Reklama

středa 25. prosince 2019

Když vlak je víc než dopravní prostředek

25. 12. 2019, Ďouba

První vlak z Petrohradu dorazil dnes brzy ráno do Sevastopolu. Na cestě je vlak Moskva - Simferopol.


Jak to vypadalo na nádraží v Sevastopolu? Zde několik videodokumentů:
Alenka Bardovská, nádraží Sevastopol v čase 4:00 - 9:30

Další krymská blogerka a naše kamarádka Appolinarija Gordienko vlakem nejela, ale atmosféru v cíli jeho pouti pro nás zachytila:

Kanál Ukraina.RU:

Kdo sleduje situaci na Ukrajině, ten se nebude divit, proč na závěr připojuji video, které s dnešním dnem zdánlivě vůbec nesouvisí (10. 5. 1945, Moskva - Běloruské nádraží):

16 komentářů :

 1. Rusko si žije svoj život a nedovoli chamtivcom,aby im siahli na ich domovinu.Vypelichani kojoti by dačo chceli podniknuť,ale ono sa neda robiť nič,len poškuľovať,ako poškuľuju kojoti po zdatných býkoch.

  OdpovědětVymazat
 2. Západ by velice rád napadl Ruskou Federaci, ale mají strach z brutální porážky.Dnešní rozmazlení západáci nejsou schopni a hlavně ochotní se někde brodit přes řeky a mrznout někde v Rusi, navíc v cizí zemi.Tak se snaží Ruskou Federaci zničit ekonomickými prostředky,ale zapomněli dnes na jedno ,že je Rusové prakticky k ničemu nepotřebují a ameríčti řitolizové tohle nemohou ze zaslepenosti nenávistí k Ruskému národu tohle vubec pochopit.Že Rusové obchodují se západem je jen věcí jejich dobré vule. Když na to přijde klidně se mužou hermeticky uzavřít a jim se nic nestane. Jen západ ,který nemá suroviny by přišel o zdroje ,které nutně potřebují.Už vidím nedostatek plynu a benzínu a nafty na našem trhu ,nebo za nehorázně vysoké ceny. Ti kteří jsou zvyklí jezdit luxusními auty a museli by jezdit vlaky či autobusy by to nervově jasně nezvládli.Když nebude energie tak vám ,žádné peníze nepomužou,Češi jsou a hlavně mladí naprosto zblbnutí protiruskou propagandou.Když se i Mrazík propaguje jako výsměch Ruskému národu tak to je teda síla.A při tom to je normální Ruská pohádka.

  OdpovědětVymazat
 3. Ano říkají tím "my jsme národ" a to je správné,pokud bychom u nás chtěli mít taky něco Národního - Slovanského a spontánního v projevu,měli bychom vyházet z vlády všechny fašisty a zaprodance západnímu anglo-sasnému hnusu a volit do čela státu jen pravé a neúplatné vlastence jako je Putin a jemu podobní....jinak dopadneme jako kupa hnoje

  OdpovědětVymazat
 4. Který hlupák vybral ten obrázek pod titulkem. Že by v tom byla zase asociace s tzv. anexí Krymu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý večer.
   Pokud byste si tu fotografii kliknutím zvětšil, přečetl byste si, že ti vojáci se vraceli z Berlína, po té strašlivé 2.světové válce, kdy SSSR přišel o 20 milionů svých občanů. Já jsem se ráno dívala na příjezd z vlaku Sankt Petěrburgu do města hrdiny - Sevastopolu a stydět se nebudu, tekly mi slzy radosti a mezi lidmi co se přišli podívat na nádraží bylo dost lidí, kteří na tom byli stejně. Přes slzy se usmívali. Mějte hezký večer.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Paní Vero Jelinkova správně jste to napsala a fašistických poskoků si nevšímejte.

   Vymazat
 5. Kam se serou Rusové s mostem. To u nás v Porubě naší rychlíci zprovoznili kolem pětset metrů městské silnice za pět let. Kolem krajského špitálu, mimochodem kde se střílelo, projelo zbytečně za tu dobu, čtyřicet tisíc aut denně.
  lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás na okraji města již třicet let úřady statečně bojují s předlistopadovým asfaltem na celkem dost využívané konečné autobusu. Každoroční opravy zmizí neznámo kam nanejvýš do čtvrt roku, jakmile pořádně zaprší. Jen ten starej asfalt drží. Tak pro jistotu ubrali - zřejmě v rámci úspor - jednu autobusovou linku. Možná aby ještě vydržel. To víte, nejsou peníze. A opraváři mají aspoň pravidelný každoroční příjem. :)

   Původně smazáno - chybičky se vloudili do kopírování textu. Opraveno.

   Vymazat
 6. Tak se mi nějak vybavuje srovnání se "spontánními" shromážděními chvilkařů. Na jedné straně upřímná radost z dokončení společného díla, které zlepší život několika generacím obyčejných lidí. Na druhé straně čirá nenávist bez konkrétní pozitivní vize. Po Jelcinově "vítězství demokracie" v Rusku bych nevěřil, že jednou budu Rusům závidět.

  OdpovědětVymazat
 7. Srdečně tě zdravím, Péťo.
  Nepřestává mě fascinovat, jak stejná událost (stavba nejdelšího mostu v Evropě) může být nahlížena z různých úhlů pohledu. Veskrze pozitivní (a proboha snad objektivně, vždyť je to pro lidi!) pro jednu stranu a negativní z důvodů, které by si nevymyslel snad ani Andersen...

  OdpovědětVymazat
 8. https://www.narodninoviny.cz/5-let-po-majdanu-rozvracena-ekonomika-frustrovani-obcane-banderovci-narodnimi-hrdiny/

  Jakmile Chazarská kontrola nad Japonskem, Izraelem, Saúdskou Arábií a na Ukrajinou skončí, svět bude připraven zahájit novou zlatou éru.

  OdpovědětVymazat
 9. Symbolické spojování. Spojme se i my, kteří tak jako gosudar v Kremlu alespoň tušíme, jak tuto zemi uchránit od osudu euroatlantické říše zla. Lidská radost zářící z očí - to je náš společný cíl a k tomu cizí moci zaprodané elitáře opravdu nepotřebujeme. My, normální lidé se umíme domluvit na společném budování vlasti.

  OdpovědětVymazat
 10. Admine!
  Máte v těch příspěvcích nějaký guláš, zejména v autorech příspěvků. Vypozoroval jsem, že těch unknownů je nejméně pět, různých názorů a stylu psaní a k odlišení je pouze Helenka s tím nickem HELANOV. Protože vy je umíte rozlišit dle URL, zkuste totéž udělat i pro nás a prostě je vyzvěte ke změně či doplnění nicku pořadovým číslem.
  Jinak to zvládne malinká programová rutina v obsluze stránky a při stejných jménech a různé URL, bude za jméno doplňovat přímo URL a bude to jasně rozlišitelné.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.