Reklama

pátek 27. prosince 2019

Kříže na kříži

Ivan David
27. 12. 2019
Německý vojenský symbol byl zhanoben nacistickými symboly, jak jsem se dozvěděl z rozhořčené reakce na pomalování německého pomníku ve tvaru německého vojenského vyznamenání železného kříže hákovými kříži. Pomník po druhé světové válce shozený z vrcholu kopce obnovili čeští aktivisté: „Rozhodně nejsme žádní nacisté ani fašisté. Jsme Češi, kteří ale žijí v domech po Němcích. Chodili jsme do škol, které stavěli... Znovu postavením pomníku jsme chtěli poukázat na skutečnost, že v Jizerkách kdysi žili Němci a Češi vedle sebe. Vzájemně si pomáhali, protože v horách byste jinak ani nepřežili. Ano, byli to Němci, ale byli to taky obyčejní lidé jako vy a já.“


Až se jiným českým aktivistům podaří prosadit zrušení Benešových dekretů ZDE, tito hodní čeští aktivisté se jistě rádi zase vystěhují z domů, kteří jejich dědové zabrali při dosídlování pohraničí po odsunutých Němcích. Zatím probíhá ideologická příprava, kdy se hodně hovoří o zvěrstvech proti vyháněným Němcům po válce (ano to je pravda), zatímco válka rozpoutaná Němci proti "úpadkovému Západu" a "méněcenným" Židům a Slovanům se jaksi opomíjí.

Možná ze mě mluví vliv historie vlastní rodiny, kdy i můj pradědeček s rodinou byl vyhnán ze Sudet. Byl ovšem jako Čech vyhnán Němci. Ono je to ve střední Evropě trochu problém, pradědeček měl zkomolené německé příjmení, takže nějaký praprapradědeček asi nebyl Čech. Mnoho Němců se jmenovalo Wenzel z českého Václav- více slávy a zase počeštěno na Vencl. Být Čechem v Sudetech nebylo na začátku války jaksi výhodné. Tak jako po válce být Němec. V místě, kde žil pradědeček tvořili Češi menšinu, děti měly do české školy hodně daleko. S Němci vycházeli dobře. Ostatně je-li soused dobrý nezávisí na národnosti - za stabilní situace ovšem.

Předseda české sociální demokracie za první republiky se jmenoval Antonín Němec, předseda německé sociální demokracie se jmenoval Ludwig Czech a byl dlouholetým ministrem zdravotnictví, sociální péče a veřejných prací v meziválečné ČSR. Pak ovšem Hitler vysvětlil Němcům, kdo odpovídá za jejich ponížení, že Germáni jsou "panská rasa" a potřebují "životní prostor". Dal Němcům vizi arizace židovského majetku a vlády nad slovanskými otroky. To se dobře poslouchá a proto se podobná argumentace stále opakuje. Také muslimové vědí že jsou jim nemuslimové povinni sloužit, neboť jsou méněcenní.

Ano, v Jizerkách kdysi žili Němci, podobně jako na mnoha dnes muslimských územích žili křesťané, a na  mnoha místech národy dávno zapomenuté. Možná za sto let si někdo vzpomene, že mezi Labem a Rýnem kdysi žili Němci. Kříže jim tam muslimové vztyčovat nebudou. Káfir je podle wikipedie právním označením pro nemuslima, jinověrce. To slovo je nejhorší nadávkou ZDE. Káfir může přijmout islám, přijmout roli otroka nebo být mrtev. Němci ve své velké většině konformní s nacistickou ideologií nabídli Židům jen smrt, někteří Slované si mohli vybrat, čím více na východ, tím méně.

Sudetští Němci byli většinou hodní obyčejní lidé, sedláci, dělníci, živnostníci. Proto někteří bolševici v Rudé armádě navrhovali: "Jsou to dělníci a rolníci jako my, nechámeje přijít blíž, nebudeme na ně střílet, domluvíme se s nimi." Všichni Němci nebyli nacisté, tak jako všichni muslimové nejsou "zradikalizovaní" džihádisté. Dobrý Němec ale nezklame, když jde o blaho jeho národa. Udělá vše, co je potřeba. Také dobrý byť "nezradikalizovaný" muslim ví, že musí stát na straně služebníků Alláha. Radikálů nemusí být mnoho.  Ti, kteří zklamou, špatně skončí. Ludwig Czech zahynul v koncentračním táboře v Terezíně. Byl Němec, ale také Žid.

Kdysi jsem četl o německém turistovi, který navštívil Volgograd (Stalingrad), kde padl jeho otec. Nechápal, proč tam také Němci nemohou mít svůj pomník "vždyť také bojovali statečně".

Pomníky jsou symbolické objekty. S nimi to vždy začíná. A končí.

Evropská unie nám (zatím) neukládá odstraňovat pomníky sovětským vojákům a velitelům, zatím jen z iniciativy našich občanů, zejména těch náležitě aktivních, se stavějí pomníky Němcům. To je první fáze. Jsme povinní žádat válečné reparace, ale větší šanci na úspěch má pátá kolona na zrušení Benešových dekretů. Jsou v podmínkách "demokratické Evropy" nepřípustné. Pomáhají politici "demokratického bloku" i sociální demokraté. Vrácení majetku potomkům odsunutých Němců včetně aktivních nacistů spolupracujícími soudy už běží. Pak nastane "usmíření".

93 komentářů :

 1. Zasloužíme si všechno "to", co těm pokřivencům dovolíme...
  Nikdy jsem si nemyslel, že se jednou budu za ten národ tak stydět.

  OdpovědětSmazat
 2. Němci tu žili s Čechy ... slyším stále častěji.
  A já k tomu dodávám: "Mohli tu žít i dál, kdyby 90% z nich nevolilo v posledních volbách Henleina."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, jste normální, vždyť je gumovali ještě hůř, než nás dnes.Vše má vždy svoji příčinu a následný bod zlomu. V jiném odstínu se pokračuje v Řeporyjích.

   Smazat
  2. Ono se zapomíná na to, že s těmi 10% Němců kteří nevolili Henleina zatočil Dolfí po obsazení Sudet jako s prvními. V německých koncentrácích neskončili jako první čeští Židé a komunisti, ale právě tito Němci! Takže když válka skončila, žádní "hodní Němci", ti naši "hodní sousedé", v Sudetech už dááávno nebyli! A pokud jací zbyli, pokud chtěli, mohli zde zůstat. Většinou nechtěli. O tomto faktu, že totiž s Němci, kteří měli za svou vlast ČSR, zatočili jejich soukmenovci nejdříve, se totiž záměrně nemluví. Proč asi, že.

   Smazat
  3. Jen pro upřesnění: v posledních předmnichovských volbách dalo hklas SdP (Henleinovcům) 92% německého obyvatelstva. Ať už dobrovolně nebo pod tlakem okolí. Dneska každý tvrdí, že on nebo jeho předci byli mezi těmi 8%.

   Smazat
  4. danny 10:32

   No, je to stejné, jako když dnes každý (věkem tomu odpovídající) tvrdí, že on komunista rozhodně nebyl... Každý z nich byl totiž "disident".
   Tohle je totiž přesně český pokřivený národ.

   Smazat
  5. Jeden a půl milionu komoušů, půl milionu milicionářů kdepak asi dneska jsou soudruzi? Jejich dětičky jsou ve sdělovacích prostředcích a melou nesmysly. Stejně jako jejich otcové matky a to se táhne od roku 48.

