Reklama

neděle 29. prosince 2019

Memento Slovensko! A pozor na ST

Radim Valenčík
29. 12. 2019    radimvalencik.pise
Kdo umí překonat bolest myšlení a sledoval hlavní zprávy na ST 1 v sobotu 28. prosince, mohl si udělat názornou představu hned o dvou zásadních věcech:
- Jak je to s tzv. 2. pilířem na Slovensku.
- Jak si s námi (v daném případě se Slováky) pohrávají globálně podřízená mainstreamová média (v tomto případě ST).
Na vlastní oči se během tří minut můžete přesvědčit (od 14:50 minuty vysílání) zde:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13982/207380


(Pokud se podíváte na celé zprávy počínaje tou první, uvidíte, jak se dělá píár Čaputové, každý den něco hned při prvních zprávách.)

Není žádným tajemstvím, že slovenský druhý pilíř kolabuje. Jak bylo přiznáno v samotném pořadu, po odečtení poplatků a inflace jsou výnosy v lepším případě NULOVÉ (tedy úplné ..... místo penze).

Poznámka: Stát je nucen penze druhopilířovým nadšencům dorovnávat z peněz těch, kteří neskočili na špek.

Ale pozor! Teď to přijde. Kdo že za to může?! No přece občan! Tedy podle ST. Špatně investoval. Nechtěl jít do rizika, dal přednost méně rizikovým fondům – a tak to má. Slušně řečeno, má nulu.

Navíc ho znejistěl stát a politici, kteří se na špatném rozhodování občana podíleli.

Podle studie "odborníků" tím občané přišli možná až o 2,7 miliard euro, každý občan o tisíc až čtyři tisíce euro.

Jak to "odborníci" z banskobystrické univerzity zjistili? Vzali nejvýnosnější penzijní fondy na Západě. Ale to už neřekli, že:

Za prvé: I na Západě některé rizikové (akciové) fondy zkrachovali a průměrný čistý výnos tam není o mnoho větší než nula. (Výjimkou jsou země jako Island, kde mají občané silný vliv na vládu a účinné kontrolní pravomoci, ale i tam malé turbulence na finančních trzích mají neblahé důsledky, i islandský systém je naštěstí převážně průběžný).

Za druhé: Slováci, kteří investovali do více rizikových fondů, dopadli ještě hůř.

Za třetí: Politici na Slovensku začali intervenovat do chování fondů, až když zjistili, že do řady fondů byla záměrně navezena finanční toxicita a že je s tím potřeba něco dělat.

A jaké řešení navrhla ST vycházejíc z rad "odborníků" (které si pro potřebu tohoto lobování vybrala)? Stát na sebe bude muset vzít odpovědnost a donutit občana investovat do rizikových aktiv. Aby mu "zpříjemnil" důchod.

Úplně na závěr pořadu bylo cudně poznamenáno, že guvernér SNB připouští, že by bylo vhodné uvažovat i variantu postupného omezování tzv. druhého pilíře (tedy jeho utlumení).

Místo závěru

Návazně na pořad sesterské ČT "To se ví" se ptám čtenáře, kterému se asi nechce věřit tomu, co čte: Co myslíte, je to co jsem napsal, fejk, nebo pravda? Tak zkuste hádat a třeba nechat hádat i jiné (to bude zvlášť zajímavé). A pak rozklikněte odkaz a ověřte si na vlastní oči, jak to je.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7433-penze-memento-slovensko-a-pozor-na-st.html

17 komentářů :

 1. Možná by se autor mohl seznámit s pravidlem shoda podmětu s přísudkem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nenašel jsem chybu.
   Prosím, opravte autora i mne.
   Děkuji .

   Smazat
  2. No je tam:fondy zkrachovalY ,ty fondY.Muze se prihodit.

   Smazat
  3. Je ten překlep až tak podstatný ve vztahu k obsahu textu a závažnosti odkazu? Ty náš mylí ynteygente….

   Smazat
  4. MMenš: Hrubek v komentářích je obecně víc a vic. A to takových, kde nezaváhá ani průměrný prvňáček. Špatná vizitka češtinářů.

   Smazat
  5. Ano, máte pravdu. Lidé by si měli po sobě svůj příspěvek přečíst, než ho pošlou na veřejnost.

   Smazat
 2. Pane Valenčíku já vám věřím reklamy přepínám na TV joj a stejné slinty jako u nás.

