Reklama

středa 18. prosince 2019

Krymský most ich spojí: Stále viac Ukrajincov žiada skoncovať s občianskou vojnou a obnoviť priateľské vzťahy s Ruskom

Eugen Rusnák
1
8.12.2019  HlavnéSprávy
Ukrajinské médiá a analytici si všímajú, že stále viac Ukrajincov žiada skoncovať s občianskou vojnou a obnoviť priateľské vzťahy s Ruskom, niektorí dokonca navrhujú znova spojiť Rusko a Ukrajinu do spoločného štátu. Mnohí poukazujú na úspešný vývoj Ruska a krachujúcu Ukrajinu, preklínajú banderovské vedenie a politikov, ktorí sa po krvavom štátnom prevrate chopili moci a drancujú krajinu a trápia obyvateľstvo


V predvečer spustenia do prevádzky železničnej časti Krymského mostu pomerne emocionálny príspevok zverejnil na sociálnej sieti bývalý ukrajinský poslanec Alexej Žuravko. Komentoval video, ktoré koluje na internete: „Pozerám si toto video a som nadšený, teším sa! Takú krásu som ešte nevidel. Z vtáčej perspektívy je Krymský most zabalený do v nočnej hmly. Žiarivé svetlo ako svetlo dúhy ukazuje cestu cez autostrádu a železničnú cestu, ktorá spája Krym s kontinentálnou časťou,“ napísal,l reagujúc na video, ktoré si pozrel na YouTube.Podčiarkol, že je hrdý na to, čo uvidel, pretože predtým to, čo mnohí považovali za rozprávku, je v súčasnosti bežná realita. „Preklínam rok 2014! Preklínam banderovskú moc Ukrajiny, ako včerajšiu, tak aj dnešnú! Iba búra, ničí a nenecháva nič na svojej ceste,“ podotkol. Ľutuje, že tento most nepostavili spolu Ukrajina a Rusko. Bolo by to pekné a navyše spolu by dokázali urobiť veľa užitočných vecí pre oba národy. Prezradil, že sníva o tom, ako Ukrajinci na ruských vlakoch budú cestovať do Krymu, do Soči a v perspektíve by sa dva štáty mohli spojiť do jedného a stali jednotnou silnou krajinou.

„Spolu sme sila! Spolu musíme zastaviť túto prekliatu vojnu! Nie je naša! Čo je naše, spoločné pre naše národy – je to Víťazstvo, priateľstvo a budovanie mostov medzi nami. Najdôležitejšie je to, aby uplynulo čo najmenej času, aby sa tento môj sen splnil! Mám vás všetkých rád a verím na tento môj sen, ako aj na to, že spojí nás všetkých, ako tento nádherný nočný most,“ zdôraznil.

Ukrajinské a ruské médiá pripomenuli, že prvý vlak cez Krymský most bude 23. decembra smerovať z Petrohradu do Sevastopoľa. Na slávnostné spustenie do prevádzky príde aj ruský prezident Vladimír Putin.

V nasledujúcom videu si môžete pozrieť, ako bol za 27 mesiacov vybudovaný Krymský most.


23 komentářů :

 1. Tak to je správné jednou to jsou Slované jako my a Rusko není náš nepřítel. Určitě nechtějí mít Ukrajinci ze své země bojovou oblast.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě jsem četl, že Rusku vadí Den památky obětí invaze v r. 1968 a že to kalí ovzduší. Novelu zákona, který tento den zavádí jako památný, podepsal minulý týden prezident Miloš Zeman. Pro gipsohlavy - jak se s tím popasujete, když je dle vás ruským agenten? Pravda je, že Rusko není náš nepřítel, ale tendence kecat nám do věcí ho stále ještě nepustila. Což na druhou stranu neznamená, že Reporyjská svině obecná má s pomníkem vlasovcům pravdu. Vcelku mě tím ruské zamini překvapilo; myslel jsem že ví, že se nám za invazi Putin omluvil. A neomlouvám se, pokud za něco nenesu vinu, že. Tož tak, jak říká Terezek.

   Smazat
  2. USA Ukrajinu už len tak ľahko zo svojich spárov nepustia. USA sú omnoho horšie ako Rusko to ešte všetci poriadne pocítime

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podobně jako u nás v roce 1992 při rozdělení (likvidaci) Československa se občanů Ukrajiny nikdo nezeptal, zda si přejí nebo nepřejí žít v jednom státě s Rusy a dalšími národy. A to si ten "někdo" říkal a říká, že je "demokrat", ve skutečnosti se projevuje jako "nacista"...

   Smazat
  2. Za každou číslicí přidej 0 a %.

   Smazat
 3. 12,33
  Za to V Čechách je těch baderosviní nadbytek!

  OdpovědětSmazat
 4. Poslanec Partii regionov. Nu pochopitelně, od koryt je vyhnali, jeho emocím se nedivím. Ovšem kdyby se Janukovyč držel programu, možná by dnes byli u moci. Program vůbec nebyl špatný, jen se ho měli držet a nehodit v rozhodující chvíli zpátečku. Teď už je pozdě skučet. A Zelenskyj je banderovec asi jako Mozgovoj, Motorola, Givi nebo Strelkov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Janukovyc zpatecku hodit musel, protoze krachujici Ukrajina nemela z ceho platit dopady smlouvy s EU. EU nabizela usmudlanych 600 milionu Eur.
   Zelensky je loutka. Je uplne fuk jestli je Banderovec. Podstatne je, ze se klepe v koute, aby ho ti, kteri jsou s Banderovci jedna ruka, nesvrhli dalsim maidanem nebo aby ze tmy nepriletela kulka.