   Smazat
  6. Pro 11:54 To je docela prosté. Jakmile komunisti upevnili svoji moc (cca od začátku 50. let)vyházeli kompletně celou státní a hospodářskou správu (armádu, policii, vední závodů....). A nahrazovali vyhozené svojimi lidmi. Tedy: chtěl-li jste být mistrem a výše, musel jste vstoupit do strany, v armádě od velitele roty výše atd. Tak jste tedy vstoupil a dělal si svoje. Jednou za měsíc jste zaplatil okolo 100,- členských příspěvků, poseděl na hodinku na scvhůzi a víc po vás ani nikdo nechtěl. Tedy pokud jste nebyl funkcionářem. Hodnotili vás podle toho jak vám šlapala dílna, jednotka, ... a ne to co jste hlásal na schůzích. A takovýchto komunistů byla naprostá většina. Takže není divu, že při takovémto formalismu došlo k 68. A pak se vpodstatě zopakoval začátek 50. let, až na ty procesy (i když si je řada vedoucích funkcionářů přála!!). Ze strany byli vyloučeni ti "špatní" (aktivní zastánci Pražského jara) a vyšktnuti tzv. "pasivní". Tedy ti, kteří do řad rodné strany vstoupili pouze z "profesních" důvodů. To měli vliv na další osudy. Ze "špatných" se stali disidenti a šli si s bývalými kolegy z ÚV KSČ po krku (alespoň na venek), ale špatně se jim nežilo. A pasivní prostě žili dál jako před tím, ale nemuseli chodit na schůze a platit příspěvky. No a na jejich místa byli nabráni noví členové. Podle stejného principu jako dříve. Takže se situace zopakovala v 89., s tím rozdílem, že si "kovaní" se "špatnými" vyměnili místa. A taky se jim špatně nevede. Pro informaci o těch "špatných": s. Dienstbier (otec) byl zpravodajem Rudého práva ve Washingtonu D.C., s. Ruml (otec) byl zpravodajem ČRo v Moskvě, s. Pithart (idol chvilkařů) byl šéfem ideologického oddělení ÚV KSČ a tak byste mohl postavit jednoho vedle druhého. Všichni tito "disidenti" byli před 68. ve vysokých funkcích a spolu s těmi "kovanými" tady socialismus instalovali. I s procesy, vyháněním sedláků a naháněním do JZD.... Za to dostali ty posty. Nikoliv za obranu lidských práv. Ta jim začala vynášet až potom. Umělci zase museli podepsat Antichartu. Pak se mohli věnovat svému. I z nich se po 89. stali trpitelé a důslední celoživotní bojovníci proti komunismu. Jak můžete vidět dodnes (např. s. Svěrák na Letné). Ale to jen pro dokreslení.

   Smazat
  7. 12:57
   Přesné.
   Jak píši. Vydrbaný pokřivený národ. Hašek věděl o kom to je...
   Právě o takových "Unknownech".

   Smazat
  8. Tihlencti prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci co jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Bohužel se ukazuje, že nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)! A přitom i ten Švajc nám mohl čučet na záda, kdyby Čechy & Morava zůstaly součástí Rakouska, nikdy by se Němci v pohraničí nevzbouřili a vítězi války nemuseli nahrazovat pracovité Němce zaostalou menšinou importovanou ze Slovenska a Rusáci by neovládl toto území a my dneska mohli mít prosperující zemi. Místo toho máme v Evropě nejdražší vodu, telefon, elektriku, potraviny (a to je pro východní Evropu dělají ještě ošizené z náhražek) a to vše za 1/3 mzdu než má za stejnou práci Rakušan či Francouz.

   Smazat
  9. 20:01 Co slovo, to kdyby, co kdyby, to těžkej argument váhy sloního lejna. Kdyby měla moje babička kulky, byl by to můj dědeček.

   Smazat
  10. 20:01
   A jinak se cítíš dobře?
   Nepotřebuješ teplý čaj? Vzal sis léky? A co studený zábal...

   Smazat
 3. ... a Pražské jaro začne 7. května, symbolicky v den, kdy se Češi osvobozovali od německých nacistů. Nezačne Mou vlastí, ale německým zpěvem a hudbou ve "Smetanově" síni. Hrát bude Berlin pod taktovkou jakéhosi prý Rusa.
  Okupace české kolonie 2.0 ist da!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám stejný pocit,že se záměrně vytrácí vše co tvoří národní hrdost a náš stát. Už stačila modní vlna "globalizace" a vliv zdejších maloměšťáků (podobní byli i za Rakouska,Protektorátu i Ruska..), kteří se stydí za svou českou národnost i jazyk. Nikdy dříve (krom roku 68) mne nenapadlo, že opět musíme projít národním obrozením a trvat na vymezení naší republiky jak v EU, tak na celém světě. Jsme sice malí,ale nedělejme se menší. Kryl měl pravdu a Neruda taky.

   Smazat
 4. Italove,honem zbořte koloseum,tam zli cisarove poradali hry ,kde hynuli nejen lide,ale i zviřatka!Co na to Kubišová a prava zvírat?A taky lidi,kdyz uz to musi bejt.To je dnes nepřipustne!EU by to nemela trpet.Blbost lidska je večna

  OdpovědětSmazat
 5. Já si myslím, že ti zde pohřbení padlí byli v převážné míře henleinovci, takže pokud jim někdo na jejich kříž vyryl ten hákový, tak ve Valhale nejspíš hýkají radostí. A pro ty trouby co ho obnovili, myslíte, že české obce obnovovali Němci?? Že odškodnili oběti svého teroru?? Údajně unikátní pomník je symbol německého militarismu a pocta sudeťákům, nehledě na to, že jejich kosti se válí kdoví kde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte vpodstatě pravdu. Onen "dělový kříž" uplatněný na pomníku byl jednoznačnou dekorací - vyznamenáním - jak vilémovského Německa, tak zejména III.reichu! Někdy se mu říká též "Maltézský kříž". De facto je to válečné vyznamenání III.reichu udělované za vítězství vojáků říše na frontách, rozdělený do několik tříd. Byly to "Eiserne Kreuz Iste und IIte Stufe" tedy Železný kříž I.a II.stupně udělovaný vojákům a důstojníkům wehrmachtu a Waffen SS. Dále byly vysoké stupně a nejvyšší stupeň byl řelezný kříž s meči a brilianty. Takže použití tohoto symbolu představuje de facto i de jure tr.čin propagace symbolů hnutí potírajících lidská práva dle našich zákonů. Samozřejmě že tamní lidé to zjevně neznají nebo to vytěsnili z hlav. Zde přece nejde o smiřování s obyčejnými Němci,ale je to de facto pieta nebo dokonce adorace vojáků nacistické Wehrmacht,a to je nesmírně povážilvá věc, jež je současně urážkou našich padlých bojovníků proti nacismu a fašismu. Žádný voják wehrmachtu nemohl pominout přísahu Adolfu Hitlerovi,a řeči o donucení patří do oblasti báchorek.
   Jiří Jaroš N.,pozůstalý po ruském legionáři zavražděném gestapem na udání sudetského Němce,nacisty z Rájce. A příbuzný obětí Osvětimi a sekyrárny Pankrác.

   Smazat
  2. "Žádný voják wehrmachtu nemohl pominout přísahu Adolfu Hitlerovi,a řeči o donucení patří do oblasti báchorek."

   Bachorky maji cesi radi. Treba tu jak hloupy lampasak vstoupil do komunisticke strany, aby mohl byt generalem a branit socialismus. A nyni tzv. ceska kulturni elita hyka blahem, kdyz tentyz clovek chce ve funkci prezidenta bojovat proti komunismu do roztrhani tela (nebo stranicke knizky). Ozval jste se nekdy proti tomuhle slizounovi ? Misto toho plivete po lidech kteri skutecne trpeli a umirali. Brani Vam vas vypjaty nacionalismus prijmout fakt, ze to donuceni nebylo bachorkou?

   Smazat
 6. Jejich předci to zbourali (důvody dnes známe). Tihle "zadci" to opět postavili s nepochopitelným soucitem k těm, co jejich předkům způsobovali bolest... Někdy bych si přál, aby se ti předci vrátili a těm "zadkům" pořádně, ale pořádně nakopali...
  Třeba by pak potomci těchto "zadků" postavili pomníky jejich předkům.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to vidíte. A narodil jste se Čechách, že. Vaši rodiče tudíž nebyli odsunuti. A, je-li pravdivé úsloví, že jablko nepadá daleko od stromu, zřejmě omylem.

   Smazat
  2. 09:16 My jsme maďarská provincie ?

