Reklama

pondělí 9. prosince 2019

Mravnost nade vše, ale jenom u někoho

Růžena Chrastekova
9.12.2019 VašeVěc
I kdyby si hlasivky za kecpultíkem v Parlamentu vykřičeli, stokrát své lži dokola omílali někteří politici, na pódiích demonstrací političtí aktivisté ty samé lži se snažili manipulativně vtloukat demonstrantům do hlav a novináři z řad presstitutů opět ty lži psali úderně pořád, ta skutečná pravda nakonec stejně vyjde najevo. A pokud se prokáže, relevantně anebo přímo nezávislým soudem, že Andrej Babiš porušil naše platné zákony, ať je po právu potrestán.


Budou-li ale všechna ta obvinění, která dnes padají, ty rozsudky přímo, stát na vodě, dojmech a jevení se, je to jenom nechutná štvanice a v samé podstatě špinavá politika.

Už jenom to, že je nějaká závěrečná auditná zpráva úředníků z EU vydávána těmi shora zmiňovanými za konečné řešení celé kauzy, přímo rozsudek nějakého soudu, proti kterému není odvolání ani dovolání, je podvod, neskutečná lež.

Ta zpráva, která mimochodem měla zůstat v režimu neveřejné a stejně už koluje v médiích, bude ještě připomínkována, rozporována. Navíc všechna ta doporučení v ní nejsou žádným rozsudkem, ani nařízením, ale doporučením, nezávazným, protože jednoduše ti auditoři, v podstatě úředníci, nemají žádná práva nikomu nic nařizovat. A beztak jsou jenom opsaná z udání, která jim, auditorům, doručili místní udavači Piráti a lidovec Zdechovský, možná ještě pár nejmenovaných zrádců a udavačů z řad těch, kteří urputně touží svrhnout premiéra.

Je-li ve zprávě auditorů z Brusele, jak je psáno v tomto článku (ZDE), konstatováno, že Andrej Babiš splnil svou zákonnou povinnost, ale hned následovně šermováno pojmy jako "má páky" (jaké páky?), "výrazně se podílí" (jak konkrétně?).

Nezajímavé není ani konstatování auditorů „formálně naplňuje zákonné požadavky, ale ve skutečnosti je proti smyslu zákona“ a nemělo by být uznáno platným."

Jaká je ta skutečnost, proč nejsou konkrétní? Jak mohou oni vykládat smysl našeho zákona? Jak že nemělo být uznáno platným, když platným bylo našimi oprávněnými institucemi uznáno?

Vrcholem stupidního způsobu vyjadřování se (nevěřím ale, že to taky neměli, neopsali z obsahu udání) ve zprávě je toto: „V tomto světle se jeví, ..." Takže světlo získali nasvícením Pirátů a jiných udavačů, zřejmě, a zjevilo se jim, že to tak asi bude.

Celá tato nechutná taškařice s nějakou auditní zprávou, ve světle těch neosvětlených dojmů a jevení se, není nic jiného, než pákou, kterou má být svržen, sesazen, zlikvidován premiér České republiky a jeho vláda, vzešlá z řádných, svobodných a demokratických voleb.

Pořád je to ale jen nějaká auditní zpráva, žádný rozsudek a udělení trestu, byť si jí takto mnozí vykládají a na jejím základě se tady snaží provést převrat, puč.

Tak jednoduché to je.
39 komentářů :

 1. Vono pani Chrasteková lži a lži. Že je Babiš darebák je myslím nad slunce jasnější (Pardón, vám asi ne, nebo děláte v Agrofertu?). Ale neměli bychom si nalhávat, že je pro nás i tenhle arcilotr jako ta košile. Sice smradlavá, ale přece jenom bližší než vrcholně demokratický kabát nadirigovaný od EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 07:13 Být darebákem je součástí zdejší politické kultury.

   Vymazat
  2. Nad slunce jasnejsi?A dukaz mate kde?Uvazujete jako EU.Naštésti hospodske kecy snad nebudou rozhodovat o vine ci nevine lidi.Nebo chcete psat petici za radne popraveni Babise?Asi je nad vase chapani,ze nekdo haji spravedlnost a právo.

