Reklama

neděle 22. prosince 2019

Lavrov zaznamenal růst radikálních nálad v řadě zemí

22. 12. 2019    russian
Ministr zahraničích věcí Ruska Sergej Lavrov ve své výzvě k účastníkům konference "Problémy ochrany lidských práv na evroasijském prostoru: výměna nejlepších zkušeností ombudsmanů" poznamenal, že růst radikálních nálad je jedním z hlavních problémů v oblasti lidských práv.


Jak informuje Ruská informační agentura Novosti, výzvu přečetl náměstek Ministerstva zahraničních věcí Ruska Sergej Veršinin.

V uvítacím slově ruský ministr zdůraznil, že v evroasijském prostoru zůstává nemálo problémů v oblasti lidských práv.

"Mezi nimi jsou rasová, etnická, náboženská nesnášenlivost, obchodování s lidmi. V řadě zemí ostře vyvstává otázka ochrany národních menšin, včetně práva na státní občanství, používání rodného jazyka. Znepokojuje růst radikálních, včetně neonacistických, nálad. Za účelem efektivního snížení předpokladů pro negativní jevy vzrůstá potřebnost kolektivního působení, včetně výměny zkušeností a osvojování si nejlepších světových zkušeností", citoval výzvu Veršinin.

Začátkem prosince Lavrov během tiskové konference k výsledkům setkání v rámci Rady ministrů zahraničních věcí OBSE hovořil o růstu radikálních nálad na území Ukrajiny.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Nevím,jestli pan Lavrov chápe,že právě ombudsmani(a spol.) jsou jednou z velkých příčin vyhejkání euroasijské společnosti.
  Ono poslouchat 7/24 že černá je bílá a majorita je fůůj jednoho vytočí,přímo n@$e®e,dalo by se i říci!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 2. Podle mne,ještě se to bude víc zhoršovat,radikalizovat,někomu už teče do bot.Protože,sliby sametových vládců,zůstali jen na papíře,skutečnost je alarmující,co vidíme na zbohatlících,kterého dosáhli podvodem.Takže se bojí hněvu lidu,vymýšlejí buzeraci,straší lidi,napomáhají ke stresu,jen se udržet u moci.

  OdpovědětSmazat
 3. Pondělí 9. prosince 2019 13:42
  https://beforeitsnews.com/protests-demonstrations/2019/12/is-the-west-descending-into-chaos-2458636.html
  Společné rysy, proč je tolik pohybů v nesourodých částech světa, jsou celkem nápadné. Kapitalismus na volném trhu se znovu a znovu ukázal jako selhání. Slíbená bohatství jsou rozložena příliš nerovnoměrně a pro většinu se nikdy neuskuteční. Jediným způsobem, jak zachovat současný společenský a ekonomický řád, je násilí. A když už lidé měli dost, setkávají se s odporem a odolností. Jedná se o poučení nejen pro obyčejné lidi trpící ekonomickými nespravedlnostmi, ale pro vlády, které na ně dohlížejí.

  OdpovědětSmazat
 4. Nechápe Helenko. Nezná Šabatku a spol. ze západu.

  OdpovědětSmazat
 5. Radikalismus jednoznačně přichází z USA. Co může vyvolat vyhrožování, zastrašování, sankcionování a křivé obviňování států, státníků ..., co dělá od vzniku USA CIA, rozvrací státy, protěžuje protekcionismus...to všechno má vliv na radikální nálady, stejně jako party chlívkařů, který by chtěli puči odstraňovat demokraticky zvolenými státníky. Nebo šířit v ČR fámy o špiománii Ruska a Číny a tím vyvolávat nepřátelské nálady...

  OdpovědětSmazat
 6. Nevím čemu se pan Lavrov zkušený diplomat diví jako Rus toho též musí mít dost napadaní jejich země. A vnucování menšin většině nelegální migrace se též nemůže lidem líbit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.