   Smazat
  3. 10:42 No vidíš debile, jednoduchá otázka a ty cákáš, že by ti i Janda na vrcholné formě záviděl. Jenom ta odpověď nikde,pokud něco tropil v Maďarsku, tak je to snad věc Maďarů a já se, na rozdíl od tebe, jako Maďar necítím. Pokud možno dodržuj medikaci, meleš pátý přes devátý, výhledově zřejmě bude v tvém provedení vraždit nevinné Němce,mandelinku bramborovou a pod..

   Smazat
  4. Nějak ti uniká (že by úmysl?), že v šestapadesátém se začali věšet na lampy a masakrovat vzájemně mezi sebou Maďaři. Sověti ten masakr ukončili.

   Smazat
  5. Idiota, který trapně lže a jen provokuje jsem smazal.A budu toho opičáka mazat stále. Diskutovat s ním je ztráta času.

   Smazat
  6. Dvořáku, ty ubohý rudý idiote, pravdu nikdy neumlčíš, ty jako bejvalej STBák s tím máš své zkušenosti co.Dostali jste v 89 nakopáno do těch vašich rudých prdelí a do dnes se z toho nemužete vzpamatovat CHIIÁÁÁÁÁÁ Mazáním příspěvku pravdu neumlčíš, soudruhu dobytku!

   Smazat
 8. Vsadím svý zuby (mám je ve skleničce) proti proti prdeli Řeporajské svině domácí, že nebýt toho tóča kolem pomníku Koněva a následné adorace Vlasovců, ten kříž by v Jizerkách dál stál nepoškozený. Jenže debilové za strany "Pravdy a lásky" pustili džina z láhve a tohle je výsledek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Milane,mám stejný názor...
   Vypouštět džina z láhve je nebezpečné,NORMÁLNÍ lidi zajímá to co je DNESKA.
   Nikdo není šťastný když se plive na jeho dědečka.
   Helanov

   Smazat
  3. 10:37 Více pravých synů?? Ty už konkuruješ božskému dramatikovi. To je úžasné.

   Smazat
  4. 10:27 No, já bych taky řičel jak stará kobyla kdyby na mě hýkal obézní vymaštěný osel. 11:23 Kostěji, možná se mýlím, ale mám dojem, že za 10:37 a 10:47 se skrývá jedna a ta samá identita a že si ze mě utahuje.

   Smazat
  5. 12:11 Je to dobře placený provokotér z nějaké neziskovky, který provokuje, aby v zápětí mohl práskat. Naštěstí jsou tito následovníci StB snadno identifikovatelní podle tupých a šablonovitých reakcí.

   Smazat
 9. Unknown 9:16

  Vrah Koněv? Skutečně?

  https://www.pokec24.cz/politika/to-co-vidime-zavisi-na-uhlu-pohledu-ii-cast-aneb-ulov-si-sveho-komunistu/

  Vražda na tyranu není zločinem, ale vám, ZLOČINCŮM, je zbytečné něco vysvětlovat...

  Blouzněte dál o národě, který si z nás udělal otroky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a ještě něco k Unknow 9:16.
   Němec? Postavil kde ? Na svém písečku v Liberci? Pro sebe?
   No tak to porovnejte:
   Před r. 1989 dokázala naše zem za vlády komunistů vyvíjet a vyrábět trysková letadla, dopravní letadla, atomové reaktory, lokomotivy, trolejbusy, autobusy, traktory, radary, motocykly, osobní i nákladní automobily, špičkové zbraně, tkalcovské stavy, zemědělské stroje, turbíny, říční a námořní lodě, tanky, špičkové sklářské a porcelánové výrobky, podílet se na výzkumu vesmíru,zdravotnictví, vyrábět kvalitní ocel a hutní výrobky vyvážet do celého světa. Národy, které byly naprosto soběstačné v zemědělství a potravinářské výrobě, bez jediné koruny dluhu. Byli jsme velmi schopní, to však dnes řada lidí nechce slyšet, jen si trvá na svých nesmyslech o potřebě provázanosti s "vyspělým západem", tím západem, který nás v minulosti zaprodal a který si nás ochočil jako levnou pracovní sílu a odbytiště pro jejich nekvalitní produkty. Do čela jsme si pustili zaprodance, kariéristy a mamonáře.
   A vy jste zřejmě jeden z nich.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 10:29 Jo a proto se zrušily ČSN, aby se ta kvalita mohla naplno projevit. Zřejmě si ve svém revolučním elánu přehlédl, že obchody jsou sice plné, ale čeho ? Teď jsme západu pro srandu co tu všechno tobě podobní dokážou sežrat a ještě se olizovat. Když je všechno tak kvalitní, tak proč běží reklamy od rána do večera, kvalita se přeci prodává sama. Jo a úplatcích moulo radši nemluv, zjisti na kolikátém místě jsme v korupci, třeba takové STK to je lahůdka. A to je ta nejnižší úroveň. Zkrátka dej vopičákovi banán a je spokojenej.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Kostěji.
   "Zkrátka dej vopičákovi banán a je spokojenej."
   Myslím, že to je mimořádně názorně vystižená mentalita těch Unknownů 10:29.

   Smazat
  6. Poslyš, ty vymytý důchodče. Nevím, že by za socíku zely obchody prázdnotou. A že si po celá ta léta od roku 1989´otročil a ani o tom nevíš dokazuje, že jsi prostý hlupák.

   Smazat
  7. 10:29
   Evidentně víš o dobách socíku kulový. Spotřeba masa, je proti hadrákové době, o 20kg na hlavu nižší. jen hlupák srovnává tehdejší dobu s dneškem. Ještě vytáhni, že jsme tady neměli ani mobily. Jsi tendenčně zaměřený hlupák.

   Smazat
  8. Unknow

   Sedni ty ubožáku do letadla a zaleť se podívat do světa, ať víš o co všechno jsi ještě v tomto vylhaném světě přišel. Ale tobě to ty spokojený důchodče nedojde ani na smrtelný posteli. Vše co dokážeš je jen lhát, podvádět, pomlouvat, dehonestovat a to vše jen pro svůj osobní prospěch. No, ať ti chutná spát a jíst. Ubohý kmete.

   Smazat
  9. Exemplář podepisující se Unknow je nepoučitelný dementní provokatér. Diskuze s ním je nemožná, je nepoučitelný jako většina méně inteligentních fanatiků.
   Je pravidelně mazán a bude tak i nadále. Tady prostě hloupost nemá místo.

   Smazat
  10. DVOŘÁKU HLOUPEJ A BLBEJ JSEŠ TY VE SVÉM PŘÍSPĚVKU JSEM POUZE ROZPOROVAL KOMENT V 9:58, NIC SPROSTÉHO A TY STARÉ RUDÉ HOVADO I TOTO SMÁZNĚŠ JDI SE RUDÝ DOBYTKU UŽ KONEČNĚ POVĚSIT

   Smazat
  11. No jóóó, jasně. Nic sprostého...
   Slušnost je ti nade vše, co?
   "....A TY STARÉ RUDÉ HOVADO I TOTO SMÁZNĚŠ JDI SE RUDÝ DOBYTKU UŽ KONEČNĚ POVĚSIT..."

   Smazat
  12. 9:58 Tak znovu, proč potom nebylo nic v obchodech, na vše fronty nebo uplatky, jste poze zaslepený soudruh, který vzpomíná na tehdejší chudobu a bordel.
   10:49 Další troba, synku co se týče třeba šunky s 96% masa, ta ti taky nevoní? Nesmíš kupovat točeňák za 80 kč, víme, ale dražší potraviny. Za vás komoušu vzpomínám třeba ny tlačenku 80% tučná, zbytek pomleté uši a sem tam nějaký zub, nebo takové lečo ve skle, taky šmakuláda, červená voda s několika kousky cibule a dva špekáčky, no kdo nechce nevidí!
   A co se týče STK, pokud máš starý krám tak plať, jinak si kup nové, jako každý normální pracující člověk.

   Smazat
  13. 10:55 Komiku, vždyť ty to znáš všechno jenom z reklam. Recituješ jako Alzák. STK byl jenom jeden malý příklad a vidíš i takový vůl, jako ty, ví o čem mluvím. Tak nemel, že tu není korupce. Jo a o auto se mi stará řidič, kdyby tě to zajímalo. Ty lečo v makovici.