   Vymazat
  3. Milý pane Bagoune, proč bych měl uvažovat jako EU? Pokud váš mozek zvládá něco jako kritické myšlení, tak žádné důkazy (tedy pokud nejste soudce) nepotřebujete. Babiš není člověk bez historie a jeho skutky rozhodně nevypovídají o tom, že by chtěl nějak zvlášť hájit právo a spravedlnost (tedy pokud to není zrovna v jeho momnetálním zájmu). Žádné petice rozhodně psát nechci, ale za to mě naplňuje neskonalou lítostí vaše slepá a marná víra v zázračné polepšení Ferdyše Pištory (nebo se mám smát?).

   Vymazat
  4. Jan Kozina
   ...Babiš není člověk bez historie..., jeho skutky rozhodně nevypovídají...
   Buďte konkrétní "Jene Kozino" a to i s důkazy, které zatím nikdo nepředložil. A nechtějte se z omílaným klišé dále ztrapňovat jako milióny chlívek.
   Nevím, kdo tu slepě blouzní o nějaké víře.
   Iluze si nedělám, ale slepě mohu pomluvit i já vás. Co třeba vaše minulost, co? Nevím o ní nic, nemám na ni důkazy ale myslím si, už jen podle vašich názorů, že jste prostě darebák...

   Vymazat
  5. Roberte, ale já jsem zcela konkrétní. O Babišových činech je toho k dispozici z veřejně přístupných zdrojů docela dost. Takže neváhejte, můžete si vše kriticky nastudovat a sám posoudit. Možná jsem ve vašich očích darebák jak píšete, ale rozhodně nebudu hloupě útočit a urážet lidi s rozdílným názorem. To bych pak byl jako ten Milion chvilek, kterému to přece sám zazlíváte. Nebo ne...

   Vymazat
  6. Jan Kozina
   Zase jen prázdná sláma...

   Vymazat
  7. Kozino, Kozino, ty asi nebudeš zrovna dvakrát inteligentní jedinec. Napsat takovou pitomost jako "Že je Babiš darebák je myslím nad slunce jasnější" může jen totálně vymytej mozek... Goebbelsovská propaganda dělá s lidmi divy. A na co nestačí, to zařídí obyčejná lidská závist...

   Vymazat
  8. 9:29 Sladký Jane Kozino. Odkaz na veřejné zdroje je stejně relevantní, jako argumentovat projevy proti Babišovi ve sněmovně nebo na Letné. Pokusím se vám ten problém přiblížit převedením do osobní roviny. Prohlašuji o vás, že jste někoho znásilnil, protože každý ví, že byste MOHL, jste k tomu vybaven. A co teď? Stačí tato možnost k vašemu ostouzení, nebo by ten skutek bylo třeba dokázat? Babiš by stejně tak "mohl", ale kde jsou důkazy, že svůj tak zvaný střet zájmů opravdu zneužil? Kde jsou důkazy, že porušil zákon o střetu zájmů (Lex Babiš), který byl tehdy vytvořen jen kvůli němu tak, aby ve střetu zájmů být nemohl?
   V 9:00 se dovoláváte kritického myšlení. Tak ho prosím používejte a nechovejte jako důvěřivý hlupák, který spolkne každý nesmysl.

   Vymazat
  9. "O Babišových činech je toho k dispozici z veřejně přístupných zdrojů docela dost..." To jako z mainstreamu, ČT, od Pirátů, Topky? No toto...

   Vymazat
 2. Nemám to s tímhle Andrejem jednoduché. Ale je zbytečné se zaplétat do toho, co na něj plyve protinárodní mainstream.
  Co se politiky týče, proti předchozím vládám je to lepší, i když ne dost dobré.
  Ale vždycky budu rád za každý hlas, který dostane na úkor probruselských stran. Kterých u nás naštěstí už je jako sra*ek a proto každý hlas, který od nich odejde, má velkou váhu.
  To ale snad není případ většiny z nás čtenářů tady.
  Ze stran, které pro nás připadají v úvahu, ze stran národních, jsou k dnešku relevantní především dvě: SPD a Trikolóra. Až potom ANO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JJ, vidím to velmi podobně.

   Vymazat
  2. Vláďa z Brna Jo normálně bych nebyl na jeho straně. Ale žijeme v hnusné době a vláda demožumpy je to poslední co bych chtěl.

