Reklama

neděle 22. prosince 2019

Nač čeká prezident Zeman?

Jan Vítek
22.12.2019 Zvědavec
Prezidentovi Si ťin-pchingovi došla trpělivost a rozhodl se postihnout sankcemi americké neziskovky, které slovy podporují demokracii, ale svými činy ji podvracejí.

Čínské ministerstvo zahraničí následně obvinilo americký Národní fond pro demokracii (NED), Dům svobody (FH), Národní demokratický institute (NDI) a Mezinárodní republikánský institut (IRI) z podpory a odpovědnosti za současný chaos v Hongkongu.

„Tyto organizace musí zaplatit cenu za to, že zničily klid a mír v Honkongu,“ prohlásila mluvčí ministerstva Hua Čuning v Pekingu. „Americké neziskovky podporovaly separatistické protesty a podněcovaly násilí a zločiny.“

Čína považuje za hlavní hrozbu NED. Byl založen v 1983 po řadě skandálů způsobených tajnými operacemi CIA proti cizím vládám. „Pro demokraticky smýšlející skupiny na celém světě by bylo osudné, kdyby se objevilo, že jsou podporovány CIA,“ řekl Carl Gershman, president NED, listu New York Times v roce 1986. „Viděli jsme to v letech šedesátých, a proto jsme s tím skončili. Jinou možnost financování těchto skupin jsme neměli, a to byl důvod ke vzniku NED.“ Přeloženo: Jsme pračkou peněz a prodlouženou rukou CIA.

V Honkongu NED infiltroval koalici, která řídí demonstrace. Zahrnuje vlivné deníky China Morning Post a Hong Kong Free Press, odbory sdružené ve střechové organizaci Hong Kong Confederation of Trade Unions, Hong Kong Association of Journalists, a hlavní politické strany Civic Party, Labour Party a Democratic Party. Dostávají pod stolem dolary prostřednictvím aktivistů NED, z nichž mnozí zastávají vedoucí funkce v různých skupinách koalice.

Ve střední a východní Evropě se NED zaměřuje na podporu lidských práv, tržních reforem a proamerických politických stran. Podle Ivany Howardové, která má na starosti tuto geografickou oblast, obecnou strategií NED je „napomáhat myšlenkově spřízněným veřejně činným osobám založit nová politická hnutí a stát se vlivnými aktéry v politice.“ Cíl se rozumí sám sebou: aby ovlivňovali stávající režim a případně usnadnili jeho změnu.

NED nabízí stáže na nichž přetváří účastníky v agitátory a aktivisty. Každoročně prochází indoktrinací a výběrovým sítem několik desítek tisíc většinou mladých a vzdělaných lidí. Vyvolení jsou po návratu domů buď zapojení do činnosti NED v rodné zemi, nebo vysláni do jiných neziskových organizací, aby ovlivňovali jejich program zevnitř. Všude, kde má NED pobočky, jsou ostatní neziskovky v menší či větší míře napojeny na americký penězovod. Výjimkou je nadace Otevřená společnost, kterou vydržuje finanční spekulant a miliardář George Soros, mecenáš a duchovní otec všech dvaceti evropských stran Pirátů, z nichž neúspěšnější je u nás. Co se světonázoru a cíle všeho jejich snažení týče, Gershman a Soros jsou jednobuněčná dvojčata.

Gershman byl několikrát v Praze. Naposledy v říjnu loňského roku, kdy se setkal s Ivanem Havlem a jeho ženou Dagmar, a s řadou prominentů současného disentu. Před odletem se dal slyšet, že jeho návštěva byla velice užitečná. „Uděláme pro Českou republiku vše, co je v našich silách,“ slíbil lidem, kteří ho doprovázeli.

NED vyhledává citlivá místa politického života cílové země a napomáhá místním skupinám vytvářet z nich otevřené rány. Potom financuje protestní akce, kterými burcuje a buntuje obyvatelstvo proti vládě a stávajícímu politickém uspořádání. Příkladem par excelence mohou být srazy na Letné, kde se rozhodně nekonaly lidové demonstrace, ale spíše megakoncerty organizované zkušenou profesionální agenturou. Byla to výpověď o penězích, které organizátoři mají.

