Reklama

neděle 29. prosince 2019

Muž bez prezidenta

TARAS2
27.12.2019 TarasovaTerasa

Můj asi nejoblíbenější spisovatel, Kurt Wonnegut, dříve též junior, napsal v pokročilém věku knížku Muž bez vlasti, ve které zúčtoval s vládou George Bushe Jr. a tím i s lidem Spojených států, který si toho vola postavil podvakráte do čela.

Před třemi týdny jsem konstatoval, že po chybách ne nepodobných jakémusi debilnímu trojskoku se Babiš v mém toplistu volebních preferencí propadl na nevolitelné místo (US vrtulníkové rajzování, záchrana presstitutek z ČT ve sněmovně a hloupé řeči v Kyjevě). Dnes jsem s politováním zjistil, že stejný propad u mě zaznamenal prezident.

Po státnicky rozvážném projevu o svátcích (zaznamenávám doslova duchovní úpadek u Vlka, kdy jeho komentář k tomuto projevu na Kose už snese srovnání s exkrementy páně Šafrovými) mu to nedalo a poskytl rozhovor Parlamentním listům.

Otázka: „Mnoho čtenářů jistě bude zajímat, co jste našel pod stromečkem? Bylo tam i něco, co jste vůbec nečekal?“

Odpověď: „Ano, byl tam nový holicí strojek, protože jeden se mi rozbil a já jsem předpokládal, že si ho v lednu koupím. Nemusím, neboť moje milovaná žena mně holicí strojek věnovala.“

A co ty fusekle, Milošu, proč jsi na ně zapomněl? Ovarová lidovost především.

Otázka:“V Británii se před svátky konaly předčasné volby, ve kterých drtivě vyhráli konzervativci Borise Johnsona. Co jste na to říkal?“

Odpověď: „Ještě před volbami jsem Borisovi popřál, aby je vyhrál, a jsem rád, že se tak stalo, protože si myslím, že v každé politické straně je kromě jejího programu důležité i to, kdo ji vede. Británie měla skvělého levicového politika Tonyho Blaira a skvělou pravicovou političku Margaret Thatcherovou. Oba dva byli ve své době úspěšní. Když vedete stranu a nedokážete přilákat voliče, nemáte charisma, je úplně jedno, zda jste levicový, nebo pravicový. Prostě platí, že jste neúspěšný politik.“

Skvělý levicový politik Tony Blair, skvělá pravicová politička Margaret Thatcherová a skvělý liberální politik Pinochet.

Otázka: „Nedávno se ruské ministerstvo zahraničí ohradilo proti našemu rozhodnutí zařadit 21. srpen mezi významné dny coby památku obětí okupace. Co na to říkáte? A budete vůči ruské straně podnikat nějaké kroky?“

Odpověď: „Je to, samozřejmě, absolutní drzost. Za další, před časem jsem přijal pozvání prezidenta Putina na oslavu 75. výročí vítězství v druhé světové válce, a teď přemýšlím o tom tam buď vůbec nejet, anebo, což asi udělám spíše, tam jet a říci Rusům: co kdybyste obrátili list a přestali si toto výročí připomínat?“

Je to složitější a nelze to jenom odbýt sarkastickým komentářem. Ano, byla to z ruské strany drzost, drzost, kterou pohrdavě odpověděli na řadu drzostí a provokací české strany, státních a ministerských úředníků, představitelů samosprávy, pražské svoloče a agentů CIA mezi pravicovými politiky. Jak se do lesa volá…

Tohle především měl Zeman v odpovědi zdůraznit, ale neudělal to. Místo toho hloupě kličkuje s návštěvou-nenávštěvou a vyzývá Rusy k obrácení listu, který ale přitom nechceme (pochopitelně) obrátit my.

V závěru se ho redaktor zeptal na úspěchy a chyby v jeho letošní práci. Na úspěchy si Miloš vzpomněl, u neúspěchů mu selhala paměť. Bodejť.

Jsou ale obrázky, u nichž to ani prezidentem oslavované přibrané kilo na váze nezachrání:


Jistě, fronta pravicových zrůdiček při čekání na prezidentský úřad je děsivá sama o sobě, hrozba čaputizace českého prezidentského stolce reálná a debilizace voličů v podobě nástupu Husákových dětí a jejich dětí tragická. To vše nutí přemýšlet o volbě nejmenšího zla. Ale myslím, že co je moc, to je moc. A nejenom v čase Vánoc.