   Vymazat
  3. Zkrátka je to momentálně nejhezčí holka z ošklivince.
   Ale je to ještě mladej kluk a může se třeba i polepšit.
   Příště by nemusel posílat do Brusele takovou verbež.
   Helanov

   Vymazat
 3. Možná mne taky odsoudíte, ale snažte se mne pochopit. Moc mi vadí, že zdejší opozice se schovává za právo a spravedlnost, ale podtexem jsou koryta. Např do Bruselu se vracelo i za jejich panování a jejich doba nebyla neposkvrněná. Taky se mi přičí, že útok na AB není čelem, ale bonznutím přes Brusel. To je nová varianta boje, dnes se dovídám, že žaloba na dědouše Jakeše a Štrougala se vede přes německé žaloby, inspirované naší organizací Paměť. Kdyby to bylo před 30ti lety a řešily to naše soudy jsem pro, ale dnes je to mimo mísu. Připomínají mi žalobníčky ze ZDŠ, kteřk mezi dospělé nepatří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pyjáti práskaj na VLASTNÍHO premiéra v Bruseli a ještě jsou na to pyšní...fůůůůj 😣

   Vymazat
  2. Nounejme, souhlas. Navíc začínám mít podezření, že vepříčci ženoucí se ke korytům jsou import. Tedy nekopou za Čechy. Proto budu muset začít hájit rodnou zem, dřív mne to napadalo akorát ve sportu. Dnes po 30ti letech jsme jinde a cizí ruka trhu se nedá přehlédnout. Doufám, že to došlo i dalším z českých měst, luhů a hájů. Je nás 10 milionů.

   Vymazat
 4. Admine, admine. Výměna názorů a jejich obhajoba bez sprostoty a urážek..., to už se vám taky příčí?

  (1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. (2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu. (3) Cenzura je nepřípustná...

  No nevadí, hlavně že je to tu JEN PRO "MYSlÍCÍ".

  OdpovědětVymazat
 5. Kdyby sis oči vyplakala
  a jako moře byl tvůj žal,
  nikomu tím nepomůžeš,
  život půjde dál...
  Tak už havlérko přestaň bečet,
  koryt máš dost,né že né,
  drzouny národ pošle klečet,
  u uren,né na Letné.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
 6. Jako pamětník dvou převratů, vím jedno. Převrat vždy vede k horšímu, protože ti, co ještě nemají nakradeno, se do toho s vervou pustí. AB není žádný andílek a jeho obojaká vyjádření mi vadí, ale vidíte někde někoho, kdo by byl lepší? Nebo si mám, jak bylo výše připomenuto, kriticky myslet, že milionový chlívek si na všechny akce vybere mezi svými příznivci? Sledujte toky peněz, to je zásada každé detektivky. A ani myslet u toho příliš mnozí nemusí. Nikdo zatím neodpověděl na nevyřčenou otázku, která visí v Čechách ve vzduchu už léta. Co bude, nebo by mělo být dál, aby ,ano, bylo líp.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kterýkoli z těch provařenejch recyklátů by byl ještě horší...
   Helanov

   Vymazat
  2. 13:35!
   Také pamatuji pár převratů a ve světě i několik masových genocid. Ale nikdy po převratu nebylo lépe a dokonce ani svobodněji. Převraty nejsou náhoda ani nehoda. Majitelé světa je plánují staletí dopředu. To pouze v době internetu si neuvědomili milionnásobné zrychlení šíření zpráv (lhostejno zda informací či dezinformací) a tím zrychlení otevírání a zejména pak zavírání oken overtona. Zkrátka už dnes nestíhají, a proto se dějí majdany po celé planetě jako na běžícím pásu. Okrajinci se už chystají na třetí a určitě u nich nebude poslední dokud neprodají židům poslední hektar černozemě! Původně chtěli židé pro vytvoření jisraelie území Krymu a okrajiny. Stalin jim podepsal smlouvu o smlouvě budoucí (za půjčky pro válečný průmysl) splatnou v roce 1954. Proto byl v roce 1953 zavražděn a nástupce Nikita (chazar) převedl Krym pod jurisdikci okrajiny (protiprávně). No a proto se bude mejdanovat dokud Krym i okrajina nebudou novým juisrajelem, protože ten starý zdecimují arabi a peršani. Tak psáno, tak dáno.