Není tomu tak dávno, co Washington Post uveřejnil článek nadepsaný „Vzdávají se Češi morální odpovědnosti?“, který napsal Carl Gershman. Bije na poplach, že český president Zeman se „drasticky vzdálil od dědictví zesnulého Václava Havla, „bojovníka za lidská práva.“ Jakého zločinu se Zeman dopustil, že na sebe přivolal šedé eminence zvratů a převratů po celém světě? Český prezident měl odvahu říct veřejně, že Michail Chodorkovskij je vinen protože chtěl prodat ruskou naftu Americe a litoval, že nebylo uvězněno víc ruských kriminálních oligarchů. Co horšího, Miloš Zeman prohlásil, že jeho země není proti zvýšení obchodních styků s Pekingem, ani je nepodmiňuje zlepšením lidských práv v Číně.

Ron Paul, dlouholetý republikánský senátor, v komentáři k článku napsal, že bývalý trockista a doživotní vůdce NED Gershman, se topí v penězích, a že když někdo na sebe upozorní stejným způsobem jako Zeman, má o problémy postaráno.

„Proto by Česká republika měla být na pozoru,“ varoval americký politik.

U nás je otevřenou ranou na politickém těle případ Babiš a Čapí hnízdo. Vezmeme-li v úvahu modus operandi a končený cíl Gershmana a Sorose, myslíte si, že stojí stranou? Že svoje zkušenosti z rozvratů a finanční prostředky nenabídli? Nebo, že jejich ochota pomáhat byla odmítnuta? Jde jenom o Babiše nebo o změnu režimu?

Proč prezident Miloš Zeman z důvodu ochrany bezpečnosti státu a jeho nezávislosti nedá tajným službám za úkol prověřit činnost zahraničních neziskovek u nás a prorůstání cizích peněz a vlivu do naší vnitřní i zahraniční politiky? Je to v jeho pravomoci. Nač ještě čeká?

Na to až Andrej Babiš dopadne jako jeho krajan Robert Fico na Slovensku?

Nebo na to až se na Letné objeví bojůvky jako v Hongkongu?41 komentářů :

 1. Nač čeká prezident Zeman? Proč nedá tajným službám za úkol prověřit činnost všemožných protidemokratických individuí jako je například soudruh Dvořák, kteří provozují prolhané fakenewsové stránky na kterých se oslavuje předlistopadový totalitní režim a současné totalitní režimy na celém světě? Individua, která propagují militantní sdružení a "domobrany" jako Českoslovenští vojáci v záloze? Je to v jeho pravomoci. Nač ještě čeká? Až se objeví bojůvky jako v Hongkongu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naše justice poslouchá německá "zadání" ,protože krachující Deuchebank potřebuje stále více dotovat.Prolomení Benešových dekretů je také potřeba rychle dokončit než se Češi VZPAMATUJÍ!
   Současné trestní stíhání 3 vrcholných představitelů federální vlády ČSSR je úlitba státní moci Berlínu a německé prokuratuře. Představitelé ČSSR nemohou být stíhání a trestáni za dodržování tehdejších zákonů a vojenských předpisů příslušníků pohraniční stráže, kteří střežili vojenský pohraniční prostor před armádou NATO a rovněž před agenty, kteří se snažili přecházet Železnou oponu zpátky na západ. Znovu se ukazuje, že Česká republika je protektorátem, který nedovoluje stíhání představitelů ČSSR, pokud je žalobcem český nebo slovenský občan, ale umožňuje stíhání v případě, že žalobcem je Berlín, německá prokuratura a nezisková organizace, za kterou stojí na Sudetoněmecký landsmančaft napojený fond Konrad Adenauer Stiftung. Česko tak snese i po 30 letech od sametového chucpe úplně fšecko.Státní hranice Československa se západem byla válečnou zónou mezi dvěma armádními pakty, hranice byla vojenským perimetrem s protipěchotními a protimobilními zátarasy, dráty, jehlany, protitankovými kříži, narušitel byl zastřelen až po neuposlechnutí příkazů k zastavení.

   Smazat
  2. Proboha, choďte někam,kde na to intelektuálně stacite

   Smazat
  3. King kong, legrační to figura dnešní hate-scény, opět prokazuje, že nerozumí psaným textům. Ope, co takhle banán, zklidnil by ses?

   Smazat
  4. To je slabé, Pepku, přidej. Nuda.

