Reklama

pátek 13. prosince 2019

Michal Kobza: Kmentův pamflet o Zemanovi

Michal Kobza
13.12.2019   VašeVěc
Bylo by zajímavé vědět, kdo podporuje politické romány známého divotvorce Kmenty. Kmenta se vlastně živí jen sepisováním politických pamfletů. S jistým zájem jsem si přečetl jeho novou knihu „Rudý Zeman“.V tomto dílku ovšem Kmenta plácá páté přes deváté. Snaží se přitom vypadat, jako kdyby pracoval s fakty. Tu a tam může mít i v něčem pravdu, aby vypadal celkově důvěryhodněji. Pokud píše o pomstychtivosti Zemana, je to jistě vlastnost, která každému objektivnímu pozorovateli (i když při zoufalém výběru mezi ním a Schwarzenbergem byl jeho voličem), nemůže uniknout. Zeman byl a možná ještě stále je, posedlý sedmadvaceti „kralovrahy“ z řad ČSSD. Tedy těmi poslanci a senátory ČSSD, kteří ho v prezidentské volbě v roce 2003 nevolili. Proti těmto lidem vedl Zeman osobní válku, i když často některé z nich vzal pragmaticky na milost (například J. Tvrdíka). Kmenta má pravdu asi i v tom, že v roce 2010 svým projektem Strana práv občanů, která získala něco přes 4%, uškodil silně sociální demokracii a ve svých důsledcích umožnil vznik pravicové vlády P. Nečase. Zřejmě má pravdu také v tom, že tento projekt dohodl a také finančně zajistil tehdejší pobočník Zemana Šlouf, ve spolupráci s pražskými kmotry ODS Hrdličkou a Janouškem. Vidět ale za vším „ruskou mafii“ jak to vidí Kmenta, to je prostě vidění světa, které musí být soudnému člověku vzdálené.

Konec konců Zemana nikdy nezajímala sociální demokracie jinak, než jako mocenský nástroj. A zejména po Paroubkově odchodu z čela ČSSD si začal vyřizovat účty se Sobotkou, Zaorálkem a dalšímu svými „ctiteli“ ze sociální demokracie. Toto zesílilo hlavně poté, co se stal prezidentem.

Kmenta ve své knize poněkud nepochopitelně a v rozporu s fakty adoruje Sobotku. Možná proto, že byl vždy proti Zemanovi. A že se to do příběhu jeho knihy tak nějak hodí. Ale pomáhat si fauly, jako to Kmenta dělá, když píše např. o tom, že „Sobotka převzal vedení po neúspěšném Jiřím Paroubkovi…“, to je opravdu hloupé. Stačí jen porovnat volební výsledky Paroubka a Sobotky coby předsedů ČSSD. Sobotka dovedl na podzim v roce 2017 sociální demokracii ve volbách do sněmovny k 7% hlasů. Tedy k volebnímu debaklu. Přitom od Paroubka převzal v roce 2010 stranu ve výborné kondici a jako nejsilnější stranu v zemi na všech úrovních politiky. Tedy v parlamentu, a to jak ve sněmovně, tak v Senátu, v krajích i v komunální politice.

Kdeže ty loňské sněhy jsou, kdy ČSSD měla primátory v Brně i v Ostravě a své silné radniční zastoupení na vysoké úrovni také v Praze. Připomenu jen, že Paroubek přebíral v dubnu 2005 odpovědnost za ČSSD od jejího pionýrského vedení Gross – Sobotka na 10% volebních preferencí. Za třináct měsíců poté ČSSD ve volbách do sněmovny dosáhla téměř na třetinu hlasů voličů. A to vše po osmi letech vládnutí. Kmenta by si také měl osvěžit paměť, co se týče výsledků senátních a krajských voleb v roce 2008. Tehdy ČSSD získala vítězství ve všech krajích ČR a měla po volbách třináct hejtmanů. To je úspěch, který už nikdy nikdo nezopakuje. A ve stejném volebním termínu získala strana v senátních volbách neuvěřitelných dvacet tři mandátů z dvaceti sedmi možných. Stala se tak nejsilnější stranou v horní parlamentní komoře. Paroubek odešel z čela ČSSD po vítězných volbách do sněmovny v roce 2010. Tehdy ČSSD získala 22,2% hlasů. Paroubek nechtěl o své případné vládě jednat s představiteli politického projektu pražských kmotrů ODS Hrdličky a Janouška, nazvaného Věci veřejné. V zájmu budoucnosti ČSSD ponechal toto jednání o příští vládě na ODS a TOP 09, jejichž společná vládní účast s Věcmi veřejnými tyto strany fatálně oslabila.