54 komentářů :

 1. Jen poznámka.
  Babiš u vyměknul,Zemana to čeká také.
  I když u Zemana tu neúčast na oslavách v Moskvě chápu,zdraví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lukáši,Zemanovi nemá co vyměknout,je to populista,jehož JEDINÁ přednost je,že ti ostatní kandidáti byli ještě horší.
   Chápu,že horuje pro NATO a volá po boji v Afghánistánu za Prahu,chápu že je zavilý sionista,chce si jen udělat dobré očko v Bílém domě.
   Ale tuhletu nechutnou otočku ohledně srpna 68 nechápu.
   První slovo platí,druhý leze z gatí,porušil dohodu.
   Pokud vím,Kreml se za srpen omluvil,naprosto jasně se od toho vpádu distancoval.
   A my jsme- na oplátku- přislíbili,že už se v tom nebudeme šťourat.
   Proč taky,že!?!?!?
   A teďka najednou stát poroučí,že se na ten "památný den" zapomenout nesmí...
   V mých očích je to trapná provokace,která poslouží jen těm,kterým se zdá,že je národ málo rozdělený.
   Za mne veliké FŮŮŮŮŮJ.
   Helanov

   Smazat
  2. Za mne fuuuj taktez.Uz tech fuuuj je sakra nejak moc.Proc se u vsech vsudy posíra?

   Smazat
  3. Ano, prezident Zeman se už dnes projevuje přesně tak, jak se zrovna vyspí. Před volbami byl poněkud levicovější, ale to potřeboval hlasy větší části voličů. Jak napsala Helanov, byl zvolen proto, že ostatní kandidáti na prezidenta byli ještě horší. Co se týče "památného dne", je to dost provokativní záležitost, která se logicky odrazí na česko-ruských vztazích. Je to pojetí naší politiky v souladu s nedávným usnesením EP, které staví SSSR a Německo vedle sebe jako hlavní viníky 2. světové války. V našem případě zapomeneme na německou okupaci (360.000 mrtvých a nedozírné hospodářské škody) a budeme si každý rok povinně připomínat tzv. sovětskou okupaci, která nebyla sovětská a už vůbec ne ruská, ale má být důvodem nenávisti k Ruské federaci zejména u mladé generace. Jinými slovy - připravujeme tak veřejnost na novou válku proti Rusku, která má být ospravedlněna mj. i rokem 1968. S tím souvisí i heroizace Vlasovců, popření role Rudé armády při osvobození Československa a pošpinění sovětských vojevůdců (Koněvův pomník i pamětní tabule na staroměstské radnici) i vojáků (články o znásilňování a krádežích vedle pomníku "slušných Vlasovců"). Nevidím v tom do budoucna nic dobrého a Babiš s tím nic nedělá, zřejmě nechce dále oslabovat svou vnitropolitickou pozici. Jako občané Českého státu však na to časem doplatíme...

   Smazat
 2. Tak to je a závěr článku je děsivý to se nesmí stát věřím že k tomu nedojde že mají Češi rozum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těch co se nebojí otevřeně projevovat zdravý rozum je buď málo,nebo nedostávají příležitost.
   Jednotný odpor lidí je blokován "chytrým" dávkováním různých informací a udržováním rozdělení občanů na spokojené a nespokojené a na nerozhodnuté a apatické ke všemu politickému.
   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2820-17-listopad-a-dalsi-zverstvo-ceske-televize-deti-vykladaji-jak-jsme-my-zili-za-socialismu-jakym-pravem-nas-urazi

   Smazat
 3. Na Německo, nebo Landsmanschaft, si vyskakovat nemohou, tak se prsí na Rusko. Já jsem pro vyhlášení 15 března jako dne obětí NĚMECKÉ okupace. Počet obětí přes 300 000. Kdo si to tu v této provincii troufne prosazovat??