   Smazat
 10. To dnešní chování "smíronosičů" až moc připomíná podlézavé chování lokajů vrchnosti z dob císařství rakouského.
  Ale trochu jinak. To chování po skončené válce nebylo náhodné, náhodní byli často lidé, kteří se toho zúčastnili. Dnes v rámci všelijakého zkreslování a přepisování historie nám Čechům a Moravanům vyčítají mnohé. A zvláště kolem Druhé světové války.
  Na jedné straně jsme však nebojovali, až na idiotské výjimky zrádců a kolaborantů v řadách německé armády. Na rozdíl od Slováků. Prý jsme si klidně žili a pracovali jako "úderníci" pro Třetí říši. Vyčítají nám i to, že jsme nevytvářeli partyzánské oddíly od samého začátku. Tohle všechno je pohled OBOU stran velkého konfliktu v polovině minulého století. Ano, nespletl jsem se OBOU stran.
  To svědčí o tom, že Tito historici, i když se třeba jinak dá souhlasit s jejich popisy všech jiných událostí sledují jen vlastní zájmy. Stejně jako výše v článku: "Dobrý Němec ale nezklame, když jde o blaho jeho národa.". Ani jeden z nich si nedává práci zjistit realitu.
  Československo vzniklo jako výsledek poválečného uspořádání po První světové válce. Politici obou hlavních částí republiky se nesnášeli. Nejspíš vnitřní motivací byl prostě boj o moc. V českých zemích byli "navíc" občané německé národnosti, kteří od samého počátku chtěli spojení historických českých území se "svou domovinou" Německem. Na Slovensku zase vytvářeli potíže Maďaři. Naše nová republika dostala do vínku mnoho problémů, ale jakž takž je i vzhledem k okolním víceméně buď přímo nebo polofašistickým režimům zvládala. I proto byla nazývána ostrovem demokracie ve Střední Evropě. Jenže hlavní cíl První světové války - dosažení totální likvidace Ruského impéria se povedl jen napůl. Nebudu popisovat jak se chystala Evropa na "výpravu" do Ruska a přejdu hned k období krátce po podepsání Mnichovského diktátu.
  Byli jsme v tu chvíli, po Rakousku, druhou a první negermánskou zlikvidovanou zemí. V podstatě koloniální rozhodnutí, rovnosilné s "dohodnutými" pravoúhlými hranicemi kolonizátorů třeba v Africe, bylo plně v tradicích politiky těchto hanebných zemích jako byly Německo, Itálie, Francie a hlavně koloniální velmoci Británie (kdo z nich se Nám vůbec pořádně a hlavně upřímně omluvil?). Pro podpoření mýtu o "vítání" německých okupačních vojsk v Praze jsou vystavovány snímky pražských Němců ... Sami Češi dali svými protesty jasně najevo, co si myslí. Za všechno vyjmenuji jen to největší - pohřeb Jana Opletala, přemístění a pochování pozůstatků na Vyšehradě básníka Karla Hynka Máchy. Stávky Jinonice, Pardubice atd.), které potlačovalo gestapo jež nikdy nenašlo pravé viníky! A tak posílalo do koncentráků a na popravu především "preventivně" a demonstrativně. Nebo třeba pouť v Domažlicích, která se změnila v jasný vzkaz okupantům (Chodsko a Chodské tradice jako národní symbol). Postupně se ukazovala pravá reálná tvář Němců a jejich úmyslů. Protože s Němci "skvěle" spolupracovala "naše" prvorepubliková policie (i proto vznik po válce SNB) podařilo se jim zlikvidovat "největší" hrozby v zárodku. Ale odboj teprve začal. Každé stýkání se mezi lidmi mohlo znamenat provokaci nebo hrozbu zrady kolaboranty. Lidé pak přešli na jinou úroveň odporu. Částečně se jednalo jako proti rakouské monarchii, pasivním odporem. Jenže, například zaměstnancům - českým - drah bylo pod vysokými tresty zakázáno nosit do práce na nádraží kapesní nůž. Brzdové hadičky byly tak svůdně "měkké" ... V práci se začalo nepospíchat a postupně se také začalo "přísně" dbát postupů výroby, kdy nedostatek materiálu či jeho nízká kvalita byla nesporná a tak se sabotovalo. Nemyslete si, že bez rizika. Udavači byli všude a muselo se postupovat velmi opatrně.
  - pokračování -

  OdpovědětSmazat
 11. - pokračování -

  Tuhle jen zdánlivě dotáhnout, tuhle "přehřát" materiál, zaměnit "samostatně" materiál či postup. A to vždy tak, aby to mohlo projít kontrolou. I tak mnozím naši spoluobčané na to doplatili díky udavačům a kolaborantům.
  Když se vrátím na samý začátek ihned po Mnichovu, tak jak chcete bojovat, když Vás vlastní vláda zradí? Dopadli bychom tehdy jako Poláci, kterým utekla vláda rovnou hned po začátku konfliktu? Ano.
  - pokračování -

  OdpovědětSmazat
 12. - dokončení -
  To byly jen některé poznámky především vzhledem k tomu, jak se lidé chovali k těm "nadlidím" po válce. Není sporu, že v tom byli i zamícháni zločinci, ale ti jsou v každé zemi za všech dob. Já si osobně myslím, že to byli často jejich bývalí "podřízení" kolaboranti a donašeči, kteří jen využili příležitost.
  Dal jsem jen základní myšlenky, přehled a pohledy na tyto události. Ale pokud by šlo o to, jde například snadno dokázat, že třeba procenta kolaborantů a zrádců v jiných zemích byla vyšší než-li u nás. Ale horem pádem nás šoupou tam, "kde se sami tak velmi dobře vyznají". Jen mne štve, že nikdo se doopravdy nechce poučit z opravdové historie, že se pořád musí přepisovat a měnit a otáčet a zkreslovat a pomlouvat a vyhrožovat a "prodávat" se jako děvky.

  Štve mne, že si pořád někdo myslí, že jeho národ, jeho původ, jeho "schopnosti", jeho znalosti jsou větší než-li u těch druhých, podřadných, u té chamradi smradlavé, pakáži, podlidech, lenochů, darmožroutů, masa pro děla, opic nevzdělaných.

  A přitom jakoby ani netuší, že svými činy jsou především ONI právě těmi druhými. Vědí to a to velmi dobře! Napadlo mne, jak by někdo z dostatečně vzdálené a skutečně humánní a spravedlivé budoucí doby, hodnotil naši dobu. Při všech znalostech faktů. Jako potvrzení Sodomy a Gomory, jako dobu jezdců Apokalypsy? Nebo jen dobu totálně blbých politiků a jejich voličů?

  OdpovědětSmazat
 13. Já bych s tím "rušením Benešových dekretů" nestrašila.
  Vandalismus je nechutný.Tečka.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V květnu 1945 byl ten kříž z dobrých důvodů odstraněn a mělo to tak, jako projev vůle našich předků, zůstat, to oni trpěli. Tečka.

   Smazat
  2. Otázkou je, co je, a co není, vandalismus. Tak například stržení Mariánského sloupu za vandalismus nepovažuji. A tady se přiznám k osobní zbabělosti. Když byla ve Vysočanech v r. 1973 odhalena socha Milicionáře, punktoval jsem kamarády, že ji pojedem, po vzoru Franty Sauera, strhnout. No, nepochodil jsem (ale aspoň mě nikdo nenatřel! To bych si bejval sakra dlóóóuho poseděl). Nakonec jsem to rozmluvil i sám sobě. Jsem holt nechutný vandal. No, ale dokážu s tím žít.

   Smazat
  3. 12:27...Milane,to je ale něco jiného.Milicionář=ozbrojená pěst=nepřítel.
   Ten kříž nevypovídá nic jiného,než že ho vztyčili Němci.
   Jací?To nevíme.
   Helanov

   Smazat
  4. 14:55 No tak můžeme s jistotou konstatovat, že to asi antifašisté nebyli obvzlášť, když součástí areálu byl i kříž hákový. Ten tedy doufám nikdo neobnoví.

