socialistů ze 154 ubude na 144
Liberálů ubude ze 108 na 91
Zelených ubude ze 73 (74) na 63
Euroskeptiků (Identita a demokracie) zůstane stejně 73 a stanou se čtvrtou největší frakcí
Konzervativců zbude z 62 jen 58
Sjednocených levičáků ubude o jednoho na 40
Nezařazených zbude 24 z 54.

43 komentářů :

 1. Ivan Davis: Je otázkou, zda začíná právě brexitem „pomalý zánik EU“.

  Já: Je otázkou, zda brexitem započatý zánik EU nebude příliš pomalý, protože by ta pomalost, mohla způsobit zánik Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak jestli by nás stačili islamizovat tak je všechno ztracené.

   Smazat
  2. Velmi správná úvaha. Bohužel.

   Smazat
  3. Stát nemůže být demokratický, jinými slovy lid nemůže vládnout skrze stát. Demokratické mohou být jen obce a města - ty mohou jejich občané ovládnout a poté vládnout státu skrz soustavu obcí a měst. Místo decentralizace moci došlo vznikem EU k centralizaci moci, jinými slovy místo k demokracii se ubíráme k ještě většímu ovládání než jsme byli vystaveni státem.

   Smazat
  4. Když I. David tvrdí, že z českých zástupců v EP pouze SPD bojuje proti větší integraci, myslím, že zapomněl na poslankyni Konečnou za KSČM. KSČM se rozhodně neřadí mezi zastánce integrace.

   Smazat
  5. reakce na rebel :Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude dnes k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ (Benjamin Franklin)

   Smazat
  6. 12:36...Toto,nechci vám brát iluze o paní Konečné,ale levice je VŽDYCKY pro integraci.Paní Konečná je jenom chytrá ženská a obratná řečnice a říká jen to,co chtějí lidé slyšet.
   Helanov

   Smazat
  7. reakce na 13:17
   Aby hlasovali dva vlci a jedno jehně je dobře ukrytý nesmysl, přesto nesmysl. Špatně ukrytý nesmysl je, když na soutěži jablek zvítězí hruška.

   Smazat
  8. 14:05 Integrace v pojetí levice spočívá ve spojenectví a rovnoprávné spolupráci. Integrace v pojetí EU spočívá v posilování moci nařizovat a prosazovat zájmy silných proti slabším.
   Když Konečná "říká jen to, co chtějí lidé slyšet", tak je to špatně? Lidé přece chtějí slyšet nahlas to, co si potichu myslí, co odpovídá jejich mínění. Kdyby někdo mluvil v rozporu s jejich názory, tak by ho asi slyšet nechtěli, nemyslíte?

   Smazat
 2. Zdravím, vyskytuje se mi nemožnost otevření článků. FORBIDDEN řádí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak si nejděte prvnizpravy a článek tam bude.
   Helanov

   Smazat
  2. Tím není vina redakce NR. Zřejmě jde o chybu u vašeho poskytovatele služby.

   Smazat
 3. Mnoho snílků u nás si myslelo že vstupem do EU ubude blbých rozhodnutí vlády, sněmoven, soudů a začne vyrovnávání životních úrovní. To se přece nikdy v historii nikde nestalo aby státy euroatlantické civilizace které kolonizovaly mnoho států usilovaly o zrovnoprávnění. V podstatě šlo vždy o vytvoření lepších podmínek k rabování.

  OdpovědětSmazat
 4. U následujícího nemohu napsat komentář - FORBIDDEN

  OdpovědětSmazat
 5. Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rici-ze-to-ma-neco-spolecneho-s-islamem-Ve-Francii-je-to-o-krk-Profesor-z-Parize-podava-hrozive-svedectvi-606957

  OdpovědětSmazat
 6. Teď teprve utáhnou šrouby. Už jenom proto, že jeden Brexit jim stačil. Pak je třeba vzít v úvahu, že africké kolonie také nezískaly nezávislost ze dne na den.

  OdpovědětSmazat
 7. Africké kolonie jsou ve své většině závislé doposud, přes dluhy a loutkové vlády. Jsme na tom podobně. Nebude snadné se z toho vymanit, není to jen otázka dobré vůle.Je otázkou, jestli utahování šroubů neurychlí rozpad. Je to podobné, jako když si manžel myslí že zabrání rozvodu, když začne manželce vyhrožovat, ještě více ji omezovat a fackovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:33... Přesně!
   Stejně jako neokolonialismus pomocí korupce dál vyžírá Afriku,zkouší to i na nás...
   Netřeba násilí,stačí hmotně zainteresovat mocné.
   (Případně nemocné učinit mocnými.)
   Helanov

   Smazat
  2. Pane Davide!
   Znám pár manželství, kde facky a domácí násilí zatlačily manželky do kouta a na rozvod raději ani nepomyslely. Muslimské ženy by mohly vyprávět. Vždy a ve všech lidských nemorálních aktivitách jde o překročení Rubikonu, ale pokud nejste u brodu a neumíte plavat, je toto rozhodnutí zcela irelevantní.
   s úctou Ďuro

   Smazat
  3. Ďuro, u nás to tak vbětšinou nefunguje.