  OdpovědětSmazat
 4. Tak určitě hodně lidí Zeman tím výrokem o Rusku rozladil. Taky ho nesu nelibě. Stejně tak jsem nikdy nechápal jeho obdiv k těm dvěma britským zločincům. Naštěstí jsou již minulostí.
  Nicméně je asi třeba zachovat chladnou hlavu. Zeman, prezident západní kolonie se všudypřítomnou pátou kolonou, se pohybuje na hřišti vykolíkovaném někým mnohem mocnějším. Prostě i on musí někdy "políbit prsten".
  Výrokem o Rusku sebral kavárně vítr z plachet a téma dalších mediálních orgií. Jsem si jist, že do Ruska pojede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Heriote,tohle ale už není o líbání prstenu,ale o žraní ropuchy.
   Helanov

   Smazat
  2. Dvojznačné prohlášení, kterého se "dopustil" není žádné polykání ropuch. To by bylo, až by tam odmítl natvrdo jet. Rozhodují činy. To se ovšem nestane.

   Smazat
  3. Nene! Když Zeman svého času pozval Guaido na Pražský hrad, nejdříve jsem zkoprněl. Ale posléze jsem to ocenil jako drzý bluff pokerového hráče.
   Tentokrát ani po týdnu není co ocenit!

   Smazat
 5. Pan prezident už do Ruska jednou jel, aby ukázal, že nejde se stádem. To bylo před pěti lety na 70. výročí Dne vítězství, a většina "světových" politiků dala na "doporučení" USA a do Moskvy nejela. Kvůli situaci na Ukrajině (Donbas, ale zejména USA rozzuřila ztráta Krymu). Ale pan prezident přece jenom v poslední chvíli uhnul. Nezúčastnil se vojenské přehlídky a místo toho jednal se slovenským premiérem. Ale to mhl i v Praze nebo v Bratislavě, či na nějakém našem nebo slovenském zámku. Na to se nemusel táhnout do Moskvy. Tedy ani oblačený ani neoblečený. A v tomto duchu i pokračuje. I v tomto rozhovoru používá slogan "vítězství ve druhé světové válce". Ale v Rusku se 9.5. slaví vítězství ve Velké vlastenecké válce! Druhá světová válka skončila až 2.9.1945 kapitulací Japonska. To ale ví každý průměrně informovaný člověk. Jde tedy o jiné datum. A pan prezident jede právě na té vlně přepisování a "upravování" historie. Takže zase tak výjimečný a odvážný asi nebude. Jde jednoznačně o pozérství. Nicméně pořád je to jednooký mezi slepými. Jeho "konkurenti" jsou už naprostá politická veteš nebo přímo galérka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan president je na straně loupežníků z usa podporuje jejich války a šílence z eu. Pozval rádoby presidenta který měl vzejít z us převratu ve Venezuele. Teď se zapojil do protiruského štvaní. Nic nemění fakt že dutej liberál drahoš by byl 100 krát horší.

   Smazat
  2. Heriot a danny zastávají názor, že je občas nutné "políbit prsten". Samozřejmě, kompromis je občas nutné udělat, jsou však kompromisy rozumné, zbytečné, vynucené a smradlavé. Babiš i Zeman v poslední době ustupují tlaku ze zámoří zcela viditelně, jinak řečeno, podělali se. Možná by si mohli vzít příklad z maďarské pusty.

   Smazat
  3. Zkrátka,Orbán se chová jinak!!!
   Helanov

   Smazat
  4. Proč nevrátit a nezopakovat RakouskoUherskoČesko ?

   Smazat
  5. RakouskoUherskoČesko je nevratné mimo jiné proto, že nikdy neexistovalo. Bylo jen Rakousko-Uhersko a to se nelíbilo nejen Čechům nebo Slovákům, ale také spoustě ostatních národů, které do monarchie patřily. Bohužel je nevratné i Československo. Monarchie asi nebyla taková idylka, jak si ji někteří naivní spoluobčané, ovlivnění propagandistickými seriály typu Modrá krev, dnes představují... Nepochybuji o tom, že nás někdy v blízké budoucnosti čeká seriál o Němcích v českém pohraničí, který přeskočí kapitolu Hitlera, Henleina nebo Franka a zaměří se pouze na jejich vynalézavost, pracovitost i přínos pro fungování státu a ekonomiky.

   Smazat
 6. Zeman senilní. Není tomu tak dávno kdy prohlásil, že největší blbost politiků je trucovat a se svými oponenty nemluvit. Dnes se mezi trucující blbce zařadil sám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velice se mýlíte. Pan prezident je v neustálém kontaktu s vládou,parlamentem, senátem i zahraničím. To,že veřenoprávní média o tom neinformují není jeho chyba. Pokud by se dopustil nějakého fopá to by se to rozjelo.

