Reklama

sobota 7. prosince 2019

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Novotný vs. Novotný. Starosta Řeporyjí označil bývalého policejního prezidenta za kolaboranta, kterému poplive hrob

Stanislav Novotný o Pavlu Novotném v ruské televizi
Tomáš Vyoral
6.12.2019 iPrima
Ruská televize si po vystoupení starosty Pavla Novotného (ODS) v souvislosti s plánovaným postavením pomníku/sochy Ruské osvobozenecké armádě, tzv. vlasovcům, kterou ruské velvyslanectví označilo za „kolaborantskou ozbrojenou formací vytvořenou nacistickým vedením Třetí říše“, pozvala do vysílání bývalého policejního prezidenta Stanislava Novotného. Ten označil svého jmenovce za blázna, opřel se do „kavárny“ a neziskovek „sorosovského typu“. Ze strany některých novinářů i starosty Řeporyjí se na něj snesla lavina „pravdy a lásky“. Starosta Řeporyjí svého názorového oponenta jako obvykle označil za kolaboranta, kterému, až umře, poplive hrob.

Diváci ruské televize Rossija 1 měli v uplynulém týdnu možnost zhlédnout rozhovory se dvěma Čechy zastupujícími dva odlišné názorové proudy. Oba mají shodou okolností stejné příjmení – Novotný. Pavel Novotný, bývalý bulvární novinář je nyní starostou Řeporyjí. Stanislav Novotný je bývalý disident, policejní prezident a současný předseda Asociace nezávislých médií, která uděluje mainstreamem často napadanou Krameriovu cenu.

Mindrák z dětství, nedostatek pozornosti, ADHD nebo podpůrné prostředky?


Moderátorka pořadu hned na začátku označila Pavla Novotného za idiota. Ten ve svém nedávném jí moderovaném vystoupení „tropil opičky“, „ksichtil“ se, ošíval, bral do pusy ubalenou cigaretu a dával grimasami okatě najevo nezájem a co si o pořadu a jeho aktérech myslí. Jednoho z aktérů pořadu pak opakovaně označil za zfetovaného nebo opilého. A že my všichni, co Pavla Novotného občas vidíme na obrazovce, musíme uznat, že o podpůrných prostředcích zcela jistě něco vědět musí.

Rusům vmetl do tváře i vraždění v Katyni nebo to, že Koněv dorazil do Prahy až den po kapitulaci. Jak se říká, proti gustu… Co mě však nepřestává překvapovat je fakt, že zejména ta skupina lepších lidí, která je pohoršena mnohdy hrubějším chováním a nevybíravým slovníkem Miloše Zemana, naopak starostovi Řeporyjí, který se svým slovníkem i chováním blíží limitně dnu stoky, zbožně tleská a chválí ho za odvahu a mluvení bez okolků. Přitom – jakkoliv jde o divadlo – jeho nenávist se často pohybuje na hraně zákona. Jenomže jeho nenávist je ta správná, respektive správně směřovaná.

Jakkoliv chápu, že background z bulváru v sobě Pavel Novotný nezapře, že ví, jak na sebe upozornit, že velká část jeho vystupování je zkrátka show, mám pocit, že se možná sám začíná ztrácet v tom, co je ještě to jeho šaškování a co už realita. Soudě dle jeho výstupů a projevů pak mám dojem, že si buď léčí nějaký mindrák a nedostatek pozornosti z dětství, nebo má problém s ADHD či nějakými „podpůrnými“ prostředky.

Zpátky ale ke Stanislavu Novotnému v ruské televizi


Bývalý policejní prezident Stanislav Novotný ve vysílání ruské televize uvedl, že mnozí lidé v ČR byli zaskočení, „protože Novotný je normální blázen“, který pracoval v bulváru, kde nebyl úspěšný. S prvním bych s nadhledem souhlasil, s druhým už tolik ne. Přece jen Pavel v bulváru určitou stopu zanechal.

Dále uvedl, že „většina lidí ale chápe, co představuje tzv. pražská kavárna“, které je Pavel de facto součástí a která ho podporuje. Zmínil, že v ČR jde o marginální část populace, kterou ale podporují neziskové organizace s finančními prostředky od George Sorose. Má se také jednat o lidi, kterým tečou peníze ze zahraničí a oni de facto pracují ve prospěch cizích zemí jako jejich agenti.

