Reklama

úterý 31. prosince 2019

Ministerstvo zahraničních věcí Ruska vyzvalo EU, aby zhodnotila situaci s agenturou Sputnik Estonia

31. 12. 2019 regnum
Příslušné orgány Evropské unie by měly náležitě zhodnotit tlak úřadů Estonska na novináře tiskové agentury Sputnik, prohlásila 30. prosince oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí Ruska Marie Zacharová. Sdělení o tom je zveřejněno rovněž na oficiální internetové stránce ministerstva zahraničí Ruska.


Podle vyjádření Zacharové je postup úřadů Estonska bezohledným omezováním svobody slova a vyjadřování názorů.

"Vyzýváme příslušné orgány EU, konkrétně Radu Evropy a Evropskou zahraničněpolitickou službu, aby náležitě zhodnotily konání estonských orgánů a jejich odkazování se na pozici Evropské unie", prohlásila Marie Zacharová.

Jelikož úřady Estonska vysvětlují porušení práv novinářů agentury Sputnik sankcemi Evropské unie, Marie Zacharová zdůraznila, že ministerstvo zahraničí Ruska považuje toto opatření za nezákonné.

Připomeňme si, že 30. prosince zástupce OBSE pro otázky svobody médií Arlem Dezir prohlásil, že tlakem na pracovníky agentury Sputnik porušuje Estonsko zásady svobody tisku.

Jde o to, že 18. prosince obdrželi pracovníci agentury dopisy z departementu policie a Pohraniční stráže Estonska s požadavkem přerušit práci pro MIA Rossija segodňa, jinak proti nim budou zahájena trestní stíhání.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Sputnik je nepohodlný protože píše pravdu tak se to pobalským fašistům nelíbí. Cenzurovat by chtěli kam utekla ta „demokracie" s kterou se ohánějí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13.48 Prosím ještě nějaký foreček, je sice po SILVESTRU, ale i tak se rád zasměji!
   SPUTNIK PÍŠE PRAVDU, vy jste VUL jak anděl!

   Vymazat
 2. nejenom pobaltským, ale i našim...

  OdpovědětVymazat
 3. Tak hlavně že nejvíc plédují pro cenzuru ti, kteří mají plné mordy svobody.
  (Ale jenom té svojí.)
  Helanov

  OdpovědětVymazat
 4. Zásadní prohlášení o zločinné roli sovětského Ruska před II. světovou válkou i během ní stejně jako o současném účelovém zamlčování komunistických zločinů učinil polský premiér Mateusz Morawiecki. - To řekl předseda vlády Polska, státu který v roce 1938 napadl společně s Hitlerem Československo a zabral nám území. Státu který se s Hitlerem paktoval deset let. Je věcí které se ve škole neučí, a tak je možné dnešní mládeži nabulíkovat cokoli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti Poláci se fakt ale povedli.
   https://aeronet.cz/news/video-vladimir-putin-odtajnil-75-let-stare-a-utajovane-archivy-sssr-s-ukoristenymi-dokumenty-ktere-ruda-armada-ziskala-ve-varsave-a-v-berline-sokujici-dukazy-potvrzuji-ze-za-mnichovskou-zradou/

   Vymazat
  2. Zásadní prohlášení připomíná rčení, kdyby býval mlčel, mohl být filosofem...Než se začne pitvat historie v dotyčné části Evropy, je přinejmenším nezbytné vědět něco o Curzonově linii, eventuálně o Polsko - Ruské válce ve dvacátých letech.

   Vymazat
  3. Nezapomeňme také na fakt, že Beneš podepsal smlouvu se Stalinem až potom, kdy Pilsudski, polský diktátor, podepsal smlouvu s Hitlerem. Ta smlouva byla namířena nejen proti SSSR ale i proti nám. Když naše rozvědka na začátku 90tých let sondovala v Polsku, jaké jsou polské vojenské plány do budoucna, byli naši "špióni" vykázáni do patřičných mezí. Že by nepřátelský duch stále přežíval?

   Vymazat
  4. 16:38 Věřit aronetu je stejné, jako tvrdit a věřit, že za komoušu před 89r. bylo v obchodech plno!
   1. září napadlo Německo Polsko a 17. září se přidali sověti.
   To je historicky neoddiskutovatelný fakt s tím se musíte soudruzi milující dnešní fašounské rusko smířit!

   Vymazat
 5. Pro 16:23 Smlouvu o ochraně menšin, ratifikovanou 28. června 1919, vypovědělo Polsko již 13. září 1934. Počet zabitých Němců před 1. zářím 1939 odhaduje Udo Walendy na 3 až 4 tisíce. Nejprominentnější obětí byl 30. srpna 1939 německý konsul v Krakově, Schallinger. Také poté, co se 22. března 1939 navrátilo Memelsko k Německu, nařídilo Polsko částečnou mobilizaci své armády, což je rovněž v mezinárodních vztazích považováno za vyhlášení válečného stavu! Ti Poláci se fakt ale povedli.

  OdpovědětVymazat
 6. Dnes mi stačilo, že tv NOVA cenzurovala i Vlastu Buriana. Nenechala ho totiž říci poslední větu, co by Antona Špelce, že císař pán není VůL, ale je vůlí lidu zvolen!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.