Reklama

pondělí 30. prosince 2019

Na Slovensku jsou připraveni převzít - pro pražské úřady nepotřebný - pomník maršála Koněva.

30. 12. 23019 Novosti RU, 30. prosince 2019, 18:05
Veřejné činné osobnosti v Bratislavě požádaly české úřady, aby umožnily přesun památníku maršála Koněva z Prahy na Slovensko. Ve své žádosti upozorňují na klíčovou roli významného sovětského vojevůdce při osvobozování Československa od fašismu.


Autoři iniciativy slibují umístit pomník tak, aby mohl i nadále symbolizovat vděčnost Sovětskému svazu za osvobození národů Slovenska i České republiky, kde se tvrdohlavě snaží na to zapomenout.

"Na Slovensku není pochyb o tom, že maršál Koněv vedl pomoc Slovenskému národnímu povstání a poté Pražskému povstání. A naší povinností, jak Slováků, tak i Čechů, je prokázat maršálu Koněvovi největší vděčnost, “řekl Ján Čarnogurský, člen Valdajského diskusního klubu, člen správní rady Panevropské univerzity /PEVŠ/ v Bratislavě.

V září se úřady v městské části Prahy, kde se nalézá Koněvův pomník, rozhodly přesunout jej na jiné místo.

Přeložila: PhDr. Jana Görčöšová

26 komentářů :

 1. To je teda ostuda Čechů bohužel nám vládnou bezpáteřní 0 který nedokáží umravnit nácky z Prahy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maršál Koněv s Rudou armádou neosvobodili Československo od nacistů a fašistů. Československo bylo osvobozeno od německé okupace. Fašisté a nacisté v Čechách zůstali, v Řeporyjích se začínají projevovat

   Vymazat
 2. „Ostuda české diplomacie“. Okamuru pobouřilo, jak hlasovalo Česko o protinacistické rezoluci v OSN:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019123011188766-ostuda-ceske-diplomacie-okamuru-pobourilo-jak-hlasovalo-cesko-o-protinacisticke-rezoluci-v-osn/

  OdpovědětVymazat
 3. Tak tomu se říká morální facka, přátelé. Připdám si jak pochcanej od toulavejch psů.

  OdpovědětVymazat
 4. No nevím, v březnu 1939 měli slovenští sousedé jiný pohled na věc. To samé v průběhu války.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo. Jenže ti s tím jiným náhledem na věc už dááávno blejskaj Luciferovi vidle. Nebo Péťovi svatozář.

   Vymazat
  2. 5:32

   V březnu 1939 nemohli mít na tuto záležitost žádný pohled, protože Koněv nebyl maršálem, nevelel vojskům ženoucím nacisty zpět odkud přišli a nemohl mít tudíž za tento počin postavený žádný pomník.

   Vymazat
  3. Slovensko v březnu 39, bylo postaveno před rozhodnutí zda svou jižní část přenechá Hortiovskému Maďarsku a své dva severní okresy Polsku, nebo bude souhlasit s Hitlerovým návrhem samostatného Štátu. Následně jako satelit nacistického Německa, muselo poslat svou „Rychlou divizi“ do války proti SSSR. I tak její část dezertovala k Sovětům. Slováci ve své většině zůstali k Čechům i dnes přátelští, což se nedá, hlavně o pražácích říci, že by uvažovali recipročně, přestože v Praze žije stále asi 50 tisíc Slováků jako důsledek bývalé Federace.

   Vymazat
 5. Pozor. Globalisti chcu prepisovat historiu. To je ich lisiacky velky plan. Potrebuju nam Slovanom zmenit dejiny, oslabit nase narodne citenie, premiesat nas a tak nas lepsie kontrolavat, manipulovat, ovladat ale hlavne zdierat a na nas bohatnou.

  Juraj


  OdpovědětVymazat
 6. Vynikajici napad pomnik marsala Koneva by byl presunut do Bratislavy a v budoucnu kdokoliv a kdykoliv by ho mohl pomnik shlednout a vzdat hrdinovi cestnou pamatku
  diky Bratislavo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby k tomu skutečně došlo, bylo by to především neuvěřitelné zostuzení nás Čechů.

   Vymazat
  2. Ovšem zostudilo jsme se sami před sebou. Slováci-bratři už jen tahají kaštany z ohně. A totéž s Nočními Vlky. tam je vítají chlebem a solí (po slovanskén způsobu) a u nás na ně plivou .