Stanislav se potom vrátil ke „skandálu“ (s pomníkem vlasovců), který spustil jeho jmenovec, a řekl, že je přesvědčen, že se to většině lidí u nás nelíbí. Tady bych to rozdělil na dvě části. Nedůstojné vystoupení, jakkoliv šlo o divadlo ad absurdum, Pavla Novotného se zřejmě většině obyvatel opravdu nelíbí. Co se týká pomníku vlasovcům, troufám si tvrdit, že je to většině lidí tak nějak putna. Ačkoliv jsou samozřejmě nejčastěji slyšet názory z obou krajů názorového spektra.

Neziskovky sorosovského typu


Na dotaz, zda je možné, že nakonec bude vlasovcům pomník postaven, Stanislav Novotný uvedl, že pokud nezasáhne vláda, tak ano. A dodal, že se zřejmě obávají oněch neziskovek sorosovského typu, „že na ně vytáhnou kompromitující materiály, které se týkají privatizace a jiných podobných věcí".

Ačkoliv se dá s řadou výše řečeného polemizovat a některé věci jsou spíše domněnkami, má bývalý policejní prezident nezpochybnitelné právo na svůj pohled, stejně jako má toto právo Pavel Novotný. Divák sám, ať si udělá představu a názor, čemu se věřit dá a čemu ne, kdo je a kdo není kolaborant nebo užitečný hlupák. Evidentně však Stanislav Novotný šlápl na kuří oko nejen svému jmenovci, ale i nejednomu lepšímu novináři.

Jakmile umře, půjdu mu poplivat hrob


„Nejde o mě. Jde o to, co říká o České republice,“ komentoval vystoupení podle serveru iDnes Pavel Novotný. „Ubohý kolaborant, jakmile umře, půjdu mu poplivat hrob. Ne kvůli sobě, kvůli jeho kolaboraci,“ dodal s „láskou“ sobě vlastní a na jeho poměry ještě velmi slušně.

Novotný ke Stanislavu Novotnému na Twitteru

Novotný o věšení


S kolaborací také přispěchali komentátoři jak Alexandr Mitrofanov nebo Pavel Šafr. Příznačné, že se ozvali zřejmě zejména ti, pro které toto slovo zřejmě není úplně neznámým pojmem.


Není špatné si také připomenout slova ruského politologa Vadima Truchačeva, který podotkl, že ostrá ruská reakce na iniciativu starosty Novotného postavit v Řeporyjích pomník vlasovcům má souvislost s rozhodnutím o přemístění sochy maršála Koněva na Praze 6 starostou Ondřejem Kolářem.

„V Praze a jejím okolí zemřelo tisíce sovětských vojáků. Když se pokus postavit pomník vlasovcům dá do souvislosti se snahou přemístit pomník Koněva, tak to dokonce ani liberální část ruské společnosti nepochopí. Pokud by šlo o nějakou pamětní desku se zmínkou, kdo byli vlasovci ve skutečnosti, tak ruská reakce by nebyla tak silná. Ale spojení obou událostí zákonitě vyvolalo v Rusku velké emoce.“

V tomto kontextu i v kontextu celých těch „show“ Ondřeje Koláře a teď Pavla Novotného mám pocit, že o sochy a památníky jde až na posledním místě. Na bedně jsou provokace Ruska, zviditelnění (PR) a stvrzení uvědomělosti a souladu se současným režimem.17 komentářů :

 1. Tak já už nevím. Když jedna advokátka prokleje nějaké velvyslance tak to řeší advokátní komora. Když se starosta chová jako debil a naplňuje skutkovou podstatu minimálně jednoho tr. činu tak se neděje vůbec nic. Komunální politiky budeme zřejmě napříště rekrutovat z řad pacientů PL Horní Beřkovice.

  OdpovědětVymazat
 2. Možná by nebylo špatné to tlusté hovado zažalovat za podporu fašismu a za urážku na cti. Pokud jim bude vše procházet bude to horší.