   Smazat
  5. 17:20...Kostěji,o háknkrajci nebyla řeč.
   O tom nic nevím.
   Helanov

   Smazat
  6. 01:22 Stačí si do vyhledavače zadat heslo Unikátní nacistický pomník.

   Smazat
 14. Jsem proti stavění pomníkům skopčákům to co udělali si lidé musí pamatovat furt. A jak může někdo rušit Benešovi dekrety těch pár skopčáských poskoků?

  OdpovědětSmazat
 15. 9:34..."Politici obou hlavních částí republiky se nesnášeli."
  Svatá pravda,a nejenom politici!
  Slováci po společném státě netoužili,brali by bývali co nejvolnější federaci.(Pitsburgská dohoda)
  Celá ČSR byla jen ryze umělý konstrukt,Češi potřebovali vydrbat s Němci a Slováci s Maďary.
  Proto líbezná "českoslovenština" jako státní jazyk.
  Každý si může udělat obrázek,proč asi Sudeťáci padli okolo krku Henleinovi.
  TGM prováděl moc špatnou národnostní politiku, když se Praha rozhoupala k nápravě,už bylo pozdě.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Heleno,podle této logiky je i Švýcarsko umělý konstrukt.

   Smazat
  2. Pane Dvořáku,nejde ani tak o krkolomné spojení dvou národů,které (vyjma podobného jazyka) neměly skoro nic společného.
   Jde JENOM o tu nešťastnou národnostní politiku.
   Z mého hlediska byli Sudeťáci tak trošičku vehnáni Hitlerovi do chřtánu.
   Resp.MOHLO to tak být.
   Kdyby se Praha po 1918 chovala ke svým německým spoluobčanům jinak,,,těžko říci,jak by to ovlivnilo dějiny.
   Helanov

   Smazat
  3. Pane Dvořáku, a není snad? "Národ vzešlý z vůle" -podotýkám že z shora, z vůle šlechty, tedy elit - oproti národu vzešlému přirozenou evolucí snad není umělým konstruktem? P.S. Kéž i my bychom měli v roce 1848 stejně moudré konstruktéry!

   Smazat
  4. Paní Heleno, je to v obráceném gardu. Napřed by se ti němečtí spoluobčané museli chovat jinak k nám a neklást přemrštěné požadavky. Jo, a Sudeťáky vehnal Dolfímu do náruče adorovaný Beneš! Není prostor a nemám náladu to rozvádět, tak jen krátce. Tím, že akceptoval mnichovskou dohodu (a pak zbaběle uprchl, jak bylo ostatně jeho zvykem) už ani těm 8 % Sudeťáků nic jiného než kolaborovat s říší nezbývalo. Zradil tedy i ty Němce, kteří přijali Československo za svou vlast. Beneš by si zasloužil jeden pomník a tři šibenice. Pomník za zásluhy o vznik Československa a šibenice za:První za akceptaci mnichovské dohody, druhou za zbabělý útěk do zahraničí, třetí za paktování s bolševiky. Gottwald a Vítězný únor byl důsledek, ale příčinou byl Beneš! Už v roce 1943 prohlásil Ivanu Majskému, že si umí představit poválečné uspořádání, kdy by Československo bylo součástí SSSR.

   Smazat
  5. Opr. Prohlásil to listopadu 1939. 1 9 3 9 !!! (Majskij byl sovětský velvyslanec v Londýně.)

   Smazat
  6. 12:54...Milane,Beneš situaci tragicky nezvládl,s tím souhlas.
   Ale VŮBEC si nejsem jistá,že víte o všech příkořích,která museli Sudeťáci snášet od Čechů v nové republice.
   Bylo toho opravdu hodně,šlo o promyšlenou, násilnou čechizaci..
   On to pro ně asi nebyl žádný med přeměnit se ze dne na den v občana druhé kategorie.
   Už jsem to tady psala jednou:
   Za menšinu byli uznáni židé,Němci NE.
   Helanov

   Smazat
  7. 15:05 Tak jsem utřel slzu. I když sudeťáci museli snášet mnohá příkoří, tak si stačí porovnat tamní tehdejší české a německé školy. Tady v Osseggu se česky učilo v pastoušce, útisk jak fík. Zastupitelstvo bylo z větší části německé,taky útisk. V pohraničí jsme byli tou menšinou my Češi. My jsme byli řezáni ordnery, my jsme byli popravováni, stříleni ze zálohy.

   Smazat
  8. Čeští Němci měli ve všech vládách 1.republiky své ministry. Nic jim nechybělo, jen prostě nebyli protěžovanou národností a jazykovou skupinou, jako ze R.-U. Žádná příkoří nezažívali!!! O tom kříži si laskavě přečtěte pana Nickelliho o kousek výše.

   Smazat
  9. 17:30...Ale vždyť tam pomalu žádní Češi nežili!
   Češi tam byli uměle transportováni až po 1918.
   Začly se stavět české školy pro dětičky státních zaměstnanců,německé školy nedostaly ani na uhlí.
   Mrkněte na seriál Vlak dětství a naděje!!!
   Jak asi myslíte,že se ten pošťák v tom německém městečku vzal???
   A proč měla ta holčička jenom JEDNU českou kamarádku,se kterou chodily navštěvovat hodné vojáčky?
   A víte kolik německých firem krachlo kvůli předpisu,že v nich MUSÍ být zaměstnán aspoň jeden Čech?
   Co myslíte,koho asi volil ten pošťák,kterého ochotně nahradil pan Pumplmě!?!?!?
   Ono to bylo kapku složitější,ti Němci tam žili už stovky let.
   CÍTILI SE TAM DOMA.
   Helanov

   Smazat
  10. Heleno,
   a)Němci se nemohli především smířit s tím, že se po pádu monarchie z protěžovaných občanů stali přes noc běžnými občany. Německé školy nedostali ani na uhlí? Kdy a kde? České školy se stavěli pro všechny děti, ne jen pro německé. Že v nich byla povinným vyučovacím jazykem čeština? Ó hrůzo! Ta drzost! A co před tím, vážená dámo, jak to bylo za monarchie? Jaké měly české děti možnosti studovat ve svém mateřském jazyce? Heleno, když tedy nebyli Němci uznáni za menšinu, kde se v Čechách vzali německé menšinové školy? Opakuji - německé M E N Š I N O V É školy.
   b) V obci z které pocházím a kde bylo české většinové obyvatelstvo, byla německá škola od roku 1680 a něco. Česká škola u nás vznikla roku 1920.
   Hm... Cítili se tam doma... Nebudu mluvit o filmu. Já vím, jak se cítili mí už mrtví spoluobčané ve své vlastní obci po osmatřicátém roce. Od nich. Z první ruky. Ne z filmu. Ne z dějepisu. Cítili se tam doma... To Angláni v Indii, Frantíci v Alžírsku, potomci Němců, Holanďanů a Anglánů v Jihoafrické republice se také cítili jako doma. Jdo od toho. Už mě to neba.

   Smazat
  11. 23:22...Milane,je to těžký.
   Němčouři si byli vědomi,že jejich kultura se s tou českou nedá srovnat a tudíž se(většinově) považovali za něco lepšího.
   Myslíte,že se takhle nevnímají třeba i Rusové?
   Není to pěkný,ale je to lidský.
   Prostě si že dne na den museli vyměnit s Čechy role a těžce to nesli.
   Jak se někomu sáhne na mateřštinu,tak je zle.
   Jsem přesvědčená,že Češi ve své euforii moc tlačili na pilu.
   Ale jsou to jen úvahy nad kanálem, největší blbost je se v tom šťourat.
   Za DALEKO větší průšvih považuji že si Germáni vyvraždili vlastní chlapy a po WAR2 si tam lehkomyslně natahali Turky.
   To je tragédie nejenom pro ně,ale i pro nás,jejich sousedy.
   Měli bychom v tomto ohledu táhnout za jeden provaz a podporovat AfD.
   Helanov

   Smazat
  12. Helanove..., taková maličkost. Tvá národnost je vlastně jaká????

