Reklama

neděle 1. prosince 2019

Mám pro premiéra Babiše dvě zprávy

Lubomír Man
1. 12. 2019
Mám mezi svými přáteli a známými též několik náruživých fandů premiéra Babiše. Tak náruživých, že téměř všichni z nich vlastní Babišovu knihu O čem sním, když náhodou spím, a o tomto díle a též o Babišovi zvlášť dokázali vést až do nedávna i docela nadšené rozpravy.
Ale to nadšení téměř u všech - a to je první z obou zpráv, které pro preméra mám - až neuvěřitelně ochladlo po 19. listopadu t.r., kdy premiér při své návštěvě Ukrajiny pronesl v přítomnosti svého ukrajinského protějšku mimo jiného i toto: „Česká republika nadále neuznává nelegální anexi Krymu a odsuzuje ji“.


Že jde o vyjádření lživé – a to je ona zpráva druhá, kterou pro premiéra Babiše mám - mu nebudu samozřejmě dokazovat já, ale nechám to na Prohlášení šéfa AALEP ( Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU) Christiana Fouloye, které bylo vydáno před více než rokem. Zde je z něj to nejpodstatnější:

„Ještě i po 3,5 letech po vstupu Krymu do Ruské federace se i nadále na Západě zpochybňuje právo vůle krymského obyvatelstva a hovoří se o „ anexi“ poloostrova Ruskem.

V tomto případě právní analýza ukazuje, že připojení republiky k Rusku bylo v souladu s ustanoveními ústavy Ukrajiny - a to zejména v části 10, věnované Krymu, a vztahují se na samostatný právní status tohoto regionu, který se „ právně opírá o právo národa“. Existovala v ní také možnost uspořádat referenda na místní úrovni. Ústava Krymu z března 2014 rovněž předpokládala referenda „ o jakékoliv věcné problematice občanů“ (článek 48). S ohledem na tuto skutečnost AALEP uznala zákonnost postupu dobrovolného vystoupení Krymu z Ukrajiny i prohlášení o nezávislosti a následné žádosti o vstup do Ruska“.

Takže ještě jednou: AALEP, čili Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU prohlásila, že připojení Krymu k Rusku bylo v souladu s ustanovením ukrajinské ústavy ... a AALEP proto uznala zákonnost postupu dobrovolného vystoupení Krymu z Ukrajiny i prohlášení o nezávislosti a následné žádosti o vstup do Ruska.

Zatímco však náš premiér na mluvil v Kyjevě o „nelegální anexi Krymu“.

Proč? Nebyl o právním postoji AALEP nikým informován? Anebo informován byl, ale dal raději sluch tomu, co mu vyprávěl ministr zahraničí Petříček, či co ze svých stránek denodenně chrlí deníky New York Times a Washington Post a hovoří neméně „pravdomluvné“ televize CNN a NPR?

Samozřejmě k zármutku všech, kteří mu stejně jako mí kamarádi a známí až dosud tak oddaně tiskli pěsti.

25 komentářů :

 1. Jmenovče! Babiš "pronesl v přítomnosti svého ukrajinského protějšku mimo jiného i toto: „Česká republika nadále neuznává nelegální anexi Krymu a odsuzuje ji“. Kde je dokázání tvého tvrzení že jde o tvrzení lživé? V tom příspěvku nevidím nic, co by to vyvracelo. Píšeš o EU, ne o ČR! Chlape!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tvrzení je lživé v tom, že se nejedná o nelegální a nejedná se o anexi

   Smazat
  2. Ad 17:09
   Je to naopak, kdykoliv se někdo svoje tvrzení, že Rusko Krym anektovalo, ve smyslu násilně nebo protiprávně, následně pokusí zargumentovat, začne řetězit jednu lež z druhou.

   Volba obyvatel Krymu byla i legální i plně legitimní . A nemusím se spoléhat jen na svůj rozum a znalost faktů, ale také odborné nezávislé posudky.

   Např. Asociace soustřeďující právníky akreditované při Evropské unii (AALEP), prostřednictvím svého předsedy Christian D. de Fouloy, publikovala analýzu, která je zcela jednoznačná ve výsledku, že v případě Krymu nejde o anexi, ale o legální a legitimní rozhodnutí občanů Krymu o sebeurčení, a to drtivou většinou.
   Toto jednoznačné stanovisko je založeno na ústavách Ukrajiny i Krymu (bod 1 až 5 analýzy), na oprávněnost přítomnosti ruských ozbrojených sil během referenda v Krymu na základě bilaterálních dohod mezi Ukrajinou a Ruskem (bod 6), zákonnost průběhu referenda (bod 7) a mezinárodních závazků (bod 8 a 9).

   Ale mainstream v Česku se zcela pochopitelně ani nepokouší v této věci argumentovat a jenom řve svoje hesla.

   Smazat
  3. No těbůh, Einsteine, to je fakt hlavolam, co?

   Smazat
  4. Rozdělení Československa je méně legitimní. Tady se na obyvatelsto zvysoka...To se dohodli někteří radobypolitikové a bylo to. Nechci vůbc spekulovat jestli větší polovina obyvatelstva byla pro nebo proti,prostě se to ustavilo a hotovo. Tak neví co se serem do druhých.