   Smazat
  5. Kingkongu,nechci vám kazit radost,ale zatím jediný kdo se pere je mlátička Procházková ;-)))
   Helanov

   Smazat
  6. ... a pouliční rváč Kalousek

   Smazat
  7. Co má chudák Zeman dělat , když má v tajné službě agenta USA na vedoucí pozici ? Američanům se Zeman nehodí , proto krmíme protičeské neziskovky , aby rozdělily národ a uštvaly každého vlastence .

   Smazat
  8. 19:32...No,to taky.Ale Kalda proplesknul drzého chuligána,Prochajda kolegu z branže na sešlosti kolegů z branže.
   Který navíc nic nedělal,jenom fotil.
   To je přecijen jiný level.
   Helanov

   Smazat
 2. King Kongu, vrať se do pralesa, sem nepatříš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy se vraťte do Ruska. Sem, do svobodné demokratické společnosti, nepatříte.

   Smazat
  2. Pane king kongu takto prošpikovaná všelijakými odposlouchávadly nebyla tato společnost nikdy! kamary jsou na každém haj.lu. A to doslova. Rozumíte? Ani za časů Urválka neblahé paměti. Tolik práskačů zde nebylo ani za normalizace. A na rozdíl od těhdejších se ještě tímto svinstvem chlubí! Politici udávají jeden druhého, špiní se veřejně a urážejí se taovými výrazy, které jsme nepoužívali ani na vojně. Dovedete si představit za "totáče" v čele obce starostu jako Pavel Novotný? Tak o jaké "demokratické a svobodné" společnosti to melete?

   Smazat
  3. Ale Urválek se nám vrátil zpět. Duch nenávisti a hysterické demagogie padesátých let se nám vrátil v podobě opa Kong Konga.

   Smazat
  4. 12:43...Svatá pravda!
   Za Hitlera i za bolšánů se bonzáci za svoje dílo aspoň styděli,dneska je elfové stavěj na odiv.
   Chtělo by to založit soutěž o cenu Pavlíka Morozova.
   Helanov

   Smazat
 3. Souhlas to by se mělo řešit zatrhnout neziskovkám tipec. Od politické orientace jsou tu svobodné volby čím se tak rádi ohání.

  OdpovědětSmazat
 4. Koudelku ukoluji v USA,tak k čemu by to asi bylo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koudelku má v kompetenci premiér, tedy Babiš, K čemu je mu tento člověk dobrý je na diskuzi.

   Smazat
  2. Křehulka.
   I Babiše úkoluji v USA,tak přeci nebude proti Koudelkovi,když jeden druhého potřebuje.

   Smazat
 5. Někomu v USA nedošlo, že k Číňanům se nemohou chovat jako k Indiánům. S jejich "neziskovkami" si poradí. Vždyť je to, pro pomalu jeden a půl milardový národ, hračka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koníku,s tím Hongkongem si hned tak neporaděj,asi si nebudou chtít zopáknout Náměstí nebeského klidu.
   Vlastně nejde o nic jiného,než o vystajlované zpovykané smrady.Kteří už roupama nevědí co by....
   Asi to Peking bude muset nějak vysedět,nechat to vyhnít.
   Pokusy rozvrátit společnost zevnitř jsou zákeřné,někdy se to povede,jako na Majdanu.
   Helanov

   Smazat
 6. No, on by prezident napřed musel ty naše "tajné služby" pořádně provětrat a bisku komplet obměnit. A k tomu kompetence nemá. Takže to není úkol pro Vladyku, ale pro Čapí hnízdo, řekl bych. Jenže ten má teď svých starostí habaděj, tak to bude muset udělat až jeho nástupce. Jinak to nevidím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tak, prezident může úkolovat BIS jen se souhlasem vlády. Hlavní páky k úkolování této služby má vláda. Co to brebtám?! Hlavní páky k úkolování této služby BY MĚLA MÍT podle zákona vláda.

   Smazat
 7. Prezident Zeman udělal v této věci vše, co bylo v jeho silách. Nyní jsou na tahu poslanci těch stran, které nám už roky tvrdí, že zatočí s těmi politickými neziskovkami. Zatím se nezmohli na nic. Peníze ze státního rozpočtu jim tečou pořád, zákon, který by jim zatnul tipec (tak jako v USA nebo Rusku) na stole není. Ptejte se těch žvanilů, co vlastně v tom parlamentu dělají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako každoročně si přidávají peníze. Benda - poslanec navěky nemůže uživit rodinu.