   Smazat
  2. Tak popřel sám sebe. Když začal západ uvalovat sankce na Rusko a z nějakého trucu odmítali západní politici jezdit do Ruska, on sám zdůvodňoval svojí přítomnost na oslavách 70. výročí konce války v Moskvě diskusí s Putinem. Zdůvodňoval to tenkrát tím, že případné výhrady je třeba oponentům sdělit osobně. A dnes, jako reciproční krok na reakci Ruska, s Rusy odmítá mluvit?
   Mohl do Moskvy jet a Putinovi vše vysvětlit osobně. Klidně mohl říct, že uctívání obětí invaze vojsk Varšavské smlouvy a následné okupace Rudé armády je reciproční proti předchozímu uznávání těchto okupantů ruskou stranou za válečné veterány. Ale takhle? Kdy to má Putinovi říct? nebo mu má poslat e mail?
   Tyhle věci se nejlépe vysvětlují osobně, mezi čtyřma očima.

   Smazat
 7. Sakra a co kdo vlastně chce?
  Já Miloše Zemana absolutně nemusím a dávám mu přednost a volil jsem ho jen proto, že ON dokázal nejednou, že myslí u nás z politiků jako málokdo dopředu. To u něho uznávám. Jeho prohlášení nebylo až tak kategorické - aspoň já to tak pochopil - a dává mu několik možností bez ztráty kytičky. Žádný dnešní politik naší scény takto nemluví, jen občas Babiš. Jen si vzpomeňte, jak ON prosazoval a prosazuje přímou spolupráci s Čínou a pak stačili dva tři "nepřející českému státu" doslova před několika týdny a jak pochopitelně zareagovala Čína. Některé jeho prohlášení a činy mu nikdy neodpustím, ale ať hodí kamenem ten, kdo je bez viny!
  I tady na fóru, kde nás označují za "přátele" Ruska je dost "rusofilů", kteří si na ně jen hrají! Jakmile se to dotkne "jejich" duše , sklouzávají mimo realitu. A to nemluvím o zdejší "opozici". A všechno se to - ať se jinak stalo co se stalo kdykoli jindy - prostě odvíjí od srpna 1968. Kdo by byl rád za okupaci? Ale je nutné si říci také pravdu a nelhat si věčně do kapsy o tehdejších událostech. Jenže každý tu pravdu vidí podle svého "barevného sklíčka" a hotovo! Žádná logika, žádná fakta, žádné myšlení, jen svoje vlastní dogma!
  A nejvíc mne zaráží, že mu to vyčítají i ti, co nechtějí žádnou vzájemnou rovnocennou spolupráci s Ruskem. A najednou je to "nový" fakt a cítíme se sklesle. A to se tak cítit máme! Tak, co kdo vlastně chce? Já vím, co bych chtěl, aby lidé prostě a jednoduše přemýšleli a znovu a znovu nenaletěli na stejné triky, řečené jen jinými slovy, jinými postavičkami. Kdo chce znát pravdu o manipulacích davem ani nemusí vyhledávat "obtížně na internetu", skoro všechno je totiž už dávno v materiálech "reklamního" oboru, stačí si zjistit zdroje (nejlépe je možnost číst "papírové" knihy, skripta atd.). Myslím si, že kdyby mluvil naopak, stejně by se to spustilo zrovna tak, jenže tentokrát jako že je Ten ... rusofil až moc velkej.

  Tak to vidím já. Jinak Vám přeji hezké svátky a Nový rok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Perun: Naprosto s Vámi souhlasím. Bohužel poznání reálné skutečnosti vyžaduje znalosti a informace a to bolí, nehledě na skutečnost, že většina žije v zajetí implementovaných myšlenkových schemat, která jsou natolik líbivá, že se jich nechtějí vzdát. Jedním z nejrozšířenějších je domnělá suverenita, jak osobní, tak státní. A to jim umožňuje zastávat nekompromisní postoje.

