Reklama

středa 11. prosince 2019

Nejpodlejší rána, jakou kdy světové zlo zasadilo Rusku

Lubomír Man
11. 12. 2019
Když bylo v červenci 2016 oznámeno, že se ruští atleti a atletky na olympiádě v Riu de Janeiro neobjeví – a to pro údajné nedodržování antidopingových pravidel - byl to pro svět šok. Nu a protože tento svět už měl se svými pappenheimskými své zkušenosti, obrátil se na odborníky s otázkou: jde skutečně o doping anebo o politiku? Čili o další kapitolu v tažení světového zla za izolaci Ruska od světa. A za jeho prezentaci coby ďábla, nedodržujícího zákony a pravidla civilizovaného světa?


Vzpomínám si velmi dobře, že tato otázka byla tehdy položena i vedoucímu úseku dopingových kontrol a monitoringu Antidopingového výboru (ADV) RNDr. Janu Chlumskému, který ji zodpověděl takto: „V prvé řadě jde o rozhodnutí politické“.

Vlastně to ani nemusel říkat. Každý, kdo sledoval, jak se světové zlo od nástupu Putina do funkce prezidenta proti Rusku punktuje, si nový políček do jeho tváře prostě jen přiřadil k dlouhé řadě políčků předcházejících – a nikdo už mu nemusel napovídat, odkud i tentokrát vítr vane.

Ruští atleti ovšem byli v šoku. 86 z nich podali protest, předložili důkazy o své čistotě, ale nic jim to nebylo platné. „Jedině kdybyste se prohlásili na sportovce neutrální a smířili se s tím, že nebudete závodit se znakem Ruska na tílcích a teplácích a že ruský prapor nespatříte a ruskou hymnu neuslyšíte ani na stupních vítězů, kdyby se vám náhodou podařilo své disciplíny vyhrát, možná bychom vám v jednotlivých případech účast na hrách povolili“, zněla odpověď Mezinárodního olympijského výboru ruským atletům. Kteří se poté sešli a rozhodli, že za tak ponižujících podmínek v Rio de Janeiro startovat nebudou.

A zorganizovali si svoji malou národní olympiádu, kterou nazvali – tuším – Setkání hvězd.

Ale šly měsíce a roky a touha ruských atletů setkávat se se sportovci jiných zemí a měřit s nimi svou zdatnost, rostla a sílila – a to až tak – že v sídlech mezinárodních atletických orgánů se začala množit prohlášení těch atletů a atletek Ruska, kteří v nich oznamovali, že jsou – nyní, po letech půstu - ochotni startovat i za podmínek, které před olympiádou v Riu prohlašovali za nepřijatelné.

A tak se na atletických stadionech rozjela představení ruských atletů, kteří nyní byli neutrální, a nepatřili tudíž k žádné zemi, v prvé řadě pak ne k Rusku, ale pokud byste přece jen chtěli je k čemusi přiřadit, pak to byla nejspíš zeměkoule. Anebo vesmír.

Z počátku to klapalo na jedničku, diváci na tribunách v mnoha případech ani nevěděli, že tamten neurčitý závodník v neurčitém dresu je Rus, což se ale začalo měnit, když oni příslušníci zeměkoule a vesmíru začali své soutěže vyhrávat. Ve výšce mužů i žen, ve skoku o tyči žen, v běhu mužů na 110 metrů překážek, ve skoku dalekém žen a v dalších disciplinách.

Kdo to je? Cože Rus? To je sympaťák, co? Cože Šubenkov? Podívej, jak se směje. Pár vteřin před finálem – neuvěřitelné!

Což byl moment, kdy se světovému zlu začala tahle hra na neutrální atlety hrubě nelíbit. A jeho nevole vyvřela na loňském atletickém mistrovství světa v katarském Dauhá a konkrétně při závodě ve skoku o tyči žen.

A cože se tam přihodilo?