   Smazat
 8. "I na spáleništi si někdo ohřívá polévku."
  Ten Čapek neměl hlavu jen na čepici!
  Spáleniště přitahuje jako magnet supy.
  Dají se tam vykopat různé poklady,Porošenko s Kolomojským a další z té grupy by mohli vyprávět...Až to tam vyžerou,až si naplněj truhličku oběživem,tak odejdou.
  Ostatně i v Česku po hadráku vylezli ze svých děr paraziti...Využili porodních bolestí transformace,to neumí každý :-(
  Ve fugující společnosti supi moc šancí nemají.
  Stačí se mrknout,jak náramně vznik ghét s "nepřizpůsobivým obyvatelstvem" obchodníkům s chudobou svědčí...(A nejen jim.Nezyskofki si taky rády smočej zobák.)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zabili Husajna na základě lží o zbraních hromadného ničení, zabili Kadáfiho, protože chtěl obchodovat bez dolaru, zabili Kennedyho, protože nechtěl válku ve Vietnamu, zabili jeho bratra, protože měli strach, že bude pokračovat v politice bez válek, zabili Allendeho, protože chtěl pro lidi sociální jistoty, využili Stalinovo paranoju, aby pozabíjeli celý generální štáb tehdejší Sovietské Rudé armády, usmrtili Chaveze, aby se dostali k největším zásobám ropy na světě, vybombardovali Jugoslávii, aby mohli zřídit největší vojenskou základnu na Evropském kontinentu a oddělají Juliana, aby nemohl jim nic dokázat před soudem, Zabili Milosevice, aby nemohl vypovidat, atd., atd... Seznam jejich vrazd by byl tlustsi nez telefonni seznam...
   https://dennikn.sk/blog/1628934/bol-som-v-amerike-hladal-som-americky-sen-a-nasiel-dzunglu/?ref=ti

   Smazat
 9. Je smutné, že v době kdy je potřeba řešit vážné problémy celé planety se bude v zájmu zachování alespoň nějakých rozhodovacích pravomocí vše spíše trhat . Trvalejší udržitelná spolupráce je možná jen na základě jednotného postupu. USA se to daří mařit v zájmu vlastních privilegií. Co nadělat, když jsme neustále médii manipulováni? Dnes jsem zaslechl na ČR Brno zprávu, že 15tiletý student vymyslel program na automatické odhalování falešných zpráv. Buďto to je sama falešná zpráva, nebo má nárok na Nobelovu cenu na vyřešení problémů umělé inteligence :-D. Především prý bude upřednostňovat ČTK! Už vidím jak všechny počítače budou mít povinně tento program nainstalován.......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skoro bych si tipnul, že ten "geniální" mladý muž bude buď syn ředitele ČT Dvořáka anebo osvědčený kádr Sórošlíhně!

   Smazat
 10. Nemáte pravdu, pane David. Odchodem VB Německo posílí svou pozici a bude si dělat, co bude chtít - tzn. naplno rozjede budování evropského superstátu jako protiváhy USA. Zhoršení vztahů USA - SRN tomu jen napomůže. Benelux a Skandinávie je budou podporovat a Francie - jako zemědělský přívěsek, totálně závislý na dotacích z Bruselu - se podvolí. Země V4 se budou dál zmítat v zoufalé snaze nepustit si dovnitř migranty, ale zatímco ČR bude stále závisljší na Němmecku, Polsko se dál bude upínat na USA. Příští rok padne vláda v Itálii a Matteo Salvini po vítězství ve volbách odejde z Eurozóny an následně i z EU. Jakmile se zhroutí první stát z pětice Belgie, Francie, Německo, Švédsko, Nizozemsko pod nadvládu islámu, rozpadne se EU a rychle vznikne Evropský islámský chalífát, zahrnující většinu západní Evropu, mimo Finska, Švýcarska. Portugalska, Skotska a Řecka, které si "dokoupí" Čína. Země V4 + Rakousko, Chorvatsko a Rumunsko budou sjednoceny do Mezimoří na půdorysu bývalého Rakouska-Uherska a stanou se nárazníkem mezi Chalífátem a Ruskem. Srbsko uhájí s podporou Ruska svou samostatnost a Albánie zůstane "zámořskou základnou" USA v Evropě. V r. 2030 se tak naplní "Agenda 2030", ale úplně jinak, než si v Bruseli představují...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otázka, je zdali této prognóze bude odpovídat realita. Pravdou je, že Německo začne zvyšovat imperiální dominanci,ale to se děje odedávna,dokonce se to děje skrytě od porážky Německa, od Adenauera - Prohráli jsme válku,vyhrajeme mír! Francie se bude dále potácet ve svých problémech a kéž by Itálie odešla z EU, tam není vyloučen pokus o eliminaci Slaviniho i fyzickou likvidací. Kéž by to se Srbskem dopadlo tak,jak to autor (ka?) líčí. Jinak Unie spěje k rozkladu stejně jako staré mocnářství. To jediné lze potvrdit.