   Smazat
 8. To jsou třesky plesky. Běžte se vysrat ubude tlaku na tu vaší vepřovici co máte v té řepě. Nebo mi silně připomínáte toho vepře v řeporyjích.
  lada

  OdpovědětSmazat
 9. Řekl bych, že se Zeman pokouší vzít vítr z plachet anti-ruské kampani z Řeporyjí a senátu, kde se favorité páté kolony snaží kopírovat špatné scénáře vyprodávané z americké abasády v Kievě. NATO se zřejmě snaží přežít za každou cenu a bez nepřítele to nepůjde...

  OdpovědětSmazat
 10. Z Nové republiky se staly sesterské stránky Novinek, Radosta se přejmenoval na Unknown a s "milionem chcanek" a kavárnou mají společného nepřítele. Pokud vzniknou nové stránky bez lidí od Soroše, dejte vědět.

  OdpovědětSmazat
 11. Dvořáku, měl jsem tady komentáž ohledně židů a bezestopy zmizel. Když cenzuruješ tak to aspoň přiznej...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo,o Zidech se tady nesmi .Staci napsat,ze je v Izraeli vedro a uz ji mate....

   Smazat
  2. Přiznávám, že výpady proti Židům tady nevedeme. Ale to už byste měli vědět.

   Smazat
  3. Fakta nejsou vypady.Noam Chomsky dela vypady proti Izraeli ,kdyz pise o genocide Palestincu?

   Smazat
 12. Zeman se zařadil koncem roku k nejhorším prezidentům po bok Havla a Klause. Naprosto diletantské výroky také ke klimatické změně místo toho aby řešil alespoň to málo čemu nyní rozumí vyráží dech. Malý český člověk ve vysoké funkcí se stává drsnou tradicí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak Havel samozřejmě je to nejhorší co za 100 let republiku potkalo, to bezesporu. Myšleno v křesle na Hradě.
   Nicméně Zeman se svými výhradami k těm gretoidům má pravdu...Velký kšeft a zmanipulovaní blbci, Více se k tomu nedá říci.

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hledejte informace, než začnete komentovat
   Bomba: Experiment geoinženýrství financovaný Billem Gatesem je vázán na vylidňování. Neděle 22. září 2019.
   https://beforeitsnews.com/survival/2019/09/bombshell-geoengineering-experiment-funded-by-bill-gates-is-tied-to-
   depopulation-2741459.html
   Tento projekt SCoPEx by znečišťoval oblohu na celé planetě, ztlumil slunce, zhoršil fotosyntézu a vedl ke zhroucení globální biosféry. To by samozřejmě vedlo k hromadnému hladovění po celém světě, protože potravinové plodiny selhávají a hladoví se. To je cíl projektu, mimochodem, neplánovaný vedlejší účinek, informoval agentura Natural News.

   Smazat
 14. Ať se nám to líbí, nebo nelíbí, v tomto případě jsou trumfy na straně Ruska. A je to vinou našich státních představitelů. ( případ Koněv a případ,sám pro sebe, dement z Řeporyjí.

  OdpovědětSmazat
 15. Stydím se za prezidentovu reakci.
  Je to hanebnost. Je to úlet na stejné úrovni jako když ukvapeně pozval k nám na návštěvu Guaidóa, tu loutku, která měla ve Venezuele nahradit lidmi zvoleného Madura. Trapnost a nepatřičnost, ukvapenost, ani se nedá napsat švejkovina, protože Švejk měl stále svou mravní důstojnost, jakkoliv v pozici zdánlivého blba. Stydím se, je mi smutno, cítím se zrazená a nechráněná. Nedivila bych se, kdyby Putin Zemana na oslavy konce války nepozval. Přišlo by mi to adekvátní. Podmiňovat čimkoliv účast na uctění památky vojáků, kteří za nás vybojovali mír, vyhnali od nás německé vrahy a jejichž krví je naše země pořádně prosolena, je hanebné, zrádné, pitomé....Zemana jsem volila, stále nevidím jinou osobnost na post prezidenta, ale čas od času si zoufám. Trapasy z neustálého provokování žabomyších sporů, takže ty podstatné se někdy v tom balastu ztrácí, vše je nějak nesolidní, trpím studem, závidím Maďarům i Rusům jejich chlapácké a opravdu vyzrálé osobnosti... Jsme na tom zle jako nikdy dřív, nikdy jsem se tak nestyděla za to jak se prezentujeme před národem, který nám nikdy nic zlého neudělal a na který plive celý západní svět. Nemáme být na co hrdí, když tohle dovolíme. Plivanec od Zemana je vrchol všeho zlého. Jako by se přidal na stranu hanobitelů Koněva, či blbečků, kteří chtějí uctívat Vlasovce. Bolí mě srdce, ať se na to dívám z kterékoliv strany, je to další plivanec. Jsme trapní a malí....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trapní, malí a v převážné míře zbabělí.