Tohle: Výšku 485 cm zdolaly jen Američanka Morrisová, Ruska ( neutrální) Sidorovová a Řekyně Stefanidiová. Laťka se zvýšila na 490 cm, na které ztroskotala Řekyně Stefanidiová a v závodě na výšce 495 pokračovaly tedy už jen zástupkyně dvou soupeřících mocností - Američanka Morrisová a Ruska Sidorovová.

První pokusy byly u obou neúspěšné. Stejně tak i druhé, ale pokus Američanky vypadal mnohem líp.

Třetí pokusy. Američanka se lehce dostala nad laťku, ale horní polovinou těla ji shodila.

Poslední pokus závodu patřil tedy Sidorovové. Zavěšená na tyči stoupala do výše odchýlená však od středu doskočiště příliš napravo a prakticky tedy bez šance. Ale ještě dřív než si divák stačil hendikep jejího pokusu uvědomit, ovinula se Ruska kolem laťky a padala k zemi. A laťka neporušená visela nad ní.

A tehdy se to stalo.

Pár metrů od doskočiště přešlapovala Američanka Morrisová, připravená Rusce buď pogratulovat nebo ji utěšit. A když se Ruska po dopadu zvedala z doskočiště, vskočila tam Američanka za ní a jala se Rusku spontánně a s čirou radostí objímat a líbat. Což ovšem trvalo jen pár vteřin, protože zbývajících 10 tyčkařek nebylo ochotno ceremoniálnu mezinárodního sbratření jen přihlížet, takže se vrhly na objímající se dvojici a vytvořily monumentální chumel přátelství a lásky, jaký už dlouho nebyl na atletických závodech k vidění.

Ale světové zlo se zle zamračilo. Vidíte, kam to vede, když Rusům dáte i tu nejmenší šanci? Ne, tím končíme, musíme je do jednoho vyhnat nejen z atletiky, ale ze všech sportů, žádné pardony a žádné výjimky, pryč s nimi, ať už je svět nevidí! No a pak se tam u nich snad lidi konečně zvednou.

A tak se před pár dny - a to zrovna před Vánocemi, svátky lásky a radosti, objevila v médiích tato zpráva:

„Světová antidopingová agentura zakázala Rusku účast na všech velkých sportovních událostech pro následující čtyři roky. Rusko se tak nebude moci účastnit například Letních olympijských her v Tokiu příští rok, jejich zimní obdobě v roce 2022 v čínském Pekingu či mistrovství světa ve fotbale ve stejném roce v Kataru. Světová antidopingová agentura (WADA) Rusko vyřadila na základě důkazů, že ruské úřady manipulovaly s výsledky testů na doping v moskevské laboratoři. Rusko tak potenciálně mohlo skrýt stovky případů dopingu svých sportovců.

WADA tak respektovala doporučení své kontrolní komise, podle mluvčího WADA bylo rozhodnutí jednomyslné. Agentura také znovu suspendovala ruskou antidopingovou agenturu (RUSADA). Ruská strana má nyní 21 dnů na odvolání a už před jednáním v Lausanne se nechala slyšet, že tak učiní. Pak by případ posuzovala sportovní arbitráž CAS“.

Dovede si někdo představit současnou agonii ruských sportovců, trpících za to, že jedna velká země má tak neukojitelně palčivý zálusk na nerostné bohatství ruské Sibiře? A dalším a stále ostřejším ponižováním Ruska se snaží vykřesat též v Moskvě Majdan, který by jim k němu otevřel dveře?

54 komentářů :

 1. Přesně tak světové zlo usa a jejich poskoci Ruské bohatství nikdy mít nebudou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čínské ministerstvo zahraničí označilo USA za největší hrozbu pro celosvětovou bezpečnost:

   https://cz.sputniknews.com/politika/2019121111087863-cinske-ministerstvo-zahranici-oznacilo-usa-za-nejvetsi-hrozbu-pro-celosvetovou-bezpecnost/

   Vymazat
 2. Tohle vše si Rusové nechají líbit? Zastavit plyn a taky motory do raket těm ksindlům! Žral bych radši brambory! Rusové, hlavu nahoru.