   Smazat
 11. Vlasto: Nemohu nemít pravdu, když jsem nic takového netvrdil. Vy nemůžete mít pravdu protože se vyjadřujete k událostem, které nenastaly, a proto je nelze ověřit.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nebyla to odstranění chyba? Proč to, jako ukázku idiotismu některých "diskutujících" gipsohlav neponechat?

   Smazat
 13. Zotročení národů se odkládá, pěkný dárek k Vánocům:)

  OdpovědětSmazat
 14. 19:19 Od té doby, co Blbým Sociopatům padají z huby hovna.

  OdpovědětSmazat
 15. Přiznám se, že neznám nikoho, kdo by věděl, co bude dál. Zdá se mi nemožné, aby například "green deal" byl jen nahodilý blbý nápad. Slyšel jsem několik hypotéz, co by mohlo být cílem, ale žádná se mi nezdá uvěřitelná.
  Jinak k výpočtům, které uvádím je třeba dodat, že s největší pravděpodobností bude Evropský parlament doplněn o poslance nahrazující ty britské, ale procedura, podle mích zdrojů není zcela jasná. Některé země by mohly doplnit další poslance, podle mého odhadu by na ČR měly připadnout další dva mandáty,zda a podle jaké procedury není zcela jasné...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:20 Z jaké logiky vychází nápad na doplnění EP o odešlé poslance? Copak je počet poslanců dán nějakým neměnným číslem, nezávislým na počtu zemí? Pokud by to tak bylo, tak při každém vstupu nové země by se musely snižovat počty poslanců ze stávajících zemí. A to se pokud vím nikdy nestalo. Takový nápad velice zavání snahou získat příslibem tučných prebend další "zapálené podporovatele evropské jednoty".

   Odchodem VB přijde EP také o částa peněz na svůj provoz. Nápad nepřijít o tyto příjmy rozdělením na ostatní země je opravdu "mazaný". Je vidět, že EP dokáže rychle reagovat, ale jen když jde o vlastní prospěch.

   Smazat
 16. Vážený pane Davide, mám k Vám prosbu. Na cigaretách jsou fotografie lidí, kteří podlehli rakovině v důsledku kouření. Sám jako psycholog víte, jak stres zhoubně působí na zdraví člověka. Dnes a denně se na nás valí z médií, jak je jednoduché si si vzít půjčku a přitom jsou u nás stovky tisíc lidí v exekučním řízení. Nešlo by ke každé reklamně na půjčku uvést varování třeba exekutorské komory, aby spoluobčané byl varováni a uvědomili si, že se jedná o zásadní životní rozhodnutí, co ho může postihnout v případě nezodpovědného jednání? Domnívám se, že EU má upřímný demokratický zájem na spokojenosti občanů a podobná varovnání jsou mnohem více důležitá na život obyvatel, než třeba zákaz kouření v restauracích.

  OdpovědětSmazat
 17. Já si myslím, že je to katastrofa. Šaška si zvolili, už chybí jen král!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že je to katastrofa- ano máte pravdu.
   Nyní šedá a barevná propaganda pohltila celý potenciál bílé rasy. Utopil vůli odolat bílé rase.
   Kdysi hrdá a mocná Velká Británie, jejíž vojenská, ekonomická a duchovní síla byla podkopána, se rychle změnila v zemi třetího stupně.
   V polovině 60. let zahájila Británie v Británii silný program pro dovoz barevných lidí do Anglie - Pákistánců, Jamajčanů, Indů a dalších králíků a králíků z celého světa.
   Francie ztratila Alžírsko, Indočinu a kolonie. Začala zpětná migrace. Niggas a barva vylila z Alžírska do Francie.

   Smazat
 18. Berxit je "katastrofa" pro EU - protože se do té doby rozpadne. Za 10 let, pokud bude NR ještě v provozu, si to povíme...

  OdpovědětSmazat
 19. Měli jsme dědečka, říkával : " Tak, ani tak a uvidíte že na má slova dojde." Myslím si, že se nám na nebi směje. Můj názor je, že si lidi nesmyslně zbytečně vymýšlejí problémy a na konci i války. Dnes se stačí podívat na hořící Australii a na pitomce ničicí Hongkong. Většina problémů, krom přírodních katastrovách, je řešitelná, stačí jen dobrá vůle.

  OdpovědětSmazat
 20. Werich pravil: Každý morální předpoklad musí být fedrován vlkým klackem,protože jinak by se žádný morální předpoklad nedal prosadit. Platí to již od starověku. Ve středověku král francozský Jindřich III. pravil, když mu katolický Liga zablokovala Paříž: Mám své Švýcary! Dobyl Paříž,byl sice zavražděna,le vládu převzal král navarský, hugenot Jindřich IV. Když pamež Pisu XII. označil Stalina za vtělené zlo bolševismu, otázal se Stalin: Kolik má papež divizí? Tak lze pokračovat ad infinitum. Historie není učitelka, historie je vychovatelka,která nepoučitelné praští klackem do hlavy,jako komisařka trestního tábora...

  OdpovědětSmazat
 21. Přeji panu Johnsonovi pevné zdraví, bez dopravních nehod, leteckých katastrof a skandálů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.