   Smazat
  2. Tak to vám můžu jen závedět. Že jste se nikdy tak nestyděla za to, jak se prezentujeme. Já to tuhle počítal a vyšlo mi, že z padesáti let mého života kdy jsem z toho už měl pojem, jsem se všeho všudy nestyděl za to jak se prezentujeme plus minus dva roky.

   Smazat
 16. Dobrý večer.
  Dostala jsem dnes email tohoto znění:
  "Tuto zapomenutou přehlídku asi neviděl nikdo z nás. Ani se nepamatuji ze školy,
  že by nám o ní říkali, že byla 7. září 1945 závěrečná přehlídka všech armád ,
  které se podílely na vítězném ukončení II. světové války. A také mě překvapuje,
  jak dobře člověk rozumí! Nenechte si "zapomenutou přehlídku" ujít,
  stojí za to!
  https://www.youtube.com/embed/Mnpn5znFEtc
  Text je originál v ruském jazyku a je mu velmi dobře a zřetelně, rozumět."
  Hned na začátku je napsáno "rekonstrukce ceremoniálu dle materiálů .. tak nevím. Ale podívat se můžete, když už jsme u těch oslav. Pan prezident Zeman si to nějak "popletl" s tím obracením listu.
  Hezký večer.
  Pěkný večer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moji rodice na ni po 5 letech emigrace v SSSR koukali.Byla to sila.27 milionu mrtvych se jen tak nezapomina.Skoda,ze dnes hodne lidi tak lže.M.Z.se k nim pridava.Zklamani...

   Smazat
 17. Myslím, že jste všichni na omylu. M. Zeman je GLOBALISTA a jako takový má své úkoly. Na rozdíl od všech našich současných, bývalých a většiny budoucích politiků a "politiků" má svoje výstupy a tahy promyšlené hodně daleko. S tím Guaidóem to byl bonmot, který nejlépe pochopil E. best a taky ho vyložil. S tím "nejetím do Moskvy" máte vyjímečně pravdu - nějak musel ot upit tu ostudu, co napáchal Kolář , Novotný a spol.Co se týče ostatního - je rozdíl poslouchat a slyšet. Pusťe si ten projev víckrát a slyšte... a přemýšlejte. To, že myšlení bolí, mi (a mým spolustudujícícm) říkal profesor matematiky na fakultě už před 40 lety,když nás vyhazova od zkoušky. Je vidět, že valná část národa se opravdu bolesti bojí - a raději nemyslí... tak už se lidé, probuďte. Nebo jednoho dne ráno, po obvyklé večerní dávce bobulek proti bolesti, zjistíte, že není ani Česká republika, ani vy nejste Češi, že vás neznají vaše děti a vnuci, že není kde koupit maso, že nemáte auto, že 2.SV vyhráli Němci, Britové a Američané, že Země je placatá, že hranice EICh končí na Donbase a pak už je jen hluboké moře, že... zbytek si domyslete sami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní vlasto, když se zamyslíte, jsme loutky s cizími loutkovodiči. Ti nejsou tak blbí, aby si neudělali analýzu, kdo měl šanci prezidentskou volbu u nás vyhrát. O Zemanových protivnících museli mít vzhledem k náladám mimo Prahu jistotu, že někdo z nich může projít jen do druhého kola. Jako hlavního favorita měli Zemana. Ten plní prakticky vše, co si oni přejí. Nedovedu uvést příklad, kdy se loutkovodičům vzepřel. Jeho popularita byla zmanipulovaná tak, že dokonce nemusel dávat žádné předvolební sliby. Kdo špitnul, že by se po něm mělo za volební hlasy něco chtít, byl umlčen. Media hlavního proudu po něm žádné sliby nechtěla a alternativní weby se diskuzi vyhýbaly, mazalo nebo zesměšňovalo se. Zeman ví, že musí poslouchat nebo nedovládne. Věděl to i dříve. Prostě dělá si, co chce a na své voliče se neohlíží. Já ho také volil, ale jen jako menší zlo. Už asi v naší demokracii budeme odkázání na opakovanou volbu menšího zla, i když i to nemusí být menší, ale také větší, kdo ví.