   Smazat
  5. Samozřejmě, Babiš premiérem – to je katastrofa v mnoha ohledech, jejímž jediným kladem je, že tím pádem nevládnou vlastizrádní havloidi.
   Ale Babiš jakoby dělal všechno pro to, aby to téměř nebylo znát. Samozřejmě, důvodem je jeho strach o vlastní byznys, takže v tom bruslí jak se dá.

   Už téměř jen v jediném se zatím zdá být lepším, než vlastizrádní havloidi. Ve věci imigrace zw zcela nekompatibilních agresivních kultur. Zatím. Pokud aspoň v tom se nezpronevěří, odvolám všechno, co jsem proti němu kdy řekl. Protože jedině muslimská invaze je ze všech současných průs*rů ten nejméně vratný.

   Smazat
  6. Ad lada 18:37
   Lado trefná poznámky, je to tak.
   Zatímco rozbytí Československa bylo provedeno protiprávně, ale odpovídalo zájmům Německa (podobně jako rozbytí Jugoslávie), tak proces na Krymu byl zcela podle práva i podle přání téměř všeho Krymského lidu.

   Smazat
  7. Vláďa z Brna
   Nechci aby to vypadalo jako pochlebování, ale máte zcela pravdu. Zatímco v minulosti naší předkové prolévali krev aby se sem turek nedostal,dnešní vrátní dobrovolně otvírají vrata.

   Smazat
  8. Jasne p. Mane, opet za jedna.

   par dalsich faktu. V ustave Ukrajiny neexistovala ani zminka, ze by Krym byl soucasti Ukrajiny.
   Termin - autonomni uzemi, vlastni zakony.
   Nikdy Krym nebyl primou, celistvou casti Ukrajiny.

   To referendum probehlo zcela transparente, pod dobrohledem sveta a i nase delegace to uznala.

   Pravo na sebeurceni, OSN:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%A1vo_n%C3%A1rod%C5%AF_na_sebeur%C4%8Den%C3%AD

   Kdyby Rusko neptrethlo tu linii a klidnym zpusobem, narozdil ok Kosova, zeeee Eurotunaci,
   uz by byla jatka.

   Ty slova od Babise pamatuji, nemyslim si ovsem, ze to myslel tak, jak to rekl.
   Nekdy je i zahranicni politika - velke divadlo.

   Zadna anexe, tak. To jsou kecy pro media.

   Smazat
  9. @18:53

   Vlado, presne tak.
   Rozbiti nasi republiky byl, nezakonny, protipravni akt.

   Nastesti jsme oba nardy zachovali klid, protoze se stejne mame radi, ale pravne i vytvorena "na chvilku" nenavist, jim stacila na "opet docasne", oblbnuti vsech.

   No pocty lidi u tzv. (tehda nebyl jeste nejaky zakon o referendu, bylo neco), nebyly vubec vysoke.

   Ti "doma", koukali jako vyorana mys, na ten rychlokvasny - cirkus.
   Mezitim preslo deni v Jugoslavii, rekneme "vyvarem"

   Smazat
  10. Zaverem,

   Termin - rozdel a panuj.
   Cehoz se drzi zuby, nehty - doted.

   nobody

   Smazat
 2. ano toto je vcelku logický vývod. Ale tím hůř pro Babiče i pro ČR. Proč vžycky musíme a za každých okolností zastávat kontra postoje. Po tom co se tady děje poslední dobou, zejména ten rozklad národa zevnitř mám pocit že asi máme být odstraněni z mapy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rossolini na Váš příspěvek platí: Kdyby byly v prdeli ryby, nemusely by bít rybníky. Prostě v každém z nás je nějaký ta snaha s co nejmenším vynaložením sil ten nejlepší výsledek a záleží na moudrosti která sděluje že parazitizmus nikam nevede. Vzdělaný neznamená moudrý. Kapitalizmus má ve svých genech parazitizmus a ten se dostal do fáze zvrhlosti a degenerace. Každý kdo jen trochu četl o historii zaniklých říší to jasně musí vědět. Pokud to neměl za pohádky.

   Smazat
 3. Pokryteckého premiéra Babiše do koše a na jeho místo pana Jakeše. Alespoň ze začátek. Jediné řešení na návrat mezi svéprávné státy. Na západě potřebuje pomoci E.Macron a my se k jeho snaze o nezávislou Evropu můžeme přidat.

  OdpovědětSmazat
 4. Loutkoidní "demokrat" Babiš má přece jen v jednom pravdu! Krym byl anektován.
  Nikoliv však Ruskem, ale správními orgány Ukrajiny (v té době USSR). A to na základě mocnářského rozhodnutí N. S. Chruščova. Krymských se na připojení k USSR tento neptal. Nebývalo to ve zvyku ...
  Krym přestal být anektován v okamžiku, kdy krymský zákonodárný orgán vzal na vědomí jednoznačné výsledky tamního referenda (r. 2014) a kdy rozhodl ve věci své žádosti o vstoupení do RF.
  Poté byl zas navrácen tam, kam po právu náleží po staletí. A doufám, že i bude ...