   Smazat
 16. 12:13...Pane Dvořáku,to jste si dělal legraci srovnávat ČSR se Švýcarskem?
  V případě Švýcarska se z rozumu spojily 3 celkem rovnovážné entity,s vlastní historií a sebevědomím.Vytvořily konfederaci,volny svazek.
  V případě ČSR se spojili Češi, kteří tím navázali na svoji ztracenou státnost.
  Slováci ovšem NIKDY žádnou státnost neměli,proto nový stát vnímali jako další porobu,jen o chloupek lepší,než vegetění v Horních Uhrách.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slováci v Uhrách nevegetili. Oni byli brutálně maďarizováni.

   Smazat
  2. 18:23...To je jisté.
   Já jsem jen chtěla vysvětlit jejich touhu po samostatné stoličke v OSN,což pro Čechy bylo těžce stravitelné.
   S rozdělením jsem souhlasila a pěkně to Klaus s Mečiarem vyfikli.
   Helanov

   Smazat
  3. No, u mě s rozdělením rozum souhlasil, srdce ne. Ono to bylo se Slováky před rozdělením nemlich stejně jako s Němci za první republiky. Kladli si nesplnitelné požadavky stejně jako oni. Jenže tu byl jeden rozdíl. Oni na byli Slováci na Slovensku, kdežto Němci byli Němci usazení v Čechách. Cítili se tu doma? Tak se podle toho měli, doprdele, také chovat! Nebyl to pouze jejich domov; byl to domov Čechů! České dědičné území - ne Německé!

   Smazat
  4. 23:58...Milane,ale oni sem nevnikli násilím!
   Přišli na pozvání,teď už přesně nevím,který panovník je pozval.
   Osídlili převážně pohraniční hvozdy,kam se Čechům moc nechtělo.
   Industrializace pohraničí byla jejich práce,to se nedá popřít.
   Helanov

   Smazat
  5. 01:41 Vy si je idelizujete jako bájné pohádkové bytosti, které se zásluhou Hitlera osvobodily z českého útlaku. Moji předkové žili v Severočeském kraji před záborem pohraničí i po něm. Před záborem byli občany 2 kategorie, na městském úřadě jenom deutch, po záboru bylo vymalováno definitivně. Bubínky, flétničky, pochodně, když Čech včas nezvedl ruku dostal tak na budku, že si to dlouho pamatoval. Babička vyfasovala 4 roky v lágru za to, že hodila chleba francouzskému zajatci a to měla 4 děti. Odškodnění po válce žádné, omluva ? Žádná, nějak nejsem schopen sdílet Váš žal nad jejich osudem.

   Smazat
 17. Němci se v čekém pohraničí (žádné sudety) chovali k Čechům ve 30. letech jako zvířata. Přestože je v 1. republice nikdo neutiskoval.
  Stavět tam jejich vojákům dneska pomníky je výsměch všem obětem války. Je vidět, že někteří naši spoluobčanéjsou za pár eur od landsmanšaftu schopni poplivat vlasní národ.
  Ony ty hákové kříže k těm válečným nedílně patří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:10 Stačí se podívat na hroby četníků, financů a členů SOS z podzimu 1938. V mnohých případech je to nehorázná ostuda.

   Smazat
  2. ... a dallší mrtví a pomníčky po osvobození v roce 1945 - wehrwolfové řádili v pohraničí i po válce.

   Smazat
 18. Přesně. Většina těch "sudetských Němců" po Mnichovu sloužila v gestapu, ve wermachtu a u SS a všude
  páchali válečné zločiny. Tady to máte:

  Sudetští Němci nejsou žádní naši krajané ale zrádci, kteří rozbili Československou republiku.
  Jeden milion stošedesát dva tisíce šestsetsedmnáct československých Němců alias sudetských Němců obdrželo od Führera záslužnou medaili za 1.říjen 1938 – za rozbití ČSR a „odstoupení“ pohraničí Velkoněmecké říši. Hitler definoval toto vyznamenání Výnosem z 18.října 1938 a z 19.května 1939. Co pravil zločinec Hitler o sudetské medaili?

  „Medaile je udělována těm osobám, které se v Sudetech nebo na říšském území zasazovali a připravovali návrat území do Říše. Zvláště přicházejí do úvahy členové NSDAP, SDP v Čechách, kteří v boji za připojení k Říši obětovali svůj majetek či krev, byli zavřeni či vyhnáni. Dále jsou to VDOVY a SIROTCI po padlých bojovnících za sjednocení, příslušníci Wehrmachtu, policie, SS, NSKK a NSFK, kteří se na vstupu podíleli. Stejně tak vyšší straničtí funkcionáři, ČLENOVÉ, ÚŘEDNÍCI, ZAMĚSTNANCI A DĚLNÍCI ve veřejných službách, kteří v dnech nástupu byli služebně činní ve vnitrozemí Sudet.“ (Cit. Vyznamenání z doby nesvobody 1939-1945, I.vyd.Praha 1999,str.22.)

  OdpovědětSmazat
 19. Odsun Němců nebyl proveden pouze z Československa, ale rovněž z Polska, Maďarska, Československa, z Ukrajiny, Běloruska, Jugoslávie, Rumunska a také z německých enkláv ve Francii, Belgii či Holandsku. Je třeba jej vnímat jako součást poválečného uspořádání Evropy, včetně územních změn a vytyčení nových hranic států (Československo přišlo o zakarpatskou Ukrajinu, polsko-německá hranice se posunula daleko na západ a naopak Polsko přišlo o část Ukrajiny a Haliče, atd.)
  V žádném z výše uvedených států se z něj však nestalo tak bizardní politikum jako v České republice a v žádném státě není toto politikum tak masivně zneužíváno k dosažení partikulárních zájmů politických stran a jednotlivců jako u nás.

  .Na vrub Henleinovy SdP padá většina násilností spáchaných v českém pohraničí v letech 1937 – 1939 na občanech neněmeckých národností (Češi, Židé, Poláci, Cikáni a další). Po obsazení pohraničí Německem byly stovky tisíc těchto československých občanů doslova vyhnány německými fanatiky a jejich silovými složkami (Freikorps, gestapo, SS) ze svých domů, statků, dílen a továren a byly nuceny odejít do čs. vnitrozemí. Tisíce lidí byly zatčeny a odvezeny do koncentračních táborů, na nucené práce a řada z nich (zejména komunistů, židů a inteligence) byla popravena.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastičko,sice máte ve všem pravdu,ale to neomlouvá ten "divoký" odsun,vraždění není povolenka k dalšímu vraždění a bezpráví.
   Nebo jo?
   Sudety byly vyspělý průmyslový region,my jsme z něj vyrobili (během krátké doby) rejdiště pro losery a dodnes se to tam nezberchalo.
   Ta náplava co se tam natáhla to tam jen vybydlela,o co se člověk nezasloužil,toho si neumí vážit...
   Rušení Benešových dekretů je nesmysl,Bernd Posselt je excentrik,moc se mi nelíbí tohleto vyvolávání zlých duchů!!!
   Někomu se může hodit, když se lidi hádají.
   Helanov

   Smazat
  2. 23::00
   Válka je zlá věc. Kdo vyvolá válku, vraždí a mučí, vyvolává zlo. A to zlo se proti němu obrátí. Přesně tak to bylo s Němci v českém pohraničí.
   "Není to povolenka k dalšímu bezpráví",vykládejte takově pseudohumanistické řeči lidem, kteří zažili okupaci a heydrichiádu. Kteří přežili koncentráky. Kterým zahynuly děti, něbo naopak rodiče. Zničené životy rozvrácené rodiny. Statisíce mrtvých. Seznamy popravených na každém nároží.
   Tzv. divoký odsum, nad kterým nám mají vlhnout oči a kdy se máme bít v prsa jací jsme oškliví a kterým se dneska kdekdo snaží přebíjet německá zvěrstva a vinu Němců na událostech II. sv. je prostě jen následek jejich činů. Andělé na zemi nežijí a ještě dlouho asi nebudou.