   Nyní jde o poučení z krizového vývoje. Je možné, že se pokus o tento trik bude opakovat. Například nám podsouvají Okamuru, jehož úmysly nezná ani on sám. Přímá demokracie je krásný program, v denní praxi nerealizovatelný.

   Smazat
  2. 22:34 Člověče co tady špiníte Okamuru co je na tom nerealizovatelného? Ve skutečnosti to má jediný demokratický stát na světě Švýcarsko.

   Smazat
  3. 22:55, rozumíte vůbec psanému textu? Nejsem si vědom, že bych někoho špinil. Víte milý oddaný stoupenče Okamury, kolik se přijímá zákonů za rok? To byste chtěl o každém zákonu uspořádat referendum? Na rozdíl od vás, trvám na tom, abych si byl vědom, koho volím a co udělá, až bude zvolen. Vám sliby Okamury stačí, já chci vědět více. Bohužel i vy, který jste snadno manipulovatelný, máte volební právo.

   Smazat
  4. To myslíte vážně? Že v přímé demokracii musí každý zákon projít referendem?

   Smazat
  5. 22:34
   To, že Zeman byl prostě vybrán a dosazen nedává moc dobrý smysl. Jistou stranou vybrán, to ano. Ale bylo třeba to vybojovat. Tak jako například na Slovensku byla vybojována Čaputová. A že ti dva neplní stejnou úlohu je nasnadě. Špěpí se tu zájem V4. A to na nějaký samozřejmý vítězný postup jednoho zájmového uskupení nevypadá.

   Smazat
  6. kolokole, vybrat neznamená vždy jen pomáhat, podporovat. Můžete vybrat tak, že nebudete bránit. Zeman toho měl za sebou tolik, že ho cílená propaganda mohla jednoduše lidem zhnusit (Bamberk a další).

   Smazat
 18. No, s tím, že vyjádření RUSKÉHO zamini k ČESKÉMU rozhodnutí zařadit 21. 8. mezi památné dny ČESKÉ REPUBLIKY označil Vladyka za absolutní drzost, naprosto souhlasím. Je to drzost!

  OdpovědětSmazat
 19. Tresky, plesky,rec se. mluví, voda teče...Jen abychom jednou na kolenou neprosili RF, aby nám přijeli na pomoc...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:49 Celkem reálná představa. Ani to zas tak dlouho trvat nemusí. Představuji si to v sedmi bodech.
   1) Brusel předkládá ke schválení vylepšení vlajky EU o muslimský půlměsíc.
   2) Zatímco EK o tom ještě jedná, české zamini návrh vítá a předkládá parlamentu ke schválení vylepšení české vlajky o zmíněný symbol.
   3) V Praze a v Brně se pořádají demonstrace na podporu Petříčka, propukají pouliční boje.
   4) Pouliční boje se rozrůstají, první krev, nemá kdo zasáhnout. Vláda se hroutí.
   5) Brusel nabízí České republice bratrskou pomoc.
   6) Lídři SPD, Trikolory a KSČM odlétají do Moskvy.
   Vracejí se, přivážejí z Moskvy vzkaz ve znění: "Eto vaše dělo."
   7) Vzniká chalífát ESMN - Evropská Společnost Muslimských Národů - jehož hrdými členy jsme.

   Smazat
 20. Ještě bych dodal, že u narcisů tohoto typu je možná sebereflexe jen v případě, že jim někdo, koho si váží vrátí např. řád, nebo dá alespoň najevo naprostý nesouhlas. V tomto případě mě napadá snad jedině Jan Keller, který má schopnost to vyjádřit jasně a s nadhledem.

  OdpovědětSmazat
 21. Zeman se nám pokazil, vychvalovat Blaira a Thatcherovou, podlézat židům a další děsivá selhání, ukazují změnu myšlení.
  Někdo mu špatně radí, to je jeho slabina už dlouho. Před léty jsem s ním spolupracoval, byl velmi dobrý, ale teď ztrácí tvář a zároveň i příznivce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.