Závěrem, to, co píše Kmenta o Zemanovi a Paroubkovi, jsou často nesmysly a pokud píše téměř adoračním způsobem o Sobotkovi, pak to svědčí o jediném. Na vydání tohoto politického dění pamfletu mohli mít zájem jenom lidé, spolupracující s Bakalou.

37 komentářů :

 1. I na Zemana dojde,že ho budou lidi odsuzovat.
  Proč asi vznikla opoziční smlouva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože tento krok byl rozumný. Ještě nějaký dotaz?

   Smazat
  2. Dnes by se opoziční smlouva hodila, jako psu drbání naopak, odstředivé síly pracují na dalším rozkladu a oslabování státu. Smlouva je dnes naprosto nemožná a hádejte komu to vyhovuje.

   Smazat
  3. Opoziční smlouva? Děsnej fujtajbl! Hanba jim! +++ Opoziční smlouva? Děsně pragmatickej tah! Sláva jim! +++ Račte si vybrat.

   Smazat
  4. Víte pane Milane, já si tak úplně nejsem jist a mám jen podezření, že mne někdo zatahuje do hry škatule hejbejte se a přítom jde o jejich koryta. Samozřejmě respektuji váš názor, skutečně, každý si může vybrat.

   Smazat
  5. Milánku,tady někdo opisuje od slezského barda :-)
   Helanov

   Smazat
  6. Helenko, ani omylem. Neopisuji. Neb kdybych věděl, že něco takového spáchal, držel bych pysk. Holt, pokud něco v tom smyslu bard spáchal, má jen stejný názor. Ale to už se mi stalo povícekrát. Že jsem vypotil nějaké moudro, klikl na "publikovat", a pak pokračoval v pročítání diskuse, a, tu máš káčo lívanec! on už někdo něco na ten způsob hodil do placu už přede mnou. Vposled se mi to stalo podvakrát s Miroslavem a jednou s vámi. No, nezneuctili jsme mě, jakože jsem plagiátor, tak dobrý. Opožděný dík oběma. Ale jinak - skutečně neopisuji.

   Smazat
  7. Tak to máte zatím dobý, Adonisi.. S tím podezřením. Jsem na tom hůř. U mě se už podezření dááávno proměnilo v pevnou víru. Co se týká mého byvšího názoru, bylo to obojí - Hanba jim! i Sláva jim! v jednom cucku. A teď, s odstupem, po těch kejklích našich politikářů majících se za politiky, říkám: Dobře udělali. Summa - byl to amorální, leč brilantní, politický tah. A v tom je právě ten rozdíl mezi politikáři a politiky. Hm... Ejčkon amorálnost v českém politickům kurníku nabrala podobu epidemie, leč politiky - tedy osobnosti posuzující dění a souvislosti objektivně a domýšlející následky příčin ne v horizontu čtyřletí, ale v horizontu nejméně generace - tam vidím všehovšudy tři, z nichž dva mě občas naštvou, a jednoho kočkopsa, obchodníka-politika, jenž mě, upřímně řečeno, sere, ale aspoň při tom maštění si vlastní kapsy dělá také něco pro stát a jeho občany. Na rozdíl od jeho předchůdců, kteří si jen mastili kapsy, a když už něco dělali, tak výsledkem byla katastrofa. Inkluze, gender, ekoterorismus, dehonestace a ožebračování důchodců, vymývání mouku dětem, snaha o přijímání barbarů, atd... atd... Jojo, to jsme dopadli...

   Smazat
  8. Opr. mozku. Když ono je to u hned vedle z a já jsem teď v zaměstnání a píšu na jiný, menší laptop. Jo proto také se odsud zjevuji coby "...ze Zahrady Čech" a z domova co prostý Milan. Halt jsem se chtěl se svou milovanou Zahradou nějak blížeji identifikovat.

   Smazat
 2. kmenta? co to je ta kmenta? Asi něco jako renta?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kmenta je cosi jako plenta,která má zakrýt všechny fujky,kterých se hen ta smečka zkorumpovaných havloidů dopouští.
   Helanov

   Smazat
  2. To je tedy opravdu krásně stylizovaná a přesně vševystihující věta ...