  OdpovědětVymazat
 3. Kolonizace naruby. Hidžábem to začíná. Komu se nelíbí, že jsme muslimové, musí odejít. Děsivé svědectví z Francie:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kolonizace-naruby-Hidzabem-to-zacina-Komu-se-nelibi-ze-jsme-muslimove-musi-odejit-Desive-svedectvi-z-Francie-606577

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To tedy jste si spletl clanek.Zde se o muslimech nepise.Ndbo uz jste z nenavisti zblbl docela?

   Vymazat
  2. Bagoun Kdyby jste si to přečetl tak tím to začíná a nechci aby to bylo u nás tady nemáte co dělat běžte si k tomu liberálnímu xindlu.

   Vymazat
 4. Američani mají takové přísloví: "Nejcitlivějším místem na těle člověka je peněženka". Stačí použít stejný postup jako u PACE. Nemůžeme se účastnit - nebudeme ani nic platit! A jakmile se pánům komisařům jen zazdá, že by prebendy stagnovaly, nebo nedej Bože šly dolů, hned se najde nějaké přijatelné řešení. A tady jsou páky daleko silnější. Nejen milióny dolarů na příspěvky. Ruské TV mohou odmítnout vysílat a tedy žádné dolárky za vysílací práva, ani floka za reklamu.... A tady už jde o miliardy dolarů! takže proto milostivě dovolí, aby "čistí" sportovci mohli startovat. Pod bílým hadrem místo vlajky a jakousi odrhovačkou místo hymny. Když totiž před předešlými OH takto pohrozili KLDR, její sportovci jednomyslně odmítli startovat. I s uvedenými kroky. A MOV okamžitě otočil! V případě RF by ta otočka byla ještě rychlejší. Nehledě na kvalitu soutěží. V rozhodujících discilplínách by si bez účasti sportovců RF mohli medaile rozdělit i bez závodění. A potom. OH už dávno nejsou svátkem sportu. Ale pouťových atrakcí s náklady šplhajícími se do nebes. Kdyby to nazatáhla reklama a vysílací práva, tak to mohou rovnou zabalit. I tak se pořadatel zadluží na desítky let.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bílý hadr - symbol kapitulace je další úmyslné ponížení Rusů.

   Vymazat
  2. 9,11
   Jen pro ty Rusy,kteří to přijmou a budou se pod tím ostudným kusem tyštuchu promenádovat na sportovním kolbišti.

   Vymazat
  3. 23:33 Máte pravdu, přestal bych jim přispívat do kasičky. Přispívat na chod organizace, která mě diskriminuje a uráží může jenom debil.

   Vymazat
 5. Omezená suverenita pro členské státy EU? Chová se jako Brežněv a Soros, zaútočil Radim Fiala na Jourovou:

  https://cz.sputniknews.com/politika/2019121111087891-omezena-suverenita-pro-clenske-staty-eu-chova-se-jako-breznev-a-soros-zautocil-radim-fiala-na/

  OdpovědětVymazat
 6. Už na hrách 1986 los angeles to bylo bez cccp! Amíci jsou jedna stoka už sto let! Dřív se mydlili mezi sebou, to bylo na světě fajn.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Píšete pěknou blbost.
   V Los Angeles se Rusové potažmo celý Východní blok neúčastnili z trucu.Oplatili tím Amíkům neúčast v Moskvě.
   My Češi jako podržtaškové Kremlu jsme na to těžce doplatili,nejvíc Jarmila Kratochvílová.
   A ještě čeští sportovci spokojeně hejkali,jak do Los Angeles nechtěj.
   Helanov

   Vymazat
  2. Jakou blbost? Kdo to začal?

   Vymazat
  3. 07:18 My pořád držíme nějakou tašku, jenom její majitel se mění. Takže bych to těm tehdejším podržtaškům zas tolik nevyčítal.