   Smazat
 20. Už loni jsem (Hermane) vyzval Vašeho stranického šéfa p. Bělobrádka, po jeho návštěvě Bavorska, kde se poklonil památce odsunutých Němců, aby pozval své bavorské hostitele a přátele, aby se přijeli do českého pohraničí poklonit památce statisíců českých (československých) občanů, kteří zde byli v letech 1937 – 1945 zabiti, umučeni či vyhnáni ze svých domovů henleinovci, SS-many a gestapem. Velmi rád se podívám v České televizi na reporáž, v níž p. Bělobrádek, Vy osobně, s panem kardinálem Dukou po pravici, jako pravověrní křesťané, a za přítomnosti významných činitelů Sudetoněmeckého landsmanšaftu a Svazu vyhnanců, které jste pozvali do České republiky k této příležitosti, společně odhalujete někde na Liberecku, Náchodsku nebo Jesenicku památník místním československým občanům umučeným gestapem. Teprve potom můžete začít mluvit o napravování křivd, narovnávání vztahů a časem možná i jakémsi usmíření.

  OdpovědětSmazat
 21. celý text zde:
  http://www.novarepublika.cz/2016/05/otevreny-dopis-ministru-hermanovi.html

  OdpovědětSmazat
 22. Neco se tu deje. Prispevek ktery se mel objevit pod jmenem Pavel, se objevil jako "unknown". Kde je chyba?

  OdpovědětSmazat


 23. část I
  Paní Heleno, je už po půlnoci, přesto však nemám sílu utéct od tématu, který je pro mě srdeční záležitostí. Jenže jsem už línej argumentovat. Lenost však ve mě vybudila vzpomínku na jedno své zamyšlení které se týká právě toho, oč zde vedeme plamennou diskuzi. Které zamyšlení je, soudím, přesně k věci o kterou zde vedeme spor. Fakta a události jsou, krom jména mého rodiště, které jsem pozměnil, praudou praudoucí. Praudou praudoucí je i příběh toho Němce v závěru. Jen se jinak jmenoval. Jeho příběh mi vyprávěl jeden z českých starousedlíků mého rodiště, který ho měl -, hádejte od koho? Od jednoho z německých vězňů, které hlídal. Byl totiž... nevím co přesně. Bachař ne; hlídal je pouze na pracovišti. Prostě ozbrojený hlídač německých vězňů. Takže to měl z první ruky. Samosebou je tam i fabulace - ne však v reálných událostech. No a protože jsem už fakt línej - resp. utahanej - nechám to jak to je a nebudu krátit aní česat.
  V březnu r. 1898, byla v Drážďanech založena Sasko-Česká akciová společnost na výrobu cementu. Necelé dva měsíce po založení společnosti, v květnu r. 1898, byla vápenka společností na výrobu cementu vykoupena a položen základní kámen továrny na výrobu cementu. Příští rok už byla továrna na výrobu cementu - "Sächsisch-Böhmische Portland-Cement-Fabrik AG" - dostavěna, sjednocena s vápenkou, a ještě téhož roku v ní byl zahájen provoz. V roce 1900, ani ne po roce provozu, už získaly výrobky pěnkavické cementárny a vápenky první významné mezinárodní ocenění, další následovalo roku 1903.
  (Od založení akciové společnosti po zprovoznění cementárny tedy uplynuly necelé dva roky a do mezinárodního povědomí vstoupila ani ne po roce provozu. Přičemž byla tato fungl nová cementárna roku 1908 zmodernizována. Přičemž zaměstnávala 500 - 600 dělníků, 18 úředníků a 18 mistrů. Přičemž za normalizace tvořili THP pracovníci, plus úředníci, dvě pětiny stavu. Přičemž obyčejnou dálnici nedaleko našeho bydliště budují naši čačtí stavaři už třicet let a konce nevidět.)
  S výstavbou vápenky, a později cementárny, započal příliv Němců do Pěnkavic. Do té doby tvořili němečtí starousedlíci menšinu. Zda měli Němci při přijímání do zaměstnání přednost doložit nemůžeme, a ježto nechceme šířit fujtajblové xenofobní nálady, suše konstatujeme, že počet německých obyvatel Pěnkavic, v poměru k českým obyvatelům, záhadně vzrostl.
  Pěnkavice se postupně rozrosly o dělnické domky, úřednické domy a vilky, později i o vilu majitele cementárny. Zaměstnanci vápenky, a následně cementárny, a členové jejich rodin, tak během jednoho jediného lidského věku téměř ztrojnásobili počet obyvatel Pěnkavic (z cca 370 starousedlíků v r. 1850 na 1031 duší v r. 1910), a úhrnný počet německých obyvatel převýšil počet "českého živlu". Z celkem 682 pěnkavických voličů v r. 1938 bylo 335 voličů českých a 347 německých, v důsledku čehož se Pěnkavice šmahem pošouply z české kotliny do Sudet a z německých sousedů se stali sudetští Němci, úpící v českém područí. Úpěli v německé škole, otevřené r. 1675. Pěnkavičtí Češi neúpěli. Až do r. 1919, kdy si postavili českou školu, aby si mohli zúpět nad Bílou horou, neměli kde.

  OdpovědětSmazat
 24. část II
  Devětatřicátým rokem počínaje však bylo německé dělnictvo zaneprázdněno bojem o světovládu, pročež ho nahradilo otroctvo podlidí. Leč podlidské otroctvo bylo v pětačtyřicátém roce osvobozeno konkurenčním otrokářem z východu a vystřídáno otroctvem nadlidí, načež bylo, po vrácení nadlidí do milované vlasti, nahrazeno otroctvem z československých věznic.
  Odsunuto bylo, krom středně a vícevěkých bývalých německých pracujících (bývalých proto, neb Führer do ega pracovitého německého lidu naimlantoval čip nekontrolovatelného růstu, načež pracovitému německému lidu tak naduřelo ego, že jim už nedovolilo pracovat fyzicky; středně a vícevěkých proto, že válku přeživší pěnkavičtí soukmenovci mladších ročníků skončili dílem na bojišti, dílem v zajateckých táborech) z řad posledních přisídlenců zaměstnaných ve fabrice, jen několik rodin německých sedláků usedlých v Pěnkavicích po staletí - od osmatřicátého roku nadlidí. Jejich předkové však nikomu nezabrali ani píď obdělané půdy, nýbrž vyklučili si lesy na úpatí Středohoří.
  Žírná půda Zahrady Čech (na což přišel už lid neolitu a od té doby žil byl, jedl, pil, čile souložil a se množil - to až nyní nám to množení následkem kapitalistických jistot nějak drhne) na úpatí Středohoří byla - až na výjimky, jakou je třeba nadnárodní korporace Vatikán - většinou a po většinu času trvání českého státu v držení českých vlastníků.
  Jak vyplývá z archeologických výzkumů, už tisíce let před příchodem Bójů (v 5 stol. př.n.l.) byla nynější Zahrada Čech nepřetržitě obhospodařovávána pradávnými neolitickými obyvateli. Domnívá-li se kdo, že rozeznat úrodnou půdu od jaloviny dokázal až polonomádský pratatík pokukem z Řípu a že neolitický člověk, už po několik tisíciletí (řetěz archeologických nálezů po neolitických obyvatelích Zahrady Čech začíná v 6. tisíciletí př. n. l) usazený v jednom z nejúrodnějších koutů dnešních Čech (proč asi právě tam, že?) byl retardovaný trumbera, je hrubou urážkou intelektu, zkušeností a pozorovacích schopností lidu, žijícího od nepaměti v denním styku s přírodou. Lidu, mezi jehož mozkem a naším mozkem nebyl žádný rozdíl. Lidu, který se ve zmíněné oblasti trvale usadil a věnoval se zemědělství už v dobách, kdy naši prapra, spolu s ostatními prapra, ještě tvořili jeden indoevropský protonárod jednoho prajazyka a pásli kozy kdesi v (snad) Anatolii.
  Když byl pratatík Čechů (dle římských pramenů nezdárný synovec keltského krále) přinucen vydat se pro nějakou neplechu (měl někoho zabít) se svými šesti bratry - a jejich i svým lidem - z Charvát urychleně na cestu, aby posléze stanul na Řípu a zahleděl se na Středohoří, nebylo už v úrodné rovině mezi Středohořím a Dolním Poohřím po souvislém zalesnění ani památky několik tisíciletí. Za sebou měl Vultavu (divokou řeku, nyní Vltavu) vpravo Albis (bílou řeku, nyní Labe), mezi ním a keltským hradištěm na obzoru, nynějšími Hradištany - nejmasívnějším a druhým nejvyšším krpálem Středohoří, odkud měli Bójové přehled od Krušných hor na severozápadě, půlkruhem přes placaté vnitrozemí až k Ralské pahorkatině na severovýchodě - protékala Agara (rychlá řeka, nyní Ohře, v obecné mluvě Oharka), a všechny ty řeky české pojmenovali Bójové.
  Aby toho bylo víc, krpál na kterém se pratáta těšil na medovinu (strdí, jímž měli Čechy oplývat, jsou medové plástve a medovina oblíbený alkoholický nápoj té doby) byl prostě rif - hora. Zda je Říp počeštělým keltským rifem, či je název odvozen od jeho hřibovitého tvaru, ponechme učeným kebulím. Zcela prokazatelně však nebylo ni pusto, ni liduprázdno, vůkol pratatíka - vždyť od koho by se jinak dozvěděl kudy tudy k Isare (Jizeře), nebo k Atavě (Otavě), či kde leží Mse (Mže)?