   Vymazat
 7. Ferdinanda Porscheho si ve Vratislavicích nad Nisou připomněli pamětní deskou na jeho rodném domě. To byl takový ten milý pán v klobouku, hnef vedle Hitlera, když se testoval nový Tiger, nebo Ferdinand. Stejně tak to byl vysoký důstojník SS a fűhrerův oblíbenec. S tím vším nebyl žádný problém. Koněv, zpravodajsky zaštítil okupaci ČR, asi nějaký vtip ne ? To oni jako od roku 48 do roku 68 o naší armádě nic nevěděli ? To jako čekali na Koněva, aby mohli získávat informace ?. V Maďarsku se především dosti nechutně řezali Maďaři mezi sebou a někdo to ukončil. Hodnotit si to mají Maďaři a ne my. Naše bitva to nebyla. Zkrátka jde o to zase trochu popíchnout Rusko, nic jiného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:48 Tady ses ukázal tak jako vždy, totální debil, kostičko. Sesmolit tolik hovadin a lží muže jen proruský totálně vymytý komouš gratulace!
   Jinak pan Porche byl po válce souzen a osvobozen. To vy rudí, včetně tebe, by museli viset všichni!
   A pan Porche na rozdíl od tebe žebráku, něco dokázal, už jen ta auta!

   Vymazat
  2. 11:03 To jo, Porsche "něco" dokázal, měl vynikající kámoše tvého typu. V uniformách od Huga Bosse. A nečti tolik mayovky, pak jsi z toho zblblej a vidíš ty rudé všude,magore. A když už chceš někoho obhajovat tak si aspoň zjisti jak se jmenoval ty debilní Porche.

   Vymazat
 8. Je třeba si zvolit jiné hlavní město. Praha již není součástí naší republiky. Chování našich nejvyšších představitelů v případě Koněv a Vlasovci, to jen dokazuje.

  OdpovědětVymazat
 9. Je zajímavé, že když se jednalo o zeď v Matiční ulici v Ústí nad Labem, tak si stát uměl dupnout na hejtmana. Ve skutečnosti se tímto ale pořádně pokálel. Teď do toho stát nezasahuje, ale výsledek je stejný. Jen se ptám, po kolikáté již a kolikrát ještě?

  OdpovědětVymazat
 10. Tak jsem onehdá koukal na nějaký dokument z protektorátu, kde vedoucí kuratoria pro mládež zakončil svůj projev trojitým zvoláním "Vůdci a vlasti" doprovázeným vztyčenou pravicí. Jestli to viděl taky Novotný ...

  OdpovědětVymazat
 11. https://www.youtube.com/watch?v=XqFY6JXO1Aw vlasovci
  VIDEO „Koněv se v Praze střetl s SS,“ říká pamětník. A generál šokuje novou informací:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Konev-se-v-Praze-stretl-s-SS-rika-pametnik-A-general-sokuje-novou-informaci-596268

  OdpovědětVymazat
 12. No konečně bude dělat ostudu někde jinde, hnědorudé Slovensko nikdy nezklame!
  Díky pane Novotný, je potřeba vypráskat vše co připomíná ten ssssssr nebo rusko.40 let ruské poroby se nedá zapomenout!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Běž běž, přemřelo, to je slabé, přidej.

   Vymazat
  2. Pro 15:10. Další lokaj velkého Sama. Něco ti prozradím. Letos v USA dostane Oscara Český film Ptáče. A koupíme už dva roky nevyráběné vrtulníky, koupíme americké stíhačky a hladové Hamry, co si za sebou musej tahat cisternu. Jó, poskoci to maj jednoduchý.

   Vymazat
  3. 15:10 Fantasto, ta tvoje uslintaná, drmolící hromada sádla, nikoho od nikud nevypráskala, kromě inteligence z té své ochlupené "strojovny"

   Vymazat
 13. Výborně, prokremelští oslíci, chytli na první dobrou, zvláště osel co si říká jak idiot, KOSTEJ, blahopřeji troubové!!!
  A zase musím napsat, pan Novotný odvedl vynikající práci CHIIÁÁÁ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:53 Vidíš, blbe, jak tě irituji. Já jsem osel, ale hýkáš tu ty, kdykoliv vypadneš z amerického svěrače.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.