   Vymazat
  4. 9:48...Jak "kdo začal?"
   Amíci se rozhodli nejet do Moskvy,jejich problém.
   A Rusové se museli opičit?A donutit k neúčasti v Los Angeles i svoje satelity?
   Helanov

   Vymazat
  5. odpověď na 9:48...Jak "kdo začal?"
   Takto to není: Opičil se a donutil satelity bolševický Sovětský svaz a sportovci nehejkali (12. prosince 2019 7:18).
   Doba se otočila a vstali noví bojovníci - antiruští.
   Chtějí abychom se na ty závody přestali dívat.

   Vymazat
 7. Jde o politiku a "sport" se krčí někde v koutku! Jenom bych zde uvedl výrok jednoho našeho sportovního lékaře, který tvrdí, že současné světové výkony jsou již za hranicí "lidských" schopností a bez podpůrných prostředků nelze podobné výsledky dosáhnout a také uvedl, že "vítězí" ten, který má lepší laboratoře a dokáže "vyrobit" nezjistitelné podpůrné prostředky , včetně dalších fíglů, jako je "výměna" krve a podobné "zdravotní" kejkle!! Tady končí sranda, protože ze sportovců jsou nakonec invalidé a brzo umírají!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Účast hermafroditů jako je Semenyaová tomu taky nepřidá. :-(
   Helanov

   Vymazat
 8. A jakou cenu budou mít Olympijské medaile pro poctivé sportovce? Žádnou, protože lidé se jim vysmějí, že je dostali jen proto, že tam nebyli Rusové, uznávaná sportovní špička. A čestný sportovec chce zvítězit nad všemi, být opravdu "PRVNÍ". Takhle se Olympijské medaile stanou jen bezcennými cetkami. Teď se ukáže, kdo je sportovec a kdo podrazák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak oni tam budou, co by tam nebyli? Ale jen ti co nejsou v podezření z dopingu, což naopak přidá těm dosaženým medailím na hodnotě ...

   Vymazat
  2. Valduku, budou tam jenom ti, kteří překousnou národní hrdost.Takže jste napsal nesmysl.
   Samozřejmě že všechny medaile budou mít menší váhu.
   Helanov

   Vymazat
 9. Sport a politika by se nemeli michat dohromady

  OdpovědětVymazat
 10. Dalsi pokus Sorosu a fanatiku ,nejak rozvratit Rusko. Sportovci se maji obratit proti Putinovi a skrze jejich popularitu a velke bohatstvi , ktere dostavaji , treba ze popobehnou 100m...Maji ovlivnit sve spoluobcany ..Take jsou vytecni sportovci a dostavaji medajle a penize na ukor tech zapadnich , co jsou vynaseni az do nebe jako vzor parasitu..Obrovska tolerance zapadnich sportovcu a Decimace ruskych , za stejne provineni.. Vezmete si treba Armstronga a vsechny cyklisty v dobrych umistenich. Cekalo se /vsichni vedeli vsechno o podvodech a korupci , ktera vladla a vladne / ale cekali az 7x vyhraje a napakuje se , media se napakujou z propagandy a potom to jako odhalili..To znamena ,ze kdyz jeden z rusu vzal neco vsichni musi byt potrestani. Jde zase o rasismus , nenavist, nesnasenlivost ,zavist a touha znicit lepsi narody /a opet PROJEV SILENEHO BARBARISMU/ , ktere chteji predevsim mir po zkusenostech se Satany zapadu a jejich ke vsemu ochotnymi zkorumpovanymi sluhy.. Trva to tisicileti a to znamena ,za fanaticti parasiti jsou nevylecitelne infikovani a nakazeni vsim moznym zlem ...Uz jsem psal tom jak znicili fotbal,zavedenim africkoarabskeho stylu Supremacistickych milionaru..
  Jak behaji po hristi obleceni do ruzovych pyzamek, do kterych my oblekame nase male deti ..

  OdpovědětVymazat
 11. Nejpodlejší? Abychom se ještě, pane Mane, jednou nedivili. Mám totiž zato, že podlost, stejně jako blbost, je nekonečná. Může ještě v dohledné době přijít čas, že tato podlost se nám bude jevit jen jako nevinné škádlení. Hm... No, na nás EU, istanbulskou úmluvou počínaje, těch podlostí také zkouší habaděj. Nemine snad týden aby s něčím nevylezli.