   Smazat
  2. On má rodinu? Mp safra, to jsou věci!

   Smazat
  3. 13:51... Netuším,proč se lidi zajímají právě o Bendu.
   On za to nemůže že se stal inventářem,to inventární číslo mu nalepili voliči, když ho nakroužkovali z málem posledního místa na kandidátce.
   Neříkám že je to nějaký veleduch,ale nikdy neměl žádné skandály,na rozdíl od jiných!!!
   Prostě slušný,za každých okolností loajální chlapík.
   (To řídké řádkování v magisterské práci nepočítám,švindlovali všichni,tak si to taky zkusil.Kdyby nebyl politik,tak by po tomto klukovském prohřešku nestěkl pes.)
   Helanov

   Smazat
  4. Kdyby nebyl politik, tak by byl co? Co by ho živilo? Byl by přisátý na erární cecek někde v neziskovce, protože ten pán je sice slušnej, leč to je tak všechno. Navíc on NENÍ politik. Jen politikář. Ale to je vlastně většina. Ale jo, budiž. Je to taková francovka našeho politického panoptika. Nepomůže, neublíží. To Laudát mě, coby jednotka blbosti, aspoň pobavil. Tak nádherný plky jaké ze sebe dokázal vypotit byly unikátní. Bendík vlastně jen nudí.

   Smazat
  5. 20:15...Milane nechci se ho zastávat,ale on je asi opravdu slušnej.Myslím,že je to ten týpek,který když najde v noci na ulici portmonku,tak půjde hledat nejbližší služebnu PČR.
   Až skončí v politice,čapne se někde u juristů.
   Helanov

   Smazat
  6. Hádám, že i tam bude platnej co francovka. *** A až tu šrajtofli vrátí tak dopadne jako ten poctivej nálezce od Haška.

   Smazat
  7. 17:59
   Víte paní Helo, Benda junior není můj idol, ale zrovna tak, jak uvádíte není za ním nic vidět, ani plus ani minus (drby neberu). Jen proto, že se živí jako poslanec a nic neudělal, tak je zbytečný. Je mi záhadou, kde nabral kroužky od svých sympatizantů.

   Smazat
 8. President, že nedá tajným službám úkol? Ale oni nám už celých 30 let neslouží - rozkradený stát a nyní i politické neziskovky je nezajímají. Ti čučkaři se přece jezdí školit k těm svým, asi jak nám zatnout tipec. A už jsou zřejmě v cizích rukách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No že tajné služby už 30 let neslouží lidem jako vy je jedině dobře.

   Smazat
  2. Tajné služby nemají sloužit "nějakým lidem", ale nám jako celku, české společnosti, mají ze všech sil pomáhat zajisti naši bezpečnost a prosperitu.

   Ale proč to píši opičákovi? Škoda písmenek.

   Smazat
 9. Dle "oblíbenosti" u "pražské kavárny" bych spíše usoudil, že pan prezident zadal úkol našim tajným službám "prověřit činnost zahraničních neziskovek a prorůstání cizích peněz a vlivu do naší vnitřní i zahraniční politiky u nás" už před časem, ale zatím "kde nic, tu nic". Ústavní soud na tom není o nic lépe...

  OdpovědětSmazat
 10. Jediný rozdíl mezi Hongkongem a Prahou je v tom,že milionchvilkaři (a před nimi děkujemeodejdětáři) se žinýrujou uspořádat pochod díků okolo americké ambasády.
  Jinak je to jako přes kopírák,mráz přichází z fašingtónu.
  Naštěstí Češi už většinově pochopili kdo platil Chartu,a mají celkem jasno v tom,jak to dopadne, když se přátelé amerického lidu přisají na státní struky.
  Jeden penízek do kapsičky,druhej přátelům na Západ a národe p@$e® se,s našimi kámoši na věčné časy a nikdy jinak...:-(((
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 11. Prosazeni referenda a zruseni financovani neziskovek proste neprojde.Referendum je pro nasi demokraturu proste nezadouci.Neziskovky to jednoduse jisti.Tam je ten pes zakopan.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kromě SPD žádný politik nepřipustí referendum, neb kapříci si rybník přece nevypustí. TAK CO VOLIČI ???

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.