   Vymazat
 7. Pod zprávy naší opozice i jakýchsi auditorů kdesi z Bruselu už jenom chybí doložka velitele města Bugulmy Jerochimova: "AB bude zastřelen s ceou rodinou a jeho dům bude zapálen!" (Jaroslav Hašek "Jak jsem byl velitelem města Bugulmy")

  OdpovědětVymazat
 8. A.Babiš vyzval: zastřelte mne! Víte pamatuji si, že vztahy mezi českým a slovenským národem jsou nadstandartní, ale jen do určité míry. Babiš je Slovák a historie nelže (některá ano) Milan Rastislav Štefánik byl Slovák a potencionální kandidát na československého prezidenta, stejně tak Alexander Dubček a víme jak skončili. Jejich smrt není dodnes spolehlivě objasněna. Není hlavním důvodem nenávisti některých pražských křiklounů vůči A.Babišovi, že je úspěšným Slovákem?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tatrane, neboj křiklouny je víc vidět, protože obsadili televizi a noviny. Zblbli pár důvěřivých občanů, ale na tu intenzitu s jakou útočí na Andyho je jediná odpověď jeho straně ANO narůstají voliči. Snad je důsledkem jejich bezmoci snaha zatáhnout do hry Brusel, ale myslím si, že ten má jiné starosti. Uvidíme. Škoda, že jsme se rozvedli i když kamarádi v soukromí nám zůstali.

   Vymazat
 9. Babiš byl vysokým státním úředníkem tehdejšího Československa, když údajně navázal spolupráci s StB. Přece každý funkcionář státní správy státu, pro který pracuje je povinen chránit zájmy svého státu. Snad měl navázat spolupráci s CIA, nebo některými dalšími nepřátelskými špionážemi, které se aktivizovali proti Československu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bingo! Tak to je. I ČSSR jsme byli my a ne jen nějací komouši.

   Vymazat
  2. Tatran 14:37
   ...a pak přišel cizák, a nabušil do těch hloupých českých hlav, že utírat prdel se má nohou...
   I když to u nich není běžné, je to přece IN.
   A tak se postupně veškeré hodnoty obrátili.
   Vlastizrada v přímém přenosu. Tenhle proces není schopen nikdo zastavit. Až se to tu semele, přijde obnova. Teď už jen záleží, kdo vyhraje.

   Vymazat
 10. Ogařiska!!
  proč tolik zášti a nenávisti kvůli nějakému korporativci ze zahraničí?
  Vydržte dva, tři měsíce a vstanou noví bojovníci. Minář Áda již má úkol, akorát ne a ne ten majdan ze sletné přesunout na hrad. Ale jednou se to povede, když do toho investují majitelé MAHRALU!! Leda, žeby domu SION a domu CHABAD došly ty zelené papírky, které nejsou vhodné ani na vytření zadku, ale s tím si poradí a znovu roztočí rotačky. Vždyť ve světě existuje tolik slouhů!! Takže MEJDAN bude a ne že né!! Kdo neskáče není goj, tak si ještě chvilku zaskákejte, památníky z II. světové poláci udržují funkční.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chalane, nebo strécu (16:06) !
   Dodnes jsem vám rozuměl, nebo se snažil porozumět, ale už to nejde. Strašit Majdanem a sváďět to na Izrael je podle mne faul. Máte nešťastný charakter, želbohu jsou mezi námi i tací, asi se vám bude líbit i starosta z Řeporyjí, ten je taky bezva rozeštvávač. Můžete se na můj názor vykašlat, ale bude-li tu Majdan, tak vás i mne hrůza nevynechá, postiženi budou vždy jen obyčejní lidé.

   Vymazat
  2. Adonisi!
   O můj nebo Váš charakter nejde. Jde o poznání pravdy o velikém spiknutí gerontů a žreců proti normálním lidem. To, že to trvá již 4 tisíce let není podstatné. Podstané je, že to v blízké budoucnosti skončí a nevíme jak (každý špagát má dva konce a lze táhnout dvěma směry). A nyní ta přetahovaná jde do finále. Majdany se konají v celém světě od dob Krista a dnes každý den nový majdan. I v Kijevě bude třetí v řadě. A v Práglu a Prešporku je třeba majdnout odpor Slovanů proti EUSA. Takže majdan bude, protože šorošek již zainvestoval a Minářek srazí kufry a vyplní!! Jeho ultimátum vedení státu (presidentovi, premiérovi a předsedům parlamentu) je jasné a aktivity signalizoval dopředu (dotace si musí zasloužit).

   Vymazat
  3. Adonisi2!
   Nesnažím se rozeštvávat (nasraných je na planetě již většina), nýbrž pravdivě informovat (tedy většinou v jinotajích, abych neskončil u URNY). Pravdivá informace je lékem poslední záchrany, průser je v tom, že manipulace a indoktrinace je všude a tak si nemůže člověk být jist ani vlastní pravdou (je to pravda, kterou jsem poznal a pochopil nebo metrix??). No dělám co můžu a navíc zápasím s omezeným vědomím okolí (znalosti dějin, formální logika, atd.). Ikdyž stále platí ono valašské, největší krumple má na záhoně nejhůpější sedlák z celéj dědiny!

