Reklama

neděle 1. prosince 2019

Macron se zastal Ruska před NATO

1. 12. 2019  lenta
Hlavním protivníkem NATO vůbec není Rusko nebo Čína, ale mezinárodní terorismus. Tento názor vyslovil francouzský prezident Emmanuel Macron v předvečer jubilejního summitu NATO, věnovaném 70. výročí aliance, píše německý list Bild. Makron usiluje o užší spolupráci s Ruskem, poznamenávají noviny. "Je Rusko naším nepřítelem? Tomu nevěřím", řekl francouzský prezident a dodal, že by chtěl v Evropě vybudovat "novou architekturu důvěry a bezpečnosti".


Profesor historie z univerzity ve Freiburgu Jorn Leonard se domnívá, že za výrokem francouzského prezidenta je nespokojenost s novým světovým řádem, zejména s erozí transatlantických vztahů a obchodním konfliktem mezi USA a Čínou. Historik předpokládá, že Macron se snaží pochopit, jakou roli bude Francie hrát při změnách podmínek zahraniční politiky, a hledá nové alternativy zahraniční politiky pro svou zemi.

List však tvrdí, že Macronovo prohlášení pravděpodobně souvisí s nedávnou smrtí 13 francouzských vojáků v Mali při protiteroristické operaci. V této souvislosti francouzský prezident uvedl, že se aliance musí zaměřit na strategické otázky, zejména na boj proti terorismu, a nejen na finanční a technické aspekty.

Emmanuel Macron již dříve prohlásil, že plánuje dosáhnout vedoucí úlohy Francie v NATO. Podle jeho vyjádření je proto nutné oslabit vliv USA na ostatní země aliance. Kromě toho uvedl, že strategické partnerství s Ruskem považuje za jednu z možností.

V listopadu konstatoval francouzský prezident "mozkovou smrt" NATO. Macron vysvětlil, že USA se stále více odvracejí od Evropy, která se musí vzbudit a začít zvyšovat svou vlastní moc. Francouzský prezident byl za svá slova kritizován generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem i německou kancléřkou Angelou Merkelovou, kteří se domnívají, že aliance je nyní silnější než kdykoli jindy.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


14 komentářů :

 1. A safra vítač a liberál řekl že je problém terorismus s tím samozřejmě souhlasím. Tak proč nezastaví migraci do eu s takovou budou teroristické útoky přibývat. To co řekl o Rusku je naprostá pravda Rusko patří do Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celkem mě ten francouzkej Ken překvapil. Nečekal jsem, že má zdravé politické instinkty; že včas vycítí kdy hodit vexl, neb jinak by evropskej vlak vykolejil.

   Smazat
  2. Milane, Macron jen jistí kapitál, kdyby se to zvrtlo jiným směrem. Už nevíte komu dříve a dosud slouží?

   Smazat
 2. Debil, blbeček, blázen. Ruští televizní diváci nešetřili po divadle Pavla Novotného silnými slovy:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Debil-blbecek-blazen-Rusti-televizni-divaci-nesetrili-po-divadle-Pavla-Novotneho-silnymi-slovy-605379

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No neco neskutecne.

   Jeden debil udela takovou ostudu, ze to je neskutecne.

   Jeste nikdy nebyl takovy rachot v NEJSLEDOVANEJSI RELACI V RF, jakou spustil "starosta".

   Chapu, asi v Bohnicich je mozna malo mista, tak pristavujte.

   A to, co lita na adresu CR, napric ruskym internete, no je to tezke stihat, nejak vysvetlit neco.

   Pavek Novotny - nejvetsi vlastizradce, provokater a debil.

   Smazat
  2. Konkretni dodatek, za ego, ktere je nejvyse, no nemuzu si pomoct.

   Nejak sis ty nacisto, usmyslel, ze mas pravo se nejak vloupavat do zivota jinych.
   Mel jsi to za srandu, ostatni si bral, jako tvoje sverene osoby, o kterych budes, svym trapne nenavistnym zpusobem - rozhodovat.

   Prosim:
   §198 Týrání svěřené osoby
   Odstavec 3, pismeno d.
   http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-4-paragraf-198

   To je za Ivetku, jeste jednou, ktera se upila k smrti a kvuli tve odporne nenavisti, se hodila pod vlak.

   Kdyz uz, Ty zcvokately Novotny beres jine, jako sverene osoby, nad kterych si si vzal rozhodujici pravo, prijmes i odpovednost.

   Uz se o Tobe bavi - cely svet, ty komicky - vrahu.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nejdrsnejsi-odpoved-Novotnemu-Ty-drza-opice-Ustval-Ivetu-Bartosovou-nejvetsi-odpad-Budou-ho-ukazovat-v-ZOO-605369

   Ty opicaku z nejvetsi ZOO.
   A tech paragrafu najdu, nespocetne.
   Modli se, to neumis, aby si zustal pouze v cvokarne.

   nobody

   Smazat
  3. pismeno b.

   Sorac.
   Primo, pro neho psychiatrie, klecove cosi, za prime ohrozeni statu, nebo tvrda realite od RF.

   porad v horecce, mozna i za blazna, nobody.

   Smazat
 3. Oni Macrona zpacifikuji.Uz ma strach a couva

  OdpovědětSmazat
 4. Demoblok ve spolupráci s ČT ovšem protiruskou kampaň nemíní opustit. Každý den nám to dokazují. Zcela jistě není ovšem taková politika v našem státním zájmu. Ani si nemá smysl pokládat otázku, komu potom slouží...

  OdpovědětSmazat
 5. Pseudo deserter od sexu patricne jako vsichni hysterickej , nejmensi hovno nejvice rve ,kdyz leze z prdele , chce se doplazit do C.televize nebo do vlady aspon. Starosta se ma starat o lidi ,ale tihle nic nechapou ,jako hovno nechape ze smrdi na dalku..
  Problem s NATO a dalsi ,doufam ze jim na to NATO Putin neskoci, je to jen zoufalej pokus Milouse se vyznamenat a zaslouzit povsimnuti /kterej vrazdi svoje spolubcany protoze nejsou pseudo uchylove ,nebo afroarabove..oddelit Rusko od Ciny..

  OdpovědětSmazat
 6. Jak je staré slovo Terorismus, terorista?
  Já si myslím, že hitlerovci měli partyzány také za teroristy.
  Stáhnout vojáky na své hranice a ty jako i způsob našeho života bránit.Falešné humanitární počiny jako zasílání potravinové pomoci...Teď to bude tvrdé ale jestli mám sám co dělat abych přežil nebudu přece dělat děti...v jakém světě je pak budu vychovávat, z čeho krmit?Na druhou stranu některé Evropské země měly své kolonie a jejich vzestup byl i díky těm koloniím- a nemůžu se ubránit tomu, že tou kolonií jsme i teď.Povinné výdaje na obranu tzn koupíte si naše zboží za tolik a tolik, my vám zmodernizujeme elektrárny, my vám pošleme jídlo podle našeho posouzení přiměřeně kvalitní...

  OdpovědětSmazat
 7. NATO je silnější než kdy jindy. To myslí vážně?? Za čí zájmy bychom jako měli bojovat, koho bychom asi tak mobilizovali, kde bychom asi vzali morálku?? Jakmile by nepřišla 15 výplata, tak by bylo po všem i po síle.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko má po Jelcinově rozdávání samo starostí dost.NATO slouží jako agresívní nástroi am. světového četníka.Dále má každoročně odevzdávat 2% HDP všech EU států na podporu am. zbrojařů. Tož asi tak.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.