  OdpovědětVymazat
 12. Srandovní fabulace. Už dlouho mne žádný článek tak nepobavil. Nejvíc to, že za zákaz nemůže státem řízený doping, ale nějaké klubko atletek. Velmi vtipný článek! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hmmm,a když se ty švindly děly,tak Martin u toho svítil.Aha ;-)
   Helanov

   Vymazat
  2. Paní Heleno, opravdu se děly "ty švindly". Vždyť to udání přišlo od lčověka, který v té laboratoři dělal takový bordel, že byl na odvolání a před ním utek a začal mluvit. Je to podle vás věrohodný pramen?

   Vymazat
 13. Děkuji za krásný článek!
  Je to k zblití!!!!!!
  Stačí se podívat na "fetující" drobnou Šarapatku vedle mocně osvalené Williamsové a každej má jasno.
  WADA by měla chodit kanálama!!!
  Helanov

  OdpovědětVymazat
 14. Ale ruští sportovci na olympiádě opět budou. Zase se najdou takoví, kteří ty ponižující a znevýhodňující podmínky přijmou. A budou Rusko reprezentovat pod bílou kapitulantskou vlajkou. Toto je přece potřebný další navazující krok na rozhodnutí Světové antidopingová agentury. Tak jako na minulé olympiádě, jen s o něco více utaženými šrouby. Samozřejmě že je to politika namířená proti Rusku, proti Putinovi. Bohužel, najde se jako v minulosti dost ruských sportovců, kteří takovému postupu dají punc oprávněnosti!

  OdpovědětVymazat
 15. Otázkou je, zda mezi sportovci, vydávajícími se za Rusy a startujícími "za mrzký peníz" pod bílou vlajkou, a našimi fotbalisty, kteří, kteří jsou ochotni a schopni na sebe obléknout dres bez českých národních barev je v podstatě nějaký rozdíl ?! Pro peníze jsou někteří lidé schopni, bez rozdílu na národnost a státní příslušnost, udělat zřejmě vše...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty dresy pro český fotbalový tým určitě nevybírali fotbalisté. Do té vyžvýkané zeleno žluté barvy je navlékli svazoví funkcionáři. Tam směřujte své připomínky k reprezentaci naši vlasti. Mějte však na vědomí, že pro dnešní mladé lidi a lidi z byznysu je vlast tam, kde se můžou sladce vyspat a dobře nažrat.

   Vymazat
  2. 15:19 Řada sportovců z Ruska, kteří startovali a startují v soutěžích pod bílou vlajkou je zřejmě k tomu podobně donucena jejich okolím, funkcionáři, reklamními agenturami, sponzory, apod.
   O těch se ale jako o zrádcích nemluví, na tapetě jsou a vždy budou jen sportovci...

   Vymazat
 16. Bojkotovat vše americké! Já je k životu nepotřebuji a myslím že většina taky ne. Rusko a Čína by měli udělat euroasijské hry bez ameriky.Zdrogované americké opice!Tam práškují, že naše pole hadr.

  OdpovědětVymazat
 17. Kdy konečně někdo zakáže závodit bandě norských astmatiků?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,51
   Až to amiidioti dovolí....a ty to NEDOVOLÍ NIKDY!

   Vymazat
 18. Spravedlnost není slepá, zejména v kapitalistické džungli. Ať mi nikdo neříká, že nadlidské výkony norských, francouzských, amerických ... lyžařů nejsou zaručené dopingem. Jejich nadlidské výkony jsou vysvětlitelné jedině tak. Pokud nebudou ve sportu rozhodovat jen peníze, doping nebude vymýcen.

  OdpovědětVymazat
 19. Já bych tam nejel. Ať si šikanujou paní Wiliamsovou, ta na nějaké antidopingové
  kontroly prdí z vysoka a jak jí to prochází. A mám pocit, že to není jediný případ z té země zázraků, jenže si na ně nikdo netroufne.