   Vymazat
  4. Ďuro, podávám ruku a nabízím smír, já si myslím, že by konečně lidi mohli pochopit, že by mohl být život lepší. Tak se snažím mezi námi v podhradí vysvětlit,že jsme lepší než náše "elity" a nenechme si sugerovat závist, lež a už vůbec ne násilí. Pokus se alespoň tolerovat můj názor. Přeji ti šťastné a pohodové Vánoce.

   Vymazat
  5. Anodisi!
   Díky za podanou ruku. Stává se to v životě velmi zřídka a NR je to malý zázrak. Názory protivníků i souvěrců můžeme vysmívat nebo tolerovat, či s nimi souznít, ale to je pouze první krok (označení pozice, zatlučený hraniční kolík). Pokud nenastanou kroky další, umožňující přiblížení na pohled z očí do očí (myšleno opět alegoricky) nenastane to nejpodstatnější - souznění.
   Souzněním nechápu pronik množin názorů zůčastněných aktérů, nýbrž podstatu, ze které ty názory vznikají. Každý z nás zveřejňuje své názory z nějakého důvodu (obava o sebe ve světě, obava o svět před mýma očima, narcisizmus, prospěchářství), ale nezávisle na důvodech sdílené názory fungují i nezávisle na jejich autorech. Prostě je lidé čtou, prociťují, přemýšlejí o nich a přejímají či odmítají. Tomu se říká vytváření egregoru. Je to vlastně protipól stádovitých akcí na sletné, u koňa, kde hlavním narativem je sounáležitost k davu. Proto ať vás netrápí, že mnozí mají odlišné názory, ten váš si vytvářejte v upřímné snaze dopátrat se pravdy o světě a tuto pravdu dál sdílet (i s rizikem, že může jít o metrix nebo nepochopení). Odezvy ostatních vám budiž opatrnou nápovědou jak relevantní vaše názory jsou. Přeji Vám mnoho pozitivních podnětů k odhalování podstaty světa lidí. I já se budu snažit, teda dokud vnímám a myslím.

   Příjemné svátky přeje všem na NR Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký a nasraný valašský staříček.

   Vymazat

 11. https://www.hoppner.cz/kukacci-vejce-v-capim-hnizde-brutalni-unik-informaci-ze-statniho-zastupitelstvi-dve-ministryne-spravedlnosti-biji-na-poplach-budou-padat-hlavy-ted-by-meli-jit-lide-do-ulic-media-cudne-mlci/
  Babiš a jeho poslanci udělali velkou chybu schválením špinavé práce ČT. St. zástupce hned přisolil obnovením stíhání a milion čuránek s demoblokem mají préé.

  OdpovědětVymazat
 12. Je třeba číst to, co vám "náš" mainstream nikdy nenapíše.
  Co? Jane Kozino?

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019120811075977-babis-prudce-odpovedel-svym-oponentum-zminil-audit-agrofert-protesty-schytali-to-i-kalousek-a-hrib/

  OdpovědětVymazat
 13. Černé na bílém: "Z nyní již veřejně dostupných zdrojů si každý může snadno zjistit, že Andrej Babiš byl nejpozději od roku 1980 důvěrníkem a od roku 1982 agentem StB (československého státu) s krycím jménem Bureš,“ říká Bronislav Tomek, vedoucí Odborné sekce pro lidská práva Strany zelených. A proto považuji A.Babiše za příkladného vlastence. CIA a celá západní polokoule se usiluje od roku 1945 zardousit nově vzniklé státy, kde vedoucí silou jsou komunisté. A tedy rozhodnutí A.Babiše bránit svou vlast z titulu vysoké státní funkce a bojovat proti nepřátelským západním špionážním centrálám se Státní bezpečností" za výraz vlastenectví. Nebo snad se měl spojit s CIA a bojovat proti své vlasti? To by se pražským řvounům a debilům líbilo. Ať žije A.Babiš!!! Nedáme jej!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tatrane, to je právě ono! Babiš "donášel", kdo se nechává uplatit v zahraničním obchodu. To mu šmejdi nemohou zapomenout. A že jich bylo hodně pochopíme, jak snadno prodávali republiku po 89. Kdo kupoval?

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.