   Smazat
  2. Presne tam Banderovci sa Zelenského môžu rýchlo zbaviť. Je to len otázka rozhodnutia

   Smazat
 5. Jen z těch amerických lokajů nepodělej !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mozgovoj, Motorola, Givi nebo Strelkov jsou hrdinové Donbasu, žádní lokajové!

   Smazat
  2. Tondo, vy jste blbéééj! Kam potom s Polákama? Když tedy jsme u těch lokajů.

   Smazat
 6. Běžní lidé těžce doplácejí na patolízalství k NATO-USA.
  https://cz.sputniknews.com/nazory/201904269736588-ukrajina-pomaha-obyvatelum-donbasu-v-ziskani-ruskeho-obcanstvi-nazor/
  „Jsme Rusové v duši“. Na Ukrajině tvoří velké fronty lidí, kteří se snaží získat ruské občanství (VIDEO

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak,pro Ukrajinu jsou to těžké ztráty.
   Na Západ migrují pracovníci,do Ruska migrují mladé rodiny.
   Na Ukrajině zůstávají staříčci, kteří by s ukrajinskou penzí vyžili v Rusku asi 3 dny.
   A samozřejmě i děti těch, kteří pracují na Západě.
   Ukrajina musí mít děsivé mandatorní výdaje vzhledem k výběru daní.
   Toho Zelenského je mi docela líto.To nemůže zvládnout.
   Helanov

   Smazat
  2. Taky nezvládne. Ukrajina potřebuje de Gaulleho, ne krále Sevšemazadobře.

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slavo , Slavo ......ty ses taky hezkej sprostak..... ze se nestydis

   Smazat
 8. Krymský most je vděčné téma. Pro všechny zainteresované. Tak část ukrajinských vědců i "vědců" od inženýrů přes politology, analytiky až mediálné experty typu Pehe ujišťovali národ i svět, že žádný most nebude. Protože to není technicky možné. Dále pro to, že na to Rusové nemají peníze a pokud je mají, tak je rozkradou a na most jim nezbyde. A navíc všichni do jednoho chlastají. Zkoušel to Nikolaj II. i Adolf, za tu chvilku co tam byl a nepovedlo se. Ale ti proradní Rusové se do toho přece pustili a most rostl. Takže obecenstvo bylo přesvědčováno, že most nebude dokončen. Když se proběhlo otevření, tak se "odborníci" rozdělili na několik skupin. Jedna tvrdila, že žádný most nestojí, že jde o pouze o iluzi dodanou oddělením speciálních efektů Mosfilmu (toto vážně proběhlo ukrajinskými médii). Druhá, (zatím nejsilnější) tvrdí, že most sice stojí, ale jde o jakousi Potěmkinovu vesnici, která nesnese dlouhého provozu a jistojistě spadne při první větší zátěži (ledová tříšť, velká voda, malá voda....). A poslední partička "myslitelů", stále sílící chtě nechtě uznává existenci mostu, ale prý je to velice dobře,neboť po něm budou okupanti utíkat a most zůstane banderovcům. Jakýsi "ministr pro dočasně okupovaná teritoria" se nechal dokonce slyšet, že most bude využit pro nástup vojsk na "deokupaci" Kubáně, neboť Kubáň je taky ukrajinská a musí se jí vrátit. Ovšem faktem je, že krymský most je momentálně ve stínu problémů fyzického přežití státu a jeho obyvatel. Smlouva s Ruskem o plynu končí za 12!!! dnů. A Rusko nemíní ustupovat - plyn dáme, ale až ukončíte veškeré soudní pře s Ruskem a Gazpromem. Jinak vám dáme 2,3 mld USD a nazdar! A 2,3 mld USD jsou pro Gazprom drobné. V Dumě prošel zákon o prodeji zemědělské půdy cizincům. Byla to hlavní podmínka MMF pro pokračování půjček - tedy prohlubování zadlužování a tím i likvidace Ukrajiny jako samostatného státu. A půda je to poslední, co Ukrajincům zbylo.Jinak už nemají vůbec nic! Tedy kromě občanské války. A Donbas jistě nebude chtít vydat svoje zdroje (zejména nerosty a průmysl) jako splátku banderovského dluhu cizákům a nedovolí nechat si rozkrást vlastní zemi pod nohama. Takže nějaký návrat do lůna banderostánu nevidím nijak růžově. A Krymu už vůbec ne. Co jim chce ta banda ničemů a šašků nabídnout? NATO?

  OdpovědětSmazat
 9. A zase na to doplatil Ruský duchodce s přijmem 4 800 kč. v pře. Že ti Putine není hamba!Jednou bude Krym vracet a za vše zaplatíte vý Ruský fašouni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo. Dobře tak ruskýmu důchodci, když v referendu pohrdnul Ukrajinou a ukrajinským důchodem. Teď, trouba jeden, dře bídu z nouzí, zatímco ukrajinští důchodci ve svém blahoráji umírají na obezitu z přežírání.

   Smazat
  2. 18:17 Krymský most i s dálnicí Tavrida přijde zhruba na stejné peníze, jaké daly USA Ukrajině na "rozvoj demokracie", završený Majdanem. Krym za ty peníze získal ohromné zlepšení života lidí, Ukrajina "získala" odloučení Krymu, občanskou válku a rozvrat země. Komu jste to říkal, že má být hanba?
   P.S.Místo takových složitých úvah byste si měl zopakovat češtinu. Tolik chyb ve třech větách se hned tak tak nevidí. Ještě si lidé budou myslet, že nutným předpokladem rusofóba je být pologramotným blbem.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.