  OdpovědětVymazat
 20. Ano, to, co předvádí WADA je skutečná (politická) podlost.
  Ale zdaleka to není to největší, co světové zlo (anglosionismus) Rusku/SSSR zasadilo.
  Byly to dvě světové války, v nichž na bojišti i v zázemí zahynulo na 60 milionů lidí, vč. civilistů.
  Rusové se s tím (sice těžce a za cenu ohromných obětí) vypořádali.
  Vyrovnají se i s tímto.
  Oni ale nezapomínají!! ...

  OdpovědětVymazat
 21. Olympijska myšlenka je -chachacha,promiňte dame tato clova-prosté v prdeli.

  OdpovědětVymazat
 22. Vôbec nepochybujem o tom, že toto, s prepáčením svinstvo, bolo objednané a aj skvele zaplatené.
  Kto predáva svoje telo, má svoje pomenovanie.
  Kto zapredáva dušu, padol ešte hlbšie pod túto úroveň.
  Jediná vec, ktorá by pomohla odpratať túto špinu z medzinárodného športu by bolo kolektívne spojenectvo všetkých športovcov sveta proti organizácii, ktorá urobila zo športu špinavé trhovisko, kde výsledok nezávisí od výkonu, ale od štátnej príslušnosti športovcov.
  Keď odstránime najlepších, otvára sa kariéra pre priemerných a potom už len dať im titul Športovec roku, alebo Osobnosť svetového športu...tým správnym - ako je to napr. na Eurovízii.
  Adepti sú už možno pripravení.
  Keby šport bol vecou cti, všetci slušní športovci by vyhlásili bojkot takej Olympiády, akú pripravuje WADA.
  Je amorálne byť súčasťou tohoto podlého a neetického konania organizácie.
  Tou špinou bude pokrytá aj každá udelená medaila.

  OdpovědětVymazat
 23. Zakázat Člověka v tísni? Logické, Orbán jde příkladem. Kobza z SPD odhalil, kam jdou peníze:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakazat-Cloveka-v-tisni-Logicke-Orban-jde-prikladem-Kobza-z-SPD-odhalil-kam-jdou-penize-606751

  OdpovědětVymazat
 24. Nebezpečné, nespravedlive a naivní. Kdyby komise fungovala tak je zajímavé, že Armstrong vítěz TDI, který byl testován, jako vítěz vždy však u něj nic nezjistila. Nakonec dodatečně se sám přiznal. Mnoho ostatních měli stejnou dohru, tak to má snad výchovný záměr a stejně by neměl být plošný, ale individuální. Postihnout iniciatory aktéry, doktory a trenéry do životní distanci.

  OdpovědětVymazat
 25. Pro mě je Rusko zárukou svobody a to doslovně. Jedině bipolarita zajišťuje občanské svobody. Jedna Římská říše znamená otroctví. Dvě říše znamenají soupeření o srdce lidí a bipolarita mezi USA a Ruskem. Jako taková je potřebná pro svobody ve všech zemích na hranicích doteku a ve sférách vlivu.

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2019121211094137-vasicek-stavet-pomnik-vlasovcum-je-oslavou-nacismu-v-nejcernejsich-barvach-takovou-hanbu-by-si-v/

  OdpovědětVymazat
 26. Veškerý vrcholový sport je prolezlý dopingem. Jeden z příkladů vidíme u amerického cyklisty Lance Armstronga. Mimo jiné sedmi násobný vítěz nejtěžšího cyklistického závodu Tour de France. Z důvodu dopingu mu všechna tato vítězství byla odebrána a následně za vítěze závodu byli prohlášeni druzí cyklisté v pořadí: Zulle, Ulrich (3x), Beloki, Basso a Kolden. Zajímavé je, že kromě Koldena všichni ostatní měli problémy s prokázaným dopingem. Druhý příklad - Klasické lyžování a Norsko. Značná část běžců na lyžích jsou "astmatici" a mají povoleno používat preparáty umožňující lepší dýchání. U kulečníku by mi to nevadilo, ale u běhu na lyžích. Legální doping.