   Smazat
  3. Sobotka! Hrobník soc.dem, věrný syn Vatikánu,jenž zmařil referendum o církevních restitucích,které nevrhoval ústavní expert k eliminaci příšerného církevně restitučního zákona,než není restituční,ale poběhorosky restaurační a státně konfiskační. Tento zákon,který i někteří stateční ústavní soudci označili za protiústavní (bodejť ne, vlastně rušil I. a II.pozemkovou reformu za TGM!), za to byse měl Sobotka dle počestných věřících smažit v modernizovaném pekle popsaném již národním klasikem Haškem (plynem vytáběné kotle a elektricky poháněné píchaté válce na hříšníky nebo jak to tam líčí..)

   Smazat
 3. Prestituti skončí na pracáku.

  OdpovědětSmazat
 4. Menší novinářská fraška s Kmentou

  Jeden zaostalý blábolista Fendrych se naštval na jiného blábolistu Kmentu a jel ho zmlátit, ale blábolista Kmenta se projevil jako větší sralbotka a lhář. :)

  http://usti.blog.cz/0712/jak-jsem-jel-nafackovat-kmentovi-do-mf-dnes


  O ynteligenci Kmenty dobře vypovídá tento výrok:

  „Celkově jim jde o to rozdrobit Evropu migrační krizí a s pomocí nacionalistických stran destabilizovat politický systém v zemích EU. Pro hybridní válku platí: Čím hůře v Evropě, tím lépe pro Putina.“

  Takže Merkelovou a celé EU a neziskovky ovládá Putin, že si pozvali migranty domů a islamizují se! A to je ani nefinancuje, to je ďábel ten Putin, jak všechny ovládá asi pohledem!! Zvláštní je, že když všechno ovládá, tak si už dávno nezařídil zrušení sankcí a další kroky ve svůj prospěch, ale přece se nebudeme zatěžovat přemýšlením,že?

  Putin je ďábel, Kmenta je debil. :)

  Ještě mě fascinuje, že masová migrace je považována za úžasnou a obohacení a pokrok a humanitární pomoc a islám je fajn, ale když dojde na Putina, tak rázem je migrace zločin Ruska. :-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně!!!
   Migrace je obohacující a Evropě pomáhá.
   Současně ji má na triku Putin, aby Evropu zruinoval.
   Helanov

   Smazat
 5. Tedy snůšku takových kokotin, jako sepsal Kobza jsem už dlouho nečetl.
  Nehodlám rozporovat jednotlivé body, ale Kobza převzal havlokavárenskou nenávistnou propagandu jako fakt.
  Zeman je zkrátka mstivý, protože je mstivý a říká to Kobza, Kalousek, Sobotka, Putna, blb Zaorálek etc. tudíž je to pravda.
  U Zemana je hlavně sere, to je zase moje pravda, že Zeman se jich NEBOJÍ a má je absolutně NA HÁKU. To mně, ačkoliv se Zemanem ve spoustě věcí nesouhlasím (a to hlavně v poslední době, kdy Zeman zkoušel jakési "usmíření"-bez úspěchu) imponuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť napsal pravdu.MZ je sebestředný stařík,který si ještě v pokročilém věku 75 jar neváhá při každé možné i nemožné příležitosti leštit ego.
   Přesto je ale nejhezčí holka z ošklivince a proto jsme rádi,že ho máme.;-)
   Helanov

   Smazat
  2. Tak dej nějaký příklad toho "leštění".
   Je urejpaný a občas lehce provokuje. Může provokovat, protože ať řekne co řekne, ať udělá co udělá, vždy to je špatně. V takovém případě nemá vůbec cenu se trápit s nějakými ohledy, má v podstatě volné ruce.
   Jo, a i ve svých 75 letech a chatrné tělesné konstituci NA NĚ MÁ.
   Ne že by byl MZ takový superman, ale havlokavárna je zkrátka póvl ve všech relevantních parametrech.

   Smazat
  3. 21:29...Například jeho touha mektat do složení vlády,máme parlamentní systém.
   A ta jeho vláda podržtašků na čele s Rusnokem,bez důvěry,to vrněl blahem a JAK si to užíval.
   Už NIKDY!
   Helanov

   Smazat
  4. Proč kritizujete formální stránku vládnutí a ne podstatu, kvůli které lidi zvolili Zemana a ne Číro nebo Vraha Králíků?