  OdpovědětSmazat
 3. Kdo ma v kuli, nejen Slovak ale i Čech, tak se zabezpecuje na důchod jinak než pres 1.a2.pilir,ale nakupem bytů, jejich pronajmem, nakupem nemovitosti v cizině, atd....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. To je síce pravda, lenže v čase vzniku systému druhého piliera bola ustanovená zákonná povinnosť pre všetky osoby novo nastupujúce do systému dôchodkového poistenia povinne sa poistiť v druhom pilieri, teda odvádzať časť svojich odvodov do rúk súkromných spoločností! Kúpiť napr. nehnuteľnosť ako investíciu na zabezpečenie sa v starobe a zároveň kŕmiť časťou svojho príjmu investičné dôchodkové fondy nebolo pre všetkých povinne poistených v II. pilieri reálne.
   A ďalší paradox z dielne vlády Mikuláša Dzurindu:
   Každá fyzická osoba, ktorej boli vyplatené dividendy z účasti v obchodnej spoločnosti bola povinná odviesť 14% z tejto výplaty svojej zdravotnej poisťovni. Ak bol napr. prijímateľ dividend zdravotne poistený v poisťovni Dôvera, musel odviesť spoločnosti Penta, ktorá túto poisťovňu vlastní, 14% svojich kapitálových výnosov.

   Smazat
 4. Pane Valenčíku!
  Jakékoliv pilíře v rukou chazarů jsou pouze otrokářskými podvody na gojimech (horších prasat - už o tom zpívají i germánské děti). Jenom debilní gojim je schopen svěřit své úspory (i tak jsou to pouze bankovky-dlužní úpisy nominální nehodnoty) do rukou židobanstléřů a očekávat, že mu přinesou někdy v budoucnosti užitek. Přečtěte si pozorně překlady talmudu a protokolů sionských mudrců a pochopíte s kým máte co do činění. Na důchody se spořit nedá, pouze se zabezpečit. Postavit dům, vychovat děti k úctě k rodičům, nakoupit a zúrodnit zemi, zasadit stromy, vykopat načerno studnu a vybudovat levný zdroj energie. Pak srát na dav hlupáků poskakujících na sletné (ono je to u prázdných regálů v kaufu rychle přejde) a opatřit si únikové úkryty. Svět jak jsme ho znali je ztracen a greteni budou vraždit své rodiče, jediné tvůrce hodnot (potravin, ošacení, obydlí a životních potřeb). Debilům již není pomoci, chtějí si vyzkoušet svůj majdan (slouhovskou aktivitu pro páníška) a mít chvilku pocit, že ikdyž úpně vymazaní, přesto chvilku vládnou. Že jsou pouhými maňásky na ruce marionety, voděné slouhou páníška na špagátech nikdy nezjistí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Další komentář, jež plně potvrzuje, že lidé se PROBOUZEJÍ !
   Pravda totiž volá každého z nás do války se lží a nenávistí. Rok 2020 ukončí vládu světového zla, pokud najdeme dostatek odvahy stát na straně Pravdy.
   Poselství moudrých:
   Mluv pravdu, braň pravdu, žij pravdu! A ona tě osvobodí. Pravda je světlem Vědomí a vědomím Světla. Je pramenem úcty a pokory, moudrosti a spravedlnosti. Kde proudí pravda vědomím, stává se člověk vědomým.
   Vědomí pravdy Života je zdrojem svědomí.
   Postavit se na stranu Pravdy nevyžaduje nic víc, než odvahu mluvit, psát, posílat. A samostatně myslet. Patří sem i odpuštění, dokonce i omluva za činy těch, kteří v zajetí lží nevědí, co činí. Příklad – viz příloha. Přejme tedy všem lidem dobré vůle, aby s nebáli v příštím roce ukázat na Temnotu a její služebníky a zvolat "Král je nahý!" Krásné Vánoce byli i bez sněhu. Naděje a radost ještě krásnější nový rok 2020.

   Smazat
 5. Tzv. pilíře u nás propagoval jeden nejlepší evropský chemický ministr financí. Docela chápu, že jsou šmejdi naštvaní na Babiše, přicházejí o kšeft.

  OdpovědětSmazat
 6. I Kačinského dali dole v Smolensku keď nechcel investovať poľské dôchodky do amerických dlhopisov. Na Slovensku už pred cca 4 rokmi vyzýval Fico občanov aby odišli z 2 piliera lebo to je podvod. Ako vtedy reagovali Lauderove média? Vysmievali ho a štvali za jeho rady ktoré sme ako rodina poslúchli. Prečo média predsedu Svetového zväzu Židov tak reagovali ktorému patrí i Vaša Tv Nova?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jano.
   Přesně a o to jde pořád,nacpat peníze ze všech fondů do dluhopisů a u toho II pilíře je to obzvlášť krádež,co by kdo dělal,hledal za 30 let,kam se poděli peníze.Toto se děje ve velkém v Japonsku,kde jsou všechny peníze v USA dluhopisech,přijít bankrot v USA,Japonští důchodci nedostanou nic.Proto je JAponsko na tom bídně,když místo investování doma,musí nakupovat USA dluhopisy,kde jsou ty doby,když bylo Japonsko na elektronické výši.

   Smazat
 7. Ta relace rozhodně stojí za to! Díky autorovi za odkaz i za text.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.