  OdpovědětVymazat
 27. A kdo asi v te komisi sedi? Ano, komplet zapadni obsazeni. Brit, Kanadan atd. To se pak hlasuje jednomyslne.

  OdpovědětVymazat
 28. Že WADA, IOC a mezinárodní sportovní federace skáčou, jak Západní politický šmejd píská, je zřejmé již dlouho. Navíc až tak trapně, že osvobození ruských sportovců rozhodnutím Mezinárodní sportovní arbitráže v Lausane nebyla sportovními federacemi akceptována.

  OdpovědětVymazat
 29. By mě zajímalo jak je možné,aby přepoperovaný chlap závodil za ženy a naopak. V Americe je to bohužel běžné. Oboma byl muslim-gej. Manželku mu dělal Michael taktéž gej přestojený za ženu. Sleduji am. servy a pamatuji si na šot když Obamovi vystupovali z letadla. Byl protivítr a Michael v krásných zelenkavých šatech ukázal hromadu v rozkroku. Reportér na to ještě upozornil zakruhováním. To jenom na opepření - v SSA je vše možné. Obama není rodilý Američan,přesto byl protústavně 2x prezidentem. Hej hou SSA.

  OdpovědětVymazat
 30. Samozrejme to zdaleka neni a nemuze byt nejpodlejsi. Tady autor prebira slovnik a propagandisticke Udernickych aktivistu a triky od Fake medii.
  Vo co de ? Sportovci a parasiti zaroven pobiraji obrovske castky za trenink a umisteni ve sprintu treba na 100m ani je nenapadne vratit neco narodu, ktery poskytl stedre prostredky ve statisicich penez a treneru a sportovist na jejich vyvoj. Naopak ,rychle odstehuji se pryc od naroda KTERY ZAROVEN REPREZENTUJI ,aby usetrili kazdy petnik na danich..Sve spoluobcany znaji jen a pouze KDYZ JE POTREBUJI K POPULARITE
  a zvyseni zisku !!Propaganda jejich a korporaci jim prinasi dalsi miliony ,treba uz jen za ucast a nikoliv vykon..A umisteni.
  Tim ze jsou umele Fake media popularni USA a zapad doufa ,ze maji velky vliv a muzou nastartovat pod jejich vedenim velke protesty proti Putinovi a vlade Ruska. To je pravy ucel.
  Mnoho "sportovcu" a zaroven tezkych velmi preplacenych Milionaru ,zvani do vseho a pak si treba obleknou ruzova detska pyzamka s napisem Emiraty, /ktere podporuji v milionech teeroristy celeho sveta/, a behaji po hristi jako nemluvnata..
  Ve fotbale zautoci na soupere a kdyz se dostanou na jeho polovinu zacnou zase "utocit " zpet ,utocnik prihraje dozadu zaloznikum, ti obrancum ti brankari a utok milionaru opet pokracuje stejne a porad dokola..A dlouhe hodiny..
  Samozrejme africkej fotbal jiz znicil fotbal jak jsme my znali a meli v oblibe. Tak jen h..na navstevuji a plati velke castky za podprumerne , ubohe detske a primitivni vykony. O podvody neni nouze. Treba korektni hrac , kdyz se souper trochu priblizi,vyskoci tri metry do vzduchu a spadne na zem v poslednim tazeni. Tim vynikal jistej z Chelsea a korektni rozhodci musel !!! /jinak smytec a uz si ani nepisk/,odpiskat penaltu a team milionaru vyhraval vsechno..Aby korupce zkvetala a pak nekdy mohli policajti ve ctyri rano /jako gestapo/prepadnout celou administrativu za ucelem aby se dalsi napakovali jeste vic..