   Smazat
  5. Helanov - do složení vlády mektal podle ústavy, s relativním úspěchem. Opravdu relativním, protože náhrada Poche Petříčkem je pouze formální.

   Smazat
  6. VD 7:25 - volba menšího zla. Přepálená kampaň havlodebilů, která vyhnala národ k volbám PROTI Švarceberkovi, Číru (já už zapomněl jak se jmenuje, fakt nekecám :-))

   Smazat
  7. Stahovači králíků. Úspěšně jsem toho vola vypudil z kedlubny.
   Skvělé.
   A to je to senátorem za můj obvod. Děs.

   Smazat
 6. Hm... K Vladykovi mám ambivalentní vztah. Pro sebe mu říkám Velký Masturbátor (Dalí při tom, chuděra, v hrobě rotuje) a dovede mě neuvěřitelně nasrat, stejnou měrou mě však dovede i potěšit. Degenerát knížepán Sráč by mě však, coby prezident, sral kontinuálně, figurína Drahoš i zadara taktéž, tož jsem podvakrát se skřípěním všech osmi zubů volil Vladyku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsme na tom stejně.Někdy mne vytočí,jindy zas příjemně překvapí.
   Musí se mu nechat,že je to politik s gziftem.
   Docela vzácné zboží,dneska.
   Helanov

   Smazat
 7. Pane Milane, snad se shodneme alespoň v tom, že nám politika radost nedělá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, tak tady se shodnem zcela určitě! Určitě se v budoucnu třeba kousnem - a jinak to ani nejde, když nejsme placatomyslní - a popasujem, ale v tomto punktu se shodnem. Hm... Čím jsem starší, tím víc mě sere - jiné slovo můj to nevystihuje - že mě bylo dáno žít ve státě, s nímž se po celý svůj život nedovedu ztotožnit. Když jsem před půlstoletím uvažoval o emigraci, rozmyslel jsem si to jen a jen z toho důvodu, že... Jinak. Doslova jsem si řekl - pamatuji si to totiž dodnes - "Ty ču..ku, po třech staletích se tvůj rod vrátil do svej domoviny a ty chceš vzít čáru, hovado?!" Tak jsem ji nevzal. No, a také mi došlo, že svou vlast, "kolébku mou i hrob můj, matku mou, vlast jedinou i v dědictví mi danou, šírou tu zemi, zemi jedinou!" miluji beznadějně. No, nejsem já vůl? Celý můj život se ke mě chová jako macecha, a já ji miluji... A jiný to už nebude, aby to cholera...

   Smazat
  2. Opr. Že mně, event mi, namísto mě; "můj" před "to" ve 4-tém řádku jsem opoměl vymazat, a jinde jsem zase zblbnul i y. Jenže když ony ty kopance vyniknou až když je to hozený na plac. Nojo, no.

   Smazat
  3. Milane, jste mi sympatický, na gramatiku kašlu, hlavně beru, že máte srdce. Možná se ještě někde poštěkáme, ale to je normálka.

   Smazat
 8. Rudý Zeman??. Jakou barvu by asi obdržel jistý feudál z Orlíku, kdyby vyhrál. Nebo, že by všechny, už jenom s ohledem na LGBT ??.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když smícháte všechny barvy, vždycky z toho vyjde hnědá.

   Smazat
  2. A bezva k tomu ladí duhový číro.

   Smazat
  3. Ještě mohl dědek jezdit na skejtu.

   Smazat
  4. Takže pochcaný dědek s duhovým čírem v uniformě SS, co vrávorá na skejtu. :-)

   Zbývá vytesat do sochy a nazvat "budoucnost liberalismu".

   Smazat
 9. Mno nic jsem rád že je tam Zeman nebo rakouský dědek a stahovač králíků to by byla katastrofa.

  OdpovědětSmazat
 10. Českém se šíří nebezpečná nemoc: malomocenství. Vidět to i z komentářů na tomto webu. Někteří mají málo moci, a proto se snaží ji získat pomocí chlívkařů, planým řečněním v PS Senátu. A dokonce se povyšují nad Čínu, Rusko, které by chtěli podřídit jejich vůli, aby odvolali své špiony z ČR a omluvili se za ovlivňování života v ČR. Nelze se divit Kalúskovi, který řeční tak perlivě, že se to nelíbí ani Pirátům, kteří tvrdí, že Kalúsek rozbíjí jednotu "debilbloku" a brání tak dosáhnout větší moci a peněz.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.