  OdpovědětSmazat
 25. částIII
  (Pozoruhodný a mnohé evokující je naopak zcela opomíjený fakt, jak výraznou stopu nejen v názvosloví, ale v českém povědomí vůbec, po sobě Bójové zanechali - včetně implicitně pozitivního náboje vzpomínky, včetně Starých pověstí keltských - později, po úpravách (Crocco - Krok; Cassi - Kazi; Teutatese - Teta; Liban - Libuše; Boioi - Bivoj; atd. atd.) a přídavcích českých. Proč nám jsou o půl tisíciletí pozdější příchozí a v čase mnohem bližší Markomani tak vzdálení a cizí, a proč je, pokud už vůbec někdy, vnímáme negativně? Firem, klubů a spolků "Bohemia" je habaděj, ale nenajdete mezi nimi jediného "Markomana". Ani maličkatýho.)
  Nebylo tomu tedy tak, že by se pěnkavičtí Němci (a nejen pěnkavičtí) rozrůstali na úkor českých starousedlíků. Jeden každý metr svého pole, jeden každý metr svého sadu, jeden každý metr svých pastvin, museli němečtí kolonizátoři v potu tváře vyrvat lesům na úpatí Středohoří. Postavit si přechodné příbytky, vykopat studny, vykácet či vyžďářit les, vykopat pařezy, vysbírat kameny, zorat zem, osít pole, vysázet ovocné stromy, postavit domy - a dřít a dřít do úmoru. To lid pratatíka Čecha, ne Němci, přišel v Zahradě Čech (a nejen tam) z větší části k již hotovému.

  A po pár generacích, takhle k večeru, si německý soused konečně sedl a že si odpočine. A jak tak odpočívá a raduje se z toho požehnání, z té práce vykonané, zahledí se k lesu. Sakra, zabrumlá si pro sebe, kdyby se tamten kousek toho lesa, hergot, je to k jihu, slunce tam svítí celej Boží den - a zase dřeli a dřeli do úmoru.
  A po pár generacích, takhle k večeru, si německý soused konečně sedl a že si odpočine. A jak tak odpočívá a raduje se z toho požehnání, z té práce vykonané, zahledí se k lesu. Sakra, zabrumlá si pro sebe, kdyby se tamhleten kousek toho lesa, hergot, je to k jihu, slunce tam svítí celej Boží den...
  A po mnoha generacích, takhle k večeru, si německý soused konečně sedl a že si odpočine. A jak tak odpočívá a přemýšlí o té práci co ještě musí vykonat, pustí si rádio a zahledí se dolů do vsi. Hledí, hledí, Führerův projev poslouchá, a dostane vzteka: "Sakra," zařve, "plahočím se tu jako blbec a tamhleten přivandrovalej Židák má polností víc než já a támhlety bastardi taky! Jsem snad já, příslušník národa předurčenýho vládnout světu, míň než nějakej smradlavej Žid kterej ani k lidstvu nepatří, nebo než ten zdegenerovanej póvl bez displíny, kterej má ze všeho jenom prdel a roztahuje se, jako by mu to tu patřilo?! Však my vám ještě ukážem! Helgo! Připomeň mi ráno, že si mám podat přihlášku do SdP!" (SdP - Henleinova Sudetoněmecká strana.)

  OdpovědětSmazat
 26. část VI
  Až jednou takhle k večeru, koncem září to bylo, německý nadčlověk sedí, sedí, rádio poslouchá, a dojetím mu zvlhnou oči. "Helgo! Už nikdy se nebudem muset dřít! Ani naše děti ani jejich děti a jejich děti! Makat budou Slavi (otroci) z toho otrockýho pronároda Slawů (Slovanů)! Však jsou k tomu, jak už samo jméno napovídá, historicky předurčený a nám proto jejich pole, i pole těch Žiďáků, po právu patřej! Heil Hitler!"
  Rok poté, takhle brzy k ránu, jde německý nadčlověk, tak jako každé jitro, na svá nová pole. Musí preventivně seřvat dozorce, jinak by mu Slavi během sklizně ty brambory z hladu sežrali. "Heil Hitler!"
  Dva a půl roku poté, takhle k večeru, obdrží německý nadčlověk zprávu z fronty - oba starší synové padli hrdinnou smrtí u Stalingradu. "Heil Hitler!"
  Tři roky poté, pozdě k večeru, se německý otrok konečně natáhne na pryčnu. Žaludek se mu kroutí hlady a bolí ho celej člověk. Před chvílí se, spolu s dalšími soukmenovci, vrátil z vápencového kamenolomu znárodněné cementárny.
  "Číslo třináct, pošta! Ke mě! Tak bude to, svině německá?! Šnel! Šnel! Jméno!"
  "Hans Dummkopf!"**
  "Ber, svině. Normálně bych ti nasral, ale tohle je radostná zpráva. Odchod!"
  Hans na náhle zeláblých nohou odvrávorá, zapálí vajgla svíčky, a třesoucíma se rukama otevře obálku: nejmladší syn zahynul při bombardování Berlína. "Schwein Hitler!" zařve.
  Ráno byl nadčlověk Dummkopf Hans nalezen mrtev. Umlácen spoluvězni. Pracovní úraz v kamenolomu, stálo v úmrtním listě.
  Tož tak.

  OdpovědětSmazat
 27. No,Milane je vidět,že tohle je pro vás opravdu srdcová záležitost.
  Víte,já tyhlety věci okolo Sudet nesleduji, Posselta považuji za šílence a nijak zvlášť mi to nerve játra.
  Ale cca před půl rokem hovořil na ČRo PLUS Tomáš Kraus,tajemník Židovských obcí,nebo něčeho takového.
  Byl velmi rozčílený z návrhu na zdanění církevních restitucí a tak se kapku odvázal.
  Možná víc,než by býval sám chtěl.
  Smrtelně vážně pronesl zlostná slova,že v Sudetech to bylo za 1.republiky samej žid a všichni byli strašlivě okradeni.
  A že jestli se jako rozčílej,tak budou ty majetky (za milijardy,úroky za ty roky naskákaly) u mezinárodního soudu požadovat zpět.
  Hrůzou jsem se orosila,to bych fakt nerada aby moji potomci chodili na polífek pro chudá pakáž do fronty před synagogy.
  Tím jsem jen chtěla říci,že život není vždycky spravedlivej.A že není dobré házet všechny příslušníky nějakého národa a nebo náboženství do jednoho pytle.
  I když k tomu máme všichni přirozený sklon.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 28. Ten kříž s těmi kameny, je potřeba zase skopnout ze stráně dolů. Tak jak to po válce učinili naši předci. Nikdo nemůže nikoho nařknout z vandalství, nikdo nemůže nikoho žalovat. Ten kříž a ty kameny tam nemají co dělat. Stavební povolení neexistuje, majetek to není ničí...
  Je to jen ostuda dnešní zlotřilé doby.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.