  OdpovědětVymazat
 3. No,všichni ti pánové kteří by stavěli pomník Vlasovcům si neuvědomují jednu věc.
  Že totiž Češi vnímaj Vlasovce úplně jinak než Rusové.
  Pro některé Čechy to byli jen zoufalci,které semlela válka a tragicky zemřeli v posledních dnech.
  Ale pro Rusy to byli kolaboranti,pátá kolona,odpadlíci,ti, kteří se spojili s nepřítelem.
  A VLASTNÍ kolaboranti vždycky vzbuzují velké emoce,těžko se Rusům divit,že reagují jak reagují.
  Nám by se taky nelíbilo kdyby někde stavěli pomník třeba Národnímu souručenství.
  I když,popravdě,ten Hácha byl taky jen oběť.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, Hácha zašel s kolaborací příliš daleko. Původní dohodu s Londýnem nedodržel a slovo kolaborant na něj platí jak ulité.

   Vymazat
  2. Myslím že Hácha byl v tak zoufalé situaci a v tak špatném zdravotním stavu,že bych si ho vůbec netroufla kritizovat.
   Prý dělal co mohl a pomohl mnoha lidem.
   Už když tu funkci bral,jistě dobře věděl že dává hlavu na katův špalek.
   Helanov

   Vymazat
  3. Václave, jaká byla původní dohoda s Londýnem? O.

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Situace starosty Novotného a atmosféra kolem jeho jednání přesně indikuje, nakolik naše společnost ztratila zdravý rozum, nakolik je ovládaná eurohujerskou korektností a nakolik jí chybí cit pro morálku. Předpřevratoví straničtí aparátčíci mohli být hloupí, ale určitě se nepodařilo komunistům vychovat svého vedoucího, který by odpovídal světoznámému starostovi z Řeporyjí. Dnešní ODS se to podařilo.

  OdpovědětVymazat
 6. Arbiter elegance von Řeporyje se hodí na manuální práci kopání příkopů kavárenské společnosti a má určitě o popularizaci postaráno. Horší strana mince, kterou si asi kavárna neuvědomila,když dodala na export zboží v politickém obalu, který venku sníží kredit nejen celého národa,ale i jeich kavárny a možná pak vybledne i aura Václava Havla. Podle zkušeností, z poslední doby,jsou tyto útoky opozice kontraproduktivní a obvykle zvýší sympatizanty ANO. Prosím kavárnu, aby netlačila na pilu a uvědomila si, že plivání na hroby není politický program.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koblihář si musí radostně mnout pacičky.
   Takový dárek snad ani nečekal.
   Předpokládám,že bulvárník dostane pod stromeček dárkovou kazetu s Vodňanskými křidélky,páč po sladkém by mu narostlo ještě větší panděro.
   A Andrej je sice zlosyn,ale né vrah.
   Helanov

   Vymazat
 7. Kam rusak šlápne tam sto let neroste tráva.

  OdpovědětVymazat
 8. Zato kam vleze americká hnáta je rázem rajská zahrada! Viz uplynulých cca 250 let...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hiroshima a Nagasaki tam to vyloženě kvetlo ještě roky po válce a američtí lidumilové si to řádně zdokumentovali.

   Vymazat
 9. To, co vidíme kolem sebe není nic jiného, než likvidace naší státnosti. A ten "dvojí metr", ta impotence, nevymahatelnost práva, skandální a naprosto odlišné rozsudky ve stejné věci na různých instancích soudů mají za cíl zpochybnit justici a rozvrátit ji i s policií, jakožto jednoho z atributů státu, státnosti...To jsou i koordinované útoky proti ústavním činitelům, symbolům státnosti, jako je hymna, sttátní znak atd. A všechny ty útoky jdou stále ze stejných center a provádějí je stále stejní jedinci ze stejné líhně - Novotný, Šafr, Hřebejk, Janda....
  No a tenhle odpudivý, opocený, smradlavý opruz z Řeporyjí účelově provokuje, aby nás Čechy vyprovokoval rozbíjet si ty hloupé palice navzájem, jak to dělají ti Ukrajinci a pak se dívali na zánik naší státnosti a národa i našich životů o čemž není pochyb - a on se tím vůbec netají...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozděl a panuj...Odvěká taktika a furt to funguje,ách jó...
   Helanov

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.