  OdpovědětSmazat
 5. S Babišem je to úplně jinak. Babiš při svém podnikání v Německu, výroba hnojiv, zbankrotoval a musel se zadlužit u Deustche Bank. Agrofert je zadlužený a Babiš, ač se snažil, ho nemůže prodat. Nikdo ho nechce. Jelikož byl dosazen USA k nám jako premiér pro to, aby rozbil V4 a a prosadil migraci, byl mu umožněn vzestup Agrofertu a nakonec byl zahnán do dluhů. Teď je vydán Merkelce na milost. Proto se chová, tak jak se chová. Přijal ČSSD do vlády na pokyn Merkelky, v USA dostal pokyny. Proto žvanil na Ukrajině. Něco jiného mluví a něco jiného dělá. To štvaní s Čapím hnízdem a útoky opozice je organizováno, aby mu byl vytvořen úděl mučedníka a aby byl populární a volen oklamanými voliči a aby pak splnil co má. Islamizovat ČR. Babiš je největší podvod v dějinách ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neco na tom je...Bud mame republiku plnou imbecilu,kterym do dnes nedoslo,ze mu svymi saskarnami zvedaji preference aniz by se musel nejak snazit a nebo je to tak, jak rikate

   Smazat
  2. 20:09 Ta opozice vříská protože přichází o funkce a moc a také to vypadá že dost jejich partají půjde do kopru. Jinak to jsou fanatičtí euhujeři kteří by nás první islamizovali a dali stát bruselu.

   Smazat
  3. Deustche Bank je sama nekde, v tezkych problemech.

   Uz vite, kdo nam zvysuje ceny v obchodech?

   Ne oni a dotace, k nicemu. My vsichni jsme nejvetsi dotacni spolecnost.

   @20:47
   Vzdyt to tak neni. Pouze jsou nekdy "medicimalove" v rozhodujicich pozicich.

   A jedina jejich snaha - oblbnout, ulhat se, pro co nejvetsi pocty a nastupuji, pry - demokraticke volby

   nobody

   Smazat
  4. 20.09 , mas moznost vyjadrit svou nespokojenost s Babisem ve volbach , ne driv ! Apropro, Babis dokazal
   to , co nedokazali ti prave Ceske geny , Kalousek , nebo Vondra , naopak udelali botu na CR 360 melounu
   v Promopro a nik je nehani , nedemonstruje...nekde je
   pes zakopanej !

   Smazat
 6. https://www.narodninoviny.cz/na-ukrajine-roste-obchod-s-detmi/ https://www.narodninoviny.cz/5-let-po-majdanu-rozvracena-ekonomika-frustrovani-obcane-banderovci-narodnimi-hrdiny/
  https://cz.sputniknews.com/nazory/201904269736588-ukrajina-pomaha-obyvatelum-donbasu-v-ziskani-ruskeho-obcanstvi-nazor/
  Jakmile Chazarská kontrola nad Japonskem, Izraelem, Saúdskou Arábií a na Ukrajinou skončí, svět bude připraven zahájit novou zlatou éru.

  OdpovědětSmazat
 7. Rád čtu komentáře p.Mana, často mně "hovoří z duše", ale dovolím si nesouhlasit s článkem. Gauneři obelhali celou Evropu a nebudu zdržovat výčtem svinstev, která napáchali. Domnívat se, že parazity lze porazit upřímností, je naivní. Klidně ať jim vykládá, co chtějí slyšet, mě zajímá co dělá.

  OdpovědětSmazat
 8. Cesi , Cimrmani ! Jste zavistni a knourate nad Babisem .Vy to
  nevidite , ze Babis nehraje do karet Bruselu a proto delaj
  vse aby ho zdiskreditovali ? Takovich Capich hnizd je v eu
  stovky a nik se stim nepara .Budou tedy tlacit , utocit na
  neposlusneho Babise a zasejou proti nemu i cast naroda .
  Vzdyt at nechaju verejne se vyjadrit Babise , aby jejich
  tvrzeni mohl vyvratit...takhle je to jen snuska pomluv s
  cilem zvrzeni Babise . Legalni postup je vyckat voleb a
  jejich vysledku , ale takhle se to jevi jako barevna revoluce v rezii Bruselu . Jinak, kto by nemel mit vice jako
  premier , ktery se stara slusne o svou zemi...doba Gottwalda,
  chudeho prezidenta jsou tatam !

  OdpovědětSmazat
 9. 5:35
  Souhlas, i když si myslím,že Babiš není zrovna nepolíbený panic. Tak vidí dál, než hašteřiví okopávači kotníků. Když vidím jak parlament s vážnosti sobě vlastní dnes řeší, zda povolit 1/2 litrů piva vodákům, magistrát Prahy určuje zahraniční politiku a okruh Prahy se vyřeší nesmyslným párkovným i pro rezidenty, pak je jednooký králem.

  OdpovědětSmazat
 10. Ve jménu civilizace, dnes díky zprávě z Bruselu, vypoušťí R+ kulometné dávky na AB , už od časného rána.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.