  OdpovědětVymazat
 31. Napr. v tenisu kde ziskavaji spise vydiraji "sportovci miliardy rocne holka nema moznost vyhrat. lesby okupuji predni pozice aby dostavali korektni miliony od korektnich vyboru a za propagandu..jinde jsou to zase jinak korektni..

  OdpovědětVymazat
 32. Všáchni myslíci a dobří lidé zde, přečtěte si zde uvedené následující odkazy a dále se o tomto nebetyčném svinstvu vůči Ruské Federaci ani nemusíme bavit?http://de.granma.cu/mundo/2019-12-11/mit-fussen-getretene-rechte
  www.ksm.cz/z-aktivit-ksm/nejvyssi-etapa-historickeho-revizionismu-evropska-unie-a-umela-pamet.html
  Ten první odkaz je v němčině, takže proameričtí zastydlí blbečkové mdlého rozumu si to mohou v google nechat přeložit.
  Vždyť celému světu vládne banda psychpatických idiotů, jak v Bruselu, tak i ve Washingtonu, kromě RF, KLDR, VSR, ČLR, Kubánské republiky a Bolívarské Venezuely, takže se nemůžeme divit ničemu, co pochází z těch dvou výše uvedených a velmi silně hnilobně zapáchajících žump. Mohlo by to být k smíchu, kdyby teto horda patologických psychopatů neměla prst na jaderné spoušti!!!!

  OdpovědětVymazat
 33. KLDR je připravena adekvátně reagovat na jakoukoli možnost zvolenou USA
  Pchjongjang, 12. prosince čučche 108 (2019) (KCNA) – Mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Korejské lidově demokratické republiky vydal 12. prosince následující tiskové prohlášení:
  V situaci, kdy se každým dnem blíží termín konce roku, který jsme stanovili, USA stále zvyšují úroveň provokací proti nám.
  10. prosince ministr zahraničních věcí USA Pompeo vyzval k důslednému provedení rezoluce OSN o sankcích a následujícího dne USA svolaly tzv. otevřené zasedání Rady bezpečnosti OSN, kde se znovu dopustily nepřátelských provokací, když si stěžovaly na naše opatření k modernizaci zbraní pro sebeobranu.
  Rada bezpečnosti OSN, jejímž posláním je zajistit globální mír a bezpečnost, shledala chybu v sebeobranných opatřeních svrchovaného státu. Jedná se o hrubé porušení zásady respektování suverenity, stanovené v Chartě OSN.
  To opět svědčí o tom, že Rada bezpečnosti OSN je jen politickým nástrojem sloužící zájmům USA.
  Nikdy nebudeme přehlížet takový postoj USA, jako je svolání otevřeného zasedání Rady bezpečnosti OSN diskutujícího naši otázku a podněcující atmosféru tlaku v této citlivé době.
  Pokud je posilování sebeobranné vojenské síly chováním, které podrývá globální mír a stabilitu, docházíme k závěru, že stejně by měla být zpochybněna opatření všech zemí na posílení jejich obranných schopností.
  Takové tvrzení, že oni jsou oprávněni kdykoli odpalovat mezikontinentální balistické rakety a my nemůžeme provádět testy, prováděné jinými zeměmi, jen vrhá světlo na povahu amerických banditů, kteří se nás snaží úplně odzbrojit.
  USA při každé příležitosti hovoří o dialogu, ale je zcela zřejmé, že pokud by byl dialog uskutečněn, nemají nám co nabídnout.
  USA na tomto setkání povykovaly o „odpovídajících opatřeních“. Jak jsme však již prohlásili, nemáme co ztratit a jsme připraveni přijmout protiopatření, která odpovídají čemukoli, pro co se USA rozhodnou.
  Svoláním tohoto setkání USA provedly hloupou věc, která se jim vrátí, a rozhodně nám pomohly učinit jednoznačné rozhodnutí o tom, jakou cestu si máme zvolit.

  Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp
  Takto se hovoří s největšími bandity, jaké tato Země kdy nosila a tak by měla reagovat na tuto podlost i Ruská Federace a ne se ponižovat dolézáním a podbízením se těmto velezločincům!!!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.